De Wieringermeer koopt op afbetaling Wij Wij willen Groet blijven 't hou houen en trouwe De juweelendiefstal te Utrecht UW KINDJE VERKOUDEN V oetbalmenu Woensdag 20 November 1940 Tweede blad OVERDRACHT HIJKSEIGENDOMMEN. Door de bijzondere omstandigheden zijn de desbetreffende onderhandelingen minder vlot verloopen, er wort thans de voorkeur aan gegeven de bekende objecten bij onder- handsclie overeenkomst over te dragen. De Wieringermcerdirectie heeft, zich tot het college gewend met het aanbod de ob-, jecten tegen de boekwaarde per 1 Januari aan de gemeente te verkoopen. In een gczgmenlijken verkoop wil de di rectie tevens betrekken de terreinen voor het woonwagenkamp, de noodslachtplaats en het gebouwtje voor den dienst der gemeen tewerken (tegpn den prijs van f 1— per M2), alsmede de sportterreinen bij de gym nast iekgehon wen Ie Slootdorp. Middenmeer en Wicringerwerf. ter oppervlakte van resp. I.:i2.r>0, 1 .63.60 en 2.03.00 ha. (tegen de cul tuurwaarde van f 2500.— por ha.) Wij kunnen naar ons oordeel volstaan, aldus B. er W.. met de aandacht te vesti gen op artikel 1. welk voorschrift prac- tisch op de begraafplaats en op de de sportterreinen privaatrechtelijk een bouw- verbod lest. Klaarblijkelijk wenscht de Wie ripcermeerdirpct'e de eenmaal aan deze ter reinen gegeven bestemming voor de toe komst te verzekeren. Aangezien de tegen woordige bestemming geheel past in het kader van de reeds gedeeltelijk tot uitvoe ring gekomen behouwingsnlannen voor de clripdorpen. behoeven tegen de ontworpen l,e<Tel;nnr geen bezwaren te bestaan. Met betrekking tot don verkoop van de snort terreinen, vervolgt het college. hebben wij ons eerder on het standpunt gesteld, dat, de voorwaarden van overnam»4 van deze terreinen, de straten, de wegen, de heplan- tingen eii7. moeten worden hez.ien in ver hand met hpf antwoord on de vraag, of on zoo ia tegen welken nriis aan de pp- mem te bouwterreinen in eigendom overge- rl-amn zullen worden. Immers, alleen in dim de. gemeente tegen hetaling van de cnifuurwearde over den bouwgrond in de (lorden do hecct«i 1.1,-tno- verkrijgt, zal zij in staat riin eventueel door haar ovrr te ne men inct/vn van het hnuwriin maken va" den grond on de homvpxnlo'tanten te ver halen. Me* handhaving overigens van hel doop ons ino-opomen =tandnunf ontmoet het hij ons gp»n bedenking de sportterreinen, V.V.V. Groct-Camperduin hield Maandag avond in de zaal van den heer P. Iluiberts een druk bezochte algemcene ledenvergade ring onder leiding van den heer D. Duin \Vz. Het eischt wel eenige toelichting, aldus de waarnemende voorzitter in zijn openings woord. dat op deze najaarsvergadering een niet door de vergadering gekozen bestuurs lid den voorzitterskamer hanteert. Na de voorjaarsvergadering. waarop de heer Groothoff tot lid van het bestuur werd verkozen, kwamen er spoedig twee hedank- ies binnen: de heeren P. Kos, voorzitter, en Jb. oKetcn legden er het bijltje er bij neer Waar dit plaats vond vlak voor het sei zoen was een snelle oplossing noodzakelijk: de belangen van de leden duldden geen uit stel. In deze omstandigheden meenden do drie resteorende leden van het bestuur niet beter te kunnen doen. dan zich tot de hee ren D. Duin Wz. en G. Druvven te wen den met het verzoek om tot de najaarsver gadering zitting te willen nemen in het be stuur. Beide heeren meenden aan deze uit- noodiging gevolg te moeten geven in het belang van de V.V.V. en zoo werd de heer Duin waarnemend voorzitter. Dank zij de krachtige hulp van de commissieleden en de medewerking van de gewone leden kon het werk gewoon doorgang vindon. Spr. wees in dit verband op de als nog nooit te voren schitterend geslaagde verloting. De voorzitter besloot dit openingswoord met de leden op te wekken krarblig mede te werken aan de bloei van de V.V.V. en geen oude koeien meer uit de sloot te halen: het oprakelen van half vergeten