In de begrooting zit muziek Raadszitting in zakformaat Arrondissements rechtbani te Alkmaar RAAD ZIJPE „Er zijn al stroppen genoeg tegenwoordig'' Aanbeveling regentes Alg. Wees huis teruggenomen. Er komen volkstuintjes te Schagerbrug Als 't maar niet gaat als in Oude- sluis, klaagt de heer Veltman. De raad speelt voor Sinterklaas. Straks aan de worst van honden en katten? De heei Kok vischte monsters uit het Kanaal. Sombere profetiën van den heer Veltman. Moeilijke stem ming over de salarieering van het armbestuur. De heer v. d. Sluys in een lastig parket. Een ontstellend te kort aan leermiddelen, voor zoover ze dat nog hebben zitten de hoof den van scholen met de handen in het haar. De heer Doedens wil de mannen van het luchtbeschermings- „kiekeboetje" op sigaren fuiven, als ze er maar waren, zegt voorzitter. De vuilniswagen geeft winst, ook nu hij niet rijdt Kleine kinderen te Oudesluis bevriezen zoo wat. De heer Doorn schat de intelligentie van het college van B. en W. hoog. De heer Doedens berijdt diverse stokpaardjes. GEEN ALGEMEENE BESCHOUWINGEN DIT JAAR. De raad vergaderde gistermiddag, ter be handeling van de begrooting 11)41 en ter afdoening van enkele zaken van onderge- schikter belang. Aan'het einde van de vergadering is op hartelijke wijze afscheid genomen van de wijkverpleegster, zuster Kuilman en haar is een stoffelijk blijkt van waardeering aan geboden. De vergadering wordt gepresideerd door den burgemeester, den heer Mr. D. Brec- baart, Secretaris is de heer J. A. de Boer. Afwezig is de heer Dignum wegens ernstige ziekte De notulen gaan onder den hamer door. Ingekomen zijn enkele jaarverslagen, wel ke zullen circuleeren. Enkele raadsbesluiten zijn goedgekeurd. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt benoemd de heer P Grin Voorzitter vraagt of iemand van de hee- ren comité wil. De heer Doorn: Eigenlijk wel. Voorzitter, dan zullen we dat „eigenlijk" •ven doen. Na heropening dei' zitting deelde vooi-r zittcr mede, dat B. en VV. de aanbeveling voor regentes van het weeshuis terugne men in verhand met in besloten vergade ring gerezen bezwaren tegen leeftijd en gezondheidstoestand van nummer één van de aanbeveling De aanbeveling luidde: 1. Mw. RezelmanGrootes (aftr); 2. Mw. Kooymanv. d. Sluis tot lid van de com missie van toezicht op het. lager onderwijs wordt benoemd de beer C de Wit Czn. te Stolpen. VOLKSTUINTJES B. en W. stellen voor een gedeelte, n.1. 50 are, van het aan de gemeente toebehoorend perceel grasland, gelegen tegenover de O.L. school te Schagerbrug, groot 0.94.40 H.A., te doen scheuren en te bestemmen voor volks tuintjes; goed te vinden dat door den tegenwoordi- gen huurder het overige gedeelte van het perceel grasland wordt gescheurd en als bouwland wordt gebruikt; bij aanneming van het voorstel hun Col lege te machtigen tot afgifte van de volks tuintjes over te gaan. Het voorstel is een gevolg van de nood zaak zooveel mogelijk de voedselvoorzie ning te dienen. In de andere dorpen van Zijpe zijn reeds tuintjes in Schagerbrug is te kort gelegenheid. De tegenwoordige huurder de heer Kuit, wil alle medewer king verleenen. Voorzitter gelooft dat er wel animo voor volktuintjes zal zijn. De heer Bruin: Het is een prachtoplossing. f)e heer Doedens Is er vraag naar. Voorzitter: Er is overal vraag naar, maar we wilden van te voren de menschen niet lekker maken, blijkt het dat er geen animo is, ge beurt er niets. De heer Veltman hoopt dat bet niet gaat als in Oudesluis waar een huurder, die grond aangrenzend heeft verhinderd dat de tuinen behoorlijk bemest kunnen wor den. Voorzitter deelt mede dat daarvoor ge zorgd is Het voorstel wordt aangenomen. VERGOEDING R.K. SCHOLEN. Vastgesteld worden de bedragen der ge meentelijke vergoeding over het jaar 1937 voor de R. K. scholen. De school te 't Zand heeft recht op f 2715.40 Burgcrbrug f 498.93. EERVOL