De beschieting van bet Ned. Roode Kruisschip Zes landingspogingen bij Onvoorzichtig do tab; overgestoken Dakar Een vliegende Het arbeidsfront ontbonden Ernstige toestand in Egypte Gibraltar opnieuw gebombardeerd Officieele valuta-koerse verhaal van den kapitein. moedig gedrag van den eersten machinist. Kapitein., de Graaf, gezagvoerder op de LAZ 11," het Nederlandsche Roode Kruisschip dat zooals wij gisteren meldden, door de En- gelschen is beschoten, heeft aan een A.N.P.- verslaggevcr het verhaal zijner wederwaar digheden gedaan. In den nacht van 22 op 23 September zoo begon de kapitein De' Graaf bevond ik mij met de LAZ 11 op 51 graden 55 minuten Noorderbreedte en 3 graden 31 minuten Oosterlengte, d.i. ongeveer 15 zeemijlen be westen Gocree. De nacht was beider en liet schip lag in bet licht van de maan. De windkracht was 6 en onze koers Oost-Noord-Oost. Om drie uur 's nachts zagen wij oranje roods lichtkogcls in de lucht. Zij werden in de richting van ons schip afgevuurd. roode kruisverlichting hielp niet. Hierop deed ik direct de Roode Kruislich- fon ontsteken. Ook gaf ik signalen op de stoomfluit. Natuurlijk dachten wij, dat men aan boord van het andere schin nu wél zou weten, clat wij volkomen onschuldig waren en dat ons vaartuig een Roode Kruitschip was. Tot onzen grooten schrik echter loste de oorlogsbodem eenige seconden later een sal vo. De proieetielen kwamen voor ons schip in het water terecht. Direct daarop volgde een tweede salvo en dezen keer vielen de granaten achter ons- vaartuig in het water. Het derde salvo, dat onmiddellijk na het tweede werd afgevuurd, sloeg midscheeps in en beschadigde niet alleen het dek. maar ver oorzaakte een ketcletfplosie, terwijl tot over maat van ramp het roer buiten werking werd gesteld. Ook de scheepsverlichting viel uit. Het schip verlaten en weer terug aan boord. Onder deze omstandigheden besloot ik, dat wij het schip onmiddellijk zouden verlaten. Ik gaf opdracht de stuurboord-sloep te strij ken. Bij liet vieren van de sloep, dat in vol slagen duisternis moest, gebeuren, is door on bekende oorzaak de voorste takel uitgehikt, waardoor de geheele bemanning het mee- rcndccl der équipage was in de sloep gegaan in het water viel. De sloep sloeg vol water en het zag er voor ons allen niet best uit. Aan boord bevond zich echtcrnog fle eer ste machinist 'Grocneveld. Deze dappere be hield zijn tegenwoordigheid van geest en wierp ons een vanglijn toe, waardoor wij de sloep, waaraan wij ons hadden vastgegrepen, langszij van het schip konden brengen. Op! deze wijze slaagden wij erin, weer aan boord van het schip te komen. De beschieting van het schip zoo ging do kapitein verder had ongeveer 10 minu ten geduurd. De aanvallende oorlogsbodem was door niemand van ons verkend. Alleen liet mondingsvuur hadden we kunnen waar nemen. Een granaat was aan bakboordzijde in het dek ingeslagen en had groole schade in de kombuis en in de proviandkamer aan gericht. Andere treffers hadden een ketel ver nietigd, waardoor zich heete stoom over het geheele schip verspreidde, terwijl verder door den eersten stoomdruk kolen en gruis aan dek waren geslingerd. Een ander pro jectiel had het stuurgèrei volkomen onbruik haar gemaakt. Tengevolge van de ravage in het ketelruim had de tremmer C. Hermeen zware brandwonden gekregen, waaraan hij, zooals hekend is, eenige uren later is bezwe ken. Ook de tweede machinist W. A. Cassee, die zich tijdens den aanval in de machincka mer bevond, wat met brandwonden overdekt, evenals ten slotte de tweede stuurman M. van Duyn, die in het logies, dat naast het ke tclruim is gelegen, uitrustte. Zes ouvarenden verdwenen in de diepte. Bij het omslaan van de reddingboot waren zes opvarenden in de diepte verdwenen. Het was hun althans niet