De Japansch Amerikaansche betrekkingen Opstandige beweging in Paraguay? Verjonging corps Fransche koloniale ambtenaren Zeepzwendel ontdekt Verdragend geschut beschiet een convooi Grieksche landingspoging verijdeld Willy den Ouden in Engeland Arrondissements rechtbank te Alkmaar Poging tot verbetering der verhoudingen V.S. zullen de nieuwe orde in het Verre Oosten moeten er kennen. Volgens Domei koestert men in Tokio groote verwachtingen van een verbetering in de gespannen betrekkingen tusschen Japan en de Ver. Staten, in verband met de verandering in de post van "Japanschen ambassadeur te Washington. Dezer da gen wordt de officieeJe benoeming van den nieuwen ambassadeur, Nomoera, ver wacht. Men wijst erop, dat men met het oog op het critieke stadium van de ver houding tusschen Japan en de Vereenigde Staten, als opvolger van Horinoetsji een man van groot kaliber heeft uitgezocht. Daarom heeft men Nomoera benoemd. Andere uitingen in ,de Japansche hoofd-? stad laten een andere, meer bedachtzame toon hooren. Zoo waarschuwt de ;,Asahie Sjjmboen" tegen de opvatting, dat deze benoeming voldoende zou zijn om verbetering in de Ja- pansch-Amerikaansche betrekkingen te brengen. Er bestaat thans een verdraglooze toestand tusschen beide mogendheden. De Vereenigde Staten gelooven, dat het verdrag van Berlijn tegen hen gericht is en belem meren de Japansche plannen tot bevorde ring van de gemeenschappelijke welvaart in Oost-Azië, door zich te mengen in ver schillende vraagstukken, onder meer dat van Nederlandsch-Indie. - Bovendien heeft de in ternalionale spar og gevolgen gehad voor de Japansch-Amerikaansche betrekkingen. Wij kunnen niet ontkennen, aldus het blad, dat de Engelsch-Amerikaansche samenwer king in Oost Azië en den Stillen Oceaan het gevaar voor wrijving tusschen Japan en de Vereenigde Staten doet toenemen. Ook de „Jomioeri Sjimboen" waarschuwt tegen de optimistische meening. dat de be noeming van Nomoera de betrekkingen tus schen beide landen beter zal makert. De Vereenigde Staten zijn nog aanhangers van de politiek der open deur en van dezelfde opportuniteitspolitiek, die in 1890 de minis ter van buitenlandsche zaken John Hay verkondigde. Een botsing tuschen de stand punten is onvermijdelijk, daar Japan onvër- andérlijk blijft streven nar een nieuwe orde in Oost-Azië. Wij van onzen kant kunnen zeg gen, aldus dit blad, dat de impasse in de Japansch-Amerikaansche betrek kingen niet overwonnen kan worden, zoolang de Vereenigde Staten de nieuwe orde in Oost-Azië weigeren te erkennen. De Amerikaansche regeering aldus de nationalistische „Kokoemin Sjimboen,'" mag zich wel herinneren, dat Japan tot het laat ste oogenblik heeft getracht de Chineesch Japansche en Russisch-Japansche oorlogen te voorkomen. Doch toen het uur was geko men, waarop over het lot van Oost-Azië zou worden heslist, verhief Japan zich moedig. Wijzigingen in kabinet. Naar uit Asuncion gemeld wordt, zijn drie leden der regeering van Paraguay bij ver rassing afgetreden en wel de ministerpresi dent Paredes, die pas begin October in func tie is getreden, en - reeds van vroegere ka binetten deel heeft uitgemaakt, voorts de minister van binnpnlandsche z&ken, gene raal Torreon, die nog door den vroegeren president der republiek, Bstigarrdbia, be noemd is, en de minister van oorlog gene raal Antola. Voorts wordt gemeld, dat wij zigingen- hebben plaats gehad op belangrij ke militaire- en marineposten, welke een versterking van den regeeringakoens van den president der republiek, generaal Mo rin igo, beteekenen. Er is een gerucht in om loop, dat in Paraguay een opstandige bewe ging gaande is. Nadere bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. Een later bericht uit Asuncion meldt, dat de posten der drie afgetreden ministers reeds weer bezet zijn. Het ministerpresident schap is met het ministerie van binnenland- sche zaken verhonden, en wordt waargeno men door den luitenant kolonel C. Valdez. Het. opperbevel over het leger berust bij kolonel Rolon. Ninez is benoemd tot mi- nister van oorlog en marine. Hoofd van de politie is geworden kolonel 'Santiago. ENGELSCHMAN IN JAPAN VER. OORDEELD. De leider der statistische afdeeling van de Engelsche Rising Sun Petroleum Com- pany, die was gearresteerd bij de ontdek king van het uitgebreide Britsolie spion- nagenet in Juli, is thans te Tokio wegens overtreding van de wet tot bescherming van instellingen van militair belang ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van zeven maanden met een proeftijd van twee jaar. BELGISCHE SENATOR TE LONDEN BIJ EEN BOMBARDEMENT GEDOOD. In scheepvaartkringen te Brussel heeft men vernomen, dat de Belgische reeder Leon Dens, liberaal senator voor Antwer pen en lid van de „regeeringscommissie" te Londen, gevormd door Marcel-Henri Jas- par, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tijdens de Duitsche luchtaanvallen op Londen werd gedood. Men meent te we ten dat een hom van groot kaliber het ho tel heeft vernield waarin de heer Dens ver blijf hield. Uit Vichy wórdt gemeld; in overeenstem ming met de wet, die den leeftijdsgrens voor den Franschen diplomatieken dienst ver laagd heeft, is op voorstel van den minister van koloniën, Platon, door een nieuwe wet ook voor de hooge ambtenaren in de kolo niën de leeftijdsgrens opnieuw vastgesteld en wel voor de gouverneurs-generaal op 58 jaar, voor de gouverneurs en op perresidenten 56 jaar. In de motiveering wordt gezegd, dat deze maatregel ten doel heeft een verjonging en vernieuwing in het corps der leidende per soonlijkheden in de Koloniën te bewerkstel ligen. Opschorting van verzekerings overeenkomsten Voor Engelsche maatschappijen. en Fransche Thans is bepaald, dat verzekeringsovereen komsten door ondernemingen,, die het ver zekeringsbedrijf uitoefenen en haar hoofd kantoor hebben in: het Vereenigde Konink rijk, van Groot-Brittannië en Noord-Ierland met de overzeesche bezittingen, koloniën, pro tectoraten en mandaatsgebieden of in de dominions Canada, Australische bond, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrikaansche Unie met hun mandaatsgebieden: in Frankrijk met inbe grip van zijn bezittingen, koloniën, protecto raten en mandaatsgebieden, kunnen worden opgeschort. Levensverzekeringsovereenkomsten vallen hier niet onder. Te vroeg uit den trein gestapt De ruim 60-jarige J. van Sambeek, lid der gemeenteraad van Nijmegen en oud- hoofd van de bijzondere school -te Neer bosch, is Maandagavond laat op noodlot tige wijze om het leven gekomen. De heer van Sambeek kwam per trein uit 's Her togenbosch naar Nijmegen en wilde daar op het perron uitstappen. Hij stapte te vroeg uit en viel tusschen het perron en den trein. Een der wielen ging over zijn rechterarm, welke geheel verbrijzeld werd. Onmiddellijk toegeschoten hulp bracht hem op ,het perron, waar oogenblikkelijk geneeskundige en geestelijke hulp werd geboden. Per ziekenauto werd de heer van Sambeek naar het St. Canisiusziekenhuis overgebracht. Operatief ingrijpen mocht niet meer baten. Een uur later is hij over leden. COÖPERATIEVE MELKVERWERKING. Het officieel orgaan van den Nederland- schen Zuivelbond wijst er op, dat van de melk, welke in ons land in coöp. zuivelfa brieken wordt verwerkt, ongeveer 12% wordt geleverd door landbouwers, die geen lid zijn van de