aardappelregeling 1940 De moeilijkheden met de vroege wittekoolregeling veilingen DAM PO Langendijker De UW KINDJE VERKOUDEN GROENTEN Voetial Dinsdag 8 October 1940 'Tweede 'blad De Nederlandsche Akkerbouw Centrale heeft voor het aardappelseizoen 1940 een regeling getroffen. In een mededeeling aan de VEBE'NA,. de vereeniging ter behartiging van den Nederlandschen aardappelhandel deelt de Akkerbouw Centrale o.m. mede, dat de Vebena en de aangeslotenen zich verbinden de navolgende .soorten aardappe len uit de gebieden, waarvoor een afleve ringsverbod geldt, niet te koopen noch te verkoopcn tenzij met toestemming van of op aanwijzing van den Prov. Voedselcom- missaris van het gebied, waarin de aard appelen zijn geteeld. Dit geldt tot nader aan kondiging voor Bevelanders, Zeeuwsche Bonte, Zeeuwsche Blauwe, Westeinder Bonte, Westeinder Blauwe, Furore, Roode Star, Bonte Star en bovendien alle aardap pelen uit de gebieden Haarlemmermeerpol der. De IJpolders. de Wijkermeer, Spaarn- dammer- en Houtrakpolders, alsmede bet vasteland van Zuidholland en het eiland T.Tsselmonde en alle gebieden, welke door de Provinciale Voedselcommissarissen als nog zullen worden aangewezen. De handelaren zullen alleen aard appelen mogen ontvangen van te lers tegen afgifte aan de telers van afleveringsbriefjes van voorgeschre ven model, waarvan copieën moeten worden ingezonden aan het bureau v.d. Voedselcommissaris en aan het prov. bureau v. d. handel. Hande laren mogen slechts aardappelen van telers koopen voor directe ont vangst (binnen 10 dagen). De land koopman of commïssionnair mag, met inachtneming van het boven staande en met inachtneming van het navolgende bétr. prijzen en door verkoop, voor eigen rekening aard appelen van de telers in het hem door de Vebena aangewezen gebied koopen. indien deze aardappelen zijn bestemd voor consumptie in het eigen productiegebied. Voor de consumptie buiten het éigen pro ductiegebiod mag de commissionnair of landkoopman uitsluitend koopen en ont vangen in opdracht en voor rekening van het provinciaal bureau van den handel. Het provinciaal bureau v. d. handel en de individueele handelaren mogen aardappe len van de telers uitsluitend koopen tegen de volgende prijzen: Voor consumptie klei-aardappelen (1 Oct.) Groep 1: Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Roode Star, Furore, 40 opw. f 4.drielin gen idem 3040 m.m. f 3.Groep TI: Ei genheimers, Bevelanders en andere soorten van de voormaige. A-groep f 3.50; Groep III Bintjes f 3.Groep IV: Alpha's, Industrie en andere exportrassen f 2.85; Groep V: zandaardappelen f 2.75; Groep VI: Veen- aarappelen f 2.75 en Groep VII: Vroege aardappelen f 3.per 100 kg. De prijzen voor groep I en de Bevelanders Uit groep II gelden alleen voor die aardap pelen. welke met instemming van den Prov. Voedselcommissaris mogen worden afgele verd. Deze prijzen gelden met de volgende leveringsvoorwaarden: 1. gesorteerd. 2. in dien gestort te verladen, zorgt de boer voor de zakken xoor bet vervoer der partijen naar de laadplaatsen en 3. voor levering af boerderij. Voor de aanleveringskosten worden hier na ook eenige voorschriften gegeven. Het provinciaal bureau van den handel ver koopt. naar de consumptiegebieden uitslui tend aan ded aar gevestigde grossiersreomb. die gezamenlijk inkoopen. Naar kleinere steden .of streken buiten de eigenlijke pro ductiegebieden. maar welke door de Akker- bouwcentrale niet zijn aangewezen als con- sumptiegebied, verkoopt het prov. bureau v. d. handel, ook aan de individueele gros siers, echter alleen aan aangeslotenen bij de VBNA. Het bureau v. d. grossierscombina tie is verplicht, al of niet via de individu eele grossiers, uitsluitend te verkoopen aan bij „Centraal Belang" aangesloten detaillis ten. Buiten de consumptiegebieden geldt de vol gende regeling voor