n.u.R. St.-George neemt de leiding in 4 B Watervogels winnen met 3-1 BKC en Schagen spelen gelijk eeAAte. fclaMeM In ons district ÏLM.U.K £le u~aMa{!uitóIag,eti Vitesse-D.T.S. 2-5 Z.F.C.-Alkm. Boys 3-1 Zoeuwinkoapen bij otm admteetdets ADSPIRANTEN. Het was gisteren een byzondere dag voor Koning Voetbal, over alle linies werd er weer gestreden en hoewel het weer zich eerst even van zijn slechten kant liet zien, viel het later nog mee, zoodat ook deze factor haar volledige medewerking gaf. In Afd. I deden zich geen verrassingen voor, Feyenoord wond de derby in Rotterdam, DWS kwam juist met de hakken over de sloot tegen ADO (10), terwijl KFC een groote nederlaag leed tegen DHC. Hoewel er thans nog weinig te voorspellen is, komt het ons voor, dat de Koogers een moeilijk, seizoen tegemoet gaan. Het Dordtsche DFC won met 21 van Hermes en 't Gooi hield Stormvogels er onder. In Afd. n won Ajax wederom met 51 en nog wel tegen DOS in Utrecht, een goede prestatie van de Amsterdammers. De groote verrassing is hier de overwinning van Haarlem op Blauw Wit, 21. De Haagsche derby was voor VUC, 23, een goed begin voor De Harders c.s. Xerxes won, zooals te verwachten was, van CVV 50 is echter wel wat veel, of is CW zoo zwakjes? VSV begon ook goed en conser veerde RFC met 51. In het Oosten nam Heracles geen halve maatregelen en gaf Hengelo een 40 nederlaag. Enschede won met dezelfde cijfers de derby tegen de Boys. NEC won wderom den toch altijd moeilijken uitwedstrijd tegen AGOVV met 21. Tubantia liet een veer en bracht het niet verder dan een gelijk spel, 22, tegen Quick, terwijl Wa peningen met 40 van Go Ahead won. In Afd. IV ging PSV op het goede pad voort en sloeg Roermond mét 62. Ook NAC won en wel met 20 van Limburgia. NOAD zegevierde over MVV met 10. BW won met 2—1 van Helmond en Juliana hield Lönga er onder met 4—2. In 't Noorden deelden Veendam en Be Quick de punten, 22. WW maakte Velocitas in, 70, en Leeuwarden deed hetzelfde met Heerenveen, n.1. 2—9. In de tweede klasse A haalde ZFC de eerste puntjes binnen op de Boys uit Alkmaar. Langen tijd was de strijd nog geheel open, doch tenslotte wisten de Zaandammers de balans in hun voordeel te brengen. Zeeburgia moest in WFC haar meer dere erkennen en kreeg, met 41 klop. West- Frisia verloor maar op 't kantje af van DWV, 34, voorwaar lang niet slecht. AFCWZ ging niet door. In de derde klasse A ging Succes inderdaad niet door. Hollandia kreeg een geweldige klap van den nieuweling GVO, n.1. 61, een geduchte tegenstander dus. QSC bracht Purmersteyn de tweede neder laag toe, 2—1, terwijl ZW van Always For- ward won met 41, wat ook al weer een goed begin is1 voor de Zaandammers. Vierde klasse A. Schagen en C.S.V. hebben de punten ge deeld. Schagen kan dus geen tweede zege in successie boeken, maar de Castricummers waren daar dan ook de tegenpartij niet naar. Watervogels heeft het Heldersche publiek een goede première voorgezet, vooral doordat ze tegen de bezoekende Bergenaren de volle wist wisten te behalen (31). Een aardig succes van Been c.s., die nu al 3 punten uit 2 wedstrijden hebben vergaard. In deze afdeeling was de start der R.K. clubs ni^t daverend en de tijd zal slechts kunnen leeren of A.D.O. en Vitesse een aan winst voor 4 A zullen zijn. Thans verloor ADO thuis in Heemskerk met den oneven goal van Uitgeest, welke toch nooit tot de sterksten heeft behoord, terwijl Vitesse, even eens op eigen veld, met niet minder dan 52 door D.T.S. werd geslagen. Vierde klasse B. 4 B heeft gisteren voor eèn verrassing ge zorgd, doordat alle di'ie uitwedstrijden zon der protesten zijn gespeeld. De prestatie van St. George was opnieuw