ONTSLAG. Aan zuster A. Meurs wordt op haar ver zoek eervol ontslag verleend als wijkver pleegster met ingang van een nader te be palen datum. Te zijner tijd zal officieel af scheid genomen worden van zuster: Meurs. Zusters Meurs zal eventueel blijven tot de opvolgster is benoemd. VROEG SINTERKLAASCADEAUTJE. B. en W. stellen voor beide gemeentebo den een gratificatie toe te kennen wegens, buitengewone werkzaamheden. Deze zaak is besproken met de burge meesters, en secretarissen der andere gemeen ten. De meeningen liepen uiteen, zoodat de heer Doorn, die er niet met de buren over wilde spreken, nog gelijk krijgt, zegt voorz. De andere burgemeesters waren meer voor salarisverliooging, doch B. ea W. tvil- len liever afwachten hoe liet met samen voeging en andere besluiten van hooger- liand zal loopen. De vete werkzaamheden der veldwachters vonden meer oorzaak in het bodeschap. Practischer is liet dus hen een gratificatie te geven als gemeentcbode. Voorgesteld wordt ieder 75,toe te ken nen voor de extra drukte in het laatste half jaar. I)e heer Doedens vindt als ;nen met gra tificaties begint er ook wel andere ambte naren zijn die aanspraak maken. Met voor zitter is spr. het eens dat de veldwachters- salarissen te laag zijn, waar blijven we echter! Iedereen heeft het thans druk en beroerd. Principieel is de voorzitter het met den heer Doedens eens, heter is het de salarieering te herzien, maar dat kan toe komstmuziek zijn, en een gratificatie is iets van lieden. De heer Bruin is voor een graitficatie van 75, Ook de heer Veil man verklaart zich daar van voorstander. Zijn er anderen, die aan spraak maken, laat, men dan ook die geven. Voorzitter: Laten B. en \V. zicli daarover beraden, als de raad in die richting een wenk geeft. Nog een schepje erop. De heer Doorn zegt dal het al jaren zijn aandacht heeft getrokken dal de veldwach ters in verhouding met andere ambtenaren, .te laag bezoldigd worden. Laat men hen aiu f 100 geven, voor hun nachtelijk werk door weer en wind. De hoeren Jansma en Veltman steunen 't voorstel Doorn. Met dén stern van den lieer Doedens legen'wordt dit voorstel aangeno men. AFVALVERORDENING. B. en \V. Stellen voor om ccji ontheffing te vragen van de verplichting tot vaststellen van een verordening, betreffende het bewa ren en ter beschikking stellen van afval van levensmiddelen. B. en W. meenen dat ten platielandc deze verordening geen zin heeft. Men eet nu meer aardappelen in de schil, dus schillen zijn er niet veel. dc afval van groenten gaan naar het vee. Bovendien is de gemeente te uitgestrekt voor een ophaaldienst. Wat het bewaren en ter beschikking stellen van dierlijk afval betreft, is de zaak niet moei lijk. De destructor haalt dat al op. Nu is het eigenaardig dat kadavers van honden en katten onder afval van levensmiddelen gerekend worden. Voorzitter veronderstelt niet dat er worst van gemaakt zal worden, maar acht deze beoabng toch minder gelukkig. Men zou dus de kadavers bij de slagers kunnen in leveren niet voor de wors» vanwaar ze worden afgehaald, om to' diermeel te wor den verwerkt, 't Gaat vrii ver. zegt voor zitter, zelfs doodgeboren dieren hoorei er onder. Overigens gelooft voorzitter niet. da' van een dood geboren poesje veel diermeel zal komen. De heer Kok vindt deze verordening wel goed. Men zal nu de kadavers n;ct meer in het wa'er werpen. Spr. heeft wel dieren als kalveren zoo groot in het water zien drijven. Het voorstel wordt aangenomen BEGROOTING^N WFF.SHUIS EN ARMBESTUUR. Vastgesteld wordt de bcgrooting van het Alg. Weeshuis. Vervolgens wordt vastgesteld de begroo ting van liet Burg. Armbestuur. De ontvangsten vart het weeshuis bedroe gen f (5798.33, de uitgaven f G798.33. Begon nen werd met een saldo van f 665.83. Begonnen werd met een saklo van f 665.83. Door het B.A. wordt voorgesteld het sala ris van den secr.