Rijdt op houtgas Roosevelt en de oorlog Advies KAMER VAN KOOPHANDEL Brand te Vierdingen Rust voor de doodeo Nieuwe Engelsche uitvindingen Geen Egyptische katoen naar Japan Tol-Unic tusschen Argentinië en Brazilië? Officieele valuta-koerse DE OMSTANDIGHEDEN STELLEN DE KAMER VOOR VELE PROBLE MEN. EEN DRUKKE, BELANGRIJ KE VERGADERING. Nadat de voorzitter, de lieer Arntz, ver schillende leden namens de kamer geluk had- gewenscht of de deelneming had uitgespro ken wegens particuliere of zakelijke gebeur tenissen, welke in de afgeloopen maanden hadden plaats gehad, werden de nofölen on veranderd goedgekeurd. Een mededeeling van het Dep. van Handel, Nijverheid en Sch., dat de uitvoerverboden, contingenteeringen, monopolies en clearing op den bestaanden voet van kracht hieven, werd voor kennis geving aangenomen. De voorzitter merkte hierbij op, dat sedert dien echter verschil lende contingenteeringen waren vervallen, terwijl de secretaris goed meende te doen er op te wijzen, dat de vestigingswet, onvermin derd van kracht blijft. DE SPOORLIJN OVER DE AFSLUITDIJK In verband met een desbetreffend adres van de Kamer te Leeuwarden, deelde de voor zifter'mede, dat de Alkmaarsche Kamer zich voorheen reeds voor deze aangelegenheid had geinteresseerd. De veranderde vervoers omstandigheden hebben de bestaande voor nemens verijdeld. Thans zijn de oude plan nen echter weer opgevat. Er zijn reeds opme- tingen gedaan en er is ook niets veranderd in het voornemen de verbinding bij Schagen te laten aansluiten op het bestaande Spoorweg net. VERHOOGING TELEFOONTARIEVEN. Omtrent een adres van de Kamer te Tiel, die er hij de P.T.T. op wil aandringen de ver hooging ad o0%. welke reeds is doorgevoerd te verminderen tot b.v. 25%, ontspint zich een levendige discussie. Allerlei belangen komen daarbij ter snrakp al?: de verminder de omzetten en de stijgende sociale lasten, de verhoogde omzetbelasting, het gevaar, dat •minder van de telefoon gebruik zal worden gemaakt. De heer Bonnet meende, dat de hoogere lasten gedacht waren als tegemoetkoming voor het uitvallewvan het internationale ver keer. Het adres zal worden gesteund. HET VERLEENEN VAN RIJVER GUNNINGEN EN DE TOEWIJZING VAN BENZINE. Dit agendapunt groeide uit tot de hoofd schotel der vergadering. In hoofdzaak komt benzine thans ter be schikking van het beroepsgocdercnvervoer. Het eigen vervoer en het particulier vervoer zijn pactisoh uitgesloten. Bij dit alles verheelde de. voorzitter niet. dat dit alles nog minder zal worden. Zoodat hij meende te moeten adviseercn tot het aanschaffen van generatoren. Uit de discussie bleek, dat de prijfc hier van vrij hoog is. f 2000.—. bovendien echter dat tot hei voeren van generatoren slechts een beperkt aantal vergunningen zal wor den gegeven. Een en ander in verhand me* de beschikbaarsteling van het noodige hout Intusschen is de helft van het toelaatbare aantal reeds overschreden. In verband met desbetreffende ver zoeken van de heeren Grondsma en Nobel zegde de voorzitter toe de be schikbaarstelling van benzine aan melkfabrieken in studie te zullen nemen en eventueel een adres te zullen doen uitgaan. De secretaris wees er op, dat bij de be schikbaarstelling van benzine eenerzijds re kening wordt gehouden met de belangrijk heid van het bedrijf, anderzijds met de mo gelijkheid het transport op andere wijze te doen geschieden. Belangrijk waren de melk fabrieken zeker. Het was echter de vraag, of geen ander transport mogelijk was. De heer Grondsma bracht in dit verband mede ter sprake de noodzakelijkheid van beschikbaarstelling van benzine voor ver voor van kaas naar de markt. De misère voor de groentenhan- delaren. De heer Bonnet wees er ten slofte op. dat ook voor de groenten het autoveèrvoer nie4 kan worden gemist. Het duurt soms weken voordat men spoorwagens krijgt