opmerkelijk. Ditmaal ontvingen de Spier- dijkers Andijk, welke met een 61 nederlaag werden afgescheept! Wieringerwaard heeft de competitie nu toch blijkbaar maar aanvaard. Het bracht de roodbroeken intusschen nog geen succes, want M.F.C. ging zij het dan met zeer gering verschil met de zege strijken. Wanneer B.K.C. ook dit jaar een rol van beteekenis zou willen gaan spelen, dan is zij in haar allereerste opgave niet geslaagd. Ze moest n.1. in N. Niedorp een punt aan de geelkragen afstaand (22), wat van N. Nie- dorps kant ongetwijfeld als een goede pres tatie zal worden aangemerkt. De wedstrijd Sporters—Oudesluis, was reeds vorige week uitgesteld. Afd. J: Schoorl aAlcmaria c 40. Afd. N. Winkel a—BKC a 18—0. OVERZICHT. In de eerste klasse zijn de gerenommeerde ploegen /an vorig jaar er alle in geslaagd zich van stond af aan te laten gelden. Petten stuurde Alcmaria 4 met leege handen terug (04), Schoorl kraakte Koedijk (71) en Alkmaar sloeg Oudorp met 52 op vreemd terrein. Van dë lagere af deelingen valt nog niet veel te zeggen. Alleen bleek Winkel's promotie wel gerechtvaardigd, doordat Korver en de zijnen met een 41 zege op W.waard 2 begonnen. BKC 2 leverde eveneens uitstekend werk door Schagen 2, dat toch doorgaans een der sterksten is, reeds dadelijk al, op eigen veld, een 43 ned^laag toe te brengen. Een 3-1 overwinning voor Watervogels Watervogels heeft de eerste overwinning behaald en laten we het direct zeggen, een verdiende overwinning. Niet dat Watervogels mooier voetbal ver toonde, Bergen speelde o.i. vooral vóór de rust een beter combinatiespel, doch een wedstrijd duurt 2 X 45 minuton en dat wisten de Ber genaren niet vol te houden. Nu dient er direct gezegd te worden, dat het een voor de vierde klasse uiterst snel gespeel de wedstrijd was; daarbij kwam, dat het ter rein buitengewoon zwaar te bespelen is, zoo dat de vermoeidheid te verklaren was. We zagen Bergen voor 't eerst voetballen en eer lijk gezegd viel de ploeg best mee. Een goede verdediging, een halflinie, met midhalf Koster aan Let hoofd, die ook gerust kan meekomen en een voorhoede, die het zwak ke punt was. De linksbuiten Visser was nog de beste, (Joch zakte naarmate het einde kwam ook meer en meer af. Over het geheel genomen werd er te weinig geschoten en veelal slecht geplaatst in deze linie. Nu troffen de Berge naren de Watervogels-verdediging ook nog in goeden vorm, vooral doelman Clowting weer de zich geducht. In de middenlinie der „Kraai en" was van Velzen de mart, terwijl in de voorhoede een merkbare verbetering is geko men, nu K. Been weer van de partij is.. Hij hoedde zich echter voor treuzelen; naast hem was ook linksbuiten y. d. Hert niet onverdien stelijk; vooral diens laatste doelpunten waren van goed gehalte. Het was juist twee uur, toen scheidsrechter Goudswaardt het sein gaf voor beginnen. Ber gen liep direct hard van stapel. Goed combi neerend werden eenige aanvallen ondernomen en het eerste doelpunt liet ook niet lang op zich wachten. Een kleine verwarring in de Watervogels-verdediging en keurig langs de u-'tloopende Clowting kopte Visser de bal in het net, 01. liet werd een vurige wedstrid; hard, doch volkomen fair werd er om de punten gestreden Bijna had Been succes, doch Urbanus voor kwam erger. Dat Bergen in deze beginperiode sterker was. bleek duidelijk, want de Berger doelman Veis kreeg eersrt 20 min. na het begin zijn eersten bal te verwerken. Want toen Ber gen eerst een vrijen schop om zeep bracht, kwam v. d. Hert in vye positie en loste een gevaarlijk schot, doch Veis redde op meester lijke wijze. De strijd ging nu zoo langzamerhand meer gelik op en de Vogels wisten nu ook meerdere