Veilingen behouden reden van beslaan Monteurscursus Vit Alkmaar Predikbeurten ZIJ BLIJVEN DE CENTRALE AAN. VOERPUNTEN, WAAR REGELEND WORDT OPGETREDEN. Tuinders moeten z;cb hun positie bewust worden Tn verband met het veilingsysteem, zoo als dit tot nu toe in den Nederlandsehen tuinbouw is toegepast, hadden wij op liet departement, van landbouw en visscherij te 's Gravenhage een onderhoud met fr. A. W. van Plassvhe, inspecteur van den tuin bouw en het tuinbouwonderwijs. Nu de prijzen der tuinbouwprodurten van overheidswege worden vastgesteld, is in sommige kringen de meening uitgespro ken, dat de tuinbouwveilingen thans geen reden van bestaan meer hebben en wel kunnen verdwijnen. Niets is echter minder waar, al dus de beer Van de Plassche. Juist nu zullen de veilingen in den tuin bouw, nog meer dan voorheen, aan bun juiste taak kunnen gaan beantwoorden! De tuinbouwveiling dient gezien te worden als een cen traal aanvoerpunt, waar regelend wordt opgetreden ten aanzien van de kwantiteit en de kwaliteit der aangevoerdeproducten en waar de overdracht aan den handel plaats vindt. Het vele kleinbedrijf in den Nedcrland- schen tuinbouw maakt hot nu eenmaal niet mogelijk, dat de handelaar met iederen te ler afzonderlijk de afname van zijn product regelt. Dit zal ook in de toekomst geenszins het geval kunnen zijn. Al zullen er in het huidige systeem van veilen en de wijze van werken groote veran deringen noodig zijn. toch zal men juist nu meer dan ooit de veiling noodig hebben als apparaat voor een georganiseerde afleve ring der producten. De idieele zijde. Daarom zullen de tuinders er goed aan doen, aldus de heer van de Plassche, vooral aandacht te schenken aan de idieele zijde van het veilingswezen en niet alleen te let ten op de wijze van verkoop, die tot nu toe werd toegepast, dus op de materialistische zijde. De Nederlandsche tuinder dient er zich meer van bewust te worden, welke be langrijke plaats hij in het productieproces inneem*. Hij meet ervan doordrongen wor den, dat hij zijn groenten eh fruit niet teelt voor de veiling, doch voor de binnen- en buitenlandsche consumenten. Zijn veiling organisatie is slechts het middel, dat in zijn handen is, om de tuinbouwproducten op de meest juiste wijze in omloop te brengen en aan den handel af te leveren. Vooral nu van overheidswege den tuinder vaste prijzen worden gegarandeerd, wordt het noodzakelijk om allerlei regelingen te treffen inzake de bestemming der produc ten en het handhaven der kwaliteit. Nog belangrijker plaats. Inplaats van te verdwijnen, zullen dus de veilingen een nog belangrijker plaats in den tuinbouw gaan innemen, verklaarde de inspecteur, vooral met betrekking tot ue kwaliteit. Nu de prijzen voor de tuinbouw producten hooger worden en de afname zeer vlot gaat. is het van uiterst groot belang, dat de kwaliteit der producten niet acher- uit gaat. De tuinder mag niet gaan denken dat dit er nu niet zoo veel meer op aan komt. Nederland heeft als leveran cier van tuinbouwproducten over de gehecle werekl een uitstekende repu tatie hoog te houden. Vooral ook met het oog op de toekomst mag de kwaliteit der producten niet. ver minderen, al zal de verleiding thans voor vele kweekers groot zijn. Alle krachten in den Nederlandschcn tuinbouw moeten daarom worden ingespan nen, om de kwaliteit der producten zoo goed mogelijk te doen zijn. temeer daar kwali teitsverbetering ook grootere oogsten met zich brengt. In de practijk is gebleken, dat hoe beter een teelt verzorgd wordt, hoe grootcr.de opbrengst ook is. In dit kader hebben de veilingsverecni-' gingen in ons land een belangrijke taak. Koelinstallaties. Veel kan ook waf de uitrusting der tuin bouwveilingen betreft nog verbeterd worden Zoo beschikt een te klein aantal