Uit het Huis met de Hooge Trap Begrootingsvergadering van een kwartier KRUSCHEN Hoofdpijn Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Ruwe handen Vrijdag 20 December 1940 Tweede blad ALKMAAR WIE ZAL DAT BETALEN? Daar Is de wethouder ran flnan- tiën toch voor De laatste zitting in het oude jaar begon met de plechtige herdenking van het over lijden van den Commissaris van de provin- e. Als gewoonlijk wérd weinig commentaar geleverd op de waschlijst van ingekomen stukken, welke de agenda pleegt te ver gezellen. Er was o.a. bij de ontslag-aan vrage van don heer Grootegoed. directeur van de Gemeentereiniging, dat natuurlijk od de meest eervolle wijze werd verleend. De ijsclub aan de Omvól zal twintig gulden per dag subsidie krijgen, wanneer de haan in orde moet worden gemaakt en de Alk- maarsche ijsclub krijgt voor hetzelfde doel vijftig gulden per dag- De benoemingen van leeraren aan de Handelsavondschool gingen vlot, de voorgedragenen. de heeren Hols- muller en van Resteren werden aangewe zen. Dezelfde heeren werden benoemd tot tijdelijke leeraren aan de Handelsavond school. De heer Wiegers zal les gaan* geven san de avondschool voor Nijverheidsonder wijs. De benoeming van leeraren aan het Murmelliusgymnasium, noódig door ont heffing van den Joodschen rector en leera ren, deed de hr. v. d. Val] opstaan en verkla ren, dat het den raad zeker speet, tot be noeming van anderen te moeten overgaan, omdat de rector en de leeraren, die thans rijn heengegaan, veel voor het gymnasium hebben gedaan. Zeven leden stemden blanco Daarna verdeelde de raad zich als ge woonlijk tegen het nieuwe jaar in afdee- lineen. Eenige voorstellen tot verkoop van grond bracht de tongen in beweging. De heer v. d. Vall begreep niet. waarom het Grondbedrijf de prijzen verhoogt Wethouder de Groot lichtte toe. dat ver hooging alleen geschiedt wanneer dit nood zakelijk is. Heelemaal tevreden was de heer v. d. Vall niet. omdat hoogere grond prijzen tenslotte weer in de huurprijzen .verdisconteerd worden. De heer Leesberg dacht dat er van rech* voor de bouwers geen sprake was. en de heer van der Vall mompelde daarop, dat hij niet van recht gesproken had, wat is er voor recht tegenwoordig? Men werd het er tenslotte over eens dat! het grondbedrijf Rpon speculafiebank mag worden, doch wèl behoort te reserveerpn om prijsstijgingen van wegenaanleg e.d. op te vangen. De heer v. d. Vall merkte nog op. dat de «tukken dan wel duidelijker mogen zijn, hij loopt niet graag in de mist, dat wordt te genwoordig toch al te veel gedaan. De heer Couwenhoven was tevreden maar niet voldaan over de voorstellen van lir.h. opvoeding aan de lagere scholen. Vakonder wijzers achtte deze afgevaardigde het eenig doelmatige. De klasse-onderwijzers kunnen het niet een-twee-drie leeren. Laat het col- de zaak in het oog houden en als 't kan een einde maken aan de 'lijdensgeschie denis, die in 1853 is begonnen. De heer Mr. Leesberg begreep niet waar de dubbeltjes vandaan moeten komen en wilde eerst maar eens in den Haag infor- meeren. Als er geen geld is, kan men niet betalen, maar, aldus de heer Klaver onder hilariteit, waar hebben we dan een wethou der van financiën voor? Voorzitter zette uiteen dat het met de fi nanciering wel los zal loopen, het wordt een wettelijke uitgave, die verdisconteerd wordt in het bedrag onkosten per leerling. De ge schiktheid van klasse-onderwijzers om les in lichamelijke opvoeding te geven, taxeerde de voorzitter hooger dan de heer Couwenho ven. De wethouder van financiën sloot dit de bat met te verklaren, dat niemand weet, hoe de gemeenten alle bijzondere uitgaven van den laatsten tijd die worden opgelegd, zullen betalen De reorganisatieplannen van den brand weer. waarbij de meest geschikten van de luchtbescherming worden ingelijfd, ont moetten weinig bezwaar. Men kan de orga nisatie rustig aan voorzitter en den brand weer-commandant overlaten, zeide de bur gemeester. De heer