Nieuwe Niedorp zij hoofdplaats Arrondissements rechtbank te Alkmaar Uit Alkmaar Raad Nieuwe Niedorp HOOGWOUD LIEVER NIET BIJ DE SAMENVOEGING. Begrooting geelt oen nadeelig slot van f9212.36. Een vnlinisbak extra noodlg. De raad vergaderde gistermiddag onder presidium van burgemeester Pluister. Se cretaris de heer Mr. van der Molen. De heer ter Haar woonde om de heken- de redenen de zitting niet bij. De heer De Boer is wegens ernstige ziekte niet aanwezig. Voorzitter wenscht hem een spoedig her stel. Bij de ingekomen stukken bevinden zich eenige. goedkeuringen op raadsbesluiten enz. De rekening 1939 is gesloten. INSTRUCTIE ONTVANGER. Op verzoek van Gedeputeerde Staten wordt een enkele redactiewijziging voorge steld, waardoor evenwel de materiëele in houd der instructie niet verandert. Aldus besloten. BEOROOTINGSWIJZIGINGEN. Voorstel tot intrekking van de 4e wijzi ging van den gewonen dienst van 1939 en tot vaststelling van de 9e wijziging van dien dienst. In de op 27 November 1939 vastgestelde 4e wijziging van den gewonen dienst van 1939 werd het nadeelig saldo van de rekening der Algemeene Armenadministratie over 1938 ten bedrage van f 2.018.S7, in den dienst 1939 geregeld; dit nadeelig saldo is echter in de op 26 September j.1. ontvangen afre kening van den biizonderen steun over 1938 verwerkt, uit welke afrekeing de voorge stelde 9e wijziging van den dienst 1939 voortvloeit. WIJZIGING VELDWACHTERS VERORDENING. Voorstel tot wijzigig van art. 26 van de veldwachtersverordening, in dier voege, dat de daarin geregelde wachtgelduitkeeringen in overeenstemming worden gebracht met die, vervat in artikel 3 van het Wachtgeld- besluit voor de burgerlijke Rijksambtena ren, een en ander op verzoek van den Secretaris-Generaal, Waarnemend Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken. Aldus besloten. GEMEENTEREKENING. De gemeenterekening over. 1939 wordt voorloopïg vastgesteld. De inkomsten van den gewonen dienst bedragen: f 121.871.70; De uitgaven van dien dienst: f 123.040.91; Nadeelig slot: f 1.169.21 De inkomsten van den kapitaaldienst. be dragen: f 100.200.99; De uitgaven van dien dist; f 98897.29; Batig, slot: f 1.303.70. Goedgekeurd \yorden de rekeningen der Ned. Herv. Weezènadministratie en der Alg. Armenadministratie. Algemeene Armenadministratie: Inkomsten Gewone Dienst f 18.852.79; uitgaven Gewone Dienst f 18.852.79. Inkomsten Kapitaaldienst f 1.050.53; uitga ven Kapitaaldienst f 173.batig saldo 1877.53. Ned. Herv. Weezenadministratie: Ontvang sten f23.213.51; uitgaven f22.196.35; batig sal do f 1.017.16. De rekeningen worden goedgekeurd. BEGROOTING 194L De begrooting van 1941 wordt aangeboden. Gemeentebegrooting 1941: Inkomsten Ge wone Dienst 179.021.81; uitgaven Gewone Dienst i88.234.17; nadeelig saldo f9.212.36. Inkomsten Kapitaaldienst f 18.117..34, uitga ven Kapitaaldienst f 18.117.34. Wanneer de belastingbij dragen als'gewoon- Jijk uitgekeerd waren geworden, was Nieu we Niedorp niet noodlijdend geworden, zegt "Voorzitter. AFVALVERORDENING. Vaststelling eener verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter be- schrikking stellen van dier]jjke afvallen en van cadavers van honden en katten. Aldus besloten. VERGOEDING BIJZONDERE SCHOLEN. Vaststelling van het bedrag der vergoe^ ding van de exploitatiekosten van de R.K.: school in 't Veld onder deze gemeente over het jaar 1939 en van het bedrag der vol gens artikel 101, te lid, voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven. Het bedrag der vergadering bedraagt 115 2/3Xf 10.50 1.214.50: door het school bestuur is aan voorschot ontvangen: f 1.100 en aan schoolgelden: f 149.40; f 1.249,40;. zoo dat door het schoolbestuur aan de gemeen te