28 Nederl. arbeiders k Maandag treedt de heer Maas weer in dienst in Duitschland omgekomen Wslachtplaats IVOROL-tandpastanog altijd beter dan alle andere Vuil verordening vastgesteld Oproep van Britschen minister van luchtvaart Brazilië wil neutraal blijven Collectieve Nederlandsche inzending op de Leipziger Messe 90 K.M. draad langs de Haagsche walkanten Predikbeurten Slootdorp Paardenvleesch Schager markt Marktberichten Uit Den Helder Naar wij vernemen werd door het gemeen tebestuur besloten den heer Maas, directeur ran gemeentereiniging en plantsoenen, met Ingang van 24 November, dus a.s. Maandag weder gelegenheid te geven tot uitoefening van zijn functie. SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID. j Op Zaterdag 16 November stonden 30 werk loozen ingeschreven, waarvan 1 in de steun regeling, 20 in de centrale werkverschaffing jen'") jn de gemeentelijke werkverschaffing (baggerregeling), terwijl 4 werkloozen uit hun bondskas trokken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING j Op Zaterdag 16 November stonden 32 per- Isonen als werkzoekende ingeschreven, waar van 1 letterzetter, 7 grondwerkers, 1 opper man, 2 schilders,i£ losse arbeiders, 16 land- I arbeiders, 1 zuivelarbeider, en 2 kleine koop (lieden. In de overeenkomstige week in 1939 be- jdroeg dit aantal 15 en in 1933 59. KOODVONK. Zoo wij vernemen doet zich in deze ge- jmeente een geval van roodvonk voor bij een zekere mej. R. Dit geval schijnt van lich ten aard te zijn. HULPVERLEENING OORLOGSSLACHT OFFERS. De registratie van deze hulpverleohing is thans ter hapd genomen. Alle oorlogsslacht offers' zullen zich lor secretarie /moeten mel den, hieronder vallen ook de Hèldersche «vluchtelingen. Belanghebbenden worden ver wezen naar de advertentie die hieromtrent in dit blad zal verschijnen. DE BEGROOTING. Naar wij vernemen is de bcgrooting de zer gemeente voor 1941 sluitend, ofschoon dit grooler moeilijkheden heeft opgeleverd dan voorgaande jaren. Zoodra de begrooting ver schijnt zullen wij hierop nader terugkomen. NAAICURSUS. Door Mej. C. Hubert, leerares te Alkmaar zal alhier een naaicursus worden geopend voor I-Icldersche vrouwen, in-de O. L. School alhier. DE BRANDWEER. Tot brandmeester bij de brandweer alhier is benoemd de heer D. Koning in de plaats van den heer M. Rijswijk, die de benoeming niet heeft aangenomen. VERZAMELING AFVAL. Het ingevolge de af val verordening ver zamelde keukenafval zal worden afgeno men door J. Bierman, fabrikant van Vee voeder te Zaandam; de beenderen door de NV. „Bono" te Zaandam en de dierlijke afvallen door. de Verwerkingsinrichting al hier. De lieer N. Spaans is door Burge meester eri Wel houders aangewezen de keu-. Btenafvallen te verzamelen. Raad Wierinqerwaard Gistermiddag 5 uur vergaderde de Raad onder leiding van Burgemeester Kaan. Secretaris de heer W. J. Los. Afwezig de heer C. Boekei wegens ongesteldheid. Voorzitter spreekt de wensch uit dat de heer Boekei een volgende vergadering weer aanwezig kan zijn. Een paaringekomen stukken zijn sinds de laatste vergadering ontvangen nl. een brief ..van het P.E.N. met de mededeeling dat een bepaalde restitutie zal worden vergoed wegens 't niet branden van de straatlantaarns en een verslag met begrooting- van de Vleeschkcuringsdicnst ie Barsingerhorn, Afvalt er ordening Het zal u uit verschillende raadsverslagen hekend zijn, aldus voorzitter dat ingevolge hi besluit van de secretaris-generaal