Voorloopig geen nieuw Raadhuis Vooral toch verduisteren! Burgemeester van Spengler RAAD SCHAGEN Schuitemaker alleen aan 't woord Zaterdag 14 September 1940 Derde b'ad In comité zijn andere eieren te broeden gelegd. Het gasfabriek potje wordt niet in obligaties N.W.S. belegd, waarin wel, blijft nog diep geheim. Met tegenzin nog f 7500.voor de Woning bouw vereeniging. Verduisterings problemen. De voorzitter en de heer Niestadt aan ijselijke ge varen ontsnapt. De heer De Veer weet een mooi werkobject: Ega lisatie van den ouden trambaan. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad Voorzitter burgemeester J. Cornelissen, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig. Na goedkeuring der notulen worden dé volgende ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen: j Verslag Vleeschkeuringsdienst 193D. Proces-verbaal opneming boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Ged. Staten, goedkeuring begrootingswij zigingen. j Ged. Staten, goedgkcuring gemeente- en bedrijfsbegrootingen. Ged. Staten, goedkeuring verkoop terrein aan de Oude Slotstraat. Ged. Staten, goedkeuring verkoop Gas bedrijf. Rapporten controle Grond- en Eierveiling- ibedrijf. Liquidatierapport Gasbedrijf, j Wat. de begrooting 1940 aangaat, merken Ged. Staten op. dat. met de gelden voor werkloosheidsuitgaven „omzichtig" gchan- i aekl moet worden. De heer Folkerts vraagt of do kwestie van salarieering van den meteropnemer Bak is geregeld. Wethouder Buiskool licht toe, dat alles in orde is, beide overeenkomsten zoowel met.de gemeente Alkmaar als met, het P.E.N. kun- inen worden uitgevoerd, Bak heeft de kwi tanties weer. GEEN PARKEERGELD! Ged. Staten bleken bezwaar te hebben te gen het raadsbesluit, waarbij parkeergeldcn van motorrijtuigen zullen worden geheven. Het college acht dit slechts toelaatbaar, wan neer do gemeente aan een parkeerterrein bijzondere kosten ten laste legt. Dit wordt hier niet het geval geacht. De verordening wordt ingetrokken. BEGROOTINGSWIJZIGING DIENST 1940. De voorgestelde begrootingswijziging houdt o.a. in, dat aan R. Kok, voorheen stoker aan de gasfabriek, een gratifiatie van f 5 op zijn pensioen voortaan via den gemeen te-ontvanger, inplaats van via liet gasoe- drijf wordt uitgekeerd, nu dit bedrijf aan Alkmaar is overgegaan. De verkoop van het bedrijf aan Alk maar maakt ook de bedrijfsverordeningen overbodig. Logisch gevolg is het voorstel tot intrekking, wat z.h.s. wordt aangeno men. VERZEKERING VAN GEMEENTE GELDEN. Nu elk contact met Engeland, waar de herverzekering der gemeentegelden loopt, vebroken is, moeten deze verzckcringspos- ten elders worden ondergebracht. B. en W. stellen voor toe te treden tot de Fraude Ri sico Onderlinge van Gemeenten te 's Gra- venhage 'en het bij de stukken gevoegde ontwerp raadsbesluit vast te stellen, waar in is opgenomen de verzekering tot een bedrag van f 12000.welk bedrag voor onze gemeente voldoende wordt geacht. De jaarlijksche premie zal bedragen: Grond premie over f 12000.f 85.50. Reductie krachtens art. 27 van het reglement f4.25, Voorschot premie f 81.22. Welke premie wordt verhoogd met 20 pet., aangezien al hier de controle op den gemeenteontvanger Jiiet door een deskundige wordt uitgeoefend Een desbetreffend voorstel van B. cn W. wordt z.h.s. aangenomen, AANKOOP BOUWTERREIN. B. cn W. deelen den Raad mede, dat voor het perceel bouwterrein aan de Oude Slót- straat. ter grootte van pl.m. 690 M2. op dcnzelfden