becritiseerd Den Helder heelt een tekort van im 41 ton De verplichte levering Wie? PLEIDOOI j Bovenstaande vereeniging hield lieden haar 67e algemeene vergadering in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. De opkomst was, jooals gewoonlijk zeer goed. Kou - Kou - Kou Op de begrooting van 1941 Zaterdag 14 December 1940 Tweede blad Provinciale bond van Rundveefokvereenigingen in Noord-Holland voor verlaging van de algemeene norm OPENING. In zijn openingswoord heette de heer Kaan de vele aanwezigen welkom. Hij her Innert er aan hoe er sedert de voor jaars verga derig veel veranderd is en herdenkt dan degenen, die aan de gebeurtenissen ten offer zijn gevallen. Hij wijdt verdere een woord van nage dachtenis aan den heer Stapel. De thans bestaande situatie en de toe komst wil hij niet uitvoerig behandelen. Wel memoi'eert hij de moeilijkheden ten aanzien van het krachtvoer en de verplichte rundvee-tcrbeschikking stelling. Tegenover deze nadeelen staat als voor- deel de grootere waardeering, welke de boe renstand algemeen ondex-vindt. Deze toch zal voor een goed deel te hebben voorzien in de volksvoeding. In de hoop, dat ten deze vruchtbaar werk zal kunnen worden gelevei*d,. verklaart hij |de vex-gadering voor geopend. Nadat de notulen zijn goedgekeurd, zijn laan de oi'dc de ingekomen stukken. Daai*- uit blijkt, dat een fokvereeniging is opge richt te Sijbelcarspel. De vex-eeniging te Schagei'brug is vei'smolten met die te St. Maarten. Door het vertrek van het gymnasium uit het gebouw van het landbouwhuis heeft de vereeniging de beschikking kunnen krij gen over eenige meerdex-e kantoorruimte. Behandeld is voorts een cix-culaire, waarin werd gevraagd opgave te doen van de dek stieren, die in aanmerking kwamen voor «en extra toe wij zing van veevoer. Mededeeltngen. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is, dat de eischen bij -d.e vex-- plichte keuring het volgend jaar strenger zullen worden aangehaald. TOPLICHTE LEVERING TA» SLACHTVEE. Ten aanzien van de verplichte levering deelt de voorzitter mede, dat in een vooraf gehouden bestuursvergadering is besloten om een adres te richten tot de regeering waarin wordt aangedrongen op: lo. een verlaging van de alge meene norm. die zeer hoog is ge steld: 2o. verschil te mak-en tusschen i melk- en fokbedrijven. 3o. de norm voor houders van meerwaardig vee, daaronder ook tê rekenen de tb.c.-vrije stallen, lager te stellen dan elders. Een vraag uit de vergadering om de ge ïnundeerde gebieden meer soepel te be handelen, meent de voorzitter meer op zijn plaats te zien in andex-e oiganisaties. Toch is hij wel bereid de zaak onder oogen te xien. De heer Govers ziet in de maatregel een extra-boerenbelang, terwijl hij tevens onre (lelijke winsten ziet voor den handel, die bil den export sedert 25 Nov. toch reeds veel heeft verdiend. De voorzitter meent, dat de heer Govers ten aanzien van dit laatste punt niet ge heel -juist is ingelicht. Zijn verdere argu menten zullen echter door het bestuur ter harte worden genomen. De heer Kooiman wijst er op. dat verschillende boeren- slechts hoog- dx-achtige dieren ter beschikking hebben. Hun normale surplus is door hen afgezet en ze zullen, willen ze hun verplichtingen nakomen, tegen zeer hooge prijzen vee moeten aan kopen, hetzij bij den handel, hetzij bij veehouders, die een abnormaal aantal dieren hebben vastgehouden. De voorzitter ziet de onbillijkheid en zegt daarmee terdege rekening te willen houden. Ir. de Jong voegt hier, ten aanzien van de opmerking van den heer Govers nog aan toe dat door de Néderl. Veehouderij Centrale por geen afleveringshcwijzen van sedert 25 November geëxporteerd vee zijn