RAAD SCHAGEN Hartelijk afscheid van Zuster Kuilman Een vergadering met een luchtje Marktberichten De afvaiverordening maakt de tongen los. De groote vraag: hoe wordt het varken vet, volgens den heer De Veer niet practisch opgelost. Het moet maar rutte- len, vindt wethouder Buiskool. Zal het college extra vet- en bo terbonnen moeten vragen? B. en W. zijn volgens wethouder Buis kool zeil sterk aigevallen van al het praten over het afvaL AANSTONDS EEN NIEUWE AMBTENAAR: worden aangesteld. Dit stond niet in het prae-advies. dat was wat kluchtig, zegt voorzitter. Er zijn reeds gegadigden. Het. af val zal gestort worden op een centrale plaats en door 'n firma buiten de gemeen te worden opgehaald, die dan de gemeente ter een vergoeding geeft. De heer de Veer vraagt of de gemeente den schillenboer moet betalen. In Den Haag heeft, men ontheffing gekregen, meent spr, Men moet daar echter zorgen dat het af val een nuttige bestemmingf krijgt in den geest van de wet. Waarom niet de schillen boer onder eenig toezicht vrij te laten! Spr. vreest dat anders de lasten de baten zul len overtreffen. Voorzitter gelooft niet dat zooals de heer de Veer wil. de zaak zal mogen worden on- gelost. Den Haag zond altijd bet vuil por gesloten spoorwagon naar Drente, voor landontginning. zoodat een vruchtbaren bo dem erdoor werd verkregen. Op dezen grond is wellicht ontheffing verleend. Voorz. gelooft ook niet, dat de schillen boeren thans alle huizen aandoen. De heer de Veer denkt dat daar wel in kan worden voorzien. Wethouder Buiskool zet uiteen dat het begrip distributie verloren gaat. als de rich ting wordt gekozen, die de heer de Veer aangeeft. Bovendien, het mag eenmaal niet De schillenboeren zouden het aan den een of ander kunnen verkoopen. De heer de Veer: Ach kom, zoo'n ge- meentetje! Wethouder Buiskool licht toe dat het niets behoeft te kosten. De firma Bierman in Zaandam krijgt uiteindelijk liet afval en deze betaalt aan de gemeente de tachtig cents terug, die zij aan de schillen boeren zal uifkeeren. Het is overigens een voudig een rijksverordening, welke in een gemeenteverordening wordt omgezet. Er is niets aan te doen. In het café „de Beurs" van den lieer C. Boontjes had ton overstaan van Notaris P. de Boer alhier de openbare verkooping plaats van het huis met stal en pakhuis in de Hoep, ten verzoeke van den eigenaar de heer N. Th. Groot en in huur bij de heer Job. Castricum. Het perceel werd in twee gedeelten aangeboden nl. huis met erf en stal met erf. Het eerste perceel werd opgeboden tot f 1380.—. Hoogste bieder was de heer F. Wiegman. Het tweede perceel kon tot 1400.— komen. Hiervoor was hoogste bie der de heer S. A. Knuwer. De perceelen te samen kwamen nu op 3230.—. Combinatie noch afslag brachten wijziging in bet bod. zoodat hoogste bieders ook koopers werden De heer S. A. Knuwer verklaarde nog dat hij had gekocht tezamen met den heer C. ITuiberts. Alle koopers zijn inwoners van Schagen. Na afloop der verkooning van het huis en erf in de Hoep, bood vervolgens de No- De heer Dekker vraagt of het wel vol doende is als het afval eenmaal per week wordt opgehaald. De boel zou wel eens kunnen verrotten. Voorzitter: üie kwestie konden wij in het college ook niet oplossen, dat zal de firma Bierman wel weten ik'ben geen deskundige in afval. Weth. Buiskool: Als de spoeling niet 'e dun wordt om in.de afvaltermcn te blijven komt hij misschien wel meer keeren in de week. De heer Dekker: Als Bierman het van een zekere plaats tnoet afhaler} waar het wordt opgetast, zal het zeker in een paar dagen bedorven zijn. Voorzitter: Een