moet worden gerestitueerd: f 34.90. liet bedrag der voor vergoeding in aan merking komende uitgaven kan, gezien de overgelegde bescheiden, worden vastgesteld op f 1.232.03. GELDLEENING. Voorstel tot het aangaan van een geldlee- hing, groot f1500.tegen een jaarlijksche rente van ten hoogste 4J^9r. af te lossen in 10 jaren, voor de aanschaffing van turn toe stellen en verdere benoodigdheden voor het onderwijs in de lichamelijke oefening, als mede voor het geschikt maken van het. voor hot geven van dit onderwijs bestemde, lo kaal in de oude school bij de kerk, een §n ander-in verhand met het verplichte gymnas tiekonderwijs m.i.v. 1 Januari a.s. Aldus besloten. Voorstel om aan S. Arts, A. Arts en W. Fijnheer, het land achter de begraafplaats aan ieder voor een dorde gedeelte, voor' den tijd van drie jaren, te .verhuren, tegen een prijs, berekend, naar f150.per H.A. ITet weiland mag worden omgezet in tuin grond. Het land is totaal 20 Are groot. DE SAMENVOEGING. Wij erkennen over het algemeen het nut van samenvoeging van kleine gemeenten, schrijven B. en W. Samenvoeging onder de tegenwoordige omstandigheden en op zoo haastige wijze als thans wordt voorgesteld, achten wij echter niet in het! algemeen be lang. Onmiddelijk financieel voordeel zal de voorgestelde maatregel niet opleveren, het geen een roden te meer is om in het orga nisch gegroeide geheel niet plotseling zoo diep in té grijpen. Wat onze gemeente betreft, wij hadden verwacht, dat, wanneer combinatie te eeni- ger tijd mocht plaats vinden, de drie ge- meenteif Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel zouden worden samengevoegd. Oude Nïedörp en Nieuwe Niedorp hebben reeds in vroeger tijd samen één gemeente uitgemaakt. De drie gemeenten vormen te samen een goed aaneensluitend geheel en zijn als waterschap „De Niedorper Kogge" altijd één geweest. De kommen dezer ge meenten liggen in eikaars nabijheid en zijn door goede wegen met elkaar verbonden. Tusschen de bevolking is veel contact: Zoo stichtten Winkel en Nieuwe Niedorp in 1913 een gemeenschappelijke gasfabriek en betrokken zij Oude Niedorp onmiddellijk bij de gaslevering. Opp historisch en geogra fische gronden is voor combinatie dezer drie gemeenten stellig veel te zeggen. Nieuwe Nie dorp, in liet midden gelegen, zou centrum gemeente dienen te worden. Hierbij doet zich de gelukkige omstandigheid voor, dat het pas verbouwde én gemoderniseerde raad huis onzer gemeente capaciteit genoeg bezit om de administratities der drie gemeen ten onder te brengen. Wij hebben ons echter moeten beraden op de voorgestelde combinatie van Nieuwe Nie dorp met Oude Niedorp, Winkel en Hoog woud. Tusschen de bewoners van Hoog woud eenerzijds en die van Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel anderzijds is veel minder persoonlijk contact dan tus schen die der drie laatstgenoemde gemeen ten: De verbindingswegen van Hoogwoud naar ieder der drie dorpen Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel zijn veel min der gunstig dan die van Hoogwoud naar de dorpen in de richting Hoorn. Hoogwoud is dan ook geheel georiënteerd op Hoorn terwijl Oude Niedorp, Nieuwe Nie dorp en Winkel dit zijn op Schagen en Alkmaar. Tenslotte behoort Hoogwoud tot een ander waterschap, welk waterschap h$t onderhoud dér wegen heeft en is het aange sloten bij een anderen vlecschkeurings- kring dan de drie overige gemeenten. Deze combinatie komt ons dan ook min der gelukkig voor dan die, welke wij ons hadden gedacht. De verbinding met de kom der gemeente Hoogwoud zou echter aanzienlijk worden verbeterd, wanneer de voormalige tramhaan van Nieuwe Niedorp tot de Langereïs in een rijweg werd veranderd, hetgeen te Hoogwoud reeds met de