dag twee aanvragen binnenkwa men. n.1. die van de firma Gebr. Smit te Den Helder en die van de firma Blaapbocr en van der Hoven alhier. Eerstgenoemde firma biedt voor het ter rein f 3650.terwijl verzocht wordt om ontheffing van het bepaalde bij artikel 7 der algemeenc verkoopsvoorwaarden (bebou wing binnen een jaar na overdracht). Laatstgenoemde firma biedt f 6.per M2, alzoo den voor bedoeld terrein bepaalden Verkoopprijs, zonder ontheffing van de al- gemeene voorwaarden. B. en W. stellen den raad voor het terrein aan de fa. Blaaubeor cn v. d. Hoven voor iden geboden prijs te verkoopen. Aldus besloten. ONDERWIJSZAKEN. De kosten voor de Openbare Lagere School worden over 1939 vastgesteld op f 3158.11 bedrag per leerling, bij 272 leerlin gen f 12.37. Voor de R.K. Par. School worden over 1939 de kosten vastgesteld op f 2138.72 ,(201 2/3 leerling). Voor de Chr. Nat. School f 1034.64, (64 leerlingen). De R.K. school moet terugbetalen f 8.24, -de Chr. Nat. school f 540.15 aan te veel genoten voorschot. IN 1939 VOORUITGEBOERD. Aangeboden woden do gemeente- cn be- dijfsekeningen 1939. Dg, cijfers van de gemeenterekening 1939 zijn als volgt: Gewone dienst., ontvangsten f 306.800.44, uitgaven f 310.701.28, nadeelig slot f3900.S4. Beginsaldo nadeelig was f 10156.35. (De oorzaak van deze vooruitgang moet voor een groot deel worden gezocht in het lagere bedrag dat aan steunuitkceringcn is betaald, immers velen der gesteunden be vonden zich in militairen dienst). Kapitaaldienst. ontvangsten f 141.8669.04, uitgaven f 153.276.04. nadeelig slot f 11.406.94. Do bedrijfsrekeningen vertooncn geen saldi. Voor het grondbedrijf zijn de baten en lasten f 3003.28, de kapitaalsi'ekening sluit tot een bedrag van f 14702.87. Het gas bedrijf toont in baten en lasten f36154.6S, kapitaal-rekening f 16069.25. Eiei'enveiling: baten en lasten f 3339.91, kapitaalsi'ekening f 2375.86. Tot leden der commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Schilder, Leguit en Folkerts, met S. 8 cn 10 stemmen. Op den beer Niestadt zijn uitgebracht 2 stemmen, op den heer Dekker 3 stemmen en op den heer De Veer 1 stem. VOORSCHOT VOOR VERBETERING WONINGEN. B. en W. stellen voor om het voorschot aan de woningbouwvereeniging „Schagcn" voor de verbetering van de 61 met rijks voorschot gebouwde woningen met f 7500 te verhoogen. Het maximumbedrag van het voorschot zal hierdoor stijgen tot f 57500. Een klein voorstel zegt voorzitter, niet van zooveel belang De vloerleggers der huizen vorderen voor 't herstel een grooter bedrag dan geraamd, men is verzekerd van de rijks- vergoeding als het raadsbesluit er is. De heer Dekker heeft vroeger gevraagd: Zijn we er nu? Hij vraagt zich thans weer af, zijn we er nu? Zou 't niet mogelijk zijn nu eens op te houden met de toezeggingen, en woningen die niet zoo dringend herstel behoeven, te laten wachten? Voorzitter: We zijn het met U eens, maar architect Rezelman acht het noodig. Het had eerder gezien moeten worden, ik ben uit de koets gevallen, toen ik het hoorde. We zijn echter gezwicht, hoewel we er weinig voor voelden. Dc heer Dekker zegt de zaak niet te wil len stagneeren of tegenwerken, maar er kan vandaag of morgen wel weer iets komen en tenslotte blijft de gemeente aansprakelijk. Voorzitter is het volkomen met spreker- eens. Ook B. cn W. is dc verhooging niet sympathiek. Men moet echter in aanmer king nemen, dat hoe beter de huizen geres taureerd worden, hoe beter men ze kan ver huren. Maar... 