luchtje komt er wel aan. Weth. Buiskool meent, dat de fa. Bier man, die een vergunning van de regeering heeft, zeker wel aan voorschriften gebon den zal zijn, en daaraan komt zeker de be- derfelijkheidskwestie wel te pas. De heer Schilder zou graag een hok zien gebouwd om het afval dan tijdelijk te be waren. Voorzitter zegt dat daarover, niet is ge praat. Er zullen wel families met bezwaren komen. Het college ziet er ook waarlijk niet alles in voor Schagen. Weth Buiskool: Wij zijn van al dat afval zelf afgevallen, zoo mager als keukenafval worden we langzamerhand. Weth. Wissekerke. lloü wordt een stlnkboel maar men wil het in den Haag, dus het moet. De lieer Blaauboer begrijpt dc reke ning niet. Afval vermindert in gewicht door liet liggen. Welk gewicht krijgen de schil len boeren nu betaald, dat bij liet halen of wanneer Bierman bet in ontvangst komt nemen? Men besluit den schillenboeren liet ge wicht te betalen bij aflevering aan Bier man, opdat er geen verschillen komen. Voorzitter merkt op dat bet hccle geval nog in de kinderschoenen staat. Later zul len we misschien juichen om deze verorde ning. Laten we blij zijn dat de rommel niet begraven wordt bij do I-Iale waar de beer de Veer altijd zoon voorstander van was. De lieer de Veer: Ik zeg niets van do ver ordening maar liet gaat er enkel maar om- hoe wordt het varken vet? en dan is de manier rechtstreeks via de schillenboer. We zijn hier Amsterdam niet. Laten nu in Schagen per jaar eens vier varkens Bemest worden. Weth. Buiskool: Dat vindt dc man van tic voedselvoorziening nog van te veel gewicht. De heer dc Veer: Och kom. We mogen toch wel een practische wenk geven. Enfin, we zullen het drama nog wel eens in den raad krijgen, maar dan hoop ik dat wc het in practischer zin mogen oplossen dan thans! Weth. Buiskool zegt dat B. en W. het moe ton uitvoeren als dc raad niet. meewerkt, en als hot college het rok niet doet. griipt liet rijk zelf in Spr. herhaalt nogmaals dat hel coIIobc zelf is afgevallen van bet afval. Voorzitter: We zien in liet varken óók geen gat. Het voorsiél wordt 'aangenomen. Dc rond vraag levert niets op. Sluiting volgt. Do vergadering beeft een half uur geduurd. taris aan ih publieke veiling twee perceelen weiland aan de Nes. zulks Ion verzoeke der Diaconie" van de Hervormde Gemeente te Schagen. Perceel 1 groot 0.55:20 Ha. kwam tot 1005.— en werd.bij den afs'ag niet ge mijnd. I-Iét tweede perceel kwam lot 3100.- en werd gemijnd met f 1.— door de beer N Appel. De combinatie kwam nu op f 1700. Ze werden gemijnd met f 10.— door den heer K. Mooy aan de Nes. Het bedrag werd alzoo in totaal 474G.— ALKMAAR ZIJPE „In het belang van de patiënten neem ik afscheid, omdat ik meen, dat een jongere kraeht het werk thans beter kan vervullen.'1 IN WIND EN WEER, OP SLECHTE WEGEN „Zuster Kuilman op de fiets, trot- seerend weer en wind en wegen", ziedaar de ondertoon die gistermid dag in alle redevoeringen doorklonk, toen de scheidende verpleegster na de eigenlijke raadsvergadering in de raadszaal werd ontvangen. Tref fend zei wethouder Nannis het: Als wij bij ons warme kacheltje zaten, zagen we zuster voorbijtuffen, weer of geen weer. En wethouder van der Sluijs voegde daaraan toe: Nimmer heeft de zuster als ze eenmaal bij den patiënt kwam, na een moeilij ken tocht, den patiënt laten mer ken, hoeveel inspanning het haar had gekost, te komen. Immers... de patiënt kon dat niet helpen, voor haar of hem was de zuster de ster ke vrouw, die troost en steun kwam bieden... Het is burgemeester Brcebaart, die den aanwezigen het welkom na heropening