=OMGEVINGNIEUWS= Arrondissements rechtbank te Alkmaar Moeder zag af van het boetekleed De Onderlinge Molestrisico verzekering opgericht Rijkslandbouwwinterschool nu reeds te klein Kantongerecht Den Helder Donderdag 26 September 1940 Tweede bl MEERVOUDIGE STRAFKAMER (Zitting van Dinsdag 24 September) Uitspraken. Alvorens de zitting gistermorgen een aan hang nam. deed de Rechtbank o.a. de na volgende uitspraak; S. F. uit HeerhugowaanJ werd wegens diefstal van een rijwiel' vijf gulden en eeni- ge lijfgoederen veroordeeld lot zes maan den gevangenisstraf (de eisch luidde tien maanden). DEN HELDER ZIJ WAS OOK GEEN MOEDER EN GING WAARSCHIJNLIJK LIEVER MET EEN DUITSCH MATROOS OP STAP, INPLAATS VAN OP HET ZONDAARSBANKJE TE GAAN ZIT- TEN. Ik heb d'er nog in Den Helder op het station gezien en ook nog op het perron in Alkmaar, waar ze stond te praten met een Duitsche matroos, zeide een der getuigen. Maar verd., mcj. J. C. V. uit Den Helder, was vermoedelijk met den Duitscher op stap gegaan, zonder zich te bekommeren om haar zaak welke gisterochtend berecht werd. Zij bekommerde er zich evenmin om als om haar kinderen, die ze kalm aan hun Jot had overgelaten. Uit de behandeling bleek duidelijk met welk een- ontaarde moe der- men te doen had. De wekker loopt af. De eerste get., mej. W. C. Gl. uit Den Hel der, ratelde, alsof er een wekker afging, een Wekker, welke niet tot zwijgen kon worden gebracht. Ze was de moeder van het huis Van liefdadigheid naar vermogen en op IS Mei had verd. de kindertjes naar het huis gebracht. Ze had er nooit meer naar om gekeken en get. zorgde voor de stumperds. Zagen ze er erg verwaarloosd uit? vroeg de president mr. baron van Tuyl van Se- jooskerken. Schrikkelijk, zeide get. De beheerder van het Gemeentelijk Ver pleeghuis te Den Helder had later de kin deren gekregen. Deze vertelde hetzelfde, de kleintjes hadden een slordige haargroei en get. J. W. G. had ze eerst in een lekker lauw bad gestopt. Heeft u ook geconstateerd, dat ze vol on gedierte zaten? wilde de president weten. Nee; dat heb ik niet, zeide get. liet éénc meisje heb ik gehad tot 24 Mei; het andere tot 5 Juni, voegde hij er aan toe. De derde get. was mej. W. E. Sch. uil Den Helder, die moeder en kinderen van 10 Maart tot eind April bij zich aan huis had gehad. Maar de moeder keek niet naar haar kinderen om en get. moest ze maar verzor gen. Mej. P. SI. uit Den Helder werd als laatste getuige gehoord. In het laatst van April was .verd. met de kinderen bij haar geweest. De arme kleintjes zagen er verwaarloosd uit. Op den 18en Met. had de moeder nog bij get. geslapen. Wat doet die moeder op het oogen- blik? was de vraag van den president. Dat weet ik niet; ik heb d'r nooit meer ge zien, alleen van morgen op het station in Den Helder en later op het perron in Alk maar, waar ze met een Duitschen matroos stond te praten; was het antwoord van get. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen de Lille, zeide in zijn requisitoir, dat deze moe der parasiteerde op de goedertierenheid van anderen. Eindelijk heeft de gemeente zich over de kinderen ontfermd. Spr. eischte le gen deze ontaarde moeder een gevangenis straf voor den tijd van zes maanden. De rechtbank zal heden over veertien da gen vonnis wijzen. (Wieringen. EEN RIJWIEL GESTOLEN. J. S. uit Wieringen liet ook al verstek faan. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Juni j.l. een rijwiel had gestolen, toebe- hoorende aan een zekeren II. J. S. aldaar. Deze als getuige gehoord, bleek veehouder van beroep te zijn en woonde te Wieringen. Hij had verd. een week in z'n dienst gehad en Maandag 24 Juni miste get. zijn rijwiel. In 'n schuur stond 't, aldus get., ik had het den vorigen avond nog zien staan en verd. had een ouwe fiets achtergelaten. De Officier achtte het wettig en overtui gend bewezen door de buitengerechtelijke er kentenis van verd. en door de verklaring van dezen getuige. Gezien het. strafregister van .verd., eischte mr. v. d. Fcen de Lille 10 maan den gevangenisstraf. Uitspraak: Heden over 14 dagen. IA. 1 k m a ar. GELDSCHIETERSWET OVERTREDEN. Een zekere D. A. F. uit Alkmaar had de geldschieterswet overtreden cn moest deswe ge terecht staan. De man noemde zich Direc teur van dc I-Iollandsche Spaar Crcdiet Fi- nanciering(H.S.C.l?.) en had aan kleine luy- den heel wat geld uitgeleend. De' groentenhandelaar J. R, uit Oudorp was de eerste der opgeroepen getuigen. Op 15 Mei zoo vertelde get. had hij zich als spaarder doen inschrijven bij de H.S.C.F. Hij wilde een leening aangaan van f50 en moest f5.aan onkosten vooruit beta len. De man had f 10.— gespaard en toen een crediet gekregen van f40.Dat crediet moest hij terugbetalen in maandelijksche termijnen van f2. Dat heeft u éénmaal voldaan, nietwaar? Wilde de president weten. Ja meneer, éénmaal, zeide get. De grondwerker D. H. uit Alkmaar had op 16 Maart een aanvraagformulier, inge vuld, waarin hij een crediet vroeg van f 150.— Deze had f 12.50 aan onkosten betaald en f 80.aan spaargeld. Toen had hij f 120.- in handen gekregen en moest die som aflossen in termijnen van f G.Toen hij tweemaal de aflossing had betaald, werd hij door de politie verhoord. Ook get. mej. W. S., echtgenoote van P. C. J. R., te Alkmaar zeide, dat haar man geld noodig had. Zij zelf was bij de geschie denis niet betrokken geweest. De presidpnt maakte er verd. attent op, dat de H.S.C.T. op 3 Februari 1940 was op gericht en dat het doel was credieten te verschaffen. Maar het was geen gemeente lijke instelling en ook had verd. geen ver gunning daarvoor. Of verd. in het register van de Kamer van Koophandel was inge schreven? wilde mr. v. Tuyl van Seroos- kerken weten. Dat was ik wel, antwoordde verd. Maar het doel van u was toch, om winst te behalen nfbtwaar? vroeg de pres. Ik kreeg alleen m'n onkosten en had on- ongeveer f 150.— per maand. Dat varieerde antwoordde verd. De verdediger van verd. merkte op, dat die f 50— niet de netto verdienste waren van zijn cliënt. Daar moesten telefoon, ad vertenties, drukwerk enz. vanaf. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, wees erop, dat het nu eenmaal ver boden is het bedrijf van geldschieter uit te oefenen, zonder toestemming van B. en W. Mr. v. d. Fcen de Lille achtte echter niet bewezen ,dat deze verd. als woekeraar was opgetreden, maar van den anderen kant oefende verd. ook niet uit liefdadigheid Overspannen zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoe dig weer weldadig kalm. Buisje 40 en 75 ct. zijn bedrijf uit. En het ging natuurlijk niet aan de wet Je overtreden. De Officier eisch te f 100.boete, suhs. 30 dagen hechtenis. De verdediger van verd., mr. Schenke- veld uit Alkmaar, hield een uitvoerig plei dooi. Hij zeide, dat het hier ging om den goeden naam van zijn cliënt. Deze was ge heel te goeder trouw geweest en had ar me mcnschen willen helpen. Het spaar geld van anderen leende hij uit en was dus een klein bankiertje. Immers groote ban ken doen hetzelfde. Ilij heeft beloofd er mede op te houden. Er was reeds een be drag van f 25.000 aangevraagd in dien kor te spanne tijds en van dit bedrag was f 2500.geplaatst. Verdachte's