tuinbouw veilingen over koelinstallaties, verklaarde de inspecteur van den tuinbouw. Deze koel- instal'aties zijn voor de productie van groote beteekenis en onmisbaar, indien men rege lend wil optreden bij den aan- en afvoer der producten. Van overheidswege.'wordt groote aandacht besteed aan het koelprobleem. Zoo heeft het rijk medewerking verleend bij den bouw van enkele koelhuizen daar niet alle vei- lingvereenigingen in staat zijn dit geheel zelf te financieren. De inspectie van den tuinbouw neemt thans proeven op dit gebied. De voorlichtingsdienst heeft groote be langstelling voor het koelvraagstuk in den tuinbouw en een speciale rijkstuinbouw- eonsulent is met de betreffende werkzaam heden belast. Het koelen van tuinbouwproducten is een moeilijk vraagstuk daar iedere vruch tensoort en variëteit haar eigen afzonder lijke behandeling vraagt. De ervaring heeft echter geleerd, aldus ir. A W. V. D. Plassche. dat met behulp van deskundige voorlichting goede resultaten op dit gebied mogelijk zijn. Tenslotte verklaarde de inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs. dat van overheidswege alles in bet werk wordt gesteld, om het levenspeil der tuin ders te verbeteren. SCHAGEN voor Schagen en Omstr. Ter bevordering van het elcctro tech nisch vakonderwijs zal in December weer begonnen worden met een nieuwe cursus. De cursus duurt twee jaar en wel 26 we ken per cursusjaar. De eischen van toelating t.ot dezen cursus zijn: het bereikt hebben van de 19-jarigen leeftijd op 1 Juli 1940, verder drie jaar liandwcrkspractijk in een dér metaalvak- ken, waarvan het laatste jaar in de elec-, troteehniek Het examen wordt zooveel mogelijk elk jaar te Amsterdam gehouden; het wordt afgenomen door de V E.V. en staat onder Rijkstoezicht. Voor»echten aan het bezit van dit diplo ma verbondon liet monteursdiploma wordt vereischt bij tal van Rijks- en Gemeente- instellingen, groote bedrijven enz. Is van belang voor erkenning als installateur. Het installateursdiploiria is voor alle bedrijven met V.E.H.I, regeling het bewijs van vak bekwaamheid voor de erkenning en is van belang me! het oog op de vestigingswet. Aanmeldingsformulieren zijii to verkrij gen bij liet Provinciaal Electriciteitsbedrijf te Schagen. terwijl inlichtingen te verkrij gen zijn bil den cursusleider B. P. Hoogen- dorp, Jacob Marisplein 7, Amsterdam. Voor verdere gegevens verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in Uit blad. „SCHAGEN"-NIEUWS. D.T.S. I—SCHAGEN L Vertrek per bus vanaf de H.A.B.O. 12 uur. J. .T. Slikker II. Middelbeek, M. de Haas. G. C. Anncveldt, S. Grootes, J. Slingerland. D. Schoorl, J. Peetoom, G. Boontjes, J. v. d. Ben, N.N. Ros.: Hcndrikse. B.K.C. II—SCHAGEN IL Vertrek per fiets vanaf Peetoom, 1 uur. P. Schoorl. C. Slikker, P. Slik. P. Ki stem aker, T. Moransart, P. Boon Ij es. P Dekker, T. Schoorl, D. Ruig. J. Slikker, J. Franzen. Res.: H. K. E. Duhnschrack. SCHAGEN m—CALLANTSOOG I. 2 uur. T. Bijpost. Lamme rs, Jb. Molenaar. A. Willemse. II. Na'ner, W. Domper. C. de Jages, II. Volten, P. de Vnies, J. Boonljes, L. Kom"»1 Res.: M. v. Praag. OPBRENGST WINTERHULP COLLECTE. De gisteren in deze gemeente gehouden collecte voor de Winterhulp heeft opge bracht f 298.2S/4. Aan giften is ontvangen f 35. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, zoon van Dirk Johan- nes Boom en van Theresia Wilhelmina Jo- sephina Steeman; (woonplaats Den Heider) Anna, dochter van Gjalt Paulusma en van Guurtje de Wit (woonplaats Amster dam). Overleden: Cornelis Ran, oud 87 jaren, echtgenoot van Ageta Buisman (woonplaats Den Helder); Renner van de Velde, oud 91 jaren, weduwnaar van Maart je Cos. POLITIE. Gevonden: een armbandhorloge, een school- tasch, een textielkaart, een terra hoedje en een heerenhoéd. Verloren: .een roöde handschoen, een rij wielplaatje, een ceintuur, een paar kinder- handschoenen een zilveren rozenkrans, een heerenhórloge, een huissleutel, een bank biljet .en een bruine handschoen. WINKEL POLITIE. Gevonden: een polshorloge; verloren: een zilveren broche; aan komen loopenj. een bruine hond. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. ARBEIDSBEMIDDELING. Bii: het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan thans 10 werkzoekenden in" geschreven. Twee .arheiders zijn als paar denknecht en grondwerker in Duitschland geplaatst.. ST. NICOLAASFEEST. Naar we vernemen zal dit jaar het Sint Nicolnasfeest voor de schoolkinderen alleen gehouden worden voor de kleuterschoolen de leerlingen van de laagste klassen der O.L. scholen. VOETBAL. Morgén ontvangt Winkel :T haar concur rent Dirkshorn I. De winnaar van dezen wedstrijd zal een goede kans maken voor het, kampioenschap van II F. Aangezien beide partiien vrijwel gelijkwaardige tegen standers zijft.' belooft het een spannende wedstrijd te worden en we verwachten dan ook een talrijk ..publiek om de spelers aan te moedigen. In de morgénuren ontvangt Winkel III Petten II. De Winkelers zullen zi.ch geheel moeten geven om een punt uil bet vuur te sloepen. Winkel TT trekt haar Oudendijk TI en wil ze haar kans op het kampioenschap be houden, dan dient er duchtig aangepakt te worden. |«c.ieft«er. CfeiZ©lM,R[ID!). Den Helder ZONDER PUNTEN FOTO-TOESTELLEN FOTO-TASSEN FOTO-ALBUMS FILMS - FILMS PRISMA-KIJKERS Filiaal: Spoorbuurt 7 Anna Paulowna DE ALKMAARSCHE GROENTENVEILING. Ook voor gisteren werd wederom geen no- tcering vastgesteld. De toestand blijft daar toe te onoverzichtelijk. Ten einde tot meerdere klaarheid te ko men hebben de besturen der gezamenlijke tuindersvereenigingen,- aangesloten bij de N.V. Alkmaarschc Groentenveilïng hun le den opgeroepen tot een vergadering, die gisteren is gehouden in bet Gulden Vlies. Ook de aanvoerders, onverschillig of ze Jid zijn van een' tuindersvereeniging heb ben een uitnoodiging tot deze vergadering ontvangen. Als eenig punt van behandelinff stond op de agenda vermeld: aanvoer- en tecltregeling der exportproducten. WEER EEN ZWIJNTJESJAGER GEPAKT. De politie wist na een uitgebreid onder zoek de band te leggen op een 33-jarigen bewoner dezer gemeente, een recidivist, die reeds meerdere vonnissen achter den rug heeft en zich thans weder aan rijwieldief stal had schuldig gemaakt. Een dokter, die zich even in huis had begeven, miste eenige weken geleden zijn rijwiel en deed daarvan aangifte. Uit het politie-onderzoek bleek thans, dat deze persoon het rijwiel moest hebben ontvreemd. Het rijwiel kon eveneens in beslag worden genomen, terwijl de da der, die hardnekkig bleef ontkennen, naar het Huis van Bewaring is overgebracht. VAN WIE IS DIE HOND? Aan het Bureau van Politie alhier zijn inlichtingen te hekomen betreffende een groote zwarte hond, vermoedelijk afkomstig uit Heiloo. „VREUGDE EN ARBEID". Blijkens een niededeeling tijdens een pers conferentie. zal het Nederlandsch Sympho- nie-Orkest, dat 2 jaar geleden is gevormd uit werklooze musici, voor de stichting „Vreugde oji Arhei(£' een reeks concerten geven. ïn^Bocerrfliér-'Vomt 'het gezelschap o.a. ook in Alkmaar met medewerking van het ballet Xanda-Slifödawstra. SCHOORL H EER- HUGOWA ARV RAADSVERGADERING De Raad zal Dinsdagmiddag om half vier in openbare zitting bijeenkomen. De agen da vermeldt onder meer een drietal voor stellen van B. en W. In de eerste plaats een voorstel tot vast stelling van de Gemeentejiegrooting en de begrootingen van het Gasbedrijf, Maat schappelijk Hulpbetoon en den Vlccsch- keuringsciienst voor het jaar 1941. In de tweede plaats een voorstel tot wijziging van de