kansen voor zich te scheppen. Na 27 minuten had Been succes, handig omspeelde hij eenige Bergenaren en langs Veis verdween de bal in de touwen, 11. De Vogels kregen er nu zin in en Veis kon n.aar net redden ten koste eener corner, welke niets opleverde. Doch ook Bergen zat niet stil en werkte zich verscheidene malen gevaarlijk door tot aap de verdediging der tegenpartij. Een vrije schop van Visser stopte Clowting op fraaie wijze, evenzoo een schot van Plomp. Voor de thee kwam er echter geen verande ring meer in den stand. In de tweede helft was het wederom eerst Bergen dat ten aanval trok, een hard schot, juist over de lat was het resultaat. De spelers voelden als 't ware, dat wie er zou doelpunten, voor 90% met de over- winnig zou gaan strijken. Dit doelpunt duurde echter niet lang, want 5 min-, na de rust kon Veis een schot van den linksbuiten van Water vogels maar net ^p het nippertje corner wer- ONDER AFD. N OC RD-HOLL AND. 1 C: PettenAlcmaria 4 40; Schoorl Koedijk 71; OudorpAlkmaar 25. 2 D: Alkmaar 2Alkm. Boys 4 02. 2 F: Dirkahorn—N. Niedorp 2 10—0; Scha gen 2—BKC 2 34; W.waard 2—Winkel 14 S D: Koedijk 2—Schoorl 2 0—6. Bergen 2- Oudorp 2 111, ken. Keurig belandde de bal voor doel, waar v. d. Hert even mooi den bal in het netwerk kopte, 21. 10 Minuten voor het einde bracht v. d. Hert uit een fraaien pass den stand op 31 en toen was het pleit beslecht. Wel trachtte Bergen nog tegen te scoren en hadden de blauwhem- den ook werkelijk pech toen zij driemaal ach tereen steeds een Watervogels-been op hun weg vonden, zeer zeker hadden zij toen nog een doelpunt verdiend, maar toen scheidsrech ter Goudswaardt, die correct leidde, het einde blies, had Watervogels een 31 overwinning behaald. Gelijk spel Schagen-C.S.V. 4-4 Een tot de laatste minuut spannende en van beide zijden fanatiek gespeelden wedstrijd, waarvan de uitslag de verhouding uitstekend weergeeft! De Castricummers beschikken over een goed getraind, robust elftal, waarvan spe ciaal de middenlinie met den uitstekenden spil genoemd kan worden. De achterhoede is min der solide, zoodat de forsche keeper menig maal buiten zijn heiligdom moest ingrijpen. De voorhoede is behoorlijk schotvaardig, doch nogal los. De Castricummers spelen een spor tieve partij, soms echter bij het ruwe af. doch de straffe leiding van den Helderschen scheids rechter H. van Dam voorkwam erger. Ook Schagen speelde over het algemeen een goede partij. G. Boontjes zagen we op zijn best, ook Middelbeek en de beide Schoorls kunnen op een goeden middag terugzien. De Móor, Bremer en vooral Peetoom waren niet al te fortuinlijk, Anneveldt op de spilplaats kon ons Grootes nog niet doen vergeten. Keeper J. J. Slikker was niet al te vast, doch zagen we hem af en toe goed werd doen. De wedstryd. De eerste aanval is voor CSV, doch loopt dood op een misverstand. Schagen gaat het dan probeeren, maar heeft evenmin succes. Beide elftallen zetten er vaart achter, beurte lings worden de doelmannen onder hoogen druk gezet. CSV speelt een fraai open spel en we zien verscheidene mooi opgezette aanvallen. Reeds spoedig hangt een doelpunt in de lucht, het komt van de zijde der geelzwarten, wan neer 15 minuten is gespeeld. Peetoom centert naar G. Boontjes, die met een prachtschot scoort (10). Schagen blijft in het offensief, eenige malen breekt CSV zonder succes door, de Moor verknoeit een dot van een kans, door te lang aarzelen. Even voor de pauze is het weer G. Boontjes, die geassisteerd door Peet oom en de Moor den stand verhoogt (20). Na de rust, als Schagen tegen de zon in speelt, zet CSV onmiddellijk een breed opgezet offensief in. Een spannend kwartier