bedrijf voor zag in een behoefte. Mr. Schenkcvcld vroeg de Rechtbank verd. een voorwaardelijke straf op te leggen, met bevel z'n bedrijf on middellijk ie staken. Alleen dan zou de zaak in orde kunnen komen en zouden z'n klanten er zonder kleerscheuren afkomen. Dit zou het beste einde zijn van deze zaak, aldus eindigde pleiter. De Rechtbank zal over veertien dagen in deze zaak vonnis wijzen. WIERINGEN „Onder dc Wieringers is toch altijd een zekere mate van good-will om in noodzakelijke gevallen zijn uiterste best te doen tot leniging van eens anders ellende." Dinsdag 24 Sept. heeft een vergadering plaats gehad in het lokaal van den heer S. IlaJfwecg te Hippolvt,ushoef uitgaande, van de Onderlinge Mol est verzekering Wieringen i.o. De inhoud der uitnoodiging luidde: Bespre king besluit tot in werkingstelling cn behan deling reglement. Te ongeveer 8 uur opent de heer C. J. Bos- ker deze vergadering cn heet de talrijke aan wezigen welkom. Spr. doet mcdedeeling, (lat door het bestuur dc voorwaarden van een twaalftal groote Onderlinge Maatschappijen bestudeerd zijn. Aan de hand hiervan kan het Bestuur de vergadering niet adviseeren om cn bloc zich hij een dier Maatschappijen onder te verzekeren. Bij de meeste Verzeke ringsmaatschappijen wordt de schadeloos stelling gedaan aan het einde van liet boek jaar, d.w.z. aan het einde van den oorlog. Spr. laakt dan ook de propaganda van be paalde Maatschappijen. De heeren Monlu- let en II. Lont zijn dezer dagen rondgegaan In'j verschillende personen om zich te doen aansluiten bij een Wieringer Onderlinge Mo lestrisico verzekering. Spr. deelt dan mede, dat reeds toegezegd is een bedrag v. f 1.SS2.500 en wel verdeeld over ongeveer 200 deelnemers. Dit zijn dus door elkaar genomen kleine posten verdeeld over heel Wieringen, waardoor het risi co vermindert. 4 Het voorloopig bestuur heeft de gedachte, dat hij oprichting er nog wel meerdere zul len volgen. Wij zijn dus nu bij liet kardi nale punt: al of niet oprichten. Velschillen de personen echter richten tot liet bestuur nog vragen. Allereerst de heer Kuiper van Den Oever. Wanneer, aldus spr., het geval zich voordoet, dat bijv. de maximum omslag geheven moet worden, en verschillenden kunnen deze niet in eens vojdoen, hoe moet dah dc ui'tkeering geschieden? Spr. raadt het bestuur aan clan een lening te sluiten. Na inning der premiën kan deze leening dan weer geheel of gedeeltelijk te niet gedaan worden. De heer C. J. Bosker zegt hierop dat het leenen van geld allicht leidt lot gemakzucht. Doch er zullen hier wel niet veel oninbare posten zijn. Onder de Wieringers is toch altijd een zekere mate van good-will om in noodzakelijke gevallen zijn uiter ste best te doen tot leniging van een anders ellende. Notaris II. P. D. J. v. d. Speek Obrccn, zegt clan ook terecht: „Wij hebben niet al leen rechten, doch ook plichten". En er zal wel geen bankinstelling zijn. die op derge lijke losse schroeven tot een tamelijke gcld- leening bereid zal zijn. Bij non-betaling wordt men natuurlijk aangesproken! Dc heer C. Boersen noemt nog de moge lijkheid van gedeeltelijke uitkeering hij een te kort aan reserve. Dit is wel vol eens hem een slecht punt voor hen, die een hypotheek hebben. De hypotheekhouder zal clan wel het leeuwenaandeel ontvangen. Notaris v. d. Speek Obrecns vermoedt echter, dat hier wel een officiëele regeling over zal komen. En de hypotheekhouder heeft heslist geen recht om het geld op te eisch en! Onze verzekering zal er zijn om cventueele slachtoffers directe tehelpên. Bii ons zullen er zoo weinig