Amerikaansche spookauto's VOLDOENDE STEENKOLEN Blijf van Duitsche richtingborden af BELEEDIGINGEN IN „DE DOODSKLOK" Toewijzing voor rundveevoeder Oneerlijke puinruimers GEEN AMATEURS OP HOME-TRAINERS De agrarische productie van Nederland Gemeentelijke schattingen voor den wederopbouw Kenuedy zal aftreden Fransch admiraal ter dood veroordeeld Anti-Engelsche houding van Egyptische bevolking Onrustige stemming in Griekenland SKELETTEN ACHTER HET STUUR VOOR KOLENTEKORT BE HOEFT NIET GEVREESD. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de blijkbaar bij het publiek be staande vrees voor een kolentekort in den loop van den komenden win ter, ongegrond is. Er bestaat alle reden voor de verwachting, dat de aanvoer van steenkolen voldoende zal kunnen worden. In dit verband wijst men er op, dat dit in den vo- rigen winter, die uitzonderlijk streng was, ln Duitschland ook is gelukt Er wordt eventueel direct ge- achoten! Van officieele zijde wordt gemeld: Het is in Den Haag voorgekomen, dat de op tal van plaatsen op den openbare straat ten behoeve van de Duitsche Weermacht aangebrachte richting- en aanwijzingsbor den beschadigd of vernield zijn. Aangezien een dergelijke ernstige vorm van vandalisme ten eenenmale ontoelaat baar is en natuurlijk van de zijde van de Duitsche autoriteiten niet kan worden ge duld, waarschuwt de hoofdcommissaris van politie alhier, dat het geheele politie corps is opgedragen tegen de bedrijvers van een dergelijk feit uiterst gestreng en met onmiddellijke gebruikmaking van de wapens op te treden, ongeacht de verdere toepassing van de zeer strenge straffen, die op het begaan van een dergelijk feit zijn gesteld. Vooral ook ouders en onderwijzers zul len hun kinderen of leerlingen met nadruk moeten waarschuwen voor het begaan van dergelijke ernstige baldadigheid, die zoo wel voor de bedrijvers als voor hen, die in het uitoefenen van toezicht te kort scho ten, de meest onaangename gevolgen kan hebben. Wijziging in den zendtijd voor de omroepvereenigingen rfet is mogelijk gebleken, een verbetering te brengen in den zendtijd der omroepver eenigingen. De sluitingstijd wordt nu 7.15 uur. De uitzending van nieuwsberichten om 6 uur of 6.15 uur vervalt. In de plaats daarvan komt het laatste nieuws van het A.N.P. van 7.007 15 uur. Een deel der aangeslotenen bij de radio distributie kan ook nog later berichten hooren, nl. wannee> hun centrale door een telefoondraad met de studio verbonden is. De centrales, die muziek en berichten door den aether opvangen, kunnen uiter aard geen berichten meer geven na 7.15 uur. I)e centrales met lijnaansluiting ech ter voornamelijk in de groote steden, geven ook 's avonds om 8 uur en 10 uur nieuws berichten. De belangrijkste berichten van deze uit zendingen worden door de radio den vol genden morgén om 8 uur herhaald. Het bekende radiopraatje blijft voorloo- pig gesteld op 5.15 uur. Voor de Amsterdamsche rechtbank heb ben gisteren terechtgestaan twee beklaag den, die in het blad „De Doodsklok" artike len geschreven hadden, tengevolge waarvan zij door de justitie zijn vervolgd. Den eersten verdachte" was ten laste ge legd het opzettelijk in het openbaar bij ge schrifte zich beleedigend uitbaten over het openbaar gezag, te w eten, den burgemeester van Amsterdam en den waarnemend hoofd commissaris. In de tweede plaals was aan dezen verdachte ten laste gelegd beleediging van een volksgroep. Aan den tweeden verdachte was beleedi ging van drie particuliere personen ten laste gelegd, eveneens gepleegd in artike len, opgenomen in „De Doodsklok". De Of ficier van Justitie eischte tegen beide ver dachten, van wie de eerste niet ter zitting was verschenen, tweehonderd gulden boete, •ubs. twintig dagen hechtenis, henevens een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden, met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal over veer tien dagen in beide zaken vonnis wijzen. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt mede, dat voor de periode van 11 November 1940-26 Mei 1941 een tóewijzing van rundveevoeder zal wor- en verstrekt. Deze rundveevoedertoewijzing zal dus in tegenstelling met die van den vorigen win ter, in eenmaal plaatsvinden. Deze maatregel is getroffen om de vee: houders zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen met het voeder, hetwelk zij voor hun vee kunnen ontvangen, af te nemen op den tijd, dat zii er het meest behoefte aan hebben. Iedere rundveehouder krijgt t.z.t. mededeeling van de hoeveelheid voe der waarop hij voor den winter 1940/1941 zal kunnen rekenen. De toegewezen hoeveeheid voeder zal af genomen moeten worden in tenminste 4 keer, met een tusschenruimte van tenmin ste 4 weken, terwijl per distributieperiode niet meer dan 25% van het voeder kan wor den afgenomen. Nadere bijzonderheden wor den in een in de advertentiekolommen op genomen officieele publicatie vermeld. Voor de Rotterdamsche rechtbank had den zich gisteren zeven mannen te verant woorden van diefstal van oud ijzer uit het puin. dat door de algemeene onteigening het eigendom was geworden van de gemeente Roterdam. De mannen hadden vergunning van den chefmonteur N. om uit 't pand van de firma Verboets, waar B. werkte, de over blijfselen van eenige verbrande auto's weg te halen. Voorts had de antobekleeder R.. die op den hoek van den Vijyerweg geves tigd was. toestemming gegeven om waarde loos gereedschap te verkoopen. Wegens de onteigening had de vergunning van deze mannen, B. en R„ natuurlijk geen enkele waarde. De officier wees erop, dat de puindiefstal- len ernstige afmetingen aannemen. Reeds 400 oneerlijke puinruimers zijn voor de rechtbank verschenen of zullen binnenkort terecht staan. Alles is geprobeerd om dit euvel den kóp in te drukken, o.a. onmiddellijke veroor deeling of detineering, maar het kwaad blijft steeds doorgaan. Hoewel drie der ver dachten nog niet met de politie in aanra king zijn geweest, eischte spr. tegen allen een gevangenisstraf van vier maanden. Uitspraak 7 November a.s. Wedstrijden in theateri en bios copen niet toegestaan. De Nederlandsche Wielrenners-Unie heeft het volgende mede: Zooals bekend, maken eenige beroepsren ners een tournee door Nederland om op te treden in bioscoop- en andere theaters in wedstrijden op home-trainers. Wij vernemen dat ook andere wielren ners soortgelijke plannen hebben en bezig zijn deze uit te werken. Met betrekking tot wielerwedstrijden op home-trainers, brengen wij belanghebben den art. 113 van het wedstrijdreglement in herinnering, dat luidt: het is aan amateurs en nieuwelingen verboden aan wedstrijden op home-trainers deel te nemen, welke het karakter dragen van een openbare verma kelijkheid, het laatste ter beoordeelïng van de spprtcommissie Het is verder aan alle licentiehouders-wielrenners verboden om deel te nemen aan wedstrijden op home trainers waaraan titels verbonden zijn, eveneens ter beoordeeling van de sport- commissie. Heden kregen we een aantal interessante gegevens onder oogen betreffende de agra rische productie van Nederland. Per hoofd zou deze bedragen: vruchten 20 Kg.; peulvruchten 15 Kg.; suiker 28 Kg.j groenten en vroege aardappelen 100 Kg.; broodgraan 114 Kg.; late aardappelen 250 Kg.; boter 12 Kg.; kaas 15 Kg.; rund- en var- kensvleesch 40 'Kg.; Beziet men deze productencijfers dan komt men tot de conclusie, dat Nederland vrij behoorlijk in eigen behoefte kan voor zien. Intusschen is. om tot deze productie te komen, noodig de invoer van veevoer. Deskundigen echter zijn van opvatting, dat deze productie in Nederland zeer wel eveneens kan worden bereikt, zonder vee voer, indien slechts de bedrijven meer in- j tensief worden bedreven, waarbij de aan dacht werd gevestigd op het omweid-sy- steem. Evenwel vereischt dit een grootere hoe veelheid kunstmest, die in vollen omvang niet beschikbaar is Zoodat de practijk wel zal zijn, dat de productie per hoofd zich in dalende lijn zal gaan bewegeri. Men zou misschien kunnen denken, dat in dezen tijd. nu zoovele schepen ten on der gaan, de sage van het spookschip van den Vliegenden Hollander nieuw leven zou herwinnen. Meer dan ooit tevoren zou on ze snelvarende landgenoot thans toch ge legenheid hebben als ongeluksprofeet op te treden, aldus de N.R.Crt. Van