SCHILLENKAR Jb. van Wilsem Boldoot Hel nuttigste Sint Nicotaascadeau Ie koop gevraagd voor belegging Nog meer concentratie onder de slagers fa. GRE VEENIS Uil Alkmaar had kostbare lading bekwame METSELAARS eeo Singer Naaimachine Eerst woorden, toen bet mes het publiek koopt slechts de helft van het rantsoen. In verband met de mededeeling, welke we bier gisteren reeds over publiceerden, vernemen we nog het volgende: Ten gevolge van de geringe aanvoeren van slachtvee op de markten van de laat ste weken, kon door de toewijzïngscommis- sie minder vleesch beschikbaar worden ge steld dan voor de consumptie noodig was Hoewel de tijdsduur van de vleeschbon werd gebracht van 7o p 10 dagen, bleek spoedig dat ook hiermede geen ordelijk verloop kon worden verzekerd. Want ook onder deze om 'standigheden zou de vraag het aanbod blij ven overtreffen. Voor sommige plaatsen, in het bijzonder de grootcre centra als Alkmaar, kwam daar nog bij het feit. dat bewoners uit omliggen de gemeenten niet zelden de gewoonte had den hun behoefte aan vleesch daar te dek ken. Waar voorts de vleeschbonnen over het geheele land geldig zijn, stond men soms voor het verschijnsel, dat bewoners van groole steden, waar de toestand ook precair was. naar elders trokken om te trachten daar hun behoefte te dekken. Deze uitermate moeilijke toestanden heb ben. ten gevolge gehad, dat gelijk we gis teren reeds berichtten de Alkmaarsehe slagers zijn bijeengekomen om zich er over te beraden op welke wijze men den toe stand, die chaotisch dreigde te worden, het best het hoofd zou kunnen bieden. Het was het bestuur van de Alkmaarsehe Slagers- verecniging. een organisatie, waarbij slagers zich hebben aangesloten, die hier Tiet initia tief nam. Men scheen iels te vreezen als een wilde jacht naar vleesch, die ten_ ge volge zou kunnen hebben, dat sommigen een betrekkelijk groot deel van het beschik bare vleesch zouden bemachtigen, terwijl anderen geheel zonder zouden blijven zitten Inderdaad wijst de practijk van de laatste dagen er op, dat deze verwachtingen niet geheel misplaatst mogen worden geacht. Bij degehouden besprekingen bleek, dat men niet tot een behoorlijke regeling zou kunnen komen, zoolang het vragen en be zorgen door de slagers gehandhaafd bleef. Men wijst er ons op, dat ook van de zijde van verschillende slagers met grooten te genzin van deze gewoonte afstand is gedaan Immers verschillende bestaande zaken had den hun bedrijf feitelijk geheel gebaseerd op de uitbreng-klanten, die de kerri er van uitmaakten. Loopldantcn hebben de gewoon te vaak van leverancier te verwisselen Men zal dus kunnen begrijpen, dat de slagers, die niet zelden in den loop van vele jaren cn met groole moeite een uitbrengzaak heb ben weten te vestigen, zeer tegen hun zin afstand .hebben gedaan van deze clientèle. Wanneer eenmaal de tijden weer veranderen is het de vraag of deze zelfde menschen weer voor hen klaar zullen staan. Het bleek intusschen niet mogelijk op an dere wijze tot een bevredigende re'geling te komen en zoo zullen de huisvrouwen ook dit onaangename voor lief moeten nemen. Men dient hierbij voorts te bedenken, dat 't een onhoudbare toestand zou worden zoo de slagers het hen toegewezen vleesch al leen voor de uitbrengklanten zouden reser veeren en de loopklanten steeds met ledi ge handen zouden moeten vertrekken. Ten einde nu verder zooveel mogelijk or de in het slagersbedrijf te krijgen is men, behalve het bovenstaande, nog het volgen de overeengekomen. Alleen op Zaterdag zal er te Alkmaar verscli vleesch te krijgen zijn, terwijl gedu rende de heide eerste dagen van de week de winkels