van Landbouw en Binnen!, zaken de keukenaf- vallen en dierlijke, cadavers niet vernietigd mogen worden. Voor onze gemeente als zoodanig is de in zameling niet bepaald urgent. Toch moet er oen verordening worden vastgesteld. Er be staat een enkele uitzondering voor hen die zelf vee hebben. Van de viceschkeurings- dienst Barsingerhorn is 'n aanbod ontvan gen om, wanneer 't op een bepaalde plaats beschikbaar gesteld wordt de cadavers >veg fe halen om ze in de destructor te verwer ken. Afval van levensmiddelen moet bewaard worden, waarvoor de ophaling geregeld moet worden. Iemand uit onze gemeente beeft aangeboden om het gratis op te halen Hij zoekt zijn belooning uit de voedselwaar- <le. Een model verordening door de Vcreeni- ging van Xederl. Gemeenten wordt voorge lezen en met algemeene stemmen vastgesteld Toeslag vlasrepelcursus. Door het bestuur van de Wieringermeer "Werd medewerking gevraagd om het voor jongelui mogelijk te maken een vlasrcpel- cursus te volgen, welke ongeveer 3 weken kan duren. De kosten bedragen voor de le ivoek f 6.2e weck f 4-en 3e week f 2. Voorzitter meendb dal er veel aanlokkelijks 'in zit. Uit onze gemeente zijn reeds 3 perso nen die er den geheelen winter kunnen blijven. B. en W. stellen voor gunstig te beschik ken. Conform besloten. Verhuring tuingrond. Van den heer A. Braaf is een verzoek ontvangen of liij de tuingrond achter de. begraafplaats weer op dezelfde voorwaar den kan huren, n.1. voor f 5. Voorzitter zeide, dat het bedrag niet groot is, doch de verplichting is er bij, dat hij hel: loegangspad netjes moet onder houden. Allen voor. Hierna volgde een benoeming als lid van de commissie van toezicht op het L. O. aftredend de heer Jb. Mosk. Voordracht: no. 1. Jb. Mosk. no. 2. Jb. Kuiper. Eerst genoemde wordt met algemeene stemmen herkozen. Rondi raag De heer Goosens zeide dat in do \orige vergadering gesproken was over werkob- jecten en zou nu in overweging willen ge ven om aan de Nieuwcsluis vanaf de kluft bij T schuurtje van het Hoogheemraadschap tot P. Tuinman het onderpad van dc Dijk, b.v. een metei breedte, ie beharden. liet zou misschien in oveiieg met Polderbestuur en Hoogheemraadschap gedaan kunnen worden'. Hei idee was voorzitter zeer sym pathiek en hij zal hieraan dan ook graag zijn medewerking verleenen. De heer v. d. Kolk zou dan nog verder willen gaan en het pad doortrekken tot aan Kouseband. Dit is z.i. minstens even noodig. Dit is dan wel ten gerieve van de bewoners van Barsingerhorn, doch het is daar steeds een modderpoel. Ook hieraan zal aandacht worden geschonken. De heer Nieuweboer vroeg of er ook nog blikvleesch beschikbaar werd gesteld. De secretaris lichtte tóe dat - dit opgehe ven was. Vorder vroeg de heer Nieuweboer of er ook iets aan te doen was dat dc-mensehen die geheel zonder brandstoffen zitten van brandstof voorzien kunnen worden. Voorzitter zeide, dat het deels door de omstandigheden komt en misschien ook wel dat enkele handelaars niets in voorraad hebben. Er wordt intusschen aan gewerkt en we zullen kijken wat we kunnen doen. Hierna sluiting, waarna nog een kleine comitévergadering. ALKMAAR STANDARDISATIE VAN MELK. Blijkens een in de pers verschenen publi catie van het Departement van Landbouw is de standardisatie van melk, waarover reeds zooveel te doen is geweest te verwach ten met. ingang van 24 November. Ten einde hieromtrent iets meer te kun nen meedeelen, wendden wij ons