Schooljongens drie jaar in de cel Voor samenvoeging met Harenkarspel Oi bier 0. Piek over de „Winterhulp Nederland" Samenvoeging met Schagen een enormiteit Pluimveehouders vergaderen Kenncdy pleit voor Roosevelt Distributie-nieuws Raad Warmenhuizen De naam moet Harenkarspel zijn, maar Warmenhuizen hoofd* gemeente. LIEVER ZELFSTANDIG! AMBTSPERIODE BURGEMEESTER NOLET VERLENGD. Aari de besprekingen omtrent de samen voeging der gemeenten ging gistermiddag in de raadsvergadering te Warmenhuizen de behandeling van de volgende agenda punten vooraf. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter, burgemeester Nolet. deelde mede. dat de gemeentebegrooting 193$ is gesloten, dat de 3e suppletoire begrooting is goedgekeurd, dat tot tijdelijk onderwijze res aan de O. L. school is benoemd mej. H. E. Donia en tot schoolschoonmaakster mej. D. van Rijn. COUPONBELASTING. B. en W. stellen voor een raadsbesluit te nemen om de door de gemeente van de opbrengst van effecten verschuldigde cou ponbelasting bij de betaling van die op brengst aan de daarop rechthebbenden af te houden. Aldus besloten. KASGELDLEENING. B. en W. stellen voor om voor 1941 den burgemeester te machtigen een kasgeld- leening aan te .gaan tot een maximum van f 100.000. Aldus besloten. Een rek.-courant overeenkomst zal wor den aangegaan met de bank van Ned. Ge meenten. NIEUWE SCHOOLBANKEN. B. en W. stellen voor zes nieuwe school banken te koopen voor de R.K. school voor lager onderwijs aan de Stations straat. Aldus besloten. GEMEENTEREKENING. Voorgesteld wordt de gemeenterekening 1939 voorloopig vast te stellen. De heer Roosendaal rapporteert, de com missie heeft geen opmerkingen. De rekening wordt goedgekeurd met de volgende cijfers. Gewone dienst ontv. f 214.434.99, uitgaven f -219.074.20, nadeelig slot f 4639.21. Kapi taal dienst ontv. f 138.377.13, ui tg. f 137.234.21, batig slot f 1142.92. Het nadeelig slot gewone dienst is ont staan doordat nog enkele vorderingen van het rijk zijn te innen tot een bedrag van pl.m. f 5000. Feitelijk is er dus een klein batig saldo. BEGROOTINGSW1JZIGING. Betreffende de gemeentebegrooting 1940 deelen Ged. Staten namens den Secretaris- Generaal. wnd. Hoofd van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en diens ambtgenoot van Financiën mede, dat er termen zijn om de gemeente voorloopig voor Rijkssteun in aanmerking te doen ko men. Het bedrag van den Rijkssteun wordt voorloopig op f 8.875.— bepaald en de Rijksbijdrage op f 9.195— strekkende ter vervanging van de extra-belastingbijdrage. B. en W. stellen den raad voor de alge- meene voorwaarden voor het verleenen van Rijkssieun te aanvaarden en verder de begrooting te wijzigen overeenkomstig de nota van opmerkingen ten aanzien hier-. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Ged. Staten deelen in hun schrijven van 9 October i.I. mede, dat de Secretaris-Ge neraal. wnd. Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken heeft bericht, dat deze o.a. overweegt de samenvoeging van de gemeenten Schagen. St. Maarten. Harenkarspel en Warmenhuizen. Ged. Sta ten verzoeken omtrent deze aangelegenheid het gevoelen van den raad in te winnen en dit college hiermede in kennis te stellen. B en W. deelen mede. dat de Colleges van de vier genoemde gemeenten over deze zaak overleg hebben gepleegd en leggen over de ontwerpbrief welke B. en W. voor stellen namens den raad aan Ged. Staten te zenden. De inhoud van den brief vermeldden wij röVolgens B. en W. zal dus de naam als nieuwe gemeente Harenkarspel moeten zijn en is als hoofdgemeente Warmenhuizen aan te wijzen. Tamelijk onverwacht is deze zaak uit de lucht komen vallen, constateert voorzitter. Hoewel B. en W- dc dwingende noodzakelijkheid van vereeniging niet inzien en de voordeelen niet van zeer groot belang achten, ziet het college in, dat aan samenvoeging niet is te ontkomen, men