mogelijk onkosten zijn en is men niet op winstbejag uit. Aan de hand van de presentielijst wordt nu de Onderlinge opgericht met overgroote meerderheid en mot een verzekerd bedrag van ongeveer 2 millioen gulden. Nu volgt de voorlezing der artikelen van liet reglement. (Deze op te sommen zou ons te ver voeren). Wij noemen slechts enkele dingen: De naam is: Onderlinge Oorlogs-Mo- lest Verzekering Maatschappij „Wieringen". Bij toetreding betaalt men 1 pro Mille voor entreé en administratie. Men verzekert zich voor een geheel boekjaar. De maximum omslag zal bedragen 4%. Tusschontijds kun nen ook omslagen geheven wor/lcn, echter tot een maximum van 4% per jaar. Het be- stuur bestaat uit 7 leden. Deze leden zijn nu: Notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreen, C. J. Bosker, D. Minnes, J. Klein, Montulet, H. Lont cn C. Duynker. Na voorlezing van het reglement, worden nog eenige vragen gesteld. Schade aan sche pen en netten en ander schecptoebehooreii wordt alleen vergoed, wanneer-zij in de haven of op het land zijn. Hierna volgt sluiting. LAN GEN DIJK noordscharwoude jaarvergadering r.k. voetbalver. l.s.v.v. Dinsdagavond hield de R.K. voctbalvereen. LSVV haar Alg. Jaarvergadering in Dc Burg onder leiding van den heer G. Huitema. De voorzitter besprak in zijn openingsrede de resultaten van clcn gehouden noodcompe- titie, welke aan LSVV liet kampioenschap heeft gebracht. Ook de nieuwe organisatie, dc NVB werd door spr. nader toegelicht. De onderafdeelinggen blijven in hetzelfde ver band spelen. Voor ons beteekent dit echter ook, dat eenige andere spelregels gelden. In de compctieic, welke thans begint, zul len alle tochten por fiets moeten worden ge daan. Financieel staat de vereen, er vrij gunstig voor. Ifot jaarverslag van den secretaris, den hooi- K. Bekker, vermeldde, dat het ledental 51 bedraagt, waarvan 28 senioren en 23 juni oren. Er is bij dc junioren veel ledenverloop. De NVB deelde in een circulaire mede! dat op een elftal zeven paar voetbalschoenen ver strekt worden waarmee men drie jaar moet doen. De NVB verstrekt daarvoor de bons. Dc rekening van den penningmeester sloot op een totaal aan ontvangsten van f 759.72, uitgaven f 69G.08; alzoo een batig saldo van f 63.64 opleverende. De aftredende bestuursle den, de heeren Iv. Bekker en J. Broers wer den als zoodanig herkozen. Van het eerste elftal zal Jac. Beers aan voerder zijn, van liet tweede elftal C. Mul. Nadat de Geestelijk adviseur nog het woord gevoerd had en in de rondvraag eenige huis houdelijke zaken waren afgehandeld, volgde sluiting: SCHAGEN ZES CANDIDATEN MOETEN WORDEN AFGEWEZEN! De feiten stellen het raadslid, den heer Joh. de Veer in het gelijk. Naar wij vernemen overtreft het aantal candidaten voor de nieuwe cursus van de Rijkslandbouwwinterschool. alhier, het aan tal beschikbare plaatsen, vlet minder dan zes candidaten moeten worden afgewezen. Het is wel een verblijdend toeken, dat reeds een jaar na den nieuwbouw de belangstel ling voor dc school des heeren Ir. Lienesch c.s. zóó groot is, dat men ruimte tekort komt. Wij herinneren aan de raadsdebat- tcn, welke indertijd zijn gevoerd over de vraag of men een zeslokalige dan wel een vierlolcalige school zou bouwen. Het-was de heer Joh. de Veer die het op een zeslokali ge school aanstuurde en dus toen reeds het volle vertrouwen in de toekomst had. De heer de Veer voerde er al motief aan, dat men in de Wicringermeer zeker om een tweede Rijkslandbouwschool zou vragen, als de Schnger school te klein zou blijken te zijn, omdat dan toch in de zaak van het