heden tot de Vereeniging van Consumptienielkers, die is gevestigd ten bureele van den keurings dienst voor waren te Alkmaar. Evenwel bleken daar nog geen nadere bijzonderheden bekend. Men was druk be zig met het treffen van alerlei voorberei dingen en men hoopte vandaag of morgen 'n lijst te kunnen publiceeren van bedrijven, die in aanmerking komen voor het bewer ken van de melk. Aangezien men echter zelf nog geheel in het duister tastte, was het niet mogelijk meerdere details mede te deelen. Omtrent de prijzen wist men nog niets. Op Vrijdag- zou een vergadering plaats hebben te Utrecht, waar, naar men verwachtte, de noodige bijzonderheden ter kennis \ari de betrokkenen zouden worden gebracht. KOEDIJK OPLETTEN IS DE BOODSCHAP! De laatste dagen is nog al eens proces verbaal opgemaakt, wegens het onvoorzich tig openhalen van ecu buitendeur, zoodat gerende een oogenblik licht uitstraalde Ook moest verbaal worden opgemaakt' we gens gebrekkige verduistering, niet goed afgeschermde rijwiellamp of het niet bij zich dragen van het identiteitsbewijs.' Ook in de ochtenduren is controle, dus zorg dat alles in orde is! NOG BIJTIJDS GERED. De 8-jarige Greta, een dochtertje van Jn. N., kwam gisternamiddag uit de school (spe lende met de wind, zooals zooveel schoolkin deren doen! naar huis toe. Kén oogenblik was de wind haar te vlug af en haar muts ging aan de rol den weg over in de richting van het Kanaal. Greta er achter aan. maai bij den dijk gekomen, kon ze haar vaart niet meer stuiten en rolde bij den dijk neer in het diepe Kanaal. De'echtgenoote van C. H. L., die voor de ra men zat. zag het ongeluk gebeuren en rende naar buiten om hulp roepend. Een. voorbij ganger, een zekere O. O. uit Bergen, zag dat de drenkelinge niet meer met een handtoe steken was te redden en rende vlug achter de huizen en vond gelukkig een haakstok. Hier mede wist hij het kind op het droge te halen. Het moest echter geen oogenblik langer ge duurd hebben, daar ze al zinkende was Alle aanwezigen waren zeer geschrokken, doch waren innig verheugd Greta aan haar geluk kige en dankbare ouders, wiens eenig kind zij is, terug te kunnen geven. Zij heeft tot op heden geen nadeelige gevolgen van het on vrijwillige bad ondervonden. Hulde aan de tegenwoordigheid van geest van den redder! ANNA PAULOWNA SINTERKLAASFEEST. Verduisteringsmoeilijkheden maken bet houden van ouderavonden niet gemakkelijk Daarom heeft de oudercommissie van School II te Breezand maar zelfstandig beslist over de vraag, of dit jaar wel of geen Sinterklaasfeest moest worden gehou den. De moeilijkheden, thans aan het or- ganiseeren van een feestje verbonden, niet te licht tellende, besloot de commissie het feest toch door te laten gaan; als 't eenigszins kan op dezelfde wijze als vo rige jaren en anders maar wat bescheide ner. Te Kleine Sluis is voor school I een der gelijk besluit genomen. Het zal natuurlijk in hoofdzaak van de fi nancien en in niet minder mate van de dis- tributicmoeilijkheden afhangen, of de kin deren van deze scholen liet feest weer op den. ouden voet zullen vieren. Britsch vliegtuig stortte op werk liedenbarakken neer. Gistermiddag zijn 33 Slachtoffers, waaron der 28 Nederlanders, van den jongstcn En gelse! ïen luchtaanval op een begraafplaats in een voorstad van Berlijn ter aarde besteld. Verleden week, in den nacht van Donder dag op Vrijdag, werden zij in hun slaap dooi den wreeden dood verrast. Eén