AKKERTJES^ „Nare dagen PiuinweehouÉs klagen hun nood KRUSCHEN „Zenuwen De Neder/andsche Pijnstiller Lusteloosheid r~ UTTERSTAD _l Vj Er is weer gas Uit Alkmaar Vette Varkens Varia... Predikbeurten Vrijdag 1 November 1940 Tweede blad met <le bijzondere tijden niet mogelijk was een opheffing ie verkrijgen van liet verbod om eenden vrij te laten rondzwemmen. De voorzitter deelde mede deze kwestie reeds te hebben besproken met wijlen den lieer D. Kooiman. In verband daarmee ach te hij ieder resultaat ten deze buiten gesloten. Pensionhouders tevens kippen houders. Naar aanleiding van een vraag van de afd. Schoorl bleek, dat deze mensehen, wil len ze zich niet blootstellen aan een alge heel onthouden van voer, verplicht zijn de eieren, die ze als bedrijfskippenhouder heb ben geraapt, naar de veiling te sturen en vervolgens eieren terug te koopen voor hpn pensionbedrijf. De eigen eieren zonder meer consumccrcn is verboden. Overschrijding der maximum prijzen. De Rijkspluimveeconsulent deelde nog mede. dat de proeesssen-verbaal, welke zijn -opgemaakt tegen veilingen, die de maxi mumprijzen overschreden, weliswaar geen doorgang hebben kunnen vinden, dat daar mede echter de mogelijkheid, dat deze vei lingen straks op andere wijze worden ge dupeerd, allerminst als buitengesloten moet worden beschouwd. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de bijeenkomst. ALGEMEENE VERGADERING DER PLUIMVEEHOUDERIJ IN NOORD HOLLAND. Tal van moeilijkheden bedreigen de Pluimveehouderij. Onder voorzitterschap' van den lieer W. Voster had gisteren een algemocne verga dering plaats van bovenstaande bond in café „Centraal" te Alkmaar. Nadat de rijks pluimveeconsulent was gearriveerd, heette de voorzitter de aanwezigen welkom. Hij betoonde zich verheugd over de goede op komst, die hij meende Ie mogen toeschrij ven aan de groote moeilijkheden in het pluimveebedrijf. Hij gaf de verzekering, dat de bond er steeds naar heeft, gestreefd de belangen der pluimveehouders waar moge lijk te behartigen, al was dit soms ook moei lijk geweest in verband met de cischen der voedselvoorziening. Tot slot bracht hij dank aan de Alkmaarsche eierveiling voor het subsidie ad 100,—, dat ook dit jaar weer was verleend. De mcdedeelingen omhelsden uitsluitend de verschenen regecringscirculaires. De notulen van de vorige bijeenkomst worden voorgelezen en gearresteerd. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat de secretaris den nadruk legde op bet zoo veel mogelijk doorvoeren van selectie, die z.i. in nauw verband zal staan met de in krimping. 'Nadat de rekening 1939, die sluit op een bedrag aan inkomsten en uitgaven ad 1046.06 bij een voordeelig saldo ad 448.92, is goedgekeurd, worden de periodiek af tredende bestuursleden D. P. Arkenbout en Jl>. Buys, resp. uit Bergen en Oostzaan. herbenoemd. Voorstellen der afdeelingen. Schoorl stelt voor er hij de'regeering op aan te dringen, dat de beroepspluimveehou ders, gehandhaafd dienen te worden. De voorzitter verwacht van een derge lijke actie weinig succes, hij is echter gaar ne bereid' een desbetreffend schrijven te laten uitgaan. De heer v d. Garden uit Schoorl licht hel voorstel nader toe en betoogt, dat men die genen, die de pluimveehouderij als bijver dienste beoefenen, beter zou kunnen bui tensluiten. De heer van Asperen wijst er op, dat do regeering wil, dat de kippen dAAr gehou den worden, waar ze het minste kosten. Dit is regelrecht in strijd met het; voorstel Schoorl. Voor de pluimveehouders die in moeilijkheden geraken zal van overheids wege iets worden gedaan. Wat dit zal zijn, is echter nog niet bekend. Uit de vergadering komt de vrees naar vo ren, dat bet wel in het bijzonder de graan bouwers zullen blijken tez ijn, die de be