doorverkoop: In plaat sen. waar geen geregelde grossiers- en de tailhandel bestaat mag, de landkoopman rechtstreeks aan particulieren doorverkoo- pen, mits deze particulieren koopen voor eigen gebruik. In plaatsen waar geen gere gelde grossiershandel bestaat, maar wel vol doende detailhandel, mag de landkoopman verkoopen aan grossiers en grossiers slechts aan detaillisten. Ten aanzien van het vervoer is bepaald, dat dit in het productiegebied vrij is. Bin nen de consumptiegebieden is liet vervoer slechts toeaestaan aan bij de VBNA en het Centraal Belang georganiseerde handelaren en hun personeel. Het vervoer van goedgekeurde pootaard- appelcn blijf.t vrij, mits door de NAK ge plombeerd. Vervoer van niet geplombeerde voor uitpoot bestemde aardappelen is uit sluitend toegestaan op veryoerbewijzen, af gegeven door fo namens den Prov. Voedsel commissaris van het gebied waarin de aard appelen zijn geteeld. liet vervoer van aard appelen, waarvan kan worden aangetoond, dat zij zijn bestemd voor verwerking in een der bij de Ncd. Aardappelmeelecntrale aan gesloten aardappelmeelfabrieken, is vrij. PARTICULIEREN KUNNEN HUN AARD APPELEN WEER VAN DE VROEGERE ADRESSEN BETREKKEN. De Voedselcommissaris voor Noordholland heeft meegedeeld, dat telers van aardappe len, die gewoon zijn jaarlijks een voorraad aan particulieren te leveren, dit ook dit jaar kunnen doen. Natuurlijk moet. een be wijs, kwitantie, factuur etc., 8vorden over gelegd, waaruit blijkt, dat ook het vorigfe jaar een minstens even groote hoeveelheid is geleverd. Alvorens tot levering te kun nen overgaan, moeten eenige formaliteiten worden vervuld. Het ligt in de bedoeling van Overheidsinstanties, een overzicht te krijgen van de hoeveelheden aardappelen, welke op deze wijze worden verhandeld, zoodat opgave verlangd wordt vóór 10 Oct. EXPORTPRIJZEN VOOR DUITSCHLAND. In de exportprijzen van groenten, bestemd voor den uitvoer, is de laatste weken maar weinig verandering gekomen. Die voor kom komemrs. augurken, sluitkool en uien bleven geheel ongpwijzigd. De exportprijzen voor tomaten werden met f 2 verhoogd voor die van extra-kwaliteit der sorteeringen A, B en C. en f 1.— voor de overige. Bij de stam slaboonen werd een klasse I A ingevoegd, waarvoor de exportprijs op f 11 zonder draad en f 9 met draad werd gesteld; die voor A op resp. f 9.30 en f 7.80. De export prijs voor roode kool tot en met 3 Kg. is f 2.50, er boven f 2, voor4.gele f 2.50. voor witte' f 1.50. voor bloemkool f 10, f 7.50, f 5.50 en f 4. resp. boven 25 c.M., 18—25 c.M. 1018 c.M. en beneden 10 c.M. over den kop gemeten, kroten f 2 en andijvie f 2 en f 1.50 voor 1 A, resp. 70 Kg. en hooger en beneden 70 Kg. per 100 struik. Slechts door eendracht tot ver- beteringl De veilingleider van de Langendijker Groen ten Centrale heeft in de veiling naar aan leiding van de moeilijkheden, welke bestaan t.a.v. de prijzenregeling voor de wittekool het woord gevoerd, waarbij hij. opmerkte, dat de wittekoolregeling niet, naar den zin was van verschillende tuinders, .ofschoon toch de Provinciale Commissie uit de Vei lingen al bet mogelijke heeft gedaan om den prijs van f 2.50 te verkrijgen. Er zijn, al dus de heer De Boer. twee commissies naar Den Haag geweest, om té onderzoeken of de regeling wel goed is uitgevoerd, en ten tweede om te verkrijgen, dat een iets hooge re prijs werd vastgesteld. Wij hebben er niets van vernomen on de regeling is zoo gebleven als zij was. Nu hebben wij eenigen tijd geleden de circulaire gekregen, waarin werd medegedeeld, dat het binnenlandsche gedeelte op de historische wijze mocht wor den geveild. Dat hebben wij eenige dagen laten gaan. Er werd echter meer gekocht voor het bin nenland dan andere jaren en daartegen h'eb ben de zuurkoolfabrikanten te Den Haag geprotesteerd, omdat ook voor fabrieken werd