Levertraan Z. 66 „Het Groene Kruis" Fa. YPMA Woonhuis Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. in alle HOUTSOORTEN Boekhandel TRAPMAN - Schagen WINKEL Maandag 28 October 1940 lloet&al FEYENOOFBKFC 4—1. De Koogschfc ploeg heeft hPt Zondag in Botterdam verre van gemakkelyk gehad. In de eerste h^'lft speelde zij vrijwel even sterk als Feijcfttóord en de thuisclub moest dan ook met, één doelpunt in het eerste gedeelte genoegfcn nemen. Het werd een minuut voor de pa ei ze door Vente gescoord, nadat de bal ovep de armen van den vallenden Klokke- m&yer was gegaan. Bracht deze eerste helft een partij voetbal, welke op hoog peil stond, in de tweede helft was alleen Feijenoord aan bod. KFC werd -geheel in de verdediging terug gedreven. Reeds in de eerste minuten van de tweede 'helft scoorde Feijenoord opnieuw, nu door ■Zaanen, doch even later verkleinde Bleij den achterstand tot 21 uit een strafschop. Hier na viel Zaanen uit en Bergwerff in. Deze rechtsbuiten vierde zijn entree, met twee keurige doelpunten, waardoor de stand on 4—1 kwam. Zijn eerste doelpunt maakte hij nadat doelman Klokkcmeyer den hal uit een schot van Van Iloek het veld had ingestompt. bet, tweede- uit een voorzet van links. Feijenoord heeft hierna nog keurig aan- valsspel te zien gegeven. De stug verdedigen de Koogsché ploeg voorkwam echter verdere - doelpunten. STORMVOGELS—ADO 2—3. Het. begin was voor ADO zeer fortuinlijk. Een fraaie voorzet van Eversteyn bereikte De^ Heer. die geen fout maakte (1—0). Stormvogels antwoordde met een gewel dig offensief. Chouffour c.s. hadden de grootste moeite zich staande te houden. Ook Koek moest cr meer dan eens aan te pas komen. Na dit offensief ging de strijd meer ge lijk op. Er werd aan beide kanten zeer enthousiast gespeeld met ADO technisch en tactisch iets beter. Beide doelverdcdigers hadden hef. vrij kalm, daar de resp. achter- spelers goed op dreef waren. Vijf minuten voor de rust zette Van Pel den bal netjes voor het ADO-doel, waarna Prins de rest deed. Rust 11. In het. eerste kwartier na de rust ging de strijd gelijk op. waarbij opviel, dat do verdedigingen de baas over de resp. voor hoedes waren. Toen cr echter in de Storm vogels-achterhoede even geknoeid werd, gaf Neuteboom Kraak geen kans (21). Dit doelpunt bracht even ontmoediging in dc IJmuidcr gelederen en het was weer Neute- hooin, die scoorde (31). Nog even domineerde ADO. doch toen werkte Stormvogels zich los en Opbergen bracht den stand op 3—2. Een vinnige strijd ontspon zich nu. waar bij meer dan eens te vinnig werd gespeeld wat de kwaliteit van het spel niet ten goede kwam. Gedoelpunt werd er dan ook niet meer. XERXES—AJAX 3—1. Rotterdam. 20 October. De eerste wed- efrijd op haar nieuwe terrein dat overigens slechts als noodoplossing in aangelegd, heeft Xerxes een 31 ovcrwiining gebracht. Xcrxcs was volledig, terwijl Ajax een itv- valler had voor Potharst. De belangstelling voor dezen wedstrijd was groot. Aanvanke lijk gitog 't spel gelijk op, maar al spoedig kwam Xerxes in de meerderheid. Het veld spel van de thuisclub was heter dan dat van Ajax, maar de hoofdstedelijke verdedi ging met doelman Keizer aan het hoofd, kweet zich zeer behoorlijk van haar taak. Na een klein half uur nam Ajax de lei ding. Uit een voorzet van Fischer kopte Ackerman den bal in het doel (0—1). Xerxes nam daarna het spel in handen, maar het duurde nog vrij lang, voordat zij de partijen op gelijken voet bracht. Kok schoot een vrijen schop hard langs Keizer (1-1). In