Eriks was niet accoord met het voorstel om kinderbijslagregeling onder ge meentelijk risico te nemen. Hij kant zich er in het algemeen tegen, dat salarissen afhankelijk worden gesteld van de groot te van het gezin. Nu zijn er wettelijke voor schriften, die men moet nakomen, maar waarom zal de gemeente verder gaan? De nieuwe loonbelasting spaart de groote ge zinnen en dat is ook logisch, door loonen voor deze categorie te verhoogen is men op den verkeerden weg. Natuurlijk vatte de,R.K. fractie op deze woorden vlam, en verschillende sprekens kwamen op voor wat zij als rechten voor het groote gezin beschouwen. Hun ging de gemeentelijke regeling nog niet ver ge noeg. Niet zooals de heer Eriks, willen zij enkele gemeentelijke employe's, die toeval lig buiten de wet vallen, uitsluiten. Boven dien heeft de heer Eriks bij de begrootings behandeling de reeds uitgetrokken post van 6000,— laten passeeren en nu het college het 3000,— goedkooper kan klaar spelen juicht hij niet, maar klaagt! De heer v. d. ValV bracht het bekende ar gument van concurrentie en loondruk door kinderbijslag ter tafel, doch nu het eenmaal wet is, moet men geen uitzonde ringen maken. De heer Eriks. aldus van alle kanten aangevallen, blijkt niet overtuigd te zijn. Groote gezinnen moet men niet meer ge ven, maar minder afnemen. Het bedrag van 6000,— had spreker als de wettelijke onkosten beschouwd, maar ook nu minder noodig is, moet men niet tegen het wettelijke ingaan. Een voorstel doet de heer Eriks niet, hij stemt echter tegen het voorstel van B. en W., dat met overigens algemeene stemmen wordt aangenomen. Na een aantal hamerslukkcn kwam de rekening 1939 aan de orde en de heer Raat prees het college voor de samenstelling. De commissie van controle blijft van meening dat de gemeente wel wat veel proceskosten betaalt, hoewel er zooveel ju risten op de secretarie zitten De poiitiekleeding zag de commissie lie ver in Alkmaar gemaakt. Veel opmerkin gen had de commissie overigens niet, de lichtbedrijven behooren geen gaskachels te plaatsen, dat is de taak der particuliere le veranciers en de huren der gemeente wonin gen dienen vlotter binnen te komen. Er zijn juristen en juristen verklaarde mr. Leesberg, de juristen op de secretarie zullen niet alle zaken evengoed kunnen doen als de juristen uit de praktijk. Na eenige opmerkingen over onderdee- len door de raadsleden werd ook dit punt als afgehandeld beschouwd. De heer Hoytink verzocht nog bij gemeen telijke advertenties de protcstantschChris teli.jke groote bladen niet te vergeten. Wethouder Keysper verdedigt het beleid van de lichtbedrijven. slechts luttele gul dens zijn besteed, middenstandsbelangen zijn niet geschaad, het college staat daar pal voor. De heer Hoytink zeide, niet te begrijpen, waarom voor de verpaehting van het mu- ziekpark te Alkmaar ook in de Schager Courant was geadverteerd. (Wij wel, de Schager Courant is het meest gelezen plattelandsdagblad in Noord- Holland. Red.) De heer Mr. de Groot verklaarde, dat in het algemeen geadverteerd is in bladen die alle lagen der bevolking bereiken. De heer Coerts vond het niet juist, dat het gemeente woningbedrijf personen met huur schuld overneemt van een woningbouwver- eeniging. De wethouder acht die eveneens onjuist. Na nog eenige opmerkingen van minder belang werd deze laatste vergadering van dit jaar, waarin de woordenstroom dei- raadsleden vredig kabbelde, met de gebrui kelijke gopde wenschen voor een zalig uit einde gesloten. is een ellendige pijn en kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE" verdrijil ze binnen een kwartier geheel. Raad Zuidscbarwoude Dat hebben wij wel eens anders beleefd. De schim van Langendijk één op den achtergrond. Baron Böell herdacht. EEN NADEELIG SALDO GERAAMD, MAAR TOCH IS DE TOESTAND NIET ONGUNSTIG. De gemeenteraad vergaderde Donderdag avond ten raadhuïze, onder leiding van bur gemeester Jhr. A. L. van Spengler, secreta ris de heer G. G. Post. De heer C. Kramer was afwezig met bericht van verhindering. Baron Röell herdacht. De Voorzitter heeft de nagedachtenis van den overleden Commissaris dezer provincie, Baron Röell geëerd door het voorlezen van de rede, welke de vice-commissaris dezer ge meente, mr. Romans, heeft uitgesproken in de zitting van Prov. Staten. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang in dankbare herinnering blij ven voortbestaan. Deze rede werd staande door de leden aangehoord. De notulen van de vorige vergadering wer den vastgesteld. Goedgekeurd waren terug ontvangen de wijzigingen van de begrootingen 1939 en 1940. Gemeentebegrooting 1940 goedgekeurd. De gemeentebegrooting 1940 is door Ged. Staten goedgekeurd. Opcenten Gemeenteiondsbelasting. B. en W. stelden voor, 75 opcenten op de Gemeentefondsbelasting te heffen. Aldus besloten. De begrooting voor het Maat schappelijk Hulpbetoon. werd hierna behandeld. De heer D. Blom bracht rapport uit over het onderzoek van de begrooting van het Maatschappelijk Hulpbetoon, die op f 9119.44 sloot. Er was gerekend op een gemeentelijke subsidie van f 8600. De commissie had geen aanmerkingen. De begrooting werd op deze cijfers goedge keurd. Aan de orde kwam hierna de behande ling van DE GEMEENTEBEGROOTING 1941. Deze sloot op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 68533.32 voor den ge wonen dienst, met. een vermoedelijk ma- deelig saldo van f 4SS3.S3. zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheidsbalsem, hiermede 's avonds keel. borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40 ct. Doos ct. Dampo-boubons bij schorheid, pijnlijke keel en hoest. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoo.fd. Flacon met druppelspuitje 60 ct. Uw waar borg: 't Komt van Mijn hardt! De kapitaal dienst sloot op totaal f 16321.21 met een geraamd nadeelig saldo van f 846.31. De voorzitter merkte op, dat de gemeente begrooting sluit met een nadeelig saldo, om dat niet meer geraamd mochten worden de belastingbijdrage en de uilkeering uit het werkloosheidsstibsidifonds. Dit zou f 6000.hebben opgebracht. De ze heffing had men dus niet heelemaal noo dig gehad om de begrooting te doen sluiten De uitkeering per inwoner is tevens ver laagd, hetgeen f 1700 minder inkomsten geeft. Zonder deze wijzigingen zou men de begrooting zeer zeker sluitend hebben kun nen maken. Toch nog iets aan te merken. De heer Blom deelde mede dat de com missie tot goedkeuring der begrpoting ad viseerde, hoewel zij één opmerking had. Voor bestrijding der gladheid van de wegen is f 25 geraamd. De commissie stelde voor deze post te verhoogen tot f 50. De voorzitter sprak er zijn genoegen over uit, dat de commissie behoudens dit puntje f- 60d Bij Apothen Drogisten accoord .gaat met de aangeboden begrooting. De oorzaak dat er geen hooger bedrag ge raamd is, is dat ecnigen tijd geleden door Ged. Staten is aangedrongen, niet hooger te gaan dan f 25. Deze post is al meermalen overschreden, omdat er, als het noodig is, gestrooid wordt. Er is geen bezwaar den post te verhoogen, maar men zou nog.beter pro memorie hebben kunnen ramen. De voor zitter deed de toezegging, dat wanneer het noodig is, meer uit te geven voor zand- strooien, dit zal worden gedaan. De raad ging hiermede accoord, waarna voorloopig goedkeuring volgde. De schim van Langendijk één. De voorzitter dankte den raad en in het bijzonder den rapporteur voor den verricht ten arbeid. Wij blijven in afwachting of deze begrooting verwerkt zal worden in die an dere, maar wij doen maar net, of er niets t'e doen is. Na rondvraag volgde sluiting. LANGENDIJK T raosportarbeiders krijgen duurtetoeslag „Koophandel" heeft tal van problemen door de tijdsomstan digheden op te lossen. KOOPLUI MOGEN NIET TE HARD WERKENI De verecniging van groothandelaars in groenten en aardappelen .,De koophandel" vergaderde gisteren in het lokaal van den lieer P. Kramer. Een dertigtal leden was aanwezig 'De vergadering werd gepresideerd dooi den heer J. Kramer, vice-voorzitter, aange zien de voorzitter, de heer P. Deutekom, als zoodanig ontslag genomen heeft. De heer Deutekom berichtten, dat hij niet voldoende tijd beschikbaar had, om zijn functie naar behooren te kunnen vervullen. Hij wenschte de vereeniging en de leden het allerbeste toe. In zijn openingswoord heeft de wnd. voor zitter in het bijzonder de vertegenwoordi gers van den „Noordermarkbond", de hee ren J Kliffen en J. Kos, een hartelijk wel kom toegeroepen. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris, den heer P. F. Slot, werden ongewijzigd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen werd door den heer J. Kliffen opgemerkt dat den Noordermarktbond niets bekend is van een verzoek t.a.v. de afschaffing van de bas- culehuur. De secretaris heeft echter wel een ver zoek gedaan, naar hij zeide. De heer Kliffen deed de toezegging, dat deze zaak nog bekeken zal worden door het N.M.B.-bestuur. Hij 1s van meening, dat de werkelijk gemaakte onkosten aan de bascule omgeslagen dienen te worden over de koopers, in verhouding tot hun omzet. Onder de ingekomen stukken was een cir culaire van de Ned. Groenten en Fruit Centrale over bet koopen voor de Duilsche weermacht. (Zie elders in dit nummer). In antwoord op een door de Koophandel gedaan verzoek om inlichtingen t.a.v. de export- en maximumprijzen, schreef de Ned. Groenten en Fruit Centrale, dat in derdaad de bedoeling van de exportprijzen deze is, dat zij in het binnenland als d e prijzen gelden. Indien voor het binnenland tegen een lageren prijs afgedrukt wordt, behoeft de partij niet te worden gegund maar kan de partij bij het exportkwantum worden gevoegd. De heeren K. Sijpheer en A. de Nijs be richtten de boeken van den heer M. Wage naar in de beste orde te hebben bevonden. DUURTETOESLAG VOOR DE TRANSPORTARBEIDERS? De transportarbeiders Imdden een ver zoek ingediend om in verband mot de hoo gere kosten van het levensonderhoud een duurtetoeslag te mogen ontvangen van 10 procent. Door verscheidene heeren werd hierover het woord gevoerd. Aan de hand van de loonstaten heeft de secretaris eeniga medcdeelingen gedaan over de verdiensten van de arbeiders, waar uit bleek, dat het loon in 1940 wel be^ langrijk hooger was geweest dan in het voorafgaande jaar, maar dat het toch ge acht moet worden, niet in overeenstemming te zijn met de huidige kosten van het levens onderhoud. In de besprekingen kwam nog tot uiting, dat het voor de transportarbei ders vooröeeliger zou zijn als 's middags geveild werd en den volgenden dag gela den. Dan had men meer tijd ter beschik king om te laden en behoefde niet zooveel los personeel aangenomen te worden. De heer Kliffen merkte op, dat ook de N.M.B. er wel eens over gedacht had om 's middags te veilen. Als er eventueel een aan voer op bestelling zou komen in de naaste toekomst zoii het niet noodig zijn. DE KOOPLUI MOGEN NIET TE HARD WERKEN. Medegedeeld werd. dat de bepaling in het contract t.a.v. het werk dat de Kooplie den zelf mogen verrichten krapper zal wor den gecontroleerd. Tenslotte besloot men, met 27 voor, 3 te gen en 1 blanco, de gevraagde duurtetoe slag te verleenen, natuurlijk behoudens de toestemming, welke van hoogere instan ties noodig is, en wel ingaande 1 Januari a.s. Hiervan is uitgezonderd het loon voor het verwerken van peen. dat van f 4.tot f 6 per 10.000 kg. verhoogd werd. Voor het in orde brengen van de wagens (met stroo en papier) waarvoor ook een vergoeding gevraagd werd, hierbij is begrepen. Rondvraag. In de rondvraag heeft de heer J. Kliffen de nieuwe verdeeling van den binnenland- schen handel besproken. Het puntenstelsel is herzien, en nu is als basis genomen de omzet in de eerste maanden van 1930. Spr. vroeg de toestemming, datde com missie eenige vrijheid neemt tot het be trachten van soepelheid voor degenen, die door bepaalde omstandigheden gedupeerd zouden