Kroosschoiiw Kroosschoiiw Schagen «raagt een te hoogen prijs Dansen leeren? komt de fotograaf op 18 October a.s Hiiiloipirpolder. Maandag 7 October Afgifte identiteitsbewijzen ,Mijnhardtjes" De Nederlandsche Pijnstillers Ook gisteravond bomip'n op Den Helder Verandering in den treinenloop Marktberichten ne' Burgerwoonhuis Polder Wieringerwaard Gemeente Wieringerwaard- 2 st. 10 ct 12 st. 50 ct. MIDDENSTANDSBUURT LOOPT SCHADE OP. Niet alleen is zooals wij elders in dit fclad melden gistermorgen Ben Helder door een bomaanval opgeschrikt, ook gister avond moest de stad het ontgelden. Onge veer half tien viel een drietal bommen op een weiland nabij' Timorstraat, Javastraat, Balistraat en Ceramstraat. Zeer veel dak pannen en ruiten werden kapot geslagen. De bommen waren van licht kaliber, niet temin was de explosie tot in wijden omtrek, o.a. Schagen. hoorbaar. Gelukkig zijn ook bij dezen tweeden aanval der Engelsche vlie gers geen slachtoffers te betreuren. SCHAGEN Naar wij vernemen is ten behoeve van het personeel van de rijkswerf in Den Helder de treinenloop als volgt gewijzigd; De eerste trein, die uit Alkmaar vertrok om 6.10, Schagen om 6.35 passeerde en om 7.16 in Den Helder aankwam vervalt. Hier voor komt in de plaats een trein, die uit Alkmaar vertrekt om 5.40, Schagen passeert Om 6.20 en in Den Helder aankomt om 6.58. De z.g. werkloozentrein van half acht uit Schagen blijft loopen. 's Avonds- vertrekt de „werftrein" om 18.51 uit Den Helder, pas seert Schagen om 19.31 en is om 20.12 in Alk maar. Ook gewone passagiers kunnen van deze verbindingen gebruik maken. DAT MUISJE HEEFT EEN STAARTJE! Onlangs deelden wij mede, dat Dr. van Slooten een gebroken arm had opgeloopcn, tengevoge van een val met den motor. Oor zaak van den val was een» door aannemers van een bouwwerk over den weg gespan- men draad. Wij vernemen nu dat tegen deze aannemers de hecren D. en Sch. te 't Zand procesverbaal is opgemaakt, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel door schuld. Verzuimd was o.a. beveili gingsborden ingevolge de Motor- en Rijwiel- wet aan te brengen. WEER TERECHT. Zoowel de fiets van den heer Schilder, als "de auto van de muzikanten, zijn weer te recht. De eerste had een vroolijke Kalverdij- ker meegenomen, op rondreis langs de Scha- ger bierparadijzen. De politie kreeg een tip en wachtte den snoodaard op, toen hij café „Het Noorden" verliet. Kwade bedoelingen scheen hij niet gehad te hebben. Men liet het maar zoo. - De auto is teruggevonden aan het Kanaal ïiabij Alkmaar. De daders is men op het spoor. Hen zal vermoedelijk de gebruikelijke klacht: diefstal van benzine ten laste worden gelegd. HEERHUGOWAARD Dankbare Amersfoorters OVERHANDIGING CADEAU AMERSFOORT SCHE GEËVACUEERDEN. Precies toen Zaterdag de nieuwe klok in de raadzaal, die toch- eigenlijk geen nieuwe klok was, vier slagen deed hooren, opende Burgemeester Sutman Meijer, geflankeerd door den gemeentesecretaris en de beide wet houders, de tegen dat uur bepaalde bijeen komst en heette de aanwezigen, bestaande uit de Amersfóortsche delegatie, de, heeren Cannegie'. Fleming, Los, Mebius, Roosjen en van Sinten, diverse ambtenaren der ge meente Heerhugowaard en afgevaardigden van Burgerwacht en Kruisvaarders en leden der hulppolitie, welkom. In enkele kernachtige woorden verdiepte X.E.Achtbare zich in de dagen, die feitelijk mog maar zoo kort achter ons lagen, doch waarin en waarna zich gebeurtenissen