Uit Langendijk Broek op Langendijk vóór samenvoeging Donderdag 17 October 1940 Tweede blad MAAR... MET WEEMOED IN HET HART. Ook Sint Pancras desnoods Koedijk en liefst ook Warmen* huizen er bij. Broek de centrale gemeente, Sint Pancras het villa-dorp van de Langendijk De gemeenteraad dezer gemeente verga derde gisteravond onder leiding van den heer H. Schelhaas, burgemeester, tevens secretaris, voor het eerst in het nieuwe raadhuis. Alle leden waren aanwezig toen de voor- zilter de vergadering op de gebruikelijke wijze opende. Aan het einde der vergadering kwam aan de orde het rondschrijven aan Ged. Stalen ten aanzien van de samenvoeging van gemeenten, waarover we reeds het een en ander uitvoerig vermeldden. Deze zaak is voor don Langendijk niet nieuw, zeide dc voorzitter. Twintig jaar ge leden is het. ook reeds ter sprake geweest. Toen is het afgestuit op de bezwaren van historischen en principicelen aard van Broek op Langendijk. Verleden jaar is er weer een actie op touw gezet, om de drie Noordelijkste gemeen (en samen te voegen. Bij dat verzoek was geen sprake van ver- eeniging van vier gemeenten. Toch zijn mi nister Van Boeijen en de commissaris dezer provincie vóór het uitnreken van den oor log hier geweest om het gevoelen van B. en W. te vernemen ovqr de evontueele sa menvoeging der vier gemeenten. De minis ter en de commissaris waren van meening, dat samenvoeging van vier gemeenten gc- wcnscht was De voordeelen werden spe ciaal door den minister naar voren go- bracht. B. en W. hebben zich toen op het standpunt gesteld, dat dit wel gewenscht was, in verband met de historische gron den en de aard der bevolking, welke voor namelijk van orthodox-christelijke richting is. Dit hebben wij onomwonden naar voren gebracht. De tijd heeft inmiddels niet stilgestaan, zeide voorzitter. Wij leven onder andere omstandigheden en andere verhoudingen, waarmee wel degelijk rekening moet wor den gehouden. B .en W. zijn van oordeel, dat op het oogenblik de historische en principieele be zwaren niet tot gelding kunnen worden ge bracht en meenen te moeten adviseeren, mede te werken aan de samenvoeging, maar zij meenen niet stil te moeten blijven staan bij de Langendijker dorpen. Ook St. Pan cras zou aan de nieuwe gemeente moeten worden toegevoegd. De geaardheid der bevolking sluit aan bij die van de Langedijker bevolking in zonderheid van Broek op Langendijk. Er bestaan zeer veel familiebanden. De hoofd plaats wilden B. en W. Broek op Langen dijk aanwijzen, terwijl de naam der nieuwe gemeente „Langendijk" zou moeten zijn. De heer van Zuijdam kan niet nalaten zijn verwondering uil te spreken dat de commissaris het standpunt van ons ken nende, er nog eens om vraagt. De voorzitter: Het komt niet van de Com missaris. maar van den Dir.Generaal. De heer Zuijdam: Wij zijn er toch tegen. Als de noodzaak ons ertoe dwingt moeten wij wel. De voorzitter: Een officiëcle uilsrpaak van den raad is er niet. Wij hebben alleen het gevoelen van B. en W. medegedeeld. De heer Oijevaar zcidc dat dc bijzondere omstandigheden de gedachten van B. en W. hebb enveranderd. Het noopt ons om tot dit standpunt te komen. Niets aan te doen. De heer Koedijk meende, dat het goed is te zeggen, dat wij en dc ingezetenen van Broek op Langendijk niet veranderd zijn, maar de tijdsomstandigheden zijn veranderd. Als wij te kiezen hadden, zouden wij neen zeggen. Maar in deze omstandheden zal 01* niets aan te doen zijn Onze bezwaren zullen niet gel dend beschouwd worden. De heer Van der Molen vond het een eigen aardige beschikking, dat in de eerste werk vergadering over de samenvoeging der Lan gendijker