„Saulus werd Paulus" Dit seizoen géén voetbal sport in Den Helder AKKERTJE onpl op Texe l RAAD OUDE NIEDORP Uit Alkmaar Fusie Bood vao IJsclubs met IJHN- DE HEER VAN ZOONEN HAD EEN VOORSPELLENDE GEEST! Voor samenvoeging met Winkel, Nieuwe Niedorp en desnoods Hoogwoud. NIEUWE NIEDORP CENTRUMGE MEENTE, NIEDORP DE NAAM. 9 De raad met de collectebus op stap, maar de heer van Zoonen doet niet mee. De raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Bosma. Van de ingekomen stukken vermelden wij dat P.T.T. heeft medegedeeld, dat met in gang van 1 November de garantie van het telefoonstation te Zijdewind f 24 bedraagt inplaats van f 29.25. BEGROOTING 1941. Aangeboden wordt de begrooting 1941. Vol gens aanwijzingen van Ged. Staten dienen in de begrooting 1941, indien deze niet op gewone wijze sluitend is te maken, geen posten te worden opgenomen van bijzondere bijdragen uit 's rijks kas of steun in de kosten van de huishouding der gemeente. Door deze en andere nieuwe maatregelen wijst de begrooting een tekort aan. De ge wone uitgaven bedragen f 66720.43, de ge wone ontvangsten f 52490.03, het nadeelige slot f 14230.40. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 10778.30. Vorig jaar bedroeg de uitkeerimr uit de gemeentefonds belasting ruim 107 het is dus een groote •teruggang. Op verhooging van toelagen voor leermiddelen enz. mag niet worden gerekend. Bedoeling is een zuiver overzicht te krijgen van den stand der oremoente'inantién van elke ge meente, opdat spoedig kan worden overwo gen op welke wijze de tekorten kunnen wor den weggewerkt. Hei subsidie voor het B A. bedraagt f 4400.is lager geraamd dan hot oorspronkelijke plan, omdat rekening gehouden moet worden met winterhulp. De jaarwedde van den 2dcn ambtenaar ter secretarie zal worden gebracht on f 700. deelt voorzitter mode. als hij het ontstaan van het begrootingstekort nog nader toe licht. Er zijn geen ingrijpende bezuinigingen mogelijk om het tekort kleiner te maken. De heer v. Zoonen vraagt of voor het grooter aantal inwoners ook meer per in woner wordt uitgekeerd, en hoe zit het met de school, nu er Heldersche vluchtelingen zijn? Zoo komt men nooit uit; deze kinde ren hehben ook leermiddelen noodig. Voorzitter zegt. dat de zaak nog in behan* deling is hij de hoogere instanties. Het is een onbillijkheid, maar of het terecht zal komen, is een andere vraag. Met Den Hel der is misschien een regeling te treffen. DE SAMENVOEGING Hoewel niet kan worden ontkend zeg gen B. en W., dat deze gemeente in de laatste jaren in een minder gunstige fi- nancieele positie is komen te verkeeren betreuren wij het ten zeerste, dat men de zelfstandigheid van de vele kleine v histo rische gegroeide gemeenten thans wonscht op te heffen, juist in een tijd nu de looncn en de prijzen der producten een redelijk peil beginnen aan te wijzen, hetgeen ze ker over eenigen tijd een gunstige invloed zal hebben op de gemeentefinancion. Ook de bevolking raadpleegt den burge meester in deze buitengewone tijdsomstan digheden vooral in kleine gemeenten veel meer dan voorheen en worden hem tal van moeilijkheden voorgelegd, welke vragen om een oplossing. Ondanks het vorenstaande kun - nen wij niet tegen samenvoeging zijn van de gemeenten Oude Nie dorp, met de gemeenten Nieuwe Niedorp, Winkel en Hoogwoud. Een combinatie tot één gemeente achten wij uit een oogpunt van eco nomische structuur, alsmede uit een oogpunt van geografische lig ging wel. aannemelijk. Ook de geaardheid der bevolking der te combineeren gemeenten komt vrijwel over een