dei- raadsvergadering toeroept. Behalve dc raadsleden zien. wij thans de collega's van Zuster Kuilman uit Zij po. Zuster Boks uit Schagqn. de lieercn doktoren Bocrma en van Sloofcn, de dames Glitters en Leegwa ter. uit Alkmaar, inspectrices voor volks gezondheid en kimlerhygiëne, den heer BI aai! w uit Sint Maartensbrug en andere belangstellenden. Hoewel, aldus de burgemeester het den burgemeesters thans verboden is in het openbaar redevoeringen te houden, die van te voren niet door de hoogere instanties zijn goedgekeurd, omdat men van hem geen behandeling van politieke kwesties of kwes ties ten aanzien van de bezetting verwacht, geloof ik wel enkele woorden te mogen spreken. Immers het werk van zuster Kuil man had met politiek niets te maken. 19 jaar. hebt gij. zuster Kuilman de gemeente gediend, en dan is het bij een afscheid dc gewoonte na te gaan welke schokkende gebeurtenissen in liet ambtelijk leven zijn voorgevallen. In het persoonlijk dossier van zuster Kuilman heb ik echter niet anders kunnen vinden dan de aanstelling en de finantiecle kwesties. Dat. is op zich zelf reeds een verdienste Al waart gij dagelijks bij den weg, II timmerde niet aan den weg, want Uw werk lag binnenshuis. Daar hebt IJ Uw zegenrijk werk verricht, zonder ooit een dag over te slaan hebt U Zuid-Zijpe gediend. Wij zijn U daarvoor groote dank verschuldigd1 Het ligt in dc bedoeling dat U namens de burgerij nog een huldiging wordt.-bereid, ik wil dus niet in haar rech ten treden Wel mag ik U namens de ge meente flanken omdat U niet zooals in vele andere plaatsen voor het Witte Kruis ar beidde. maar voor do gemeente zelf Met groote dankbaarheid en erkentelijkheid bie den wij U gaarne een stoffelijk blijk van waardeering aan. Namens de eollega'i spreekt zuster Meurs. Zij prijst de goede sa menwerking en dankt voor het vele goede dat zij persoonlijk aan zuster Kuilman heeft te danken. Vaak moest zuster Kui'man voor haar waarnemen en altijd had zij ge- hoopt op haar beurt eens voor zuster Kuil man te kunnen invallen om al dat goede een weinig te kunnen vergelden. Dat lukte nooit, want buiten de vacanties mankeerde zuster Kuilman nooit. Spr. wenscht dat zuster Kuilman haar gezondheid mag behou- 'don en biedt haar namens de coilega's een theeservies aan. „En dat het je goed gaat".,, besluit zuster Meurs haar hartelijke colle giale speech. WOORDEN VAN DANK. Zuster Kuilman dankt allen recht hartelijk. Een blik op haar loopbaan werpend, verhaalt ze, hoe ze als jong verpleegster, in de Zij pc kwam en daar zich spoedig thuis voelde. Ze was na eenige jaren tot de overtuiging ge komen dat een betrekking die haar minder aan kleeren- en lichaamsslijtago kostte, be ter zou passen en zeide Zijpe vaarwel. Eenige jaren werkte ze in Egmond aan de Prins I-Iendrikstichting, maar de wijkverpleging bleef baar op den duur toch meer trekken. Ze ging naar de Schermer, entoen in Zijpe weer een vacature kwam, solliciteerde ze weer, zij het met eenige schroom, want een leeftijd van 41 jaar is voor een sollici- tant naar een gemeentebetrekking eigenlijk al te hoog. De Baad benoemde haar echter met algemeene stemmen, een blijk van ver trouwen dat haar veel goed beeft gedaan. Hartelijk dankt zuster Kuilman B. en W. en den Raad voor de ondervonden medewer king, verder bet Burgerlijk Armbestuur, het Witte Kruis, fin heeren doktoren en mevr, Van SlootenNiessen, de leidsters van de consultatiebureaus, de collega's van Zijpe en tenslotte al diegenen die op een of andere wijze met baar in aanraking waren gekomen en haar taak hadden verlicht. Ik heb mijn taak verricht, aldus