Koningspade is geschied. Er zou dan een rechtstreeksche verbinding tus schen de kommen van Hoogwoud en Nieu we Niedorp ontstaan. Wij stellen daarom voor, als Uw meening uit te spreken, dat de voorgestelde combi natie nochtans aanvaardbaar moet worden geacht. Nieuwe Niedorp is door zijn ligging, ook uit verkeerstechnisch oogpunt, aange wezen als centrumgemeente. Het behoort tot een van de mooiste en grootste dorpen van Westfriesland en breidt zich nog steeds uit, zoodat een uitbreidingsplan in voorberei ding is. Het dorp ligt aan het nieuwe ka naal OudkarspelKolhorn, zoodat voor uit breiding der bestaande industrie de voor waarden vervuld N. Niedorp komt dan ook zeer zeker in aanmerking voor hoofd plaats der nieuwe gemeente. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 12 November. Schagen. WIE HEEFT DAT PAMFLET GEMAAKT? De groenteiih'andelaar J. K. uit Oud karspel was er op 26 Juni van dit jaar op uitgetrokken om in Schagen groenten te verkoopen. De man die gezeten was op een dricwielige bakfiets had in Schagen in de bocht van de Laan en de Stille Laan een aanrijding gehad met een wielrijder. Op zichzelf was dit een vrij simpel geval. Maar verd. was met de straf, hem opgelegd door den Kantonrechter, niet tevreden en kwam. nu in hooger bereop bij de Recht bank. Hij was veroordeeld tot f 10.— subs. 5 dagen hechtenis. Vast kwam te staan, dat verd. met zijn bakfiets een aldaar staanden boom. welke als verkeerszuil dienst deed, links was ge passeerd. terwijl hij den rechterkant had moeten nemen. Verd overhandigde den president, mr. v. Tuyll van Serooskerken een stuk papier, maar deze moest er niet veel van hebben en verzocht verd. zelve het document te willen voorlezen. Verd. stak dus van wal en het bleek een complete verdediging te zijn. In het kort kwam de inhoud van het pamflet hierop neer. dat de dagvaarding niet' juist was. omdat hij zich niet verder naar rechts kon begeven, aangezien de bestrating aan den anderen kant van den boom zoo slecht was. dat verd. er zich niet op durfde te begeven. Wie heeft dat pamflet voor je opgesteld? vroeg de president. Mr. Eecen uit Oucfkarspel, antwoordde verd. Get. J. K uit Schagen zeide op z'n fiets van de Stille Laan- te zijn gekomen, toen er van de Laan een groene bakfiets na derde. Ik heb geen groene, maar wèl een gele bakfiets, interrumpeerde verd. Doet er niet toé. vond dep resident. Get. vertelde verder, dat verd. met z'n bakfiets links om den boom ging. Ik was niet meer dan drie 'meter uit den kant. aldus verd. Ja maar. jp moest om den boom heen. wees de president verd. terecht. Dat kon ik niet. want d'er was daar een groote kuil. merkte verd. op. Get. zeide voorts, dat hij f 3.dokters kosten bad gehad en f 2.schade voor de reparatie van zijn fantasiebroek. Het pas verbouwde en nieuw ingerichte raadhuis met zijn ruime administratiever- trekken, brandvrije kluis en fraaie raad zaal en burgemeesterskamer is met. slechts weinig kosten geheel geschikt te maken om als raadhuis van de nieuw te vormen ge meente van ongeveer 7.200 zielen te dienen. Oude Niedorp en Nieuwe Niedorp werdén meer dan twee eeuwen geleden bevoorrcht met een gemeen vrijheids- cn poortrecht en onder den naam van Nieuwdorp en-Niedorp tot een Stede verheven. Op dezen histöri- schèn grond zou de naam der nieuwe ge meente Niedorp kunnen zijn. DE RAAD AAN 'T WOORD. l>e heer Koo.ij zegt dat in de toelichting eerst vrij groote bezwaren tegen combinatie met Hoogwoud worden gemaakt en later niet meer. Spr. onderschrijft de bezwaren, de afstanden zijn te groot voor de I-Ioog- wouders. Misschien kan een hulpseeretarie de bezwaren opheffen. Spr. wil zich be perken tot de combinatie Winkel, Nieuwe- en Oude' Niedorp. Voorzitter