toegewe- ecn en de groente is intusschen reeds lang bedorven. Ook het vervoer per spoor duurt vaak te lang. Transport te water is moge lijk. mits dit motorschepen ziin. De heer Kolster bracht verslag uit over de laatste vergadering van den Spoorweg- raad. Er was sprake gewee.st van het inleg gen van meerdere treinen tusschen Alk maar en Haarlem. Verdere pogingen sche nen hem voorloopig echter vuohteloos. Het vervoer was thans grootendeels in handen der Duitsche autoriteiten. Een juist binnengekomen schrijven van het Dep. van H. N. en Sch. betreffende (le vleeschprijzen voerde nog to oen levendige gedacht en wisseling. Uit de mededeeling bleek, dat door de sla gers geen boenen tegen den prijs van vleesch mogen worden berekend, terwijl slagers, die voorheen niet de hoogste prijzen maakten, dit ook thans niet mogen doen. Ook is het zich toeleggen op den verkoop van schapen- vleesch door rundveeslagers in strijd met de vestigingswet. De secretaris wijst in dit verband tevens op een circulaire van den secr.-gen. van het Dep. van Handel, volgens welke zou zijn ge bleken, dat men zich niet genoegzaam houdt aan de prijzenbeschilcking 1940. Belangheb benden dienen te weten, dat ze hun prijzen alleen mogen verhoogen, indien de inkoops prijs is gestegen, zulks met instemming van de betreffende overheidsinstantie. Voor wat de omzetbelastingverhooging be treft, deelt hij mede, dat in het gebied van de Kamer door den inspecteur uit Den Hel der op 4 plaatsen (Alkmaar, Schagen, Anna Paulowna en Wieringen), zittingsdagen zul len worden gehouden, waar belanghebbenden inlichtingen kunnen inwinnen. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Col t of, in hoeverre neringdoenden te Den Helder, die door de omstandigheden hun be drijf hebben moeten staken bij een eventueele hervatting, moeilijkheden zouden kunnen on dervinden in verband met de vestigingswet. De secretaris meent, dat men hier stellig uiterst conciliant zal zijn en Mi-. Moens wijst er op, dat dit ook reeds is gebleken ten aan zien van de militairen, die door de mobili satie tijdelijk uit hun bedrijf waren gerukt. Ten aanzien van de uitgegane stukken blijkt tenslotte nog, dat aan de H.A.B.O. de gewenschte toestemming tot het in stand houden van een dienst van Mcdemblik naar Hoogwoud is verleend. Autobusdienst AlkmaarDen Helder. Naar aanleiding van een adres ten behoe ve van de C.V. Autobusdienst Noord-Holland om passagiers le mogen vervoeren van Alk maar naar Den Helder (eindpuntverbod), verzocht de heer v. Beem bij de rondvraag het, bij inwilliging van dit verzoek, daarheen te leiden, dat de vertrekuren der bussen niet gelijktijdig vallen met de vertrekuren der treinen, doch juist daartusschen. Dit behoort tot de bevoegdheid dér Rijks- vervocrsinspectie, doch de voorzitter zegt toe te zullen onderzoeken in hoeverre dit moge lijk is. Schoorsteen werd te warm. Gistermiddag te ruim drie uur is brand uitgebroken in een pand to Vlaardingen. waarin gevestigd is de haringinleggerij „De Volharding", terwijl op de eerste en tweede etage de papiervernietigingsdienst „De Op bouw" was ondergebracht. De heer Huyser. eigenaar van de haring inleggerij. had juist de kachel aangemaakt, zonder echter de huurders boven te waar schuwen. Door de warmte van den schoor steen, die door het geheele pand loopt, is vermoedelijk het papier op de bovenverdie pingen in brand geraakt, I-Iet vuur greep hier zoo snel om zich heen. dat spoedig het geheele pand in een vuurzee was herscha pen. Meters hoog sloegen de vlammen uit alle ramen. De brandeer, die spoedig met twee motorspuiten en twee z.g. „vuurvre ters" ter plaatse was. pakte het vuur met vijf stralen aan en wist zoodoende uibrei- ding te voorkomen. Het pand zelf echter is geheel uitgebrand. Het pand was tegen branlschade verze kerd. De inventaris, eigendom van de bei de huurders, echter niet. Petroleumbonoen gestolen Handelaar kreeg are/waan Op een gemeentelijk distributiekantoor aan den Stationsweg te Den Haag werden eenigen tijd geleden een groot aantal ze gels gestolen, welke recht gaven op het koo- pen van een hoeveelheid petroleum in cou pures van 100. 