Bergen-Sclioorl of Noord-Kennenierlafld? Uit het Huis de Hooge Trap Het lot uit de loterij Bekendmaking. De vroedschap achter B. en W. Predikbeurten RAAD SCHOORt Voor het eerst winst uit het gas bedrijf. De school een gebed zonder eind. Het „prutpad" te Groet moet ver dwijnen. De Raad kwam sistermiddag in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van Bur gemeester S. G. L. F. Baron van Fridagh. Adres van C. Hoogvorst, timmerman alhier, als gemachtigde van A. C. W. de Boer te Schiedam, houdende verzoek hem vergun ning te verleenen voor den bouw van een wo ning aan den Ouden Heereweg. Voorgesteld wordt op het verzoek afwijzend te bescliilien, daar inwilliging in strijd is met het besluit d.d. 22.3.39, waarvan ook geen ontheffing mogelijk is. De heer D. Duin Wz. vindt 't erg jammer, omdat er in onze gemeente niets to doen is. Is het nu zoo ere om een stukje vol te hou wen? De heer Schermer meent, dat verharding van den zandweg een oplossing zou geven. Na nog eenige discussie gaat de Raad ac- coord met het advies van B. cn' W. Adres van Y. Minkema alhier, houdende verzoek hem ontheffing te verleenen van een gedeelte strandpacht over 1940. B. en W. deelen mede, dat Minkema ter zake van het door hem gepachte strand een bedrag van f250.— verschuldigd is. De finan cieele uitkomsten van het bedrijf zijn tenge volge van den oorlogstoestand zeer slecht, weshalve een pachtverlaging van f 150. wordt voorgesteld. Naar aanleiding van het ongezegeld ver zoek van H. Groothoff, declcn B. en W. me de, dat ten aanzien hiervan geen beschikking kan worden genomen op grond van de ze gelwet. Uit de discussie blijkt, dat Groothoff inder tijd heeft gevraagd om 50 per jaar te mo gen afbetalen. Maar dan zou er 5 jaar noo- dig zijn voor de vereffening, terwijl de pacht in 1942 afloopt. Doet Groothoff een voorstel als de heer Minkema, dan zal hij op dezelfde behande- ling als de heer Minkema mogen rekenen. De heer Duin acht hier overmacht aanwe zig en wil beide pachters vrijstellen. Weth. Winder betoogt, dat vrijstelling niet gaat om de daaruit voortvloeiende conse quenties. De Baad gaat tenslotte accoord met het voorstel van B. en W. Met het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening-courant over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te s-Gravenhage ten bedrage van f bO.UUO ten behoeve van den dienst '41 gaat de Baad eveneens accoord. Aanbieding van verschillende begrootingen 1941. Aangeboden worden de gemeentobegroo- ting, waarvan de gewone dienst sluit met een nadeeiig saldo van f 19544,48 (dit bedrag zou slechts plni. f 45UU bedragen, indien niet was bepaald, dat de extra bijdrage uit het werkloozensuhsidiefonds en de belastingbij- drage niet meer mogen worden geraamd). De begrooting. van den Vleeschkeurings dienst die in O. en sluit met f 2695; de begrooting van het gasdistributiebedrijf met een totaal van f 15085. Voor het eerst sinds de oprichting kon een winst van f 200 worden geraamd. De begrooting voor Maatschappelijk Hulp* betoon, die in O. cn li. sluit met f 12.169 (subsidieraming van de gemeente f 11500) Tot leden van de commissie van onder zoek voor deze begrootingen worden be noemd de leden van den Raad buiten de wethouders. Verordening bewaren afval. Dan krijgt Schoorl een verordening be treffende het bewaren enz. van de afvallen van levensmiddelen en dieren, noodig ge worden, nu het bewaren verplichtend is ge steld. De voorzitter licht de plannen toe, waar na de Raad er mee accoord gaat. Vaststelling rekeningen. Gelet op het rapport van de commissie van onderzoek stellen B. en W. den raad voor de volgende rekeningen over 1939 voor loopig vast te stellen: Gemeenterekening, gewone dienst ontvang sten f 130.934,57; Uitgaven j[ 130.560. 