dingen heefi geen zin. werkt slechts remmend op den goeden gang. men werpe den blik vooruit t zie niet om! Het uit de vergadering opkomende ap nlans bewees wel. dat de wn. voorzitter de rechte snaar had* aangeroerd. Het klonk «als oen goedkeuring van het gevoerde beleid wat de vergadering later duideliikei uit drukte door heidp heeren lot lid van het bestuur te benoemen, en hef klonk als een belofte en inderdaad ziin pr geen oude koeien nngehaald. zweeg de oppositie en waren allen bezield met de u-ensch mede te werken tot heil van de V V.V. De notulen werden onder donkzeeging voor de goede notuleering goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van het echtpaar Prat was ingekomen een dankbetuiging voor de ter gelegenheid van hun 25-jarig jubileum ondervonden be langstelling. De voorzitter wees er nog eens op, hoe dit echtpaar, dat steeds, ten allen tijde voor een ieder klaar staat, voor ons dorpje onmisbaar is en de vergadering on derstreepte dit met een hartelijk applaus. Van de Federatie was ingekomen een ver zoek om steun om de f 200 achterstallige schuld te kunnen voldoen. Het bestuur voel de er niets voor. De heer v. d. Garde meende, dat de ver- eoniging wel eenige verplichting had, daar het bestuur indertijd voor samenstelling van de gids had gestemd. Het eind van het 'iedje was. dat het verzoek voor kennisge ving werd aangenomen. Verslaa verloting. De ontvangsten van deze 13de verloting hadden bedragen f 270 en de uitgaven f 05.74 zoodat er'een niet te versmaden voordeeltje van f 174.26 voor de kas overschoot. De voorzitter bracht de verlotingsoommissio dank voor haar bemoeiingen en feliciteerde haar met dit schiterende resultaat. (Ap plaus.) Verslag Bureauhoudster. Uit het verslag van de bureauhoudster bleek, dat er ondanks de ongunstige tijds omstandigheden nog heel wa( werk aan de winkel was geweest. Verkiezing In de vacature, ontstaan door het bedan ken van de heeren P. Kos en Jb. Koeten werd voorzien door de vekiezing van de hee ren D. Dnin Wz. pp O Druvven. De vereaf flering gaf dus hiermee haar sanctie aan de daf'en van het hpstuur. Het aan de beurt van aftreden ziinde he «tuurslid de heer Groothoff. die in de voor iaarsvergadering na twee stemmingen en twee li prst ommin een in het bestuur kwam kon nu geen meerderheid halen. Na twee stemmingen en een hersfemmincr moest h;; hef veld ruimen voor den heer TT. Minkemn De voorzitter betreurde het, dat een zoo In dc maand Octobcr zijn, zooals men zich zal herinneren, bij een alleenwonende dame op den Witte Vrouwensingel te Utrecht ju- weclen gestolen ter waarde van bijna f 500 De zaak werd in handen gelegd van de po litic, die na korten tijd de daderes opspoor de. Dit was de dienstbode van de dame, die op het moment dat zij gearresteerd werd, ziek te bed lag. Gistermorgen heeft dc meervoudige straf kamer van de Utrcchtsche rechtbank dezen diefstal behandeld. Allereerst werd gehoord de 24-jarige dienstbode G. W., die sedert eind Octobcr in liet huis van bewaring was in gesloten. Zij bekende de sieraden en zilve ren voorwerpen van haar mevrouw te heb ben gestolen en antwoordde op een vraag van den president, hoe zij tot deze daad was gekomen, dat zij elke maand f 10 aan haar ouders moest geven en dat zij die van de f 25, welke zij verdiende, niet altijd kon missen, zoodat zij tot diefstal was overge gaan. Hierna werd de vriend van de diens'bo- de, de 22-jarige vertegenwoordiger II. van V. gehoord, wien heling van de sieraden ten .laste was gelegd. Verdachte ontkende gewe ten te hebben, dat de juweelen waren ge stolen. De dienstbode, zijn meisje, had hem volgens zijn zeggen, verteld, dat zij de sie raden van haar moeder ten geschenke had gekregen. Daar zij in geldnood zat. had zij hem gevraagd de voorwerpen te verkoopen. Als hem dit gelukte zou hij f 1 belooning ontvangen. De jongeman liep allerlei goud en zilversmidswinkels