moet dus een zoo goed mogelijke op lossing zoeken. Spr. zet dan uitvoerig uit een hoe den loop der zaken is geweest, het advies bovengenoemd was het resultaat van conferentie met de andere belanghebbende gemeenten. De heer Dekker vindt het jammer dat St. Maarten er niet bij gevoegd kan worden, dat had spr. practiseher gevonden, maar als St. Maarten niet wil. is er niet veel aan te doen in die richting. Bij grenswijziging zou Eenigenburg wellicht overgenomen kunneu worden. De heer de Groot kan zich over het alge meen met het advies vereenigen, maar hoe denken Barsingerhom en Wieringerwaard er over. Heeft de samenvoeging met. Scha gen en die gemeenten kans van slagen? De heer Roozendaal brengt hulde aan de samenstellers van het advies, dat zeer goede motieven bevat. Voorzatter merkt op, dat het geen ge woonte is, den raad mcdedeelingen te doen uit een conferentie van burgemeesters, het resultaat zij slechts vermeld. Zeker zullen grenswijzigingen moeten komen en dan zul len verdere verlangens worden geuit. Op de kwestie Wieringerwaard-Barsin- gerhorn kan spr. niet ingaan, men heeft hier belangen van Warmenhuizen te be hartigen, maar toen men kwam tot een an dere combinatie dan door de secretaris generaal voorgesteld, leek de samenvoe ging SchagenBarsingerhomWieringer waard logisch. Het is slechts een suggestie, de secretaris-generaal beslist tenslotte. Dankbaar is spr. voor de hulde het colle ge eebracht. Wetli. Molenaar betreurt persoonlijk het voorstel, waarin hij noodgedwongen mee gaat. Men kan niet anders, en zoekt dan hét beste. Spr. ziet geen voordeel in samen voeging. Misschien is hij wel kortzichtig, maar er zijn toch wel andere vraagstuk ken in dezen tijd. Waarom alles zoo plompverloren en zonder dat de burgerij gelegenheid krijgt zich uit te spreken. Dit stuit tegen de borst. Anders was er zeker strijd ont brand in de heele provincie. Spr. vindt het niet juist dat het art. van de gemeentewet betreffende nevenraden niet wordt toege past. Het is niet zoo dat er werkverruiming door zal komen, eerder werkloosheid, want wat moet men met de zestig burgemeesters en secretarissen. Er is echter geen scheu ren of trekken aan. De samenvoeging met Schagen zou een enormiteit zijn, mon moet nu maar het beste zoeken. Voorzitter constateert dat weth. Mole naar precies het gevoelen van het college heeft weergegeven. Het voorstel wordt aangenomen. RONDVRAAG. De heer v. Buren zou gaarne de straat lantaarns eenigszins brandende zien. Het is bij de bruggen zeer gevaarlijk. Voorz. zal oyerleg plegen met de directie van de Gasfabriek en houdt zich aanbe volen voor opgave van gevaarlijke plaatsen. Weth. Mink wil de burgers inprenten vooral rechts te houden, in ieder geval waar geen water langs den weg is. Voorz. deelt mede, dat zoo juist telefo nische bericht is ingekomen, dat zijn ambts periode per 1 November is verlengd. Algemeene gelukwensch volgt. Hierna sluiting. UIT SCHOORL BETER MAAR MET VACANTIE? De pluimveevereenigine voor Schoorl en Omstr. hield gisteravond onder voorzitter schap van den heer H. v. Lienen een alge meene vergadering in Hotel v. d. Garde. De voorzitter bleek in zijn openingswoord niet erg optimistisch gestemd: nog nooit had de V.P.N. onder zulke omstandigheden vergaderd als nu, nu de pluimveehouders hun bedrijf niet meer in stand konden houden. Het zae er zijns inziens somber uit. zoo somber, dat hij zich afvroeg of het niet beter was, voorloopig maar vacantie te nemen: do adviezen van do pluimvee houders zouden toch weinig aan den gang van zaken kunnen peranderen. De notulen vari de vergadering van 18 Dec. 1939 (de tegen 15 Mei 1914) uitgeschre ven vergadering had geen voortgang kun nen vinden!) werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag over 1939 stippen we aan, dat het ledental met 31 was geste gen. Deze abnormale stijging werd veroor zaakt door de crisismaatregelen: alle pluim veehouders moesten n.1. georganiseerd zijn om voeder voor hun kippen te kunnen krij gen. In het bestuur was een kleine wijziging gekomen: de secr.