FAMILIE- Jet Zwarte Goud" triompheert ANDERSENs Sprookjes Geldbeleaoing in onroerend gold 31 zuiver rendement TRAPMAN n V. I 5.90 Boekhandel Trapman N.V. OP ROOF UIT IN DE DUISTERNIS Zal de wereld niet meer op benzine drijven? Duifsche aanval en van Dinsdagavond SCHAGEN GEREF. KERK TE SCHAGEN EN O. In de Zondagmiddag na den dienst ge- Jiouden stemming door de -manslidmatenis tot hulpprediker gekozen en door den Ker- keraad benoemd Cand. J. y. d. Meije te Zandvoort. Deze beneoming is door hem aangenomen. ZIJPE - SCHAGERBRUG. IJSCLUB-ALGEMEEN BELANG Gisteravond werd in „Het Wapen van de Zijpe" een ledenvergadering gehouden van de vereen, tot behartiging van algemeene belangen in de Zijpe en ijsclub „De Een dracht". Aanwezig waren 11 leden. De voorzitter, de heer N. T. Hopman, opende de vergadering met een welkoms woord. waarna de notulen, gelezen door den secretaris, den heer W. L. Correljé onver anderd werden vastgesteld. Médedeelingen en ingekomen stukken. De voorz. deelde mede. dat het bestuur er vso heeft afgezien, door de buitengewone omstandigheden, dit jaar een huisvlijttcn- toonstelling te organiseeren, terwijl 't even eons niet mogelijk wordt geacht een derge lijke tentoonstelling in het volgend voorjaar te organiseeren. Spreker herinnerde er verder aan, dat de ijsclub vorigen winter tamelijk veel pech hoeft gehad met de ijswedstijden. De groote febeurteis. de 50 K.M. tocht, is door het invallen van den dooi jammerlijk in het water gevallen. Er zijn voorts plannen geweest om, uit- paande van ..Algemeen Belang" een (wee tal groote wandeltochten te organiseeren, welke plannen geen doorgang konden vin den. Voorz. sprak de wonschelijkheid uit 'de wandeltochten volgenden zomer te laten doorgaan. Ingekomen is een brief van het gemeente bestuur van Zijpe waarbij wordt mede gedeeld, dat niet voldaan kan worden aan het verzoek van Algemeen Belang om het torenuurwerk te Schagcrbrug zoodanig te veranderen, dat minutenaanwijzing wordt yerkregen. De hieraan verbonden kosten worden n.1. 'te hoog geacht. i Verder werd, naar aanleiding van een des betreffend verzoek, door het gemeentebe stuur bericht, dat de plaats waar de paar denmarkt jaarlijks wordt gehouden, even nis vroeger, wederom zal aanvangen tegen over het Polderhuis te Schagerbrug. Naar aanleiding van een verzoek van de commissie van samenwerking voor bijzon dere nooden, werd besloten een bijdrage van f 10.voor het werk dier commissie te.ver- jlcenen. Rekening. Tot commissieleden voor het nazien der re kening van de IJsclub, werden aangewezen de heeren G. van der Sluijs en H. L. van de Poll. Eerstgenoemde rapporteerde dat boeken jen bescheiden in orde zijn bevonden, waar; om tot goedkeuring werd geadviseerd; AI-' dus werd besloten, onder dankzegging aan -de commissie voor het onderzoek' en aan den penningmeester, den heer H. de Graaf Sr... voor het goede beheer. De ontvangsten heb ben bedragen f 118.80, de uitgaven f 126.63, jihet nadeelig saldo (ontstaan door de vele uit gaven in den strengen winter 19391940) 17.83. Besloten werd de contributie voor 1940— 19-11 wederom te bepalen op f 0.55 per lid. Verkiezingen. De aan de beurt van aftreden' zijnde be stuursleden: K. Winkel, P. J. Renooij en N. I Hopman werden allen herkozen. IJswedstrijden. Beslaten werd geen wijziging te brengen'in de samenstelling van de vorig jaar geko zen ij sf eestcommissie. Door .den jj secretaris werd medegedeeld, dat ei- door dén commissaris voor niet-com- mercieele instellingen - en stichtingen toe stemming is verleend om prijzen voor ijs- wedstrijden beschikbaar testcllcn, mits de uitgaven hiervoor de in 1938 en 1939 voor dit doel beschikbaar gestelde bedragen niet te boven gaan. De ijsfeestcommissie kreeg machtiging om zoodia dit mogelijk* is, ^'swedstrijden voor schoolkinderen te organiseeren. De