met die van de bevolking dezer ge meente. Indien met de wenschen van het ge meentebestuur van Hoogwoud om in laat ste instantie met andere gemeenten samen gevoegd te worden rekening wordt gehou den en deze gemeente niet in dé aange geven combinatie zou worden opgenomen dan nog kunnen wij ons vereenigen met een samenvoeging tot één gemeente van de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Nie dorp en Winkel. Waar de mogelijkheid niet is uitgeslo ten dat de Secretaris-Generaal voornoemd deze combinatie te klein zou achten zou den wij het op prijs stellen, dat een ge deelte van de gemeente Harenkarspel be staande uit de polder Waarland en Sloot gaard aan de Nieuwe gemeente wordt toe gevoegd. Op historische gronden zijn wij van oor deel. besloten B en W., dat de naam van de nieuwe gemeente alsdan zal moeten zijn „Niedorp', terwijl als centrum ge meente moet worden aangewezen de ge meente Nieuwe Niedorp De heer Van Zoonen heeft in Juli, toen de secr.-generaal bevoegdheid kreeg samen te voegen, direct overleg met den heer de Heer genleegd en was van plan bij de begrootingsr- behandeling de zaak aanhangig te maken. Deze plannen zijn achterhaald, spr. is warme voorstander niet nu geworden, maar reeds jaren. Er is vroeger in dezen raad op 9 November 1928 door spr. reeds over gesproken. De heer Van Zoonen leest voor wat er toen. over is gezegd. Tal van argumenten toen naar voren ge bracht, eelden nog, versnippering leidt tot verspilling van krachten. 29 Januari 1929 vroeg het gemeentebestuur van Nieuwe Nie dorp onderzoek naar samenvoeging. Het ad vies van B. en W. van Oude Niedorp luidde afwijzend. De heer Van Zoouen en Kriller waren toen wèl voor een onderzoek. Onder den druk der omstandigheden is spr. dus geen voorstander geworden, de toenemende financieele druk maakte reeds lang het zelf standig voortbestaan van kleine gemeenten onmogelijk. Ook thans zijn er nog problemen als onderwijszaken, verkeer, enz., enz,, naast het hoofdmotief voor bezuiniging. Verbluft is spr. over het advies van B. en W., omdat hij dacht dat de meerderheid er wel niets van weten wilde. Saulus is Paulus geworden! Het advies is kort en sober, graag had spr. iets gezien over de besprekingen met colleges uit andere plaatsen. Komt er een hulpsecretarie?, Hoe gaat het met de distributie, enz.? Het advies is zoo: we zijn voor samenvoe ging, maar voor de rest weten we niets! Spr. krijgt nu meer dan hij verlangde, tegen sa menvoeging met Hoogwoud heeft hij geen be zwaar, al vindt hij den afstand wat gi-oot. Gézien echter de sterke minderheid in Hoog woud die voor samenvoeging met Winkel enz is., vervalt dat bezwaar. Wat de dcelen van Harenkarspcl betreft, meent spr. dat men te ver gaat. Dat kan nog later bij grens wijzigingen besproken worden. Overigens gaan spr. en zijn fractiegenoot geheel met het advies van B. en W. mee. Nieuwe Nie dorp schijnt als centryimgemeentc de beste oplossing. Voorzitter heeft met belangstelling ge luisterd en wist niet dat de Heer van Zoo nen zoon voorspellende geest had! (gelach) Spr. heeft zich in verbinding gesteld met de collega's van Winkel en Nieuwe Niedorp Naar hun meening was een nadere bespre king niet noodzakelijk. B. en W. kunnen absoluut geen argumen ten tegen samenvoeging vinden, ook niet ten aanzticn van Hoogwoud. Wat het deel van Haren karspel betreft meenen B. en W. dat de geaardheid der bévolking dezelfde is. De heer Tromp is het met het advies van hoogerhand eens. Komt Hoogwoud er niet bij, zou spr. toch gaarne grenswijziging met Harenkar9pel