geopend zullen zijn voor den verkoop van worst, voor zoover dit beschik baar is. Het. bleek echter niet wel mogelijk te zijn een zoodanige regeling te ontwerpen, dat iedere Alkmaarder de hem toekomende portie ontvangt, niet meer en niet minder. Men bedenke daartoe, dat per periode voor Alkmaar ongeveer 33.000 bonnen wor den uitgereikt, waarop in theorie 16.500 kg. vleesch met heen kan worden verkregen. Wanneer men de toewijzingen nagaat, dan blijkt, dat het kwantum bcnoodigd vleesch in geenen dccle wordt bereikt. Met het oog daarop hebben de slagers ge nieend een beroep te moeten doen op het pu bliek en dit te verzoeken niet meer te koopen dan de helft van het gewone rantsoen. Zij die trachten meer te verkrijgen benadcelen hun medeburgers. Moge de gemeenschaps zin aanleiding zijn voor een ieder om dat gene te vragen, wat hem kan worden toege meten, cn niet meer! De loopende bon blijft geldig tot 8 Decem ber. Het spreekt vanzelf, dat pogingen wor den aangewend om de komende dagen meer vleesch ter beschikking te krijgen, terwijl het publiek voorts dient te bedenken, dat elders de omstandigheden niet gunstiger zijn. Ten slotte moet worden beseft, dat de heerschende omstandigheden zwaar druk ken op het slagersbedrijf. De maximumprij zen moeten worden gehandhaafd, de omzet ten zijn sterk gedaald, terwijl de onkosten zijn gelijk gebleven. Ten einde het slagers bedrijf nog ccnigszins loonend te houden en het personeel waar mogelijk te handha ven, hebben de slagers besloten elkanders lasten te dragen. Het publiek kan hieraan medewerken door zijn goede wil te hetoonen en door niet meer te vragen dan datgene, waarop het recht heeft. Tot zoover de mededeelingcn, welke ons worden gedaan. In verband hiermede zou den we één opmerking willen maken. Begrijpen we het wel. dan is er slechts een kwantum vleesch beschikbaar gelijk aan de helft van datgene, wat op de bon nen kan worden verstrekt. We zouden willen vragen: Ts hot nu niet mogelijk, dat door den slager gedurende de loopende periode op iedere bon de helft wordt verstrekt van datgene, waarop de bon feitelijk reebt geeft? We geven toe, dat hiertoe zekere over heidsbepalingen buiten werking moeten worden gesteld, zoodat een en ander stel lig niet te verkrijgen is zonder medewer king van de betreffende overheid. Een dergelijke oplossing geeft echter de zekerheid, dat ieder datgene ontvangt, wat hem toekomt. En zoo men jachten op de slagerswinkels vreest, zullen deze door een soortgelijke regeling zoo goed als zeker worden vermeden. Wordt het vleesch te zijner tijd weer rui mers, dan zou het kwantum natuurlijk kunnen worden uitgebreid. LANGEND1JK OUDKARSPEL. DAT LIEP GOED AF. Gisteravond bij het uitgaan van de fabriek van de fa. Hart en Co. alhier is de aibeider A. de G. uit Noordscharwoude. die zich per fiets naar huis begaf, door een passeerende auto gegrepen en togen een hek gesmakt. Gelukkig'werd hij niet ernstig gewond, een hand was flink geschaafd, terwijl een schou der tamelijk pijnlijk was. Doktershulp be: hoefde niet te worden ingeroepen. De aan rijdende auto ging door. Het woonhuis eigendom van cn bewoond door den heer G, J. van Dort alhier, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer "Jb. Smit alhier. Dc heer J. Bood heeft het woonhuis .van den heer J. Tim nierman alhier gekocht. BROEK OP LANGENDIJK. EEN NIEUW STUK. Naar ivij vernemen, heeft de Langend ijker auteur Jan van Alfcn een nieuw tooneelstuk geschreven, „Andrea geeft 't op" gehceten. dat zal worden opgevoerd door O.K.K.'s Jeugdclub uit Zuidscharwóude. ZUIDSCHARWOUDE. NOG EEN VAART. Men deelt ons mee, dat vanaf den nieuwen