63 voor- deelig saldo f 373.94; kapitaaldienst N.S. f 13433.70; Vleeschkeuringsdienst voordeelig saldo f 791.13; Gasdistributiebedrijf nadee iig saldo f 2619.62; Maatschappelijk hulpbe toon voordeelig saldo f 361.36. Aldus besloten. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van de eindrekening van het voormalige Gemeentelijke Electri- citeitsbedrijf op een bedrag van 90.127.82, met een uitkeering aan de Gemeente ten bedrage van 25.979,58. Goedgevonden. Of er nooit een eind aan komt! Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van een crediet van 1100.—, t.b.v. de eindafrekening van de stichting van de openbare lagere school aan den MolenwuR Het betiéft de afrekening met den aan nemer P. den Das ter tegemoetkoming in de door hem ter zake van den oorlogstoe stand betaalde hoogcrc materiaalprijzcn. De heer Duin vraagt of er aan die school nooit een einde komt. De heer H Solhorst geeft de noodige in lichtingen. en betoogt, dat de oorlogstoe stand oorzaak was van het annuleeren van leveranties materialen. De school heeft nu in totaal 33000 gekost. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot omlegging van het Achterpad in de buurtschap Catrijp. nabij de R.K. kerk aldaar, ten behoeve van de uitbreiding van R.K. begraafplaats. Burgemeester en Wethouders lichten toe, dat een verzoek ter zake van het R.K. Kerk bestuur is ontvangen daar uitbreiding naar andere wijze niet mogelijk is gebleken. Als verrassing deelt de voorz. mede. dat èr van de familie Duin bericht is ingeko men, dat zij gaarne zullen medewerken aan het verkrijgen van een oplossing. Na eenige discussie gaat de Raad er mee accoord. SAMENVOEGING BERGEN—SCHOORL Terzake van de voorgenomen samenvoe ging der gemeenten Bergen en Schoorl stel len B. en W. den Raad voor, hun advies ter kennis van Ged. Staten te brengen, dat on geveer gelijkluidend is aan dat van Ber gen, hetweik wij reeds publiceerden. De Raad der gemeente Schoorl, wordt nog gezegd, heeft nimmer de samenvoeging met eenige nabuurgemeente voorgestaan en is van oordeel, dat in dien de financieele ver houding tusschen Rijk en Gemeenten meer was aangepast aan de huidige financieele omstandigheden der Gemeenten, de nood lijdendheid van de Gemeente Schoorl reeds zou zijn opgeheven, indien Schoorl dan al noodlijdend ware geweest. Dat hoewel iliteraard op het behoud van een zelfstandig Schoorl prijs wordt gesteld, samenvoeging met de gemeente Bergen, beter dan eenige andere combinatie, het meest in het belang van Schoorl is, daar de aard dier gemeenten en de belangen harer bevolking nagenoeg overeenkomen Om.trent hef door de Ned. Vereeniging van Gemeenten uitgebrachte rapport maakt de voorzitter de opmerking, dat de rapporteur doet, alsof Schoorl bij Bergen zal worden gevoegd. Maar zoo is het niet, aldus de voor zitter Schoorl wordt niet bij Bergen ge voegd, en Bergen niet bij Schoorl. maar dc beide gemeenten zullen tot één nieuwe ge meente worden vereenigd. waaruit dan volgt, dat de ambtenaren uit beide oude gemeen ten dezelfde rechten zullen hebben. Voorzitter maakt de opmerking, dat bijv. de distributiedienst te Schoorl blijft. De heer Schermer wijst op enkele punten, die door de commissie van 20 ingezetenen zijn besproken. Op die vergadering is gepleit voor den naam „Noord-Kenncmeriand". Spr. meent, dat deze naam te verkiezen is boven den naam Bergen, waarvoor in een dagblad de trom is geroerd. De "naam Schoorl is oud. is historisch, cn mag niet verdwijnen. Wil men de nieuwe gemeente niet Schoorl-Ber- gen noemen, dan meent spr., dat men dc nieuweling het best „Noord-Kennemerland" zou kunnen doppen. De voorzitter meent, dat deze naam ge schikter zou