gekocht, die niet aangesloten waren bij den bond van zuurkoolfabrikanten, pas beginnenden, die ook niet erkend waren door de Ncd. Groenten en Fruit-Centrale. De zuurkoolfabrikanten, aangesloten bij de Vereen, van Zuurkoolfabrikanten hebben op zich genomen alle wittekool, welke niet voor het binnenland gekocht wordt, te verwer ken. Het is dan niet juist, dat niet aan gesloten fabrieken zich daar tus- schen voegen. Men moet echter goed verstaan, dat het niet uitgesloten is, dat er nieuwe verwerkers ko men. Spr. ried degenen, die voor deze ongeorganiseerde en niet er. kende fabrieken inkochten, aan, hun opdrachtgevers den raad. te geven, zich aan de Ned Groenten en Fruit Centrale op te geven en zich aan te sluiten bij dA Vereeniging van Zuurkoolfabrikanten. Dan zullen ook deze nieuwe fabrikanten zeer zeker een toewijzing van wittekool ontvangen. Ook voor droogfabrieken is de laatste tijd gekocht. Die zullen echter ook moeten aan vragen bij de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale. liet ligt dus niet aan den Bond van zuur koolfabrikanten, dat dezen niet-aangesloten ncn belet wordt, te koopen. Iedere fabrikant kan zich aansluiten en rëëri toewijzing krij gen. De stagnatie. De stagnatie op de veiling tengevolge van de laatste circulaire van de NGFC werd vervolgens door den heer De Boer bespro ken. Wij hebben geweten, aldus spr., dat er oncenighcid door zqu komen en hebben daarom direct' telefonisch op deze ver keerde regeling (waarbij de maximumprijs voor de niet voor fabriekmatige verwerking bestemde wittekool eveneens op f 2.50 werd gestold) gewezen, maar tot nu toe hebben wij daarover nog geen antwoord ontvangen Het zou wel gewenscht zijn, dat ook de binnenlandsche kooplieden zich met de N.G.F.C. in verbinding stelden, om op de moeilijkheden te- Ouwehands Dierenpark te Rhenen is na de oorlogsdagen weer in z'n oude glorie hersteld Twee jonge ijsbeertjes vermaken zich onder toezicht van moeder ijsbeer op het terras. (Foto Pax-H^land.) wijzen. Deze regeling is niet goed. Ook daaraan moeten de zuur koolfabrikanten, die het onbillijke van de regeling inzien, medewerken Nu. lijken er echter weer tuinders ontevre den te zijn en zijn er, die hun product aan geboden hebben uit de hand. Spr. deed een beroep op hen, dit niet te doen. De witte kool brengt een goeden prijs op. maar laat ons probeeren de verbetering gezamenlijk te verkrijgen en niet door dit optreden de regeling en de heele zaak in de war sturoji. Wij zullen al het mogelijke doen, om ver betering te verkrijgen. Het leek spr. het beste, de witte kool voor het binnenland ook maar, evenals die aan de zuurkoolfabrikan ten, toe te wijzen. De kooplieden werden in de gelegenheid gesteld, op te geven, hoeveel wittekool zij voor het binnenland noodig hadden, hetgeen ook geschiedde. Naar verhouding van de behoefte werd de beschikbare hoeveelheid onder de hande laren verdeeld: het lijdt echter geen twijfel dat de benoodigde hoeveelheid belangrijk grooter was dan de aangebodene. Het is te hopen, clat spoedig een andere regeling tot stand wordt gebracht, want zoo is er niet veel aardigheid aan. ZUIDSCHARWOUDE. WERKVERSCHAFFINGSOBJECTEN. Door de leden van de afdeelingen van den L.T.B. en den N.T.B. is aan den Bedrijfs- raad opgegeven voor baggeren een hoeveel heid van,'221000 M3. en vopr dieprpittcn een oppervlakté van -% H.'A. Sloot- en greppel- werk kan later nog worden opgegeven. Als er nu maar de hoodige werkkrachten zijn, kan het werk beginnen. Er is echter zeer weinig werkloosheid, zoodat het noe te be zien staal, of het opgegeven werk kan wor den verricht. an keel, rug en borstje in met .Wonderlijk zooals dèt helpt! Tube 40 ct. Doos 30 ct. Vakbladen constateeren beteren gang van zaken. Vooral een betere export naar Duitschland oorzaak hiervan. Alles brengt bevredigende prijzen