duiker in den verkeersweg langs het Ker- kepad een vaart zal worden gegraven naar de Machinesloot ter loozing van het over vloedige water. De vaart ten O. van de kerk zal dienen voor de scheepvaart. In verband hiermee zijn de noodige akkers aangekocht. WINTERHULP Het comité Winterhulp te dezer plaatse vergaderde ten raadhuize onder leiding van burgemeester Van Spcngler. Meege deeld werd, dat de molentjes, die voor deze gemeente .beschikbaar waren al spoedig waren uitverkocht. Er waren er aanmer kelijk minder gekomen, dan er waren be steld. Oorzaak hiervan was, dat de fabrieken in de korte spanne tijds, die voor de vervaar diging beschikbaar was, niet een voldoend aantal hadden kunnen vervaardigen. Overeengekomen werd, dat do Comitéle den a.s. Maandag de lijst bij de ingezetenen zullen aanbieden. De gemeente werd daar toe in negen wijken verdeeld, in welke door Gestolen heerenstoffen achterhaald. In September van dit jaar heeft te Aals* racer een ongewenschte bezoeker zich toe gang verschaft tot een pakhuis van een inanufacturenhandel. Door het verbreken van de luiken en een ruit kwam de man binnen en hij wist 50 coupons heerenstof, welke op het oogenblik een waarde van 4000 gulden vertegenwoordigen mede te nemen. Hij stopte alles in een schuit en verborg de coupons in een klein bouwvallig schuurtje ergens in den Haarlemmermeerpolder. Bij na twee maanden heeft de man daar zijn buit verborgen gehouden. He centrale recherche te Amsterdam kreeg de zaak ter onderzoek in handen. In sa menwerking met don burgemeester van Aalsmeer ging men de onderscheiden mo gelijkheden na. Eenigen tijd geleden ont dekte nu inspecteur Moll. dat een gedeelte van de slof verkocht was naar Amsterdam Inderdaad gelukte het de hoofdstedelijke politie ongeveer driekwart van de hoeveel heid in beslag te nemen. Ook het geld kon opgespoord worden. Vijf daders, de inbre ker en vier helers, werden gearresteerd. Gis teren zijn zij naar Haarlem gehucht, om voorgeleid te worden voor den officier van justitie. Onder de schillen! Omtrent de' ontdekking te Amsterdam be richt de Tel. nog: Dezer dagen kreeg de Amstcrdamschc Cen trale Recherche een mededecling, dat zich voor de deur van een kleermaker in West 'n vreemd tafereeltje had afgespeeld. Een schillenboer was hier met een wagen vol schillen voor de deur gekomen, wat op zichzelf niets bijzonders was. Wel erg vreemd deed het aan, dat de schillenboer onder de schillen een groot aantal rollen stoffen te voorschijn tooverde en deze naar binnen bracht Deze mededeeling was natuurlijk voldoen de om opnieuw een onderzoek in te doen stellen. Inspecteur Moll van de Centrale Re cherche toog er met de rechercheurs Kolk en Rieuwerts op uit en vond inderdaad bij den kleermaker alle daar binnen gebrachte rol len. Zij vonden tenslotte 51 rollen stof, die té zamen een groote waarde vertegen woordigden. Bij het onderzoek in de Haarlemmermeer vond dc politie op de vreemdste plaatsen geld. Een kleermaker uit Hoofddorp had een paar honderd gulden, die hij voor zijn „dien sten" had gekregen, achter een paar schilde rijen, die aan den wand hingen, verstopt, een der helers uit Vijfhuizen dacht, dat de politie het geld, dat hij verdiend had, niet zou vinden onder het vloerzeil. Maar ook daar zochten en vonden de rechercheurs het. Een derde heler had een mooie hittenkar ge kocht. die hij juist vol bewondering stond Ie. bekijken, toen hij de politic op visite kreeg. Ruim f1600 viel tenslotte in handen der po litie. terwijl dc manufacturier straks zijn stoffen weer zal terugkrijgen. Direct van eigenaar (geen tusschenpersonen) enkele goe de huizen