besluit zuster Kuilman uit liefde voor en in het belang van de pa tiënten. Om dezelfde reden neem ik nu af scheid. Ik meen dat het bun belang is dat thans een jongere kracht mijn werk oven neemt. Ik hooi) dat mijn opvolgster, zuster Houter, het zelfde vertrouwen zal weten te vinden, dat ik zoo ruimschoots heb niogen ondervinden. Voorzitter onderschrijft deze laatste wensch Ook hij hoopt dat zuster Houter een waardig opvolgster mag zijn, al mag ze wel heel goed ziin, wil ze zuster Kuilman evenaren! Hierna wordt dc openbare raadsvergade ring gesloten en blijven de aanwezigen nog cenigen tijd onder het genot van een ver- versching gezellig bijeen. ROTTERDAM. 19 Nov. Veemarkt. Aanvoer: 131 paarden. IS veulens, 975 stuks gebruiksvee, 11 var kens. 119 bokken en geiten. Slachtpaarden le kw. 105 ct., 2e kw. 90 ct., 3e kw. 80 cl, por Kg. Prijzen per stuk: slachtpaarden 423 325240. werkpaarden 650-7-500400, hit ten 4-80375285, kaifkoeien 430—310—2G0, melkkoeien 440—320275. varekoeien 275- 215—280. vaarzen 264210—150, pinken 200- 150130. bokken en geiten 50—3515. - Overzicht: De aanvoer van paarden was kleiner met kalmen handel en de prijzen van de slachtpaarden prijshoudend, werk paarden en hitten hooger in prijs. Melk- en kaifkoeien korter aangevoerd, stillen han del en stijgende prijzen. Varekoeicn iels kleiner aangevoerd, matigen handel en iets hoogere prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer korter met- tamelijken handel en omhooggaande prijzen. Bokken en geiten aanvoer ruimer, vluggen handel en hooge re prijzen. ROTTERDAM. 18 Nov. Aardappelen: Bintjes 3.25. Eigenheimers (klei) 3.60. Idem (zand) Eerstelin gen 3.25 per H.L. BOTTERDAM, 18 Nov. Vlasmarkt. Aanvoer 1520 Kg. blauw schoon 11.40. 700 Kg. Hollandsch geel 1— 1.40. 450 Kg. dauwroot 0.80—1.10 per Kg, Weinig animo tot koopen. wegens de be staande crisismaatregelen. NOORDSCHARWOUDE. 19 Nov. Aanvoer: 16200 Kg .roode kool 3.25. 7GOO Kg. gele kool 4.25. 8400 Kg. Doensche witte kool 3.27700 Kg. Succes witte kool 3.—, 2200 Kg. groene kool 3.25, 2700 Kg. uien 4.grove uien 4.drielingen 4.7800 Kg. peen 3.23000 Kg. vroeee witte kool 1.70—2.50, 48100 Kg. andijvie 3.50. BROEK OP LANGENDT.TK. 19 Nov. Aanvoer: 11000 Kg. roode kool 3.25, 43000 Kg. gele kool 3.25, 7800 Kg. Deenscbe witte kool 3.—. 31400 Kg. Savove kool 3.25. 4600 Kg. uien 4.grove uien 4.drielingen 4—, nep 4.—, stek 4.—. 12000 Kg. peen 3-, 1200 Kg. bieten 1.501.?ö, 270 stuks bloem kool 11.—2e soort 4.4A—4.70, 11500 Ksr. vroe* ge witte kool 2.50. 6200 Kg. Succes witte kool 3.2000 Kg. andijvie 3.50, 425 Kg. rammenas 2.90. PURMEBEND. 19 Nov. Gem. Kaas'heurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 3900 Kg., handel vlug. hoogste prijs f 35.25. 2 stapels kleine Boerenkaas, wegende 541 kg. prijs f 32.50 per 50 kilo, handel matig; 305 Kg. boter f 2.04710 kilo. Runderen, totaal 350 stuks: 200 vette koeien voor de levering, 85 gelde koe>en f 200-275 per stuk, 55 melkkoeien f 275— 380 per stuk. 10 stieren voor de levering, 5 paarden, 51 vette kalveren voor de leve ring. 149 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 18—24 n. stuk. 53 magere varkens f 2540 per stuk, 213 biggen f 714 per stuk, 176 srhanen: voor hef leven f 2540 per stuk, 130 bokken f 858 per stuk, kipeieren f 1.07 per Kg. 3000 oude kippen en hanen: wit en rood 0.800.85. blauw 0 00—0.95 per kilo. koniineri 14 ner stuk. 2100 eenden: jonge 0.90—1- oude 0 600.70, per tsuk. duiven 40 ct. per naar 214 ganzen 77.50 ner stuk. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELS REGISTER van 12 tot 18 Nov. 1940. Nieuwe zaken: Schoorl: J. G. van der Kaalj, Oorsprongweg C 206a. grossier in rookartikelen. Wieringen: Jan Keijzer en Zoon. Hofstraat 19. vischhandel. Bestuurswijzigingen: Bergen: N.V. Fafbriek van Melkproducten „Uilhoorn", Duinweg. Opheffingen: Schagen: C. Bakker, Molenstraat 15, siga renwinkel. „GEMEENTESCHILLEBOER. MEVROUW.." De raad vergaderde gisteravond. Voorzitter de burgemeester, de heer J. C. Co melissen, secretaris de heer A. C. Rogge veen. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld.' Ingekomen zijn de controlerapporten ad ministratie eierveiling en grondbedrijf. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter merkt op, dat. B. en W. de hoe ren niet thuis laten. Het is al.de zevende ver gadering. VOORSTELLEN VAN B. EN W. REKENING-COURANT OVEREENKOMST. B. en W. stellen den Raad voor, voor het jaar 1941 een rekening-courant over eenkomst aan te gaan, op de voorwaarden omschreven in het aanbod vn de Neder- landsche Middenstandsbank N.V. en in het overgelegde ontwerp raadsbesluit. Niet dat we het noodig hebben, maar het is een kwestie, die elk jaar terugkomt, merkt voorzitter op. OPCENTEN. Voorgesteld wordt om 75 opcenten te hef fen op de gemeente fondsbelasting. Aldus-besloten. B. EN W. KASCONTROLEURS AF. B. en W. stellen den Raad voqr hun, be houdens goedkeuring door Gedeputeerde Staten, de bevoegdheid te verlcenen als be doeld in artikel 124, 2e lid der Gemeen tewet. De accountant, de heer J. J. de Vries, die thans het Eierveiling- en liet Grondbedrijf controleert, voor respectievelijk f 75 en f 45 per jaar, heeft zich bereid verklaard, beide bedrijven en de boeken en kas van den Ge meente-ontvanger te controleeren voor in totaal f 200.per jaar. Mede in verband met de voorwaarden, ge steld door de F.O.G. met betrekking tot de verzekering van gemeentegelden, stellen B. en W. voor, na aanneming van hun voorstel dit aanbod te aanvaarden. Het, gebruik dat B. en W. de boeken con troleerden is in vele gemeenten reeds afge schaft. Voorzitter doet noode afstand van dit voor recht, hij kent geen dubbel boekhouden voor een bedrijf, maar kan die van een gemeen te goed beoordeelen. De Fraude Onderlinge eischt echter an der toezicht, anders is dc premie hooger Ac countant de Vries wil 1111 de controle op eierveiling en grondbedrijf voor wat minder doen omdat er toch niet veel meer aan te doen is. Aldus besloten. Zelf kunnen B. en W. controle bij bijzon dere machtiging uitoefenen. HOOGER MARKTGELDEN. B. en W. stellen den Bad voor, gelet op de tarieven van Purmercnd, de marktgeldpn voor schapen en lammeren alhier met in gang van den dag der goedkeuring, te ver- hoocen en te brengen van respectievelijk f 0.10 en f 1.05 op f 0.20 en f 1.10 en de des betreffende verordening dienovereenkomstig te wijzigen. Purmerend heeft ook hoogere marktgel- den zegt voorzitter, we doen zooveel voor de schapen, dat wij wel recht op wat meer hebben. De lieer de Veer zegtd at 't jammer is den aanvoerders op de markt hooger lasten op te leggen. Inderdaad heeft de gemeente ech ter iets gedaan in het belang der aanvoer- ders, het voorkomen van rotkreupel. Niet om- Purmerend, maar om het offer van Schagen is spr. accoord met het, voor stel. Het voorstel wordt daarop aangenomen. AFV ALVERORDENING. B. en W. stellen voor een afvaiverordening uit te vaardigen. Voorzitter zet de beteekenis der verorde ning uiteen. Wij achten de inhoud der ver ordening door de vele verslagen bekend. De gemeentereiniging kan de boel niet ophalen, daarom moet een gemeentelijke schillenboer men zal zich moeten schikken. Voorzitter