KRUSCHEN jrpnjzen ,.Mijnhardtjes" De Nederlandsche Pijn- en Kouverdrijvers lïïESSS: te Alkmaar. Uit Alkmaar Alkmaarsche kaasmarkt in Schagenl Zaterdag 19 October 1940 Tweede blad (Zitting van Vrijdag 18 Oct'.) 2 ij p e. EEN VERWARDE BOEL. Neen deze zaak, welke buitengewoon gecompliceerd was, kwam niet tot een ein de. Waar verd. beweerde, dat hem een zes- wielige treiler tegemoet kwam, hielden de getuigen stokstijf vol, dat bet een gewoon motorrijtuig was op vier wielen. Het gebeurde dan in den nacht van 23 op 24 Augustus, dat de Amsterdamsche chauffeur H.'J. O. met z'n auto in de ge meente Zijpe een stel van drie aaneenge- koppelde auto's was voorbijgereden en daar bij niet had bemerkt, dat er van den an deren kant een auto naderde. Dat kon verd. nooit zien, omdat deze auto geen licht voerde en bovendien niet aan den rechter kant van den weg reed. De ambt. van het O. M. nu*, de Brueys Tack, merkte op, dat verd. zelf ook niet rechts hield en dat de tegenligger wel de gelijk licht voerde, al was het dan ook een schemerlampje. Verd. echter had geen enkel licht gezien en. dacht daarom te kunnen" passeeren. De Alkmaarsche chauffeur J. P.'gaf een eenigszins andere lezing van de zaak. Hij kwam met een stel van drie wagens uil de richting Alkmaar, toeri verd. plotseling passeerde. Was de weg recht? vroeg' de Kantonrech ter mr. Boerrigter. Ja zeker was het-antwoord van get. Wel was het .weer erg slecht. Door den tegen ligger kwam ik met het lieele stel in den berm van den weg terecht. Althans m'n eerste wagen: de rest kwam dwars over den weg te staan; voegde get. er aan toe. Voorts beweerde deze, dat de tegenligger goed was verlicht en dat het geen treiler was, maar een truck op vier wielen. Get. J. P. uit Alkmaar was de bestuurder van de tweede auto van de drie aan el kaar gekoppelde wagens. Deze moest ook naar rechts den berm in omdat de tegèn- ligger dwars over den weg kwam te staan. Heeft u van den tegenligger licht gezien? vroeg de kantonrechter. Nee, want ik zat achter den eersten wa gen, zeide get. Die eerste wagen trok me, weet U! De ambtenaar wilde van dezen get. we ten of het een gewoon motorrijtuig was. Het was een truck op vier wielen, ant woordde get. Naast den Amsterdamschen chauffeur zat J. J. V. uit Amsterdam, die als get. k décharge optrad. Toen we de gekoppelde auto's waren gepasseerd, zag ik ineens een licht voor me. Ik greep naar het stuur en trok dit sterk naar rechts; ik stapte uit om de ravage in oogenschotisv te nemen en zag de treiler dwars over den weg staan, aldus de verklaring van dezen get. a décharge. Had de treiler zes wielen, wilde de ambt. weten. Ja zeker, beweerde get. U zult zich vergissen, want achter die vierwielige truck, kwam een zeswielige treiler, die daar weer bovenop reed, merk te de ambt. van het O.M. op. Het was wel een zeer gecompliceerde aanrijding. Daar de verklaringen van verd. en den get. décharge niet klopten, wilde de amb tenaar de zaak een week aanhouden, om ook den bestuurder van den tegenligger als get. te hooren. De kantonrechter kan zich hiermede ver- eenigen/ Koe dij lc. HET LICHT KWAM UIT DE GANG. Mijn keuken had ik niet verduisterd en daar ik meende vreemd volk op m'n erf te hooren, deed ik het licht in de gang een oogenblik op en ging door de keuken naar buiten. En was die keuken niet verduisterd? wil de Mr. Boerrigter weten. Dat was d'ie niet, zei verd. Maar ik heb er niet aan gedacht, omdat er kort tevoren in de buurt was ingebroken. Ik 'wou toen gaan zien, wat voor volk d'er op m'n erf was. De deur van de gang liet ik in m'n