heer van der Sluis vroeg, zoo rpogelijk ook eens een ijsbaan te maken op de Groote Sloot ten noorden van de brug. Bij de hierop gevolgde besprekingen bleek dat de omstandigheden zich hiertoe niet zoo goed lecnen (minder beschutting en een smallere ijsbaan) aan het verzoek zal ech ter zooverre worden tegemoetgekomen, dat gepoogd zal worden een berijdbaar pad op dat gedeelte van de Groote Sloot te maken De vergadering vereenigde zich met liet voorstel van den voorzitter om zoodra de omstandigheden daarvoor gunstig zijn, een groote tocht op schaatsen te. organiseeren, gebaseerd op het plan voor den 50 Km. tócht. Rondvraag. Naar aanleiding van een mededeeling van den heer Ligt hart, dat er thans geen bruikbaar gereedschap voor het in. orde ma ken en houden der ijsbaan meer aanwezig is, werd besloten tot het opknappen van 3 schoffels en 2 schuivers en tot aanschaffing van 2 nieuwe schoffels en 3 nieuwe schui vers. Voorts verzocht de heer Ligthart tot de ei genaars van in de Groote Sloot in de ijsbaan gelegen boot jes 't verzoek te rich ten om bij invallende yorls een andere lig plaats te kiezen. Een zoodanig verzoek zal worden gedaan. De heer Renooij wees er, in verband met het schrijven van het Gemeentebestuur over de minutenaanwijzing op de dorpsklok, op, dat men in Winkel op het torentje van het Raadhuis een goedkopere oplossing heeft verkregen, door het aanbrengen van 'n uit stekende aparte klok met twee wijzerplaten welke goed den tijd aangeeft. Na( eenige besprekingen werd besloten de ze zaak voorloopig te laten fusten. Uit de hand te koop: GROOT TUINBOUWERS- BEDRIJF, bestaande uit flinke behuizing en berging en ongeveer 20 H.A. uitmuntend bouwland. Eigenaar is bereid het te pach ten voor pachtsom, gelijk aan lasten plus 3 der koopsom. Inlichtingen uitsluitend voor ernstige gegadigden verkrijg baar ten kantore van de Nota rissen Mr. C. J. DE LANGE en M. C. ROOS, Brcedstraat 10. Alkmaar. Terstond gevraagd: Een net MEISJE, lt. 1517 j., v. d. en n. te Anna Paulowna. Brieven onder lett. R59 Bur. van dit blad. Gevraagd, tegen eind Febr. begin Maart, eert nette KRAAMVERZORGSTER Ewijcksvaart 26, v. Ewijcksluis Nog in voorraad Stoofperen, Rapen en Uien. Donderdag op de markt. P. VAN ETTEX, en Zoon. Noord A 4. Schagen. Te koop: 3 Fornuizen, een zwart gebloemd émaille, 1 Ket- tinghort, z.g.a.n. Verder Tui gen, Wielen. Donderdags bij Baars, Mar<ct. A. SCHOORL, Schagen. GevraagdEen HUISHOUDSTER, bij een hulpbehoevende vrouw. D. SLOTERD1JK, A 116, Nieuwstraat, Schagen. Net Ilelderseh meisje zag zich gaarne geplaatst als DAGMEISJE, v. g. g. v. Br. lett. FM97 Bur. van dit blad.. wordt door ons afgeleverd bin nen een half uuf na opgave. Een prachtwerk voor jong en oud l Ook de uitvoering in roode kunstleeren band en geïllus treerd met gekleurde platen en houtsneden v. Rie Cramer is in één woord schitterend! Schagen - telef. 444 (2240) LAXGESDUK Een afscheid na een penningmeesterschap. 37-jarig De heer H. de Graaf .Sr. deelde mede, dat hij bedankt als penningmeester van de 'ver- eeniging, omdat hij in verband met zijn leef tijd zijn krachten moeilijk meer aan het werk der* vereen ijzing kan geven. De voorzitter dankte de heer De Graaf voor de moeite en-zorgen, die hij zich in een lange reeks van jaren (de aftredende was niet korter dan 37 jaren penningmees ter) in het belang van rie vereeniging heeft, getroost. De heer De Graaf heeft steeds zijn beste krachten aan het werk van de ver eeniging gegeven (instemming). Hierna slui ting onder dankzegging voor de aangename besprekingen. -1 cauv r TBENUEMD. f,ï 0 Tot Penningmeester van de Vereen. Al gemeen Belang IJsclub is in de vacature H. 