landbouwonderwijs nieuw kapitaal geïn vesteerd zou worden. Zou het verzoek van Wieringer meer worden ingewilligd, dan zou de uitbreiding van dc Schager school, volgens den lieer de Veer zeker veel moei lijker worden. Intusschen heeft de inspecteur van het landbouwonderwijs. Ir Huizinga bij de opening van het nieuwe gebouw duidelijk laten doorschemeren, dat hij naast de Rijkslandbouwschool tc Schagcn in dit di strict slechts streekscholen wenschte, zoo dat voor Schagcn een al te groote overheve ling van leerlingen uit de Wieringcrmeer naar een nieuwe onderwijsinrichting al daar, wel niet. plaats zal vinden. Overigens hebben de feiten den heer de Veer in het gelijk gesteld, en al maken de ze zes zwaluwen nog geen zomer, weldra zal opnieuw aan de school gebouwd en ver bouwd moeten worden. Het zou ons niet verwonderen of een desbetreffend verzoek zal reeds binnen zeer afzienbaren tijd aan den gemeenteraad worden gericht. Achteraf bezien, was het natuurlijk ook wel beter geweest direct een zeslokalige CALLANTSOOGER VEETE? Verd. T. M. wonende te Callantsoog, heeft 15 Juni een paard laten loopen op het hooi land van ten Boekei. Genoemde weduwe ten Boekei, die verschenen is, wijst er op dat verd. het recht had met paard en wagen over liet. wegje te rijden. Dat was al lang geleden notarisel vastgelegd. Maar verd. had volgens haar bezijden don weg gereden en daar was zij niet over te spreken. Verdachte zegt op zijn beurt dat de weg onberijdbaar was, zulks in verband met bet feit dat. de weg laag was, en bet. vorige jaar opgehoogd niet modder uit de sloot. Ge zien het feit dat de modder nog niet dood was en liet ten tijde van liet „misdrijf zwaar geregend had was het pad een ware modderpoel geworden, waarop niet te rijden was. En dus maakte hij gebruik van het land ernaast. Een en ander heeft nogal wat voeten in de aarde. De juffrouw weet van geen toe geven, temeer niet daar volgens haar veld wachter Koelemey ook aan haar kant staat. Zoodat de zaak blijft hangen op de verkla ring van Koelemey. die in een volgende zit ting zijn verklaring dienaangaande zal heb ben af te leggen. De zaak werd aangehouden WAT GEBEURDE OP DE OEVERSCHE WEG? Verd J. A. lijnwerker van het PEN uit Schagen reed 15 Juli per auto over den Oeverschen weg en is gedurende dit rijden in contact gekomen met een handwagen, die zich eveneens over den weg bewoog. Getuige R. uit Kolhora weet weinig van importantie te verklaren Hij heeft den wa gen getrokken en zag niets van de naderen de auto. I-lij heeft wel een signaal gehoord, terwijl hij kon constatcercn dat de auto rechts reed. Een andere getuige, een zekere W. J. W. doet zeer gewichtig, maar ook zijn verkla ringen hebben feitelijk weinig om het lijf. Hij heeft al rijdende in de auto, de hand wagen gezien, men heeft uitgeweken en hij dat uitwijken heeft hij toen een tik gehoord. Verderop heeft men toen gestopt. Wat er echter precies gebeurd is weet get. niet. Maar hij acht het best mogelijk dat dc handkar de auto aangereden heeft... Ook deze zaak wordt tot de volgende zit ting aangehouden. CAFEHOUEjfiR UIT ANNA PAULOWNA DIE SLECHT VERDUISTERDE. Volgt een zaak tegen den caféhouder W. T. A. uit Anna Paulowna, die zich aan het euvel heeft schuldig gemaakt van niet be hoorlijk verduisteren. Op IS Juli, kwart voor 11 's avonds, bran- dc er boven zijn buffet nog een lampje, het welk, volgens getuige Compagnc van den Luchtbeschermingsdienst, op wel 100 meter afstand zichtbaar was. Dus maakte C. pro ces verbaal op. k Terneer, omdat het volgens zijn zeggen al de derde maal was dat zoo iets