had den afgespeeld, die rijken op hun grondves ten deden trillen en die er de onmiddellijke oorzaak van waren geweest, dat in deze ge meente zich een vreedzame invasie had af gespeeld, die den grondslag had gevormd v. de van den beginne af hartelijke verstand houding tusschcn de Amersfoortsche en Hu- gowaardsche bevolking. Speciaal bracht hij een woord van dank aan de Kruisvaarders. Hierna verkreeg dc heer Mebius, hoofd der delegatie het woord. Hij herinnerde aan de stemming waarin de Amersfoorters verkeerden, toen zo voor het feit stonden, dat ze hun stad en alles, wat daar van hun achterbleef, moesten verlaten om naar een voor bijna allen onbekende omgeving te vertrekken. De treinreis met alle daaraan verbonden bezwaren, tot men opeens op bet erf van een landbouwer in het. onbekende oord stond, waar geen eind scheen te komen aan de kof- fievoorraad. de goed geregelde ontvangst, al deze dingen passeerden in het kort de me morie. Thans was men weer in de Hugowaard ge komen om als tolk den dank van al het on- dervondene een blijvend bewijs te overhan digen. De keus was daarbij, in overleg met den burgemeester, gevallen op een Wcstfrieschen staartklok. Langer dan 150 jaar reeds had dit uurwerk zijn plicht gedaan. In donkere tijden en tij den van voorspoed was het. trouw gebleven aan de taak, door zijn maker hem opgelegd. Hij hoopte dat het nog langen tijd' de raad zaal van Heerhugowaard zou sieren, en spre ken zou van erkentelijkheid en saamhoorig beid, van bereidwilligheid tot helpen en in dank aanvaarden van hetgeen zoo spontaan «n hartelijk geboden werd. Als verrassing bood spr. daarna nog aan de schilderij: „Voor de Poort", geschilderd door Adri Piek, en toonende vanuit een don kere overwelfde ruimte een 'zonbeschenen vlakte, benevens een oorkonde behelzende de schenking van de beide voorwerpen. Nadat in een kort dankwoord namens ge meentebestuur en ingezetenen de burge meester het geschonkene had aanvaard en de tegemoetkomende houding der diverse lei ders van de groepen 34 en 35 bevens het werk van zuster Roosjen in het hulpzieken- huis en dat door de leiding van de inrich ting Zandbergen verricht was. had gememo reerd, was het -offïcicele gedeelte beëindigd. Door de aanwezigen werd daarna nog ge bruik gemaakt om de .fraaie antieke kast van den polder, die sedert enkele weken in het raadhuis staat te bezichtigen. Dit ongeveer 2 meter hooge en 1.80 brcede werkstuk van fraai Slavonisch eikenhout, waarvan in de oude rekeningen geen ver dere gegevens voorkomen heeft allerlei wis selvalligheden medegemaakt. Het heeft als spijkeropbergplaats gediend en is indertijd zelfs geverfd geweest. Thans echter is het geheel afgeschrapt en komt het snijwerk aan den bovenkant, links voor stellende tafereeltjes uit den landbouw en rechts uit schipperij en visscherij weder ge heel tot zijn recht. Onder ai deze gebeurtenissen is het eiken hout, dat een bijzondere fraaicn glans beeft buitengewoon gaaf gebleven on bot woord „sieraad" is het eenige. dat met volle recht op dit stuk schrijnwerk kan worden toege past. Na de officieelc plechtigheid volgde een gezellig samenzijn. ALKMAAR DE EIERVEILING. Zeer hooge prijzen. Er werden 74 kisten op de veiling aangebo den. wat ongeveer anderhalf maal zooveel is als de vorige week. Bedenkt men daarbij, dat de aanvoer deze week in totaal een 100.000 stuks bedroeg, wat een 30.000 onder de vorige week ligt. dan blijkt hieruit reeds, dat de gang van zaken on de hooge prijzen betrekkelijk traag is. Dit alles nam niet weg, dat de noteeringen nog lagen boven die van de vorige week. Voor de zware eioren werden geen prijzen betaald beneden de f 6.De 59 gr&m bracht f 7.05 op en de eieren van GO tot en met 65 gram varieer den daarboven van f 7.10f 7.30. De aanvoer van kleine eieren begint al lengs te groeien en begint, tegen die dei- zware op te wegen. De allerkleinste van 40 gram gingen voor f 4.de 44 gram van f 5.