op. de land.prijzen stijgen daardoor. Voor opdrijving van pachtprijzen wordt gewaakt. Weinig aanvoer aardappe len. Late aardappelen goede prijzen. Die van goedgekeurde pootaardappe- len stationnair. Jets duurdere toma ten. Vrij groote aanvoer van worte len, vrij groot verschil in prijs kwa liteit en gewicht. De meeste roode kool te Broek, iets lagere prijs voor België. Beter voor gele kool. Savoye kool lager dan gele. Veel witte kool voor zuurkool, prijs iets lager. Meer Deensche witte kool, geen hootje prijs. Aanvoer andijvie, niet duur. Ra77imenas bevredigend. Nog heel wat slaboonen, vooral te Noordschar- woudenog goede prijzen, voor som mige van mindere kwaliteit aanmer kelijk lager. Snijboonc7i duur. Veel uien aan de markt, bevredigende prijs. Aa7ivocr druiven en bieten. Als men de vakbladen der tuinders, betzij die van vakorganisaties of van de standor ganisaties, bijhoudt, komt men wel tot de ontdekking, dat in deze kringen de meening overheerschend is dat het in den tuinbouw beter gaat dan de laatste jaren. Sla de ver schillende overzichten van de talrijke vei lingen voor groente en fruit maar eens op, eri ge zult bemerken< dat, in welken hoek van Nederland de veilingen ook gelegen zijn, er overal een opgewekter toon heerscht, hier in mindere daar in meerdere mate. Langen tijd wou het met de uitvoer naar Duitschland niet vlotten, en zoolang dit duurde, zoolang ging het den tuinder slecht. Nu dat land weer veel van onze bodempro ducten afneemt, de vraag op de veilingen Door betere prijzen ook hoogere landprijzen dus toeneemt, is er als bijvtooverslag een ander beeld geschapen; De aangevoerde goederen worden gekocht, de markten ver vullen weer hun prijsregelende rol, er blij ven geen groenten meer over voor mest vaalt of koevoer, de stemming op de veilin gen wordt beter, opgewekter en de tuinder vindt weer vreugde in zijn arbeid. Ware het niet, dat we in bijzondere tijden' leefden met zijn distributie van levensmiddelen eri andere producten we zouden durven aannemen, dat Langendijk langzamerhand weereen welvarender aanzien zou verkrijgen. Nu de tuinbouwproducten betere prijzen opbrengen, stijgt ook het land in waarde, eri verschillende ver- koopingen zijn daar om te bewijzen, dat de tuinbouwakkers aanmerkelijk duurder zijn geworden. Voor den eigenaar zullen over 't algemeen de revenuën nog niet veel grooter zijn; immers wordt er voor gewaakt, dat de pachtprijzen worden opgedreven. Voor zoover nieuwe verpachtingen aan goedkeuring van de Pachtkamer zijn on derworpen. zullen de huren dus wel op het oudé peil blijven en mocht de verhuurder, in verband met de betere resultaten van de tuinbouwbedrijven, verhooging van loopende huren vragen, dan zal daarbij ook wel weinig kans op inwilliging bestaan. De tuinbouwer-huurders, die er zoo- velen zijn in het Langendijker tuin- bouwdistrict, behoeven dus geen al te groote vrees te koesteren, dat de betere uitkomsten voor een belang rijk deel terecht zullen komen in de zakken van grondbezitters, Wat den gang van zaken aan beide vei lingen in de afgeloopen weck betreft, kan worden geconstateerd, dat hij maar weinig afweek van dien der laatste maanden. De aardappelen, die vanzelf niet meer in groote hoeveelheden worden aangevoerd, brachten ook nu weer goede prijzen op. De Scjiotsche drielingen werden voor f 2 tot f 2.40. soms nog iets duurder verkocht. Bonken brachten f 3.104.20 op. De lale aardappels^ deden het goed. Bevelanders werden verkocht voor f 4.104.60, Eigen heimers meestal voor f 4.504.70, terwijl blauwe Eigenheimers van f .4.706 op brachten. Ronde Duc word voor f 2.10 ver kocht. Ook de hoeveelheid goedgekeurde pootaardappelcn. welke aan beide veilin gen werden aangeboden, was niet groot. De prijzen bleven vrij stationnair. .Voor A van de maat 2S/35 werd f 6 betaald en voor 35/50 