't is zoo, eerst was f 30.000. noodig cn nu bijna f 60.000. De heer Dekker hoopt nu maar dat inder daad de perspectieven gunstig zullen wor den. Er moet "nu heusch eens een eind aan komen. Voorzitter: 't Zal het laatste voorstel van B. en W. wel zijn. Den heer Folkerts is de zaak niet duide lijk. Als huizen vochtig zijn, gaat men toch eerst de vloeren onderzoeken, de eerste dag de beste had dan toch het gebrek aan het licht moeten komen. Zoo is het toch een verregaande fout! Voorzitter: Volkomen met U eens. Weth. Buiskool zegt. dat dc architect het niet eerder constatccren kon, volgens zijn rapport. Voorzitter: Ik was er niet warm voor. Weth. Buiskool: Ik was er zelfs koud van, Voorzitter: Wethouder Buiskool en ik had den eigenlijk heel andere plannen met die huizen, marfr... De heer Folkerts wil weten wie nu eigen lijk verantwoordelijk is voor de late ontdek king der gebreken. Voorzitter licht toe, dat dit de heer Rezel man is, echter niet in zijn kwaliteit van ge meentearchitect maar als adviseur van de woningbouwvereeniging. 't Gaat buiten zijn gemeentelijke taak om, voor 't wóningbouw werk krijgt hij een aparte belooning. Ove rigens is het voor dc niet deskundige raads leden, uitgezonderd de heer Blaauboer moei lijk te constateeren of inderdaad van een to laat ontdekte fout sprake is. Wij moeten, al dus voorzitter op het woord van onzen kon digen gemeenearchitcct vertrouwen. Prettig is het verloop niet. Het voorstel wordt z.h.s. aanvaard. RONDVRAAG De heer Dekker wijst op de gevaren door de verduistering en zou het wenschelijk vinden dat hoornen enz. witte kenteekenen toonden. Voorzitter: U trapt een open deur in, we zijn al bezig, ook met hekjes op gevaarlij ke punten. Spr. deelt mede, dat nog over wogen wordt een bescheiden verlichting aan te brengen in dc straten waar het noo dig is. Spr. zit niet stil, hij zal er alles aan doen, dat hier niet, zooals op andere plaat sen ongelukken gebeuren. De heer Schilder wijst op het gevaar bij den brug over het Noord, de z.g. Stecnen Pijp Voorzitter zegt toe, dat ook daar voorzie ningen zullen worden getroffen. Dc heer Leguit brengt de toestand aan het einde van de Hoep ter sprake. Het is daar een bende met de reparatie, men moet het daar beter opknappen, anders komen er ongelukken. Voorzitter zal er zijn aandacht aan wijden. Men moet thans eenmaal zeer voorzichtig zijn 's avonds, spr. ondervond dat zelf toen hij 's nachts een brief ging posten en bij het nostkantcor toen de heer Niestadt ontmoette Er lag een hoop klei en steenen voor 't ge bouw. bestemd voor de schuilkelder en daar waren zij bijna over gevallen, 't Was nogal zachte, materie maar men kan ook ergens anders struikelen met leelijker gevolgen. De heer de Veer zou willen dat B. en, W. hun invloed uitoefenden opdat de oude tram baan wordt geëgaliseerd. Het is een mooi object uit een oogpunt van werkverruiming goede klei onder. Het land is thans door die baan slecht verkaveld, met het dempen van een paar slootcn en zandafgraving komt men al een heel eind. Voorzitter belooft bij de provincie, eigena resse van den baan moeite te zullen doen. De lieer Trap vraagt of de Heldersche vluchtelingen, die thans op ontoelaatbare wijze gehuisvest zijn de gemeente uit moeten Voorzitter bevestigt dit. De heer Leguit is bevreesd, dat de gemeen te straks bouwterrein te kort komt. Voorzitter en wethouder Buiskool deelen die meening niet. Er is nog grond genoeg