de tweede helft kwam Ajax in do meerderheid, doch haar voorhoede hield het spel te kort. waardoor Louwe en Ver- ploegen. de stugge achterspelers van Xer xes. steeds weer konden ingrijpen. Eenige malen ontsnapte het doel van Xerxes op gelukkige wijze aan doorboring. Plots trok bij Xerxes Sjerp er tusschcn uit, zijn voor zet belandde, bij Hoevonberg, die er met een hard schot, 21 van maakte. Bij dc Amsterdammers vielen eenige spe lers uit, er kwamen verschc krachten in het veld. maar ook zij vermochten de situa tie niet meer te wijzigen. Kort voor 't einde ontsnapte Kok aan zijn bewaking, waarna hij met een prachtig schot aan alle onze kerheid een einde maakte, 31. OUDESLUIS—NIEUWE NIEDORP #—2 Nieuwe Niedorp heeft van dc reis naar Oudesluis niet veel pleizier gehad. De uit slag doet vermoeden, dat de strijd eenzijdig was, doch niets is minder waar. De voor hoede van O. en speciaal de midvoor Slik ker wist de kansen op de juiste wijze te be nutten, al hadden er zeker twee goals .voorkomen kunnen worden. S. Slikker verrichtte een dubbele hattrick en bewees daarmede het nog niet verleerd te zijn. N. N. fabriceerde haar twee doelpunten voor de rust, waaraan keeper De Vries niet geheel vij uitging. Trots de grootc ne derlaag hield N. N. dapper vol tot het einde en had de O.rachterhoede soms grootc moeite om de aanvallen te weerstaan. Over den. wedstrijd het volgende: N.N. trapt af tegen den recht over het veld staanden wind. Terstond neemt O. het leer over en forceert een corner, welke niets oplevert. Het spel gaat voorloopig over en weer totdat, na tien minuten. Dorselaar een onverwacht schot op het N.N.-doel lost, welke de keeper op prachtige wijze tot cor ner verwerkt. Maar het is uitstel, want de corner door Nannes genomen komt scliit terend voor dool, alwaar Dorselaar met een prachtig schot O. dc leiding geeft. 10. Dat is N. Niedorp niet naar den zin en het wordt heel gauw gelijk, als bij een snellen aanval over links, de hal bij den midvoor komt, die een schot lost en door den O.- keeper verkeerd beoordeeld wordt en dc stand is 11. Na twintig minuten krijgt Nannes een pvachtpass van 1'. Slikker en de stand is 2—1. Nu is het hek van den dam, want kort daarna weet. S. Slikker, met eenige prachtige doelpunten, den stand op 51 te brengen. Nog voor de rust scoort de N.- midvoor tegen, zoodat in de tweede helft met 52 wordt begonnen. Allereerst mist de O.-midvoor een dotje van eens kans door alleen voor den keeper naa?t te schieten. Ook de N.-linksbuiten weet zoo n kans om zeep te brengen. Weer ishet Dorselaar, die den gang er in brengt door met een houd baar schot den stand op 61 te brongen. Nu laat N.N. even den kop hangen, waar door S. Slikker, die er dezen middag weer eens echt zin in had, den N.-kccper nog drie maal weet te passeeren en zoodoende den stand op 92 brengt. Keeper I)e Vries moet dan nog eenige malen zijn doel zui veren en als de heer Goudswaardt, welke prima leidde, het einde aankondigt, heeft O. een verdiende overwinning behaald. SVV n—AKERSLOOT 1—7. Een rumoerige wedstrijd. Schitterend weer, maar geen schitterende wedstijd! Schoorl trapte af. Eén minuut later reeds wist de middenvoor C. Hoope na een snellen doorbraak van de gasten den hal in het Schoorlsche doel te plaatsen. De hlamvhem- den hadden de leiding, doch behielden die slechts korten tijd. Tweemaal wist de doe.1- verdediger van Akersloot den bal uit zijn heiligdom te houden, doch by het derde schot was hij niet klemvast. waardoor Medema in de gelegenheid Werd gesteld te doelpun ten tl1). Het spel werd er niet beter op. tot W. Blokker den stand bracht op 1—2 eri even later S.