geeft toe, dat de drie gemeen ten mooier geheel vormen, als we eerlijk zijn. bestaan' er bezwaren, maar ze zijn niet zoo groot, om Hoogwoud geheel uit te schakelen. Het Oostelijk gedeelte van Hoog woud zou bij grenswijziging toch wel naar Ahhekerk gaan. De- hoer Kooij vraagt of er voordcelen aan verbonden zijn om de drie gemeenten met Hoogwoud te vereenigen. Voorzitter weet geen directe voordeelen, doch er ontstaat inderdaad een aardig blok. Overigens' hebben er menechen aan den overkant van de Langereis wel andere opvattingen... De heer Zijp vindt de combinatie met Hoogwoud wel juist. Het is een mooi blok. De heer, Gayaard zegt, dat de trambaan nog geen weg is, komt dat niet tot stand, zijn de wegen naar Nieuwe Niedorp zeer slecht. Hemelsbreed is bijv. de afstand van spr. woning tot de Hoogwouder kerk nul komma niks maar hij moet nu altijd nog 5 K.M. rijden. Tndien dus combinatie zou tot stand ko men. is een eerste eisch een hétere weg. Groote financieels voordeelen ziet spr. in de combinatie niet. als het. wachtgcldreglo- ment niet op zij wordt geschoven. Het zou nu voor de 4 gemeenten -f 4500 schelen en daarbij is nog niet gerekend dat de hoofd ambtenaren meer zuilen moeten verdienen. Wat de samenvoeging van minder en meer kapitaalkrachtige geme,enten betreft, weet spr. niet. als we ze alle vier in de zak gooien, welke hoven komt. Vroeger beeft spr. al eens" samenvoeging voorgesteld, maar toen is het in de boenen gezakt. Al? de eemeenteraad nu zich werkelijk mochten uitspreken, .zouden ze het niet aangenaam vinden, maar men niet nu maar Ja en amen zeggen, over lief wordt niet gesproken, het wordt opgelegd. Het wegenbeheer zal nog eenige. verwikkelingen brengen, niemand is erg bannier on de combinatie. Het is snr. meegevallen, dat nog 3 van de 7 raadsleden >n TToneWrmd waren voor combinatie met Winkel enz. Voorzitter had het ook allemaal liever anders gezien, maar men heeft zich uitge sproken over wat gevraagd is en de be zwaren getemnerd. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Als de teekenen niet bedriegen zegt voor- ziter. zal de zaak nog wel e.ven langer loo- pen. dan gedacht is. Hierna sluiting. De volgende getuige J. de B., uit Schagen had de aanrijding gezien, toen hij voor het venster stond van de drukkerij der N.V. Trapman aan de -Laan. Dat ken-ie nooit goed hebben gezien, want hij' stond er wel 20 meter van af. Ik was nog geeneens bii die boom. Hoe is dan die aanrijding gekomen? wilde mr. v. Tuïill van Serooskerken weten. T.k heb die fietser niet aangereden, maar hij vloog bovenop mij. antwoordde verd. De officier van Justitie achtte liet feit wetlig en overtuigend bewezen en vroeg derhalve bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De rechtbank bepaalde dc uitspraak in deze zaak op heden over veertien dagen. II'*t onze Omgeving XV1ERINGERMEER RAADSVSRGADFRTNG. Dinsdagmiddag vergadert de raad, zeer kort na de laatstgehouden vergadering dus. De agenda bevat o.a.: een wijziging van de scboolgeldverordening, herzienuig van de verordening op de heffing van vcreenigings rechten,t overdracht van" rij.kse'gendomn»en aan de'gemeente, een voorstel tot variste' ling van een afval verordening. MIDDENMESR- ROUWDIENST DS. CHR. v. d. VLIET Ondanks het buiteugewoon gure herfst weer waren Dinsdagmiddag vele gemeente leden en ook anderen opgekomen tot het bijwonen der special® rouwdienst van wij len Ds Chr. v d. Vliet, in leven Gerefdr- meerd predikant te Middonmeer. Voor deze speciale dienst was de kansel geheel om floersd. Ds. H. van Twillert van W iermgerw'erf. welke deze dienst leidde, bediende zich van de tekst uit Psalm 91 1 naar de nwuwc vertaling: Die gezeten is in de whuilolaats des