zijn bij een vereeniging met bijv. F.gmond. Neen, aldus de beer Schermer, Bergen en Schoorl waren in de geschiedenis het Ken- nemer gevolg. De heer Schermer vraagt,*wat de bedoe ling is: 4 raadsleden waaruit een wethou der is aan te wijzen of 3 raadsleden en 1 zit tend wethouder. Eén zitting hebbende wethouder acht de lieer Winder het meest logisch. De heer Schermer deelt mede, dat dit z.i. niet de be doeling van de commissie van 20 is geweest. De heer Duin durft dit niet te onderschrij ven en vindt 1 wethouder en 3 raadsleden ook het meest gewenschte. De Raad blijkt ook deze meening toege daan. zoodat dit punt. met alleen de heer Schermer tegen, blijft gehandhaafd. Met de andere punten ging de raad ac coord. Rondvraag. De heer D. Duin Wzn. brengt de klachten over van velschillende moeders te Groet over hel „prutpad" bij de school te Groet. Kan daarin niet worden voorzien door hel leggen van tegels? De heer C. .VI. Winder, wethouder, deelt me de, dat in het plan voor verbouwing dei- school een betegelde speelplaats wordt voor gesteld. Intusschcn dient eeist de goedkeu ring te worden afgewacht. Dan sluit de voorzitter de vergadering. SCHAGEN OPENBARE VERKOOPING. Ten overslaan van notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, had in het Noord- Hollandseh Koffiehuis van den heer .1. Schenk alhier de toewijzing plaats van de boerderij de "Mikker" aan de West-Frie- sclie dijk te Zijpe. De boerderij 24.16.— Ha. groot en is in huur voor nog verscheidene jaren bij den lieer Hoebc. In bod gebracht op Donderdag 31 October j.1. kwam men tot een bedrag van 50459.44 De afslag had tot resultaat dat alleen de perccelen 7 en 8 werden gemijnd met .f 4.— per Ha. Hierna volgde de verschillende com binatiën cn wel eerst van perceelen 1 e^i 2 in bod tot f633S.28. ze werden niet gemijnd, toen perceelen 3 en-4 staande op 8452.48 insgeiijk niet gemijnd, lletzejfde gebeurde met de perceelen 5 cn 6 en 7 en 8. De combinatie van perfc. 1. 2. 3 en 4 en ook die van 5. 6, 7 en 8 bracht ook geen wijziging in het bod en toen de acht percee len, die tezamen konden komen tot f 28196.30 werden aangeboden, kwam er evenmin ver andering. De perc. 9, 10 en 11 staande op f 12397.32 werden niet gemijnd. Perc. 12 en 13 die in bod stonden op f 4024.80 mijnde de heer S. Borst van de Keins met f 1 en evenzoo werden de perc. 14. 15 cn 16, die f 5249.20 konden gelden, door denzelfde met f 1 gemijnd. Deze 5 perceelen kwamen hier door tot f 9876. Ze werden opnieuw ge mijnd met f - door den beer A. Govers van Den Helder. Alsnu werden de perceelen 9 toten met 16 aangeboden; bet bedrag hiei voor was f 22274.32. met f 10 mijnde de beer A. Govers. dus kwam men tot f 22284.32. Dc gehcele boerderij kwam nu aan de beurt. Het bedrag was f 50.480.62 geworden. Bij den afslag mijnde de heer Maters uit Koegras met f 4500.—, zoodat het totaal werd f 549S0.62. De heer Maters verklaarde gekocht te hebben in opdracht van den heer A. C. Sillevis te Den Haag. NOG EEN OPENBARE VERKOOPING. Na afloop der verkooping bij de heer J. Schenk, had een openbare verkooping plaats van 15 perceelen wei- cn bouwland, 'onder de gemeenten St. Maarten en Harenkarspel ten overstaan van wnd. Notarié Mr. H. de Boer te Hoogwoud, zulks ten verzoeke van mevr. wed. D. A. Blom en de heer J. Haze- loop. Deze verkooping was in de Posthoorn van. de heer Peetoom. Er waren voor deze perceelen verschillende huurders, n.1. de hee ren A. Groet, P. van der Steen, C. Hemmer, G. Waaij, C. Bijpost en Krijgsman Perceel 1 kocht de heer C. Boers, alhier, voor f 50.