volgt.. Eerst be nutten de Castricummers hun kans, als de Haas een fout maakt (21). Vlak daar op ontstaat uit een scrimmage voor t Scha- gendoel de gelijkmaker (22). Een paar minuten later wordt keeper Slikker ver rast door een onverwacht effect van een kalm rollertje, dat via een hobbeltje in het terrein in het doel springt (23). En of dat nog niet genoeg is, zorgt de CSV- middenvoor op schitterende wize voor no. vier. Na nauwelijks 15 minuten is de stand verschoven van 20 in 24! Schagen tracht zich te herstellen, eerst lukt dat niet, want CSV blijft in den aanval, doch nadat van der Ben met een fraaien kop bal heeft gedoelpunt (34), gaat het beter. Aanval op aanval volgt, enkele malen brengt de paal redding, één keer ontsnapt Schagen ook op wonderlijke wijze aan een doelpunt, doch eindelijk is het Peetoom, die keurig voor den gelijkmaker zorgt (4—4) en daardoor en kele vergissingen weer goed maakt. De elftal len zijn nu vrijwel uitgespeeld, maar er rest nog slechts enkele minuten tijd, spoedig blaast de scheidsrechter einde van dezen mooien wed strijd. Na fraaien strijd spelen N.-Niedorp en B.K.C. gelijk Het is een zeer goede partij voetbal geweest die de aloude tegenstanders ten beste hebben gegeven. Zoowel BKC als N. Niedorp speelden een vlot spel met behoorlijken technischen grondslag. De Niedorpers konden het tempo tegen het einde niet zoo goed meer volgen. Het begon voor N. Niedorp al heel goed. Na 3 min. spelens krijgt Deugd een corner te ne men, hij doet dat goed, Prins stompt den keurig weg, echter juist voor de voeten van Faus, deze op zijn beurt doet het nog beter, door van ongeveer 12 M. afstand met een wel gericht boogschot Prins geen kans te geven 10. BKC dient geducht van repliek. Tot 2- maal toe doet Blokner zeer fraai werk bij gevaarlijke vijandelijke schoten. Faus bij N.N. en Paardekoper bij BKC zin het die aan hun halflinie een geduchte kracht geven. Beide hebben wel eens een kansje, maar de achterhoedes verhinderen vóór de rust ver andering in den stand. Na de hervatting is het al spoedig te zien, dat het tempo al iets minder snel is als vóór de rust. Op wel heel fraaie wijze wordt het 20. Uit een algeheel N.N.-aanval komt de bal bij den linksbinnen, die na handig achter- hc. ede en doelman te hebben omspeeld met een onhoudbaar schot de stand op 20 brengt. Na een half uur s felens heeft dan allerminst door ruw spel) een botsing plaats. Een kwar tier later wordt de strijd hervat, Nicolai neemt Wit's plaats in. Het Niedorper-spel wordt er niet betér op, wel worden af en toe gevaarlijke aanvallen gedaan, doch het meeste initiatief gaat nu van BKC-zijde uit. Er komt iets mafs over het N.TT.-tpël, het vuur van voor de rus', is gedoofd. Met een nog een klein kwartier te spelen, weet BKC de achterstand te verkleinen, het is Paardekoper, die met een onhoudbaar schot Blokker eindelijk weet te passeeren. Nog 5 min. zijn tè spelen, even een misverstand in de achterhoede der thuisclub en het is BKC gelukt gelijk te maken, 22. De wedstrid van vorige week tegen MFC was een vriendschappe.ijk gespeelde, daar de scheidsrechter door afwezigheid schitterde. W.-waard 1-M.F.C. 1-2 De gelukkigste won dezen wedstrijd; de verliezer was, over het algemeen, zelfs nog iets sterker in het veldspel; de voorhoede kon echter niet goed op dreef komen. Bij M.F.C. bracht echter herhaalde malen de paal redding; zeker schijnende doelpunten werden door dit onderdeel der M.F.C.-veste voorkomen. Pech voor de roodbroeken! Het lijkt ons toe, dat de spelers niet goed op hun plaats stonden opgesteld; Oostindiër hadden wij b.v. vast en zeker een meer ach- terwaartsch gelegen plaats toegedacht. D.F.C.