gebeurde. Verd. kan er weinig op zeggen, doch is kennelijk te goeder trouw geweest. Hij heeft zijn zaak behoorlijk laten verduisteren, leg de daaran nogal wat gel ten koste, doch ver gat nu eenmaal het luik op tijd voor zijn raam tc sluiten. De Ambtenaar wijst den caféhouder op zijn gcmeenscliapsp 1 ichtendie hij ernstig overtrden heeft. Het is een ggvaarlijke tijd en verduisteren is iets wat men niet alleen voor zichzelf, doch ook voor zijn medemen- schen moet doen. Hij vordert f 40.subs. 30 dagen. De Kantonrechter acht het feit eveneens érnstig en maakt de boete af op f»20.subs. 10 dagen. AANRIJDING OP DE CALLANTSOOGER- VAART. Het vervolg op de Kantongerechtelijke zitting van j.l. Dinsdag brengt ons de zaak tegen verd. V. die, rijdende in zijn auto op dc Callantsoogervaart geen voorrang gege ven zou hebben aan den melkrijder W. Schouten te Callantsoog. Getuige reed op de Langevliet, komende van 't Zand en in dc richting van Juliana- dorp. Op het kruispunt Langevliet—Cal lantsoogervaart reed de auto van V. tegen de andere auto op. Get. had behoorlijk signalen gegeven, te meer waar het uitzicht ter plaatse lang niet best is. Ver. daartegen reeds met vrij groote snelheid Dc schade, die de aangere- dene opliep bedroeg f 144. Na ecnig heen en weer gepraat, wt aan het licht treedt dat verd. bij het pr verbaal éen vrij onverschillige in maakte, vordert de Ambtenaar, Mr. 1 Tack, f 20— boete subs 15 dagen cell De Kantonrechter, Mr. Arn. Vel maakt er f 20.— subs. 10 dagen van. ZONDER TOESTEMMING IRISSE GETEELD. Eigenlijk was het een treurig zaakji tegen den bloemist H. M. uit Anna Pai na. De man was bekeurd, omdat 1: Maart Irissen op zijn land bezat, die hij end verkoop gebruikte. Niet voor de b want hij had geen vergunning van de teelt-Centrale in verband met een scho De man zit er evenwel slecht bij hij niet op welke wijze hij aan geld mo< men voor levensonderhoud van zichzf zijn gezin. Vandaar dat hij een aantal sen teelde, teneinde te trachten mei verkoop der bloemen eenig geld te dienen. Ook dit lekte echter weer uit cn he voor deze geschiedenis dat dc man terechtstond. De Ambtenaar vroeg f of 51 dagen. De Kantonrechter was e nuancen milder en maakte er f 10.— dagen van. NIEUWEDIEPERS, DIE TREK IN „VISSIE" HADDEN. Ieder waarachtig Nieuwedieper is ni maal verzot op viscli. Onthoudt men regelmatig zijn „braadje" dan zal hij zanierhand wegkwijnen. Ook de heide werklooze Nieuwedie visschers O. P. en P. Iv. hadden tr viseh. Helaas waren zij niet meer i goede Den Helder, doch geëvacueerd Anna Paulowna. Het was hier dat hu viel op het Balgzandkanaal. Een zeej spoedig geleend en het duurde niet lang of het net werd uitgegooid en v ten Okke en Picter op de visch, die k> de was Helaasde veldwachter kwam i was het die een ontijdig einde maakt deze verboden vissclierij. Verboden, men én niet in dit gepachte water ms schen én bovendien niet met de zeef hengelen. Beide jongelui vertellen thans aa: Kantonrechter dat ze dachten dat hi mocht. Vijf vissies in totaal hadden z scha Ik t Mr. Veltman vraagt sarcastisch aan jongens of ze nu werkelijk denken c aanneemt dal ze volkomen te goeder gehandeld hebben? Waarop een stor van instemmend commentaar volg eenige discussie krijgt ieder der vissc Nieuwediepers 2 boete's van een riks 2 maal 1 dag hechtenis. Deze straf ook voor den derde schuldige, die ni< schenen was. De zeeg wordt in beslag gehouden de eigenaar terugkoopen. IN EEN AUTO ZONDER AFGESCHE LICHTEN De aannemer D. P. uit de Wieringi werd op 11 Juli aangehouden, hij in een auto reed, waarvan de 1 