gemeenten gesproken moet worden Spr. is er voor, om er van te maken, wat er van te maken is. Spr. had het ook wel- gaarne zoo behouden, hoewel er door samenvoeging wel meer bereikt zou kunnen worden, ook de gemeentehuishouding zou meer economisch kunnen zijn, verwacht spr. Bij samenvoeging van 4 gemeenten is Noordscharwoude echter de hoofdplaats, als liet raadhuis zich er daar voor leent. Dat is dan de aangewezen plaats. Wanneer Sint. Pancras er bij komt wordt het anders. De olievlek breidt zich uit. Laat ons wat verder gaan, door ook Koe dijk er bij te voegen. Die plaats voert ook al haar producten aan onze veiling aan. Spr. zou de naam Broek op Langendijk wil len bepalen gezien de groote binnenlandsclxe en buitenlandsche bekendheid. Gaarne het aparte behouden. Den heer Koolaard speet het dat dit voor stel der Regeering is gekomen. Spr. had gaarne het aparte leven van de Broekers be stendigd gezien. De Broekers hebben getoond hun zaken te'kunnen behartigen. Nu de zaken anders staan, en onze be zwaren niet geteld worden, is spr, voor samenvoeging. Niet graag naar Koedijk? De voorzitter beantwoordde de sprekers. B. en W. staan niet afwijzend om Koe dijk er hij te krijgen, maar er pleit meer voor St. Pancras. Er zijn meer gemeenten aangewezen op Broek op Langendijk met hun groenten. Koedijk is meer rechtstreeks verbonden met Alkmaar. B. en W. hebben geen bezwaar, dat als St. Pancras en Koedijk samen tot Lan gendijk zouden moeten worden gevoegd. Ook tegen een gemeente Geestemrambacht met Warmcnhuizen hebben wij geen be zwaar. maar we gaan dan wel wat ver van huis. Sint Pancras heeft veel mei Langendijk gemeen. Het zou het villadorp van den Langendijk kunnen worden. De voorzitter meende wel namens allen te spreken als hij zegt, dat wij met weemoed vervuld zijn, dat de zelfstandige gemeente verloren zal gaan. Spr. hoopte echter, dat de nieu we gemeente tot een éénheid zal komen en dat men eendrachtig zal kunnen samenwer ken. Eendracht maakt macht. Hierna werd zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B. en W. aangevuld met de bepalinq. t.a.v. St. Pancras en evt. Koe- dijk, aangenomen. Van de overige agendapunten vermelden wij liet volgende: L.G.C. wil veilinggebouw koopen. Van de Langendijker Groenten Centrale was een verzoek ontvangen, de veiling te mogen koopen of in erfpacht te doen krijgen. B. en W. stelden voor dit verzoek aan hen (e renvoyeeren voor advies. Aldus beslo ten. De gemeenterekening 1938 is door Ged. Staten gesloten, terwijl dit col lege de gemeentebegrooting 1940 goedgekeurd heeft. Op voorstel van de commissie voor den distributiekring, werden de salarissen ais volgt vastgesteld: Dagclijksche leider f80.ambtenaar drie dagen per week f 40.—2 hulpen voor halve dagen f20.en de agenten f50.alles per maand. B. en W. stelden voor, een rekening-cou- rant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten voor 1941, voor de ge meente en voor de gasfabriek- Die voor dc gemeente is voor den ge- GEEN' WERKLOOZEN EN VEEL WERK. Voor de verkaveling van de Zuidschar- wouder polder is, naar men ons meedeelde, voor ongeveer 200 man gedurende 2 jaar werk. Momenteel zijn er in Langendijk zoo goed als geen werkloozen. De werkkrachten zullen ons moeien worden geleverd uit an dere, meest veraf gelegen gemeenten. WERKVERSCHAFFINGS-OBJECTEN WAARVOOR GEEN ARBEIDERS ZIJN. De afd. van den L T B en van den N.V.B. hebben bij den bedrijfsraad voor Noord- Holland verschillende werkobjectcn, als baggeren, diepspitten, verversching grond in kassen opgegeven. Vooral het baggeren wordt als zeer noodzakelijk aangemerkt in verband met de voedselvoorziening. Doch