— per snees; perceel 2 D. Zwart. St. Maarten voor f 49 p. sn.; perceel 3 P. Boon, Wieringerwaard voor f 52 p. sn.; per- VIERING VAN HET ST. MAARTENFEEST. De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het dit jaar op 11 November (en eventueel an dere dagen) met het oog op de verduiste ringsvoorschriften niet geoorloofd is na zonsondergang met verlichte lampions of welke lichtjes dan ook (zoogenaamde keu- veltjes) over den openbaren weg of op erven te loopen. Het stoken van vuurtjes in de open lucht is als altijd verboden. De Burgemeester roept de medewerking der ouders in hunne kinderen te beletten het bovenstaande te doen. Schagen, 6 November 1940. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. ceel 4, 5, 6 en 7 alsook 9 en 10 werden voor- loopig niet gegund. Perceel 8 kocht de heer P. van der Steen voor f 50-per snees; perceel 11 D. Zwart voor f 63.p. sn.; perceel 12 C. Beers voor f 57.p. sn.; perceel 13 en 1 i A. Govers Den Helder voor respectievelijk f 51 en f 61 per sn.; perceel 15 de heer P, Boon voor f 60 per snees. De combinatiën hadden tot resultaat dat perceelen 3, 4 en 5 werden gemijnd met f 10.— door de heer C. Pijpost, ze kwamen hierdoor tot f 2S21.25. De perceelen 6 en 7 werden evenals 2 en 10 niet gemijnd; maar de perceelen 3, 4. 5, 6 en 7 werden nog met f 1.— gemijnd dooi de heer M._ Bij post. 't Bedrag hiervoor werd nu f 5997,25 Perceel 9 opnieuw aangeboden kocht de heer K. Jonker voor f 35.— p. sn. en ^perceel 10 kocht de heer P. Boon voor f 37 per snees. Combinatie der perceelen 10 en 15 staande op f 2247.75 werd nog ge mijnd door de heer P. Boon met f 1— het werd dus f 2248.75. Alle perceelen tezamen groot f 10.91.60 H.A. stonden op f 23975.10 Geen liefhebber was er voor 't geheel, dus alle hoogste bie ders bleven koopers. De Schager markt blijft druk Vaarzen duurder dan melk koeien. Omdat de markt nu pas begint om 9 uur konden wij geen marktbericht denzelfden dag opnemen. Men vindt dat vandaag el ders in dit nummer- Pl.m. 200 vette koeien waren aangevoerd. De handel in tijdkoeien was best duur tot 280,—. 1 beest zagen wij nog verkoopen voor 300— De handel in geldekoeien heel goed tot 260,—. De aan voer van vaarzen heel goed. Deze werden duur cn vlug verkocht wat een prijzen 220,tot 290,Hoe is het mogelijk nog duurder dan een melkkoe! Graskalveren voor de fok duur vlug. Kuicn was een rage, deze noteerden nog tot 120,— Kalfstieren golden heel wat minder. De aanvoer van paarden was weer belangrijk, de beste paarden werden aan de heeren Boersma en Dekker, deze hadden ze van 8001000 gld. Gewone paarden van 300600 gld. Handel van paarden was goed. Naar hitten was veel vraag, deze golden van 250400 gul den. Bokken cn geiten werden heel duur verkocht. Er werd verteld voor een vette werd 60,-- besteed, maar bij na vraag scheen dat toch niet waar te zijn. Maar gronte prijzen zijn er wel besteed. De handel in wolvee was weer heel goed. No teering voor jonge vette schapen tot 69, Oude slachtschapen 5580 gld. en overhou- ders voor de slacht 34—42 gld en voor 't leven 2030 gld. flinke prijzen. De biggen iets duurder bij de vorige week nu tot 13,- Schrammen tot 24,—, handel van beide goed. Er komt fneer leven in. Drachtige zeugen 6585 gld handel goed. De handel in konijnen was vlug duur tot 3,— werd er genoteerd De handel in kippen gewoon goed tot 1.25. Het was weer een mooien wat aanvoer betrof en bezoek heel wat drukte. „SCHAGEN--NIEUWS. Het. vertrek van Schagen II moet worden veranderd in 8 uur, daar de wedstrijd niet 's middags, doch 's morgens om 10 uur wordt gespeeld. Geld door adviseur verduisterd. Een bejaard vrouwtje uit de Jordaan leefde in betrekkelijk behoeftige oms.andig heden. Maatschappelijke steun gaf haar we kelijksch een bedrag van f 4.