Allcrhoogsten zal vernachten in dé .schaduw des Almachtiger). Voordat' deze prediker zijn tekst in 't kort behandelde releveerde hij het plotseling Overlijden van den geliefden Man, Vader en beminde Her der en Leeranr De Kérkeraad en de Ge reformeerde Gemeente van Middcnmeer verliest veel in hem. die was de eerste Ge reformeerde predikant in de Wièringor- meer. Moge dit sterven oris/allen er toe bren gen tot dicht bij Hem te leven gelijk de ontslapen vriend, broeder en lep,raar deed. Vervolgens werd bet woord gevoerd cioor ouderling H. Smid namens de Kerkeraad van Middcnmeer. Ds. L J. Goede namens de Gereformeerde gemeente te Slootdorp. Ds. D. Roesk van Opperdoes namens de ciassisEnkhuizen. Ds. W. Hoek, Enkhuizen, namens Depu- taten van de IJssëlmeerkerken. De heer A. C. de Graaf, namens Burge meester en Wethouders van de Wieringer- mecr. Cand. G. J. v. d. Poll, als vriend en na mens dc Hervormde Evangelisatie^ Deze allen gewaagden van het groote verlies en de goede betrekkingen die zij onderhielden, met de ontslapen herder en 1 éér aar. JVfet Gezang 27 vers 2 nieuwe bundel werd deze plechtige rouwdienst besloten nadat Ds. Hoek voorgegaan was in dank gebed. Onder diepen indruk zong de gemeente staande Psalm 121 4. Van de gestelde ge legenheid om het stoffelijk omhulsel van den ontslapen leeraar welke in de pastorie was opgebaard, tè zign, werd druk gebruik gemaakt. SCHAGEN NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Gisteravond hield de afdeeling Schagen van de Nederlandsché Vereeniging- van Huisvrouwen haar tweede bijeenkomst in dit seizoen. Ondanks het slechte weer was de opkomst zeer goed. De presidente mevr. de Raat-Schoorl opent de bijeenkomst met een woord van welkom speciaal tot den spreker van dezen avond, den hr. Dr. G. v. d. Torren uit Castricum Zij spreekt haar genoegen uit over de groo te opkomst en geeft daarna het woord aan den heer Dr. v. d. Torren, die een lezing zal houden over de duinvorming en duin flora. Dr. v. d. Torren gaat in zijn beschouwin gen terug tot het ijstijdperk. Spr. schetst op duidelijke overzichtelijke wijze het ont staan van den Nederlandschen bodem in zijn geheel en van den duinkant in het- bijzon der. Het verwekte eenige vroolijkheid toen spr. opmerkte, dat men tijdens het ijstijd- perk te voet in Engeland kon komen, daar de Noordzee in dien tijd nog land was. La ter is het water gestegen en Groot-Brittan- nië werd een eiland. Tengevolge van eb en vloedstroomen ontstond 'n schoorwal, waar op de duinen zich vormden, die in twee soorten onderscheiden worden, de oude kalk arme -en de nieuwe kalkrijke duinen. Spr. wijst er op, hoe van het Zuiden naar het Noorden het duinlandschap verschillen de veranderingen ondergaat. Na de pauze deelt de presidente het resul taat mede van de linnenactie ten behoeve van de door den oorlog geteisterde gebie den. Het resultaat was zeer bevredigend en de afdeeling slaat geen slecht figuur. Daarna krijgt Dr. v. d. Torren weder het woord. Spr. bepaalt zich nu speciaal tot de duinen van Schoor], Deze verschillen aan merkelijk van de andere duinen. Zij zijn door een andere golfstroom aangevoerd. Het zand is geheel kalk arm.' cn veel witer In vroeger jaren werd dit zand veel voor glasblazerijen gebruikt. Spr. wijst op de groote overeenkomst tuschen de flora in de Schoorlsche duinen en die in Drente en op de prachtige zandstuivingen. die daar nog zijn. Vervolgens bespreekt inleider den strijd tegen de woedende baren bij Petten. Spr. beschrijft de belangwekkende flora in de duinen ten noorden van Schoorl. Tot slot behandelt Dr. v. d. Torren de vorming van hindernisduintjes op het strand. De presidente dankt den heer v. d. Torren en overhandigt hem een blijk van waar- deering. Hierna volgt sluiting van deze leerzame en interessante bijeenkomst. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 9 November stonden 29 werk- loozen ingeschreven, waarvan 1 in de steun regeling, 17 in de centrale werkverschaffing cn 4 in de gemeentelijke werkverschaffing ihaggerrcgeling); 3 werkloozcn maakten 'n wachtweek door, terwijl 4 werkloozen uit hun bondskas trokken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag -9 November stonden 29 per sonen als werkzoekenden ingeschreven, waar van 1 letterzetter, 7 grondwerkers, 1 opper man, 2 schilders, 2 losse arbeiders, 15 land arbeider en 1 kleine koopman. In de overeenkomstige week in 1939 ston den 19 personen ingeschreven en in 1938 57, RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal op Dinsdag 19 dezer bijeen komen. BOUWVERGUNNINGEN. Aan het R.K. Kerkbestuur is door Burge meester en Wethouders vergunning verleend tot liet uitbreiden van oen slaapzaal in het R.K. Liefdegesticht; aan de firma Schmalz is vergunning verleend tot het bouwen van een woonkamer met kantoor achter haar per ceel aan de Laagzijde. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand October 1900. Jannetje M. Boon, E '107, van Broek op Langendijk; llendrika van Geijtenbeek, A 37, van Driebergen-Rijsenburg; Immerentia- na C. van Diepen, J 1, van Bergen N.H.; Klasina A. Snaas, K. (j7, van Alkmaar; Mart- zcu Veldman, E 132, van Den Helder; Aaf- jc J. de Beurs, J 37, van Castricum; Jacob Yalstar, E 45, van Goor; Helena C. M. B. de Ruijter, C 30, van Hilversum; Cornelis M. Konijnendijk, C 118, van Hilversum; Gilles llendrik.se, C 11S, van Amersfoort; Gerrit Dekker, II 62, van Callantsoog; Maatje Sie- revogol (wed. A, Geuzcbroek), D 118, van Den Helder; Dirk P. Bakker, C. 171, van Vught; Cornelis Visser, D 118, van Den Hel der;- Neeltjc M. Waiboer (wed. H. B. de Vries), C S0, van Zijpe; Maria W. van den Berg (cchtg. II. W. J- Vos). C 190. van Den Helder; Frerich Kettenhurg, C- 144. van Alk maar; Berend van der Struik en gezin, J. 40. van St. Maarten; Johannes Voort hu ij se n en gezin, K. 53 van Don Helder; Simon do Beurs, B 193, van Wieringermeer; Jansje. Kater (wed; J. Willemso), F 17e, van Schoorl Leonardus P. A. Lammers,. B. 107, van Voghel; Anfje Dekker (wed. J. Mooij), C. 188, van Den Helder; Willem J. Moransard, PAST OP UW RADIOTOESTEL Gedurende de laatste dagen opereert er een onbekende in de nachtelijke uren te Alkmaar en naaste omgeving, die een ze kere voorliefde schijnt te bezitten voor een andermans radiotoestel. Hij heeft het dan gemunt op toestellen, die in de onmiddellijke omgeving van het raam zijn geplaatst. Door het horen van gaten weet hij de sluiting van het raam los te maken, waarna hij het raam open schuift en zich meester maakt van het radiotoestel. Alhier heeft hij in twee gevallen een toestel weten te bemachtigen, 'terwijl zijn toeleg in een paar andere gevallen mis- lukte. De politie stelt een onderzoek in. EEN STRAATROOVER Maandagavond omstreeks 11 uur heeft een onbekende jongeman alhier op straat een dame haar handtasch ontrukt. Dpze tasch, bruin van kleur met ritssluiting, hield een bedrag van ongeveer 10 gulden en eenige bescheiden in. Na het plegen van zijn daad nam de .onbekende de vlucht cn wist te ontkomen. Ook in dit geval stel de politie een on derzoek in. DE TOEWIJZING VAN VEE Als gevolg van de mindere aanvoeren op de veemarkten van de laatste dagen, is het toegewezen kwantum verminderd. De toe wijzing bedroeg de vorige week nog 70 van het verbruik in de basisperiode, dat ig afgemeten naar het verbruik in het laatste kwartaal van 1939. Voor Alkmaar bedroeg de toewijzing gisteren in totaal 39 dieren, dat wil zeggen