WINTERHULP brengt in duizenden gezinnen geluk Engeiscbe bommen op Züfich EDEN REEDS IN FUNCTIE De verlenging der jacht Registratieplicht voor sierduiveohouders BRAND IN STATION TE GRONINGEN winterhulpen ederland Het A.X.P. meldt uit Amsterdam: In de ruime kantoorlokalen, aan het Ho- kin. die in de hoofdstad des lands vestiging hebben geboden aan Winterhulp rinkelen de telefoons en rateien de schrijfmachines. Er wordt hard en met liefde gewerkt om hulp tc bieden aan de duizenden, die thans in deze koude, kille donkere dagen voor Kerstmis hulp en steun van noode hebben. Buiten waait een ijskoude wind door de straten, veegt over de pleinen en strijkt langs ramen en deuren van slecht verwarm de woningen niet vele gezinnen waar nood heerseht en de armoede aan de deur klopt. Hat zijn de woningen, waar de steungaven van winterhulp heen gaan on waar vreugde en nieuwe moed gebracht wordt door de gaven, die geheel ons volk niet uit welda digheidszin. doch als een dure plicht hijeen- brengt. Na de eerste collecte, die Winterhulp eenige weken geleden heeft gehouden, is door het hoofdkantoor een bedrag van 80.000 gulden beschikbaar gesteld voor Am- sterdam, een bedrag, dat in de maand De cember verdeeld wordt over de gezinnen, die daarvoor in aanmerking komen, want helaas er is in de hoofdstad zeer veel nood en er zou meer dan een half milliocn gul den per maand ttoodig zijn om de 33.000 menschen. die voor bijsteun in aanmerking komen (werkloozen en armlastigen), te helpen. En dan moet men nog rekening houden met de zoogenaamde stille armen. Want er wordt ook in slilte veel geleden, er wordt veel ellende binnenskamers ge houden. ellende, die moeilijk te lenigen is, omdat zij veelal aan hem. die helpen wil. niet bekend is. Nog veel te weinig wordt begrepen hoe veel geld er noodig is om hel breed opge zette doel. dat Winterhulp zicji voor oogen heeft gesteld, te kunnen bereiken. Nu moet men eerst gaan naar de groote gezinnen, waar dringend behoefte is aan do eerste IcvensbenoodigtUieden: voedsel, aanvulling van winterklecding, brandstoffen voor de kachel. Nu ook gaat men naar de gezin nen van de minimumsteuntrekkers, wier steun heel laag is. omdat de man arbeidde in het vrije beroep, wantin hij weinig ver diende en niet viel onder de volle steun- uitkeering. Wij hebben in deze sombere dagen voor Kerstmis een bezoek gebracht aan vele ge zinnen, in wier midden blijdschap en vreugde is gebracht door winterhulp, win terhulp, die vlug en zonder aanzien des persoons hulp heeft geboden. Onze tocht door liet winiersche Amsterdam ging eerst naar de overzijde van liet LI. Het was een kleine, maar uitstekend onderhouden wo ning, waar de huisvrouw cms ontving. Op het eerste gezicht leek het of zij de armoe de de deur uit had weten te houden, maar uit het eenvoudige verhaal, dat zij ons deed bleek hoe dit gezin jarenlang met zorgen en ziekte te kampen had gehad. De man was invqlide on do zoon, die eonigen tijd in Duitschland had gewerkt, was door ziekte gedwongen huiswaarts te keeren. Het gezin viel buiten den steun. Er was dringend hulp noodig en de man wendde zich tot winterhulp. Steun werd verleend en thans is het gezin uit de directe zorgen. Ook is de steun verleening van M.S. inge schakeld. Winterhulp zoo zeide de vrouw ons verdient aller liefde en belangstel ling. Verder ging onze tocht. Wij bezochten de woningen van Botterdamsche geövacueér- don in hot Asterdorp. Menschen 'die onder gebracht zijn in huizen, die eigenlijk de naam woning niet meer verdienen. Tocht en water maken het bewonen tot een voorl- durenden strijd tegen ziekte en bederf. Het vocht druipt langs de muren en hoewel in de kamer w aar wij binnen Werden gelaten een klein maar dapper kacheltje vroolijk snorde, trok een ijzige koude langs de vloer. waar kinderen speelden. Ook deze menschen hadden zich tot win terhulp gewend, omdat hun nood hoog was gestegen. Er moest van alles worden ge kocht, versterkend voedsel voor de kinde ren. wat warme kleeren en in de eerste plaats kolen, om «de vochtige koude uit de ongezellige en schaars gemeubelde kamer te verdrijven. Ook deze menschen waren innig dankbaar en vol lof voor de hulp, welke zij zoo stiel hadden gekregen. Er was niet gevraagd naar geloof of politiek, er was slechts gevraagd: „Is er dringend hulp noodig?" en binnen enkele dagen was die hulp gekomen. In deze Asterdorp- gezinnen is het wel heel duidelijk, dat