van' de drie Engelsrhe vliegtuigen, welke in dien ramp zaligen nacht door liet Duitsche luchtdoel geschut. omlaag werden geschoten boven Berlijn, stortte neer te midden van de barak ken, waarin buitenlandsche, ook Nederland- schc arbeiders, waren gehuisvest, aldus, de Tel. De benzinetank der Kngelsche machine explodeerde en richtte een ontzettende ver woesting aan. Toen wij, aldus de corr., vanmiddag aan het massagraf stonden, gingen onze gedach ten onwillekeurig lenig naar dien fatalen nacht. We moesten op een telefoongesprek wachten en waren, toen de sirenes het alarm signaal gaven, niet in den schuilkelder ge gaan. Wc hadden liet licht, uitgedraaid en stonden aan liet venster van ons bureau, vanwaar wij 'n vrij uitzicht, op den nachte lijken hemel hadden. Plotseling schoten, van tien. twaalf plaatsen tegelijk, de stralen der zoeklichten in de zwarte lucht. Vlak voor ons, waar de witte buidels elkander kruis ten. zagen wij heel duideliik een vliegtuig: op een hoogte van ongeveer 800 tot 1000 me ter. Tevergeefs poogde de Kngelschman weg te .duiken. Wat voor bewegingen bij ook maakte, de stralen hielden hem vast. Dc gra naten van bet Duitsche afweergeschut barst ten vlak in zijn buurt en blijkbaar werd het toestel op teere platsen beschadigd. Zijn snelheid verminderde zienderoogen en liet toestel stelde ook geen pogingen meer in het werk om aan den doodelijken greep der lichtstralen te ontkomen. Van tijd tot tijd vuurde het met zijn machinegeweren op de SPOED! Te huur gevraagd; FLINK RUIM HUIS in Schagen of dorp aan spoorlijn, ongeveer f 60 a f65 per md. Br. letter SD22 Bur. van dit blad. zoeklichtbatterijen, maar dc vleugellam ge schoten .vogel was verloren. Nog poogde hij door rechtsomkeert te maken, aan het moordadig vuur der Duit sche afweerkanorinén te ontkomen, doch ook deze mano.euvre kon niet meer baten. Duidelijk kondon we zien, hoe- de machine eeriigc malen achter elkaar werd getroffen en toen. plotseling, hoogte verloor. Als het ware in glijvlucht zakte zij af naar de aar de. Hoe langer hoe sneller ging hel, dat was geen vliegen meer dat was vallen. Nog altijd in het kruispunt van de licht stralen verdween zij achter de huizen. En kele oogenblikken later zagen we- een ge weldigen vuurgloed oplaaien. Het toestel was neergestort en ontploft. Wat was er gebeurd? Do zwaar bescha digde Engelsche machine was in een kamp terechtgekomen, waar Italiaanse!)e, Cechi- sche en Nederlandsche werklieden zijn on dergebracht. Gelukkig had dc Engélscliman reeds van tevoren zijn hommen afgeworpen welke op het vrije veld ontploften, zonder schade aan te richten Do machine had evenwel nog tweeduizend liter benzine aan boord, die 1ij hot neerslaan op den grond explodeerde en in brand vloog. Zeven der inzittenden kwamen in de vlammen om. Hun verkoolde lijken zijn eveneens in Duit sche aarde begraven. De oenige overleven de was er op het, laatste oogenblik in ge slaagd met zijn 'parachute uil de machine te springen en kwam in een hoorn terecht, waar hij weldra werd ontdekt. Zonder noe menswaardig letsel op te loopen, heeft hij het ontzettende drama doorstaan. De arbeiders in het kamp hadden het luchtalarm gehoord en een deel van hen had zijn toevlucht gezocht in de onder- anrclsche schuilplaats. De meesten echter, moe van het werk. waren in de barakken of zelfs in hun bed gebleven. In haar val heeft de. Engelsche machine twee barakken totaal verpletterd. Vele arbeiders