-penningmeester. de herr N. Kaag. was overladen met ewrk en had daarom het secretariaat overgedragen aan den heer M. W. v. d. Garde. De financiën van de afd. waren gezond. Rekening penningmeester. De ontvangsten hadden over 1939 bedrn gen f 160.95. waarbij een saldo over 1938 van f 78.50 De uitgaven bedroegen f 74.96. zoodat de rekening sloot met een voordeelig sal do van f 85 99. De penningmeester, de heer N. Kaag. werd onder dankzegging voor zijn nauw keurig beheer gedéchargeerd. Afgevaardigden; Tot afgevaardigden naar de vergadering van de B. P. N. H. werden benoemd de heeren M. W. v. d. Garde en IJ. Minke- ma. De agenda voor de Bondsveragdering gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkin gen. Verkoop eieren. De heer Kaag gaf inlichtingen omtrent den verkoop van eieren. De pluimveehou der levert zijn eieren in bij een erkend ..Verzamelaar van eieren", aangesteld door de Nederl. Centrale voor eierpn en pluim vee te Beekbergen. Rij liet inleveren ont vangt de producent een ontvangbewijs, welk bewiis wederziidsch moet worden on derteekend Dit bewijs, waarop moot worden vermeld t L.CO. (landbouw-crisi°-organisa tie) districtnummer en 't oreanisatienurry mer dient de pluimveehouder te bewaren met het oog op de voedertoewijzing voor zijn pluimvee. Verkoopt een pluimveehou der dus rechtstreeks zijn eieren aan parti culieren. dan zal het met zijn voedertoewij zing spaak loopen! Nrf de rondvraag, die niets bijzonders op leverde. sloot de voorzitter de vergadering Auto's oa 10 uur van de straat Waarschuwing aan automobi* listen. In verband met de nieuwe verordening van den Rijkscommissaris, waarbij is be paald. dat men zich met ingang van 31 Oc tober tusschen 24 en 4 uur niet op straat mag bevinden, worden automobilisten er op attent gemaakt, da4 deze verordening niet de oude verordening aantast, waarin is bepaald, dat auto's tusschen 22 en 4 uur niet mogen rijden. x De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Kennedy, die eenige dagen geleden te New York is aangekomen, heeft een radio redevoering uitgesproken, waarin hij de verdachtmaking van de hand wees. dat Roosevelt de Vereenigde Staten in den oor log zou willen verwikkelen en geheime overeenkomsten met Engeland had aange gaan. De eenige mogelijkheid, zoo ver klaarde hij, om Amerika van den oorlog verre te houden, is gelegen in een be spoedigde bewapening. De bewapening is thans Amerika's vredeswaarborg en de herkiezing van Roosevelt Is derhalve gebo den. aangezien hij de Vereenigde Staten in dezen tijd het beste kan dienen. Kennedy merkte verder Op, dat hij se dert den aanvang van zijn activiteit te Londen nooit iemand hoop heeft gegeven, dat de Vereenigde Staten op eenigerlei tijd stip of onder welke omstandigheden ook in den oorlog zouden kunnen worden verwik keld-. Na het uitbreken van het Europee- sche conflict heeft hij in Amerika ver klaard. dat de Vereenigde Staten verre moesten blijven van het conflict. Na de ervaringen, die hij in het eerste iaar Van den oorlog in Londen heeft opge- daan, is hij meer dan ooit overtuigd, dat Amerika niet moet deelnemen aan dezen oorlog. Ook voor Engeland zou een deelneming der Vereenigde Staten aan den oorlog geen hulp zijn, want Londen moet inzien, dat dan de in dezen oorlog bijzonder noodza kelijke mnterieele hulp uit Amerika zou moeten ophouden. Zondër die hulp zou ech ter Engclands taak ongemeen verzwaard worden. Een'deelneming aan den oorlog is ook "reeds daarom zinneloos, omdat er geen kans bestaat een leger met moderne oor logsmachinerie naar Europa te brengen en op het continent te kunnen landen. Het tot zinken brengen van de Empress of Bri- tain bewijst duidelijk de