nieuwe onheilsboodschappen van den vliegenden zeevaarder heeft men echter in dezen oorlog niet gehoord. Wellicht zijn de duikbooten hem te snel af en is het ongeluk reeds gesphiedt, voordat de „Vlie gende Hollander" zich als ongeluksbode kon aanmelden. Hij heeft echter opvolgers in het land der onbegrensde mogelijkheden, in de Ver. Staten waar volccns een verhaal in de Zwitscher- sche Automobiel-revue naar het volksgeloof verschillende „geesten" auto's bemachtigd hebben en op spookachtige wijze den weg onveilig maken. Fantastische voorstellingen over het onheil, dat die autorijdenge op volgers van den Vliegende Hollander aan richten. doen in verschillende streken van Amerika de ronde. Zoo hoort men somstijds in het stadje Tomshill in den staat Missouri, des nachts een eigenaardig langgerekt getoeter van een auto. De inwoners van Tomshill zijn er- vast van overtuigd, dat iederen auto, die in dien nacht door de plaats rijdt, een on geluk overkomen zal. Een jaar of tien' ge leden was een met zes personen bezette au tomobiel in razend tempo bij Tomshill in de rivier gereden. Hoe men ook zocht, de auto kon niet wordtin teruggevonden. Ook het zoeken der bekwaamste duikers dier streek bleef vergeefsch. Doch den volgenden nacht reed een kapitein Brooks met zijn jonge vrouw door Tomshill. Bij den uitgang van het stadje ontmoette hij een auto die volkomen aan de bschrijving van den in het water geredene beantwoordde Deze auto Geheimhouding der taxaties gewenscht Zooals reeds eerder is gemeld, heeft de algemeen gemachtigde voor den wederop bouw ten aanzien van door den oorlog verwoeste of beschadigde woningen met een woonruimte tot 450 kubieke meter een voorschot-regeling uitgevaardigd. Aan de toekenning van een voorschot moet echter een waardebepaling van het pand vooraf gaan. De schatting voor deze waardebepa ling moet geschieden door van gemeente wege aangezochte deskundigen, waarbij óverleg met de schade-enquête-commissie gewenscht is. Het is den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw gebleken, dat de taxaties, van gemeentewege verricht, somtijds aanmerkelijk hooger waren dan die van de scha de-enquête-commissie. terwijl bo vendien deze gemeentelijke schat tingen aan belanghebbenden zijn medegedeeld, zonder dat vóórdien met de schade-enquête-commissie overleg was gepleegd. Het spreekt vanzelf, dat hieruit voor belanghebbenden teleurstellingen kunnen voortkomen en in verband daarmede heeft de algemeen gemachtigde voor den weder opbouw een circulaire gezonden aan de burgemeesters van de gemeenten, in wel ke oorlogsschade is aangericht, waarin hij er op aandringt bij de in hun gemeente te verrichten taxaties de vereischte omzich tigheid in acht te nemen. Dakpannen voor Valkenburg De algemeen gemachtigde voor den weder opbouw heeft wederom een bestemming ge geven aan een gedeelte van de 100.000 dak pannen, welke de Nederlandsche dakpan nen Conventie ter beschikking van het we- deropbouwwerk had gesteld. Na Den Helder en Vlissingen zal thans de gemeente Val kenburg een partij dakpannen ontvangen voor den herbouw van door oorlogsgeweld vernielde woningen. Ruim 8000 stuks zul len naar deze gemeente worden vervoerd. HIJ IS HET NIET EENS MET ROOSEVELT'S POLITIEK. Naar de Chicago Daily News, die in nauw contact staat met den Araerikaan- schen minister van marine, Knox, uit be trouwbare bron zegt te hebben vernomen, zal de Amerikaansche ambassadeur te Londen, Kennedv, terstond na zijn aan komst .in de Vereenigde Staten aftreden, waarbij hij tegelijkertijd zijn motieven be kend zal maken. Volgens het blad heeft Kennedv sedert het begin van den oorlog uiterst pessimistische opvattingen gehad over de kansen van Engeland en zijn bond genoofen <>P de overwinning. Zoowel in diensttelegrammen als ook in particuliere gesprekken heeft Kennedy voortdurend Duitsche successen, die meer dan bewaar heid zijn, voorspeld. Hij heeft zijn vrien den dezen zomer medegedeeld, dat Enge land geen weerstand kon bieden aan de gecombineerde Duitsche aanvallen ter zee en in de lucht, maar een volkomen demo- raliseering van zijn ravitailleeringssys- teem