worden. Deze toestemming werd verleend. In verband hiermede zeide de heer Js. Glas zelf te willen gaan koopen op de veilingen en daarvoor toewijzingen te verlangen. Hierop werd geantwoord, dat de commis- sionnairs die voor hem gekocht hebben, hem zijn aandeel in de punten dienen af te staan. De heer C. Keeman bracht de loonbelasting ter sprake. Wie moet dat voor de transport arbeiders afhouden? De Voorzitter antwoordde, dat de heer Wa- genaar en de secretaris daarvoor een rege ling zullen treffen. De heer G. Bakker wilde gaarne voor Rot terdam kleinere kool- beschikbaar gesteld zien uit het binnenlandsche gedeelte. Aan dit verzoek zal echter geen gevolg kun nen worden gegeven; er wordt gelijk op ge deeld. De heer C. Smit drong er op aan, dat kool kleiner dan 2Yz pond niet meer in mandjes gelost worden, want dan worden ze gestort. Toegezegd werd. dat hiermede met den lei der der transportarbeiders gesproken zal worden. De heer S. Hink zou er wel voor gevoelen, dat de goederen voor Amsterdam op het cen trale punt, het parkeerterrein te Broek op Langendijk, geladen worden. Nu moet de schuit op verscheidene plaatsen laden, het geen veel tijd kost. Van de zijde dér handelaren, die op deze tusschengelegen plaatsen laden, kwam hier tegen nogal wat tegenstand, maar de heer Hink dacht, dat als de handelaren het zelf niet deden, de tuinders wel in deze richting zouden werken. De heer K. Zeeman vestigde de aandacht op de rede van ir. Louwes, den Regeerings- commis^aris, waarin wordt gesproken van uitschakeling van den groothandel. Deze zaak zal in 't oog gehouden worden. De heer Bekker, die steeds België ge handeld heeft, hetgeen thans niet meer mo gelijk is, zal hiervoor in de plaats een aan deel in den export naar Duitschland krij gen toegewezen. Daarna sluiting. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. van 13 t.lm. 10 December 1960. Geboren: Olf Jan, zoon van Jurrien Grave en Trientje Schuuring; Agatha Catharina, dochter van Johannes Bestenian en Guur- tpe Mekken. Ondertrouwd: Geene. 'Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. OUDESLUIS. EEN UITJE IN T ZICHT. Door de deelneemsters aan den Cursus voor Middenstands Ontwikkeling te Sciha- gerbrug is een Reisvereenigine opgericht. Het doel is de Jaarbeurs te Utrecht te be zoeken onder leiding en medewerking van de leeraren. Het plan is bij de leerlingen uit eigen beweging ontstaan op voorstel van den heer G. Tromp te Stolpen. Bij alle cursisten van het 2de jaar vond het in stemming en bij stemming werd de Vader van het toe te juichen plan tot voorzitter benoemd, terwijl de heer D. Muntjcwerf tot secretaris en mejuffrouw Anne Brugman tot penninemeesteres werd gekozen. Dat kan in 1941 een fiin „uitje" en een leerzame dag worden: „Een koekje van ei gen deeg gebakken" smaakt meestal dub bel lekker. GEEN KERSTFEEST. Met het oog op de bijzondere omstandig heden (verduistering enz), heeft men het niet mogelijk geacht, dit jaar het Kerst feest te vieren. Hoewel dit Lichtfeest voor vele kinderen een gemis zal wezen, zal het een volgend jaar zooveel te meer op prijs worden gesteld. HARENKARSPEL STEEDS BETERE WEGEN. Het College van Hoofdingelanden van de Bannc Marcnkarspel kwam ter vergadering bijeen in café Pijper te Dirkshofn. De voorzitter, de lieer L. Doekes, opende de vergadering en deelde mede dat van den Re- gecringscommissaris voor den wederopbouw en andere autoriteiten de goedkeuringen zijn ingekomen voor uitvoering van het plan tot verbetering cn verbrecding van den Koorn- dijk te Kalverdijk en den Oostwalweg te Tuitjênhorn. Onder leiding van den Opzich ter der Banne den heer C. de Vries, zijn in middels de werkzaamheden aangevangen. Wegens vertrek van den heer Lj. Dekker werd tot brugwachter te Tuitjênhorn be noemd den heer G. de Nijs. Op voorstel van het Bestuur werd de politieverordening eenigszins gewijzigd. Een voorstel van het. Bestuur tot aanbouw aan de werkplaats niet magazijn