werden op slag gedood, anderen liepen verwondin gen op. Ontzettende toonee;on speelden zich in dc duisternis af. maar ook bewijzen van heldenmoed en mcnschenhefde werden af gelegd. BREEZAND AANRIJDING. Daar waar, bij de Kooi}, de weg ui't den Polder op den afsluitdijk komt werd de heer J. v. d. Plas aangereden door een auto die voor een autobus moest uitwijken. De heer v. d. P. was op de fiets. Hij sloeg over den kop en met rijwiel en al van den dijk af. Vermoedelijk is hij daarbij met zijn buik op het stuur gevallen. ITij klaagde althans over inwendige pijn. Dokter Vcenis, die ter hulp was geroepen, bracht, denpatiënt niet eigen auto naar diens woning. Bij onderzoek bleek de heer v. d. Plas het er waarschijnlijk toch goed afgebracht te hebben; er was ten minste geen érnstig letsel te bespeuren. De fiets was danig beschadigd en niet veel meer waard. ZIJPE BURGERLIJKE STAND Van 15 tot en met 21 Nov. '40 Geboren:'Gémma Maria, dochter van An- ton Rejhuns en Elisabet.li Koks (woonplaats Don Helder); Willem, zoon van Klaas Bijl en Alida. Hölzel (woonplaals Den Helder). Ondertrouwd: Swier Hittjo van der Veen, 27 jaren, landarbeider en Roelofje Reing- je Bruinewoud, 18 jaren, beiden wonende te "Zijpe." Overleden: Cornelis Hollander, 63 jaar, echtgenoot van Guurtje Weij; Cornelis Konijmau, 64 jaren, echtgenoot van Ma art je TesSelaar; Jan Jacob Kooij, 53 jaren, echt genoot van Maartje Smit. BARSINGERHORN EEN DRENKELING. Gisteravond geraakte de heer A. Smit al hier, door de dijislerriis misleid, kort voor zijn woning in de diepe wegsloot. In het pikkedonker gelukte" het hem niet de walkant te bbreiken. Door luid'hulpgeroep wist hij de aandacht van omwonenden op zich ie vestigen. Met moeite slaagden de hoeren Blom, Slachter en Harms er in, hem op het droge te brengen. De drenkeling had inmiddels het bewustzijn verloren. Onmid- delijk werd begonnen met de toepassing van kunstmatige ademhaling (een gevolgde cur sus E.H.B.O. bewees hier weer eens te meer haar groote nut)) en toen Dr. Werner ter plaatse kwam, was de patiënt weer bij kennis. De heer Smit zal er dus waarschijnlijk met een nat pak en den schrik afkomen. Men zij gewaarschuwd met deze donkere avonden!! Personeelsgebrek verzwakt de Engelsche luchtmacht. Nadat begin September 1940 het Britsche ministerie van luchtvaart den maximum leeftijd voor vliegers in verband niet de aanzienlijke verliezen aan personeel der Britsche luchtmacht van 28 jaar tot 38 jaar had verhoogd, heeft de Britsche minister van luchtvaart over de radio nogmaals een dringenden oproep tot de Britsche jeugd gericht. Hij drong er bij alle 18 tot 28 jari ge Engelschen, die tot dusver nog niet in militairen dienst zijn en bij de eerste keu ring voor den dienst bij het luchtwapen zijn afgekeurd, op aan. zich op te geven voor de opleiding tot piloot bij de Britsche ma rine luchtmacht. Onder de Britsche bevol king levert deze buitengewone maatregel van den Britschen minister van luchtvaart veel stof tot gesprekken. Men' geeft na de laatste grootscheepsche aanvallen der Duitsche luchtmacht op Coventrv en Birming ham uiting aan dc vrees, dat de Britsche luchtmacht, gczicnMe sterk verminderde per soneelsterkte, niet meer in staat is de be veiliging van het Britsche luchtruim te garandeeren. Rede van den minister van zaken. Braziiiaanschen buitenlandsche De Braziliaansche minister van buiten landsche zaken, Aranlia, heeft in de loka len van