zien, en anderzijds grenswijzi ging van de „staarten"-der gemeente. Voorzitter deelt nog mede, dat met Haren karspel geen overleg is gepleegd, maar 't was maar een idee. De heer Tromp wijst op het noordelijk deel der gemeente, dat eigenlijk bij Haren karspel behoort. Voorzitter: Ik geloof dat vele gemeenten zich op dé grenswijzigingen bloot staan, men moet het meer zien als administratief geheel, de bevolking blijft dezelfde, ze zal er weinig van merken. Men blijft toch door elkaar werken, men blijft bijv. bij dezelfde veiling aangesloten enz. Spr. wil zich houden bij wat gevraagd wordt en zelf geen combinaties zoeken, cn prijst zich gelukkig, dat het college de kaart van den raad getrokken heeft. De heer Tromp: We zullen het toch wel moeten slikken! Voorzitter: Waarom dan advies gevraagd? Met gegronde argumenten wordt zeker re kening gehouden, maar die zijn er hier niet, vandaar ons sober advies. De heer de Heer vindt Waarland en Slootgaard er niet bij hooren. Dat is een grenswijziging, dat wordt niet gevraagd, dus hoort niet in het advies. Voorzitter: B. en W. hebben geen bezwaar dit er af te laten; 't ging alleen om er het oog op te richten. Weth. Bakker zou toch het gedeelte Ha renkarspel in het oog willen houden, als Hoogwoud er niet bij komt. De raad vercenigt zich met het voorstel van B. en W„ de zinsnede over Slootgaard cn Waarland wordt er uitgelicht. REKENING-COURANT-OVEREENKOMST'. B. en W. stellen voor een nieuwe reke ningcourant-overeenkomst te sluiten met de Bank voor Nedcrlandsche Gemeenten. De bank kan voor het jaar 1941 een crediet van f 15000 verleenen. Aldus besloten. AFVALVERORDENING. B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van dierlijke afval len en van cadavers van honden en kat ten. Het voorstel verwekt hilariteit. De heer v. Zoonen vraagt hoe het nu verder gaan moet met de schillenboeren Worden dezen ingeschakeld? Voorzitter zal met hun belangen zeker rekening houden. Overigens zullen er zeker nog besprekin gen met. den Vleeschkeuringsdienst moeten plaats hebben en er komen over deze zaak noe eiken dag circulaires. De verordening wordt z. h. s. aangeno men. BENOEMING. Het bestuur der Protestante Armvoogdij zond de volgende aanbeveling voor léden v. toezicht wegens aftreden van de heeren A. Mijts en H. Fijma. 1: A. Mijts, 2. P. Kooij. 1. H. Fijma, 2. P. Blokker. Gekozen worden de heeren Mijts en Fijma. De heer v. Zoonen merkt nog op dat de heer Mijts lid van bestuur is en de heer Fijma lid van de comm. vaif toezicht. Dit wordt juist bevonden. NIET GOED OPGEPAST. Uit een rapport van de commissie voor het nazien der gemeentelanderijen. blijkt, dat de grondgebruiker N. de Jong te Heer- hueowaard het land laat vervuilen. Over eenkomstig het verlangen van den raad stellen B. en W. voor de huurovereenokms* aan genoemden persoon voor 1941 op te zeggen. Aldus besloten. WIJZIGING BEGROOTING 1940. Dp wijziging betreft posten van werkloos- heidszorg e. a. en worden aangenomen. Be paald wordt 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting te heffen. Een pluimpje De heer van Zoonen maakt voorziter een compliment over de uitgebreide agenda. Hoe gaat het met de slootdemping! vraagt hij vervolgens. Voorzitter zegt dat de inspecteur heeft medegedeeld dat er 5 werkloozen in de cen trale werkverschaffing worden opgenomen, zoodra meer werkloozen komen gaat de slootdemping door. De heer de Heer acht het hokje van de luchtbescherming niet geschikt. Men lijdt er koude, de kachel is te groot voor het rant soen brandstof de menschen nemen zelf