Verordening op het houwen en de bewoning, zooals deze is vastgesteld op 22 Maart 1939. B. en W. declcn mede, dat Ged. Staten, vergezeld van een uitvoerig rapport, heb ben teruggezonden de bij besluit van 22 Maart '39 vastgestelde bouwverordening. Een hernieuwde vaststelling naar de thans aangegeven richtlijnen zal noodza kelijk zijn. De bijzondere aandacht wordt gevraagd voor art. 1 sub. 15, waardoor twee soorten kommen kómen te ontstaan, voor art. 19, waarin nog nader dient te worden aangegeven, wat ëén verharde weg is, te weten ecu weg met een verharde boven laag en zoo-noodig éon verharde onderlaag, voor art. 26, le lid sub. a. betrekking heb bende op den- afstand tusschen gebouwen,- buiten de kommengelegen, voor art. 41, sub. 2, Waarin o.-m, is bepaald,-dat tusschen woningen en opslagplaatsen van hooi of veestallingen een brandmuur moet worden opgericht en tenslotte voor art. 42, waarin worden aangegeven de afstanden tot wo ningen met rieten daken. Tenslotte komt, nog een voorstel tot be noeming van een lid van hot bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, met het oog op de periodieke aftreding van TT. Belie. B. en W. hebben de volgende opdracht op gemaakt: 1. H. Belie. 2. P. van Lienen. KOEGTiAS DUURTETOESLAG. De afdeelingen Julianadorp yan den Kath. Boeren- en Tuindersbond en den Neutra le werkgeversbond in het landbouw- en vee houderijbedrijf te Koegras Julianadorp zijn accoord gegaan met het verzoek van arbei derszijde om vanaf 1 November 1.1. een duurtebijslag te verstrekken op de bestaan de loonen. De duurtebijslag bedraagt voor dg volwaardige, vaste arheiders f 2.per week, voor de volwaardige, losvaste 'arbei ders 10%. KOEDIJK COLLECTE WINTERHULP Reeds zijn de resultaten bekend van de gehouden collecte winterhulp in Koedijk (kanaal). Huiswaard en Zeswielcn. Totaal is gecollecteerd 484,95. De opgave van Koedijk Zuideindc volgt .nog. ANNA PAULOWNA RAADSVERGADERING. De raad zal Woensdagmiddag vergaderen o.a. ter vaststelling van de bcgrooting. Oud burqemeester Wiebe van Slooten f Te Bergen is in den ouderdom van 77 jaar overleden onze oud-burge meester, de heer Wiebe van Slooten. IN MEMORIAM. We zitten in de gezellige huiskamer van oude vrienden en buren van den overledene, de familie Ploeger aan den Basscrwcg, als we deze regelen schrijven ter nagedachtenis aan iemand, wiens geest nog in zoovele din gen in onze gemeente voortleeft. Eigenaar dig in vele dingen, dikwijls schijnbaar ruw voor den buitenstaander, wisten de Ilugo- waarders den thans ontslapene niet alleen hun burgemeester, maar ook hun burgerva der, man wien het levensleed in het minst niet spaarde, en die juist misschien daar door de kunst verstond om velen, die ont moedigd en moedeloos naar het raadhuis kwamen, weer iets van levensvreugde cn levensmoed mede te geven. Van Sloten was vóór alles „werker", stoe re werker. De volksmond kent nog een an dere uitdrukking, hij was een „noest'' wer ker, die van geen ophouden wist, die a. h. w. impulsief voortgedreven werd tot doen, steeds weer opnieuw doen, en die als hij het een afgedaan had. reeds weder het ander voor zich op zag doemen, dat om bearbei ding vroeg. MAXIMUMPRIJZEN BINDERTWINE. Voor oogstgaren (bindertwino) dat voor ten minste de helft uit vlas is vervaardigd zijn maximumprijzen vastgesteld. Deze bedragen, vracht inbegrepen, bij verkoop: 1. aan bandelaren f 1-10 per kg. 2. aan verbruikers f 1.20 per kg. Tevens wordt er op gewezen, dal. de bota- lings- en leveringsvoorwaarden, zooals deze op 9 Mei 1940 golden, niet mogen worden gewijzigd. Oud-Gurqemeester WIEBE VAN SLOOTEN. (Foto eigen archief) Die werkkracht gaf hij van boerenafkomst zijnde, reeds in zijn jeugd aan het eigen be drijf, later in velerlei organisaties op liet