'de Graaf Sr. benoemd de heer M. Schip per, alhier. W1EMNGERMEER De VLASREPELCURSUS. Naar wij vernemen is de vlasrepelcursus dezer dagen bij verschillende landbouwers begonnen. Bij sommigen is men ook aan het boken, dat wel beter lijkt dan het repelen, aangezien er niet. zoo veel afval is. GEGADIGDEN VOOR AFVAL. We vernemen, dat op het verzoek door K. Rezclman te Broek aan het gemeente bestuur om in Zuid-Scharwoude de afvalproducten te mogen inzamelen, gun stig is beschikt. Men deelt ons mee. dat ook aan de andere gemeente gemeentebesturen dat verzoek is gedaan met hetzelfde resul taat. Aan den heer Van Exter te Zaandam is toegestaan de beenderen .bij de slagers af te halen. GEEN TREK. Men deelt ons mee. dat de heer P. van Exter zijn benoeming tot bestuurslid van de afdeeling van Volksonderwijs niet heeft aan genomen, BOOMEN VIELEN. De iepenboomen aan het Noordeinde dei- gemeente is ten offer gevallen aan de op dracht om de door do iepenziekte aange taste boomen, te vellen. MEER LOON! Met igang van verleden Zaterdag is aan de volvvasen arbeiders in het tuibouwbe- drijf een loontoeslag van f 1.50 uitbetaald, voor zoover liet loon nog niet bedroeg de som, in het collectief arbeidscontract, ver meerderd met 1.50 en voor de jeugdige arbeiders een verhoogin# van 10 pet. EENIGE VERLICHTING BIJ KRUISPUNTEN. We vernemen, dat binnenkort op sommige gevaarlijke' plaatsen, w.ó. krhispuntén eeni ge sobere verlichting zai worden aange bracht om de moeilijkheden door de ver duistering ontstaan, eenigszins te verzach ten. RITUEEL SLACHTEN IN SLOWAKIJE VERBODEN. De Slowaaksche regeé'ring heeft met in gang van heden het ritueele slachten van vee voor het gebied van geheel Slowakije veibo- den. Stop met de concentraties De organisatie van het bedrijfs leven moet worden opgebouwd op basis van thans bestaande verhoudingen. De organisatie-commissie voor het Nedcr- landsche bedrijfsleven deelt mede: Het is de commissie bekend, dat momen teel in het bedrijfsleven zelf allerlei plan nen bestaan tot concentratie, tot het op richten van nieuwe vereenigingen enz. Hoe begrijpelijk dit initiatief op zich zelf ook moge zijn, het kan thans slechts tot ver warring leiden en de werkelijk niet lichte taak der commissie slechts bemoeilijken. De commissie vvenscht zich een overzicht te verschaffen van dat wat bestaat, en zal zich derhalve systematisch tot, het bedrijfs leven wenden, teneinde zoo spoedig moge lijk de nooclige gegevens te verzamelen. In afwachting hiervan moet de organi satie-commissie het bedrijfsleven mot na druk verzoeken deze plannen tot natter or der geen vasten vorm te laten aannemen. De eomrflissie neemt aan, dat het bedrijfs leven zal begrijpen, dat een overzicht ai» bovenbedoeld voor de commissie noodza kelijk is en niet te verkrijgen is. indien voortdurend veranderingen blijven voor komen. De commissie wenscht derhalve voor al les volkomen rust in den hestaanden or ganisatie-vorm van het bedrijfsleven. De bestaande, organisaties en hare besturen blijven derhalve vooiloopig hun werkzaam heden als tot dusverre voortzetten. Dame en drie heeren roofden etalages leeg. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de' zaak tegen liet clubje van vier jongelieden een lid van de schoonc sexe en drie jongemannen tusschcn de 20 en de 30 jaar dat op 5, Noy. j.1. de bank der verdachten vulde bij de behandeling DE ANTHRACIET-GASGENERATOR INDERDAAD „EEN BRANDEND VRAAGSTUK". Een nieuw beroep: Chauffeur-stoker- olieman-kolentremmer. „Truth in advertising", waarheid in de advertenties s De man, die in de Scliager Courant voor den Boekhandel Trapman N.V. de ad vertentie plaatste ter aanbeveling van het boek „ghsgeneratoren voor automobielen" moet deze spreuk rotsvast in het geheugen gehad hebben. Hij noemde het „een po pulair boek over een brandend vraagstuk". De man had schoon ge lijk en heeft het eerlijk gezegd. De gasgeneratoren branden, de gasgene ratoren zijn ook een vraagstuk. Samen