gelukt de vanglijn te grijpen of zich aan de sloep vast te -houden. Het waren de tweede machinist J. Maarse- veen, de matrozen D. Rood, M. L. Grutters- Scholier nam schijnwerper weg... Twee jaar gevangenisstraf. Voor het Duitsche krijgsgerecht heeft te recht gestaan de 19-jarige scholier C. K. uit Nijmegen, wegens diefstal van een schijn werper ten nadeele van de Duitsche weer macht. In Augustus kampeerde K. op de Hooge Veluwe. Tijdens een voettocht, dien hij door een heideveld maakte, vond hij een schijn werper met toebehooren. VolgeHis zijn vérkla ring, dacht hij dat 't appaaat tijdens den oorlog door de Nederlandsche troepen ach tergelaten was. Hij verborg den schijnwerper in een dennebosch, met de bedoeling, dezen na den oorlog te gebruiken voor het beschij nen van wild. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verd. met den parkwachter W. over zijn vondst ge sproken had. De parkwachter had hem ge wezen op de mogelijkheid, dat de schijnwer per weliswaar van Nederlandschen oor sprong, doch bij de Duitsche weermacht in ge hruik kon zijn. Verd. had zich hieraan even wél niet gestoord. De president van het gerecht wees den verdachte er op. dat hij zich behalve aan diefstal ook aan overtreding van een veror dening van den rijkscommissaris had schul dig gemaakt, aangezien hij gevonden mili taire voorwerpen Ie allen tijde bij de autori teiten had in moeten leveren. De openbare aanklager eischte wegens beide delicten een gevangenistraf van teza men drie jaar. Het krijgsgerecht veroordeelde den jonge man tot twee jaar gevangenisstraf met af trek van vier weken voor-arrest. Vichy ontkent dat Engelschen in de stad zijn doorgedrngen. Franschen "houden sland Onder groote koppen wijzen de Fransche bladen erop, dat tot dus ver zes Engelsche landingspogingen in Dakar verijdeld zijn en dat Frank rijk vastbesloten is de groote Fran sche haven aan de westkust van Afri ka tot het uiterste te verdedigen. Uit Vichy wordt gemeld, dat het Fransche ministerie van buiienlandsche zaken een ca tegorische tegenspraak heeft gepubliceerd van de geruchten, volgens welke de Engel schen in Dakar zouden zijn binnengedrongen en de stad zich zou hebben overgegeven. Gis terenochtend duurde de strijd om Dakar nog steeds voort. In een officieel communiqué van het mini sterie van buitenlandsche zaken te Vichy wordt volgens „U. P." verklaard, dat dc door de Engelsche radio verspreide verkla ring, dat de Engelsche vloot Dakar heeft aangevallen om te verhinderen, dat Duitsch- land de Fransche koloniën in West-Afrika in bezit zou nemen, een bewering is, welke volstrekt ongegrond is. Dc Fransche regee ring ontkent categorisch, dat er Duitsche militairen of burgerpersoncn in West-Afrika aanwezig zouden zijn. De aanvaten van Dinsdag Volgens de laatste te Vichy ontvangen berichten zijn bij den Dinsdag op Dakar on dernomen aanval de Britsche gepantserde kruisers Barham en Resolution en een krui ser van het type Kent ernstig door het Fransche vuur beschadigd. Een dezer ge pantserde kruisers is hij de gevechten, wel ke gisterochtend weer opleefden, foor een Fransche torpedo zoo zwaar getrollen, dat hij met zware slagzij zich moest terugtrek ken. In een Fransch communiqué wordt mede gedeeld, dat de in Dakar gestationneerdc Fransche duikboot „Pcrsee" in den grond werd geboord toen zij op het punt stond een aanval op een Engelschen kruiser te ondernemen. Het grootste deel der beman- ming van de duikboot kon worden gered De Engelsche kruiser is.bij den aanval door de duikboot nog getorpedeerd. Volgens nog niet bevestigde berichten uit Vichy, zouden er hij den Engelschen over val, op Dakar 363 personen gewond zijn. Tot. de doocien zouden. hehooren 65 burgers en 120 soldaten. Volgens berichten uit Algeciras •zijn gistermiddag