boerenbedrijf betrekking hebbende. We den ken hierbij aan de kaasfabr. Vit,a-Nova, aan de Coöp. Boerenleenbank en de Alkmaar- sche eierveiling. Van welke beide laatste in stellingen hij een der mede-oprichters was. Die werkkracht werd ook ontplooid in ge meenteraad en polderbestuur en zijn. doorzet tingsvermogen en frisschen zakclijken kijk óp de dinger waren het, die hem tenslotte aan het hoerfd van deze beide colleges brachten en de bestuursfuncties van dijk graaf en burgemeester-secretaris in één hand deden samenvallen. Ongetwijfeld was Van Slooten met zijn groote menschenkennis hier buitengewoon op -zijn plaats. De laatste jaren echter brach ten deze functies ook hunne bezwaren en burgemeester Van Slooten maakte in ruime mate al de moeilijkheden mede. die iedere bestuurder, die als minderheid hoofd is, door heeft te maken. De 'moeilijke jaren na 1929 deden er nog het hunne bij, olh het gestel dat eigenlijk nog van geen rust wilde weten, af te matten, zoo dat het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd in 19.34 gereed aangegrepen werd om uit diverse functies ontslag te vragen. Vestiging in Soestdijk volgde hierna, ter wijl de laatste jaren in Bergen werden door gebracht. We worden bij het heengaan van hen, die we kennen, steeds weer aan hetzelfde herin nerd: opkomst, stijgen, dalen, ondergaan. Uit het duister komt het leven op. Een tijd van groei, een tijd van bloei, een tijd van oogsten, dan gaat het weer in het duister on der, nadat eerst langzamerhand het verval gekomen is. Een vechter als hij van nature was, heeft onze oud-burgemeester, „de burgemeester" lang tegen dit verval gevochten, met al de intensieve kracht waarover een groot en sterk lichaam dat gedragen wordt door een geest, die wil leven, beschikken kan. Nog enkele dagen vóór zijn overlijden vond dc gebeurtenis plaats, waarnaar lang uitgezien was. Ergens in Nederland lag een jongske in de wieg, dat de oud-Friesche naam Wiebe van Slooten d,roeg Zijn naam leeft voort! KORTE RAADSVERGADERING. De raad vergaderde spoedeischend, nam. 5 uur. Afwezig met kennisgeving was de heer S. Dekkers. De-vaststelling der notülen van de ver gadering van 13 November wordt aange houden. De gemeentebegrooting 1940 wordt, zooals ze is gewijzigd overeenkomstig aanwijzing van Gedeputeerde Staten der provincie, op nieuw vastgesteld. De voorzitter licht hierbij toe, dat over 1940 een bedrag van f 10.300-— rijkssteim en van f 18.894.— extra bijdrage a fonds perdu is geraamd. Aanbiedingen begrootingen G.E.B. en ge meente over 1941. Dc voorzitter stelt voor, een commissie te benoemen voor het onderzoek der hegrootin- gen. bestaande uit alle raadsleden, de 'wet houders uitgezonderd. Aan de agenda wordt toegevoegd: opnieuw vaststelling van rekening burger lijk armbestuur over 1937. De voorzitter deelt mpde. dat na de goed keuring van de r°krning van het burgerlijk armbestuur over 1937 gehleken is, dat daar in een 2-tal misstellingen voorkomen. Burgemeester en we'hnurWc stellen voor de rekening, waarin de wijzigingen die het saldo niet hein vloeden zijn aangebracht, op nieuw gr-.pfi te keuren. Aldus br-riofon. Hierna sluiting. WI ERIN GEN Ongemanierd optreden Verduisteringsvoorscliriften ge saboteerd. Nog talrijke jongelui, meest opgeschoten knapen, zien hij de door de omstandigheden ingevoerde verduistering de kans schoon al lerlei ongerechtigheden te bedrijven. De heeren blijken de ware zin van de verduis- tcringsvoorschriften wel zeer slecht te heb ben verstaan, waar zij dc duisternis- gebrui ken als dekmantel voor daden, die dag- noch kunstlicht kunnen verdragen. Daarbij komt nu nog het hand over hand toenemende misbruik, dat door velen van zaklantaarns wordt gemaakt. Met. veron achtzaming van cn volkomen in