50. 10 en 2 L., in totaal voor een hoeveelheid van 17.000 liter petroleum. Op welke wijze de (liefstal is gepleegd, is nog niet opgehelderd, doch plotseling wer den zc vermist. De gemeentelijke crisis- en clistributiedienst deed aangifte bij de Haag- sche politie, die een uitgebreid onderzoek instelde, dat in het begin niet tot eenig re sultaat leidde. Totdat eenigen lijd later bij een petrolèumhandelaar hier ter stede een aantal petroleumbonnen te koop werd aan geboden. Hoewel de petroleumhandelaar niet op het aanbod inging, zegt de Tel., zag hij nog dat de bonnen op de achterzijde waren af gestempeld met als bureau van afgifte „Stationsweg". Dit vond dé petroleumhande laar verdacht,en daarom waarschuwde hij de politie. Hoewel de aanbieder van de zegels er vandoor had weten te gaan, ge lukte het. toch de recherche hem op te sporen. Het was de 29 jarige souteneur O. W. G. F. B. in Den Haag woonachtig. Bij zijn aanhouding werden evenwel geen zegels meer op hem gevonden. De zegels hieven weg en de aangehoudene, die inmiddels werd voorgeleid en opgesloten, wilde niet zeggen waar ze gebleven waren. De politie bleef de zaak warm houden en toen in Amsterdam eveneens in een distri butielokaal een groote hoeveelheid distri butiebonnen werden gestolen, hebben de Amsterdamsche en Haagsche politie in dé ze diefstallen samengewerkt. Het resultaat was, dat enkele dagen ge leden op het Buitenhof door de recherche werd aangehouden de 29-jarige monteur, W. van W,, die als inbreker in de Haagsche onderwereld een zekere reputatie geniet. Deze man bleek in het bezit te zijn van alle gestolen përtoïeumb'onnen. Ook deze man werd verhoord, doch hoewel hij niet kon ontkennen medeplichtig te zijn, bleek dat hij niet de eigenlijke dader is. Van W. is eveneens opgesloten. De politie zet het onderzoek nop voort, want de eigenlijke da der is nog zoek. MAATREGELEN TEGEN ONTWIJ DING VAN DE MILITAIRE BE GRAAFPLAATS OP DEN GREBBE BERG. Dë gemeenteraad van Rhenen heeft be langrijke besluiten genomen ter verzeker- ring van de orde en rust op en bij de mi litaire begraafplaats op den Grebbeberg. Het eerste voorstel dienaangaande, dat de den raad bereikte, aldus het „Alg. Hsbl.", omvatte een besluit ter bepaling dat een stopverbod voor auto's, motoren, rijwielen en andere rij- %n Voertuigen zal gelden voor een gedeelte van den Rijksstraatweg RhenenWapeningen en van de Heimer- steinschelaan. Aan het college van B. en W. werd overgelaten te bepalen, op wel ken datum het besluit zal ingaan, eventu eel zal komen te vervallen. Het tweede voorstel behelsde een veror dening, houdende bepalingen ter verzeke ring van' de orde en rust op de begraaf plaats der gesneuvelden op den Grebbe berg. Art. 2 van deze verordening zegt. dat het aan mannelijke bezoekers van de be graafplaats vèrboden is, zich er buiten noodzaak met/ bedekten hoofde te bevin den. Het is voorts aan een icdc.r verboden op de begraafplaats te rooken, of <zich daarop te begeven met een brandende pijp, sigaar of sigaret of wel de begraafplaats te betreden in een met den eerbied voor gestorvenen niet in overeenstemming zijn de kleediirg. Voorts zijn de eigenaars, hou ders of geleiders van honden verplicht, zorg te dragen, dat deze dieren zich niet op de begraafplaats bevinden. Het aanbrengen van grafversieringen, in welken vorm ook. mag slechts geschieden in overeenstemming met de nader door B. en W. van Rhenen in het belang van de handhaving van he't bijzonder karakter van de begraafplaats te geven algemeene