winterhulp geen liefdadigheid vervult, doch slechts een plicht volbrengt in naam van het Nederlandsche volk. Winterhulp moet veelal in de eeiste plaats gezien worden als aanvullende steun. Immers in zeer vele gevallen is liet bedrag, dat maat schappelijk steun uitkeert in de winter maanden ten eonon male onvoldoende om het gezin voor ellende te bewaren. Heel duidelijk bleek dit. toen wij in een bene denhuis in West aanklopten, waar de heer des huizes, die vroeger een 'goede positie op een honk bekleedde, ons ont ving. Hij hbeft elf kinderen on zijn vrouw- verwacht binnenkort de twaalfde. Een pro per' en helder gezin, dat echter slechts het hoog noodigo bezit en dkt er van twintig gulden steun per week moet komen. Hij had van winterhulp een uitkeering ineens van 27.50 in waardebons gekregen on de huisvrouw vertelde met een glunder ge zicht hoe zij haar provisiekast had kunnen aanvullen, hoe zij wat kleeren had kunnen kooperi en hoe zij bij den kolenboer haat- rantsoen kolen had kunnen halen. Met die waardebons zei zij gaat het geticel gemak kelijk. De winkeliers kennen ze al uitste kend, want cr lcomcn er dagelijks stapels binnen. Er was in dit gezin wat zonneschijn en wat licht gebracht door de snelle en tijdige hulp van Winterhulp Nederland. Zoo hebben wij vele gezinnen bezocht, vele gezinnen, die iederen dag met dubbel tjes en centen moeten rekenen om rond te komen en die nu dank zij winterhulp wat ruimer kunnen ademhalen. In den vorigen nacht is Zürich door Engelschen vliegers be stookt. De gemeentepolitic van Zürich maakt omtrent dit bombardement de volgende bij zonderheden bekend. Op de Orionfabrieken werd een brandbom geworpen, die door het dak in hot gebouw drong zonder te ont branden Een woonhuis in de Limmatal- straat werd door een inslaanden bom vol komen vernield. De bewoners werden be dolven. Voor zoover tot dusver kon worden vastgesteld zijn vier personen deels zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Een brandbom sloeg door het pand Hein- richstrasse 177, aan de achterzijde, dat on bewoond is en waar een autoherstelwerk- plaats gevestigd was. Er ontstond vrij ern stige schade. Do brand die ontstond, kon gebluscht worden De vensterruiten in de gebeele om geving werden vernield. Verder heeft de inspecteur van politie en luchtbescherming. Dr. Wresendanger, aan de pers medegedeeld, dat zoowel brisant als brandbommen, de laatste in zeer groo- ten getale, zijn neergeworpen. Jn'de Hein- richstrasse sloeg een brisantbom in het achterhuis van een garagegebouw, dat in stortte en 10 auto's vernielde. Op'het spoor wegviaduct werd de eleetrische leiding ka potgeslagen en braken in grooten omtrek alle vensterruiten* terwijl voor een deel de huisdeuren worden weggerukt. Later brak in de garage brand uit. Een vrouw kreeg verwondingen aan het hoofd en zal doof blijven. Bij de tandraderenfabriek „Maag" viel .een brandbom in het kantoorlokaal, waar een kleine brand uitbrak. Achter de fabriek werd een garage in brand gesto ken. Dicht daarbij deed een brandbom de voorraad planken van een houthandel in brand vliegen. Voorts maakte dr. Wiescn- danger bekend, dat op de Orion-autonio- bielherstelwerkplaatsen een heele reeks brandbommen is geworpen. Een aantal brandbommen kwam ook neer in de Acker- strasse. Een tweede reeks kwam terecht op de Hard-brug. waar de rails werden ge troffen en beschadigd. Te middernacht werd gemeld, dat in do nabijheid van het goodoivnstation later nog een brisantbom is ontploft, waarbij ver scheidene personen gewond werden Men vermoedt, dat bet een bom met tijdontste- king betreft, of een niot-ontplofte bom, die tod? later explodeerde. Naderhand is bericht ontvangen, dat op het spoorwegviaduct bij Wirls'e'gcn, waar de arbeiders bezig waren met. het herstel van de eleetrische leidingen, een brisant bom tot ontploffing is gekomen, waarbij, volgens hetgeen lol dusver kon gorden vastgesteld, acht personen gewond werden. De spoorwegautoriteiten zonden terstond een bergingstrein. Van andere zijde is vastgesteld, dat ook in de streek van Schlieren hommen zijn geworpen, Het D.N.B. meldt nader uit Bern: De bladen publiceeren kolom menlange ooggetuigeberichten over de Engelsche bom bardementen op Zurich en geven uiting aan hun verontwaardiging over de Tcccnte Engelsche neutralitcitsschending. De hommen zijn uitgeworpen in de wijk. waar fabrieksondernemingen opeengehoopt zijn. Enkele