niet afgeschermd bleken, een eis thans aan elk vehikel gesteld wor verd. zegt dat het zijn schuld niet ws dat zijn auto door de Duitschers gev was. Het blijkt evenwel dat dit, r gezegd, een smoes was. De man v inderdaad met Duitschers uitgowees niet voor dienstzaken, doch voor eer je. Men was voorts aangehouden di een Duitsch officier. Uit alles blijkt dat de man inderda verzuimd heeft zijn lichten behoor verduisteren, zoodat er aan straf gei komen is. f 15.boete of 7 dagen hec GESTORVEN KOE NIET AANGEG Als sluitstuk van deze zitting vei dan de veehouder J. R. uit Anna Pai Een van diens koeien is gestorven c wel hij wist dat dit noodig was h( verzuimd Schagen op te bellen ter het dier te laten weghalen. Booze opzet was hierbij volstrek aanwezig Het dier is bij den keun gebracht en verd. heeft er 5 gulde gehad. Er is geen gram van het die: consumptie gekomen. Dat alles verandert echter niets zaak dat hij tijdig had dienen aan t( dat de koe gestorven was. Voor dez tendheid werd de man bestraft me of 2 dagen. school te bouwen, omdat thans de prijzen van liet schaarschc materiaal zoozeer zijn gestegen. Wij hopen echter, dat als het schoolbestuur zijn verzoek indient de raads leden unaniem cn zonder overwegen dit toestaai. Het is op de vergadering der land- bouwjongcren in Hoorn zoo duidelijk ge zegd: landbouw en veeteelt zullen in de nieuwe maatschappij de pijlers zijn waarop liet Nederlandsche volksbestaan rust. Laat men dan thans deze pijlers, waar van goed landbouwonderwijs een der voor naamste bouwstoffen is, zoo stevig moge lijk maken! DANSINSTITUUT MOUTON. Met stijgend succes heeft de heer Mouton, dansleeraar uit Den Helder, die zich hier na het bombardement vestigde zijn zomer cursus gegeven en thans vraagt hij de aan dacht voor zijn winterlesscn. Uit de adver tenties in ons blad blijkt, dat de heer Mou ton op zijn gebied een vooraanstaanden plaats inneemt en een langdurige ervaring heeft. Wij twijfelen dan ook niet of zijn cur sus in dc gezellige zaal van Hotel Igesz zal wel bclangsteling trekken. AUTO VERDWENEN De heeren musici, die tijdens de hard draverij feesten in de dancing van den heer Boontjes op het Noord hadden gespeeld, kwamen na afloop tot de conclusi^dat hun auto, een nieuwe Ford V 8, was verdwenen. Of het hier een kwajongensstreek betreft, of dat het werkelijk diefstal is, staat nog niet vast, maar tot lieden is de wagen nog niet teruggevonden. Daar liet contact sleuteltje in de auto was gebleven, hadden de echte of amateurdieven gemakkelijk spel. HET POSTKANTOOR WEER MII UREN GEOPEND. Eenigen tijd geleden is het aanta waarin het postkantoor voor het geopend is, aanmerkelijk uitgcbre:: verblijf van de Heldersche gcëvaci maakte dit noodzakelijk. Met ingang van Maandag a.s. zu uren van openstelling zijn 8.301 18.00—19.30. Deze indeeling moet n overgangsmaatregel beschouwen, I in de bedoeling spoedig weer tot der toestand te komen, waarin het kant opend was van 8.3012.30; van 14.0 en van 1819.30. AUTO GEKRAAKT. Gistermorgen vroeg is de bestelai het dagblad De Telegraaf op den S weg in zeer onzachte aanraking g met een vrachtauto, welke men be: te keeren. De lichte wagen waarin d ten worden vervoerd, kreeg aam schade. Met geld van den 1 aan den zwier De cel de f/ebruikelijTct Maandag moest te Amsterdam eei voor zijn patroon f 130.innen, plaats van het geld af te dragen, v hij er mede. Hij was spoorloos to morgen, toen een agent van het Warmoesstraat den man zag loopen arresteerde. Het. geld bleek opgems man is thans in het bureau opge:

Schager Courant | 1940 | | pagina 5