aan wijzingen. Aanvankelijk is ook nog gdaelit aan een maximum snelheids bepaling bin nen een kring van 500 M. van het kerkhof, doch dit stuitte op juridische moeilijkhe den. zij zal thans- worden vervangen door plaatsing van borden, met het verzoek aan automobilisten en andere weggebruikers, met geen grootere snelheid dan 30 K.M. per uur te rijden. De betrokken besluiten zijn genomen in eén spoedeischende vergade ring van den gemeenteraad van Rhenen. ZWEEDSCH SCHIP OP MIJN GELOOPEN. Hét Zwcedsche s.s. „Gondul" groot 2000 brt. is in het zuidelijk deel van den Ocres- und op een mijn geloopen cn gezonken. Al le opvarenden werden gered. Eenige hunner zijn echter gewond. Belachelijk, zegt Berlijn. In de afgeloopen dagen is in een gedeel te van de wereldpers van Londen uit een bericht gelanceerd, dat melding maakte van zoogenaamde nieuwe Engelsche uitvin dingen voor het luchtwapen o.a. van een nieuw gebouwden bommenwerper van een bijzonder type. In politieke- en militaire kringen te Ber lijn beschouwt men dit bericht als een van de gebruikelijke Engelsche tendentieuze be richten, met het doel de meer en meer da lende bedrijvigheid van de Royal Air Force op grond van "de stijgende successen van do Duitsche luchtaanvallen op Engeland te ver doezelen en door dreigementen tenminste een gedeelte van het verloren gegane pres tige te herwinnen. Deze Engelsche 'bewerin gen hebben in Berlijn, aldus verklaart men in genoemde Duitsche kringen, hoogstens een belachelijken indruk gewekt. Onware Engelsche beweringen. NEW YORK, 2 Oct. (A.N.P.) De New York Herald Tribune verklaart zoojuist uit Londen te hebben vernomen, dat militaire kringen in Engeland steeds meer rekening houden met een Duitschen gasaanval. De Britsche luchtmacht en de autoriteiten be reiden daarom vergeldingsmaatregelen voor, die in de krijgsgeschiedenis hun weerga niet vinden. Om nu het bericht een geloofwaar dig tintje te geven, moet men er een in Britsche gevangenschap geraakten Duitschen vlieger bijhalen, die bij het verlaten van het lazaret uit dankbaarheid1 den raad zou hebben gegeven: Vergeet uw gasmaskers niet. U zult ze misschien weldra noodig hebben. x Met de verspreiding van deze geruchten, die de laatste maanden herhaaldelijk zijn opgedoken, begeven de verantwoordelijke Britsche autoriteiten zich op een zeer ge vaarlijk terrein. Het doel is duidelijk. Men brengt onware beweringen over de voorne mens der Duitsche oorlogsleiding in de we reld om de openbare mecning, in het bij zonder aan de overzijde van den Oceaan, te gen Duitschland in het harnas te jagen. Een officieel verbod is, volgens U.P. uitgevaardigd voor de versche ping van een hoeveelheid katoen van den oogst van het vorige jaar, die te Aelexandrië gereed lag voor verzending naar Japan. Ruil van Argenlijnsche tarwe tegen Braziliaansch fruit, ijzer en kolen. Woensdag zijn te Rio de Janciro de leden eener Argcntijnschc handelsmissie aangeko men zegt U. P. Men neemt aan, dat zij aan de belangrijke conferentie van het Westelijk halfrond deelnemen, dip naar alle waar schijnlijkheid zal leiden tot een tol-unie tus schen Argentinië en Brazilië. De Argentijn sch e gedelegeerden zijn for meel naar Brazilië vertrokken om te spre ken over een overeenkomst tot ruil van Ar- gentijnsche tarwe tegen Braziliaansch fruit, ijzer en kolen. TAL VAN GEWOONTEN VAN DEN AMERIKAANSCHEN PRESIDENT GEWIJZIGD. BIJ HET VERVUL LEN VAN ZIJN OFFICIEELE PLICHTEN IS HIJ VEEL ERN STIGER DAN ENKELE JAREN GE LEDEN. Naar United Press verklaart, heeft de Eu- ropeesche oorlog zoowel in zijn particuliere als in zijn openbare leven, voor president Roosevelt belangrijke veranderingen teweeg gebracht. Dc eerste maanden nadat hij in Maart 1933 tot president gekozen was, bleef de president vaak tot 's morgens 10 uur in bed liggen. Op zijn gemak