- Blokker op 1—3. Met dezen stand ging dc rust in. Na de hervatting werd Schoorl eenige malen gevaarlvk, maar tot scoren kwam het niet. Dan volgen ccn paar snelle aanvallen van de gasten: bij den eersten aanval kroop Schoorl door het oog van de naald, maar de tweede bracht een doelpunt door den rechtsbuiten J. Koppes (14). Het werd hierna een levendig spel voor 't doel der blauwhemden, maar Schoorl maakte er niets van. Het publiek moedigde dooi1 luide kreten aan. Dc Schoorlsche keeper, die soms ver in het veld wandelde, zag den bal nog driemaal in het. hem toevertrouwde gebied verdwij nen (1—7), met welken stand het einde kwam. ALCMARIA VICTRIX 4—SCHOORL 1 3-5. Voor de rust was Schoorl uitgesproken in de meerderheid en de Alcmariancn konden tevreden zijn, dat van de vele geboden kan sen slechts twee werden waargenomen. Een enkele goede gelegenheid, welke zicli voor deed, werd niet geaccepteerd, zoodat half time inging met een stand van 20 voor de bezoekers. Na de hervatting wist Alcmaria onmiddel lijk te doelpunten. De voorhoede van de gast- htcrcn was overigens goed genoeg, maar de venlediging, behalve de keeper, schutterde op geweldige wijze en waar ds half-linie der Alcmariancn er blijkbaar niet over dacht dc voorhoede te voeden, moest deze laatste zich bepalen tol enkele sporadische aanvallen. Schoorl profiteerde daarvan naar vermogen, schot op schot werd ingezonden en na ver loop van eenigen tijd kwam het verdiende nummertje 3. Alcmaria liet het cr niet bi] zitten en produceerde no. 2, zoodat de stand 3—2 werd voor Schoorl. Daarna echter werd het 4—2 en 5—2, waarmee dc uitslag vast stond. Toen eindelijk veranderde Alcmaria van taktiek. Het werd 53, maar de zaak was niet meer te redden. Met een welverdiende overwinning verdween Schoorl naar de kleedkamer. SCHAGEN 2—DIRKSHORN 1 3—3. Gistermorgen ontving .Schagen 2 Dirks- horn 1. Het is een mooie wedstrijd geworden. Gedurende de eerste helft kregen we mooi samenspel te zien, na de rust zakte Schagen wat af en eerst tegen liet einde herstelde het zich. Anneveldt was ziin inzinking van ver leden week geheel te boven en leverde zeer verdienstelijk werk, evenals Slikker. Onmid dellijk na den aftrap is Dirksliorn in den aanval, doch dit is van lco'-ten duur. Al spoe dig neemt Schagen het initiatief over. On danks het overwicht van Schagen ziet Dirks- horn kans om na 20 minuten spelen een doelpunt te maken (0—1), doch een kwar tier later maakt Boontjes gelijk (1—1) Na- eenige oogenblikkcn weet Dirksliorn den stand op 12 te brengen. Hot gelukt Schagen niet om zijn overwicht in doelpunten om te zetten en de stand verandert tot de rust niet meer. Na dc Ihec golft het spel op en neer. Er doen zich gevaarlijke momenten voor beide doelen voor. Na tien minuten spelen weet De Vries uit een voorzet van Slikker te scoren (2—2). Ongeveer vijftien minuten voor het einde geeft Annevelt een mooie pass naar T. Schoorl. Deze passeert een man en schiet onhoudbaar in (32). Vlak voor het einde wordt keeper Schoorl na een scrimmage voor het doel gepasseerd (33) en met dezen stand komt het einde. SUCCES A—SCHAGEN A 8—2. Zonder leiders vertrokken de adspiranten naar Wieringen om daar een ochtondwed- strijd te spelen en ze werden door dc voor malige eilandbewoners met den kous op den kop naar dc marktplaats teruggezonden. Kom. kom. geelzwarten, kan dat niet beter? De aangekondigde wedstrijd van het B-clftal ging niet 'door. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 16de 'Ust Trekking van Zaterdag 19 October 1940 Hooge Pr\jzen f 3000.— 11064 1000.— 9240 met premie van f 30.000. f 400.— 7326 f 100.— 9179 22411 PRIJZEN VAN f 70.— 1271 1706 3026 4800 4869 5905 7153 7272 7436 7600 9341 9982 10895 11160 12956 13049 14179 16281 16591 16605 17803 18181 19484 19689 20594 20739 22921 24187 24379 Nieten 1068 1629 1971 2858 2866 3004 3427 3777 4007 4055 5163 5388 5394 5450 5681 5734 6104 6654 6788 7Ö70 7163 7178 8035 8201 8570 9524 9877 10050 10074 10630 10932 11312 11695 11844 12292 12444 12601 12636 12827 14720 15163 15984 16604 17025 17338 17770 18207 18418 18597 19061 19243 19658 20897 21388 21414 21466 21771 21982 22254 22296 22457 22587 23954 24296 24646 24755 Verbeteringen: 5e Klasse 15e Lijst: 7467 m.z. 7462; 8390 m z. 8370. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. N.V. KON. NEDERL. ZOUTINOUSTRIE - BOEKELO - HENGELO Uw piaao nog uitstekend a's muziekinstrument maar van uiterlijke vorm niet meer pas- send in Uw omgeving, kan bij onze firma omgebouwd worden en in de stijl passende bij Uw meubelen. Vraagt zonder verplichting prijsopgave bij LANGESTRAAT 69 ALKMAAR TEL. 2626 Reeds voor 85.bouwen wij Uw piano in geheel eikenhouten moderne uitvoering. Een verbaal uit een commandopost ergens in de Grebbelinie, door MI NUI VAN HuuF. die persoonlijk aan den strijd heeft deelgenomen. Dit Historische Document is een geweldig succes. Prijs fl.25 gecart. Bestellingen worden in volgorde uitgevoerd door Zoo goed als reuk- en smaak loos. 70 ot, per halve flesch. JECOVITOL fl— p. V<> f!. DRAISMA 90 ct. p. V? fl. Op bons van Uw huisarts. Sanostol 1.40 p. flac. Scotts Emulsion 1.05 en 1.90 A.C.F. Emulsion 1.00 p. flac Halitran 1,*25 per flac. Davitamon AD. 1.55 p. flac. Davitamon D. 95 ct.p. flac. Deze 6 soorten kunnen zonder bons betrokken worden. Bij H. Vrielink HOOGZIJDE 115 SCHAGEN. TEL. 373. Een flinke makke KET ge vraagd. voor bruikleen winter maanden. voor zeer licht werk. op nader overeen te komen condities. A. M. IIANSE, Sluis dijkstraat 44. Den Helder. HUISHOUDSTER GEVRAAGD, hij. echtpaar op leeftijd te West zaan. Aanm. BAKKER. Parallel weg 138, Koog a. d. Zaan. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op des namiddags 1 uur, in het café van den heer D. A. de Bruijn aldaar, ten verzoeke van Mw. de Wed. C. SCHOORL en den heer W. KEETMAN Wzn.. publiek verkoopen: Het in i gebouwde met stalling voor 30 stuks vee aan de Dorpsstraat, boet. 2 vierkanten, boomgaard, tuin, erf. gierkelder. mestplaat. div. perceelen zeer vruchtbaar wei land en ongeveer 1.25 H.A. bouwland, staande en gelegen onder de gemeente Winkel en fezamen groot 12 H.A. 26 A. 47 c.A. Laatst in gebruik bij den heer W. Keetman Wzn. Jr. Het huis is voorzien van wa ter- en electr. geleidingen. Aanvaarding huis met aan- hooren 1 Mei 1941. de lande rijen met Kerstmis a.s. Schetsteekeningen zijn ver krijgbaar ten kantore van den notaris, waar nadere inlichtin gen worden verstrekt. Te koop: een lichte Eckert diepploeg in uitstekende staat, bij J. .Tb. BAS. Smederij. Kreil. Barsin- gerhorn. Officieel© Publicatie van het Departement van Landbouw dn Visscherl) VERHOOBINO VAN DEN PRIJS VOOR BROODBLOEM EN BROODHEEL. In aansluiting op het elders in dit blad geplaatste bericht over de bloem- en meelprijs- verhooging maakt het Rijks bureau voor de \'oedselvoor ziening in Oorlogstijd nog be kend; dat de Nederlandsche Akkerbouwcentrale en de Vita een circulaire te dezer zake hebben gezonden aan de be- reiders van roggebloem. Hun, die deze circulaire niet hebben ontvangen, wordt verzocht de ze circulaire alsnog ton spoe digste bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale aan te vra gen. Tevens wordt erop gewezen, dat. met ingang van 21 October a.s. eveneens het statiegeld voor de verpakking wordt ver hoogd tot f 4.