— bijsteun, zelf had zij een inkomentje van f 5.50 per week. Met veel moeite kon zij zich redden, maar tochwist zij iedere week nog een kwartje voor de loterij weg te leggen. En het geluk was met haar. Op 18 October 1938 viel de honderd duizend op haar lot Zij had een twintigje met iemand samen en kreeg ruim f 2000 in handen. Een schat voor de oude vrouw. Onmiddellijk toog zij naar Maatscliappelijken Steun, om te zeggen, dat zij geen bijsteun meer behoefde en dat zij zich door het lof zelfstandig had ge maakt. Een belangrijk deel van het geld besteedde zij. om zich eens keurig in de spullen te zetten. Een nieuwe inboedel, bed- degoed en kleeren werden aangeschaft. Maar cr kwam een leelijke tegenslag. Maatschappelijke steun vorderde de ver strekte steun ad f 450.— terug. Daar had de oude Jordaansche, blij dat ze eindelijk weer eens over wat contanten beschikte) weinig lust in. Maatschappelijke steun maakte de raak hij den kantonrechter aanhangig en deze gaf een beschikking van terugbetaling af. Nog hield ..tante Griet", zooals zij in den Jordaan heet. de koorden van de beurs toe geknoopt. Zij toog naar een zaakwaarnemer om raad. Deze wist er wel wat op: Wij ma ken van het geld een gefingeerde lijfrente Je kriigt fiideüik iedere week f 4 50 en la ter kan je eventueel ie geld -voor het groot sfe deel weer terugkrijgen, als eerst de be schikking van den kantonrechter maar is meetrokken." Dp vrouw voelde er wel wat voor en zij stortte f 500.voor welk bedrag de advi seur iemand zou vinden om de lijfrente op DUBBELE HULDE AAN DEN BURGE MEESTER. De groote politieke steekspelen kunnen nu buiten beschouwing blijven en men heeft reeds in onze krant kunnen lezen.' dat de opmerkingenvan de commissie ter con trole weinig en de antwoorden van het college sober waren. De publieke belang stelling was dan ook nihil. De gewone span ning van „wat zal hij zeggen en wat zal hij antwoorden" ontbrak dan ook. vrij lus teloos begon men aan de afhandeling van de agenda, waar behalve de vaststelling der begrooling. weinig anders meer op stond dan een leerarenbenoeming en de langzamerhand traditioneel geworden grondtransacties. Het aantal politie-agenten zal gebracht worden op 34. De heer Coerts drong aan op nog meer veiligheidsmaatregelen om verdrinken ten gevolge van de duisternis te voorkomen. Noe betere voorzieningen langs de walle kanten vond deze spreker noodzakelijk, valt men in een van de Alkmaarsche grachten, dan kan men zichzelf niet redden. Onver antwoordelijk is bet voor oude menschen om 's avonds op straat te komen, voor de zen kan het gemeentebestuur geen verant- oording nemen, het gaat echter om de werkers, die 's avonds op straat moeten zijn. De heer I-Ioytink vroeg of er al noodver lichting in de stad was en toen raadde de Heer Couwcnhouvcn den, Heer Hoytink aan zich op de Schager Courant te abonneeren. die dit als nieuwtje Woensdag bracht... Ver schillende hoeren gaven nog nuttige wen ken om het gevaar in het waterrijke Alk maar te ontloopcn en iemand die in doods nood schreeuwt te kunnen helpen. Dit alles was in een klein uur afgedaan, om twee uur was dc raad aan de begroo ting toe. maar eerst gingen op voorstel van den heer Venneker de deuren dicht. Nog viel het gouden herfstzonnelicht in de raadzaal, toen de vergadering werd heropend, maar intusschcn hadden de besprekingen „onder de roos" bijna twee uur geduurd In derdaad werd algemeen beschouwd, doch wat de heeren zeiden waren zuchtjes, verge leken bij de donderstormen die anders onder de oude gebinten konden woeden. Zonder uitzondering brachten zij die spraken, hulde aan het college, de ambtenaren en werklie den, en zij spraken het vertrouwen in de be stuurders achter de regceringstafel uit, óók al hadden dezen vaak maatregelen moeten treffen buiten den raad om. De heer v. d. Val! bracht