-penn. te brengen van f 400 op f 600 en van de Moeder van Avond rust van f 700 op f 800. Het college is niet eenstemmig ten aanzien van deze twee voorstellen. B. en W. meenen. dat het salaris van den seciv penningmeester nog niet verhoogd moet worden, in verband met de mogelijke sa menvoeging. waardoor de functionnaris meer werk zou krijgen en geheel herziening noodig zou kunnen zijn. Gaat de samenvoe ging niet door. kan men later eventueel verhoogen met terugwerkende kracht, maar dan van f 400 op f 500. 50 net. verhoogen zal men er niet door krijgen. Met de Moeder staat het anders, door samenvoeging der gemeenten zal die niet veel meer werk krijgen. Echter is onafhan kelijk daarvan de zorg toegenomen, dus B. en W. achten in dit geval verhooging alles zins gerechtvaardigd. De heer Doom is nooit aan den royalen kant geweest, maar 50 pet. verhooging vindt hij alleszins gemotiveerd. Voorzitter: Laten we wachten, misschien is later f 700— wel gerechtvaardigd. De heer Veltman meent, dat als de voor gestelde verhooging gebaseerd is op een laag salaris nu, men toch heter nu kan ver hoogen. Dan heeft men thans reeds een goede basis, waar men later op kan voort bouwen. Voorzitter: Theoretisch is uw meenino juist, maar waarom zouden wo tweemaal schrijven? We kunnen beter later de sala rissen van al het nermneel herzien. De heer Veltman: We kunnen er later wel niet meer ziin! Voorzitter: 't Gaat niet om de personen uit den raad, dan zijn er toch weer opvol gers. Op een vraag van den heer Kok deelt vveth. v. d. Sluijs mee. dat liet voorstel tot verhnnging uit den boezem van het college van armvoogden komt. Snr. is het met voorz. eens. omdat het adres toch van kracht hlijft. samenvoeging of niet. Tn de redeneering van den heer Veltman ziet spr. wel iets. De grondslag is inderdaad thans tg laag. De heer Blom wil het voorstel aanhouden tot volgende vergadering, de samenvoeging is nog geen feit. Callantsoog wil nu weer naar Don Helder, Voorzitter wil zich er ook wel voor wach ten alles te baseeren op de samenvoeging die ook spr. nog geen feit acht. Het adres houdt zijn waarde. Met 1 Jan. zal het in gaan, hoe het ook wordt, in de hegrooting is al een bedrae van f 600.— geraamd voor den secr.-penn. maakt het dus niets uil. De heer Veltman: We zijn safe, als we het nu doen. Voorzitter; We handelen alleen in 't be lang van den functionnaris. we willen geen strop halen hij de hoogere instanties. De heer Veltman: Niet zoo hang zijn voor die heeren! Besloten wordt het salaris van de Moeder met f 100.— te verhoogen. Met 6 tegen 4 stemmen wordt besloten het salaris van don secr.-penn. reeds thans te verhoogen. f Als vijf stemmen voor vaststellen en drie voor aanhouden zijn. is de lieer v. rl. Sluiis aan de beurt. Hij weet niet wat hij moet .onidat de heer Nannis nog aan de beurt komt... Slemmen: Hou je aan het voorstel van B. en W. Voorzitter: Geen invloed op de slem van den heer v. d. Sluijs uitoefenen, heeren! Voorzitter: Moet de heer Nannis eerst stemmen? De heer v. d. Sluijs: Ik. weet niet wat hij doet. Do heer Nannis: Tk wel! De heer v. d. Sluijs hakt dan de knoop door en stemt dan voor vaststellen! Ontvangsten en uitgaven bedragen f 11156.niet eeif gemeentel, subsidie van I 33.500.—. GEMEENTEBEGROOTING. De genieenlchegrooting 1941 sluit niet een batig saldo aan onvoorzien van f 731.13. Hot saldo was oorspronkelijk hooper, doch dooi de verminderde rijksbijdragen, uit de gc- moentefondsbelasting enz. dreigde de begron tinp met een tekort te moeten worden af gesloten. Echter is te rechter tijd van het rijk ontvangen een bedrag, als afrekening uit liet werkloosheids subsidicfonds over liet dienstjaar 1939, dat op den dienst 1940 moest worden verantwoord. Door een en ander bedraagt het vermoe delijk batig slot van den gewonen dienst van het dienstjaar 1939 f 7500.