Coöp. zuivelfabrieken. Het gunstigst is de toestand in de provincie Limburg, waar slechts 4%, en in Noord- Brabant, Overijssel en Friesland, waar 6% an de in coöp. fabrieken verwerkte melk door z.g. losse leveranciers wordt geleverd. In Gelderland en Drenthe bedraagt het per centage van de niet-coöp. melkleveranciers in Noord-Holland en Zeeland 30, in Zuid- Holland 34, in Utrecht 42 en in Groningen zelfs 48. Het blad dringt er bij de besturen van de Coöp. zuivelfabrieken op aan, te stre-, en naar belangrijke vermindering van het aantal niet-coöp. melkleveranciers. Negentien arrestaties. Zeep fabriek in Noordholland lever de „vrije" zeep af. Naar thans is gebleken, zijn er geduren de den laatsten tijd te Rotterdam groote partijen zeep zonder bon verhandeld, wel ke afkomstig waren van een zeepfabriek in Noord-Holland. Voorloopig is komen vast te staan-, dat er eenige tienduizenden stukken zijn verhandeld. Tot de negentien verdachten, die in ver band piet dezen clandestienen zeephandel zijn gearresteerd en in het politiebureau te Rotterdam zijn opgesloten, behooren een 41-jarigen procuratiehouder van de zeep fabriek en een 49-jarigen vertegenwoordi ger van dit bedrijf, die te Hillegersberg woont. Vast staat, dat het inventarisatie- besluit is -overtreden. Men is deze zaak op het spoor gekomer zegt 't Hsb., toen men dezer dagen ter con trole een onderzoek instelde in de woning van den bedoelden handelaar te Rotter dam. Men vond in 's mans woonhuis ze ven pond thee. 30 pond koffie. 104 flesschen slaolie, 40 pond vet en een partijtje toilet zeep en scheerzeep. Uit de verpakking bleek, dat deze zeep van de fabriek afkom stig was; na geruimen tijd te hebben ge zocht stelde de politie vast, dat de doozen van de fabriek af waren verzonden naar den vertegenwoordiger van het bedrijf, die te Hillegersberg woont en dat deze man van de fabriek zeer groote partijen zeep had ontvangen met de opdracht deze te Rotterdam te verkoopen. Verscheidene fir ma's te Rotterdam hadden partijen zeep afgenomen. Voorts is gebleken, dat twee bekende zeepgrossiers te Rotterdam rechtstreeks zeep van de fabriek hadden betrokken. De koop was door bemiddeling van een pro curatiehouder van de fabriek tot stand ge komen. Deze gearresteerden verklaren thans, dat de afspraak is gemaakt, dat de ver- eischte bonnen te zijner tijd zullen wor den geleverd. Hoe het ook zij, feit is, dal deze transactie is geschied io strijd mei het inventarisatie besluit. Behalve deze vier personen heeft de politie nog vijftien verdachten aangehouden die of als tus- schenpersoonzijn opgetreden of die de zeep tegen veel te hoogen prijs zonder bon voor eigen gebruik hebben gekocht. Op fac turen die ten kantore van een grossier te Rotterdam in beslag waren genomen, stond in plaats van zeep, tandpasta ver meld. OVERTREDING DER PRIJZENBESCHIK- KING EN DISTRIBUTIEWET Maandag waren een paar mannen bezig uit" een opslagplaats in den binnenstad van Amsterdam 60 vaatjes waschmiddel van 40 pond ied^er, en 24 doozen ieder van 60 rollen koeken, in een vrachtwagen te la den. Toen de aflevering in vollen gang was, grepen rechercheurs van het.hoofd bureau, die lucht van de affaire hadden gekregen, en inderdaad bleek hier sprake te zijn van overtreding der prijzenbeschik- king 1940 no. 1 en de distributiewet 1939. Vier personen werden gearresteerd, 'terwijl, de geheele voorraad in beslag werd geno men. Na verhoor werden twee mannen vrij gelaten. De andere twee werden opgeslo ten in het hoofdbureau en zullen voor den officier van justitie geleid worden. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Engelsche vliegers eenige bommen op Nederlandsch gebied neergeworpen. De schade is gering. Vier woonhuizen zijn be schadigd. een meisje is gewond. )nifsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Een duikboot onder commando van lui tenant-ter-zee eerste klasse. Schepke, heeft 41.400 brt. vijandelijke handelsscheepsrüim- te. tot zinken gebracht. Het luchtvvapen zette ook in den nacht van 24 op 25 November de succesvolle ver- geldingsaanvallen op Londen voort. In het centrum van de stad en op beide oevers an de Theems waren hevige ontploffin gen en branden waar te nemen. Andere sterke afdeelineen srevechtsvliegers hadden, zooals reeds gemeld, in denzelfden nacht de voor den oorlog belangrijke doelen in Bristol als doel opgekregen. Gedurende erscheidene uren vielen zij met brand- en dvnamiet-bommen van hef zwaarste kaliber de. haven- en industrieele installaties, als mede ravitailleefinersinrichtinaren 'aan. Tn het geheele gebied vielen talrijke opslag plaatsen met voorraden grondstoffen en de verwerkingsinstallaties voor deze grond stoffen aan de vernietigende vlammen ten prooi. Drie gasfabrieken werden vernieti-ed en een eroote maalderij door het vuur ver nield. Het aanvalsgebied van Bristol was naar ooggfeuigep den volgenden dag beves tigden., ëën groote brandhaard. Andere aanvallen richtten zich in den- zelfden nacht tegen enkele andere steden n de Midlands en in Zuid-Eneeland. Ten- gevolde van de ongunstiee weersomstan die-heden heerschte er on 25 November over dag slechts epringe activiteit. Kleine afdee- Mngen lichte gevechtsvliegtuigen bestookten met succes verschillende voor de onrloe voering belangriike doelpn in Zuid-Enge land met zware hommen. Het leggen van mijnen in Britsche ha ens én in de scheepvaartwegen werd vol gens p'an voortgezet Verdragend geschut an het leger en van de marine nam. zor» ale reeds gemeld, op 25 Nov. des avond' een Rritsch convooi, dat naar 't Westeh'ik edeelte van het Kanaal trachtte door te breken, doeltreffend onder vuur, zonder da' het vuur door den viiand beantwoord werd. Het convooi werd uit elkaar 'gesla- In den afgeloopen nacht wierp de vij and op eenige plaatsen bonimen, die slechts in een dorp geringe materieele schade aan richtten. De vijand verloor gisteren twee vlieg tuigen. waarvan een in een luchtgevecht en een door de luchtdoelartillérie neerge schoten werd. Van Duitsche zijde werden geen verliezen geleden. Italiaansch weermachtbericht In zijn weermachtbericht no. 172 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aan het Grieksche front werden vijande lijke afdeelingen, die aan de kust van Epi- rus ontscheept waren, gedeeltelijk vernietigd en. gedeeltelijk met hun wapenen gevangen genomen. Onze luchtmacht ondernam tal van aanvallen op de geheele zone der krijgsverrichtingen in nauwe samenwer king met de landmacht. Knooppunten van wegen, bruggen, colonnes, niet gemechani seerde strijdmiddelen en concentraties van vijandelijke troepen langs het dal van de Kalamas, Arta. en de omgeving van Pe- ratie en Erseke waren het doel van hevige bombardementen. De forten op het eiland Korfoe werden herhaalde malen gebombar deerd en getroffen. Er ontstonden hevige branden en ontploffingen. Onze jagers scho ten twee vliegtuigen van het type Blenheim neer in de buurt van Durazzo (Albanië). Vijandelijke vliegtuigen ondernamen aan vallen op Leros en Stampalia. Eenige gc- bouwem waarvan slechts 1 van eenig mili tair belang werden beschadigd. Er vallen geen dooden te betreuren. - Niemand werd gewond Vijf vijandelijke vliegtuigen wer den door het luchtdoelgeschut brandend neergehaald. In Oost-Afrika werd een aanval van ge mechaniseerde vijandelijke afdeplingen in de zóne van Sahderat