absurditeit van troepentransporten in den stijl van den vo- rigen wereldoorlog. Sabotage tegen de Duitscbe weermacht. MET DEN DOOD GESPEELD. Het Kriegsgericht, dat in het gebouw van het kantongerecht te Haarlem zitting hield, heeft zes scholieren uit Haarlem en Bloe- mendaal wegens sabotage tegen de Duit- sche weermacht tot zware straffen veroor deeld. Drie minderjarigen H. v. L., leerling van de M.U.L.O-, oud zestien jaar, H N. C. S. leer ling van een H B S., oud zestien jaar, en de zeventienjarige W. N., leerling eener H. B. S., zijn veroordeeld tot gevar.grnis- straffen voor den tijd van resp. één jaar en zes maanden, één jaar en drie maanden en nogmaals één jaar en drie maanden. De eisch luidde voor deze drie jongens drie* en-een-half iaar gevangenisstraf. De oudere A. L. van D. IC, oud acht tien, jaar. leerling van het Kennemer Lyceum, .1 L IC. oud negentien jaar, leer ling eener H. B. S. en A. J. W. oud negentien jaar leerling eener II.B.S. zijn veroordeld tot respectievelijk één. twee en drie jaar tucht huisstraf. Tegen hen was gcëischt res pectievelijk drie, vier en vijf jaar tucht huisstraf. Zij hadden getracht een bovengrondsche kabel, in gebruik htj de Duitsche weer macht. te vernielen en werden daarbij op lieeterdaad doot een agent van politie be trapt. Een anti-Duitsche organisatie. Uit het verhoor van de verdachten, dat van 's middags tot 's avonds duurde, bleek, HONDEN* EN KATTENBROOD Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 tot en met 30 November 1940 op bon no. 6 van de voederkaart voor honden beschik baar wordt gesteld voor de groepen 1, 2, 3, 4, 5 en 6, resp. 10 kg., 10 kg., 8 kg., 5. kg., 4 kg. ep 3 kg. hondenbrood. Op bon 6 van de voederkaart voor kat ten wordt over dezelfde periode 1/4 kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 30 November 1940 is bon no. 6 van bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aangenomen. De nieuwbenoemde directeur-generaal van de winterhulp Nederland, de heer C. Piek, heeft in een persconferentie mededeelin- gen gedaan over de winterhulp Neder land. Een verheugend verschijnsel noemde de heer Piek het dpt reeds thans een stroom van aanmeldingen is binnengekomen van menschen die zich aanbieden om mede te werken. Het noodige geld zal de winterhulp trach ten te verkrijgen door huis- en straatcol lecten. Ook giften in natura zijn welkom terwijl overschrijvingen op postgiro 5553 natuurlijk eveneens worden toegejuicht. Het is de bedoeling dat bij de opbouw der geheel nieuwe organisatie van de so ciale verzorging wordt uitgegaan van den bestaanden toestand. De heer Piek wil dan ook reeds bij den aanvang den z.i. juisten weg volgen door raad in te winnen bij maatschappelijk hulpbetoon en armenzorg. De heer Piek heeft echter gevoeld dat dan toch een groote groep van menschen. juist de stille armen, onbeperkt blijft. Daarom zal „Winterhulp Nederland" aan ieder gezinshoofd de vraag voorleggen welke nooden hii heeft. Zij. die niet in aanmerking meenen te komen, behoeven het antwoordformulier natuurlijk niet in (e zenden. Het is het plan bij de jonge organisatie in eigen stijl te volgen en een eigen con trole in te voeren en ook verzorging te brengen voor die gezinnen, die hun ar moede verbergen. Een hnzonderheid van de winterhulp collecties is hierin gelegen, dat de te ver- koopen insignes van blijvende waarde zul len zijn: Zij zullen n.1. bestaan in molentjes van lichtgevende stof, met het opschrift „Win terhulp Nederland", met welke molentjes men tijdens de donkere uren met veel ge noegen zal kunnen loopen. Met bijzondere nadruk legde de heer Piek het doel van de actie der winterhulp vast. Het deed hem leed te hebben moeten vast stellen dat reeds thffhs (wijfel omtrent dit doel is eruit. De „Winterhulp Nederland" is een ver zorging van Nederlanders door Nederlan ders. Het heeft geen nut daar veel over te