— per 100 Kg. BENZINE VOOR TRACTOREN EN STATIONNAIRE MO. TOREN. Het. Rijksbureau Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend: Aanvragen voor vergunning tot het. koopen en verbruiken van benzine als motorbrand stof voor tractoren en sta.tion- naire motoren, welke gewoon waren op benzine te loopen, ten behoeve van don land- en tuinbouw voor de maand No vember 1940 moeten uiterlijk 24 October a.s. zijn binnenge- komen bij het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in Oorlogs tijd. Afdeeling TT B, Alexander- s'raat 19 te 's Gravenhage. De aanvragen moeten inge diend worden op de bekende rose B 1-formnlieren, die aan alle distributiekantoren ver- kriïssbaar zijn. Voorzoover voor de maand November nog geen benzine verstrekt kan worden, komen alleen in aanmerking de vol gende werkzaamheden: dorschen, waterpompen ter voorziening van het bedrijf, en in zeer bijzondere omstan- dinheden grondbewerking. Ook voor den tuinbouw kun nen in hiTzondere Omstandighe den grondbewerking en daar mede gepaard gaande bevloei- ine in kassen in aanmerking komen. In elk eeval gelieve men hij de beantwoording v. vraag 4 duidelijk aan te geven de "•rootte van de opoervlakte (in hectaren en aren), die be- weri-t moet worden, respectie velijk. waarvan het graan af- gedorscht moet •worden. Onvolledig ingevulde aan vragen en niet-onderteekende aanvragen worden niet in be handeling genomen. Degenen, wier bedrijf on het p.leetriseh net is aangesloten og kan aangesloten worden, ge lieven géén benzine aan te vragen. APPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Gravenhage, maakt naar aanleiding van de laatst ver schenen persberichten inzake appelen bekend, dat voor het vervoer van appelen door gros sier naar kleinhandelaar de volgende voorloopige regeling is getroffen. Het vervoer van appelen door grossier naar kleinhandelaar is slechts toegestaan voor de soorten, welke niet voorkomen op de lijst van appelen, be stemd voor export naar Duitschland (ter inzage op de veilingen) en voorts onder de volgende voorwaarden: 1. De grossier moet een bon uitschrijven (met hard aniline potlood) in tweevoud vermel dend: a. de wooden „vervoerbewijs C"; h. naam. woonplaats en er kenningsnummer van den grossier; c. naam en woonplaats van den kleinhandelaar; d. de woorden .datum ver voer' met daarachter in let ters den dag. waarop het ver voer geschiedt; e. de totale hoeveelheid te vervoeren appeten (in letters) f. de hoeveelheid te vervoe ren appelen (in cijfers), gespc^ cificeerd naar de verschillende soorten g. da (urn van afgifte en hand- tpekêning grossier; h. de woorden „liet. vervoer vangt aan te uur v.m. of nam." met invulling in let ters van het aanvangsuur. 1. naam en woonplaats van vervoerder. 2. Het eerste exemplaar van de uitgeschreven bon moet de vervoerder tijdens het. vervoer bij zich dragen en eventueel vertoonen aan controleerencHe ambtenaren. Na aankomst stelt de vervoerder de bon aan den kleinhandelaar ter hand, die het zorgvuldig moet bewaren. 