schikking hebben over „afval" en die daar door het- meest in de gelegenheid zullen z'!n ^topen to houden. Dit echter zou stel lig lijnrecht ingaan tegen de geest der nieuwe maatregelen. Na breedvoerige discussies wordt besloten bet voorstel zoodanig te wijzigen, dat daar in tot uidrukking wordt gebracht, dat het beschikbare voer in de eerste en voornaam ste plaats ter beschikking van de beroeps menschen behoort te komen. Aldus veranderd neemt liet bestuur het over. Verhooging der eierprijzen. De afdeelingen Bergen en Schoorl stellen voor er op aan te dringen bij de regeering, dat de maximumprijzen der eieren worden verhoogd. De voorzitter raadt een soortgelijke actie af. daar die z-i. tegen het streven der over heid in gaat, die niet te hooge prijzen wil. De lieer v. Asperen deelt mede. dat het juist is, dat aan de veilingen de maximum prijzen werden overschreden. Er bleek ech ter. dat dit niet vervolgd kon worden!. Alleen vervolgd kan worden het over schrijden der maximum-prijzen door den detaillist. In verhand met een en ander is een distrihutieregeling te verwachten, waar bij verschillende prijzen zullen worden vast gesteld. Hij meent echter, dat. er geen be zwaar kan zijn tegen liet aandringen op hoogere maximumprijzen. Of men er suc ces mee zal hebben is iets anders, doch men kan het protieeren. Te meer, waar het aan tal eieren, dat aan den consument zal wor den toegewezen, zeer klein zal zijn en een irijsverhooging der eieren de budgetten der uiishoudingen slechts weinig zal verhoogen. Spr. had het over wellicht 1 ei per hoofd en per week. De secretaris betoogt, dat de beslaande prijs bedoeld was als winterprijs. Wel is er inlusschen veel veranderd, maar men moet tekenen met den export. Dit zou een be zwaar kunnen zijn. Besloten wordt een poging lot verhooging van den maximumprijs te ondernemen. Waar de aanwezigen op de hoogte blijken van de bestaande regelingen, levert hel Punt „bespreking van de pluimvee-belan gen" weinig op. Aan de orde is vervolgens de rondvraag. Aflevering aan Duitsche mili tairen. Naar aanleiding van een gestelde vraag blijkt, dat in hef kader van de komende distributie liet leveren van eieren aan Duit sche militairen moet worden beschouwd als het leveren aan particulieren, tenzij de mi litairen in het bezit zijn van een vorderings- bewijs, dat door den pluimveehouder kan worden overgelegd. Verleenen van bijsteun aan on rendabele ondernemingen. Een der afdeelingen dringt er op aan po gingen in het werk te stellen om onderne mingen, die onrendabel zijn geworden door de beperking van hot aantal dieren. Ie doen genieten van bijsteun door burgerlijke arm besturen. Een en ander in afwachting van de hulp, die van overheidswege wordt toe gezegd. De voorzitter acht een actie van den bond ten deze overbodig en wijst op dc pas inge stelde „Winterhulp", die mede voor soort gelijke gevallen in het leven is geroepen. Invullen aanvraagformulieren. Uit door den secretaris gegeven inlichtin gen blijkt, dat pluimveehouders, die op 2G Oct. hun formulieren niet volledig konden invullen omdat de daarin verlangde gege vens hen nog niet bekend konden zijn, geen nadeclige gevolgen van deze onvolledige in vulling te verwachten hebben. Vrii laten rondzwemmen van oenden. Een afdeeling vroeg of het in verband Allerlei uit Geheele gasbuizennet was vol gestroomd. De Heldersche bevolking is deze weck een paar dagen van watervoorziening ver sloken geweest. Vrijwel den geheelen Woensdag en een groot gedeelte van Don derdag. Kon men in den nanacht van Dins dag op Woensdag weer over water be schikken, met de gasvoorziening liep het niet zoo vlot van stapel. Dit laatste was natuurlijk een ernstig euvel, daar' verreweg het meerendcel dei- bewoners voor kookdoeleinden