objecten en boerenplaatsen. Bur. „HOMENBURG", Laan v. Eik en Duinen 234, Den Haag, Tel. 39.33.45. J. D. DE GRAAF en N. DE GRAAF—Zander geyen kennis van de geboorte van een Zoon, BOB Amsterdam, 29 Nov. 1940. Als U voor Sint Nicolaas in gaat kopen Hoeft U heus niet ver te lopen. Alles wat het Breezand's Warenhuis U biedt Voor zulke lage prijzen vindt U bij een ander niét. Poppen - Ballen - Auto's - Spo ren - Schaatsen - Galanterieën Parfumerieën en Huishoudelij ke Artikelen. Beleefd aanbevelend, MEERWEG 54. BREEZAND. Gevraagd voor direct: genegen naar Venlo te gaan. Zich aan te melden bij M. BOE- KEL, Weel 142, Oude Niedorp. Te koop gevraagd: jonge glad- harige Foxterrier. Opgave van prijs, leeftijd kleur en geslacht Aanhetzelfde<adres te koop een •partijtje Stekbietenstroo in touwbalen. K; J. KAAN, Ah na Paulowna-. ,V Gevraagd: ZIT-SLAAPKAMER met vrij gebruik van keuken. Adres: Lauriestraat E 18, Scha gen. Te koop: 12 voer mooi DEKRIET, bij Jb. VAN ESSEN, Pettemer- polder, post Burgerbrug. De heer, die Donderdagavond om 9 uur. hoek Molenstraat- van Beijeren plein aanrijding met postbode had. wordt drin gend verzocht adres op te ge ven aap postkantoor te Scha gen. -Te koop: een platte wagen op lucht, draagv. 2 ton. een driewielige kar op lucht, gebr., een bieten snijder, merk Fret. een gebr. bakwagen met hekken, bij II. KOOPMAN. Heerhugowaard. Wordt gevraagd met Kerst mis: een NET MEISJE, voor de morgenuren en Zaterdags den geheelen dag. bij H. VV. ■TEMMINK,; Schoolweg 78, Ju- liana(jorp. Te koop: 3 extra zware hit ten, merries, paardenmaat, 7 cn 8 jaar. beslist mak voor alles. A. W1NK Azn„ Kade B 108, Dirksliorn, Tel. 215. Gevraagd Een DAGMEISJE, Mevr. Wed. P. STAMMES, Grootewal, Schagen. Er biedt zich aan tegen Kerst mis een DIENSTMEISJE, 18 jaar oud, voor dag of dag en nacht. Wed. B. ZWEEP, ,Goü\y. Hoogwoud. Licht in duistere dagen! Kleeding cn schoenen zonder punten en bon aangeboden. 1 pracht hecrencostuum, maat 50, blauw laken als nieuw, prijs f.50w voor f30. Schoenen, maat 42, 43 en 44. in prijzen van f4.50 en f3.50. Een prima spiraal matras,- 2 pers., me! 20 jaar ga rantie, f 18.50, Spiraalmatras voor 2e. baud, f7.50, enz. enz. Tevens- inkoop van 2e li. goe deren, in hoofdzaak kleeding en schoenen, tegen de hoogste waarde. Zondag tot 12 uur thuis S. P, BAKEN, Grootebuurt A 102. Wieringerwaard. Te koop: Best WERKPAARD. 1XA h.a. VEEKNOLLEN. D, MOLENAAR, D 7. Winkel. GVvia.agd te Schagen bij R.K. Firma één KANTOORJUFFROUW, Brieven onder letter X met op gave van genoten onderricht, uitvoerige inlichtingen en ver- lapgcl salaris, aap het Bur, van dit blad.'""" Zit de maan schijnt door de hoornen „Het heerlijk avondje" gaat nu komen! Maak het voor allen uit Uw omgeving tot een heerlijken avond: verras hen met een mooie flacon Eau de Cologne Boldoot. Dat is een echt Hollandsch geschenk voor een echt Hollandsch feest! Impériale vanaf 36 cent tot f 18, 50 Véritable vanaf 26 cent tot f 10,35 Eau de Cologne NEDERLANDSCH F A R I K A A T voor de huisvrouw of de toekomstige huisvrouw is en blijft U kunt ze bezichtigen en ze zijn uit voorraad lever- haar bij LAAGZIJDE B 13. SCHAGEN. Eigen electr. Ajour- en Plisseerinrichting. Verder vele andere nuttige geschenken, als Wollen Sjaals, Zijden- en Kunstzijden Dameskousen, Heerensokken, Kleed jes, Schorten, Zakdoeken, Damesondergoed, enz., enz. ALLES GROOTE SORTEERING twee personen zal worden gcloopem De nadruk werd er nogmaals opgelegd, dat de ingezamelde gelden uitsluitend aan Ne derlanders ten goede zullen komen. De pro pagandaleider Buman deed ccnige mêdè- deelingen omtrent dc voorbereidende slap pen, welke reeds waren gedaan in zake hét houden van bijeenkomsten van cultureelen aard. Later zullen definitieve mededeelin gcn volgen. -; SINT PAN CR AS AFVALOPHAALDIENST. Naar wij vernemen, is in een gemeen schappelijke vergadering, belegd door den burgemeester dezer gemeente, met dé hee- ren Bobeldijk, Kooij te-St. Pancras ei* den heer Rczelman uit Broek op Langendijk een bespreking gevoerd over het ophalen va.n af val van levensmiddelen. 