al hout mee. Ook mankeert er een zoldertje. Voorzitter zal een onderzoek instellen. Weth. Bakkér heeft ook klachten over het luchtbeschermingsgabouwlje, het rookt er en dus moet de deur open. Ook dit zal de voorzitter onderzoeken. De heer Tromp vraagt naar de demping van een sloot in Zijdewind. Dit hoort tot hetzelfde werk als waar de heer van Zoo nen op wees zegt voorzitter. Voorzitter brengt tot slot de winterhulp ter sprake, er moeten organisaties in het leven worden geroepen, opdat de winterhulp aan het doel zal beantwoorden. Hier moet zeker gelden voor het volk, om het volk, de burgers moeten' meewer ken. Voorzitter doet in de eerste plaats epn beroep op de raadsleden, niet, direct een financieel beroep, maar om de collecte te doen slagen. Voor de eerste maal zou spr. graag met de leden de gemeente af wil len collecteeren. De raad dient voor te gaan. Vermoedelijk keert de collecte maan delijks terug, maar voorzitter zal ook de damescommissie inschakelen. Zoodat bij toerbeurt wordt gecollecteerd. De heer v Zoonen doet het leed een dis sonant te Vormen, maar hij doet aan die collecte niet mee. Een principieel debat wil spr. hierover niet voeren. Voorzitter: Het spijt mij dat ik u er niet warm voor kan krijgen, maar U zult wel gegronde redenen hebben. Hierna sluiting. SPELERS KUNNEN ZICH TIJDELIJK LATEN OVERSCHRIJVEN. Men schrijft ons: Hoewel de plaatselijke vereenigingen zich tot het uiterste hebben gegeven om- ook 'dit seizoen, zij het dan onder zéér moeilijke omstandigheden, de voetbalsport te doen voortgaan, is nu definitief besloten om, gedwongen door de omstandigheden, dit seizoen de voetbalsport stop te zetten. Zeer tot hun spijt moest tot dit besluit worden overgegaan naar aanleiding van een bespreking met het Afd. Bestuur op Zaterdag 2 November j.1. te Amsterdam, alwaar H.R.C. en „Helder" waren uitgenoo- digd en het daaropvolgend schrijven van den N.V.B.. waarin deze mededeelde, dat het bondsbestuur zeer tot zijn spijt genood zaakt was de vereenigingen dit seizoen uit te sluiten van voetbal. Tevens werd daarbij de toezegging gedaan, dat de Heldersche clubs, zoodra daartoe weer de toestand aanleiding geeft, in hun oorspronkelijke klasse terug zullen keeren. Op de reeds eerder genoemde Afd! Vergadering werd tevens als bewijs van compensatie de toezegging ge daan, hetwelk eveneens door het Bondsbestuur werd bekrachtigd in het van haar ontvangen schrijven, dat de spelers der Heldersche clubs, die door het -niet spelen in Den Helder, overschrijving naar een ver- eeniging buiten Den Helder wen schen. om toch de voetbalsport te blijven beoefenen. onmiddellijk overschrijving kunnen verkrijgen, doch dat deze overschrijving auto matisch zal worden ingetrokken, zoodra de Heldersche clubs weer aan de competitie zullen deelnemen. Deze maatregel zal natuurlijk alleen gel den voor die spelers, welke aan hun finan cieele verplichitngen hebben voldaan; deze spelers behoeven zich dus op te géven bij die club. waarvoor zij wenschen te spelen, welke dan met de betrokken Heldersche club-de over=chrijving regelt. Door het besluit van den N.V.B. vervalt dus ook de door de Heldersche ver eenigingen voor hun lagere elftallen reeds besproken plaatselijke competitie. Er zal dus absoluut niet gevoetbald worden. Het is jammer, dat zulks moest gebeu ren, doch gezien de groote stagnatie, welke reeds ontstond in het programma der Held. cluhs en de onzekerheid of er Zondags al of niet gespeeld zou kunnen worden. moe- Jen wij het Bondsbesluit als zeer wijs ach ten en ons als sportsman