zou beleven. Kennedy ergert zich er over, naar het blad verder meldj. dat Roo- sevelt veel meer aandacht schenkt aan Bullitts opvattingen omtrent den toestand in Europa dan aan zijn rapporten, welker juistheid door de gebeurtenissen is be wezen. reed langzaam en zonder gedruisch aan den auto van kapitein Brooks voorbij. Aan het stuur zat een skelet en in den wagen zaten vijf klapperende geraamten. Kapitein Brooks schrok zoodanig, dat hij tegen een boom aanreed, waarbij zijn auto vernield en zijn jonge vrouw terstond ge dood werd. Kapitein Brooks zwoer bij de echtheid van hetgeen hij verklaarde gezien te hebben. Ook in later jaren vonden des nachts verschillende auto-ongelukken in Tomshill plaats en de stadsbewoners zwe ren. dat zij in die nachten steeds het auto signaal van den spookauto gehoord hadden! Een ander verhaal doet de ronde in Okia- homa, waar een paar jaren geleden een zekere Floyd in een auto door een gangster werd doodgeschoten. Een politieagent die zijn lijk in de auto zag liggen, ging zeker heidshalve nog een dokter halen. Toen hij. spoedig hierop met dezen op dezelfde plaats terugkwam, waar hij den auto met den doo- de erin had achtergelaten, waren auto en doode verdwenen. Men heeft ze nimmer te ruggevonden. Doch de. volksmond wil, dat Floyd nog menigmaal des nachts in zijn auto over den weg naar Oklahoma jaagt en reeds drie beruchte gangsters heeft doodgescho ten. Men heeft inderdaad op verschillende tijden driemaal een gangster in een ver nielden wagen dood op den weg gevonden. En ieder kind van Oklahoma weet te ver tellen, dat het de doode Floyd is. die al dus op zijn moordenaars wraak heeft ge nomen! Een derde hekend geval, dat zich ech ter buiten de Vereenigde Staten zou heb ben voorgedaan, is dat van den spook auto van den neger Josua. Deze werd in zijn Ford door de menigte bij Tampico 'Mexico) gelyncht, omdat hij .zich aan een blanke vrouw zou vergrepen hebben. Zijn auto werd met de afschuwelijk verminkte overblijfselen van Josua zelf in brand ge stoken. Eenige maanden later bleek de on schuld van Josua. De blanke vrouw be kende, dat rij hem ten onrechte beschul- Vecht thans aan Engelsehe zijde De militaire gerechtshof van Toulon heeft hij verstek den afgezetten admiraal Muse lier ter dood en tot. militaire degradatie ver oordeeld. Hetzelfde vonnis werd door den krijgsraad geveld tegen de vroegere kapi teins der marine Dannebotin en Vuiliemin. Luitenant ter zee Paranthoen werd tot 20 jaar dwangarbeid en tot militaire degradatie veroordeeld. De aanklacht bestond uit de volgende punten: In gevaar brengen van de veiligheid van den staat, uitnoodiging tot desertie en tuch teloosheid. Oud-admiraal Muselier werd'een aantal jaren geleden reeds om zijn onge disciplineerde houding doore en Franschen krijgsraad veroordeeld. In het begin van den oorlog werd hij belast met de functie van bevelhebber der marine in Marseille. Korten tijd later werd hem dit commando echter weer ontnomen. Op het oogenblik is hij in dienst der Engelschen. Uit Egypte worden te Beiroet steeds meer verontrustende- berichten ontvangen over het, onscrupuleuze optreden van de Engel sehe militaire overheid. Volgens deze be richten wordt de houding van de Egypti sche bevolking van dag tot dag vijandiger tegenover Engeland. De thans in Egypte vertoevende Engelsehe minister van oor log, Eden, kon zich de laatste dagen slechts onder zware militaire bescherming in de straten van Cairo vertoonen. Deze straten werden bovendien van te voren afgezet. Niet alleen in Cairo, maar in geheel Egypte groeit de zenuwachtige stemming. Zoo hebben de Engelschen zich genoodzaakt gezien, vele plaatsen onder Engelsch mili tair toezicht te stellen. De Kadis (Moham- medaansche rechters) zijn van hun functie ontheven en door Engelsehe militaire rech ters vervangen. De Egyptische troepen in die plaatsen moesten zich terugtrekken. Voorts komen berichten uit Egypte over anti-Britsche betoogingen ter gelegenheid van de aankomst van Nieuw-Zeelandsche troepen. In Suez en Port Tewfik zijn eeni ge havenarbeiders wegens pogingen tot sa botage tegen de