om bouwbedrijf te maken. Voorzitter zegt dat de lieer Leguit als oud voetballer daar beter niet» over kan begin nen. I-Iet Sparta-tcrrein is tenslotte ook bouw terrein! De heer Leguit. Daar gaat bet juist om, dan moeten dc voetballers wat anders. Weth. Buiskool: Aan dat terrein zijn we nog lang niet toe. Een ei wordt onder de kip gelegd! De heer Niestadt vraagt, nu de gasfabriek verkocht is, hoe B. en W. de ontvangen koop som denken te besteden. Voorzitter: Ik wil U daarvoor volledig in lichten, maar... in comité. De heer Buiskool meent, dat de heer Nie stadt het anders bedoelt. Deze meent zeker of men van het bekende plan is afgestapt? De heer Niestadt: Ik heb met opzet mijn vraag vaag geformuleerd! Voorzitter: Ik begrijp U wel, maar 't is be ter in 't openbaar over thans bestaande plan nen niets te zeggen. We koopen er geen obligaties voor... De lieer Niestadt: Hoe staat het dan niet de opdracht aan de drie architecten inzake de raadhuisplannen? Voorzitter deelt mede dat die plannen van de baan zijn. De kosten zijn thans te hoog en hoe zal men aan materiaal komen? De heer Niestadt: En de nieuwe plannen dan? Voorzitter: Ik begrijp dat na een paar maanden vergadering de heeren willen pra ten en de sluizen der welsprekendheid moe ten worden opengezet. Maar... alléén in co mité. Hierna wordt dc openbare vergadering ge sloten. Zij heeft drie kwartier geduurd. HET GEVAL HET BOETEKLEED ONTSIERT NIET. We hebben het helaas al eens meer moe ten opmerken, dat Langendijk rijk is aan gebeurtenissen, waarbij sprake is van ru- mor in casa. Het geval" Sthuitomaker beeft er aan de lange rij weer één toegevoegd en we vragen ons af: Wie volgt? Dat het geval Schuitemaker niet meer rumoer heeft verwekt, is ongetwijfeld te wij ten aan de bezadigdheid van den betrokken persoon. We weten, dat hij het hoofd was van den Luchtbeschermingsdienst in Noord scharwoude en dat hij tevens belast was met de distributiewerkzaamheden in die ge meente. Voor zoover ons bekend is. en we nemen met volle overtuiging aan, dat het ook zoo is, verrichtte hij beide werkzaam heden op lofwaardige wijze, d.w.z. mensch lijker wijze gesproken correct, wat niet uit sluit,, dat er allicht ook wel eens een foutje zal zijn gemaakt. Niet, dat ons daarvan ook maar één geval bekend is, doch aan ieder mensehenwerk kleven fouten. Zelfs is het mogelijk,- dat in het oog van den een iets als fout wordt aangerekend, wat de ander heelemaal geen fout zou noemen. En dan kan het laatste zelfs tot gevolg hebben, dat dit in een zoodanig licht kan worden gesteld, dat het tot een zeer ernstig verzuim wordt opgeblazen, en wee dan dengene, die slacht? offer kan worden gemaakt door machtsveri houdingen. De heer Schuitemaker, die ook nog andere bezigheden heeft dan de genoemde! kreeg wel wat veel werk onderhanden, waarom hij te kennen gaf, wel voor den Luchtbescher mingsdienst te willen bodanken, zoodra er een ander voor dat werk was gevonden, 't schijnt, dat deze mededeeling niet in goede aarde viel bij den betrokken autoriteit, die het dan beter vond. dat, als drukke werk zaamheden hem beletten, beide functies waar te nemen, de oplossing dan beter kon gevonden worden door voor de distributie te bedanken. Aangezien het werk voor den Luchtbeschermingsdienst pro Deo geschiedt en de distributiewerkzaamheden worden be taald, lijkt ons de aan dc hand gedane op lossing wel wat simplistisch en de wensch tot nederleggen van het Hoofdschap van den