verbouwereerdheid open staan. U had dat licht moeten uitdraaien, was de meening van Mr. Boerrigter. Dat had ik zeker, erkende verd. De ambt. van het O. M. vordering nemerid, vond de onoplettendheid van verd. zéér ge vaarlijk. Als er een vliegmachine gekomen was en het licht had gezien, had de piloot een bom kunnen laten vallen. Mr. de Brueyes Tack eischte f 25 boete aubs. 20 dagen hechtenis. De verd. vond dit ontzettend veel. De kantonrechter vonnis wijzende, ver oordeelde tot f 10 boete subs. 6 dagen. Noordscharwoude. PAPIER OVER DE LAMP. P. M. uit Noordscharwoude had papier over z'n lamp gedaan, maar dat was niet voldoende, want. er straalde niettemin toch licht naar buiten. Ook in dit geval eischte de ambtenaar f 25 boete subs, 10 dagen hechtenis. Het waren maar kleine ruitjes in m'n schuur en bet licht straalde naar beneden, merkte verd. op. De kantonrechter hield ook hier geen re kening mee en veroordeelde verd. tot f 10 boete, subs. 6 dagen hechtenis. W arm enhuizen. WOU U GAAN SCHAATSENRIJDEN? Op 15 Sept. J.1. had de arbeider P. N. D. uit Warmenhuizen op een weiland geloopen, waar hij niet komen mocht. In den winter is dat. een ijsbaan, wou U gaan schaatsen rijden? was de vraag van Mr. Boerrigter. Verd. kan deze grap niet apprecieercn. Met een stalen gezicht vertelde hij, dat er op zomerdag en winterdag altijd een bordje met „verboden toegang" stond. Dan mocht U er dus in September ook niet komen, merkte de ambtenaar op en eischte een boete van f 7.50, subs. 5 dagen. De kantonrechter vonnis wijzende, deed er een riks af en veroordeelde verd. tot f 5.— boete, subs. 3 dagen. Bergen. EEN KAARTAVONDJE. Ze hadden zitten pandoeren en 't was een beetje laat gewordeii. Daardoor kwam het, dat. verd. P. S. uit Bergen om half elf des avonds nog in de Dorpsstraat liep, terwijl hij om tien uur binnen had moeten zijn. Als U zooveel van kaarten houdt, dan had U daar maar moeten blijven slapen, oordeelde de ambtenaar- en eischte f 30.— boete, subs. 20 dagen. Da's erg veel, vond verd. Voor ditmaal wilde de kantonrechter nog clement zijn en veroordeelde dezen harts- tochtelijken kaartspeler tot -f 10 boete, subs. 6 dagen. HEETE MELK! De gezette juffrouw ratelde maar door en de Kantonrechter was niet bij machte dezen woordenvloed te stuiten. Ze was, in Alkmaar te laat op straat ge weest en deswege bekeurd. Maar do juffrouw moest haar fiets nog gaan stallen en daar het bij tienen was, had zc van de agitatie pijn in haar "buik gekre gen. Een medelijdende vriendin, bij wie ze1 de fiets wilde overbrengen maakte een kop heete melk voor haar klaar. Of ze wilde of niet, de zwaarlijvige juffrouw moest, en zou de;heete melk opdrinken te gen de pijn in haar buik. En toen was zc te laat op straat op weg naar haar veilige woning. Gcvoltr een hon- Dc juffrouw had beter gedaan haar pijn in de buik nog een oogenblik te verdragen en thuis een kop heete melk kunnen klaar maken, het kostte nu meer! Tallooze lijders aan Rheumatische Pijnen elkaar opbieden om maar een kamertje te krijgen. Een frappant voorbeeld geeft oné nummer van gisteren, waarin een heer voor enkele dagen een slaapka mer vraagt en daarvoor vier a vijf gulden, wil geven. Verder moet men niet vergeten' dat slechts zooals iedereen tenslotte hoopt voor enkele weken gehuurd wordt. Vele menschen zijn niet op verhuur in gericht, moeten hier meubelen of goederen voor aanschaffen. Waar van de zijde dei- gasten zelden een waarborg voor een lang verblijf kan worden gegeven, zal toch een deel van de kosten van aanschaffing in de huurprijzen verdisconteerd moeten