het zal de vraag zijn, of dit werk, er is een groote hoeveelheid opgegeven, wel zal kunnen worden uitgevoerd. Bijna alle arbeiders zijn n.1. in het vrije bedrijf werk zaam, waar ook meer wordt verdiend. IIELDERSCHE GEEVACUEERDEN. Ook aan den Langendijk zijn weer ver scheidene ingezetenen van Den Helder gearriveerd, om een onderkomen te zoeken. Nu dc koolhalerstijd voor den deur staat, zal het niet meevallen, aangezien de ruim ten, welke ged 11 rende den zomer voor woon gelegenheid werden gebruikt, nu door de koolvoorraad zullen worden ingenomen. BHOEK OP LANGENDIJK OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van II. W. Sinit uit Zuid-' scharwoudc werd Dinsdagmiddag in café Vijzelaar alhier een openbare verkooping gehouden, waarvan de uitslag als volgt was: Eigendommen behoorende aan dc erfge namen van den heer D. Koedijk Pz. Een huis met schuur, aan de Oostzijde der Dorpsstraat tegenover dc Chr. school, groot 2.74 A., in weekhuur bij C. Klooster boer. In opbod gebracht op 1540.door C. de Geus, aJhier; gemijnd door denzelfdc op 175.Koopprijs alzoo 1715.—. Bouwland en water, achter perceel 2, groot 5.08 aren (2 snees); kooper M. Vis ser te Oudkarspel voor GO.per snees. Akker bouwland en water bij den Ooster- dijk „De Breed om de Zuidoost" (9 snees), in opbod gebracht op 105.per snees, door W. J. Balder Broek op Langendijk; op 1.gemijnd door H. Pasterkamp, alhier. Onder Zuidscharwoude: Akker bouwland, aan de Oostzijde, ge naamd P. dc Boer (15 snees); hoogste bie der Jb. Twisker, Zuidscharwoude 104,p. snees; gemijnd op 105.por snees door A. Kout, Zuidscharwoude. Akker bouwland aan de Oostzijde ge naamd Slotemaker (12 snees); hoogste bie der Jb. Twisker, Zuidscharwoude, f 111. per snees; gemijnd op ,f 112.— per snees dooi- P. van Exter, Zuidscharwoude. In combinatie wei'den dc laatste drie p'er- ceelcn op f 109.per snees gemijnd door W. J. Balder, Broek op Langendijk. Onder Sint Pancras: Vier akkers bouwland en water aan de kade van den Beverkoog, elk groot 9 snees. Pei'ceel 1. kooper M. Visser, Oudkarspel, voor 70.per snees. Perceel 2. kooper D. Kaas, Broek op Langendijk 51.— per snees. Perceel 3. kooper M. Visser, Oudkars pel voor 50.per snees. Perceel 4. kooper M. Visser, Oudkarspel, voor 46.p. snees. wonen dienst f28.500.en voor den bui- t enge wonen dienst (hoofdzakelijk voor de sluis) f50.000.—). Aldus besloten. B. en W. stelden vöór, de gemoentebegroo- ling 1940 te wijzigen. Het ligt in de bedoeling den heer Hellinga te benoemen tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie voor f30.— per maand. De post Luchtbescherming moet vex-hoogd worden. O]) een vraag van den lieer Van der Mo len, antwoordde de voorzitter, dat de heer Hellinga als hij benoemd wordt tot ambte naar ter secretarie, bedankt als hulp bij de distributie. Het vooi'stel werd aangenomen. Het volgende voorstel was, een berg plaats aan den heer Jac. Ootjers te ver huren. Dit betreft een gedeelte van de on bewoonbaar verklaarde woningen bij de Sluiskade, huurprijs is f 0.75 per week. Aldus besloten. ,B. en W. stelden voor, over te gaan tot liet opnieuw vaststellen van een verorde ning op de heffing en invordering van een straatbelastinp. Aangenomen. Voorts werd een verordening opnieuw vastgesteld voor de heffing van kaaigeld. Omdat 't moet! „Schuttevaex-" is om advies gevraagd. Men moet zich met de kaaigclden ver- cenigen, hoewel men graag vermindering aan kosten heeft, schreef de verecniging. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Er werd een verordening vastgesteld voor de heffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Aan de orde kwam de voorloopigc vaststel ling van de rekeningen 1939 der gemeente en van het Burg. Armbestuur. De heer Zuidam rapporteerde dat alles in do beste orde was bevonden. De gemeente- rekening sloot voor den gewonen dienst in ontvangsten 106.899,15; uitgaven 104.972,04 batig saldo 1927,11. Daarbij kwam het liquidatie-saldo van liet olcctricitcitsbedrijf van f 3000.zoodat dit jaar eigenlijk een batig saldo van ,f 5000.— heeft. Kapitaaldienst ontvangsten 183:664,13; uitgaven 184.295,28; nadeelig saldo f 631.15. De rekening van het Burg. Armbestuur sloot in ontvangsten op f 8487,80; uitgaven f 8093.20; batig saldo f 394,60. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur in de vacature H. Kamp. De aanbeveling luidt: 1. Jb. van der Welle 2. J. Smak. De heer Van der Welle werd met 6 stem men gekozen. Dc beer Smak bad 1 stem. B. Ar. W. boden hierna de gemeentebegroo ting 1941 aan, welke zal worden onderzocht. Vervolgens eigendommen van den heer P. Boers Gz., alhier: Dubbel woonhuis aan den Dijk Nr. 45; hoogste bicder P. den Hartigh, alhier voor 2160.— Schuur met luifel naast de woning: hoog ste bieder P. van Exter, Zuidscharwoude f 1110.—. In combinatie gekocht door C. dc Geus al hier voor 3340. Twee akkers bouwland aan de Bruggesloot: dc Fok, groot 5 snees: hoogste bieder P. den Hartigh alhier 66.per snees; gemijnd op 1.door A. Baldcr alhier. Dc Punt groot 9 snees; hoogste bieder J. Mulder 85.- per snees; in combinatie werden deze pcr- ceelen land tenslotte gekocht door W. J. Balder, alhier. Alle eigendommen van den lieer Beers, welke hier aangeboden wérden, werden tenslotte in de laatste combinatie gekocht door den heer J. Mulder, Broek op Langendijk, voor 4477.10. Alles werd gegund. VLOTTE AFLEVERING. De aflevering der ingekuilde vroege aard appelen verloopt thans vlot. Er worden ver scheidene motorbooten met deze aardappe len verzonden. OUDKARSPEL. VOOR EEN GOED DOEL. De Ned. Herv. Vrouwenclub U.S.O. alhier, heeft Dinsdag en Woensdag in de Herv. Kerk alhier een verköoping gehouden van handwerken, welke door de leden vervaar digd zijn. Er was een heele collectie in de kerk ondergebracht .en aangezien hier de ge legenheid bestond iets te koopen zonder punten en tevens om iets moois te zien, zijn vele dames dc tentoonstelling een bezoek gaan brengen. Naar wij vernemen, is zoo goed als alles, dat voor den verkoop beschikbaar was, vei'- kocht, zoodat de club weer geld in het laatje heeft om haar werk voort te zetten. Aange zien U.S.O. werkt voor een liefdadig doel, kunnen voor hel Kerstfeest weer nuttige axf- tikclen voor de kinderen worden vervaar digd. Met een speciale toestemming zal men zich van de benoodigde grondstoffen kunnen voorzien. Ook de verloting heeft goeden aftrek ge had. De loten waren binnen zeer korten tijd geheel uitverkocht. DAT KAN GEZELLIG WORDEN. Gisteravond is in liet café van den heer J. Dekker een biljart- en kaartclub opgericht, welke eiken Woensdagavond bijeenkomt. Het bestuur bestaat uit do hoeren Jb. Kroon, voor zit Ier, en J. Dekker, secretaris-penning meester. HEER-HUGOWAARD EEN AVONTUUR IN DONKER. Het gebeurde dezer dagen dat een jong paartje zich voor een weck-einde te Heer- huowaard bevond en de Zondagavond met bioscoopbezoek te Alkmaar doorbracht. I)e tocht naar „huis" geschiedde in vol komen duisternis, die men evenwel vergat hij de verduisterde fietslantaarns, welke ongeveer genoeg licht verspreidden om den weg betrekkelijk gemakkelijk tc kunnen volgen. Bovenal had men last but not least de jeugdige „verlichte" harten, die duisternis plegen te doen wijken, zij 't dan figuurlijk. Maai', toen in Hèerhugowaard zag