dus: een brandend vraag stuk. Maar toch geen vraagstuk waar geen oplossing voor mogelijk is. Het is als met de kranensommen van de lagere school. Waarvan de een zóóveel kwartier noodig heeft om de vloeistof door laten en de ander zóóveel. Er is4ïen foef- 1® op, en als je dat kent. dan ben ie klaar, too is het met de gasgeneratoren ook. al thans bij die welke wij in werking hebben gezien in de garage van de Fa. de Moor te Schagerbrug. de Lévêque-anthracietgene- rator. Je zit een half uur op de kranensom t< broeden en ineens is het leelijke ding je *oo helder als glas. Je zit veertien dagen op de gasgenerator te broeden, figuurlijk »an. snuift met een verachtelijk opgetrok ken neus de gemééne lucht van de kolen- tiaoip op. -dan heb jc het dóór en tuft met je zooveel tons vrachtwagen vroolijk langs 's Heeren wegen, alsof er geen benzine- nood bestaat. .Het eenige bezwaar is feite lijk dat op jé wagen geen plaats is voor een vaste waschlafel, .want behalve.chauf feur ben je ook nog zoo'n beetje stoker, olieman en. kolentremmer en hoevvel al dit werk zéér eerlijk is. blijf je er niet brand schoon bij. Alzoo, wij hebben gereden met een grooteh vrachtwagen met ech Lévêque- generator erop en erin gebouwd. Het geval kan ook gemonteerd worden op een tweewielig waeentie. dat achter de auto aanhobbelt, maar er gaat weinig laad ruimte verloren op de eerste manier, en het lijkt „echter". Geduld is zulk een schoone zaak Wie gewoon was .'s avonds zijn wagen in de garage te zetten en den volgenden morgen al nijdig keek. als de motor met één ruk aan den starter het nóg niet deed komt inderdaad bedrogen uit. Er komt weer avontuur in het autorijden, er komt weer vakmans.chap bij. er is weer „feeline" noodig. er moeten weer kerels komen ach ter de stuurkrans. mannen zooals in den eersten tijd van het aufomholisme. mannen als die reden met den stoomwagen van notaris Bax uit de Wieringerwaard en de Fiat model 1901 van mijnheer Gerhrand Eeeen-van-de-assuranfie te Oudkarspel, mannen die 's avonds aan de gloeikoppon van de tweecvlindermotortjes zaten te peu teren. en zich blauw stonden te blazen in de onwillige carhidlantaarns... De iiid van de- mannekes en vrouwkes die het niet zonder automatische ganswissel, automati sche smering, freeweeling kunnen stellen is voorbij. Totdat de ingenieurs die bezig zijn hetere generatoren te maken, het weer zoover voor elkaar hebben, dat de kolen in de tank worden gesnoten en de rest weer .vanzelf" gaat. Zoover is het nu nog niet Daar moet eerst een zweetje bij. „Als het aan het einde van die bnis nu witgloeiend is; dan hebben we gas genoeg vertelt de heer Orootes, de fredriifschef van de garage. Hij heeft een handje, houtskolen aan den onderkant van do groote kachel met een stukje van een krant aangestoken en nu is hot voorloopig wachten tot de an- thraciet.. die.-hoogerop zit. het „doet". Als er droge, versche kolen in zitten duurt het twee tot vijf minuten, voor de motor ge start kan worden, maar nu zit er nog een reslje van den vorigen dag in, en daarvan moet eerst de sintel laag doorbranden. De blaasbalg Grootmoeder joeg met een blaasbalg den wind in de vlammen onder den vuurpot zoo dat de rook in dikke wolken door de kamer stoof en je de eerste vijf minuten wel wèg wou wezen. Een électrische .ventilator doet bij de gasgenerator hetzelfde, en aan den anderen kant van den wagen, ontsnapt een giftige gaswalm. Als liet kan, geen gas- maken in een gesloten garage, want dan heb je een goeden kans dat je naam den volgenden dag op de minst prettige plaats van de burgerlijke stand komt te staan... Tóch moet dit giftige mengsel straks den motor optrekken, maar voor het zoover is. wordt het eerst gereinigd. Het komt in den „cafalissator" die tegen den vuurhaard is aangebouwd, en in deze catalisator wordt de verbrandingswaarde