—Hermes D.V.S. 't GooiStormvogels 3—1 SpartaFeijenoord 24 D.H.C.—K.F.C8—3 D.W.S.—A.D.O1—0 Haarl emBlauw-Wit 21 H.B.S.V.U.C. 2—3 C.V.V.Xerxes 05 D.O.S.—Ajax 1—5 V.S.V.—R.F.C5—1 A.G.O.V.V.N.E.C. 1—2 HengeloHeracles 04 EnschedéEnschedesche Boys 40 QuickTubantia 22 WageningenGo Ahead 40 LimburgiaN.A.C. 02 N.O.A.D.—M.V.V1—0 L.O.N.G.A.—Juliana 2—4 RoermondP.S.V. 26 EindhovenWillem II 54 B.V.V.—Helmond 2—1 VeendamBe Quick 2—2 W.V.V.—Velocitas 7—0 HeerenveenLeeuwarden 29 Z.F.C.—Alkm. Boys 3—1 Zeeburgia—W.F.C14 West-FrkriaD.W.V. 3—4 Volendam—H.V.C1—2 De KennemersVelox j,34 H.F.C.—Hilversum 2—3 E D.O.R.C.H. 4—0 1 I H.B.C.De Spartaan G.V.O.—Hollandia Q.S.C.Purmersteijn Always ForwardZ.V.V KinheimRipperda 3- Onze GezellenZandvoort 1- De ZeemeeuwenD.E.M. 1- BloemendaalBeverwijk SchotenT.IJ.B.B. 1—3 6—1 2—1 1—3 3—1 A.D.O.Uitgeest 01 Vitesse—D.T.S2- SchagenC.S.V4- WatervogelsBergen 31 WieringerwaardM.F.C12 St. GeorgeAndijk 61 Nieuwe NiedorpB.K.C22 D.W.S.— III—De Spartaan IH 3—3 K.F.C. II—O.S.V. II 3—1 Blauw-Wit IIIDe Kennemers II 33 W.F.C. II—Zeeburgia II 1—2 J O G. II—E.D.O. II D.W.V. n —Volendam II 3—2 O.V.V.O. II—De Volewijckers H 4—2 K.V.V. II—West Frisia II 0—2 Z.F.C. III—Alcm. Vixtrix II 1- Alkm. Boys II—W.F.C. III 4- W.F.C. IV—V.V.Z. II 1 Z.V.V. II—Alcm. Vixtrix ni 4- Meervogels IIQ.S.C. II 0- O.S.V. III—Assendelft H Z—2 De wedstrijd. Reeds dadelijk bij het begin aanschouwden ■wij een schitterenden aanval van Wieringer waard. H. Oostindiër miste echter, toen hij alleen voor den keeper kwam. M.F.C. ondernam echter direct een tegen aanval en zorgde er voor, dat keeper Wagen handelend moest optreden. Even later zat Wieringerwaard echter weer voor het M.F.C.-doel, dank zij een vliegens vlugge run langs het lijntje. Er volgde een pracht voorzet van M. Blaauboer Az., de daaropvolgende kopbal ging echter rakelings over. Toen kwam er echter een periode, waarin M.F.C. de touwtjes in handen nam. We aanschouwden een keihard schot teg- gen den paal, toen de kleine M.F.C.-aanhang reeds juichte. Even later kon de Wieringerwaarder back, Smit, slechts op de doellijn redding bren gen, toen de keeper reeds geslagen was. Na deze korte periode van overwicht, was het Wieringerwaard, die weer het heft in handen nam; het was echter jammer, dat de voorhoede uit de goed opgezette aanvallen, geen profijt wist te trekken. Vooral Oost indiër scheen dit keer niet erg op dreef te zijn. In deze periode was het juist de zwakkere, M.F.C., die de leiding nam. Profiteerer.de van een misverstand in de verdediging, die teveel was opgedrongen zelfs de doelman was er niet werd ge scoord (01). Met een meer aanvallend, Wieringerwaard, kwam de rust. met een 10 voorsprong voor de Medemblikkers. Na de thee. Het was Wieringerwaard, die direct met een mooien aanval, de tweede helft opende. Het schot wat dezen aanval echter besloot, was tegen den paal. Even later scheerde een schitterende kop bal van Oostindiër, na'een voorzet van Jan sen, de bovenlat. Toen M.F.C. even later weer aan bod kwam, was het S. Smit, die in het beruchte gebied den bal met de handen aanraakte. De toegekende penalty werd onberispelijk benut; onbereikbaar voor den keeper ver dween de bal in het hoekje (02). Toen echter Oostindiër even later een te- genpunt wist te maken, kwam de spanning, die door de pech van Wieringerwaard eruit dreigde te raken, er weer in. De aanvallen van Wieringerwaard werden talrijkeren gevaarlijker; toch kon het doel niet gevonden worden. Wij zagen achtereenvolgens Fr. Rob Azn. de goalgetter, net over koppen; linksbuiten Jansen over koppen, linksbuiten Jansen over den rechter bovenhoek schieten, de paal eenige malen