in cle Straat van Gibraltar een Engelsche kruiser, vier torpédobpotjagers en twee duïkbooten gezien, die koers zetten naar den Atlantischen Oceaan. Men gelooft, dat deze schepen zullen deelnemen aan de operaties tegen de Fransche koloniën. Scherpe Fransche critiek. De Moniteur bevat een buitengewoon scherp commentaar tegen Engeland en te gen generaal de Gaulle, waarin gezegd wordt, dat het woord „verraad" het eenige is, dat de onderneming van de Gaulle ka rakteriseert, Men moet zich groote moeite geven om zich het afschuwelijke beeld van een mensch voor te stellen, die Fransch officier was en die zich thans aan het hoofd van een buitcnlandsch eskader voor een Fransche haven vertoont om een ultimatum aan zijn eigen landslieden te stellen en na weigering daarvan een bevel tot bömbardeeren te geven. Onder den ge neraal de- Gaulle, vervolgt het blad. heeft Engeland gehoopt, revoluties te ontketenen. De aanhankelijkheid van de Fransche kolo nisten en van de inlanders he^ft deze hoop verijdeld. Om die reden hebben de Engel schen, nadat zij liet masker geheel hadden afgelegd, gepoogd, met geweld datgene te bereiken, wat zij door list en verraad niet konden bereiken. Boodschap aan de inboorlingen. De Fransche staatssecretaris voor kolo niën, admiraal Platon, heeft een boodschap gericht tot de inboorlingen van de Fransche koloniën in Afrika. Hierin wordt gezegd, dat de loyale en vastbesloten houding van de inboorlingen de eerste poging tot het „avon tuur" heeft doen mislukken Zoo zal hét ook met nieuwe pogingen vergaan. De drijfveren van een regeering, die eens de bondgenoot van Frankrijk was en die zich bedient van een instrument, waartoe een eerzuchtige af vallige zich heeft opgeworpen, zijn thans be kend. Wat Amerika zegt De „New York Herald Tribune" schrijft over de actie tegen Dakar: „De Gaulle en de Engelschen kunnen zich geen échec in Dakar permitteeren. Het gaat hier om een operatie, die moet slagen en het succes ervan zal de eerste schitterende offensieve slag moeten zijn. die kan worden vergeleken met de over winningen v. Duïtschland De onderneming, mag niet mislukken cp vooral de Vereenigde Staten kunnen niet toestaan, dat zij mis lukt." In Italiaansche politieke kringen wordt de actie tegen Dakar scherp veroordeeld, even als in Madrileensclie bladen zooals de „A. B. C." wijk en W. van Leeuwen en de stokers J. W. Koster en A. Sweers. Pógingëil om" lieh" 16' rédden werdén zeer bemoeilijkt doordat het schip volkomen on- manocuvreerbaar was. Zij hadden dan ook helaas geen resultaat. s.o.s Direct heb ik verbinding met Badio-Sche- veningen gezocht en spoedig gekregen. Ik vroeg onmiddellijk hulp. Omstreeks 10 uur Maandagochtend ver scheen boven het schip een landvliegtuig. Het was geen Duitsch toestel dit vliegtuig cirkelde op een hoogte van circa 200 meter driemaal rond het schip. De vlieger seinde met een morselamp de letter p, waarop ik het internationale noodsein N.C. heesch en bovendien een tweede Roode-Ivruïsvlag. Ook gaf ik eenige malen met een nedinsco- lamp „S.O.S." en tenslotte het woord „posi- tion". Om te kennen te geven, dat ik mijn po sitie wenschte te bepalen Hierop seinde de vlieger „Can 't help you". waarna hij in westelijke richting verdween. Men weet dat tenslotte het schip door een Roode Kruisvaartuig is binnengesleept. Een moedige machinist. Kapitein de Graaf was vol lof over het moedige optreden van den eerste-machinist D. Groeneveld. Onder levensgevaarlijke om standigheden en terwijl de anderen zich reeds in de reddingbooten begaven, daalde hij af in het ketelruim, waar Hermsen zich bevond en dat vol heete stoom stond. Hij drong door tot de plaats, waar de tremmer met zware brandwonden Overdekt lag en bracht hem aan dek. Helaas mocht deze dappere daad