praten, want wie niet eelooven wil. zal daardoor niet overtuied wtrden. Veeleer is er aan gedacht het onmogelijk te maken dat iemand zich van zijn verant woordelijkheid tegenover het Nederland- sche volk kan afmaken door valsche voor wendsels. Er zijn waarborgen te over ge schapen om een goede besteding van de verkregen gelden te verzekeren. Er is besloten waardebons in te voeren, welke zullen worden uitgereikt aan behoef- tigen. die er gedurende de geldigheidsduur dezer bonnen de daarop genoemde goederen en hoeveelheden kunnen krijgen. Het verstrekken van deze waar debons heeft natuurlijk psychologische be zwaren, juist met het oog op de stille ar men, doch om verdachtmakingen af te snijden, zijn deze na deelen op den koop toe genomen. Wanneer er in Nederland, aldus de heer Piek, onverhoopt toch menschen mochten zijn die zich verschuilen achter het voor wendsel niet te weten waar het geld naar toe gaat, dan wil hij opmerken dat nie mand zich onder welke omstandigheden ook zich zal mogen onttrekken aan de plicht voor de volksgemeenschap te zorgen. Als het schip in nood is, kan de red dingsboot; niet tot betere tijden wachten met uit te varen. Daarom moet thans i ieder zijn beste krachten geven. Directeor-geöeraal „Winterhulp" bezoekt slachtoffers bomaanval De directeur-generaal van de winterhulp Nederland heeft gistermorgen een bezoek gebracht aan de slachtoffers van de Engel- sche bomaanval in Den Haag. Hij heeft er tevens voor gezorgd dat aan de slachtoffers van deze immoreele oorlogvoering een eer ste schadevergoeding wordt uitgekeerd. IN EEN PUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisterochtend is de vijftigjarige melk venter W. Wijges in een put achter zijn woning aan de Heihoekstraat te Oss ge vallen en verdronken, terwijl hij bezig was een emmer water te putten. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Vergeefsche aanvallen van Britscbe torpedovliegtuigen Britsche torpedovliegtuigen hebben de laatste dagen in de Noordzee verscheidene vergeefsche aanvallen op een groot Duitsch schip en op twee Duitsche patrouillevaar tuigen ondernomen. In het laatste geval was het eenige resultaat, dat de torpedo's op het strand ontploften. Daartegenover, zoo verklaart men in Duitsche kringen, is het van belang, dat de Britsche admirali teit thans heeft bekend gemaakt, dat de kruiser Liverpool (9100 ton) in de Middel- landsche Zee door den aanval van een Ita- liaansch torpedovliegtuig beschadigd is. Het schip heeft daardoor een niet genoemd aantal manschappen verloren De Britsche kruister is in 1937 gebouwd, bezit een be wapening van 12 stukken geschut van 15 cm en een bemanning van ongeveer 700 koppen. De destijdsche mededeeling in het Italiaansche weermachtsbericht wordt dus van Ëngelsche zijde achteraf bevestigd. Ëngelsche intriges in Thailand Japan volgt met groote aandacht Enge- land's intriges tegen Japan, vooral in Thai land, zoo wordt gezegd in een Domeibe- richt uil Hanoi. Volgens welingelichte krin gen trachten de Engelschen op hét oogen- blik hun invloed in Thailand te verster ken. Dat Thajland zoo hardnekkig vast houdt aan zijn gebiedseischen jegens Fransch Indo China cn dat de spanning in de grensgebieden is versterkt, moet gewe ten worden aan Ëngelsche intriges. Op de ze wijze tracht Engeland len eerste Ja pans opmarsch naar het Zeilden en ten tweede de consolidatie van Fransch Indo China te verhinderen. Tegelijkertijd streeft het het doel na den export van rijst en an dere goederen uit Thailand naar Japan te bemoeilijken of geheel onmogelijk te ma ken. In het bovengenoemde Pomeibcricht wordt ten slotte gewezen op de nauwe menwerking, tusschen de Engelschen en Joodsrhe financicele kringen in Fransch Indo C.hina. die onrust willen stichten en een streven naar losmaking op gang wil len brengen. dat er aanvankelijk na 10 Mei een vereeni ging van scholieren