— en door dit bedrag nu weer van den dienst 1940 over te brengen op den dienst 1941 kon do bcgrooting met een klein batig saldo nog stluitend worden gemaakt. Begonnen wordt mot een batig slot van de laatst vastgeste'- de rekening groot f 16505.23. Dit batig slot is ontstaan mede door het feit. dat in 1939 een bedrag van niet minder dan f 7957.97 werd ontvangen wegens teruggaaf van dooi de gemeente betaalde verpleegkosten van oen krankzinnige, van welk bedrag echter weer een gedeelte aan de provincie moei worden' terugbetaald. De hegrooting is voorts bijna geheel als verleden iaar opgezet. Er zijn geen algemecne beschouwingen, artikclsgewiize behandeling volgt. De heer Doedens begrijpt niet waarom de schoolgelden lager zijn geraamd. Voorzitter ligt toe dat liet inkomend ver mogen lager is geraamd, de gemengde iioofd som, die grondslag is. V/at liet schoolgeld van de vluchtelingen betreft is de zaak nog niet opgelost. Zij tellen nog niet mee voor do bepaling van liet aantal leerkrachten en voorts zijn do leerlingen nog officieel inge schreven hij de Heldersche scholen. Nu den Helder er zoo ellendig voorstaat kan de stad moeilijk inkomsten derven, anderzijds heeft Zijpe extra kosten. Overigens mag Zijpe nog geen geld er voor uitgeven, al ontstaat er een ontstellend tekort aan leer middelen. Voor zoover ze dat nog hebben zitten de hoofden van scholen met de handen in het haar. De inspecteur weet er nog geen weg mee. misschien valt het on slot nog wel mee. zegt voorzitter. De ontvangsten geven geen verdere reden tot opmerkingen. De lieer Doedens wil do post onderhoud lantaarns schrappen, er is toch geen licht. Voorzitter antwoordt dat men toch liet vastrecht moet betalen. De heer Doedens vraagt of de f 500.be scherming luchtaanvallen zijn geraamd voor het Kiekeboetjc hoven op het raadhuis. Voorzitter zegt, dat dat er al was, "net bedrag is overigens een slag in de lucht. De heer Doedens dweept niet met de lucht bescherming. Voorzitter: Het moet gebeuren, het is voorgeschreven. Befelil ist befehl! De heer Doedens: Er zijn menschen die hoogtevrees hebben, jonge kerels worden ontheven. Voorzitter: Kan je begrijpen! De lieer Doedens: Ouwe Baltus van 70 zit er wel. Voorzitter: Met bezwaren van oude men schen wordt rekening gehouden. De heer Doedens: Geef dan die men schen een sigaar. Voorzitter: Die zijn er niet meer ze heb ben wel een kacheltje Op een vraag van den heer Jansma zegt voorz. dat men huur voor de garage van de vuilnisauto moet betalen, maar dat is niet erg, want de vuilniswagen die ons f 100.— kostte, is nu f 2000.— waard. Wat de reinigingsdienst betreft is het ook al weer afwachten, er was een prachtig olan van architect Rezelman uit Scharren, maar is is toch geen benzine en als War menhuizen bij Scha gen komt moet dat plan toch ook weer worden gewijzigd. Do heer Jansma vindt het. bedrag van f 200 voor het maken van een legger der wegen te hoog, het wordt toch niet uitgege ven. Voorzitter: Er moet toch wat muziek in de hegrooting zitten, er zijn al stroppen ge noeg. Op een vraag van den heer Velt man deelt voorzitter mede. dat het speelterrein bij de school te Oude sluis in werkverschaffing wordt ver beterd. Het verzoek is al weg. Verder klaagt de heer Veltman -over het erste klasselokaal, dat zoo slecht verwarmd kan worden. Voorzitter zegt, dat er thans niets aan te doen is, met de, brandstoffenschaarschte. Wel zal men dubbele ramen aanbrengen. De heer Veltman: 't Is geen harden voor die kleine wurmen, laat men dan de klassen anders indeelen. Voorzitter: „Er zal naar onderstaan wor den." De kosten handelsonderwijs van f 100. (voor de school te Schagen) wil de heer Doedens schrappen. Er zijn toch geen leer lingen voor. De heer de Boer deelt mede dat f 100.