van bet generator- gas sterk verhoogd. In stofbakken wordt het gas edVst droog gereinigd, en daarna wordt bet geleid door een natreiniger, welke be staat uit een oliereservoir gevuld met staal- krullen. Dc teerbestanddeelen zijn er dan volkomen uit en bet gereinigde gas. wordt via een zeer eenvoudig buizensysteem naai de mengkamer voor gas en lucht vervoerd, waarna het op de bekende wijzp als gas- luchtmcngsel in den motor belandt. En nu komt het op de juiste „fee- ling" aan. Is het mengsel te rijk of te arm, dan vertikt de motor het. De mannen met baarden, die in den oertijd de wegen onveilig maak ten met knallende Douglassen, en knetterende Pope's en zuchtende N.S.U.'s ajnders gezegd „nu staat- u's", hebben dat óók meegemaakt, handeltjes als in die dagen op het stuur van de motorfiets waren ge monteerd zitten nu aan den stuur krans van de auto. Moeilijk is het niet, je doet net zoo lang een beet je ar en een beetje bij, tot de motor regelmatig loopt. Inderdaad, na een minuut of tien zooals gezegd waren de omstandigheden ongunstig, natte kolen van de vorigen dag, is er gas genoeg en dan duurt 'het starten niet langer meer dan met een benzinemotor het geval is. De generator in het gebruik. De motor is op de eerste versnelling wjat onwillig, op de tweede gaat het beter en als de wagen na een honderd meter rijden op de derde rijdt, begint het er al aardig op te lijken. Het kan lijden, er zit een zware ver snellingsbak in deze Chevrolet, de heer Groo tes laat de motor nog een paar honderd me ter op zijn derde toeren. Het is te merken dat de motor liet gas forscher aanzuigt dan de ventilator, die stop gezet is, voor gestart werd. Op den grooten weg rijden we dan met een 45 K. M. gangetje op de vierde ver snelling, even rustig alsof benzine werd verstookt. We gaan nu zelf eens achter het rad. want tenslotte moet niet de man van de garage het alleen kunnen, maar ook een doorsnee chauffeur zonder veel motorenkennis moet met de generator kunnen worden. Het gaat... Wc merken alleen aan wat zwaarder optrekken en wat minder scherp reageeren op den druk op het gaspedaal, dat het ón- ders is dan anders. Vijftig... zestig... ze ventig... een mooi gangetje voor een leegc zware vrachtwagen, volbelast loopt hij nu ongeveer veertig vijf cn veertig vertelt de heer Grootes. Het is ons erg meegevallen, we hadden er eerlijk gezegd niet zoo een hoogen dunk van De kosten komen overeen met een benzine prijs van ongeveer zes cent per liter... At testen van gebruikers werden ons getoond, waarin het oordeel bepaald vleiend was. „Volmaakt is het niet, is het oordeel van de garagemenschen, wanneer we weer veilig voor de garage aan de Groote sloot staan, maar eèn uitstekend redmiddel wel. Als al les zal ook deze vinding wel vertheterd worden, er zijn al twee heel goeie dingen aan. Als je het eenmaal wéét. vlug starten, en niet meer dan 25 of 30% verlies aan vermogen. We hebben laatst eens gelezen dat de benzinemotor eigenlijk heel ongeschikt is, voor het doel waar hij voor werd gebruikt en deze uitspraak werd met veel technische wijsheidwaar gemaakt. Zou de stelling van wijlen Sir Henry De- terding „De wereld drijft op benzine" waar lijk zijn waarde gaan verliezen? Hoe het zij, de steenkool, de anthraciet, het „zwarte goud" triompheert thans. Hoe lang zal dc tijd leerènl van een serie diefstallen, die tijdens de duisternis waren gepleegd uit etalages van eenige Haagsche inkels. en wel van goede ren van allerlei aard. zooals coupons stof, damesblouses, overhemden, jassen, hoeden, para plu ies. badpakken en p.vama's, maar ook zilveren en gouden sieraden, bontjas sen cn andere min-of-mecr luje artikelen, een en ander gepleegd in den zomer van dit jaar in een reeks van avonden tusschcn 23 Juni en 6 Juli. In. herinnering zij gebracht, dat de offi