1 Hierbij is besloten, dat het ophalen zal ge schieden door de voormelde hartdelaren, in door burgemeester en wethouders aan te wijzen wijken der gemeente, echter in dier voege, dat het ophalen geschied! 1 maal per week. en wel des Zaterdags. Het ophalen van afval van beenderen is vergund aan de Fa. van Ex-ter te Zaandam. GOEDE TANDEN VEREISCHT. De uitslag van de gisteren gehouden keu ring van arbeiders, die in aanmerking kwa men naar Duitschland te werk te gaan luidt als volgt: 10 gekeurd; 8 afgekeurd en 2 goedgekeurd. De oorzaak van afkeuring was bij velen, liét hebben van een slecht gebit. ZIJPE K SCHAGERBRUG. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. C, A. Jimmink, thans te Kampen, is geslaagd voor het diploma A, ziekenverpleging. WIERINGERWAARD. BENOEMD Onze plaatsgenoot de heer I\. Kaan ont ving Vrijdagavond het voor hem verblij-. dend bericht van zijn benoeming als op zichter bij het Departement van Landbouw en Visscherij, afdeeling bedrijfsconrtole. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer W. Uiterdijk aannemer, alhier, wordt aan den Molenweg wederom een nieuw woonhuis gebouwd. Nog een paar huizen en dan is de geheete Molenweg ten westen geheel bebouwd. SCHAGEN VAST BENOEMD Tot vaste besteller der pesterijen .is be noemd de heer Bas Schouten, thans hulp- hesteller aan het kantoor te Schagen. Een felicitatie waard! AFBLIJVEN Materialen van Nederlandse^ versterkingswerken thans Duitsch eigendom! De bevoegde instanties der Duitschc weer macht in Nederland wijzen er op, dat matc- -.si'ialen, welke afkomstig zijn van de vroegere Nederlandsche versterkingswerken, zooals hout, allerlei metalen, enz., eigendom zijn van den bevelhebber der Duitsche weermacht in Nederland en niet eigenmachtig in bezit kunnen worden genomen door de bevolking of Nederlandsche instanties. Iedere diefstal van materiaal uit de Nederlandsche verster kingswerken wordt strafrechterlijk vervolgd en volgens de bestaande wetten streng ge straft. winkelruiten van de unie vernield. Evenals in den nacht van Dinsdag op Woensdag is gisternacht de propagandawin- kel van de Nederlandsche Unie aan het Kort Rapenburg te Leiden het mikpunt ge weest van politieke hartstochten. Er wer den drie groote spiegelruiten en het raam van de winkeldeur vernield. OUDE VROUW KON NIET ZWIJGEN Bestraft wegens belastering der Duitsche weermacht. Eeh Duitsch krijgsgerecht heeft een Ne- YlcrJ&ndsche uit Amsterdam gestraft we gens lastering der Duitschc weermacht. Het betrof hier een vrouw, die de laster lijke bewering had verspreid, dat een En- gelscli bombardement van Amsterdam in werkelijkheid door Duitschc vliegers was geschied. Het vonnis luidde 6 weken ge vangenisstraf. De straf is alleen we- wéns den hoogen ouderdom van de ver dachte zoo bijzoner mild uitgevallen, zegt het A.N.P. JONGETJE DOODGEREDEN. Onder een vrachtauto. Gisteravond omstreeks kwart over vijf is de vijfjarige K. van Stralen, toen hij spelen herwijs de Scheepstimmermanslaan te Rot terdam wilde oversteken, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den negen tien jarigen H. S. Het kind werd tegen den grond geworpen en is vrijwel op slag ge