installaties van het Suez- kanaal gearresteerd. Naar verder verluidt, zouden thans Engelsehe gemotoriseerde troepen, in plaats van de Egyptische, aan de golf van Akaba tegen over de troepen van Ibn Saoed staan. Naar verluidt, zou den er kleine botsingen ontstaan zijn tus- schen Engelsehe troepen en troepen van Saoedie-Arabie aan de grens van Transjor- danie. De Engelsehe aaokoopen van oorlogstuig in Amerika De Amerikaansche minister van Handel, Jones, heeft bekend gemaakt, dat Engeland in het eerste jaar van den oorlog voor 780 millioen dollar Amerikaansche vliegtuigen springstoffen, vuurwapens, staal producten, werktuigmachines, .petroleumproducten, en chemicaliën heeft gekocht. In het eerste oorlogsjaar waren de ver schepingen naar Groot Brittannië 57 procent hooger dan in dezelfde periode van het voorafgaande jaar. digd had. De geest van den neger, die blijk baar op dit eerherstel nog gewacht had, ging hierna aan het sproken en wreken. Weldra werd de vrouw, die de schuld was geweest, dat Josua gelyncht werd, plotse ling waanzinnig, terwijl zij aan het stuur van haar auto zat. Haar auto liep tegen een muur te pletter en zij zelf overleed spoedig aan de verwondingen. Doch vóór haar dood kon zij nog verklaren, dat zij tijdens haar autorit onverwacht het Fordje niet Josua zelf aan het stuur was tegen gekomen en dat dit haar van haar zinnen beroofd had. Korten tijd later overkwam tweemaal achtereen eenzelfde noodlot aan twee an dere vrouwen, die vroeger eveneens val- sche beschuldigingen tegen een neger had den uitgesproken. Ook zij verklaarden voor haar dood hetzelfde omtrent de oorzaak van haar geestesverbijstering. Alle negers van Tampico zijn dan ook overtuigd, dat de doode Josua in zijn/ auto als wreker voor alle valsche aanklachten, waarvan negers het slachtoffer zijn geworden, op treedt. Ook ziin spookauto brengt dood en verderf aan ieder, die hem tegenkomt! Dit zijn drie der allerbekendste spookge schiedenissen. die in Amerika de ronde doen over door geesten bereden auto's, wier verschijning den anderen persoon diens aanstaanden dood verkondigt* zooals het spookschip van den Vliegenden Hollander in vorige eeuwen zou hebben gedaan. De inzender van het verhaal in de Zwitsersche Automobiel-revue verzekert echter, dat er nog tientallen van soortgelijke geschiede nissen in Amerika .den omloop doen. Door Colorado rent des nachts sinds jaren een stralend witte limousine, waarin twee doo de misdadigers hun misdrijven voortzetten. In Utah spookt de ..groote ThorneU" in zijn auto des doods. Door kansas jagen liefst twee spookauto's achter elkander aan: het zijn de aanvoerders van twee bendeh uit de onderwereld, die in een verbitterden slag tusschen hun troepen beiden den dood vonden en elkander ook thans nog ver volgen, daarbij tevens een ieder den dood aandoend die hen niet weet te ontwijken. Iedere bediende van een tankstation op een stillen weg beschrijft in Amerika tegen een bescheiden fooi de verschillende spook auto's, die men zou kunnen ontmoeten, in al hun bijzonderheden. Bij sommige wor den zelfs de autonummers, die ook des nachts duidelijk zichtbaar zijn, erbij ver meld! Pierlot en Spaak in Londen Naar uit Londen gemeld wordt, is de vroegere Belgische minister-president Pier lot met den vroegeren Belgischen minister van buitenlandsche zaken, Spaak, uit Lis sabon in Londen aangekomen, met het voornemen om in ballingschap Belgische regeeringsfuncties uit te oefenen. De Londensche zinspelingen op een even- tuoele bezetting van de Grieksche eilanden door Engeland heeft in Athene groote onge rustheid veroorzaakt. Van Grieksche zijd» wijst men opnieuw op de herhaalde officL eele verklaringen van den Griekschen minis ter-president Metaxas, dat hij de Grieksche onschendbaarheid en onafhankelijkheid t* gen elkeen met de wapens zal verdedigen, Deze verklaringen, zoo betoogt men hier, gel den ook voor de in de Londensche radio gemaakte zinspelingen. &OEGRAS JULIANADORP. ALG. VERG. VAN DE AFD. DEN HELDER VAN DE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Woensdagmorgen vergaderde bovenge noemde afdeeling met veel te kort