de jon geling eens links, rechts, probeerde de duis ternis vóói' zich Ie doorhoren, waagde zelfs een heimelijke blik achterwaarts. Doch het was nacht, diep donkere nacht, waarin de wegboomen, hier vlak naast hen nauwelijks SCHAGEN „SCHAGEN NIEUWS" Zondag a.s. Schagcn IIDirksliorn I. Aanvang 2 uur. J. J. Slikker. C. Slikkei'. J. Weeland. P. Kistemaker. G. C. Anneveld. P. Boontjes. Jb. Molenaar. J Boontjes. A v. d. Pijl. P. dc Vlies. J. Slikker. Res.: T. Schoorl. Zooals de leden uit het bovenstaande be- merken, ziet de voorhoede er weer ecnigs- zins anders uit dan de vorige keei'. De oor zaak hiervan zullen de meesten wel begrij pen. Wc hebben namelijk nog een drietal leden te kort om met een derde elftal uit te komen. Zouden we dat gezamenlijk nu niet kunnen verhelpen door liet werven van een paar nieuwe leden? Jongens zet allemaal je beste beentje eens voor, zoodat wc een derde elftal kunnen inschrijven, dan is dat gezeur van „deze week die spelen, volgende week weer die", hopelijk voor goed van de baan. Afgesproken? Het mogen er natuur lijk ook meer dan 3 zijn, voor evenlucele afberichten, welke gelukkig sporadisch voor komen. THEATER ROYAL. Theater Royal brengt deze week de sen- sationeele wildernisfilm Geheimen van het Oerwond. Deze film toont een expeditie, die dwars door de oerwouden van Indo-China trekt. Zij geeft een aardigen kijk op het leven der oorsponkelijke bewoners van het land en toont oxxs de macht van het oerwoud. Men- schcn strijden tegen slangen cn andere wil de dieren, terwijl de wilde dieren elkander ook onderling bekampen. Als einddoel van de reis komt de expeditie aan de ruïnes van dc eens zoo glorierijke stad Ankor, dc hoofdstad van het vroegere Keizerrijk Khmer. Een stad vroeger het centrum van menschélijk kunnen en vernuft, thans een schuilplaats voor wilde dieren. Als film vooraf wordt gedraaid Die blonde ChristL een prachtig levensdrama, gespeeld door de beste Duitsche spelers als Karin Hardt, Theodor Loos, Rolph von Gotlx, Otto Wer* nickc en den beroemden Weenschen tenor ■Julius Patzak, met prachtige wi'ntersport- opnamen. Hans Brandtner is bij een ver familielid als vioolbouwer in de leer en ontmoet tij dens een skitoer in dc bergen Chritl Scliroe- der Zij krijgen elkaar lief en als Hans weg gaat .zullen zij elkander geregeld schrij ven. De brieven worden echter onderschept en dc twee geliefden denken dat de een dc ander ontrouw is geworden. Nu wordt het familielid verliefd op Christl en als Ilans op een bruiloft uitgenoodigd wordt, komt Benedikt in een lastig parket. Hij wordt waren te onderkennen. En zij waren hier op vreemd pad, wisten bij dag wel zoo onge veer waar ze moesten zijn, maar nu... De wederhelft werd, zij 't aarzelend en met tact op dit probleem gepolst. Echter, wat kon je nu op dit punt van een vrouw verwachten! Van een vrouw die zich nog geheel op den man heeft verlaten eri nu voor de eerste teleurstelling komt te staan. Of zou het die wonderlijke vrouwelijke in tuïtie zijn.. Doch ook deze faalde. Men ontsteeg de stalen rossen. Hot was nu nog donkerder dan zoo juist; men had zelfs het licht der fietslantaarns niet meer. En nergens één lichtje of schijnsel van een huis! Wie kon weten waar ze zich bevon den, waar ze moesten zijn? De tragi-comedie eindigde hiermede dat de man stoutmoedig bij een willekeurig huis aanbelde. Een tweede druk op den knop was noodzakelijk alvorens in nacht gewaad een minder goed gestemd mans persoon achter het deurraampje verscheen. Eenigermate verlegen door dit niet zóó verwachte verschijnen was het al zoo laat excuseerde onze „heros" z'n rustver- stoi'en: „Hij zat zoo