— tot f 5.05, die van omstreeks 50 gram brachten f 6— op. Hoe men eieren, voor f 7.30 kan inkoopen die in detail voor niet meer dan 7cent mo gen worden verkocht, is een blijvend raad sel, waarop we het antwoord schuldig moe ten blijven. De prijs schijnt slechts mogelijk voor diegenen, die ze kunnen verwerken, als banketbakkers. Doch ook dan reeds die nen ze direct aan de veiling te koopen en wc ontdekten er geen onder het koopend publiek. Eenige moeilijkheid baren daarbij de rij vergunningen, die steeds in geringer mate worden verstrekt, NIEUWE NIEDORP ONGEVAL. Zaterdagmiddag naderde uit het Westein- 'dc een motorrijwiel. Mevr. M. de B. uit de Moerbeek, kwam op dat moment juist over de Sluis. Hoe het verder precies is gegaan, is niet geheel duidelijk, maar een botsing ont stond cn de vrouw sloeg ter aarde en bleef liggen. Gelukkig bleek de verwonding niet ernstig Dr. de Boer verleende de eerste hulp en bracht haar per auto thuis. De motorrijder bleef ongedeerd. DIRECTEUR FANFARECORPS BENOEMD. De heer L. Oly te Bergen die voor 3 maan den op proef was aangesteld als directeur van fanfarecorps „Excelsior" is thans defini tief als directeur benoemd. GECOMBINEERD CONCERT De zangvereeniging „Niedorps Gemengd Koor" onder leiding van den heer Hovenier te Bergen en fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van den heer L. Oly te Bergen gaven gistermiddag gezamenlijk in de muziektent en de speeltuin een matinee. Het weer was vrij goed gevonden cn den tijd van 't jaar in aanmerking genomen was een vrij goede belangstelling. Het fanfarecorps gaf eerst een 4 tal num mers ten beste, die heel goed werden uitge voerd. Men had zijn keus laten vallen op nummers die voor het pubiek aantrekkelijk zijn. Een dameskoortje heeft hierna, een 3-tal nummers ten gehoore gebracht, die een goe de vertolking genoten. Gemengd Koor liet daarna nog vier nummers hooren. Men geeft blijk dat men ondanks de ge drukte tijdsomstandigheden nog lust en ani mo heeft met ambitie de zangkunst te be oefenen Zang komt in onze muziektent zeer zeker goed tot zijn recht,. Het fanfarecorps- besloot deze goedge slaagde middag met nog drie bij het publiek bekende nummers, waaronder een paar vroolijke marschen. WINKEL VOETBAL. Het was gisteren een goede dag voor de voetballers uit Winkel. Het elftal wist te Wieringerwaard in goede wedstrijd een 41 overwinning te behalen, terwijl het 2e elf tal tegen V.C.L. 2 een 10—0 overwinning bracht. Het 3e elftal deed het echter min der goed en verloor te Callantsoog met 50. De adspiranten zorgden echter weer voor een overwinning, ze wisten thuis met riiet min der dan 17—0 van B.K.C. a te winnen. Deze laatstgenoemde wedstrijd werd in de mid daguren gespeeld onder leiding van den beer Snijders, die correct leidde. Het was een een tonige wedstrijd. Hierna speelde Winkel 2 tegen V.C.L. 2. welke een te zwakke tegenstander bleek. Voor de rust bad Winkel reeds een 40 voorsprong weten te bemachtigen door P. Mul 2 maal. A. Faber en K. Blokker elk een maal. Na de rust scoorden Faber er Mul elk nog tweemaal en T.andman cn Blok ker elk eenmaal, zoodat deze wedstrijd met 1(1—0 voor Winkel II eindigde. Ook hier leidde scheidsrechter Snijders goed. Raad Wieringerwaard Burgers die teveel hebben ont vangen gelooven het weL Geen vervolgonderwijs Schagen doet 'n te hooge offerte. N.S.B. mag niet turnen In het gymnastieklokaal. DE GEMEENTE KAN ZICH NOG WEL REDDEN. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad vol tallig onder leiding van Burgemeester Kaan; secretaris de heer W. .T. Los. Na opening en voorlezing notulen deelde voorzitter mede, dat naar aanleiding van het gesprokene in een vorige vergadering over de kosten van de Heldersche geëvacuecrden een commissie is benoemd om te onderzoeken in hoeverre zij die misschien wat meer hebben ontvan gen, dit zouden willen restituecren aan hen die feitelijk te weinig hebben ontvangen. Het resultaat van dat onderzoek viel niet mee; de wil tot medewerking was niet groot. Een zeer groot percentage is weer naar Den Helder teruggekeerd, deels omdat er geen evacuatiegel den meer werden betaald en ook om andere reden. Op het oogenblik zijn hier misschien nog 100 personen. De bedoeling is alzoo gecoupeerd geworden. De totale kos ten dio aan den Helder zijn voorgeschoten bedragen rond f 3200.We hebben goede re den dat 't Rijk zal vergoeden. Dan is in de vorige vergadering gesproken om posten, die bij buitenlandsche Brandverzekering Maatschappijen waren on dergebracht, te herverzekeren bij Holland- sche Maatschappijen. Dis is thans gebeurd. De premiën zijn voor het schoolgebouw 0.25 per mille voor 't inventaris der school f 0.39; inventaris Raadhuis f 1.50 en voor de Burgemeester secretariswoning f 025 verder deelde voorzitter mede dat destijds zooals de raad kan weten, een overeenkomst met het hoofd der school is gesloten ten opzichte van de centrale verwarming der school. De heer Sieswerda genoot als gelooning voor het aanmaken der kachel ook de ver warming van zijn eigen woning. In den loop van don zomer heeft de heer Sieswerda nu medegedeeld hierop geen prijs meer te stellen. Wil hij nu evengoed zijn woning centraal verwarmd hebben, zal hij daarvoor f 50.moeten betalen. Wegens tijdelijke afwezigheid van het Hoofd der school is de kachel aangemaakt door Ver Blaauw. wien ook nu weer voorloopig op dracht is gegeven. Omtrent de belooning is- nog geen regeling getroffen. De duisternis Tor coupcering van ongelukken bij duitster nis. zijn bij hoeken van bruggen wit geschil derde bordjes aangebracht, terwijl de paalt jes enz. wit geschilderd zijn. Ten opzichte van vervolgonderwijs, heeft de heer Sies- weda namens 't onderwijzend personeel te kennen gegeven in verband met verduiste ring cn brandstof dit deze winter achterwe ge te laten. B. en W. vinden 't wel onpret tig. dat dit nuttig werk niet kan doorgaan, .doch het zou ook veel moeilijkheden ople veren. Wanneer eventueel mocht blijken dat een aantal meisjes prijs stelde op hand werkonderwijs, zou dit op een Woensdag middag kunnen gebeuren. Schagen is te duur Van den Burgemeester van Schagen is een verzoek ingekomen of onze gemeente zich in principe bereid wil verklaren om gezamenlijk tot vuilnisverbranding te be sluiten. Een voorloopige begrooting van den architect van Schagen heeft ons eventueel al doen zien dat het absoluut over alle kanten te duur is. Eenmaal