af en zag inderdaad kans, de kostbare voorwerpen van de hand Ie doen. Alhoewel de sieraden een bedrag van bijna f 500 vertegenwoordigden, omving de man voor al zijn goud, zilver en juweelen, alsmede voor de plalina broche slechts f 32.50. Bij zijn meisje teruggekeerd vertelde hij haar, dat hij niet meer dan f 14 had ge kregen. Hij gaf die f 14 on verdween met de rest naar een dorpje hij Nijmegen, waar hij zijn ..echte" meisje had zitten en met wie hij de resleerende f 18.50 ging verbrassen. Als getuige werd gehoord de dienstbode, die vertelde, dat zij inderdaad aan haar vriend had gezegd dat zij de juweelen van haar moeder had gekregen. De officier van justitie zeide, dat door de bekentenis van de dienstbode het gestelde in de dagvaarding was bewezen. Wat «Ie an dere verdachte hpfrpft. deze moet volgens spreker geweten hebben, dat de juweelen van diefstal afkomstig waren. Hef is een ernstig feit en beiden behooren flink ge straft te worden. Zoowel fogen de dienstbode als togen den vertegenwoordiger cischfe spreker een ge vangenisstraf. voor den tijd van 6 maanden mpf aftrek van preventieve hechtenis. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. MET EEN WINDBUKS OP KINDEBEN GESCHOTEN. Een 22-iarige jongeman te Bussum heeft een ergerlijk staaltje van baldadigheid uït- gchaald. Hij heeft met een windbuks, welke met looden kogeltjes was geladen, op eeni ge kinderen geschoten. Drie kinderen van tien en elf jaar werden gewond aan arm. hand en knie. De iongen is in arrest gesteld ijverig lid niet meer aan de bestuurstafel zou plaatsnemen, maar vox populi, vox Dei wat de vergadering beslist, moet geschieden. y rv-l Wrijf dan keel. rug en borstje m mei V Dampo.Wonderlijk zooals dèt helpt! (I 50 ct. Tube 40 c». Doos 30 ct. De geheimzinnige schoten in LEIDSCHENDAM Den geheelcn dag is gisteren en eergiste ren het onderzoek inzake de aanslagen op de woningen van burgemeester Banning en den gemeentearchitect den heer de Regt, met kracht voortgezet, echter zonder eenig tastbaar resultaat. Ook is een bezoek gebracht aan eenige schuitjes, welke aan de overzijde van de hurgemeesterswoning lagen gemeerd en niet mochten vertrekken, doch ook hier leverde het onderzoek geen resultaat op. Een ge deelte van den Oostvliet is door gemeente- personeel afgedregd, doch het wapen, waar mede de schoten Zaterdagnacht zijn gelost, is nog niet gevonden. De nieuwe verkeersweg naar Groningen De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het maken van twee viaducten in den aan te leggen weg Zurig-Groningen van het Rijks- wogcnplan 1038 in de gemeente Heerenveen. Laagste inschrijver was H. Brocrsma te Harlingcn voor f 145.280. Spanje en de steunpunten in Uruguay De kwestie der oprichting van steunpun ten der V.S. in Uruquay blijft onder de Spaansche openbare meening groote bezorgd beid verwekken. Onder de studenten, de pers de Falanx, en andere corporaties is een sterke ongerustheid ontstaan. De vertegen woordiging der Spaansche studenten heeft een boodschap gezonden aan de jeugd van Uruguay, waarin gezegd wordt, dat de re- geering van Uruguay souvereiniteit en va derlandsliefde vergeten zou, indien zij de lioogsle onvervreemdbare goederen des volks tot koopwaar zou maken en aan een vreem de mogendheid zou verkoopen. In de bood schap wordt verder gezegd, dat een vloot- en lucht bases te Punta del Este, welke aan de Vereenigde Staten zou worden afgestaan een „Eerste Amerikaansch Gibraltar" zou beteekenen. De Spaansche studenten beslo ten hun boodschap met den zin: „Het Spaan sche moederland is v. diepen smart vervuld ten aanzien van 'n schande, welke de jeugd van Uruquay nietjnag toestaan." De komende dagen zullen vooraanstaande Spanjaarden via den Spaanschen kortegolf- zender tot Zuid-Amerika spreken, o.a. de hoofdredacteur van het tijdschrift „Vertice" Samuel Ross. de hoofdredacteur van het bekende dagblad „Tnformaciones" Victor de la Serne, de studentenleider Gitarte en de rector der Madrileensche universiteit Pio Zabala. De Spaansche academie zal een oproep richten tot alle landen der wereld en hef Spaansche nersverbond een oproep tot de Zuid-Amerikaansche pers. RAAD WIERINGERMEER HET HUISVUIL, DAT MEN MAAR LIET WAAIEN. WORDT NU GRA TIS OPGEHAALD. WETHOUDER PETERS HEEFT VERSTAND VAN AFVAL. Gistermiddag vergaderde de raad voor de behandeling van een korte agenda. Voorzitter was de burgemeester, de lieer Ir. Smeding, secretaris de heer Blaauboer. Afwezig was Mr. Kamp. De voorzitter opende de vergadering met wolkom en deelde mede, dat van den heer Mr. Kamp bericht is ontvangen, dat hij tot zijn spijt verhinderd is. de vergadering bij te wonen. Naar aanleiding van de notulen infor meerde de heer Leijten hoe het zal eraan niet den Vlasrepelcursus. De commissie weet er nog niets van. De Voorzitter deelde mede, dat hierover 8an de commissie nadere inlichtingen zul len worden verstrekt. Na resumpfie der notulen is aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van dc schoolgeldverordening. Bedoeling is ambtshalve onjuiste aanslagen te herstel len behoefte wordt o.a. gevoeld aan ecu bepaling, dat in geval van het tusschentijds verlaten der school ontheffing van school geld ambteshalve kan worden verleend. Noodzakelijk acht men het gezinsreductie alleen toe ie passen, wanneer meer kinderen uit óén^ gezin scholen voor L.O. in de Wie ringermeer bezoeken. De heer Mr. Barker vond het eigenaardig dat wanneer de beroepstermijn van twee maanden verloopen is. nog weer eens ambtshalve ontheffing mogelijk wordt ge maakt. Zou men den termijn van 3 iaar. welke i in de nieuwe verordening wordt genoemd en waardoor men moeilijkheden zou kun nen krijgen met de rekeningen, welke dan I. reeds gesloten zijn. niet tot 1 jaar kunnen terugbrengen en aan B. en W. de bevoegd hc'd geven om de ontheffing te verleenen? Na eenige discussie werd besloten te he-- palen, dat indien hlijkt. dat een aanslag ten onrechte of te hoog is opgelegd. de aanslag ambtshalve tenietgedaan, of tot liet juiste bedrag verminderd kan worden. zoolang niet, sedert den aanvang van het school geld ja ar twee jaren zijn verstreken. DE NTF.TTWF GYMNAS,|,TFKVrTïT'."*TTrïTN- GEN VRAGEN EEN ONDERDAK EN TOESTELLEN. i Van de gymnastiekverenigingen in op- I "richtinor van Middenmeer en Slootdorp was een verzoek ontvangen tot uitbreiding der outillage van de gymnastieklokalen te Mid den meer en Slootdorp. Dit nagekomen stuk werd op voorstel van B. en W. voor prae-advies aan B. en W I geren voyeerd. REINIGINGSRECHTEN. Hef ophalen van huisvuil in de dorpen te gen betaling van 5 cent per week is geble ken geen succes te zijn. In het algemeen maakt slechts de helft van het aantal in woners regelmatig van den gemeentelijken ophaaldienst gebruik. Do meesten laten asch. papier enz. maar waaien en extra krachten zijn noodig de zaak weer op te ruimen. Een groot gedeelte van de opbrengst der reinigingsrechten (f 466.76 in 1939) gaat op deze wijze, weer verloren. B. en W. stellen daarom voor het huisvuil in de dorpen voortaan gratis op te halen. De heffing van een rioolbelasting stellen B. en W. voor in een aparte verordening op te nemen. De raad kon zich met deze nieuwe rege ling vereenigen. nu zij tegen de cultuurwaarde kunnen worden verkregen, uit het Ovengenoemde complex los te maken. Deze oplossing ver dient zelfs aanbeveling met liet oog op de verplichte invoering van het onderwijs in lichamelijke oefening op de lagere scholen, welke tegen 1 Januari 1941 kan worden tegemoet gezien. De volgende objecten worden dan door de gemeente gekocht: School met terrein te Slootdorp f 31.395.Gymnastickgebouw met sportterrein te Slootdorp f 17.082.50 School met terrein te Middenmeer f28.287.50 Gvmnastiekgebouw met spovtterein te Mid- oenmeer f 18 965.