niet meer helpen. Voorts was het Grocneveld. die de verbinding met de omgeslagen reddingboot tot stand bracht, waardoor vele opvarenden, die anders ze ker zouden zijn omgekomen, konden worden gered. Tenslotte was het weer Groeneveld, die alle zorgen besteedde aan de eerste hulp dér gewonden. Op bijzonder lofwaardige wijze heeft hij deze slachtoffers bijgestaan. Ondanks alles was kapitein De Graaf niet verslagen en hoopt spoedig zijn menschlie-' vend werk ter zee te kunnen voortzetten. „Unie" winkel STRAKS MEERDERE IN AMSTERDAM. De Nederlandsche Unie zal op verschil lende punten van Amsterdam „vliegendei winkels" vestigen. De eerste zal reeds over enkele dagen geopend worden, in het hart van de za kenwijk, namelijk op het Damrak 5S. In dit perceel, dat op frissche wijze zal worden ingericht en welks uiterlijk onge twijfeld de belangstelling van de vele voor bijgangers zal opwekken, zal men alleza ken, met betrekking tot de Nederlandsche Unie, kunnen afhandelen. Organen en andere publicaties zijn er verkrijgbaar, insignes eveneens; men kan er zich als lid opgeven en ook alle ge- wenschte inlichtingen krijgen. alle leden naar het n.v.v. De persdienst van het N.V.V. deelt mede: Bij het besluit van den leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, is de organisatie-van het „Nederlands Arbeidsfront" met ingang van 1 October ontbonden. Aan de leden van het N.A.F. is tegelijkertijd de opdracht gegeven, zich aan te sluiten bij het Nederlandsch Verhond van Vakvereenigingcn. Dc commissaris van het N.V.V., de heer H. J. Woudenberg heeft aan verschillende bonden order gegeven dat de leden van het vroegere Arbeidsfront onmiddellijk als lid kunnen worden aangenomen. De ontbinding van het Nederlandsch Ar beidsfront is- gebaseerd op de overweging,- dat thans dc aanleiding vervallen is. op grond waarvan deze organisatie "destijds in het leven werd geroepen. Deze aanleiding lag namelijk opgesloten in het feit. dat de toenmalige leiding van het N.V.V., evenals die van de andere groote vakcentrales, zich ging bezig houden met de persoonlijke po litieke overtuiging van zijn leden. Daardoor werd het aan vele Nederlandsche arbeiders onmogelijk gemaakt zich in de groote vak beweging te organiseeren of hun lidmaat schap daarvan voort te zetten. Britsche vliegtuigbemanning in ons land OPSPORING VERZOCHT, f 500*BELOONING. De procureur-generaal hij het gerechts hof te 's Gravcnhage deelt, het volgende mede: Op den 24sten September j.L, des och tends om zes uur, is onder de gemeente Leidschendam een vliegtuig van vermoe delijk Engelsche nationaliteit neergeko men. De bemanning, ongeveer vijf man, "is voortvluchtig. Opsporing, aanhouding en voorgeleiding hij de dichtstbijzijnde Wehr- machts- of Polizeidienststelle wordt ver zocht. Voor de aanhouding wordt een be- ióoning uitgeloofd van f 500.—, britsche torpedojager in den grond geboord. Naar de „Corriera Dclla Sera" uit Tanger meldt, heeft een vliegtuig van onbekende nationaliteit in den abijheid van Gibraltar een Brijschen torpedojager aangevallen en tot zinken gebracht. MANOEUVRES VAN HET RUSSISCHE LEGER. De manoeuvres van het Russische leger in 't militaire district Kiew, die gehouden zijn in aanwezigheid van den commissaris van oorlog, maarschalk Timosjenko, zijn Dinsdag voorloopig geëindigd met een alge- meenen aanval der eene partij op de ver sterkte posities van de andere partij. Daar bij traden o.m. ook het luchtwapen en een t ankbat ai 1 Ion op. De commissaris van oor log hield' persoonlijk na de manoeuvres de manoeuVrccritiek, Bedrijfsleven geheel ontwricht. Voorraden katoen bederven in de opslagplaatsen. De opvarenden van het in de haven van Piraeus teruggekeerde Grieksche s.s. Milos vertelt, dat Egypte op het öogenblik de ern stigste