daarbij neerleg gen. WIERINGEN ARBEID IN DUITSCHLAND Van de gelegenheid om in Duitschland te gaan werken is ook in deze gemeente ge bruik gemaakt Reeds een 10-tal personen hebben aldaar een werkkring gevonden, terwijl zich nog dagelijks nieuwe gegadig den op de Arbeidsbeurs aanmelden. BOUWVERGUNNING. Door den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw is aan de N.V. v/h King- ma en Zn. te Slootdorp vergunning ver leend voor het bouwen van 5 arbeiders woningen aan den Westerlanderweg. Verloren een bruine astrakan damesmuts. Inlichtingen gem. bode. ANNA PAÜLOWNA RAADSVERGADERING. De raad zal Donderdagmiddag vergade ren. Onder anders zal de begrooting wor den aangeboden. „Zenuwen „Nare dagen"? Moe en mat? De Neder fandsche y Pijnstiller DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Doordat intusschen een slachtverbod voor schapen is afgekomen, was er van markt niet veel sprake meer. Successievelijk zijn nu de varkens, de koeien en ten slotte de schapen verdwenen, zoodat er niets meer is overgebleven. De schapenaanvoer bedroeg nog 19 stuks, doch ze werden niet verhan deld, zoodat er geen noteering was. We zagen eenigc varkens, welisw.aar klein van stuk, maar toch varkens. We meen den, dat ook hier gelijk elders, daarom weer sprake was van eenige'varkenshandel. Doch dit bleek, onjuist. De dieren werden aange leverd voor de veehouderijcentrale en daar voor op de markt uitgeladen. Het aantal aangeleverde koeien was met 154 heden belangrijk minder dan in de afee loopen weken. De periode van de grootste afzet schijnt langzamerhand te verstrijken. In verband met deze verminderde aanle vering interesseerde ons het percentage, dat werd toegekend aan de slagers. Dit bleek echter nog niet bekend te zijn. DE REORGANISATIE VAN DE ARBEIDS BEMIDDELING EN ANDERE GROOTE REORGANISATIEPLANNEN. Ten aanzien van de reorganisatie van de arbeidsbemiddeling, waarvan de centrale voor het Noorden van Noord-Holland te Alk maar zou worden gevestigd, duiken gere geld geruchten op, waarvan men echter nimmer een officieele bevestiging kan ver krijgen. Steeds opnieuw hoort men verlui den. dat de leider van het centrale bureau te Alkmaar zou worden de heer Brandsma, thans leider van het gemeentelijk bureau te Den Helder, terwijl de heer v. d. Heuvel, die thans te Alkmaar met d'c leiding is belast, zou verhuizen naar Hoorn. Bij deze reorganisatie doet men er goed aan te bedenken, dat het hier alleen betreft de arbeidsbemiddeling. De andere diensten die in den regel door de gemeentelijke, bu- reaux voor sociale zaken werden behartigd, als steunverleening. werkloosheidsverzck». ring, werkverschaffing, blijven takken van gemeentelijke zorg, hetgeen beduidt, dat de verandering van veel minder ingrijpenden aard zal zijn, dan sommigen wel eens schij nen te denken. Voor zoover Alkmaar betreft, meepen som migen, dat het er weer van zal komen, dat de leider van het Maatschappelijk Hulpbe toon, in de toekomst ook met deze diensten zal worden belast. Het feit, dat" de verwachte benoemingen nog steeds uitblijven, geeft ruimte tot de ge dachte, dat nog tal van moeilijkheden moe ten worden overwonnen, alvorens het tot de difinitieve uitvoering van het plan kan ko men. En zoo rijst hier en daar twijfel.of alles op 1 Januari zal marcheeren, gelijk oor spronkelijk in de bedoeling zou hebben ge legen. Bedenkt men hierbij tenslotte dat het in dit geval gaat om een reorganisatie, die reeds sedert lang onder onze vorige regee ring is voorbereid, terwijl de beteekenis er van zich slechts uitstrekt