aan den Oosterdijk werd aangenomen en eveneens werd besloten tot aankoop van enkele per- ceclsgedeelton grond vóór verbreeding van Wegen op diverse plaatsen in de Banne. De begrooting voor 1941 werd na behande ling vastgesteld op een bedrag van uitgaven en ontvangsten van f46.705.48. De Voorzitter deelde mede dat bij gladde wegen in de dorpen der Banne zand zal worden gestrooid door de plaatselijke vak lieden en voor de wegen buiten de kommen maatregelen zullen worden getroffen. Ingevolge een voorstel van den heer Fran- cis werd vastgesteld dat de schouwen over de slooten voortaan zullen worden gehouden in de maanden Juni en October. Na rondvraag sluiting onder dank. Uw rheumatische pijnen zijn Üen tegen één, een gevolg van onzuiver bloed. Doe daarom een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. De zes minerale zouten oefenen een aansporende werking uit Uw bloed gaat krachtiger stroomen en pijn-verwekkende onzuiverheden verdwijnen langs natuurlijken weg. *n .11. .potk «n eirog. 1.62, 1.47. 0.76, 0.41, p. SCHOORL FLORIS SCHERMER TEN GRAVE GEDRAGEN. Hij ruste In vrede! Met het plotselinge overlijden van den heer Fl. Schermer verloor Schoorl een van zijn meest vooraanstaande persoonlijkheden. De overledene was lid van de Prov. Staten, lid van den Gemeenteraad cn Kassier v^n de Coop. Boerenleenbank; hij was een ken ner van Schoorl als geen tweede. Op den donkeren middag, waarop heel de natuur mede scheen te treuren, werd het stoffelijk overschot gisteren ten grave ge dragen. Zeer velen verzamelden zich rond de groeve om den man, die tot zijn laatste oogenblikkcn had geleefd en gestreden voör de belangen van het hem zoo dierbare Schoorl, nog een laatsten groet te brengen. Onder de aanwzigen bevonden zich burge meester en wethouders, leden van den raad, de secretaris en secretariepersoneel, het be stuur van de Vr. Dcm. Bond, het bestuur van de Coop. Boerenleenbank, vertegenwoor digers van Gemengd Koor, afd. Schoorl van Centraal Genootschap van Vacantiekolonies, 'Sclioorlsche voetbalver., Woningbomvver. Vele kransen dekten de haar. Burgemeester Baron van Fridagh her dacht in zijn afscheidswoord het vele, dat de thans ontslapene voor de gemeenschap Schoorl had gedaan en wees er op, dat hij, die van jongs af oog voor natuurschoon had, krachtig had medegewerkt tot behoud van dat natuurschoon. Spr. noemde in dit verband de res tauratie van het Oude Raadhuis van 1601, de Jelgersma-van der Hoop-Stichting, de Holl. Molen, het rijwielpad, zijn initiatief voor het uitbreidingsplan. Bij dit alles zal de naam Fl. Scihenmer steeds in gedachten blijven en met eere worden genoemd. De heer J. Sietsma uit Alkmaar, lid van de Provinciale Staten, huldigde den overledene namens den Vrijz. Dem. Bond, afd. Schoorl. de Federatie Den Helder en de V.D. Statenfractie. Met weemoed zien wij in deze colleges een ledige plaats, al dus spr., die eindigde met de familie inni ge deelneming in dit groote verlies te be tuigen. De heer IJ. Mink erna sprak nog namens de Woningbouwvereeniging en J. de Leeuw namens de Voetbalvereeniging, waarvan de overledene jaren voorzitter was ge weest. De zoon bracht ton slotte namens moeder en familie dank aan allen, die hier hadden getuigd van hun groote belangstelling in en waardeering van het werken en streven van vader. Diep onder den indruk verlieten allen, den doodenakker na dit afscheid van den Schoorler in hart en nieren. KOEGRAS JULIANADORP DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT Woensdagavond omstreeks 9 uur reed de heer H. v. d. R., die tijdelijk verblijf houdt bij den heer P. Constant, door de duister nis misleid met zijn rijwiel in de School- vaart. Door de leden van de brandweer D. "Visser. W. Haisma en H. Rïenstra werd den drenkeling assistentie verleend en ook haalden zij de fiets uit de vaart. De heer v. d. R. kwam er met den schrik en een na pak af.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5