—. School' met terrein te Wieringenvprf f 28.094.25, Gvmnastirkgp- hotiw met sportterrein te W'oringérwerf f 21.400.75. Begraafnlaats Middenmeer f 7.385.-. Inrichting Gemeen tehuis f 3.825 Inrichting Brandweer f 7.350.—. Inventaris vuilnisophaaH'fmst f 800—, Terrein woon wagenkamp f 262.Terrein noodslach- tiirgsigphómv f 812.Terrein gemeente werken f 3.100.— Totaal f 168.759. De hetaling van de koopsom in haar geheel kan geschieden in jaarlijksrhe ter mijnen. derhalve hii wijze van aflossing. Over het niet afgeloste bedrag -zal door de gemeente, een rente van 3Vz pet. per jaar verschuldigd zijn. De lieer Mr. Backer meende, dat hier iets gedaan wordt, waartegen door Don Haag steeds gewaarschuwd wordt., n.1.' liet opne men van een publiekrechtelijke bepaling in een privaatrechtelijke overeenkomst. Spr. heeft een dergelijke overdracht, nog niet in het Burg.. Wetboek aangetroffen. Wat moet er gedaan worden als niet aan den voorwaarden voldaan wordt? Geen enkele hypotheekbewaarder za! volgens deze overeenkomst kunnen en wil len optreden. Het lijkt spr. een vaderlijk symptoom van nieuwe wetgeving. De voorzitter: Met de sanctie van Den Haag. Het is de eenige methode om door te gaan, waarmede Den Haag als voorzitter het goed begrijpt, aecoortl gaat. Kon het niet goedkooper? Dc heer Venhuizen vond rie prijs van f 1.— per M2 voor liet terrein voor het woon wagenkamp verbazend hoog. De voorzitter zeide. dat het woonwagen kamp voor de helft van dien prijs verkre gen wordt. TTte is een slip of the pen in de toelich ting. ITet is een koopje! De heer Venhuizen geloofde, dat het wel goedkooper zou gaan, als hot bij loven en bieden ging. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. AFVAL VERORDENING. Vastgesteld wordt een afvalverordening; naar het model door de Ver. van Ned. Ge meenten gegeven. De heer Van Oers vroeg hoe dit geregeld zal worden. Weth. Peters zeide. dat er wel gegadig den zijn voor het afval in den polder. Er is ook een afnemer uit Zaandam, als liet hier niet geplaatst kan worden. Die geeft f 1.50 per 100 kg. maar het is meer waard. Dc heer Van Oers: Hoe gaat het als men zelf konijnen heeft? Weth. Peters: Boerderijen mogen zelf hun afvalstoffen gebruiken. Sommige.groen te-afvallen bijv. van bloemkool zijn niet ge schikt. Daar zet geen beest een bek op. Na nog eenige discussie over de vraag, of de bak voor de cadavers van honden en katten welke laatste volgens Mr. Backer tot hazepeper verwerkt zouden kunnen wor den ter secretarie geplaatst moest wor den of elders, werd dc verordening aldus vastgesteld. Daarna sluiting. voor a*s« Zondag WZ—OSV, 2e klasse A. Alcm. VictrixWest-Frisia, DWVZFC, WFC—AFC. 3e klasse A. GVO— St. George. ZaandijkPurmersteijn, QSCZW, Always ForwardKW. 4e klasse A. BKCBergen, Wieringerwaard, N. NiedorpSucces MFC OudesluisDTS. Res. 2e klasse A. Ajax 3—De Spartaan 3, DWS 3—OSV 2. KFC 2De Kennemers 2, Blauw Wit 3Zee- burgia 2. Res. 2e klasse B. AFC 3—DWV 2 Meteoor 2, VSV 2- De Volewijckers 2De -HFC 2, EDO 2—OWO 2. De Amerikaansche aandeelen in ENGELAND Gedwongen verkoop. Naar. uit Londen wordt gemeld, heeft de Britsehe regeering den gedwongen verkoop gelast van de in Éngclsch bezit zijnde aan deelen van 164 Amerikaansche firma's, ten einde het de schatkist mogelijk te maken de Engelseh'e oorlogsinkoopen in de Vereenig de Stalen te financieren. VLIEGTUIGONGELUK IN JOEGOSLAVIë. Een tweemotorig Engelsch vliegtuig van het type Blenheim is Maandagmorgen 4 uur. naar het Joegoslavische persbureau Avala. meldt, tegen een berg hij Danilovgran in de Banaat Zetska gevlogen. Het toestel ontplofte en geraakte in brand. Tot dusver zijn vier lijken gevonden, waarvan er twee geïdentificeerd konden worden, t.w. de be stuurder Renet Crapord en 'n zekere Eavaeré Frederic. Toen het toestel neerviel, zijn alle bommen, uitgezonderd een, geëxplodeerd. EKGELSCHE SCHIPBREUKELINGEN IN CANADA AANGEKOMEN. Twaalf geredden van een Britsch vracht schip dat onlangs door een Duitsch oorlogs schip uit een konvooi werd weggeschoten, zijn naar Associated Press meldt, thans in een Canadeosche haven aangekomen. De schipbreukelingen hebben drie dagen lang in een reddingshoot rondgedobberd, alvorens zij door een Grieksch vaartuig aan boord genomen werden. V.V.V. „Groet - Camperduin" De voorz. zegt het een on gewensch te toestand te vinden, dat Iemand be stuurslid is van heide V.V.V.'s in deze gemeente: het mogen dan zus terverenigingen ziin. het gaat z.