worden. Nogmaals, misbruik maken malden van omstandigheden is verkeerd, en bet is goed dat dit gesignaleerd wordt. Wij zouden ech ter de redactie van de Helderschc Courant willen aanraden elk geval dat „aange bracht" wordt eens grondig te onderzoeken. Het komt ons voor, dat dan beider oordeel milder zal zijn! Hoor en wederhoor leidt veelal tot andere conclusies. TIJDELIJK HERBENOEMD. Naar wij vernemen, is als burgemeester dezer gemeente tijdelijk herbenoemd de heer J. C. Cornelissen. Groote belangstelling voor de warmbloed-fokkerij Keuring van ingevoerde merrie veulens. DE KOMENDE WINTER EN DE VOORUIT ZICHTEN VOOR DEN NEDERLANDSCHEN VEESTAPEL. De .groote aanvoeren aan de wekelijksche markt te Alkmaar zou de gedachte kunnen wekken, dat. door onze boeren een aanvang is gemaakt met een drastische beperking van onze rundveestapel. Dit behoeft natuur lijk niet het geval te zijn, want de mogelijk heid bestaat ook, dat, waar we meer te doen hebben met een aanleveringsplaats dan met een markt, de meerdere aanvoer te Alkmaar gaat ten koste van andere plaat sen uit de omgeving. Ten eindehieromtrent ecnige zekerheid te verkrijgen, hadden we heden een onder houd ten kantore van den Rijksveeteeltcon- sulent. Toen we onze vraag stelden, bleek men daar van meening, dat van een werkelijk groote opruiming onder het vee vermoedelijk nog geen sprake was.'Weliswaar bezat men geen gegevens, die gebaseerd waren op tel lingen, men had echter aanleiding tc ver onderstellen, dat de'vcrkoopcn het .norma le dér. andere jaren nog weinig overschre den. Bij een en ander liét men zich naast inlichtingen, welke waren verkregen, tevens leiden door de gedachte, dat een boer er slechts in hetalleruiterste geval toe over gaat zijn veestapel, die de kern vormt van zijn bedrijf, op te ruimen. Intusschen bleek men zeer benieuwd naar de aanvoeren op dc aanstaande groote na- jaarsmarkten, omdat men daarin de beves tiging van dc veronderstelling zou kunnen vinden. Dat de stapel niet op het peil der afge- loopen jaren kan worden gehandhaafd, is een kwestie, die als het ware vanzelf spreekt. Men zal moeten toekomen met dc beschikbare hoeveelheid veevoeder, ep deze is nu eenmaal Yninder dan in de afgeloopen jaren noodig was ter voorziening in de be hoefte. Het slechtst zijn de geïnundeerde gebie den er aan toe. Terwijl de oogst van hooi en ingekuild gras dooreen genomen zeer goed te noemen was, liet deze in de genoem de gebieden sterk te wenschen over. Zoo wel kwaliteit als kwantiteit waren er uit gesproken slecht. De hoeveelheid voedermeel, die zal wor den toegewezen en die voor deze streken vermoedelijk 2 Kg. per dier zal bedragen, valt niet tegen, zij het ook, dat ze geringer is dan vorige jaren, terwijl vooral het eiwitgehalte met 13% veel lager is dan nor maal. De eiwitvoorziening zal voor de toe komst stellig het groote vra'agst.uk vormen. Het ziet er naar uit, dat, wanneer dc pe riode van het kalven achter den rug is, de melkgift spoedig snel zal dalen. Dit zal- vooral merkbaar zijn bij de koeien met -een hooge melkgift en bij de vaarzen, die een deel van''hét eiwit'nog noodig hebben voor de eigen groei. Men is de meening toegedaan, dat de boeren er goed aan zullen doen niet meer dieren aan te houden dan het aantal, dat ze- behoorlijk van voer kunnen voorzien. Men is er zich echter van bewust,- dat dit voor menigen veehouder een offer van ge wicht zal bcteekencn. Omtrent de verdere toekomst, bleek men zich niet aan voorspellingen te durven wa gen. Er zijn op dit oogenblik nog voorraden aanwezig, die een eventueelcn volgenden