afgeleverd. De veehoudex-s dienen derhalve voorzichtig Ie zijn met het overnemen van soortgelijke bewijzen. De Veehoudex-ij Centrale heeft ove rigens toegezegd, dat deze uitsluitend aan de oorspronkelijke veehouders zullen worden af gegeven. Afgegeven zullen overigens moeten worden ruim 200.000 stuks tot 28 Februari, d.i. 1/8 van den veestapel. Zooals te begrijpen is, blijkt de aangele genheid de gemoederen druk bezig te hou den. Er wordt nog gepleit voor uitstel, voor een betere verdeeling, doch de aflevering zelf wordt als onvermijdelijk beschouwd. Het resultaat is, dat de geheele vergade ring accoord gaat met de verzending van het door het bestuur ontworpen adres. Reorganisatieplan. Aan de orde is vervolgens de bespreking omtrent het reox-ganisatieplan en in aan sluiting daax-mede een verzoek aan de Pro vinciale Commissie tot wijziging der voor schriften voor de fokvereenigingen. Hiervoor is een commissie van onderzoek ingesteld. Het ï'apport der gehouden be- spi-ekingen wordt uitgebracht door Ir. de Vries. De toestand op organisatorisch ge bied, zooals deze thans in Noord-Holland is, is langzaam gegi'oeid. De bond heeft als stamboek een provinciaal karakter gekre gen, daarnaast staat het Nedei'landsche Rundveestamboek (N.R.S.). Dit had ten ge volge, dat verschillende registx-aties door de leden dubbel moesten geschieden. Een soortgelijke gang van zaken heeft plaats gehad in Gx-oningen, Zuid-west Drente en Gelderland. De commissie heeft niet het financieele, wel echter het ox-ganisatox-ische. in veeteelt- technische op den vooi'grond geplaatst en daarbij de voorrang gegeven aan het na tionale boven het provinciale. De glans van de Noord-Hollandsche fok kerij is tanende. De redenen daartoe zijn o.a. dat enkele gebieden, die voorheen fok- vee betrokken, zich hebben opgewerkt tot streken, die fokvee afleveren. Zij, die een veestapel bezitten, rijp voor de levering van fokstieren, behooren willen ze deze kunnen plaatsen bij het N.R.S. te zijn aangesloten. De N.H. stier weg? De bestaande concurrentie tus schen de fokvereeniging met stam boekkarakter en N.R.S. beschouwt de commissie niet als een bezwaar. Toch meent de commissie dat een op heffing der stam- en fokregistraties noo- dig is, ten einde verschillende registraties Door hun kou, koorts en pijnuitdrijven- de werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijn- hardt te Zeist, Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets. genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. niet dubbel te doen geschieden en de over gang naar het N.R.S. gemakkelijker te maken. Wel vervalt hiermee de mogelijkheid N.H.-stieren te,fokken, de practijk heeft echter bewezen, dat de fokkers bij voor keur gebruik maken van stamboekstieren en niet van N.H.-stieren Het feit, dat de keui'ing van de P.(rovincie)-stieren het volgend jaar strenger zal zijn, zal met zich meebrengen, d§,t de P.- en de N.H.-stieren dichter bij elkaar zullen komen te staan. Hetgeen een reden te meer is om de N.H.- stier te laten vervallen. Waar, het zeer wel mogelijk is, dat de ex port van stamboekvee weer een belangrijke omvang kan aannemen, en waarbij dan aan den N.R.S.