cier van justitie tegen den 23-jarigen R. S. en den 27-jarigen J. B., die hij als de hoofddaders beschouwde, ieder twee .jaren gevangenisstraf eiscïjjte. vóórts tegen den 27-jarigen J. W. een 'gevangenisstraf van negen maanden en voor de juffrouw een \oorwaardolijke veroordccling van zes maanden, met drie jaar proeftijd. R. S. en J. B. werden heiden overeenkom stig den cisch. derhalve tot twee jaren cb- vangenissfraf. veroordeeld, aan J. W. v een jaar gevangenisstraf opgelegd en juffrouw kreeg een voorwaardelijke van negen maanden met een proeftijd Vc drie jaren. Daar het weer hoven het Britsche eilaiid in den loop van Dinsdagavond steeds heter werd, ging het Dujtsche luchtwapcn met sterke kéarliicn tot'den aanval op belangrijke militaire doelen in een stad in Midden-Enge- land over. Sinds het invallen van de duister nis stegen Duitsche gevechtsvliegtuigen van hun vliegvelden in Noord-Frankrijk, België en Nederland op. Daar de kans bestaat., dat hét gunstige vliegweer aanhoudt, valt er, naar het D.N.B. verneemt, een groot succes te verwachten. Terzelfder tijd bevonden zich Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied. Zij pro beerden de Rijkshoofdstad aan te vallen, deze aanval is mislukt. Reeds voordat zij Berlijn bereikt hadden, werden de Britten ge dwongen terug te keeren-. Het is niet de moei te waard, zoo wordt in bevoegde kringen be toogd, op deze propagandavluchten, die aan de kinderschoenen van het vliegwezen herin neren, in te: gaan, daar zoowel doel als resul taat volkomen ontbreken. Later meldt het D.N.B.De Dinsdag voor een grootschen aanval op Birmingham op gestegen eskaders van het Duitsche lucht wapcn, hebben bij helder weer hun doelen bereikt. Evenals bij den aanval op Coven- try werden duizenden bommen van aller lei kaliber op wapenfabrieken cn andere bedrijven der stad. geworpen, welke zeer groote uitwerking hadden. Terstond ont stonden meer dan twintig groote en zeer groote branden, welke hun spookachtig licht over de stad wierpen, De achterko- mende vliegtuigen hadden het gemakkelijk, daar branden hun den weg wezen. Het af weergeschut was zwak..De Engelsche lucht- doelbattërijcn waren niet in staat de Duit sche aanvalsgolven op eenigerlei wijze te verstoren of te verhinderen, daar de Duït- schers concentrisch en in grooten getale op verscheidene hoogten aanvielen. Verdere bijzonderheden ontbreken nog, doch vast staat, dat het Duitsche luchtwapen weer een groot succes heeft behaald. Duitsche verliezen zijn tot. dusver niet gemeld. Bovendien werden ook militaire doe leri in andere steden van Engeland, In Lon den en in de Zuidelijke graafschappen met succes aangevallen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben eenige Britsche vliegtuigen tweemaal geprobeerd de rijkshoofdstad aan te vallen. Door den sterken luchtafweer werden de meeste toestellen noordwaarts en zuidwaarts verdreven.Slechts één machine slaagde er in boven de stad te vliegen en eenige brand en brisantbommen te laten vallen. Daarbij werden ziekenhuizen, klinieken en eenige woonhuizen getroffen. Er ontstonden dak branden welke snel gebluscht konden wor den. Bij elk der heide aanvallen werd een bombardementsvliegtuig door de luchtdoel artillerie omlaag gehaald. HET EVANGELIE IN DE ZIGEUNERTAAL. Naar „Chrisïanity Today meldt, heeft me vrouw Josep Kol tav, die veel gedaan heeft voor de zending onder de Zigeuners in Hon garije, dc laatste hand gelegd aan de verta ling van de vier evangeliën in de taal der Zigeuners. WARMENHUIZEN. 19 Nov. Uien f 4.roode kool 33.25. gele kool 3.25. witte kool 2.503; Deensche witte kool 3.andijvie 1.50—3.50. Aanvoer: 350 Kg. ui. 25500 Kg. roode kool. 1900 Kg. gele kool, 33400 Kg. witte kool. 6975 ICg. Deensche witte kool, .14700 Kg. andijvie.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3