het ministerie van buitenlandsche zaken een diner aangeboden ter core van de Engelsche economische missie van Pil- lingdon, waarbij hij een redevoering uit sprak. In deze rede ging de minister niet in op de speciale taken van de Engelsche missie, maar legde te meer den nadruk op de ncutralileit van Brazilië. „Wii zlin neu traal zoo verklaarde Aranha en wil len neutraal blijven tegenover de conflic ten, waardoor de overige continenten wer den geteisterd." Het ligt in de bedoeling van den econo mische» voorlichtingsdienst, behalve de ge bruikelijke ofl'icieele inzending,op de Leipzi ger Messe, welke door clc gewijzigde verhou dingen nog aan belangrijkheid heeft gewon nen en als het knooppunt bij uitnemendheid voor het internationale goederenverkeer kan 'worden beschouwd, een collectieve Neder landsche inzending te organiseeren. Deze in zonding zal worden ondergebracht op de eerste verdieping van het Ring-Mess-Haus, in welk gebouw ook o.m. de groote colleclic- ve inzendingen van Italië en Rusland, als mede van tal van andere landen zullen wor den ondergebracht.' (Van onzen Ilaagsclicn correspondent.) In verband met cle sChaarschté aan tim merhout. was liet aanvankelijk plan, om alle Haagsche wallekanten met houten hek ken af te zetten., ter beveiliging tijdens de ver- du isteringsurei» niet uitvoerbaar. Gemeen tewei-ken heeft nu een aanvang gemaakt met liet plaatsen van betonnen paaltjes, waartus- schen ijzerdraad zal worden gespannen om uit de koers geraakte burgers op liet droge te houden. De gevaarlijkste plaatsen komen liet eerst aan de beurt; er zijn duizenden paaltjes nodig en 90 K.M. ijzerdraad, zoodat het gehecle werk wel 3 maanden zal vorde ren:: altijd wanneer de paaltjes voldoende vervaardigd kunnen worden. ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Ds. Kapteyn. Herdenking der gestorvenen. St. Maarten, voorm. 10.30 uur. Ds. Kapteyn. Herdenking der gestorvenen. Kerke- raajlsvej-kiezing. Oudkarspel. voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Winkel, nam. 3 uur, Ds. Nell. Dirkshorn, voorm. 10 uur.-Ds. de Leeuw. Oude Niedorp. voorm. 10.30 uur. Ds. Krop. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst,, Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Voorm.' 11.45 Zondagsschool. Groet, zie Schoprl. Schoorl. voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur. Zondagsschool. Hinpolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. verkrijgbaar Vrijdag 22 Novem ber, vanaf 2 uur n.m. en Zater dag. Te Inrur nieuwe NOODWONINGEN H. RENTENAAR, Dirkshorn, TeL 218. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Eonigcnburg. geen dienst. Oudcsluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10.30 uur. Ds. v. Biernen. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur. Ds. Witkop. Zuid-Zijpe, geen dienst. Kolhorn. nam. 2.30 uur. Ds. Van Biemen. Heerhugówaard, nam. 2.30 uur, Ds. de Moov. Vcenhuizen, geen dienst. Warmenhnizcn, vrn. 10.30 uur, Ds. de Möoy. Aartswoud. voorm; 10.30 uur, Ds. Kreb. Spanbroek/Opmeer, geen dienst. Zuidscharwoude. voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Anna Paulowna. voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wiohen. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. voorm. 10.90 uur, Ds. Oos- lerbaan. Na beëindiging van den dienst ledenvertoeving. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Prop. G. Kater. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 9.30 uur, Ds. F. Tollenaar, van Den I-Ielder. Nam. 2.30 uur. Ds. F. Tollenaar. Ver ootmoediging en gebed, uitgeschreven door de Classis 's Gravenhage. Kolhorn, voorm. 10 uur. Ds. Visch. Nam. 3 uur. Ds. Visch. Wieringerwerl'. voorm.'10 uur en nam. 3 u., Ds. H. van Twillert. Slootdorp. voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 u., Ds. L. J. Goede. Midden meer. voorm. 10 uur en nam. 3 u., Ds. D. Hoek. van Zeist. Ern. pred. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. cle heer Boon. Schagerbrug. Chr.. Jongemnnnenverceniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Schagerbrug. voorm. 10.30' en nam. 2.30 u., de beer A. Romein, van Vlaardingcn. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan). voonn. 10.30 uur, dc heer Mol, van Schoorl. De aanvoer van vette koeien voor de Centrale had gister weinig te beteekenen, dat wordt van week tot week minder; pl.m. 40 stuks aangevoerd. De handel in melkkoeien was heel goed, noteering tot f 370. De handel in gcldekoeien was best. Hoogste noteering f 270. Mooie aanvoer van vaarzen; handel vlug en duur tot f 310 hoogste noteering; merkelijk duurder dus als do geldokoeien. Graskalveren van 100 170 gld. Deze handel was stug en duur. Nuehlcre kalveren levering voor de Cen trale. Handel in bokken en geiten vlug, duur tot f 38 hoogste noteering met een mooien aanvoer. Natuurlijk was er een kleine aanvoer van wolvee. Genoemd kan worden overhouders voor het leven; wer den nog te koop. Er stonden nog heele f 34, vanaf f 20. Enkele fokschapen ston den nos te koop. Ers tonden' nog heele zware. Doze werclen schijnbaar niet ver kocht. Op de vraag: hoeveel moeten deze opbrengen, werd geantwoord: voor f 70 per stuk wil ik 7.o niet geven. 20 Paarden aangevoerd, waaronder hitten begrepen. Hoocsie noteering van paarden was tot f 900. Hoogste noteering van hitten was 250 —450 gld. handel in heide goed. Volgende w-eek Donderdag groote paardenmarkt, de z.g. Veulenmnrkf, dan zullen er wel veel aangevoerd worden volgens onze zegs man. een paardenhandolaar. Dit. is even goed te vermelden voor de markt als voor de kooolui. Kinpen tot f 1.50. gewone prijs, maar koniinen lioogste noteering een on gewone prijs van f 4.50. handel vlug, duur Dit is voor de laatste jaren een bijzonder hoogen. prijs. Er waren weer aardig wat biggen aangevoerd. Ongemerkte biggen 6—12 gld. Gemerkte biggen 1016 gld., handel matig. Het was ongunstig weer, gistermorgen, toch kunnen wij tevreden zijn over bezoek en aanvoer. SCHAGEN. 21 Nov. 20 Paarden f 300900. 28 geldekoeien (magere) f 200270. 38 idem (vette) leve rantie; 20 kalf koeien f 280—370, 21 vaar zen f 200310, graskalveren f 100170, 21 nuchtere kalveren leverantie, 41 overhou ders f 20—34, 14 hokken en geiten f 20—38. 75 biggen f 1016. 18 konijnen f 14.50. 20 kipppn f 0.751.50. BROEK OP LAXGENDIJK. 21 Nov. Aanvoer: 10.000 Kg. roode kool 3.25, 27.600 Kg. gele kool 3.25. 91.000 Kg. Deon- sche witte kool 3.—. 650 Kg. Savove kool 3.25. 5600 Kg. peen 3.—. 4100 Kg. bieten' 2.50 6800 Kg. vroege witte kool 2.50. 44.500 Kg. Succes witte kool 3.—, 1500 Kg. andijvie 3.50 NOORDSCTTARWOUDE. 21 Nov. Aanvoer: 13300 Kg. roode kool 3.25, 16600 Kg. gele kool 3.25. 7400- Kg. Deensehe witte kool 3.—. 1500 Kg. groene kool 325. 3500 Kg. uien 4.grove uien 4.—. drielingen 4.7100 Kg. peen 3.15300 Kg. vroege witte kool 2.50.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3