ï. toch moeilijk twee heeren te dienen. Hij treeft den heer Minkema dan ook in overweging, te bedanken voor Noord-Kennemerland. De heer v. d. Garde is het hier niet mee eens: kan iemand niet aan heide V.V.V.'s zijn krachten geven? Waar beide ver- eonigingen. zooais meermalen ge bleken is. niet kunnen samengaan, blijft de voorz. het bekleeden van een bestuursfunctie in beide onge- wenscht achten De heer Minkema zal deze zaak nader overdenken. Met pen woord van dank en waardeering voor dc scheidende functionarissen wordt dit agendapunt besloten. Begrooting 1941. De heer S. Gutker leest hierna de begroo ting voor het komende jaar voor. De ont vangsten zijn geraamd op f 940 en de uitga <?evr»n dito met een post onvoorzien van f 92. De herr Haring vraagt of de post f 40 voor onderhoud van hPt V.V.V.-gehouwtie niet wat te hoog is, 't is toch een elk jaar lertigkperendp npst. Voorz. licht fop. dat men hij zijn eigen huis wel eens zegt. dat kan nog wel een ïaariie wachten maar dit gebouwtje moet in orde ziin het is ook een stukje reclame voor de VVV. Pp hoor TT. v. Lienen mist een post voor Ie tninfifis. Die zit in onvoorzien, aldus de penning meester. De hepr C. Hongvorst Az. informeert naar hei ad vort peren en dringt aan op meer ad- ve«»peren. Dit zal in de a s. voorjaarsvergadering nariep aan de orde okmen. De vergadering gaat ten slotte met de.in e-nrliendo hegroofing acconrd. Rondvraag Zün er stander, ned aan om te ko men tot vereen'nlnq met V.V.V. Noord-Kennemerland? Er is geen Maarschalk Pétain over de nieuwe grondwet Maarschalk Pétain heeft Maandag te Lv- on voor de K. v, K. aldaar gesproken over de voorgenomen nieuwe grondwet. Men heeft krachtens deze nieuw grondwet het voornemen het Jand te verdeelen in provin cies. met aan het hoofd gouverneurs, die instructies eeven aan de prefecten. De gou verneurs zullen gesteund worden door 'n soort provincialen raad. bestaande uit verte genwoordigers der corporaties en andere beroepsorganisaties. De nationale vergadering zal waarschiin- liik worden samengesteld uit vertegenwoor digers der beroepsorganisaties en uit perso nen die het land hiizondere diensten bewe zen hebben. De.vertegenwoordigers der he.. mensorganisaties worden door een volks stemming aangewezen. Als hoogste orgaan 'nu een gerechtshof worden ingesteld. ge- Hik aan het hooggerechtshof in de Vereen. Staten. snrake van, aldus de voorzitter. dat dit bestuur Iets In die richting heeft ondernomen of zal ondernemen. Het bestuur Is niet te vinden voor vrij- wRHoö fusie, samensmettinn van de beide V.V.V.'s en vraagt zich met verbazing af. boe er nog één lid ge vonden kan worden, om daarvoor te ijveren. Groet wil Groet blijven. Wij willen, aldus de beer Duin. onze vereeniging honden tot onzen laatsten snik! Na deze duidelijke taal. die niet kon wor den misverstaan, trad een stilte in. De heer C. Hoogvorst Cz. gaf nog in over weging te letten op wat op elk gebied ge schiedt. namelijk concentratie, fusie. ver een i gen. maar de zaak was afgedaan We praten er maar niet meer over. eindigde dc voorz. De rondvraag leverde verder niets bijzon der op. Hierna volgde sluiting, wagrhij de voorzit ter de aanwezigen dankle voor hun mede werking en allen nogmaals onwekte de V.V. V. GroefCamperduin hoog te houden en sterk te maken.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5