-stier de voorkeur zal worden gegeven, adviseert spr. de vergadering door te zetten opdat men, als de tijd daar is, ge reed zal zijn. Naar aanleiding van enkele gestelde vra gen, legt inleider nogmaals den nadruk op de waarde van het zich meer nationaal in stellen van Noordholland. Van de opvoeden de waarde der thans gehouden keux-ingen is spr. minder overtuigd, dan een stem, die in dit opzicht uit de vex-gadex-ing opging. Alle organisaties hebben uiteindelijk één doel: de verbetering van het Noordholland- sche vee. Ze dienen echter samen te wer ken om het beste te bereiken. Ter spi'ake komen vervolgens de hooge kosten van inschrijving bij het N.R.S.. Dat in Noordholland niet meer leden zijn van het N.R.S., wordt o.a, toegeschreven aan de daai'aan verbonden lasten Dit wordt door Ir. de Jong toegegeven. Dit zal ook niet veranderen, want het werk van het N.R.S. zal ook in de toekomst goed moeten blijven geschiedeix en de daax-aan verbonden kos ten moeten nu eenmaal worden opgebiecht. De x-eden, dat er in N.H. betrekkelijk wei nig leden van het N.R.S. zijn, schx-ijft hij toe, gelijk de x-apporteurs hebben gedaan, aan het feit, dat het geperfectionneerde Noordhollandsch systeem en het N.R.S. naast elkaar bestonden. Besloten wordt dan, ovei-eenkomstig het voox-stel van het bestuur, in de a.s. voorjaars vergadering definitief over de kwestie te beslissen. Na de pauze geeft de seci-etax-is eenige bij zonderheden naar aanleiding van de dit voorjaar gehouden verplichte keuringen. Van de 1373 aangeboden stieren werden er 1102 toegelaten en erkend overeenkomstig het Px-ovinciaal Reglement. Afgekeurd wer den er dus 271. Bij een later gehouden na keuring werden aan de 1102 nog 6 of 7 toe gevoegd. Ter vergelijking diene, dat als N.H. of stamboekstier slechts circa 400 die ren wei'den toegelaten. Benoemingen. Als lid vn de Comm. voor den Coöp. Aan koop werd herbenoemd de heer Th. Kwan- tes P.Mz., tot afgevaardigde en plaatsvei-v. afgevaax-digde toerden herbenoemd de heeren S. N. Zuux<bier en C. Stapel. De Commissie tot het nazien van de x-ekening werd aan gevuld door afgevaax-digden uit de vereeni- gingen te Lutjewinkel, Nieuwe Niedorp en Oostwoud. In de vacature in het bestuur van de Ver. tot Bestrijding van Runder t.b.c„ ontstaan door het ovei-lijden van den heer P. Stapel, werd benoemd de heer W. Jimmink. In plaats van den heer D. Kaan Kz., de voorzittei', die niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid gekozen de heer L. R. Waaijboex*. Ten slotte wordt, in plaats van den heer D. Kaan Kz., tot voox-zitter gekozen de heer S. N. Zuurbier, verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schadelijke gevolgen, aambeien, rheumatiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en Ingewanden met Df. Schieffer's Stofwisselingzout Het resultaat is verrassend! Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid; men gevoelt zich vrijer en beter Begrooting. De begrooting sluit met een bedrag aan in komsten en uitgaven van f 4020.Zonder besprekingen wordt deze aangenomen. De voorzitter wijst er op, dat hiei-xnede in prin cipe is besloten het komende jaar een fokvee- dag te houden. Hoewel dit slechts een prin cipieel besluit is, hoopt hij toch, dat deze be- langx-ijke gebeurtenis voortgang zal kunnen vinden. Inleiding Ir. W. de Jong, hoofdinspecteur van het N.R.S., ter belich ting van enkele actueele punten. Aanhouden van stieren. Nu bij de opheffing van de rundveeteeltre- geling, een x-egeling is gekomen voor het aanhouden van stieren, lijkt het er op, dat deze regeling voor de toekomst een min of meer definitief kax-akter zal kx-ijgen. Aan de hand van enkele cijfei-s zet spr. de beteekenis er van uiteen. In de afgeloopen 2 jaren weidden 32.000 stierkalveren aangehouden, waaronder ruim 600 ongeregistreerde. Deze laatste komen in het bijzonder uit Zeeland, met ca. 2000 onge registreerde stiex-en, die speciaal voor de mest bestemd zijn. Aannemende dat onder de nieuwe bepalingen het aantal ongere gistreerde kalveren nog zal dalen, blijkt duidelijk, dat voor de fok practisch alleen worden aangehouden geregistreerde diex-en. Ruim de helft daarvan is gex-egistreerd in het N.R.S. Aan de hand van een grafiek