was opgericht door verdachte S„ genaamd A.D.J.O., dat betee- kende: „Anti-Duitsche Jeugd-Organisatie", welke tegen de N S.B. en andere nationaal- socielistische bewegingen was gericht. Hierbij merkte de president op, dat de N. S.B. geen Duitsche organisatie is, zoodat de naam A.D.J.0 kennelijk ook tegen de Duitschers moest zijn gericht. In de groote vacantie is de organisatie herdoopt in A.N. S.O., dat heteekent- „Anti-Nationanl-Socia- listische Oreanisatie" Hiervan waren kor ten tijd leiders de verdachten S. en Van D. K. De organisatie telde plm. zeventig leden. De jongens baden een code ontworpen en kenden elkaar als „nummers". De lei der der organisatie verstrekte schriftelijke opdrachten om de Duitschers zooveel moge lijk schade te berokkenen door brandstich ten en vernielen. De openbare anaklagcr begon zijn eisch met vast te stellen, dat hii zeker voor deze beklaagden den doodstraf zoo hebben ge- eischt, indien zij wat ouder waren ge weest. In ieder géval moet spr. voor deze ongehoord zware overtreding onmiddellijke arrestatie verlangen. Speciaal in Haarlem en omgeving gebeurden de meeste delicten tegen de Duitsche weermacht. Komt zoo'n geval echter nog een maal yoor. dan zal ongeacht den ouderdom der verdachten niet an ders dan de doodstraf kunnen vol gen. Door de methoden, die verdachten toe pasten, wordt het vaderland niet gediend. De verdachten zeggen wel, dat zij tegen de N.S.B. waren, maar heel hun actie was anti-Duitsch. Spr. wil niettemin rekening houden me» de omstandigheid, dat zij niet de volle draagwijdte van hun daad begrepen heb ben, maar een voorbeeld moet worden ge teld. De eisch is voor de 16-jarigen drie- en-een half iaar gevangenisstraf, zij moe ten minstens tot het einde van den oor log opgeborgen worden, voor D.-K. drie jaar tuchthuisstraf, voor K. vier jaar tucht huisstraf en voor W. vijf jaar tuchthuis straf. De verdediger, mr. van Levenhorst, vroee aandacht voor het feit. dat het Nederland sche. volk reeds een reeks van lange, ia- ren in de pers, in vergaderingen en van den kansel af wordt bewerkt. Al deze instan ties verkondieen. dat het nationaal socia lisme de vrijheid van het Nederlandsche volk vernietigen zou. Een stroom van leugens vloeide vele ia- ren lang over ons land. Geen enkel mid del werd onbeproefd gelaten om alles wat nationaal socialistisch was. verdacht te maken. Stelselmatig werd er op gewezen, dat het nationaal socialisme hier nimmer aan de macht mocht komen. Men zou wel zorgen, dat het buiten de grens bleef en dat de kleine minderheid van Nederlandsche nationaal socfalisten geen kans kreeg, dat bereikte men door ontrechting en brood roof. De Nederlandsche ieugd werd opgevoed in een geest, die anti nationaal socialis tisch was. Zii begrepen er niets van en de ieugd, die niets begreep, nam alles maar aan. De vraag rest: kan men nu al dezen ion- geren ten volle verantwoordelijk stellen? Het antwoord moet luiden: neen. Zii zün zelf de bedrogenen. De bedriegers hadden hier eigenlijk moe ten terecht staan. Terwille van het Neder landsche volk, dat nu eenmaal moet bou wen op de jongeren, waarover het beschikt vroeg spr. clementie. Men moet inzien, dat hun daad ingegeven is door ouderen en hen zoo behandelen, dat zii straks, in een nieuw tijdperk rncc kun nen doen als volwaardige volksgenooten. Het Kriegsgericht ging vervolgens in de raadskamer. Na heropening deelde de president mede, dat de volgende uitspraak was gedaan: de twintigjarige A. W. is verooreeld tot drie iaar tuchthuisstraf, de neeontionjariee B, K. tot twee jaar tuchthuisstraf, de acht tienjarige A. van D. K. tot een iaar tucht huisstraf, de zestienjarige II van L. tot een iaar en zes maanden gevangenisstraf, H. S. tot een iaar en drie maanden gevan genisstraf en W. N. tot een iaar en drie maanden gevangenisstraf.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6