Luchtbeschermingsdienst begrijpelijk en menscheliik. Nu zouden we verder nog een heel relaas kunnen geven van wat, naar men ons in lichtte, verder gebeurde, wat aanleiding gaf tot het ontslag aan Schuitemaker gegeven, nu enkele weken geleden, èn voor de Lucht bescherming, èn yoor de Distributie, doch we willen den lezers dit hesnaren en we heb ben er ook. hangende de kwestie geen ge wag van willen maken. Allicht had het de goede zaak en den betrokkene kunnen scha den, en daar wij de zekere overtuiging had den, dat voor ontslag geen enkele aanlei ding bestond, leek het ons beter al te wach ten ,wat het resultaat zon zijn van de po gingen, welke door den ontslagene In het werk werden gesteld om eerherstel te ver krijgen. Bij de lezers komt ongetwijfeld de vraag op hoe het toch mogelijk is, dat zóó kort, nadat aan iemand door een college ongevraagd ontslag wordt verleend, die ambtenaar door dat zelfde college weer wordt benoemd in eenzelfden werkkring. Tot goed begrip zij meegedeeld, dat de burgemeesters der 4 Lan- gendijker gemeenten en St. Pancras het be stuur van den Distributiekring voor die ge meenten vormen. Kortgeleden was, nnar men ons meedeelde, goedgevonden, dat hel be stuur of de. commissie, hoe men de leiding dan ook noemen wil, de ambtenaren in de di verse gemeenten zou benoemen en ontslaan SCHAGEN Reeds een tiental processen-ver baal opgemaakt. op voordracht van den burgemeester in de betrokken gemeente. In het onderhavige geval droeg de burge meester van Noordscharwoude den heer Schuitemaker voor ontslag voor, en als we goed zijn ingelicht (en aan dc hand'yan het resultaat van den loop van zaken in deze geschiedenis: Schuitemaker in cere hersteld mogen wij wel vaststellen dat dieinlichtingcn juist zijn) hebben de andere burgemeesters verzuimd, eerst grondig na te gaan, de mo tieven, welke dit ontslag zouden kunnen rechtvaardigen. De betrokken ambtenaar van oordeel,, dat dit ontslag ongemotiveerd, ongerechtvaardigd was, heeft zijn recht ge zocht.. De verschillende instanties, welke, hierbij iets te zeggen hadden, zijn op tle hoogte ge steld van wat er nu eigenlijk wel gebeurd is en uit het feit, dat de ontslagen ambtenaar weer door hetzelfde college in hetzelfde ambt benoemd is geworden, wettigt de overuiging. dat het gehecle benoemende college of al thans de meerderheid, heeft ingezien, dat het ontslag te Noordscharwoude ongedaan moest worden gemaakt. Anders kan men de ze zaak toch moeilijk zien. Tp Noordschar wonde was nu in de vacature Schuitemaker een ander aangesteld en het was dus goed gezien deze benoeming te bestendigen. De werkzaamheden bij de distributie worden al grooter, zoodat het ambtenarencorps toch moest worden uitgebreid. Daardoor kón hier op eenvoudige wijze een oplossing worden gevonden, die zeer zeker voldoening zal ge ven aan ieder die meent, dat' aangedaan kregen op de naleving van de verduistering teii 'strengste toe .te zien.' Men zij dus in alle ernst gewaarschuwd. Men kan zichzelf groote onaangenaamhe den besparen. CONCERT HARMONIE op Zondagmiddag 3 uür. PROGRAMMA: 1. Colonol Bogev marsch K. J. Al ford. 2. Le Ivalife de Bagdad Ouverture Boieklieu 3. Seufzer walzer J. Ivanovicn. 