gaat hij na de vetpx-oductie door het stamboekvee der verschillende vex-slagen. Daaruit blijkt, dat het zwartbonte vee op jeugdigen leeftijd de leiding heeft, doch dat het deze op meer gevorderde leftijd moet overgeven aan de meer geslecteerde Groninger blaarkop. Alle verslagen blijven echter boven de eischen der Ned. Veehouderij-Centrale voor het aanhouden van stieren; het zwartbonte veeslag en de blaarkop zelfs zeer ver. Melkcontrole. Spr. behandelt voorts de melkcontrole. Deze melkcontrole wordt over het algemeen in Nederland nog te weinig toegepast. Ge middeld wordt in het gebied van het N.R.S. cii-ca 17.8 pet geconfi-oleerd, tegenover on geveer de helft in Fx-iesland en Denemarken. In Noord Holland bedraagt dit cijfer circa 18.2 pet. De standaardisatie werkt de contro le weliswaar in de hand. Er dient echter nog meer te geschieden. Ten slotte zijn er i$ ons land zes ver schillende systemen van melkcontrole, 14 daagsohe, 3 weeksche, 4 weeksche al of niet met vaste contróledagen. Al deze kwesties moeten tot oplossing worden gebracht. Een korte bespreking volgt. Voor de rondvraag heeft niemand zich aangeméld, zoodat de voorzitter de vergade ring kan sluiten. Alvox-ens dit geschiedt, wordt het woord verleend van den vice-voorzitter, den nieuw benoemden voox-zitter, die van den scheiden de op hartelijke wijze afscheid neemt. Uit onze Omgeving Z1JPE POLITIE. Gevonden: portemonnaie met inhoud. WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkjoozen dat „in zorg" is, met 5 vermeerderd en ge stegen tot 19, waarvan 13 in de werkver schaffing waren geplaatst en 6 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de overeenkomstige week van 1939, 1938 en 1937 bedi-oeg het aantal werkloozen resp. 51, 79 en 143. BURGERBRUG. COÖP. BOERENLEENBANK. Donderdag hield de Coöp. Boerenleenbank te Burgerbrug een buitengewone ledenver gadering. Aanwezig wareh 43 leden. Voorz., de heer C. Smit, opent de vergadering met een woord van welkom en geeft daax-na een uiteenzetting over de voorgestelde wijziging der statuten en het huishoudelijk reglement. Dit wordt met algemeenè stemmen goedge keurd. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot de volgende algemeene vergadering. Voorzitter deelt hierop mede, dat de spaarboekjes dit jaar niet als gewoonlijk moeten worden ingeleverd, doch op nader in de plaatselijke bladen bekend te maken data. De rondvx-aag levert niets op. Hierna sluiting. SCHAGERBRUG. OUDERAVOND. Donderdagavond werd in de O. L. school een ouderavond gehouden met als eenig agendapunt „verkiezing van 4 leden der oudercommissie". Deze bijeenkomst was noo- dig gewoi*den, doordat op de voxige oudex*- •avond één pex-goon aan de stemming had deelgenomen, die daartoe niet bevoegd was. Tot leden van de oudercommissie werden gekozen de dames AnneveldtKeuxis en Wit- tebolKooij en de heeren J. A. de Boer en C. Brugman. DE PEPERBUS VERDWIJNT. Naar ons wordt medegedeeld, zal het trans formatorgebouwtje, staande op den weg na bij het café van den heer Van der Poll en hier beter bekend onder de benaming „pe perbus" verdwijnen. Het schijnt in de bedoe ling, te liggen een nieuw transformatorge bouw te laten verrijzen op het terrein van de voormalige gasfabriek. m Verlaging wegenbelasting verhooging personeele belasting In het voorwoord op de gemeentebe- grooting '41 deelen B. en W. van Den Helder mee, dat zij van de ba tige saldi van vorige dienstjaren, of f 92.963.ten bate van den gewonen dienst 1941 brachten. Bij de samenstelling van de begroo ting voor 1941 is het college ervan uitgegaan, dat de begrootingen voor de water- en lichtbedrijven, voor 1941 met 1/3 zal terugloopen, verge leken bij de begrooting