economische crisis beleeft sedert den wereldoorlog. Het havenverkeer in Alcxan- drië en Port Saïd ligt bijna geheel stil. Reusachtige voorraden katoen bederven in de opslagplaatsen. De invoer van vitale grondstoffen en goederen uit Europa is hij- na geheel opgehouden. Het Suozkanaal is uitgestorven. De kanaalmaatschappij heeft ruim 12000 arbeiders en employés door ge brek aan arbeid ontslagen. In Alexandrië en Caï-ro alleen bedraagt het totaal aantal werkloozen naar schatting 150.000. Honder den handels- scheepvaartkantoren zijn ge sloten. De prijzen der levensmiddelen stij gen voortdurend. De aankoopen uit bezorgd heid door de welgestelde bevolking, die een inflatie vreest, zijn door het gebrek aan goe deren opgehouden. Men spreekt zelfs van een nationaal ongeluk waarvoor men in breede klingen Engeland verantwoordelijk stelt. Na de aanvallen van Dinsdag zet ten Fransche vliegtuigen hun ^ergeldingswerk voort. Gistermiddag om 14.45 uur is Gibraltar op nieuw door eenige afdeelingen Fransche vliegtuigen aangevallen, die talrijke hommen van groot kaliber op de vesting en havenin stallaties neerwierpen. Dc aanval, die in op eenvolgende golven geschiedde, duurde om 16.00 uur Spaansche tijd (d.i. 17.00 uur Duit sche tijd) nog voort. Een Fransch vliegtuig is door de Engelsche luchtdoelartillerie neer geschoten. De bemanning wist zich door een parachutesprong te redden. Gisteren is in oen officieele mededeeling van de Fransche regeering bevestigd, dat Fransche vliegtuigen Dinsdagmiddag Gi braltar met bommen hebben bestookt. In to taal zijn 45.000 ton ontploffingsmiddelen op het arsenaal en het zuidelijke havenhoofd geworpen. Over het bombardement op Gibraltar wordt nog bekend, dat tien hommen op de scheeps werven gevallen zijn, Zij richtten daar groo te schade aan. De electrische centrale werd gedeeltelijk vernield. Een bom ontplofte op het dek van een klein koopvaardijschip; liet schip werd vernietigd. Een andere bom viel op een luchtdoelbatterij en stelde twee stuk ken huiten werking. Drie hommen ontplof ten op de z.g. landtong van Europa, twee op het vliegveld en twee op het open veld. Vijf hommen vielen in het bosch van Gi braltar. Drie bommen ontploften ter hoogte van de rots bij een luisterpost. Tal van menschen zijn gedood of gewond. Het luchtalarm heeft Dinsdag vier uur en vijf minuten geduurd. In Vichy wordt opgemerkt, dat door de Britsche overval op het Fransche Dakar en de vergeldingsmaatregelen tegen Gibraltar wel niet de jure, maar dan toch in feite een oorlogstoestand tusschen Engeland en Frank rijk bestaat. Snel recht in Frankrijk NIEUWE KRIJGSRADa DE TAAK VAN HET STADSGERECHTSHOF. In Frankrijk zal, volgens berichten uit Vichy, een krijgsraad worden ingesteld ter behandeling van processen wegens misdaden of bijzonder ernstige intriges tegen de een heid van belangen van Frankrijk, wat be treft processen, die geen lang vooronderzoek noodig hebben, omdat de feiten duidelijk zijn. Vonnis wordt binnen twee dagen geveld. Hoogcr beroep is niet mogelijk. Het vonnis wordt binnen 24 uur voltrokken. In aanvulling op het decreet over de in stelling van het opperste staatsgerechtshof werd, naar uit Vichy verluidt, een decreet uitgevaardigd, inhoudende, dat het opperste staatsgerechtshof moet oordeelen over: 1. De ministers, vroegere ministers en hun rechtstreekschc ondergeschikten, die zich aan verduistering of ontrouwheden schuldig gemaakt of die hun beroepsplichten verwaar loosd hebben door met de Fransche valuta te speculeeren, of die tenslotte de hun toe vertrouwde gelden misbruikt hebben. 