oorlogswinter achter zullen ontbreken. Mis schien, dat men zich eenigszins zal kunnen redden door het scheuren van land en het stichten van gemengde bedrijven, terwijl daarnaast de teelt van bepaalde gewassen als luccrne in overweging zou kunnen wor den genomen. Voor de instandhouding van ons veeteelt bedrijf, dat was wel de slotconclusie, waartoe onze zegsman kwam, mag van harte wor den gehoopt, dat het bij één enkelen oor logswinter mag blijven. ZIJPF. De hoogste markt was onveranderd 32.25 en minstens een der stapels, die deze prijs opbracht kreeg een proces-ver- haal wegens te hooge noteering. De aanvoer was met 60.000 Kg. ook ten naastenbij hetzelfde. Intusschen blijkt de handelwijze, die op het oogenblik wordt gevolgd, zekere scher pe kantjes te bezitten, die zelfs de felste bewonderaar van dit systeem zal moeten veroordeelen. Ons. kwam een geval ter ken nis van de vorige week, waarbij een hoofd stapel werd afgekeurd, terwijl' dc hijsta pel, die slechts voor enkele kwartjes min der ging, werd goedgekeurd. Een reclame in Den Haag had de onmiddellijke goed keuring van de hoofdstapel ten gevolge ge had, waarmee weliswaar een onjuistheid werd hersteld, doch waaruit vrij duidelijk blijkt, dat het systeem zekere fouten aan kleven. Deze zouden, naar men meent, voornamelijk daarin zijn gelegen, dat de keurmeester nimmer op de hoogte kan zijn van de bijzondere eischen, welke iedere koopman'nu eenmaal aan zijn kaas pleegt te stellen. Want uiteindelijk kent slechts hij de eischen, die op hun beurt, zijn klan ten stellen. De keurmeester, die destijds als kooper aan de markt kwam, heeft, in die dagen 'herhaaldelijk geboden op stapels, die dan als regel cenige guldens meer 'opbrachten, dan het hoogste bod door hem afgegeven. Men is, wellicht niet ten onrechte, van op vatting, dat de waarde van soortgelijke stapels hem moet ontgaan en men schrijft het groot aantal processen-verbaal, dat wordt opgemaakt dan rook toe aan derge lijke factoren. Intusschen vernemen we, dat door ver schillende markters van de vorige week, die een proces-verbaal tegen zich zagen op gemaakt, herkeuring is aangevraagd eri ook verkregen. Wat de gang van de markt betreft, deze lag vermoedelijk tusschen 30,en 32, Intusschen zou men zich mogen afvragen of de gang van zaken tegenwoordig niet de tendenz heeft de fraude, die beëindigd scheen, weer in de hand te werken. Het gerucht wil namelijk, dat door sommige markters een prijs wordt „opgegeven", wat dan zou beteekenen, dat de verkoopsprijs in werkelijkheid hooger zou zijn geweest. Of dit juist is. laat zich echter in het ge heel niet controleeren. Alles hijeen genomen ziet het er naar uit, dat de markt meer zorgen blijft baren dan men oorspronkelijk had kunnen den ken. HERFSTVACANTIE. De herfstvacanties zullen voor de O. L. scholen in deze gemeente in afwijking met andere jaren, niet iri October, doch van 4 t.m. 6 November worden gehouden. ZUIDERZEESTEUN. Op grond van de bijzondere omstandighe den werd in de week van 12 tot 18 Mei 1940 voor hen, diQ in de z.g. toeslagregeling vielen, een te hooge uitkeering gedaan. Het spreekt vanzelf, dat dit teveel betaalde zal "moeten worden teruggevorderd. Nu binnenkort we derom toeslagen zullen worden verleend, is een regeling ontworpen, waarbij in de eerste weken het teveel betaalde bij gedeelten zal worden ingehouden. VERLOREN. Eenhorloge in een horlogekast en een manchester werkjas. Inlichtingen gem.