per week ophalen zou f 1800 per jaar kosten. Een 2e begrooting wees uit, dat het f 200 per jaar zou kosten, doch dan zou den we zelf voor ophalen en wegbrengen zorgen. Eenige formeele ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. N.S^B. wil turnen. Van de weerafdeeling N.S.B. werd een ver zoek ontvangen om een of twee avonden per week gebruik te mogen maken van het Gymnastieklokaal. Dit verzoek is ook in B. en W. behandeld .doch deze konden niet tot overeenstemming komen, redenen waar om het verzoek zonder prae-advies aan den Raad werd aangeboden. De heer P. Visser vroeg zich af: Scheppen we geen precedent. Kunnen we niet in con flict komen met andere vereenigingen. Voorzitter zeide dat we het moeten zien los van elke politieke partij. De lieer Nieuvvboer vroeg of verwarming verlichten en verduisteren allemaal voor re kening van de gemeente komt. Voorzitter zeide, dat hieromtrent niet is ge sproken, doch dat dit wel de bedoeling zal zijn. Voorzitter wil het nu maar in stemming brengen. De heer Koster zou echter ook nog wel iets willen zeggen.. Er is zoo pas be sloten om geen avondschool te houden we gens gebrek aan verwarming, enz. Wanneer het gaat om lichamelijke oefening, is hier in de gemeente gelegenheid genoeg; het tot stand brengen van een partijgroep acht de heer Koster niet in het belang der gemeente. In stemming gebracht, werd met 5 stem men tegen, 1 voor en 1 blanco afwijzend op het verzoek beschikt. De heer Sijbrands stemde voor en de heer Van der Kolk blanco. De heer Visser bracht mede namens den heer J. Goosens rapport uit over de rekening Burgerlijk Armbestuur over 1939. Alles was keurig in orde bevonden. Ontvangst f 13123.42 en de uitgaaf f 12023.43, saldo f 1099.99. De re kening werd onder dank vastgesteld. De gemeenterekening was nagezien door de heeren v. d. Kolk, Boekei en Nieuweboer. Eerstgenoemde deelde mede. dat de ontvang sten gewone dienst hadden bedragen f 58749,82; uitgaven f 51489.42; saldo f4260.40. Kapitaaldienst uitgaaf en ontvangst f 9027.G5. Geadviseerd werd tot goedkeuring. Tot voorloopige vaststelling werd beslo ten, waarna de rekening aan Ged. Staten zal worden opgezonden. Tenslotte werd de begrooting 1941 aange boden, waarvan de raadsleden elk een af schrift krijgen toegezonden. De begrooting begint met een batig saldo van f 5200, waarvan f 1500 is gereserveerd. Bleef over f3700. We sluiten aldus voorzit ter met f 2000, zoodat we f 1100 achteruit gegaan. We behoeven ons evenwel niet te verontrusten, hetgeen door voorzitter wordt toegelicht. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Nieuweboer naar de Werkloozenzorg, Voor zitter lichte toe, dat ook dit bij de bcgrooting zal worden behandeld. De heer Visser had gedacht dat de secre taris van het kerkbestuur een schrijven had ingezonden met de vraag of het misschien mogelijk zou zijn het aftikken van de kerk, wat noodig gebeuren moet, doch waartoe de middelen ontbreken, als werkobject te laten uitvoeren. Voorzitter zeide, dat dit schrijven eerst heden werd ontvangen, doch nog niet door B. en W. is behandeld. Persoonlijk sta ik sympathiek tegenover, doch ik zou 't willen aanhouden tot een volgende vergadering, zegt voorzitter. Hierna sluiting. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. SCHAAKHAT SPELT VOOR DE WINTER- COMPETITIE. De uitslagen van de partijen voor de voor luidden als wintercompetitie 19401941 volgt: le klas: W. Kaan—H. Stins 1—0. G. Kep- pclW. Kaan 10, D. KoornJ. Klinkert afgebr., C. WitsmeerH. Bouwens afgebr. 