uitsluitend op gas aangewezen is. Wat was de oorzaak van het een en an der! Gebleken was. dat tegelijkertijd met de hoofdbuizen van het gas ook de water leiding vernietigd was geworden. De watertoren, waarvan de reservoirs om 12 uur 's nachts nog geheel gevuld waren, was finaal leeggeloopen. Dil weggeloopcn water nu zocht zijn weg in de gesprongen gasbuizen, zoodat 'daarmede de. toevoer van gas was afgesneden. En dit lrad weer tot gevolg, dat de gasmotoren op het pompsta tion te Huisduinen evenmin konden wer ken en dus voor de watervoorziening wa ren uitgeschakeld. Door het in voorraad hebben van 3000 liter spiritus, op het ge bruik waarvan de motoren konden worden ingesteld, kon men echter reeds spoedig weer met het naar de stad pompen van water een aanvang maken, waarmede dit ongemak tenminste weer voor het grootste gedeelte was opgeheven. Tiet gasbuizennet. moest echter leegee- pomn't worden en dit was niet te onder schatten. wanneer men bedenkt, dal dit net een inhoud heeft van 1800 kubieke me ter. Torh slaagde men er in reeds Woens dagavond enkele stadsgedeelten van gas Ie voorzien. Na ook gisteren den geheelen dag naarstig bezig te zijn geweest met het uitpompen waren de zaken gisteravond weer in zoo verre gereed, dat het grootste deel der stad weer gas had. Zij, die naar elders zijn geëvacueerd kun nen geen extra brandstoffenbonnen krijgen en zullen dus voorraad moeten overbren gen. Het aantal schade-aangiften is gestegen lot 2200 in Noordhollnad. Het leeuwenaan deel hiervan moet Den Helder betreffen. Eigenaardig is dat verschillende bewoners hun-schade niet aangeven. Zij laten de boel den boel en laten niets van zich hooren. HEERHUGOW AARl) OBDAMMER GEMEENTERAAD TEGEN COMBINATIE MET HEERHUGOWAARD Woensdagavond kwam in openbare ver gadering de raad der gemeente Ob- dam in voltallige zitting bijeen rriet. als hoofdpunt, op de agenda de concentratie van gemeenten. Zooals bekend werd van overheidswege voorgesteld de gemeenten Heer mago waar dOterleek, I-Iensbroek, en Obdam te combine eren. B. en W. adviseeren don raad a. dc ge meente Obdam. behoudens een kleine grenswijziging t.a.v. Noord-Spierdijk, af zonderlijk te laten bestaan en niet te doen ondergaan in een gemeenschap met andere gemeenten; A. indien aan 't onder a gestelde on mogelijk gevolg gegeven kan worden te overwegen een samenvoeging met Hens broek, behoudens een billijke schuldenre- peling tusschen heide gemeenten en met aanhechting van geheel Noord-Spierdijk bij deze combinatie: C. men kan zich in geen geval vereeni- gen met de van hoogerhand A'oorgestelde combinaties en wcnscht zich ook niet uit te spreken over de vraag welke plaats hoofdplaats móet zijn; D. aan hoogpr gezag wordt overgelaten vast te stellen de nieuwe gemeonfpnaam, waarbij groote prijs gesteld wordt op be houd van den naam Obdam. De heer H. P. de Wijs stelde voor in dien Obdam niet zelfstandig kon blijven en dc combinatie ObdamHenshroek niet tot sland kwam een combinatie Henshroek, Obdam. Opmeer en Snanbroek voor te stel len. De lieer de Wijs uitte zich tegen sa menvoeging met Ttoerhugowaard. ITot. voorstel de Wijs werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. BRUIN NAM EEN BA.D. Een rood met wit hek. daarachter een zwarte auto, daarna een grauwlinnen tent. Dat was Donderdagmorgen de bruin van de gebroeders Tromp waarschijnlijk te veel. Plots nam het dier een zijsprong en ver dween met den platten wagen beladen met dertig baal goedgekeurde pootaardappelen tusschen de boomenrij door. om in de zeer diepe wegsloot, die het terrein van de Her vormde Kerk van den Middenweg scheidt, terecht te komen. Paard en wagen en voerman kwamen er alten goed af. doch de lading verdween on der de groenbekroosde