en het dal van Ghir- ghir (Serobatib) door onze troenen afgesla Ten. Eeniere gemechaniseerde middelen van den vijand vielen iri onze handen. Viiande- 1 'ike vliegtuigen lieten hommen vallen op \ssab, waar e»m perpoon ondood werd. Vie>' nersonen werden gewond. De schade was gering. Geen demonstratie Aanmaning van de Nederland* sche Unie. De Nederlandsche Unie heeft tot haar leedwezen ervaren, dat in een enkel geval jongeren, waaronder ook leden 'der Neder landsche Unie, gemeend hebben op eigen manier, door eigen \demonstraties politiek werkzaam te moeten zijn. Ofschoon de Nederlandsche Unie reeds herhaaldelijk heeft bekend gemaakt, dat zij zoo een han delwijze ten zeerste in strijd acht met ons volksbelang en met de plichten van de leden der Nederlandsche Unie, heeft zij dit thans ten overvloede aan de betrokkenen nogmaals duidelijk doen weten. Het kan nimmer tot heil van het Nederlandsche volk strekken, wanneer een groot of klein deel van het Nederlandsche volk in be zettingstijd door demonstraties de politiek tracht te beïnvloeden. In gezelschap van haar broer Aan maanden van pijnlijke onzekerheid omtrent het lot van hun beide kinderen is bij de oudere van de bekende zwmster Wil ly den Oden een einde gekomen. Van niet minder dfcn drie zijden kwamen- er aan het einde van de vorige week berichten, binnen omtrent de verblijfplaats van Willy en haar broer Tom, die tijdens de oorlogshandelin gen in dienst was en- sindsdien spoorloos verdwenen was. Beide bevinden zich op het oogenblik in Engeland en zijn in eikaars gezelschap. Waar zij precies verbdlijven is niet hekend, zegt de Tel. WILLY DEN OUDEN. (Foto archief) Het eerste bericht is gekomen van de da me te Barcelona, waar Willy. voorheen reeds heeft vertoefd. Het andere bericht is van een zwager en een vriend van haar broer, die eveneens via het Roode Knus bericht hebben gehad. De oudere van Willy wach ten nu nog op bericht van haar dochter zelf, want behoudens het bericht uit Parijs, waarin Willy vroeg hoe het met haar ouders ging. hebben zij van haar persoonlijk nog niets vernomen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 26 November. UITSPRAAK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen J. K. uit Oudkarspel, die in hooger beroep had terecht gestaan, omdat hij te Schagen een aanrijding had veroorzaakt op den hoek LaanStille Laan. De Kantonrechter had verd. veroordeeld tot f 10.boete subs. 5 dagen hechtenis, welk vonnis door de Rechtbank bevestigd werd. Den Helder. DIEFSTAL VAN LOOD. Terecht moest staan E. L. B.. wonende te Den Helder, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar. De Officier van Justitie, mr. Krabbe, legde dezen verd. ten laste, dat hij op 23 October een partij lood, deels toebehooren- de aan een zekeren Sp. en voor een ander deel aan de Radio Centrale te Den Helder had weggenomen uit een schuur, staande op een door eën bom getroffen perceel te Den Helder. Verd-. zeide, op een vraag van den pre- iident, mr baron Tuyll van Serooskerken. dat hij zich deze partij niet wederrechte lijk had toegeëigend doch het lood had weggehaald op last van een zekeren v. O. te Den Helder. Had u de partij weggehaald-, vóór u ze weer verkocht? vroeg de president. Verd. antwoordde bevestigend. De eerste get.. P. B.. uitvoerder van het sloopwerk, wonende te den Oever, vertel de, dat er een partij lood en een loodkabel uit een schuurtje was weggehaald. Voor de tafel der Edelachtharen lag een groote goriiezak -en de verdediger van verd.. mr. G. de Lange, vroeg of het lood hetwelk zich in don zak bevond, van den ipfstal afkomstig was. Do zak werd opengemaakt on de inhoud op een tafeltje uitgespreid. Verd. moest 'onrkomen en begon te sorteeren. Er was lood bij zoo beweerde hij dat hij nooit, had weggenomen! U wilt ons hier om den tuin leiden, meende de president, maar dat zal u toch n'«t lokken. De tweede get.. D K„ van heroep chef monteur, en wonende te Den Helder, her- EnbctiR Amsferdamscbe effectenbtui v Stille markt. Weinig derde koersen. Geringe vai tiés. Amerikanen nauweli gewijzigd. Nederlandsche leggingen kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. 