van 1940. De mindere belastingopbrengsten, alsmede het verminderde debiet der bedrijven zijn de voornaamste oor zaken, dat de begrooting 1941 met een tekort van f 459.402.sluit. Aan min dere inkomsten is geraamd een be drag van f330.041.aan meerdere uitgaven een bedrag van f 126.214.43. Het aantal opcenten op de personeele belasting zal verhoogd worden van 145 tot 200, terwijl voor het be lastingjaar 19411942 bet reeds ver hoogde aantal opcenten (75) op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting zal worden geheven. Aangezien bij deze heffingen het be- lastingpeil uitgaat boven de eischen welke in het algemeen door het Rijk aan in moeilijke financieele omstand- digheden verkeerende gemeenten worden gesteld, achten B. en W. het gewenscht, dat tegenover die verhoo gingen een verlaging van het hef fingspercentage der wegenbelasting komt te staan en wel een vax* 9 pet. tot 6 pet. Voor de waterleiding zal de gebrui kelijke 20.000 gulden niet worden ge reserveerd. ONTHEFFING KAPVERBOD. De productiecommissax-is voor den Bosch- houw en de Houtteelt. heeft aan den heer J. Meijer te 't Buurtje ontheffing van het Rap verbod vei'leend voor het vellen van 7 lin den, evenwel onder voorwaarde, dat weder om linden worden geplant. NIEUWE NIEDORP BILJARTEN Dondex-dag heeft een biljai-twedstrijd plaats gehad tusschen 9 leden van „Over de Helft" en 9 leden van de biljartclub van Zuidscharwoude. Er zijn twee partijen gespeeld. Nieuwe Niedorp maakte 1176 pnt. Zuidscharwoude 1111 punten. Aldus heeft Nieuwe Niedorp een voorsprong van 65 punten. Dinsdag a. s. heeft de revanche-match plaats te Zuidscharwoude. KOEGRA& JULIANADORP BOERENLEENBANK KOEGRAS BIJEEN Woensdagmiddag werd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn een bui tengewone algemeene ledenvergadei'ing van de Boerenleenbank „Koegras" gehou den, waar 19 personen aanwezig waren. De voorzitter van het bestuur de heer A. Grin, opende de vergadex-ing. De notulen worden door den heer P. Dui- venvoorde gelezen en onverandeixl vastge steld. Meegedeeld wox'dt. dat de aanwezigen per hoofd .50 cent consumptie mogen ge bruiken voor rekening der Bank. Aan de orde is thans de „Statutenwijzi ging". De voorzitter licht een en ander toe. Wij verwijzen hiervoor naar de in ons blad verschenen beschouwingen en arti kelen. Het ontwerp-statuten had ten kantore der bank ter inzage gelegen. Het stembu reau wordt gevormd door de heeren E. -Zon en D. Hoornsman. Met algemeene stemmen worden de aangebrachte wijzigingen be krachtigd. Vervolgens komt aan de orde de wijzi ging van het H.H. Reglement. Ook deze wij ziging wordt met algemeene stemmen aan genomen. Volgde de rondvx-aag. De kassier zegt. dat de rentebijschrijving na de contx-ole door het bestuui-, direct zal gebeuren. Men zal daar eenige dagen zit ting voor houden, waarvan ieder bericht krijgt om op dag en uur met zijn boekjes voor het genoemde doel te verschijnen. De mêdewex-king wordt hiervoor van ieder in geroepen, dus men komt op de gestelde tijd. De boekjes mogen niet bij de kassier blij ven liggen. Nadat nog eenige intex-ne zaken waren besproken kon de voorzitter met dank voor de aangename besprekingen deze vergade ring sluiten. Purol geeft een mooie zuivere huid. WINKEL POLITIE. Gevonden voorwerpen: 1 huissleutel, 1 zij den sjaal, 1 pantoffel, 1 blauwe heerenhoed, 1 gumruii-egenpijp. Verloren: een rijwïelplaatjé. Inlichtingen bij den genïeente-veldwachter. BOUWVERGUNNING. Door Bui-gemeeste^ en Wethouders is aan den heer H. D. Wilken een vei-gunning ver leend tot het verbouwen van een bergplaat» in den Gi'oetpolder. AFVALLENBESLUIT. Door Bui'gemeestcr en Wethouders is aan A. Fijnheer, C. Harfog en