3. Het duplicaat moet door dén grossier worden behouden die het eveneens zorgvuldig moet bewaren. Binnen enkele dagen zullen z.g. scheurboeken door de Cen trale verkrijgbaar worden ge steld. welke vanaf een door de Centrale te bepalen datum bovengenoemde bonnen zullen vervangen en reeds thans bij de Centrale kunnen worden aangevraagd. KAASDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal, waar" nemend Hoofd van het Depar tement van Landbouw en Vis- scherij maakt inzake de kaas distributie nader bekend: De hotels, café's restaurants en dergelijke kunnen wissel bonnen aanvragen bij den plaatselijken distributiedienst, In het algemeen zullen geen voorschot toe wijzingen voor kaas aan de winkeliers wor den verstrekt, aangezien mag worden aangenomen, dat de voorraden bij den kleinhandel voldoende zijn om gedurende de eerste distributreweek aan de vraag van het publiek te vol doen. Winkeliers, die in verband met hun bevoorrading inlich tingen wenschen kunnen zich tot de Nederlandsche Zuïvel- centrale, Afd. Zuivel/Kaas, Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage, wenden. De winkeliers, die kaas ver koopen, dienen de in ontvangst genomen bonnen te plakken op opplak vellen, welke bij de dis tributiediensten verkrijgbaar zijn. Deze opgeplakte bonnen mo#> ten bij den distributiedienst worden ingediend ter verkrij ging van een toewijzing. Ten einde een snelle herbevoon-a- ding te verkrijgen, is bepaald, dat de winkeliers reeds van Maandag 21 October a.s. af, hun opplakvellen ter verkrij ging van toewijzingen bij de distributiediensten kunnen aanbieden op den voor hen vastgeste'.den inleveringsdag. Tegen inlevering van deze toewijzingen bij den grossier of groothandelaar kunnen de win keiiers hun voorraden weder om aanvullen. Ter vermijding van misverstand zij hier nog vermeld, dat grossiers en groot handelaren vanaf Maandag a.s. uitsluitend kaas mogen afleve ren tegen inontvangstneming van toewijzingen. Aangezien kaas gedurende den opslag en het vervoer aan indroging on derhevig is. cn bovendien bij den detailverkoop een zeker af valpercentage ontstaat, is be paald, dat de toewijzingen recht .geven op het koopen van een hoeveelheid kaas. wol- ke gelijk is aan de op de toe wijzingen aangegeven hoeveel heid. vermeerderd met ten hoogste 6 pet. Deze 6 pet. vor men een totaalpercentage waar op de grossier en de detaillist gezamenlijk aanspraak kun nen maken. De verschillende tusschen- schakels in den handel moe ten zelf uitmaken, welk per centage (mits uiteraard klei ner dan 6 pet.) bij elke trans actie extra mag worden gele verd. In het algemeen kan hierbij als richtlijn worden aangenomen, dat de detaillist aanspraak kan maken op een percentage van ongeveer 4 pet. hetgeen dus bcteekent, dat een winkelier, die b.v. een toewij zing heeft ontvangen voor 100 rantsoenen, in het algemeen te" gen inlevering van deze toewij zing, van rijn leverancier on geveer 104 rantsoenen, dit is dus ongeveer 104 ons kaas, zal kunnen betrekken. Ter vermij ding van misverstand wordt er ten overvloede nog op gewe zen, dat met het. indrogingsper- centage geen rekening mag worden gehouden bij het afle veren aan consumenten. Op bonnen van het algemeen dis- tributiebonboekje moet derhal ve steeds 1 ons kaas netto worden geleverd. Te koop: 3 beste BIGGEN en een partij tje BEVELANDERS, goedgek. met B. maat 2S—36 en 30—50. L. KORVER, Aartswoud. Te koon: ruim 2 H.A. SUIKERBIETENBLAD met. koppen Kan desgewenscht bij mij gekuild worden. P. WILMS. Kleineriiite An na Paulownn.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3