deelt mede. dat er ook al een gegadigde is voor het slachtafval. Dat is prachtig, dan zijn we meteen van den romel af. Wethouder Buiskool zegt, als de heer de Veer dit blijft betwijfelen, dat alles haarfijn is uitgeplozen in de B. en W. vergadering. Schagen behoort niet tot de gemeenten waar de ingezetenen het afval voor eigen bedrijf gebruiken en komt. niet onder de verordening uit. Voorzitter; Tiet is zelfs zoo sterk, dat gemeenten die zelf varkens hebben, bet eigen afval niet mogen vervoeren. Daarom is het voor ons wel zaak geen varkens te gaan fokken... Wethouder Buiskool: De becle verorde ning heeft eenmaal eecn zin, als niet wordt gecentraliseerd. De beer de Veer: Ach kom. er zijn gren zen... Weth. Buiskool- We kunnen twee kan ten uit, het met; de gemeentereiniging doen en dan kost het meer, of dit aanvaarden. Dc lieer dc Veer: Er is toch al een over eenkomst met 'de firma Bierman gemaakt, dat vind ik niet plezierig. De lieer Folkers vraagt of de schilleboe- ren die thans hun bedrijfjes op de afval baseeren, geen last. krijgen Voorzitter bevestigd dit Het zou anders voor de firma Bierman niet loonend» zijn maar men zou meer' dan ecti schillenboer kunnen aanwijzen. De heer Folkers blijft het voor deze men- schen een strop vinden. Voorzitter: Inderdaad, maar het is dwin gend, er is niets aan te doen. Weth. Buiskool meerit dat de schillen boeren in Schagen nog nipt veel rechten hebben, zoo heel lang doen ze bet werk nog niet. Andere leden betwijfelen dit, er zijn wel deerlijk vaste schillenboeren. Weth. Buiskool: Ach laat hel eerst maar wat ruttelen het. komt allemaal wel op zijn pootjes te recht. SCHAGF-N ZESDE MIDDENSTANDSEGAMEN OP 19 NOVEMBER 1940 Speciaal examen: Geëxamineerd: 11 candidaten; geslaagd: 11; afgewezen, gene. Geslaagden: Hendrik Bakker, Midwoud; Piutor Bak ker, Oosterland op Wieringen, Willem E. Buisman, Bergen: Cornolis W. Eenhoorn, Alkmaar; Adrian W. Krabman, Nieuwe Niedorp; Dirk Leeuwenkamp, Alkmaar; Sietsc Mantel, Hoorn; Jacob Peerebooni, Alkmaar; Klaas R. Rempt, Schagen; Cor- nelis Schcrmerhorn, Alkmaar; Willem Zwaan, Groote Keeten (gem. Callantsoog). Normaal examen. Geslaagden: Wilhelm A. Alkemade, Anna Pauiowna; Dirk Bakker, Oostwoud; Lcendert Chr. Bis- kanter, Alkmaar; Hendrik P. dc Boer, An na Pauiowna; August K. Böhnig, Kol- horn; Jan Bruin, Bergen; Mevr. N. Buwal- daKossen, Hauwert; Corneiis Chatellon, Abbekerk; Marianric Donker, Benniug- broek; Greta Kamp, Winkel; Corneiis Kos, Sijbckarspel; Willem de Leeuw, St. Maar tensbrug; Jacobus Leguit, Winkel; Petro- nella E Luiting, Alkmaar; Gcrrit Mole naar, Winkel; Dirk J. Hoeper, den Burg (Texel); IJs van «Ier Pijl, Wognum; Alberl Samnes, Lutjewinkel; Johannes Scheer. Blokker; Hendrik Schenk, Hensbroek; KI. Smit, Hoogkarspel; Eduardus J. Totté, An na Pauiowna; Jan J Vermeulen, Schagen; Fredérik de Vries, Hilversum; Klaas Wagc- maker Twisk; Maartje van Vu uren, Wog num; Pieter Zander; Anna Pauiowna; Wiedijk, Barsingerhorn. Afgewezen 9 candidaten. In de morgenuren werd het examen be zocht door Prof. R. Casimir, voorzitter van het Instituut voor Middenstandsontwikke- ling. OPENBARE VERKOOPING. VERANDERDE SCHOOLTIJDEN Met het oog op de duisternis zullen .met ingang van heden de Alkmaarschc lagere scholen om half tien* beginnen. Aan bet gymnasium was deze regeling reeds Maan dag ingevoerd. Do schooltijden aan de la gere scholen zullen voorlaan zijn "van 9.30 tot, 12.30 uur en van 2 tot 4 uur, zoodat <lc middagpauze met een. half uur is verkort. Mede in verband met dc kolcnbesoaring is de Kerstvacanlic met enkele dagen ver lengd Ze