den burgemeester zelfs „dubbele hul de", omdat er In Alkmaar wel eens andere geluiden zijn gehoord, waarmede de spreker natuurlijk het oog had op de actie van de N.S.B. zijde tegen burgemeester van Kinschot gevoerd. Vele lansen zijn gebroken voor een betere sa- larisrcgeling voor het personeel van het dis tributiebedrijf en het was de heer Couwen- hovcn, die de salarieering rondweg een schandaal noemde. zich te nemen. Z^pif rekende hij f 50 om de verzetprocedure voor den kanionrechter te voeren. Later moest er voor een week of zes. zooals de vrouw dacht weer f 500 worden gestort om de lijfrente eindelijk in orde ie krijgen. Weer beiaalde zij, maar van een lijfrente kwam -niets, In Januari 1939 kon het vrouwtje een winkel koopen voor f 300. Zij toog naar haar adviseur, om daar wal contanten terug te krijgen, omdat zij zelf niets meer in huis had. Na lang aan dringen kreeg zij de f 300 terug. De rest liet echter op zich wachten, na iedere aan maning werd zij met een kluitje in het riet gestuurd. Tenslotte werd een klacht ingediend cn de zaakwaarnemer stond gister voor de vijfde kamer der rechtbank terecht, verdacht van verduistering. De verdachte gaf toe, dat hij het geld niet tijdig had kunnen terugbetalen. Zelf had hii gerekend op betalingen, die uit waren ge bleven. Thans betaalt hij reeds 15 weken regelmatig f 4.50 aan dc vrouw. De officier van justitie Mr. Bosch achtte de verduistering een ernstig geval en hij reqüirëerde een gevangenisstraf van acht maanden. Vonnis 21 Nov. Italië en de Olympische spelen Een dezer dagen bracht de Italiaansche sportleider M Parenti, een kort bezoek aan Berlijn, waar hij o.a. internationale vraag stukken met den Duitschen sportleider be sprak. Thans is in bevoegde Berlijnsche sport- kringe" hekend gemaakt, dat Parentie den wensch te kennen zou hebben gegeven, dat de organisatie der eerstkomende Olympi sche spelen aan de Italianen zal worden toevertrouwd. Economische druk op JAPAN B-ritsch embargo op hennep voor Japan. In een bericht, dat in handelskringen te Osaka uit Calrutta ontvangen is, wordt ge meld. dat de Britsche douaneautoriteiten van Calcutla voor hennep en hennepproduc ten. die voor Japan en Mandsjoekwo be stemd zijn. een exportembargo hehhen afge kondigd. Domei bestemnell dezen Britschen maatregel, gezien hetB belang van de be tref f^'1 de trnederen voor de oorlogsindustrie van Japan als een duidelijke poging tot het uitoefenen van economischen druk» ALKMAAR Het tweede punt dat aller aandacht had, was de muziektuin, het lijdend voorwerp van Alkmaar. Men moet eindelijk eens durven zeggen, aldus de heer v. d. Vall, dat dit „schip van bijleg" is gestrand en men niet geslaagd is in den tuin Alkmaar een goede concertgelegcnheid te geven. Niet enkel is dit zoo in Alkmaar, ook Schagen heeft een tuin, die niet rendeert, betoogde de heer v. d Vall. In de geest van den nieuwen tijd bepleiten verschillende leden het invoeren van schoolzwemmen, de aanleg van meer kinderspeelplaatsen de Kro'cht is nog steeds een duinlandschap betoogde de heer Eriks en het was de heer Couwenhoven, die a la oud-wethouder Westerhof een stukje ging voorlezen ter propaganda van het geven van les in lichamelijke oefening op de scholen door bevoegde leerkrachten. Wat de „kleinere" opmerkingen betroi vermelden wij nog dat de heer Venneker op zijn verlanglijstje had staan, gezinstarieven voor gas en electriciteit, de heer v. d. Vall centrale keukens, de heer Sietsma opheffinj van de toelage van f 750 aan het slachthuis, de heer Grondsma hooger subsidie voor dj leeszaal, waar de salarieering ook al bene den peil is en het aantal uitleenboeken uit gebreid moet worden, hoogere bijdragen van de buitengemeenten