verlegen, of mijnheer hem soms astubliéft aan dat adres kon helpen". Den „mijnheel-" gleed een glimlach over het gelaat, z'n stem was aanmerkelijk mil der geworden en hij lachte toen zelfs hoor baar. „Wacht even, ik zal een zaklantaarn ha len". Zoo nauwkeurig mogelijk werden nog in lichtingen gegeven omtrent de ligging van het gezochte huis. Het succes bleef niet uit. We zouden op de „moraal" om met Speenhoff te zeggen van dit gebeuren den nadruk willen leggen, nl. dat het ten plaGelande tegenwoordig 's avonds soms zeer donker is en men zich vooral dan niet lichtzinnig op weg dient te begeven. Het komt voor dat menschen die in ons ge west gehoren en getogen zijn den verkeer den weg rijden en eigen huis moeten „zoe ken". W1ER1NGERWAARD FOKVEEKEURING Begunstigd door prachtig najaarsweer en onder zeer groote belangstelling heeft alhier gisteren een plaatselijke fokveekcuring plaats gehad, welke in alle opzichten uit stekend is geslaagd en waarbij bleek, dat de Wieringerwaarder fokvee.vereeniging, die reeds zoo gunstig bekend staat, ook nu weer met prima vee voor den dag kwam. Door Burgemeester en Wethouders was 't mooie sportterrein beschikbaar gesteld, al- zoo een schitterende gelegenheid. Er waren zeer veel fokkers uit andere provinciën. Ook de Directeur van het N.R.S., de heer Wib- bens, was aanwezig. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster Dz., Berk hout; Ir. L. de Vries. Alkmaar: Jm. Blaau- lioer, Schagcn en A. van der Sluys, St. Maar- tensviotbrug. Er was aardig wat handel in stierkalveren. Een critisch verslag van deze keuring door onzen deskundigen medewerker zal volgen, zoodat we nu kunnen volstaan met de uitslag der verschillende rubrieken. Deze zijn als volgt: tenslotte gedood in een gevecht met een jager en zoo staat de weg weer open voor Hans en Christl. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. 60 dames trotseeren de duisternis. Gisteravond hield de Verecniging van Huis vrouwen, afd. Schagen, haar eerste bijeen komst in dit jaar. De presidente, Mevr. De Raat, opent met een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot mevr. Van Schoten uit' Hoorn, die dezen avond voor het grootste gedeelte lxeeft gevuld met voordrachten. Na dc opening krijgt deze onmiddellijk het woord. Als eerste nummer draagt zij voor de uit de 14e eeuw dateerende Beatrijs-legende, op nieuw bewerkt door Boutcns. Deze legende toont ons een non, die gedurende langen tijd uit het klooster verdwijnt en bij haar terug komst bemerkt zij, dal niemand haar ge mist heeft, daar dc Heilige Maria haar plaat* in het klooster heeft ingenomen. Op piëteitvolle wijze vertolkte de voor- di'aagster deze teere legende. Als tweede onderwerp heeft mevr. Scho ten het roerende „Ases dood", fragment uit Peer Gynt van Ibsen gekozen. De derde voordracht is een fragment uit Bartje van Anne de Vries, het bekende „brui nc boonen" verhaal. in de pauze doet voorzitster eenige mede- deelingen. Zij roept de leden, die zich indertijd heb ben opgegeven voor het verstrekken van warme maaltijden aan zieken en onverzorg den op, dit werk ook dezen winter vol te houden, ondanks distributiemoeilijkheden. Indien mogelijk moeten dc verschillende distributiebonnen dan maar ingeleverd wor den. Voorts stelt het bestuur voor in Januari of Februari een tentoonstelling te houden van handwerken. Ook houtsnijwerk enz. is welkom. Tenslotte werd medegedeeld, dat het be stuur zich gedwongen ziet. het tlieegeld in verband met de bijzondere omstandigheden te verhoogen met 5 cents. Voorz. spreekt de hoop uit, dat de bijeenkomsten niet min der goed bezocht zullen worden. Na de pauze geeft