over de arbeids bemiddeling, dan wordt het duidelijk, dat soortgelijke reorganisaties een geruimeri tijd van voorbereiding behoeven. We brengen -dit in verband met de voorge nomen combinaties van gemeenten, waar over den laatsten tijd zooveel te doen is ge weest en die ook op 1 Jan. a.s. een feit zou moeten zijn. Gezien de tijd, welke de reorga nisatie van de arbeidsbemiddeling vordert en de berg van bezwaren, wel^e zich voordoet bij de voorgenomen combinatie van gemeen ten, behoeft men zich er niet over te verwon deren, dat alom steeds meer twijfel begint te rijzen of deze combinatie wel zoo spoedig zal kunnen worden verwezenlijkt als aanvanke lijk de bedoeling schijnt te zijn geweest. PROMOTIE AAN HET STADHUIS BIJ DE AFDEELING ONDERWIJS. Het zal de meesten niet zijn opgevallen, dat bij de behandeling van de gemeentebe- giooting, alvorens tot stemming werd over gegaan, door den burgemeester werd medege deeld, dat een salarispost werd verhoogd. Een en ander betcckende, dat de afdeeling onderwijs aan het gemeentehuis voortaan niet meer, gelijk voorheen twee commiezen rijk zal zijn, doch de heer Van Barneveld wordt gepromoveerd tot hoofdcommies. We meenen te weten, dat hiermede een der hqrtewenschen van den neer Van Barneveld is vervuld. SINT PANCRAS „DE DAVID ZAL VERDWIJNEN. Zooals wij reeds mededeelden zal de be kende korenmolen ,De David" van den heer Timmerman, Sint Pancras, die dit dorp tot in verren omtrek zoo'n schilderachtig as pect geeft," onder sloopershanden vallen. De omloop van den molen, die gevaar begon op te leveren, is inmiddels verwijderd. Deze molen is afkomstig uit de Zaan cn aldaar plm. 1795 gebouwd. In 1904 is de molen door den heer Timmerman van de gebroeders Zwaardemaker gekocht en naar Sint Pancras overgeplaatst, zoodat er toen te Sint Pancras twee molens van den heer Timmerman stonden, dicht naast elkaar. Deze andere molen, die kleiner was dan „De David", was den 12en Mei 1884 door den heer Timmerman betrokken en is na derhand gesloopt. Naarmate de tijd vprderde breidde het bedrijf van den heer Timmerman zich meer en meer uit. In het laatst van 1918 b.v. ging men tot electrificatie over terwijl ook een malerij werd bijgebouwd. Terwijl in 1937 dit bedrijf, wat inmiddels een N.V. gewor den was, naar Alkmaar werd verplaatst en ondergebracht in een geheel nieuw eroot en modern gebouw aan den Schermerweg. Zoo komt het dan dat ook De David zijn tijd heeft gehad en overbodig is geworden. MAN EN VROUW GEDOOD BIJ HET DEMONTEEREN VAN EEN AANGE SPOELD PROJECTIEL. - Zondagmiddag is een zeer ernstig ongein! gebeurd, waarbij twee dooden. een jonj echtpaar, zijn te betreuren De man had o; hot strand achter de Westcrmient een pro jectiel gevonden en dit mede naar huis nomen. Hier heeft hij het waarschijn]! willen bekijken, waardoor het projectl* tot ontploffjng kwam. De man en zijj vrouw werden vrijwel op slag gedood. Nogmaals wijzen wij erop. hoe gevaarlij het is een projectiel aan te raken. Indie men zoo iets vindt waarschuwe men diree de politie en blijve zelf op een afstand. Nader meldt men ons uit Texel omtreni dit droevig gebeuren: Zoodra bekend werd dat Remmert mer van de Westermient bij het experimcj teeren met aan aangespoeld projectiel vq gedood, terwijl zijn vrouw eenige uren lat» stierf, was Texel in rep en roer. Remmert Breiner, sedert kort in het husi lijk getreden met mej. E. Dros, had aan hi strand een voorwerp gevonden, waarvan lij de werking Piet begreep. Het kon evengotj een deel van een bom zijn als van een gn naat. Bremer nam het