2. Alle medeplichtigen van de vorenge noemde personen. duitsch vervoer door finland. Het Finsche persbureau deelt officieel mede, dat tusschen Noord-Finland en Nooi'd- Noorwegen dezer dagen op speciale voor waarden en onder speciale controle een ver voer van Duitsche verlofgangers en Duitsch materiaal plaats heeft. Knoeiende dokters in België SCHANDAALPROCES TE WACHTEN. Enkele dagen voor den oorlog kwam te Charleroi in België een waar schandaal aan het licht, waarin eenige geneesheeren be trokken waren, die bijzondere biljetten afle verden met het oog op de vrijmaking van sommige jeugdige dienstplichtigen. Deze valsche documenten werden soms afgeleverd legen betaling van aanzienlijke bedragen. Ook personen die zorgden voor het werven van klanten, alsmede een bediende van het psychiatrisch instituut te Antwerpen, waren hij de zaak betrokken. Verschillende onder hen waren aangehouden toen de oorlog uit brak. Zij werden echter kort daarop in vrij heid gesteld. Nu verneemt men, dat het par ket van Charleroi het onderzoek ten laste van de betrokkenen zal voortzetten. Amsterdamscbe effectenbeurs OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1940 I 4 100 99% Nederland 1940 II 4 95 95% Idem met bel. fac. 100 99% Nederland 1938 3.3% S4%-85 85%-86 Oost-Indië 1937 3 - 82% Oost Indië 1937A 3 - 81 Duitschland 1930 5% 31%-30% 28%—305 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 70 Konv Kas (m.v.) 4 75% 74 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3V2 85% 86% 's Grav. '37 I 3% 89% 90% N.-Holl. '38 3 N.-Holl '38 II (3%) 3 - R'dam '37 I, III 3% 93% 94 Z.-Holland 1937 3 91 92% HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hyp.b. Veendam 3% 89% 90 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 90 90 Gelsnk. Berg 5 70 72 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 155 Ned. Ind. Handclsb. A. 89 102 Ned. Handel Mij. c.v. A. 92% 92 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 101%—102% 96—101 Calvé Delft c. v. A. 81 80 Gentr. Suiker Mij. 164 165 Fokker g. A. 209 201 Lever Bros en Unilever c.v.A. 114%1081, 107%—; Ned. Ford 837 330 Philips G.B.v.A. 18954—18254 177—181 Philipsp ref. A. 135 135 Buitenland. Anaconda copper c.v. A 22%—23% 23%22 Beth. Steel c.v. A 69%—70% 68%6! Gen. Motors c.v. A. 43% 4215/ Kennecot Copper c.v. A 29%30% 30%2! North. Am. Aviation c.v. A.20 15/16 201/ Rep. Steel c.v. A. U. S. Steel c.v. A. 5054—52 50%-i PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche .Petr. g. A. 217 Kon. Petr. Bnitenland. Shell Union c.v A. 242-238 232%-23 8 11/16-8% 8%9 Tide Water c.v. A. 8 11/16-8 13/1 8%8 11 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 20954—206%' 202-204 Bandar Rubber Mij. A. 143 146 Deli Batavia Mij. A. 148%—150 146 SUIKER ONDERNEMINGEN. H.V.A. 370-366 363-367 Javasche Cultuur 217% 215 N.I.S.U. 216% 231 Ver. Vorsten!. Cult. 933,4 921 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 144 1391/ Deli Mij. c. v. A. 209-207 208%-20 Senembah 165% 164%-162 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJE! HoIIand-Amerika lijn A. 101%—99% Java-China Japan lijn A. 99%— Kon. Ned. Stoomb. Mij. 133-130 125%-1 nat. bez. v. A. 132-129% 127-1 Kon. Paketvaart A. 199 200 Ned. Scheepv. Unie A. 139%137% 136—137 Rott. Llovd A. 11754 117%-1 Stocmv. Mij. Nederland A. 119% 116 VALUTA'S. New Yorlc Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER; New York Brussel Stockholm Zürich 1.883/16-1.889/11 75.28—75 41 30.11—30.1 381— 3.8! 44.8144.9 42.91-43.- 1.86%—1.901/ 30.08—30.2 44.76—44.9 42.87—43:0 MET DEN DOOD BEKOCHT. Door onvoorzichtig de trambaan ove steken is gisteravond ongeveer 10 uur jarige J. H., in de Regentesselaan te Haag door een motorwagen van lijn 1 grepen. De heer H., die per rijwiel werd tegen den grond gesmakt, tenge waarvan hij een schedelbasisfractuur 1 Tijdens het vervoer naar het gemeent kenhuis aan de'Zuidwakas hij aan de j gen overleden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2