mevr. Schoten een viertal gedichten van den Vlaamsehen dich ter Guido Gezelle, daarna een fragment van Tolstoi en tot slot zong zij van het geestige verhaal „lepeliet naar de tentoonstelling van F. de Sinclair in het Vlaams'ch dialect. Evenals de vorige keer deed mevr. Van Schoten ziclx weer kennen als een voor drachtkunstenares. die haar stof beheerscht en ze tot uitdrukking weet te brengen. De aanwezigen hebben weer een xnooien avond gehad. Thans was voor behoorlijke tooneclverlichting gezorgd, zoodat ook de mimiek tot haar ï-ccht kwam. Voorzitster verzocht dan wollen lapjes te breien, waaruit dan een deken voor hulp behoevenden kan worden gemaakt. Hierna sluit zij de vergadering ixiet een woord van dank voor de groote belangstel ling tot de aanwezigen cn een tot weerziens aan mevr. Van Schoten. Rubriek I Stierkalveren geb. 29 Feb. '40 of eerder: 1. Constant v. d. Waard, eig. R. L. Wai- boer; 2 Antje's Koh. 1N eig. dezelfde; 3 Ma- ja's Frans 3 eig. N. Kaan Kz. Rubriek 2 Stierkalveren geb. 1 Maart 1940 of later: 1 Klaaslce's Tarzan, eig. R. L. Wai boer; 2 Maurits, eig. dezelfde; 3a. Maja's Frans 7, eig. N. Kaan Kz.; 3b Aaltjes Frans, eig. C. R. Blaauboer. Rubriek 3. Kuik'alveren. IA. An-tje 63, eig. R. L. Waibocr. IR. Ma ja 32, eig. C. Spaans. IC. Pol Klaaske, eig. R. L. Waiboer. 2A. Mina 77, eig. K. Schenk Kz. 2B. Mina 79, eig. N. W. Kaan. 2C. Metta 42, eig. N. D. Kaan. 3A. Sopliic 26, eig. K. Schenk Kz. 3R. Maart je 203, eig. .J. Schenk Kz. 3D. Tesselaar 49, eig. D. Kaan Kz. Rubriek 4: Hokkelingen. IA. Klaartje 11, eig. N. W. Kaan. IB. Piet je 26, eig. F. A. F. Groneman IC. Kroontje 72, eig. dezelfde. 2A. Anna 54, eig. C. R. Blaauboer. 2B. Dora 122, eig. F. A. F. Groneman. 2C. Catrien 44. eig. D. Kaan Kz. 2D. Doortje, eig. II. K. Koster. 3A. Maartje 190, eig. N. Kaan Kz. 3B. Maartje 189, eig. N. W. Kaan. 3C. Ank je 15, eig, TI. K. Koster. 3D. Maartje 186, eig. N. Kaan Kz. Rubriek 5 Melkvaarzen: IA Snrah 43. eig. F. A F. Groneman; 1B Sijtje 18 eig. H. K. Koster; 2A Maartje 180, eig. N. Kaan Kz.; 2B Kroontje 14. eig. K. Schenk Kz.; 3A Ma ja 27, eig. C. Spaans; 3B Zwartje 25, eig. D. Kaan Kz. Rubriek 6 Melktwenters. IA Matje 40. eig. F. A. F. Groneman; 1B Kroontje 65, eig. dezelfde;TC Trijntje 61, eig. P. Saai; 1D Pietje 22, eig. F. A. F. Grone man: 2A Greta 93. eig. N. I). Kaan; 2R Antje 52, eig R. L. Waiboer; 3 Maartje 175, eig. N .W. Kaan. Rubriek 7. Oudere koeien (Melkkoeien): IA Dox-a 109, eig. F. A. F. Groneman; 1B Pietje 16, eig. dezelfde; 2A Prinses, eig. R. L. Waiboer; 2B Prinses 2 eig. dezelfde; 2C Anna Paulowna, eig. dezelfde; 3A Maartje 167, eig. N. Kaan Kz.; 3B Dirkje 3, eig. H. 1\ .Koster. Rxibriek 8. Zichtbaar drachtige koeien (Schotten) IA Dora 120, eig. F. A. F. Groneman; 1B Dora 121, eig. dezelfde; IC Sarah 42. eig de zelfde; 2 Maartje 185, eig. N. Kaan Kz.: 3A Dieuwei'tje 118 eig. D Jimmink; 3B Maartje 184, eig. N. Kaan Kz.; 3C Ma 19, eig. Alb. Re- zelman. Rubriek 9. Zichtbaar drachtige koeien geb. vooxr 1 Jan. 1937 1 Ma 18 eig. Alb. Rezelman; 2 Greta 86 eig. N. D. Kaan. Ten slotte volgde de keuring van de af stammelingen van de diverse vaderdieren. Aan d.eze keuring namen deel minstens 5 af stammelingen van een stier. Hier is de uit slag. Melkgevend 1: 7 afstammelingen van C.onstantijn Frans: 2a 9 afstammelingen van Constanfijn Frans 14; 2R 27 afstammelingen van Atlas. Niet melkgevend 1: 17 afstammelingen van Bontje's Frans: ?A 10 afstammelingen van TTover; 2R 6 afstammelingen van Franco 10; 3 6 afstammelingen van Jacoba's Plesman Er was 138 stuks vee op het terrein aan wezig.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5