uitgestrekt, las hij de ochtendbladen, weekbladen en ook de tective-romans en liet zich dan zijn ontbijt op bed brengen, voor hij met den dagelijk- schen arbeid-begon, Na het begin van den oorlog staat hij nog slechts zelden na 7 uur op en vaak verlaat hij zijn kamer reeds om half zeven. Dit hangt ten deele hiermede sa men, dat de president in de vroege morgen uren vaak transatlantische telefoonop'roepen van diplomatieke, vertegenwoordigers der Vereenigde Staten in Londen, Berlijn en Ro me, alsmede uit neutrale „luisterposten" ont vangt. Ook de gemoedelijke maaltijden in den fa miliekring, waarbij Roosevelt vroeger zoo gaarne aan placht te zitten, vinden niet meer plaats en tegenwoordig zwemt hij slechts zelden, terwijl hij dat vroeger bijna iederen dag deed en hij Zondagsavonds geregeld de correspondenten die bij het Witte Huis ge accrediteerd waren, uitnoodigde met hem te zwemmen en waterpolo te spelen. Roosevelt is sedert hij kinderverlamming kreeg, steeds een enthousiast, zwemmer geweest. Ook geestelijk is de president sterk veran derd. Weliswaar komt het soms nog voor. dat hij heelemaal niet afkeerig van een grap is en geeft hij dan blijk van zijn humor, maar over liet algemeen is hij tegenwoordig bij het vervullen van zijn officieele plichten veel ernstiger dan enkele jaren geleden, in het bij zonder in zijn omgang znet de pers. Slechts zelden maakt hij tegenover journalisten nog grappen, of noemt hij ze. zooals vroeger, bij hun voornamen. Deze veranderde houding is echter mogelijk een gevolg van het feit, dat op het oogenblik een groot deel van de pers zijn regeering bestrijdt en, wat meer is, hemzelf terwijl in de eerste jaren van zijn regeering de groote meerderheid van de bladen hem en zijn politiek onder steunde. Verder is ook voor de veranderingen in zijn particuliere leven kenschetsend, dat hij nog slechts zelden aan de hengelsport doet en bijna heelemaal geen belangstelling heeft voor zijn postzegelverzameling, welke als een van de mooiste en kostbaarste van de wereld wordt beschouwd. Daarentegen verzamelt Roosevelt ook thans nog alle mogelijke scheepsmodellen, in het bijzonder modellen van jachten en beeldjes, welke ezels voor stellen. (de ezel is de offieieele maseotte der democratie, de olifant die der republikeinen) Tot dusverre heeft de president slechts in geringe mate actief aan den verkiezings strijd deelgenomen; hij heeft dadelijk bij het begin verklaard, dat de internationale en de binnenlandsche politieke aangelegenheden zijn geheelen tijd opeischen. Desondanks be ïnvloedt hij natuurlijk door zijn dagelijksche uitingen en maatregelen indirect don loop van zijn verkiezingscampagne. Bovendien zal hij misschien in dc volgende weken over de radio verschillende van zijn' bekende „ge sprekken bij het haardvuur" houden; om op deze wijze een beroep te doen op zijn aan hangers; bovendien zal hij ook verdere in spectiereizen naar marinesteunpunten en andere verdedigingswerken ondernemen en het is mogelijk, dat hij op deze reizen ook toespraken zal houden, hoewel dit op het oogenblik nog niet bekend is. In ieder geval laat hij de beantwoording van alle aanklach ten dio zijn tegenstander Wepdell Willkie te gen hem richt, aan (le leden van zijn kabi net, of aan zijn partij-vrienden over. Toen Willkie hem bijvoorbeeld er onlangs .van be schuldigde, dat hij door zijn politiek den dictators moed had gegeven, antwoordde de minister van buitenlandse!» zaken Huil niet dc verklaring, dat Willkie „weinig of in het geheel geen kennis droeg van de feiten, daar hij anders zulke verklaringen niet zou afleg gen". Het bureau van Roosevelt staat steeds vol met snuisterijtjes, voornamelijk kleine mo dellen van jachten en ezelt jes. Ook de mees te particuliere vertrekken van den president bevatten scheepsmodellen cn zeegezichten, ja hij bezit