— is uitgegeven, er waren minstens tien leer lingen. Voorzitter: Wil de heer Doedens er nu weer over spreken, vorig jaar is toch een principe besluit genomen. Stemmen: 't Is eenmaal z'n stokpaardje! (Gelach). De heer Doorn vraagt hoe het met de bedragen voor wcrkloozen uitgetrokken. Zijn ze niet overbodig nu naar verluidt onze werkloozen „verderop moeten". Voorzitter acht het moeilijk over deze zaak te praten, maar weet de omvang van de werkloosheid niet. In ieder geval blijven er werklooze arbeiders in Nedertandschc werk verschaffing ook, als vaders van groote ge zinnen enz. Als het in Duitschland gaat vriezen is daar ook geen werk. dus dan komt de steunverlecning toch weer aan de orde. Daarom is zoo goed en zoo kwaad moge lijk geraamd. De heer Doorn twijfelt, niet aan de intel ligentie van het college, maar weet het wel goed het, verschil tusschen steun en werk verschaffing. Als 't allemaal monopolie is, hoeft men geen bedragen uit te trekken. Voorzitter zet uiteen, dat er werkobjecten zijn. De heer Veltman pleit voor verhooging der wérkvorruimïngsloonon, die z.i. gebaseerd moet worden op de plaatselijke loonnormen in het vrije bedrijf Voorzitter wil maar rustig afwachten, ook in Den Haag weet, men wel hoe de toe stand is. 't Is een open deur in trappen, het zijn in den Haag geen kleine jongent oordeelt voorzitter, die overigens geen be zwaar heeft, zich tot de ver. van Ned. Ge meenten te richten. De heer Veltman merkt op dat werkloozei uit Petten straks 15 K.M. moeten rijden on zich in Schagen aan Ie melden. Spr. meen dat 12 K.M. het maximum was. Voorzitter weet officieel nog niets, werk- loosheidszorg wordt echter rijkszorg en dai hebben we er niets moer mee te maken. 0 de menschen naar Schagen moeten staa nog niet vast. De begrooting wordt z.h.s. vastgesteld. Dt behandeling heeft 3 kwartier geduurd. ONDERWIJSBEDRAGEN. Het bedrag per leerling voor openhaal lager onderwijs (grondslag voor de bereke ning der vergoedingen aan het bijzondei onderwijs) wordt vastgesteld. En wel op 12.91 pl'us 45 opcenten voor ad ministratiekosten. OPCENTEN. Bepaald wordt, dat. 75 opcenten zullen worden geheven op de gemeentefondsbela» ting. RONDVRAAG. Do heer Doorn vraagt of B. en W. di aandacht schenken aan de primitievi woongelegcnheden der Heldersche vluchte lingen. Ook geen eenvoudig vraagstuk, zegt voorzitter. Hoogerhand zal hier moeten in- grijpen er is geen officicele evacuatie. R en W. hebben geen zeggenschap. De heer Doorn: De menschen wonen ii kippenhokken. Voorzitter: We staan machteloos. Op een vraag van den heer Blom zep voorzitter dat de pastorie te St. Maartens brug verhuurd zal worden. De heer v. d. Sluys dankt den raad vooi de vervulling van het subsidieverzoek. Hierna schorsing tot half vijf, waarna zuster Kuilman gehuldigd zal worden. Vooi het verslag hiervan zie men elders in nummer. Raad Bergen Slechts enkele punten aan de orde. Gistermiddag om vijf uur kwain de Baad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: Mr. H. D. A. van Reenen, bur gemeester. Aanwezig zijn alle leden. Commissie tot wering van school verzuim. Schrijven van den heer R. Wiarda Ie Stoin- petoren, houdende verzoek, om in verband met zijn tijdelijke afwezigheid uit Bergen, hem voor den duur zijnor afwezigheid ont slag te willen verleenen als lid van dc com missie tot wering van schoolverzuim. In verband met het feit, dat de heer Wiar da, voorzitter der commissie, slechts tijde lijk de. gemeente heeft verlaten en het Ge meentebestuur hem gaarne voor de commis sie wenscht te behouden, stellen B. en W. voor hol aantal leden dier commissie, het welk destijds op 5 werd bepaald, voorloopig op 4 vast te stellen; het schrijven van den heer Wiardi voor kennisgeving aan te nemen en hem met het raadsbesluit in kennis te stellen. De heer Dingerdis vraagt, of later de com missie weer tot vijf zal worden aangevuld bij terugkeer van den heer Wiarda. De voorzitter antwoord hierop bevestigend. De heer Vrije vindt het prettig, dat de heer Wiarda niet in de commissie kan worden ge mist en verheugt zich over liet voorstel