voor het Centraal Zie kenhuis, de heer Couwenhoven verhooging van de post gemeentedrukwerk, dc heer Raat hoogere subsidie voor de vereeniginpt ter bestrijding van tuberculose, door ande re vereenigingen lager te subsidieeren, n de heer Sietsma een aula op de begiaal- plaats. Beschouwinen over de cijfers werden niet gegeven. De heer v. d. Vall had deze begroo ting in een tijd dat men om vier uur niet weet, wat er om vijf uur zal gebeuren, een slag in de lucht genoemd en daar waren de leden het mee eens. Gaarne hadden zij het verschil in de begrooting overbrugd ge zien, en de voorgenomen concentratie der bedrijven had de heer mr. Leesberg gaarne in cijfers zien uitgedrukt. Men nam hel het college niet kwalijk, dat Alkmaar nog steeds „bedeeld" wordt, het heeft volgens den heer Sietsma een „knappe" begrooting opgezet, waarin, aldus de heer Venneker. alleen de post onvoorzien wel wat hooger kon zijn. Wel tevreden, maar niet voldaan was de raad over de plannen van het col lege trn aanzien van de openbare werken. De heor Eriks noemde in dit verband dt Friesche brug en de tunnel plannen, welkt bij de a.s. uitbreiding weer urgent worden, Met den heer Sietsma was spr. eens dat het college niet de eenstemmige adviezen van de commissie van bijstand naast zid neer moest leggen. Eén afgevaardigde sprak niet. Dat was de Nationaal Front-man de heer Bonsema, die anders bij begrootin.gsvergaderingen dt eerste trompet bespeelt. Met een genoeglijk misschien wat hautain glimlachje zat hij in zijn stoel gedoken, de zijdelingsche toe spelingen vermochten hem niet uit zijc tent te lokken. Misschien bewaart hij zijE troeven ZONDAG 10 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. - Doop. Aangifte Vrijdagavond 7—8 uur aan de pastorie. Ecnigenburg, geen dienst. Oudesluis, zie1 Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Zuid-Zijpe. geen dienst. Dirkshorn. voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Oude Niedorp. voorm. 10.30 uur. Ds. Boeke. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Heerhugowaard. geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy Wanmcnhuizen, nam. 3 uur, Ds. Nell. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur. Ds. Nell. Kolhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Aartswoud. voorm. 10.30 uur, Ds. H. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur. Ds. H. Kreb. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Poel. Kcrkernadsvcrkiczing. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever. nam. 2.30 uur. Ds. v. Beek. Zuidscharwoudo. voorm. 10.30 uur. de heer C. A. Korndörffer. Anna Paulowna. voorm 10.15 uur/de heer A. Kalis. Doopsgezinde Gemeente, Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Oos- terbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. P. J- Smidts. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 9.30 uur, Cand. Hoekstra, van Garijp. Nam. 2.30 uur, Cand. Hoekstra. Kolhorn. voorm. 10 uur. Ds. Visch. Nam. 3 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagerbrug, voorm. 10.30 en nam. 2,30 uur, de heer F. van Rossum. v. Schemenzeel. Breczand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. Ds. Jansen, van Den Hel der. HA. Schaeerbrug, Chr. .Tongemannenvereenigiuff Bijeenkomst Dinsdagavond" 8 uur in het Evangelïsatiegehomv. Middenmeer, voorm. 10.30 uur (9 uur Wieringenme.ertiid), Ds. G. J. v. d. Poll W'erineerwerf. voorm 10.30 uur, Cand. C- ■Tonrreboer. Nam. 12.15 Zonddae;school. SlooMorp. nam. 3 uur. Ds. v. d. Poll. Slootdorp. 's av. 7.30 u., Jeugdbijeenkorast, E. V. ..Maranatha". Bereen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. 10-30 U-( Ds. H. J. Drost, van Haarlem,

Schager Courant | 1940 | | pagina 6