aanwe zigen in het café Prins Hendrik, van den heer A. Doorn, De voorzitter de heer K: Hoornsman heet namens het bestuur de aanwezigen welkom. Het spijt hem te moeten wijzen op de mee* dan slechte opkomst en schande voor een afdeeling die 93 leden telt. Wellicht dat de toekomst ons andere ge luiden zal doen hooren. De vergadering is hiermede geopend en daar de secretaris de heer Henderikx even was weggeroepen, las de penningmeester de heer C. J. Maters de notulen, welke onver anderd worden vastgesteld. Naar aanleiding der notulen, worden vra gen gesteld over de hertaxatie der gevor derde paarden en ook over andere vorde ringen. Het bestuur hoeft er nog niets van gehoord, maar de penningmeester zegt da: er een afwikkelingsbureau bij het Dep. van Defensie is, waar al deze zaken afgedaan worden. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het H.B. als antwoord op een schrij ven van de afd. over het groote verschil tusschen het bruto en netto gewicht der sl'achtvarkens, hetwelk bij meerderen zeer groot was. Een antwoord op een adres tot de Ned. Spoorwegen gericht om de balie Koegras woer als stopplaats in te schakelen en voor al om des Donderdags weer een markttrein te laten rijden. Hierop is echter afwijzend beschikt. Over mogelijke te verleenen credieten of voorschotten in verband met de geleden Inundalieschade wordt opgemerkt dat er leden zijn die buiten het bestuur om protest tegen de schatting hebben ingediend. Door dit op eigen houtje gaan werken is de or ganisatie van deze aangelegenheid wel wat achteraf komen te staan, in zooverre dat men het zeker heter kon dan de commissie, die zich daar alle moeite voor gegeven heeft. Maar zij die zelf handelden bereikten tot. heden ook nog niets. Langdurig wordt bij dit punt stilgestaan en diverse discussies worden over dit vraag stuk gevoerd. Men besluit echter een bespre king te verkrijgen met den gemachtigde van den Voedselcommissaris, opdat ook hier deze zaak spoedig zijn beloop zal krij- gen. Naar aanleiding van de Ontslagverorde ning aan personeel, worden aan enkele le den vragenlijsten ter hand gesteld. De voorzitter deelt mede dat de heer Henderikx tijdelijk secretaris is geweest tot heden! Het bestuur wil nu het ledental uit 8 inplaats van 7 leden doen bestaan en dan bij voorkomend vertrek of anderzins dit weer tot 7 reduceeren. De vergadering keurt dit. goed en de heer Henderikx is nu dus definitief tot secretaris benoemd, waarvoor deze dank zegt. Het penningmeesterschap dat tijdelijk door C. Maters" Johz. was waargenomen, gaat vandaag weer aan den penningmeester C. J. Maters over. Volgt bespreking van de agenda voor de alg. vergadering. In hoofdzaak bespreekt men de vertegenwoordiging van een can- didaat der lichte gronden in het H.B. Het bestuur zal terzake diligent blijven- en trachten om hiervoor meerdere steun te verkrijgen. Tot afgevaardigden naar deze vergade ring worden benoemd de heeren S. Eriks en H. Hoornsman. Verder komt in bespreking „de ontwatering". Door. diverse leden worden talrijke zaken naar voren gebracht., die dringend verbete ring behoeven. Het bestuur zal zich hier voor met het polderbestuur in verbinding stellen om een en ander te bespreken en toe te lichten, terwijl voor uit te voeren werken aan slooten. men zich zal verstaan met den Dienst van Sociale Zaken te Den Helder en het Gemeentebestuur van Cal- lantsoog. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar de resultaten van het „grasdrogen'1en of bet niet wenschelijk is ook hier daar werk van te maken. Er worden eenige goede resulta ten eemeld en het becfuhr zal zich hierover tot Tr. ï.ïenesch wenden om inlichtingen. Ook de priizpn der varkens dienen hier verbeterd te worden. Verder zou men de 40 minuten Tijdsver schil willen laten vervallen, maar men wil dit toch nog even afwachten, daar er ook moeilijkheden aan vastzitten. Nog spreekt men over de naardentaxatie, vraagt inlichtingen over MolestverzcVerinc, over de kunstmestvoorztenin? en ook over het nemen van grondmonsters. Daarna sluit de voorzitter deze vergade ring.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8