strijd met dc betreffende verduisteringsvoorscliriften, wordt door tallooze personen op buitenge woon roekelooze wijze inet deze voorwerpen omgegaan. Het mag dan ook geen verwon dering wekken, dat reeds velen in botsing kwamen met dc handhavers der wet eh vol komen terecht hun ondoordacht 'optreden met een proces-verbaal zagen bekroond. In zonderheid denken wij hier aan liet. erger lijke optreden van de jongelui. Overal, op straat, in portieken enz. flitsen plotseling op de meest onverwachte momenten de fei- le lichten der zaklantaarns op om voorbij gangers te „belichten". Dc gevoelens van laatstgenoemden bij deze minder aangena me gewaarwording bonden bet midden tus schen hevige schrik'en de lust de bedrijvers op gevoelige wijze voor hun onverantwoor delijke daden af te straffen. Het gevaar voor verblinding, vooral voor passeerendc wielrij ders, is geenszins denkbeeldig. Met klem willen wij dan ook aanraden deze praktijken te staken cn in eigen be lang en in dat van anderen. Intusschen zul len de vel'scherplo maatregelen op bet ver duisteren en het gebruik van zaklantaarns op straat naar wij hopen thans wel mede werken om hieraan een einde te maken. De overtredèrs mogen het zich tenslotte tot een wel zeer twijfelachtige eer rekenen zelf door hun optreden deze voorschriften in de hand te hebben gewerkt, BURGERLIJKE STAND. van 22 lot 29 November 19i0. Geboren: .Simon, zoon van K. Bakker en van G. Kuut; Maria Anna, dochter van B. Bruijn cn van. A. Jole; Henk, zoon van B. Jofriet. c van H. v. d. Mei; Jacob Berend, zoon van L. Ploeger en van L. Moorlag; Marco, zoon van P. C. dc Haan en van G. Bosker. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: D. J. Kroontje met M. de Jongh; G. de Jager met T. de, Jongh. Overleden: J. de Graaf, oud 73 jaar, we duwnaar van D. Vlaar. SCHOOLTIJDEN. Gedurende de maanden December en Ja nuari zullen de O.L. scholen in deze ge meente des morgens eerst om 10 uur aan vangen. Voor Den Oever en Oosterland zijn de schooltijden van 101 cn van 24 uur. Te Hippolytuslioef en Westerland van 10— 12.30 en van 24.30 uur. HARENKARSPEL NOODSLACHTPLAATS In verband met de distributie van vlcesch is de noodslachtplaats te Dirkshorn opge heven en aangewezen als noodslachtplaats voor de gemeente Harenkarspel dc Centrale Noodslachtplaats te Schagen. SCHAKEN Dat kan gezellig worden! Gisteravond kon de voorzitter van de schaakclub het eerste dameslid begroeten. Met een hartelijk speechjc werd zij ver welkomd en tevens'werd de wenscli er aan verbonden, dat nog vele leden zij het ook van het „zwakke geslacht" den weg naar het clublokaal mochten vinden. De uitsla- gén van de voor de competitie gespeelde partijen luiden: Wit Zwart A. van DijkAlb. Tping 0—1 E Kleijer -C. Schuit Az. 10 E, KleijerP Hoeve LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE KONIJNENDIEF GESNAPT Een 23-jarige Noordscharwouder blijkt de dader te zijn van de diefstal van ko nijnen, onlangs door ons gesignaleerd. Ook in Zuidscharwoude blijkt hij zijn slag ge slagen te hebben De man werd betrapt, toen hij in Alkmaar twee langoren trachtte te vêrkoopcn. ZONDAG 1 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin-. 10.30 uur, Ds. Ivapteyn. Maandcollecte. Burgerbrug. zie St. Maartensbrug. Eenigenburg. voorm. 10.30 uur, Ds. Wtikop. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. V. Wichnn. Oudpsluis, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Poel Petten, geen dienst Schagcrhrug. zie Oudesluis. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Ooster- baan. Broek op Langondijk. nam. 2.30' uur, Ds. Oosterhaan van Barsingerhorn. Geret. Kerk. Schagen. voorm. 9.30 uur. Cand. Schweitzer van Aimf^rdrro. Nam. 230 uur. Cand. Schweitzer.

Schager Courant | 1940 | | pagina 10