101 5/16 96% 101 5/16 L-K 101 l/i 96 l/i 101 l/i Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 Oost In die 1937 A 3 Duitschland 1930 5*4 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN 8215/16 83 84% 92% 83% 85% 82% 86% 87% 94% A'dam '37 I 3% s Grav. '37 I 3 N.-HolJ. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 94% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 175% Ned. Ind. Handelsb. A 129% 128 Ned. Handel Mij. c. v. A 114 112 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN, binnenland. A.KU. 115-113 115%-lS Calvé Delft c.v. A. 81% 81% Centr. Suiker Mij. 195 194 Fokker g. A. - 171 177 Lever Bros en Unilever cv.A130-12S% 128%-lffl Ned. Ford 298% 307' Philips G B.v.A. 197-195 195% Philips'pref. A 1413% 141% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. Am. Sm. en Ref. c.A. Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Kennecot Copper c.v. A. 27%-28% 28-28 S'l 45% 45 79-79% 7934.75 51 15/16 r 35%-36% 36%-É North. Am. Aviation c.v.A. 17%, 17% Rep. Steel c.v. A. 2334-241/16 24-2311/| U. S. Steel c.v. A. 65%-66% 66%.&j PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 252 Kon. Petr. 262-253 Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 231% 258%-Z 11% 11%-119/1! 10-10% 1011/16-109/11 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A 108%-110 109%-lOW Java China-Ja pan lijn A. 140-142 138%-139| Kon. Ned. Sfoomb. Mij. nat. bez. v. A. 14S%-145 148-115 Kon. Paketvaart A. 219 220 Ned. Scheepv. Unie A. 164%-161% 162%-1634 Rott Llovd A. 134 133% Stoomv. Mij. Nederland A 137% 137 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A, 424-416 422-420 Javasche Cultuur 248 249 N.I.S.U. 245 245 Ver. Vorsten 1. Cult. 120% 124 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 175-177 179%-ISO1! Deli Mij. c. v. A. 251-253 252-2534 Senembah 196-197% 195 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 263-257 259-263 183% 184 188 187% Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 27 November '40: Reichsm,arken 75.36: Belga's 30.1432: Zwit sersche Francs 43.56: Lires 9.87; Deensche Kronen 36 40: Zweedsche Kronen 44.35 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische -Kronen (nieuwe schulden) 7.54. kende den loodkabel als het eigendom van de Radio-Centrale. Hij zeide, dat deze loodkabel in het schuurtje was opgebor gen. hetwelk op het terrein van het sloop werk stond, De laatste get. was de melkslfiter P. C Sp.. wiens huis door een bom was getrof fen en dat gesloopt moest worden.' De par tij lood welke op het tafeltje was uitge stald. behoorde hem toe en was in schuurtje" geborgen. Handelde u wel eens met verd.? vroeg mr. de Lange aan get. Als ik afval had. ia. dan heeft hij wel eens iets van me gekocht, maar dat is al ang geleden, antwoordde get. Verd. maakte op. dat hij den sleutel an de schuur van v O. gekregen bad. met de order het lood daaruit weg te ha len. T-Tii wist niet dat dit lood niet het en dom was van v. O. De president wilde op .verzoek van erd. deze zaak aanhouden tot Dinsdag 17 December dos mogens om .kwart over tien. om alsdan v. O. als getuige te hooren.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2