M. Hoogstraten vergunning verleend tot het ophalen van huisafval, terwijl aan J. J. van Dijk vergun ning is verleend tot het ophalen van oude materialen. FILMAVOND. In de zaal van den heer De Bruijn had een filmavond plaats voor de leden van het In stituut voor arbeidersontwikkeling, waax-voor een groote belangstelling bestond. Voor de pauze werden eenige eenacters gedraaid, waarvan een natuuropnamenfilm van het Zwarte Woud het meest in den smaak viel. Na de pauze toerd de mooie film vQrtoond „Het leven van Dr. Robert Köch". Jammer was het dat de film enkele malen afbrak, hetgeen zeer storend was. De heer Van Zoo- nen uit Oude Niedorp sloot deze»bijeenkomst. KOEDIJK BURGERLIJKE STAND (Nov.) Geboren: Lourentius, zoon van D. v. Veen en C. G. L. Smit; Reijer, zoon van P. Kor- ver en G. Pastoor, Cornelis Johannes, zoon van C. T. de Wit.en E. M. Laan; Julia Ma ria, dochter van F. Kunst en K. Hes; Hen drik, zoon van J. H. Leek en A. M. Raat. Gehuwd: J. Burger, 21 jaar, en W. Ooms, 19 jaar. Overleden: D, Visser, 78 jaar, echtgenoot v. N.-Kroon; C,-do Wit ^8 jaar, weduwnaaiC' van Gr Bak. BEVOLKING over November: Ingekomen: KI. Vink van Edam; A. Swin- kels van I-Ieei-hugowaard; M. Prins van Heiloo; J. Schuur van Alkmaar; L. O. Lau- rijssens en echtgenoote van Amsterdam; H. Mol van Alkmaar; C. Groen van Tilburg.. Vertrokken: J. v. d. Made—Koning naar Alkmaar; J. C. Snijder naar Wieringen; J. Smit naar Sint Pancras; J. v. d. Par naar Eygelshoven; M. v. d. Wel naar Heerhugo- waard. OUDE NIEDORP IJSCLUB OUDE NIEDORP. Het gaat de vereeniging goed. Bovengenoemde vereeniging hield op Woensdag haar ledenvergaclex'ing ten loka le van dén lieer A. W. Feijs. De waarxi. voorzitter de heer H. Kriller opent de vex-gadering mete en woord van welkom en hoopt dat de te voeren bespre kingen in het belang zullen zijn van de ver eeniging. De notulen van de vorige vergaderingen worden onveranderd vastgesteld. De rekening wordt nagezien door de hee ren Slijboom en Leek, welke, wordt vastge steld met een totaal aaxi uitgaven van f 45.75; de ontvangsten bedroegen f 87.25. Voordeelig saldo f 41-50. Dit bedrag gevoegd bij het kassaldo .van het vorig jaar ad f 13, vormt het tegenwoordig kasaldo van de ver eeniging ad f 54.50. Het ijsfeest, ijs en weder axenende, zal door het bestuur worden geox-ganiseerd. Bij de hiex-na volgende bestuursverkie zing wordt in de vacature J. Liefhebber be noemd de heer M. Slijboom en in de vacature J. Biei-steker de heer C, van Zoonen. De laatste 10 aandeelen van de vereeniging worden afgelost. Het bestuursvooi-stel de schuiven goed na te zien en zoo noodig te vernieuwen wordt goedgekeurd. Op voorstel van den heer Heinis wordt be sloten een baan vrij. te houden naar Verlaat en om de palen voor de vex-Iichting na te zien. Hoewel de baan onder de tegenwoor dige omstandigheden zeker niet verlicht zal kunnen worden, is onderhoud wenschelijk. Hierna sluit de voorzitter de vex-gadering. BERGEN MET VACANTIEI De leerlingen van de Boschschool der Ber ger School Vereeniging zijn voor onbepaal- den tijd met vacantie gezonden, aangezien genoemde school door de Duitsche autoi'itei- ten is opgevorderd. HOCKEY-CLUB OPGERICHT. Naar wij vernemen is in deze gemeente een hockeyclub opgericht en bedi-iegen de voorteekenen niet., dan zal deze vereeniging zeker levensvatbaarheid hebben, aangezien er zich reeds een groot aantal leden heeft aangesloten. Ook is er alreeds een geschikt teri-ein om te oefenen gevonden, daar de meeste leden nog beginnelingen zijn en nu trachten zullen ondex- de deskundige leiding van den heer Okhuizen, de geheimen dezer sport machtig te worden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5