zelfs een klein museum, vol scheepsmodellen uit vele tijdperken. Een ding heeft do president echter be houden: zijn fatalistische levensopvatting en zijn minachting voor ieder gevaar. Ook brengt hij altijd nog zijn vrijen tijd meest al bij zijn moeder in haar huis in Ilydepark, in don staat New York, door. Als hij een goede hui heeft, houdt Roosevelt er van stijve oude dames te imitccrcn én, zijn moe der, die ondahks haaj vicr-en-tachtig jaar Amsterdamsche effectenbeurs OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 1 4 100 1/16 100 Nederland 1940 II 4 96 15/16 96 15/16 Idem met bel. fac. 1001/16 100 Nederland 193S 3.3% 88%—90 89%-87% Oost-Indil 1937 3 86 Oost Indië 1937A 3 84% Duitschland 1930 5% 52—54% 5016 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 88% Konv Kas (m.v.) 4 78 78% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 89% 89% 's Grav. '37 I 3% Z N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 - 87 R'dam '37 I. III 3% 95 Z.-HolJaöd 1937 3 95 15/16 95 15/18 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92 94 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 115 115 Gelsnk. Berg 5 88 90 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 148% 145 "Ned. Ind. Handelsb, A. 104% 105 Ned. Handel Mij. c.v. A. 90 94 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 120—121%' 122%—117 Calvé Delft c. v.' A. 82% 83 Centr. Suiker Mij. 169% 174% Fokker g. A. 191 190 Lever Bros en Unilever c.v.A 123%—126% 126%—11 Ned. Ford 340 340 Philips G.B.v.A. 184-180% 191-1S( Philipsp ref. A. 141 144% Buitenland. Anaconda copper c.v. A 21%—21% 2225 Beth. Steel c.v. A 67-66% 68%-69- Gen. Motors c.v. A. 40% 41 11, Kennecot Copper c.v. A 28%—28 7/16 29%—2! North. Am. Aviation c.v. A. 19% Rep. Steel c.v. A. U. S. Steel c.v. A. 49—49% 50 9/16—50 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Petr. g. A. 2111 Kon. Petr. 231-236 236-230 Bnitenland. Shell Union c.v A. 8 5/16 8%—8 f Tide Water c.v. A. 8%-8 3/16 8%- RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 1973^-201 200-11 Bandar Rubber Mij. A. 140 141 Deli Batavia Mij. A. 145 145 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. 363-370 372-368 Javasche Cultuur 210 205 N.I.S.U. 207% 205 Ver. Vorstenl. Cult. '91% 91 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij 134-136 134 Deli Mij. c. v. A 193%194% 194%—1 Senembah 157%-159 157 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJE1 Hollanrl-Amerika lijn A. 08% 9C Java China Japan lijn A. 126-128% 1281/ Kon. Ned. Stoomh. Mij. 12734-129% nat. bez. v. A. 131-! Kon. Paketvaart A. 194 Ned. Scheepv. Unie A. 136-134 130%- Rott. Llovd A. 115-116116%- Stocmv. Mij. Nederland A. 115-116 lil VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York. Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/16-1.88 9/1 75 28—75 4 301130.1 3 81— 3.É 44 8144 43,25—43.3 1.86%—1.901 3008-30 5 44.76—44 43.2143.1: geestelijk en lichamelijk jong is geb daarmee op te vroolijken. In I-Iyd draagt hij steeds slechts oude kleeren het. bijzonder een verfomfaaiden afged hoed. Onlangs heeft men zich er zeer ove maakt, dat Roosevelt, dié in zijn hart zeeman is gebleven, de navigatie-kenni den commandant van een torpedoiage rigeerde. Hij zeilde toen met ziin eigei dicht langs de kust, begeleid door ee pedojager, die hem tenslotte seinde d; water te ondiep werd om hem te v Roosevelt seinde terug; „Kijk uw zei na". Ilij was met 'deze wateren zoo trouwd, dat hij wel wist. dat de iorped' daar bij vloed zonder gevaar kon Doch ook aan de zoilsport doet hij woordig, niet veel meer. en op de i tochten per jacht, die Roosevelt het loopen jaar ondernam, wijdde hij den ton tijd aan zijn zaken, in plaats va: als vroeger te visschcn, zonnebaden men of zich met zijn gasten tc onderhi

Schager Courant | 1940 | | pagina 2