slechts f 5. B 35/50" bracht f 4.60 op. Voor tomaten werd meer betaald 'dan de laatste weken, al was liet verschil niet groot. Voor A, B en C werd nu f 13 besteed tegen de laatste weken f 11 en voor CC. f 9 en f 10 tegen f 8 den laatsten tijd. Wortelen kwamen er heel wat. De kleine sorleering werd meestal verkocht voor 1.20 1.40. voor enkele partijtjes f 1.50. De grove wisselden nog al sterk in prijs af, zoodat er verkocht zijn voor f 2.30—2,50, soms tof f 2.70. doch ook voor f 1,30—1.50 en f 1.70 of iets .meer, waarhij de kwali teit de voornaamste rol speelde. Aan de Langendijker veiling was de aan voer van roode kool op sommige dagen van vrij groote beteekenis. op andere da gen kwam er maar weinig. Aan de veiling van den Noordermarktbond kwam er op eiken marktdag maar weinig roodp, kool, Het gedeelte, dat voor België was bestemd, bracht iets lagere prijzen op dan enkele vorige weken. Het kwam maar zelden voor. dat boven de f 10 werd gemaakt voor het meest gewilde goed. De groot* kool voor het binnenland werd voor f 2.50 en iets hooger verkocht. Overigens werd van f 4 —6 betaald en voor België van f R9. De gele kool. waarvan de aanvoer toe nam, was weer goed aan prijs, zelfs nog ipts beter dan de vorige week. Herbaalde- lijk Hepen de prijzen lof boven de f 7. be stemd voor bet Belgische contingent. Bene den f 3.50 werd maar zeer weinig van dp band gedaan. Deze week kwam er meer Savove-kool. De priizen bleven ten achter bij die van de gele. De mooiste .sorteeringen werden verkocht voor f 3.704.10. Overi gens werd f 2.50—3.50 betaald. Witte kool voor de bereiding van zuurkool kwam er weer heel wat. Werden aanvan kelijk nog partijen verkocht voor f 2.60 2.80. later kon niet meer dan f 2.50 worden gemaakt, als gevolg van de bekende maat regelen. De aanvoer beliep ongeveer 110 spoorwagens, die voor het grootste deel voor de fabrieken werden afgenomen. Er kwam ook wat meer Deensche witte kool. De prijzen voor deze kool besteed schom melden tusschen de f 2.80 en f 3.20 at naar gewicht en kwaliteit. De meeste bloemkool werd aan de Broc- ker veiling aangeboden. De prijzen waren weer bevredigend: voor eerste soort werd voor f 7.50 tot ruim f 13 verkocht, verschil len. die bepaald werden door kwaliteit en grootte. Tweede soort bracht f 2.805.60 op. Voor de kassnijboonen werden weer geode prijzen bedongen. Er werd van f 27 28 voor bteaald. Enkele andere partijtjes brachten f 9.30—15.40 op. De aangevoerde andijvie werd bijna alle voor f 1,—, soms voor f 1,10 verkocht. Rammenas bracht bevredigende prijzen op. n.1. van f 3.503.70. Heel wat slaboonen werden nog gepre senteerd aan de veiling te Noordscharwou- de. aanzienlijk minder aan die te Broek. Nog altijd wordt voor ditp roduct een goe de prijs betaald, al moesten enkele partij tjes, waarvan de kwaliteit te wenschen overliet voor f 6.307.50 worden verkocht. De mooiere deden van f 9 tot ruim f 15. Zeer veel uien kwamen aan beide mark ten. De meeste tuinders zien in overhouden niet veel heil Waar de prijzen ook deze week weer op peil werden gehouden, werd veel van dit product nu reeds aangevoerd. Veel er van werd voor f 44.20, enkele partiitjes van goede kwaliteit konden f 4.50 4.70. een enkele maal nog iets meer on- b ren gen. De grove uien brachten f 4450 op. Drielingen en nep gingen bijna alle voor f 4 Weg. Voor stek werd. al naar ge lang van de kwalieit f 11.60 betaald. Uitsluitend aan de Broeker veiling was aanveor van druiven. Voor Frankenthalerx werd van f 20.5032 betaald. Alicante bracht f 2640 op. Kwaliteitsverschil bracht het verschil in prijzen. Heel wat bieten kwamen aan de Broeker veiling, aanmerkelijk minder te Noordschar wou de. De prijs van djjt product is middel matig. Al naar gelang van kwaliteit en grootte werd er f 1.20—3 voor besteed. LID TAXATIECOMMISSIE. Tot lid van de laxatiecommissie voor de opbrengst van de tuinbouwlanderijen, is in de plaats van den heer Jb. Groen benoemd de heer P. de Geus Jnz. SINT MAARTEN BOUWPLANNEN. De beer G. Jongens alhier heeft het bouw terrein van de wed. D. Scbermerhorn uit de hand gekocht met het doel om een. dub bel woonhuis daarop te bouwen. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. De heer A. Kossen kwam Zaterdagavond per rijwiel door het Lutjewegje alhier en reed, door de duisternis misleid, in de sloot daarnaast. Stinkend van de bagger en bedekt met dopjeskroos, kwam hij zich daar na bij moeder de vrouw melden. Maar die was toch blij, dat zij Arie weer zag. Het had erger kunnen wezen! POLITIE. Gevonden: een zak aardappelen en «en dames sporthoedje. Inlichtingen bij de gem.-politie. HEERHUGOWAARD POSTCHEQUE. EN GIRODIENST. Als we de lijvige Juli-uitgave ontvangen, kunen we niet nalaten eenige berekenin gen t« maken. We zien. (lat ieder van de 31 bij 22 c.M. groote bladzijden 3 kolommen bevat, met in iedere kolom ongeveer 120 nummers. Om gerekend over het totaal van 1111 bladzij den. komen we dan tot de conclusie, dat binnen betrekkelijk afzienbaren tijd bij een normalen doorgang van den groei de 400.000ste aangeslotene bereikt zal zijn. Er valt nog veel meer uit zoo'n gids t« leeren. We kunnen het een ieder, die er een bezit, aanraden, dezen eens op een „leegen avond" in studie te nemen. Naar mate men verordert,. vindt men het hoek; steeds interessanter worden. Maar laten we bij Heerhugowaard blijven. 119 aansluitingen. Dat is omgerekend on geveer 1 op de 45 inwonres. Vooraan staan we met dit cijfer nog niet. Opmerkelijk is, dat er wel meerdere, land- en tuinbouwers, onder de aangeslotenen zijri vermeld, ter wijl men den naam van enkele zaken-" menschcn. die men in deze gids zeker ver wacht had. er nog niet aantreft. Eveneens is opmerkelijk, dat van de drie ter plaatse bestaande boerenleenbanken, er geen enkele aangesloten is. Uit de lijn blijkt dit echter niet te vallen, daar bij verder inzien men tot de ontdekking komt, dat dit in de meeste plaatsen het geval is. Verdere doorstudeering van den gidg werpt nog allerlei vragen op. We willen als leek alleen deze enkele nog stellen. Hoe groot, is het gemiddeld dagkapitaat, dat ter vrije beschikking blijft? SIXT PANCRAS VRONE I—PETTEN I 3—4. Vrone speelt tegen wind en weet rerds spoedig een aanval op het vijandelijk doel te nemen. Groen kopt de bal doch deze komt naast het doel tercht, even later mist de midvoor der gasten een prachtkans. Het spel golft op en neer, tot Vrone de eerste mooie kans krijgt, van links opge bracht, wórdt door de linksbinnen onhoud baar gcschoort 10. Mooi samenspel wordt, van beide ploegen te zien gegeven. De. aanvallen van de gas ten herhalen zich steeds, doch Vrones kee per is in goede vorm. Plotseling plaatst Pettcns midvoor onhoudbaar de bal in de rechter bovenhoek 11. De wind doet veel afbreuk aan het spel, zoodat van mooi spel weinig valt waar te nemen, met een doelworsteling voor het doel der gasten, weet Hoogland zijn club met een schitterend hoog schot wederom de leiding te bezorgen 2—1. Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee is Vrone geheel in de minder heid, slechts vijf min .is gespeeld als de stand gebracht wordt op 2—2. Vrone lijkt wel even wakker te worden en krijgt, de belooning door mooie kansen, echter van scoren komt niets, de gasten echter maken gebruik van een verkeerd be grijpen van de Vrone achterhoede, weer kan Gertje visschen, 32. Vrone weet nogmaals het doel te door boren, 33, doch toen was het met Vrone gedaan het blijft knoeien tot bet 'einde, echter de gasten blijven goed spel geven en weten nog een puntje toe te voegen waar door de stand eindigde met 3—4 in het voordeel van de gasten.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5