oppervlakte. Het opvisschen. dat ongeveer tegen één uur beëindigd was, trok de algemcene aan dacht van het talrijk naar huis gaande ar beidersvolk. DE STANDARDISATIE VAN DE MELK. GEEN ONGERUSTHEID OVER DE BRANDSTOFFEN! ALCMARIA V.V.V. Alcmaria V.V.V. heeft voor Donderdag 14 November een algemeene vergadering uitge schreven. Het voornaamste punt van de agen da wordt gpvormd door de bestuursverkie zing. die iloodig is geworden door het peri odiek moeten aftreden van de heeren H. Slikkol, J. W. A. Heuscveldt en W. C. .Mooij, die allen herkiesbaar zijn. Vermoedelijk zul len dc tijdsomstandigheden wel tengevolge hebben, dat rondom deze verkiezing mindei stof wordt opgewaaid, dan het afgeloopen jaar het geval is geweest. Het punt: „Wat verder door den voorzitter ter tafel zal worden gebracht", bevat zekere mogelijkheden. Zal het hier wellicht o.a. gaan over de motorraces? Reeds eenigen tijd gele den vernamen we, dat men deze bij de V.V.V. Alcmaria nog niet had afgeschreven. ZENUWARTS PLOTSELING DOODGE BLEVEN. Dr. C. A. T. Engelman f Onze plaatsgenoot Jb. Schoen Cz. is in hel genot cesteld van een beurs yoor de M.T.S. te Haarlem. In deez' tijd van voedselschaarschte, En 't niet „naar-dcn-vleeze gaan", Leert men op de kleintjes passen, Daar komt d'afval-rac'e vandaan. Ale afvalbeetjes helpen. En het spreekt wel als een boek, Dat, als 't afval straks niet afvalt, Het er in zal gaan als koek! Wees dus zuinigjes en spaarzaam, 't Oude spreekwoord krijgt een lik: Waar vele varkens spoeling dun maakt Maakt veel spoeling varkens dik. Sla dus allemaal, aan 't potten, 't Is een schraperige taak. Wordt dus allemaal afvallig Voor de njeer dan goede zaak! 'I Varken loopt al wat te gnuiven, En het gunt, als dankbaar dier. Als het zelf maar eersi genoeg heeft, Ieder diertje zijn plezier. Dat het in den afval-val loopt, Houdt hem er niet van terug. Varkensdankbaar toont hij strakjes U zijn vetten, rooien rug! Zeg dus niet: Dat is 't toppunt! Het is toch geen kwaad idee. d'Afvalracc spurt naar den slager, Wasch het varkentje dus mee! Straks, als iedereen zijn vet krijgt. Zien we. daarin heuseh geen been En. om 't karbonaadje zitten, Strakjes heusch geen schillen heen.... H. H. De wereldberoemde dagelijksche dosis Kruschen Zout, zoo klein als ze is, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van Rheumatische pijnen zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding boe weldadig een bloed-zuive- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. BI] alle apoth. en drog. 1.62. 1.47 0.76, 0.41 p. i. ZIJRE HET PROCES OM DE STORTGRONDEN Uitspraak uitgesteld Naar wij vernemen is dc uitspraak in het proces van de stortgronden te Zijpe uitgc- gesteld en thans bepaald op 14 Nov. e.k. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 25 t.m. 31 October '40 Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Gcrrit Kuit 30 jr.. chauffeur en Geertruida de Waard, 28 jr., z. b.. beiden te Zijpe; Jaeob Cornclis Rezelman, 26 jr., land bouwer, te Anna Paulowna en Maart je Boontjes. 28 jr., z. b. te Zijpe: Antoon Mooij, 23 jr., kruidenier te Den Helder en Maria Anna Bakker. 26 ir., z. b.. te Zijpe. Overleden: Catharina Stroopcr, 84 jr., z. b., weduwe van Petrus Docdons. ZONDAG 3 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur. Ds. Kapteyn. Maandcollecte. Julianadorp, vooral, 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Huisduinen', geen dienst. Noordse harwou de. vin. 10.30 uur. Ds. Nell. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Groet, voorin. 10 uur, Ds. Boeke. 11,1.") uur Zondagsschool. Schoorl, zie Groet. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Biemen. Stemming Kiescollege. Haringbuizen, voorm. 