zal worden gehouden van 23 De cember7 Januari. DE VLEESCHSCHAARSCHTE Ook Alkmaar kreeg toewijzing. Naar wc heden vernamen is, nadat op het desbetreffende bureau te Den Haag dc noodige druk werd uitgeoefend, ook aan Alkmaar een aantal stuks koeien toege wezen. Gelijk we gisteren berichtten was do bestelling niet in Den Haag aangekomen. De toewijzing is evenredig met die der an dore gemeenten en beloopt in totaal 20 die ren, wat ongeveer een derde heteekent van bet normale verbruik. Bedenkt men, dat hieruit ook do extra-vraag moet worden ge dekt, dan zal liet duidelijk zijn. dat vlecseli slechts mondjesmaat verkrijgbaar zal zijn. Voor wat de toewijzing 111 dc komende weken betreft, schiint in ingewijde krin gen de gedachte veld te.winnen, dat niet tegenstaande de daaraan verbonden groote bezwaren, zal worden overgegaan tot een verplichte aanlevering Hoewel wij de be schikking moetim houden over een veesta pel, men meent dal we thans evenzeer vleesch noodig hebben. DEN HELDER NIEUWE SCHUILKELDERS. In de gistermiddag gehouden vergadering van den raad der gemeente Den Helder die voorafgegaan werd door een geheime ver gadering van circa een half uur, vermoede lijk om de zaak Maas, waarin zooals men weet de raad de nederlaag leed, werd in de plaats van den afgetreden gemeenteont vanger, den heer Van Dalen, met algemeene stemnien benoemd do heer T. Valkhoff. num mer 1 van de voordracht, Voorts werd toe stemming verleend voor bet aangaan van een leening ten bedrage van 3 ton. Hot voorste! tot bet inhuren van de noodslöcht- plaats te Julianadorp werd z.h.s. aange nomen. Bij de rondvraag deelde de voorzijter. burgemeester G. Ritmeester mede, dat het l)e nestor van den raad, de heer van der Sluys „onthult" daarna het cadeau, een fraaie eiken boeken kast. Voorzitter weet dat de zuster veel van lectuur houdt, maar te kort tijd had zich daaraan te wij den Nu kan zij haar hoeken opber gen. Als eens voor haar de oude dag komt nog lang niet natuur lijk zegt de voorzitter complimen teus zal zij hopcnlijk wanneer zij de kast aanschouwt nog met ple zier aan Zijpe terugdenken. Zijpe met welks nooden de zuster mee leefde en dat haar zoo bij uitstek waardeerde. Andeire sprekers. Wethouder van der Sluys sluit zich gaarne bij de woorden van den voorzitter aan. Eigenlijk beeft zusters Kuilman 241/-» jaar in de gemeente gewerkt, ze is er slechts een paar jaar uitgeweest, en spr. heeft het ge noegen gehad al die jaren haar werk van nabij te mogen beschouwen. Zuster Kuilman op de fiets, trot- seerend wind en weer en wegen... het was een stuk van Zijpe, dat men noode zal missen. Haar taak was veelomvattend, het verzachten van het leed der menschheid, leed dat ons allen kan treilen Spr. dankt de zuster ook namens de re genten van liet Tehuis van Ouden van Dagen waar zij bij v.acanties zuster Meurs verving, en verder nog als voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur. Spr. yvenscht de zuster nog vele goede jaren. Wethouders Nannis spreekt daarna een kort woord, Hij meent dal zuster juist wel aan den weg timmerde, ze had veel bekijks van achter het warme kacheltje als ze dag aan dag tegen den wind optornde. plan beslaat dat binnen afzienharen tijd een groot aantal, wellicht een 120, schuil kelders in Den Helder gebouwd zullen wor den. Deze schuilplaatsen zullen volkomen «cherfvrij zijn. Voorts wees de voorzitter er op dat het er met de gemeente-financiën niet bijster rooskleurig voorstaat. Een flink overschot in het vorige jaar is thans een ontstellend tekort geworden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6