redding brengen, maarge doelpunt werd er niet. Ondanks de veel betere aanvallen der rood broeken, bleef de stand in het voordeel van M.F.C. Even voor het einde kwam M.F.C. weer in den aanval; gevaarlijke momenten kwamen echter niet meer voor. M.F.C. had gewonnen! Een gelijk spel had in ieder geval de ver houding beter weergegeven. Uit het spelverloop van dezen wedstrijd constateeren wij echter, dat beide clubs èn M.F.C. èn Wieringerwaard in deze com petitie nog een geducht woordje zullen gaan meespreken. De scheidsrechter leidde goed. Ook de tweede wedstrijd in Castricum, n tegen Vitesse, is geëindigd in een zege voor DTS, dat daardoor de tweede zege in deze competitie boekte. Het zag er anders in het begin niet naar uit, dat de bezoekers zulk een royale overwinning zouden behalen, daar het Vitesse was, dat het eerste doelpunt scoorde. Het veld was door den regen, die voor de rust onophoudelijk neerviel, uiterst glad geworden en dit kwam het spel niet ten goede. Vitesse was een hardwerkende ploeg, die echter nader hand niet was opgewassen tegen het betere spel van DTS. Het duurde niet lang na het V.-doelpunt, ïoen Bos een hem goed aangegeven bal hard langs den keeper schoot, die geen kijk had op den doorschietenden bal. Door dit succes wordt D. sterker en het is Kuiper, die na een snellen aanval keihard inschiet. Zoo was de stand 12 en het was steeds D.. dat aanviel. Het duurde echter - nog tot vlak voor de rust, toen Carnas uit een voorzet van Bakhuys den stand op 13 bracht. Na de hervatting was het eerst weer Vitesse, dat den toon aangaf en dit overwicht werd beloond met een doelpunt, dat wel verdiend was. Maar dit was ook het einde van de V.-pro- ductiviteit, want, D. zag toen het gevaar en Het weer werkte niet mee, af en toe re gende het stevig en veld en bal glibberden en glansden om het meest. Wat niet wegnam, dat ZFC en de Boys ons een wedstrijd voor zetten, die zekere verwachtingen vermag te wekken. Het was eindelijk weer eens een com petitiewedstrijd, dat wil zeggen, een wedstrijd waarin met alle krachten werd gestreden om de overwinning. In dezen kamp, het valt moeilijk te ont kennen, was ZFC de beste. De overwinning was verdiend, al zal iedere toeschouwer toe geven, dat de Boys prachtig partij hebben gegeven. Ze hebben gesjouwd en gezwoegd tot het bittere einde. De tegengoal, die ze scoor den en die den stand op 11 bracht, vormde een rechtvaardige belooning voor hun werken en het feit, dat partijen daarmee weer op ge lijken voet kwamen te staan, was oorzaak, dat de spanning er tot een tiental minuten voor het einde in bleef. Toen werd het 31 voor ZFC en het was op dat oogknblik aan vriend en vijand duidelijk, dat er voor de Boys niets meer in zat. De wedstryd. Het begin was voor de Boys, die welgemoed aanpakten en al spoedig kreeg Schenke een kansje, dat hij echter niet benutte. Een oogen- blik later was de eerste corner voor de gasten, maar het gevaar dréef voor ZFC, dat overi gens beschikt over eèn hechte achterhoede, over. Het spel wordt dan meer verdeeld, de gas ten nemen allengs meer het initiatief. Echter geleidelijk aan wordt het zoo, dat de gevaarlijke momenten zich afspelen voor het doel der Alkmaarders. Van der Horst weet eenige malen zeker schijnende doelpunten te voorkomen, de backs ruimen doorloopend op. Er spelen zich verschillende scrimmages af voor het Boys-doel. Daartusschen door zien we den ZFC-doel- man gevaarlijk missen op het gladde leer, maar er is niemand bij en de score blijft blank. Over en weer vallen nog enkele corners, beide partijen krijgen een vrijen trap te ne men van den rand van het strafschopgebied en de tijd verstrijkt. Even