10.30 uur, Zondags school. Dirkshorn. geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, nam. 2.30 uur. Ds. de Mooy. Oude Niedorp. geen samenkomst. Warm en huizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Heerliugowaard. voorm. 10.30 uur, Ds. W. de Moov. Hoogwoud, voorm. '10.30 uur, Ds. H. Kreb. Spanbroek/Opmeer, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Wieringervverf, voorm. 10 uur, dc heer A. Kalis. Burgerhrug. zie St. Maartensbrug. Eenigcnbure. voorm. 10.30 uur. Ds.- Kapfevn. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Oudeslujs, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Poel. Petten, eeen dienst. Schagerhrug, zie Oudesluis. Oosterland. voorm. 10.30 uur. Ds. v. Beek. Westerlnnd. nam 2.30 uur, Ds. v. Beek. Koedijk voorm. 10.30 uur. de heer C. A. Korndörffer. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp eoen dienst. Geref. Kerk. Kolhorn voorm. 10 uur. Ds. Visch. Nam. 3 uur. Ds Visch. Evangelisatie. Rroezand. voorm. 10 uur. dc heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Roon. Qrhagerbrug. C.br. .Tongcmannenveroemeing Rijeenkomsi Dinsdagavond S uur in het EvanjreJisn'v*«w»boiiw. E. V „Maranatha". Borgen (Dr. v. Pcltlaan 1). voorm, 10.30 u., Ds. F. D. Emous van Amsterdam. Gelijk ook reeds kan blijken uit dc beschik baarstelling van nieuwe voorraden op de uit gereikte distributiekaarten, bestaat er geen aanleiding tot ongerustheid over een drei gend tekort aan brandstoffen. Door den leider van een onzer grootste brandstoffenfii-ma's werd ons heden verze kerd, dat de toevoer, zoowel te water als per spoor op hot oogonhlik boven verwachting goed was. Hij zag den toestand met meer vertrouwen tegemoet dan tot dusverre ooit liet geval was geweest en meende ons te kunnen verzekeren, dal men voor den ko men don winter geen zorgen behoefde te heb ben. VERKOOP BOERDERIJ. De lieer Jb. Wit heeft zijn hoorder» in de Kampen uit de hand verkocht aan Bur gemeester van Baar* te Edam. AUTOMATISEERING TELEFOON. Door de. verschillende ahonné's op de te lefoon wordt aan den telefoonhouder, den heer Spakelaar een fraai cadeau aangebo den De heer Spakelaar en zijn echt-genoo- tp hebben altijd met groote welwillendheid dp ahonné's geholpen, zoodat een aanden ken wel zeer op zijn plaats is. Het. is ons bekend, dat, vele geïnteresseer den met meer dan gewone belangstelling de naderende standardisatie tegemoet zien. Het uitstel, dat de aangelegenheid tot dus verre had ondervonden, werd in ingewijde kringen toegeschreven aan het feit, dat het in den handel brengen van gedeeltelijk ont- roomdc melk in strijd was met het bestaande rnclkbesluit. Dit dient derhalve eerst aan den nieuwen toestand te worden aangepast, waar mee tijd gemoeid is. Er zijn echter reeds ver schillende besprekingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers der betrokken departe menten over deze aangelegenheid. Waar als vaststaand mag worden aange nomen, dat de Duitsche autoriteiten groote waarde hechten aan de standardisatie op 2V-i mag met stelligheid worden aangenomen, dar. dit uitstel geen afstel zal blijken te zijn. In deskundige kl ingen nam men aan, dat do maatregel plotseling zou worden afgekondigd en op liet oogenblik wel niet meer dan 14 da gen op zich zou laten wachten. Wat het aantal vergunningen betreft, dat zou worden verleend, meende men, dat men zich wel zou beperken tot de reeds beslaande zuivelbedrijven. Eencrzijds biedt liet nieuw inrichten van bedrijven groote moeilijkhe den, anderzijds is voor de bestaande zuivel bedrijven in doorsnee de productiemogelijk- hc-id beperkt, zoodat de standardisatie hier als een vergoeding voor den geleden uitval kan worden beschouwd. Slechts in streken, waar in de naaste om geving geen zuivelbedrijven bestaan, acht te men de