gevonden apparaat mcó naar huis, alwaar hij het gistermiddag, omstreeks 12 uur, begon te demonteeren. Nadat Bremer eenigen tijd bezig was a weest met dit zoo uiterst gevaarlijk werkji geschiedde de cata irophe. Het projectiel plodéerde mét een zware ontploffing, die omgeving op haar grondvesten deed daveren Tertond togen de naast-omwonenden nasi het kleine huisje van de familie Bremer,h grijpende dat zich hier een tragedie afft speeld had. Wie beschrijft hun schrik en om steltenis, toen zij Bremer vonden, zwaar te minkt en eveneens zijn vrouw buiten Ik wustzijn en bloedend uit verscheidene en stige wonden. Waar hulp voor den man niet meer kot baten, beijverde men zich de nog in leve zijnde ectitgenoote zoo snel mogelijk te ver voeren naar het ziekenhuis te Den Burg G» durende dit transport gaf de vrouw echts reeds de geest. De woning is. wat het interieur betref, ernstig beschadigd. De schade aan het er.' rieur valt mede. f Moge dit laatste droeve ongeval een m droeve waarschuwing zijn voor allen, dii meenen deze adviezen in den wind te moget slaan. HET NIEUWE TESO-SCHIP GAAT PROEFVAREN. Donderdag in het Noordzeekam Zooals men weet, werd eenigen tijd n leden door de directie van TESO beslois de vloot met een nieuw vracht- en pas» gierschip uit te breiden. De afbouw van dil schip heeft een vlot verloop gehad en nast ons thans wordt medegedeeld zal de nie» we aanwinst, die den naam draagt, vu „Voorwaarts" reeds aanstaande Donderd* haar proefvaart houden. Het is wel een teeken des tijds dat dl: proefstoopien zal geschieden in het Noord zee-Kanaal. Vermoedelijk zal Vrijdag a.s. het schip dan reeds naar Texel varen. HENSBROEK DIERENTROUW EN „MENSCHELIJKHEID". Bij 't vertrek van ds. Rijkx uit Hensbroel in de eersite dagen van October is de poes, die in deze pastorie 11 jaren verbleef, ach tergelaten. Hoewel velen zich reeds overl dier hebben probeeren te ontfermen weet d« poes steeds opnieuw z'n nieuwe tehuis ontvluchten, om dan maar weer om de pas torie te zwerven. (Omwonenden zorggen er voor dat het diw geen gebrek lijdt. Van den dominee intu»- schen geen groot bewijs van dierenliefde pc bovendien is de man wanneer hij de kal onverzorgd achterliet nog strafbaar cc dient vervolgd te worden Red.). BERGEÜ LAAGSTE INSCHRIJVER. De heer G. Roosloot te Bergen was bij dt einde vorige week gehouden aanbesteding van het verbouwen van het kan ton gerechts gebouw tot school voor lager landbouwon derwijs te Purmerend laagste inschrijver met een bedrag van 61'40. De gunning is aangehouden. Zaterdagmiddag vergaderde te Alkmaar in het paviljoen Kinheim de Bond v. IJs clubs in welke vergadering het bestuurs voorstel in behandeling kwam om den Bond van ijsclubs te ontbinden in verband met de besloten fusie met den Ijsbond „Hollands Noorderkwartier". Met alge meen© stemmen werd tot ontbinding van den. bond overgegaan en het bestuur be last met de liquidatie. Besloten werd, dat de aangesloten ver eenigingen voor het jaar '39—'40 vrijge steld werden van contributie. Wat het ba tig saldo van den bond betreft, is besloten, dit saldo te storten in de kas van de „IJ- H. N." met het verzoek deze gelden zoo mogelijk te bestemmen voor'het regelen enz. van wedstrijden op de korte baan. De heeren Meeuwig te Haarlemmermeer, Oud te Purmerend en Rijs te Warmen- huizen werden door de vergadering ge^0' zen om zitting te nemen in het bestuur van de „IJ. H. N.". meer speciaal hela5' met de behartiging van het hafdriid"n or de korte baan om geldnrijzen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6