dood. Steekpartij in café. Gisteravond om ongeveer half elf ontstond twist tusschen de bezoekers van een café in de Jacöb Catsstraat te Den Haag, die over ging in een vechtpartij. Een der betrokke nen maakte hierbij gebruik van oen dolk, waarmede hij den 47-jarigen A. N. van D. uit de van Ravestevnstiaat een steek onder het linker schouderblad toebracht. Het slacht offer wérd door den geneeskundigen dienst naar hot ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Vanmorgen was zijn toestand bevredigend. De dader, de 32-jarige betonwerker C. Z. vluchtte, doch werd later in zijn woning in de Koninginnestraat aangehouden, waar ook de dolk in beslag werd genomen. MARKTKBERICHTEN. ZWAAG, 29 Nov. 1940. Spinazie 23; postelein 14; uien 4; bieten 120—250; prei 4806; Chin. kool 1110; sa- voye kool 2330; witte kool 120210; roode kool 3330; boerenkool 250440; spruitkooi 11.4017.10; snijboonen 3600; witlof 17.60 20.10; tomaten 25—39; breekpeen 260—300; waschpeen 911; andijvie 2270; sla 160 2; bloemkool 630—13; knolselderie A 5—6; id. B 1802; witte druiven 98; Alicante 70 75; Gros Colmen 89—92; Beurré Alex Lucas 20—23; Hardy 22; Comtesse de Paris 21 31; conference 27—29; Dovenne du Comice 5063; Soldat Laboreur 3437; Gieser Wil deman 1522; Win ter jan 1620; Westl. Louw 16—18; Williarn Duchcss 30—33; Wijn peer 21; Sint Germain 1825; Grotyool 15- 16; Cure 19—24. WARMENHUIZEN, 29 Nov. Roode kool 3.25. gele kool 3.25. witte kool 3.Deensche witte kool 3.—. peen 3. Aanvoer: 19500'Kg. roode kool. 5200 Kg. gele kool. 5500 Kg witte kool. 5600 Kg Deensche witte kool. 1700 Kg peen. NOORDSCHARWOUDE, 29 Nov. 1940. 25200 kg. roode kool f 3.25; 1S600 kg. gele kool f 3.25; 24300 kg. Deensche witte kool f 3f 3.10; 2800 kg. Succes witte kool f 3; 1800 kg. Groene kool f 3.25; 10.000 kg. peen f 3.1000 struik andijvie f 2. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Nov. 1940. ^"600 kg. roode kool f 3.25; 44.000 kg. gele kool f 3.25: 4800 kg. Deensche witte kool f 3.10100 kg. Savoye kool f 3.25; 1500 kg. uien (grove) f 4.—; drieling f 4.—; nep f 4.—; 17600 kg. peen f 3.330 stuks Bloem kool f 9.50; 2c soort f4.90; 5500 kg. Vroege Witte kool f 2.50; 14.000 kg. Succes Witte kool f 3.—; 10800 struik andijvie f 2.200 kg. rammenas f 9.60. ALKMAAR, 29 Nov. 1940. Aangevoerd 20 stapels, zijnde 32.000 kg. Fabriekskaas kleine f 35.25; Boerenkaas kleine f 34.50. Handel vlug. LEEUWARDEN. 29 Nov. Aanvoer: 14 Stieren. 105 vette koeien, 736 melk- en kalfkoeien f 180—385, 224 pinken f 100255. 348 graskalveren f 65185. 67 vet te schapen, weideschapen en lammeren. 7 zouters f 100—200. magere varkens S0120 cent per Kir Loopers f 2245. 42 bokken, 24 paarden. Totaal aanvoer 2176 stuks. Overzicht: Stieren en vette koeien geen noteering. Melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel vlug. prijzen duur. Pinken aanvoer kort. handel vlug, prijzen duur. Vette kalveren nuchtere kalveren en var kens geen noteering. Biggen aanvoer ruim, handel vlug, prijzen duur. Wolvee en lam meren geen noteering. De Nederlandsche Veehouderij Centrale nam 100 koeion en graskalveren en onge veer 300 nuchtere kalveren over. De Nederlandsche Varkens Centrale nam 19? varkens over. Zuivel. Geen aanvoer. Eierhandel. Kineieren: aangevoerd 4000 stuks, prijs 5—3 ct. per stuk, eendeieren: aangevoerd 60 Kg. Pluimvee Slnchthanen f 0 801.50, slnehtkippen f 0.901.75, j-^tre hir-m f 1—2 per stuk knniinon f 9 75—0. «9 p^r F>. Vereenigine van 7*,ivelma«i'Br>nrrijf,n. - Edammer koa.s 20 plus 44.—, '-O t>Lv «7 50, Goudsrhe kaas 29 plus U.40 p'us 67.50, Broodkaas 67.50 per IOC» Kg.

Schager Courant | 1940 | | pagina 11