voor rust raken de Boys een oogenblik danig in het nauw. Een ZFC-er mist niet meer dan 4 meter voor de gaol, even later suist de bal tegen den paal en het wil ons voorkomen, dat het snerpende fluitje van den scheidsrechter, als het de rust aankondigt, in de Alkmaarsche gelederen op luchting brengt. Na de hervatting beleven we een sensatie. ZFC trapt af, brengt snel op schot goal.! (10). Echter, de Boys blijven den moed er in hou den. En even later voltrekt zich iets, wat de Zaankanters stellig niet hadden' verwacht. Hun links-back faalt, Goudsblom komt alleen voor den keeper te staan en correct plaatst hij den bal langs hem heen in het net (11). Weer is de stand gelijk. Zullen de geblokten een puntendeeling forceeren? De rechtsbinnen der ZFC-ers geeft dan van verren afstand een vliegende kanjer af, juist op den rechterbovenhoek. Van der Horst is er een fractie van een seconde te laat bij. Hij had kennis gemaakt met een der befaamde kanonschoten van Jaap Mol. (2i). Wanneer ZFC meer en meer het spel in han den neemt, lijkt de einduitslag niet twijfel achtig meer. Maar toch de achterspelers der Alkmaar ders vechten als leeuwen. Een derde goal van ZFC daarentegen zou den doorslag geven. En daarvoor strijdt ZFC. Keer op keer trekt de voorhoede ten aanval, keer op keer wordt die afgeslagen. 10 Minuten voor het eind valt de beslissing. Van der Horst stompt een vliegend schot hoog de lucht in, de rechtshalf der Zaankanters snelt toe en kopt onhoudbaar in. (31). het was De Waard, die een terugkaatsenden bal via den keeper netjes inkopte. De zege was toen safe voor D. Het doelpunt, dat Carnas daarna nog scoorde en geboren werd uit een snellen aanval, bracht den stand op 25. Hoe wel Vitesse nog tot het laatst volhield, moch ten zij er niet meer in slagen, den achterstand te verkleinen. DTS had een verdiende zege behaald. Schagen 2-BKC 2 3-4 Gistermorgen ontving Schagen n B.K.C. II. Voor de rust werd in hoog tempo gespeeld. Na de rust zakte'het tempo. Het was een mooie spannende wedstrijd, die echter slap geleid werd door scheidsrechter Blom uit den Helder. Dekker had wel bijzonder pech in dezen wedstryd en miste een aantal opgelegde kan sen. Goed werk verrichtte de Schager doelman O. Schoorl, die een paar moeilijke ballen op schitterende wijze wegwerkte. Schagen wint den toss, B.K.C. trapt af. De polderbewoners ondernemen onmiddellijk een stormloop op het Schagerdoel, die echter op niets uitloopt. Er komen aanvallen van beide kanten, doch de eerste goal komt van Schagen, als Henk Volten uit een schermutseling in schiet (1—0). Doch B.K.C. is het hier niet mee eens en maakt er vlug 11 van en alsof dit niet mooi genoeg is, maakt B.K.C. er nog een bij (12). Hoewel het naar onze meening een buitenspel goal was, kant de scheidsrechter het doelpunt toch toe. Het volgende doelpunt is voor Schagen, als Schoorl met een laag schot den keeper pas seert (22) en het is alsof Schagen nu den smaak te pakken heeft, want kort daarna maakt Volten er 3—2 van. Het B.K.C.-doel verkeert nu herhaaldelijk in gebaar, doch er komen voor den rust geen doelpunten meer. Na de rust komt B.K.C. flink opzetten, doch bereikt niets. Het spel golft op en neer en het duurt een heelen tyd, voor er doelpunten ko men. Het is B.K.C., dat nu de score weer opent en de stand op 33 brengt. B.K.C. blijft in de meerderheid, hetgeen tot uiting komt in een vierde doelpunt voor de bezoekers. Een penal ty die door J. Slikker genomen wordt, omdat de backs Teun Schoorl even probeerden te kraken, leverde niets op. Na een spannenden eindstrijd blijft de stand 4—3 voor B.K.C. II.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5