2e klas: M. KuilmanJ. Ootjers 10. M. Kuilman—G. Goudsblom 01, N. KaanG. Goudsblom 01, J. OotjersG. Goudsblom Vo-%. G. GoudshlomN. Kaan 0—1. J. Bouwens—A. T. Slis Vo—V2, K. de Vries— J. J. Kroon 01, J. MolenaarM. Kuilman afgebr. 3e klas: G. MoraalP. Borst 10. G. van Loenen—J. Schenk 10. J. HeidsmaP. de Ruiter 01, P. de Ruiter—J. Heidsma 01. T. de JongG. van Loenen 1—0. G. van LoenenT. de Jong 10. J. SmitT. de Jong 0—1. OUDKARSPEL D.T.S. 3—EGMONDIA 2 4—3. Na een spannenden wedstrijd wisten de Doetjes de'punten thuis te houden. De rust ging in met 21, Egmondia bracht het tot 3—3, even voor het eind kwam het winnend punt. D.T.S. A won met 3—1 SJNT PANCRAS AKERSLOOT I—VRONE II. 9—2. Op een door het lange gras onbespeelbaar terrein, bond een lichte Vroneploeg den strijd aan tegen stuk voor stuk zwaardere tegen standers. De uitslag was niet twijfelachtig. Na 20 minuten was de score nog blank. Toen was Vrone uitgespeeld. De scheidsrechter was niet partijdig, doch geheel onkundig. ZJJPB SCHAGERBRUG CURSUS HANDENARBEID In den komenden winter wordt alhier door hét Hoofd der school wederom een cursus in handenarbeid gegeven, waarvoor zich niet minder dan 29 cursisten hebben opgegeven. In verhand met de groote deelname zal de cursus worden gesplitst in twee klassen. REIZENDE BIBLIOTHEEK. Naar wij vernemen zal ook Schagerbrag zijn reizende bibliotheek krijgen. De pogin gen, hiertoe aanjtewend door den heer J. D. Wiering zijn met succes bekroond, waardoor met begin October a.s. 100 boeken beschik baar zullen zijn, n.1. 85 voor volwassenen en 15 voor rijpere jeugd. Italië de eenige vriend van Egypte Een man en een krant, in de voorhoede in den strijd tegen het ontwerp van een Britsch ■protectoraat. De Italiaansche „Messaggero" publiceert een nieuw artikel van den Italiaanschen oud-gezant te Cairo, dat gericht is aan Nu llas Pasja en de Wafdisfen, die hij er aan herinnert, dat de eenige vriend, dien Egypte altijd aan zijp zijde gehad heeft bij alle ge beurtenissen, Italië is geweest cn dat een man en een krant steeds in de voorhoede hebben gestaan van de campagne tegen het ontwerp van een Britsch protectoraat: Mus- solini en zijn bl$d, de ..Popoio d' Italia". HARENKARSPEL DIRKSHORN. CONCERT „ONDER ONS". Gistermiddag concerteerde in den tuin van den heer M. IJ ff de muziekverecniging „Onder Ons", directeur de heer P. Pranger. Dit concert is uitstekend geslaagd. Ken achttal nummers werden ten gehoore ge bracht en door het niet groote aantal be zoekers wat zeker te wijten is aan het kille nazomcrweer met groote aandacht gevolgd. Er werd blijkbaar met lust gemusiceerd, en ongetwijfeld hebben directeur Pranger en leden den luisteraars een genotvollen mid dag bezorgd. ANNA PAVLOWNA NIET „TWEE UUR". In ons verslag van de vergadering der Holl. Mij. van L. leze men, dat de voorzitter den burgemeester dankte voor zijn aanwe zigheid en niet voor twee uur aanwezigheid. NOORDSCHARWOUDE, 30 Sept. Aanvoer: 9200 Kg. aardappelen: Groote muizen 3.30, Bevel. 4.104.50, bl. eigenhei mers 4.S0. drielingen 2.10—2.20. 15300 Kg. uien 4.10—4.40, drielingen 4.—. gróve 4—4.30, gele nep 4.—, 1100 Kg. peen 2.—, 'kleine peen 1.20, 1775 Kg. spercieboonen 8—13, 2400 Kg. roode kool 4.20—8.20J, 21100 Kg. witte kool 2.50—2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Sept. Aanvoer: 4700 Kg. aardappelen: Bevel. 