4. Fantasie sur T Opera Lucia di Lamrner- moor Donizetti. I onrecht moet worden hersteld. Uit het feit van een opnieuw benoemen van den heer Schuitemaker mag worden afgeleid, dat de ze nog steeds het vertrouwen geniet van het Bestuur of de meerderheid van het Be stuur van den Distributiekring en dat de re dcrien van ontslag niet zijn geaccepteerd. Dwalen is menschelijk en hulde verdienen zij, die niet hebben geschroomd hun fout te erkennen en ortie te herstellen, ten einde het recht zijn loop te laten hebben! BEVORDER DE VEILIGHEID. Het komt nogal eens voor, dat 's avonds op straat fietsen en karren worden neerge zet, natuurlijk onverlicht. Wij willen er hier even de aandacht op vestigen, dat dit onder de huidige omstan digheden zeer gevaarlijk is; de passéeren den zouden zich leelijk kunnen bezeeren. Medewerking van het publiek om de straat zoo ruim mogelijk te houden en dergelijke obstakels niet te laten staan, is wel zeer ge- wenscht. Het is beter te voorkomen dan te genezen. OUDKARSPEL. AANRIJDING. Vrijdagmorgen is de fiets van den gisthan- delaar .1. alhier, die rechts van den weg stonrl, aangereden door een autobus van de II.A.B.0., die de bakfiets moest passee- ren. De fiets werd flink beschadigd en dc pakken gist gingen over dc straat. Persoonlijke ongelukken kwamen niet yoor. Dat nog lang niet iedereen doordrongen is van de plicht om te verduisteren, bewijst het .aantal processen-verbaal dat Donder dagavond door onze rijksvcldwacht in sa menwerking met dc Duitschc politie is op gemaakt. In vijf woningen werd n.1. een on voldoende verduistering geconstateerd, ter wijl vijf wielrijders hun licht niet voldoende hadden afgeschermd. In al deze gevallen werd onherroepelijk proces-verbaal opge maakt. Laten de inwoners hieruit leering. trek ken en bedenken, dat in het vervolg geen enkele waarschuwing meer wordt gegeven.. In een der huizen, waar de bewoners blijk baar uit waren, doch waar desondanks liet licht brandde, werd door de politie geweld dadig ingegrepen. Een ruit werd vernietigd teneinde de woning binnen te dringen en het licht ui te draaien. Dc controle van Donderdagavond "vond plaats tusschcn tien cn elf uur. In zooverre is er dus zelfs nog van soepelheid sprake geweest, daar de verduistering reeds om ongeveer acht uur was ingegaan. Men trek ken hieruit echter niet de conclusie dat een volgende controle, welke iederen avond wéér kan worden verwacht, eveneens op Slt zelfde uur zal plaats vinden. Het tegen deel ligt eerder voor de hand, waarbij ei- ten overvloede nog eens op gewezen kan worden, dat de politie opdracht heeft ge- 5. Cadettcnmarsch Souza. 6. Paraplirase üb'er das lied „Spin,spin" L. A. Schouten. 7. Glühwürmchen IdvYlfe P. Lincke. 8. Op een Perzische markt A. W. Ketelbey. Finale. a Gaarne wekken wij onze lezers op dit concert van lichte muziek te bezoeken! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antonia Alida Maria, dochter van Petrus Deutekom cn van Catharina Maria Cornelia Johanna Mul; Anneke, tl. v. Antonius Pieter Prins en v. Maria Prins. Ondertrouwd: Thomas Hcndriku.s Deute kom, Oud 26 jaren, grossier en Catharina Petronclla de Ruijtcr, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wonende tc Schagen. Overleden: Peter Philipscn, oud 63 jaren, weduwnaar van Maartje Spaans; Cornelis Geel, oud 63 jaren, echtgenoot van Maart je Bakker (overieden te Alkmaar). POLITIE. Gevonden; een heerenrijwiel, een porte- monnaie met inhoud. Achterbleven: een geit. Aan komen loopen: een poes. Verloren: drie rijwielplaatjes, een sleutel, een portemonnaie, een dames- en ecn-hecren- rijvyiel, een transportfiets, een gouden arm band, een gouden kettinkje, een mantel, een bankbiljet. Raad Noordscharwoude De gemeentebegrooting 1940 goed gekeurd. De visschers krijgen 100 pacht- reductie. Het Maatsch. Hulpbetoon krijgt f 2500.extra subsidie. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond ten raadhuize, onder leiding van Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secre taris de heer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna de. notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer K. G. Reinders, werden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen was het verslag over 1939 van den Keuringsdienst van Waren te Alkmaar. Ged. Staten hebben de gemeentebegroo ting 1940 goedgekeurd. Idem een suppl. begrooting van 1940 en een van 1939. Dc Commissaris der Provincie berichttei dat de ambtsperiode van den burgemeester dezer gemeente is verlengd. Aanwezig was het jaarverslag van de ge- meensch. gasfabriek. Ged. Staten hebben hun beslissing omtrent het raadsbesluit tot vaststelling van een uit breidingsplan aangehouden. Op voorstel van B. en W. werden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Couponbelasting moet door den geldgever betaald worden. B. en W. stelden n.a.v. een schrijven v. d. Vereen, v. Ned. Gem tot wijziging van de wet tot heffing van een couponbelasting voor, een besluit te nemen, de de strekking dat de gemeente gebruik maakt van haar bevoegdheid, om bij rentebetaling de ver schuldigde couponbelasting af le houden. Aldus besloten. De visschers behoeven geen pacht te betalen. De visschersvereen. „Geestmerambacht" verzocht om vrijstelling van pacht voor het vischwater, in verband met dé schade, wel ke door den strengen vorst is veroorzaakt aan den vischstand. B. en W. stelden voor, vrijstelling van pacht te verleenen. De vischstand is inder daad in zoo'n toestand, dat van een nood toestand gesproken kan worden. De pacht be droeg f50. Het voorstel werd zonder eenige discussie aangenomen. Het Hoofdbestuur van'het „Witte Kruis" verzoekt subsidie te mogen ontvangen voor de ontsmettingsinrichtingen. B. en W. stelden voor dit verzoek te behan delen bij de- begrooting' 1941.' Aangenomen. De heer J. Koopman verzocht om vergoe ding in de vervoerkosten van zijn dochtertje naar de school voor B.L.O. té Alkmaar. B. en W. stelden voor de vervoerkosten voor 75 te vergoeden, evenals vorige ja ren geschied is. Aldus besloten. Kosten Lager Onderwijs. B. en W. stelden yoor, het bedrag der uitgaven voor het openbaar lager onderwijs voorloopig vast te stellen, voor het gewoon L.O. op f 8.17 en voor het Uitgebreid L.O. op f 17.90 per leerling. De raad ging hiermede accoord. Extra subsidie Maatsch. Hulpbetoon. De gemeentelijke dienst v. Maatschappe lijk Hulpbetoon verzocht, een 'extra-subsidie te mogen ontvangen van f 3000. B. en W. stélden voor, ecri extra-subsidie van f 2500 te verleenen. Wij hopen, dat deze subsidie voldoende ,zal zijn. Dit beteekent niet, dat wanneer meer noodig is, dit aan het M. H. zal wor den onthouden. Het voorstel werd aangenomen.. Hierna volgde de aanbieding van de gemeente- rekening 1939. Voorz. stelde voor, deze te laten- nazien door 'n commissie, bestaan de uit de h.li. Bruin, Van den Abcele cn Heeringa, die tevens met het nazien der rekening van het M.H. belast werden. De rondvraag leverde niets op. De voorzitter merkte op, dat er blijkbaar een competitie in het houden van korte ver gaderingen wordt gehouden. De heer Kliffen: Er is om zoo tc zeggen „geen -woord gevallen".

Schager Courant | 1940 | | pagina 9