van B.. en W. De Raad gaat hiermede accoord. Aanbieding Begrootingen. Aanbieding van de Gcmeeniëbegrooting, dienst 1951 met begrootingen van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf, Gemeentelijk Woningbedrijf, den Gemeentelijken Woning- dienst en van het Gemeentelijk Armbe stuur van denzelfdcn dienst. B. en W. stellen den Raad voor, een com missie uit den Raad te benoemen, bestaande uit alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders, tot het uitbrengen van rapport. De Raad gaat ook hiermede accoord. Tweede suppletoire begrooting voor den gemeentedienst 1940. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van dc 2e suppletoire gemeentehegrooting voor den gewonen dienst 1940; van de le supple toire hegrooting voor den kapitaaldienst 1940, alsmede van de le suppletoire begroo ting van het Gemeentelijk Elcetriciteitshe- rlrijt 1940. l3e Gemeenle-hegrooting 1940 heeft Ged. Staten van Noordholland, nadat zij daarom trent met de door de Regeering ingestelde commissie overleg hebben gepleegd, aanlei ding gegeven tot verschillende opmerkingen, waaraan bij de hierbij aangeboden supple toire begrootingen is voldaan. De lieer Den Das kan zich niet vereenigen met de verlaging der kosten voor het onder houd der wegen en van de gladheid der we gen, bedragende f4000.—. Wethouder Macdonald zegt, dat vroeger f7000.— op de hegrooting werd gebracht. We hebben dus nog f3000.— over. De wijzigingen worden daarna aangeno men. De Raad gaat daarna in comité voor de be-, handeling van eenige belasting-aangelegen heden. Daarna sluiting. W ARMENHUIZEN ALG. VERGADERING WITTE KRUIS. In de zaal van den lieer Slikker hield Maandagavond de afd. Warmenhuizen van de N.H. Vereenigine ..Het Witte Kruis" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van don heer P. Mink. Voorzitter opende met een woord van wel kom. De belangstelling was niet zoo gro« hetgeen voorzitter betreurde. De notulen werden onveranderd goedgs keurd. De penningmeester was wegen ziekte verhinderd. De secretaris, de heer A. Kroon, infor meerde naar het bestaan van de vereenigiii| voor het uitzenden van zwakke kindera naar vaeantiokolonies. Van deze vereenigi'jj was secretaresse Mej. J. Gulher. die inmit dels is overleden. Bedoelde instelling heet nog een bezit, van f 181.69 aan kasgeld. Door de vergadering is besloten om dit. put in de volgende vergadering van komem voorjaar verder een vasteren vorm te gevet Verkiezing van twee bestuursleden w gons periodieke aftreding van de hoeren P Mink en Jb. Smit. Met bijna algemeen stemming herkozen. De heer Mink nam deze benoeming aa cn de heer Smit zal met zijn herbenot ming in kennis worden gesteld. De rondvraag leverde niets bijzonders o Hierna sluiting. II EER-HU GOWA A M ONDERLINGE VERKOOP. Bij onderlinge verkoop is het bouwterrein gelegen aand cn Basserweg ten westen vat café Spoorzicht en in eigendom toebehoorei de aan den heer Jb. Glas overgegaan is handen van de fa. W. F. Kuiters, timmer fabriek alhier. NIEUWBOUW. Naar wij vernemen zal de fa. J. Leeg water Aannemer alhier, (behoudens goed keuring van hoogerhand) een tweetal dub bele burgerwoonhuizen plaatsen nabij het station H. H. Waard op het bouwterrein voorheen toebehoorendc aan de fa. W. F. Kuiters Timmerfabriek alhier. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraak: De schippersknecht G. P. uit Amsterdam, die zich hij de werkverschaffing te Nieuwe Nièdorp had schuldig gemaakt aan diefstal van een paar gummilaarzen, werd door de Rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met teruggave der laarzen en van den schop. De Rechtbank achtte den diefstal van den schop wèl, doch die van de gummilaarzen niét bewezen. (De eisch luidde drie maanden gevangenis straf met teruggave van de laarzen en den schop. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS".

Schager Courant | 1940 | | pagina 8