mogelijkheid aanwezig tot het vestigen van een goed geoutilleerd nieuw bedrijf, dat dan wellicht door onderlinge samenwerking tot stand zou kunnen ko men. Hoewel men van Duitsche zijde den cha- otischen toestand in ons melkslijtersbedrijf. waarbij men veel slijters telt. ieder met als regel een geringe omzet, absurd acht, meen de. men, dat aan de winstmarges voorloo- pig we lniet zou worden getornd. Of op den duur echter niet zou worden getracht te ko men tot meer eenheid was een kwestie, waarover men zich meende niet te moeten uitlaten. Een bezwaar tegen de nieuwe maatregel was gelegen in het feit, dat de kostprijs van de gestandaardiseerde melk betrekke lijk hoog zou zijn. Immers, de melk moei tweemaal extra worden vervoerd. Namelijk van den consumptiemelker naar het zui velbedrijf en terug. Waarboven dan nog komen de. standardiseeringsonkosten. Wel iswaar staat hiertegenover de verkijging van een zekere hoeveelheid botérvet, men meende echter, dat dit voordeel weinig groot er zou zijn dan het nadeel der extra- kosten. Zoodat de consument straks tegen oen weinig lagere, prijs 21/? melk zal ont vangen in plaats van de volle van tegen woordig. Een voordeel echter is gelegen in het feit dat de consumpficmelkgebieden, waarin dc uitbetaling nimmer plaats had naar vetgehalte, straks genoodzaakt zullen zijn meer aandacht tc besteden aan het vetge halte van de melk cn zich zullen moeten toeleggen op het verkrijgen van een beter product dan tot dusverre meestal het geval is geweest. Alhier is plotseling op 44-jarigen leeftijd overleden dr. C. A. T. Engelman, zenuwarts, aan de St. Willibrordusstichting te I-Ieiloo. Dr. Engelman had gisterenavond een be zoek gebracht aan een collega te Limmen en keerde in den loop van den avond huis waarts. Vermoedelijk is hij onderweg door een be roerte getroffen. Gistermorgen vond men zijn ontzielde li chaam naast het fietspad tusschen Limmen en Heiloo. Het is naar bel St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar vervoerd. LANGENUIJK NOORDSCHARWOUDE. SCHOOLTIJDEN VERANDERD. Naar wij vernemen, zullen met ingang van heden, Vrijdag de schooltijden voor alle scholen in deze gemeente, dus ook de r.k. cn de school met den bijbel, als volgt geregeld zijn: 's morgens van 10 tot 1 uur en 's mid dags van 2 tot 4, terwijl op Zaterdag cn Maandag geen school zal worden gehouden. Deze tijden gelden ook voor de o. 1. school te Zuidscharwoude. GEVAARLIJK FIETSEN Het dochtertje van den heer R. alhier, dat op een heerenfiets reed, is doordat de trapper bleef steken, komen te vallen. Zij kwam daarbij in aanraking met een auto. De kleine werd binnengedragen in de wo ning van den lieer V., waar mevr. Bau- wcns-Ktingeler de eerste hulp verleend heeft. I)e later ontboden geneesheer con stateerde een vrij ernstige hoofdwond. BROEK OP LANGENDIJK. COLLECTE ROODE KRUIS Dc in deze gemeente gehouden collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis heeft 23.37 opgebracht. DE SCHOOLTIJDEN Naar wij vernemen, hebben B. en W. de zer gemeente na overleg met het Hoofd der O.L. school alhier voorgesteld, de school tijden, ingaande na de herfstvacantie, van 9 tot 1 uur te doen zijn Voorts om de herfst vacantie te houden van 30 October tot cn met 6 November cn de Kerstvacantie drie weken te doen duren. Hierop moet nog de goedkeuring worden verleend. NIEUWE NIEDORP EEN VERBETERING. Vanaf het kruispunt aan den weg naar Winkel wordt de voor de aldaar staande woonhuizen gelegen sloot gedempt, met grond die verkregen wordt van een achter deze huizen geheel nieuw te graven sloot. Het werk geschiedt door het Hoogheem raadschap. Een en ander beteekent zoowel verfraaiing als verbetering. EEN GOED BEGIN.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4