4.20, eigenheimers 4.404.60. bl. dito 4.70—5.10, drielingen 2.20. 30600 Kg. uien 44.60, drie lingen 4.—. grove 4—4.40, gele nep 4—, stek 1—1.40. 4200 Kg. peen 1.30-2.10, 750 Kg. spercieboonen 7.30—11.70, 88000 Kg, witte kool 2.50—2.70, 1000 Kg. gele kool 4.20, Sa- voijekool 3.80—4.10, 4000 Kg. pootaardappe- len B -3550 4.50. ZWAAG. 27 Sept. Veilingsvereen, „Bangcrt en Omstreken", Aardappelen 3.80—5.10, spinazie 6—12, pos telein 8—10. uien 44.10. bieten, 2.30-^3.20, prei 44.40, Chin. kool 11.70, Savoye kool 3.805.90, witte kool 22.60. roode kool 3.30 5. spruitkool 10—13. slaboonen S—12.20, snijbooncn 16—2S. tomaten 11:10—12.30, breekpecn 1.501.90, waschpcen 8—12, bos- peen 4.40—7.50, andijvie 1—1.60, sla 1—1.40, bloemkool 8—13. komkommers 2—3.40, per ziken 5.20—11.10. aardbeien 1.04. Reine Vic toria pr. 24—26. witte druiven 45—54, Ali- cante 26—40, Frankenthaler 2439, Transp. de Croncels 1322. Jacques Lebel 5.80—9, Keswick Codlin 3.80—9.30. Glorie van Hol land 1324, Schellinkhouters 14—23, Dek kers Glorie 1217. Zoete appelen 7.5011.90 Brammy 6.10—9. Beurré Hardy 10—17.30. id. Durandeau 6—10. id. de Mrode 8—10.20. id. Lebrun 7.60—13.S0, Bonne Louise d'or 23 27, Conference 1217. Leg'lpont 1815. Sol dat Lahoureur 8—13. Gieser Wildeman 6.50 —8.50, Maagdenpeer 6.10—11. Hertogin Elza 58.70, William Duchess 5.8014.20. Triom- phe de Vicnne 9.8017. Sinjeur 12—14. Ver- teljon 9.20—11.70. Gratiool 7—7.20. Kleerma ker 67.50. Walnoten 16IS, Meloenen 11 20. .ALKMAAR. 28 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 100.000 kipeieren 7 7.30. kleine 4.30—6 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 28 Sept-.- Bevelanders 410. eigenheimers 4.20—5,40, bintjes 2.70—3.20. gele nep 4.—. uien 4—4.40, drielingen 4.,r oode kool 2.70S.90, gele kool 4.20. witte kool 2.50. slaboonen 8.40 11.50. peen 1.80—2. Aanvoer: 15.000_ Kg. aardappelen. 3250 Kg. gele nep. 18.350 Kg. uien. 3200 Kg. roode kool. 400 Kg. gele kool, 53100 Kg. witte kool, 2390 Kg. slaboonen, 1300 Kg. peen. ALKMAAR. 30 Sept Veemarkt. 136 Vette schapen f 40—75. UIT DE HAND TE KOOP: goed onderhouden, met groote tuin. Te zien Molenvaart 231. Te bevragen: J. DAALDER, Vlas- en Korenbeurs, Anna Paulowna. Een groot aantal jongelui heeft zich opgegeven voor dezen cursus te OUDESLUIS 3T het lokaal J. KREIJGER. voor een Woensdagavond half acht. Nog meerderen zijn wel- com. Het belooft een gezelligcn winter. WOENSDAG a.s. in ,,'t Wapen van Wieringer waard van 105 uur voor het maken van uw pasloto. 4 stuks 1 0.50. HET BESTUUR. Te koop: een lVHariu STIER, van erkende afkomst. R. KANT, Callantsoogervaart. Koe gras. VERLOREN, op 25 dezer, tus- schen 11 en 2 uur. van auto. gaande van HeiionDen Hel der. eroote. bruine im. leeren handkoffer. Tecen fl. bel. terne te bez.: BOF.RDTJK. Kriiger str. 57, Den Helder. op Gevraagd: NET MEISJE of Juffrouw. P.G., in klein ge zin. wed. met zoon voor de huishouding te Utrecht. Zij. die meer letten op goede be handeling dan hoog loon. ge nieten de voorkeur. Br. lett. H.Z.. Bureau .van dit blad. aan personen, wier foto niet op tijd eereed was, op VRIJDAG 11 OCTOBER 1940 van 9—12 en van 24 uur. Te huur gevraagd, door twee nette pers., met vast werk. en 1ie van plan zijn om te trou wen. een GROOT HU7S. waar ze samen in kunnen wonen, of twee aparte woningen, liefst voor direct of later, te Winkel of omg. Br. lett. TIN Bunc'1 vén dit blad.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3