-bode. W1RRINGERMEER MIDDENMEER. rijn trouwe gebruikers van het beroemde Kruschen Zout dat door z'n aansporende wêrking op de bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pijnen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg. BIJ alle «poth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41, p. fl SCHAGEN Alle omstandigheden moet men in aanmerking nemen! In de Heldersche Courant klaagt- <le .re dactie óver 'oh'redelijk^ „huurprijzen In Scha- gen, waar voor..slaapkamertjes tien gulden per week wordt gevraagd en misbruik wordt gemaakt van ellendige omstandighe den van anderen. Wij lezen o.a.: Niet op de oude adressen kwamen onze stadgenooten ditmaal terecht. Was dat liet geval geweest, dan was de zaak wel in orde. maar men kwam dikwijls op nieuwe adressen en moest; dan ervaren, dat niet alle plattelands en dorpsbewoners begaan waren met het lot van de Heldersche vluch telingen, maar dat meerderen trachten van de ellendige omstandigheden van de Nieuwe diepers misbruik te maken, door fancy prijzen te vragen voor slaapkamertjes. We vernamen, dat het geen zeld zaamheid is, dat men 10 gulden per week vraagt voor een slaapkamer zonder.meer. Geen kopje thee, laat staan een boterham! Tien gulden voor twee personen, die des avonds komen als hot dónker is en 's mor gens vertrekken als de zon nog niet is op gekomen. Dat kan natuurlijk niemand blij ven betalen en we begrijpen niet, dat men den moed heeft een dergelijken prijs te vra gen. Het zou goed zijn, dat menschen, die dat durven, zelf eens een honihardements- nacht in Den Helder meemaakten. Ze zou den er voorgoed van genezen zijn om met de misère van anderen te prófiteeren. Deze hooge huurprijzen werden in .Schagen gevraagd. Prijzen van 5-gulden voor een slaapkamertje schijnt men daar zelfs vrij normaal te vinden.. Men begrijpt niet, dat veel Helderschen met moeite er toe kun nen besluiten de stad uit te gaan. omdat het hun financieel te zwaar is. Op deze wij ze verplicht men de menschen terug te keeren en het risico van hét gevaar te dragen. Wij hopen dat de Schagcnarcn, die deze methode, toepassen, tot het inzicht zullen komen, dat ze verkeerd handelen en dat ze hun huurprijzen zullen herzien." Natuurlijk zijn wij het met dc redactie van de Heldersche Courant geheel eens, dat misbruik maken van den toestand der Helderschen in dezen tijd wel zéér ongepast is. Echter moet men ons inziens bij de be- oordeelinq van deze zaak enkele omstan digheden niet uit het oog verliezen en voor al niet generaliseeren op grond van een en kel feit, dat niet door den beugel kan. Wij zijn er van overtuigd, de Heldersche Courant heeft dat in de laatste maanden zelf herhaaldelijk betoogd, dat al kregen de Helderschen dan maar „bocrenkoffie" en al was „de jus te vet", zooals het blad wel eens schertsend oprjierkte, de plattelanders hun gasten liefrtelijk hebben verzorgd. Schagen is daar zeker niet hij achtergeble ven. Over de kwestie of de gasten zich ech ter zelf wel steeds als gasten beschouwd hebben, zou méér te schrijven zijn. Ook hier zou generaliseeren echter niet passen, wij willen slechts opmerken dat deu ren die in de eerste periode open waren, thans wel eens gesloten blijken. Ook door andere omstandigheden is de beschikbare woonruimte ingekrompen, er kan slechts één kamer verwarmd worden, schuren en stallen zijn uitgeschakeld enz. enz. 