ongeveer 25% minder dan de vorige week Een en ander heeft slechts betrekking op rundvleesch. Ten aanzien van varlcensvleesch schijnt de positie nog ongunstiger te liggen. We hoorden het toegewezen kwantum taxae- ren op ongeveer 25% van het gewicht van verleden jaar. Het percentage van het aantal toegewezen dieren ligt belangrijk hooger, de varkens zelf zijn echter veel kleiner van stuk. Rijpe dieren, gelijk we die vroeger aan de markt zagen komen, vindt men tegenwoordig niet meer in ver band met het voorschrift, dat het gewicht niet hooger mag zijn dan 110 kg. WEINIG NIEUWBOUW BIJ HET WATER- LEIDINGBEDRIJF. Een der bedrijven, die steeds een aan tal werkobjecten onder handen placht t« hebbein, was het Provinciaal Waterleiding bedrijf. Het laatste eonigszins belangrijke kar wei, dat onder handen werd genomen, was het leggen van een buis in de Heer-Hugo- waard. Deze is intusschen gereed geko men en daarmee schijnt a^an het uitvoeren van werken voorloopïg een eind te zijn gekomen. Men dient bij een en ander te bedenken, dat de werkzaamheden van dit bedrijf in den regel neerkomen op het leg gen of vernieuwen van buisleidingen, zoo- dat er steeds een zekere behoefte aan ma teriaal mee gepaard gaat.. Dit laatste is uiteraard schaarsch 'en deze schaarschte is het, die hier remmend optreedt. Gelukkig hebben we in Noord-IIolland de beschikking over een wijdvertakt net, dat in prima staat verkeert, zoodat de te genwoordige toestand wel geen onoverko melijke bezwaren met zich zal meebrengen. C 118, van Amsterdam; Mari A. Moransard, C 118, van Amsterdam; Johannus Way, K. 33, van Winkel; Jacob Heijndijk, B. 107, van Hellevoetsluis; Sybrandus G. van Vegten, H 6, van Alkmaar; Pieter Tol en gezin, B. 140, van Den Helder; Pieter Hijmans en gezin, E 150, van Den Helder; Hendrik Augué tin en gezin, D 84, van Den Helder; Adri- aan Eijkelenboom cn gezin, A 27, van Den Helder. Vertrokken personen gedurende de maand Octobeo: 1940. Emilie K. E. Theile van D 169 naar De Bilt, Akker 31; Hendrika M. Ie Fèvre van B 124 naar Den Helder, Krugerstraat 99; Johannes A. Ie Fèvre van B 124 naar Den Helder, Krugerstraat- 99; Arend van Tol v. C 115d naar Den Helder, Rrakkevelchveg 17 Neeltje Boonackor - (wed Mink), van F 39 naar Schoorl, Heerenweg C 56; Katharina, J. Abcouwer van C 207 naar Kerkrade, Zon straat 11; Cornelis de Leeuw van .T. 20 naar Den Helder. Breestraat 46; Wolter Wcenef van F 1 paar Haarlem, KI. Houtweg 41; Jo- hanna C. Revers van .T 30 naar Haren-kar spel, Tuitjenhom H 85; Petronella C. Re- zelman van E -90 haar Bussum, Lotharius- laan 47; Aafje Ham van ,T. 37 naar Schoorl, Groet A 79; Geertje Wink van C 26 naar Harenkarspel, Dinrskhorn B 24; Elisaboth G. Kaandorp van A 32 naar Bergen N.H., Loudelsweg 20; Cornelis J. A.n van Offereji van D 179 naar Alkmaar, Nic. Beetskade 75. ZIJPE 'WIJZIGING SCHOOLTIJDEN. In verhand met het korten der dagen, hebben R. en W. dezer gemeente besloten de schooltijden voorloopïg een half uur later te stellen, waardoor de ochtendschooltijd om 9Yt uur aanvangt. NOODWONINGEN. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunning verleend inzake het houwen van noodwoningen; Aan A. van Eekeren te Kcinsmerbrug tot het houwen van een noodwoning aldaar: aan W. Ooijevaar te St. Maartensbrug tot het verbouwen van een schuur tot nood woning. ST. MAARTENSBRUG WEGENREGLEMENT. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan don heer D. Wit alhier onthef fing verleend van desbetreffende verbods bepaling van het Wegenreglement voor liet maken van een dam in de sloot langs den weg aan de oostzijde van de Groote Sloot, ter vervanging van een bestaande brug.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6