'De vraag overtreft verre het aanbod en het zijn vaak de Helderschen zelf, die tegen Door de Afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging tot bevordering van de' Land- bouwtuigpaardcnfokkeri,f in Nederland, kort weg V.L.N. geheetcn, wordt jaarlijks een viertal prerniën ad f .50.uitgeloofd voor ingevoerde merripvoulcns. Dit wordt gedaan om de fokkers aan te moedigen goed fok- materiaal aan te koopen uit een andere provincie en zoodoende mede de fokkerij in eigen, provincie op te voeren lot hooger peil. Er slaat, dan ook uitdrukkelijk in de de voorwaarden vermeld dat de premiewaar- dige ingevoerde merrieveulens van goede kwaliteit dienen te zijn. Dit jaar vond deze keuring in Schagen plaats omdat, de 7 aangegeven veulens alle uit ons Noorden kwamen. Wel eigenaardig maar tevens teekenend en verblijdend, want het bewijst wederom dat er in het Noorden van Noord-I-Ioland een steeds meer groeien de belangstelling komt voor de fokkerij van ons mooie onvolprezen warmbloedpaard. Lange jaren was de fokkerij hiér eigenlijk kwijnend, slechts enkele enthousiaste fok kers en liefhebbers waren er maar over. Maar die enkelingen, waavan ik slechts wil-noemen de H. H. Melohior en Reyne,' hebben steeds door woord en daad gepro pageerd de groote veelzijdigheid van het wannbloer)paard. En hun activiteit voortge komen uit hun groote liefde voor het landbouwtuigpaard, liefde niet alleen.voort gesproten' uit het mooie maar' ook uit het economische van dit typef deze activiteit draagt rijke vruchten. Er is steéds meer be langstelling gekomen en Noord-Holland is aardig op weg een centrum te worden waar mee men in de toekomst rekening zal móe ten houden. Ook de Wieringerm'eer draagt hiertoe haar krachten bij, zij liet in bescheiden mate. Dat wil zeggen dat er daar nog maar enke le warmbloedfokkers zijn. Maar die er zijn, zijn het dan ook overtuigd en het aanwezi ge materiaal mag gezien worden (zie hot laatste premiekeu ringsverslag)'. Dat het warmbloedpaard' daar zijn kans niet heeft gekregen bij dc opbouw van deze polder is een Fout. Met een hoofdletter zetter, want een fout is het. wie dan ook de schuld draagt. Ons warmbloedpaard heeft daar nooit een eerlijke kans gehad, 't Is voorbij maar 't mag toch nog wel eens gezegd wor den. De tijd zal het ons leeren of het -warm bloedpaard' ongeschikt is voor de arbeid in dezen polder. Wij meenen echter nu reeds de indruk te hebben dat 't erg meevalt. Hier volgt de uitslag van de keuring: Als juryleden fungeerde de H.H, Bies heuvel, Mclchior en Rernpt (de heer Zijl- mans was verhinderd). De jury achtte er drie premiewaardig (ad 50. 1. Emma v. Nuhert u. Frelona' van N. Appel, Schagen; 2. Erga v. UgoTdman u. Rieberga I van P. J. Vlam, Burgerbrug: 3. Epetra v. Anton u. Apetra van H. C. Kooy, IlaVenkarspel. De algeméene indruk was dat er eigenlijk geen enkel „koppaard" bij was. Maar ten slotte, is het net als bij dc menschen, geen een is er volmaakt. Er werd hier een zeer behoorlijk koppel veulens voorgebracht. Een speciaal compliment voor de paarde- ma n-tot-met N. Appel van Schagen is hier zeker op zijn laatste plaats. „SCHAGEN"-NIEUWS. Succes A—Schagen A Aanvang 10 uur. P de Kort A. Molenaar H. Kaper Jac. Schoorl G. Anneveld A. Schot J. Koning A. Flapper J. Kater G. Raat A. v. Nieuwkoop Succes BSchagen A. Aanvang 12.30 uur P. Kort Jac. van Pijl G. Anneveld G. Bos A. Flapper P. Verra A. v. Nieuwkoop J. Koning C. Anneveld O. de Graaf R. Schenk Reserve: P. Verra. Vertrek per fiets 7.30 uur. BERGEN DUITSCHE MILITAIRE MUZIEK. Een Duitsch militair muziekcorps kwam met een auto ons dorp binnen en heeft op verschillende puntenin de gemeente een concert gegeven, hetwelk, vooral van de zijde der jeugd zéér veel belangstelling genoot. Kr werd inderdaad zeer goed gespeeld en het bracht in deze donkere dagen eens ee-n prettige afwisseling in ons dorp. WINTERKLEEDING. Ter verkrijging van een bon voor een win terjas of -mantel zijn in den distributiekring Zijpè ongeveer 400 artikelen (gebruikte wol len dekens, winterjassen en -mantels en costuums ingeleverd. RAADSVERGADERING. Tegen Dinsdag a.s. is een openbare raads vergadering belegd, waarin o.m. de plannen inzake de vereeniging van de gemeenten Zijpe en Callantsoog behandeld zullen wor den. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 11 t/m 17 Oct. 1940. Geboren: Adriana Gerarda, d.v. Teunis Herman Philippo en Gerarda Jacoba Geer- truida Schuilehburg; Jan Cornelis, z. v. Jan Cornelis Bellis en Wilhelmina Modder; .Tohanna Geertruida Maria, d. v. Cornelis Ezechël van den Berg en Maria Adriana Hertogh: Johannes, z. v. Cornelis Petrus Burger en Maria Veldman. Ondertrouwd: Geene. Getróuwd: Frederik Willem Lebbe. 27 j. grondwerker, te Derf Helder en Grietje Viesman, 27 jr., z. b,, le Zijpe; Pieter Ott, 25 jr., timmerman en Neeltje Raven, 24 jr., z. b., beiden te Zijpe. - Overleden: Geene. WIERINGE* BESMETTELIJKE ZIEKTE. Bij een 15-jarig kind van het gezin O. in den Wieringermeerpolder, is een geval van roodvonk geconstateerd. RIJKSVELDWACHT. Ter versterking van het korps rijksveld- wacht is alhier gestationneerd de heer P. Dijkstra. v BOUWVERGUNNINGEN. Dooi* het Regeeringscommissariaat voor den Wederopbouw is goedkeuring gehecht aan het bouwplan van J. Post tot het. hou wen van een woonhuis aan de Zwinstraat en aan het bouwplan van D. Bakker Vz.. tot het oprichten van een woonhuis aan den Geester- weg. JAARVERGADERING VAN HET NUT VAN HET ALGEMEEN. Donderdagavond hield het Nut zijn jaar vergadering in de Beurszaal van het Hoiel Smit te Middenmeer. Deze vergadering stond onder leiding van den heer van Galen in de plaats van Ir. B. Prummel, die wegens ziekte niet aanwezig was. Voorz. heette allen hartelijk welkom en wijdde daarna enkele woorden aan de nagedachtenis van 2 leden, een vrouwelijk én een mannelijk lid, die overleden zijn; een oogenblik werd stilte verzocht. Secr. de heer Lammers, las de notulen van de vorige vergadering, welke onveran derd werden vastgesteld. Uit hét jaarverslag bleek dat er enkele leden zonder kennisge ving bedankt hebben. Van'het Hoofdbe stuur^ was een schrijven binnengekomen,- waarin aanbevolen werd om te trachten het den-leden zoo gemakkelijk mogelijk te ma ken om lid te blijven. De voorgestelde cur sussen werden uitgesteld tot een volgend jaar. De rekening en verantwoording door den penningmeester bleken in prima orde te zijn bevonden. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden was me vrouw Harshagen, die hij acclamatie herkozen werd en haar benoeming weer aannam. In de - plaats van Ir. B. Prum mel, die zich niet meer beschikbaar stelde, omdat hij zich in den N.O.-polder zal ves tigen, wordt gekozen de heer Ir. Ooinge als voorzitter. Verder werd besproken, een film te laten komen, getiteld: „Een lied van de aarde", welke zeer aanbevolen wordt door de Maatschappij en in plaats van een spre ker zag de heer Ph. F. van Vegten liever een tooneelgroep een avond optreden. Dit voor stel zal door het bestuur in overweging ge nomen worden. Ook zal dezen winter op tre den de voordrachtkunstenaar Paul Huf. De rondvraag leverde niets op, zoodat de voorz. den spreker, die dezen avond zou aanvullen. Dr. Tenhaeff, voorstelde,.en hem hartelijk welkom heette. Spreker hiekl een lezing over telepathie en helderziendheid. Het was een mooie en wet enschappelijke uitlegging. Voorz. bracht spr. en publiek dank voor dezen welgeslaagden avond en sloot deze vergadering.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5