daarvan zijn getroffen, terwijl een hom precies een der gevoeligste punten van hel spoorwegnet geraakt heeft, te weten de brug, waar de spoorwegverbindingen van Oost-Zwitserland uit komen op den on- dergrondsche van Zuerich. Naar het Zwitsersche telegraafagentschap nog verneemt, werd Zondagavond in Bazel. Bern en Zurich luchtalarm gegeven. Er wei den brisantbommen neergeworpen en een woonblok in de stadswijk Hoeng te Zuerich werd totaal vernield. Vier personen werden gewond en naar het ziekenhuis overge bracht. Ook zijn hommen geworpen langs den spoorweg, waarbij verschillende werk plaatsen werden beschadigd. De eleetrische leidingen van de spoorwegen werden ver nield en een aantal arbeiders gewond. „De drie oorlogaanstokers op de verantwoordelijke plaats." Volgens een D.N.B. bericht uit Londen zal Lord Halifax zijn ambt van Britsch ambassadeur te Was hington begin volgend jaar aanvaar den. De nieuwe minister van hui- tenlansche zaken. Eden. heeft giste ren het departement overgenomen. De Duitsche pers wijst er op. dat met de benoeming van Eden. Margesson en lord Iialüax op hun nieuwe posten de oorlogs zuchtige tendentie der Engelsche kringen, die op het oogenblik de politiek leiden, nog duidelijker tot uiting komt dan tot dus verre reeds het_ geval was. Als (le meest be slissende der benoemingen beschouwen de bladen die van Eden tot minister van bnï- tenlandsche zaken. Met de plaatsing van Eden aan het hoofd van het Foreign Office aldus de bladen, zijn thans de beide hoofd schuldigen aan de Engelsche oorlogspoli tiek, Churchill en Eden. tevens de hoofd verantwoordelijken voor de toekomstige Britsche plannen geworden. De Boersenzeitung wijst er op, dat men van de benoeming van Eden te Londen een ver betering der Britsche en Russische betrekkin gen en oen „straffere houding" tegenover Ja pan, Spanje en andere vrienden der as ver wacht. Het antwoord op deze illusies, aldus het blad, kan slechts verpletterend zijn. Al deze volken en het Russische volk daarbij, zien met; Eden als minister van buitenland- scho zaken slechts te scherper het ware ge zicht van een Engeland, dat thans reeds tot een verleden tijd behoort en in een nieuwe wereld van samenwerking en vreedzamen opbouw als kennelijk negatieve kracht niets meer te zoeken zal hebben. De Deutsche Allgcmeine Zeitung noemt het een lecken des tijds, dat Churchill Marges son, die tot dusver „hoofdopzwecper" der regeering was, tol minister van oorlog heeft gemaakt. De drie aanstichters van den Engelschen oorlog: Churchill, Eden en Margesson, zoo Schrijft dit blad, zitten thans op de plaats, die zij verdienen, alle drie met de schuld aan den oorlog heiast en thans ook door het ambt met de verantwoordelijkheid voor den door hun politiek veroorzaakten ondergang ge brandmerkt. DE INLEVERING VAN OUDE BATTE RIJEN, EEN INTERESSANTE PROEF In verband met den oproep aan particu lieren en handel om mee te werken te te kort aan materiaal voor droge batterijen te voorkomen door bij aankoop van e-ui nieuwe batterij een oude in te leveren, ver nemen wij van officiecle zijde, dat het hier een bijzonder interessante proefneming geldt. Ofschoon men pij oppervlakkige be schouwing zou kunnen -mccnen, dal deze kwestie het gemakk-'lijkst en hel sne'st zou worden opgelost door eenvoudig een verbod tot verkoop van nieuwe zaklan taarn- en andere droge batterijen uit 'e vaardigen wannéér niet tegelijk een oude wordt ingeleverd, meent men te bevoegrler plaatse, dat men daartoe thans nog niet behoeft over te gaan. Op zichzelf genom-m een gedwongen inlevering van ou-le batterijen de doeltreffendste methode zijn. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart geeft er echter sterk den voorkeur aan vooral met het oog op de op andere gebieden reeds bestaande, on vermijdelijke verbodsbepalingen laar zoo min mogelijk nieuwe aan toe te voegen. Bovendien zou bij spontane medewerking van liet publiek den winkelier eel werk en administratie bespaard wosden. Wan neer deze proefneming slaagt zullen wij niet alleen het gemak van onze lantaarns etc. mogen houden, doch bovendien zou daarmee het bewijs geleverd zijn dat pu bliek zoowel als winkeliers, vrijwillig kun nen bijdragen tot het vermijden van ingrij pen van hooger hand in die gevallen waar dit mogelijk is. - Geen fazanten en hazen, maar fazantenhanen. „De Nederlandsche jager" merkt op, dat verschillende dagbladen, ook het onze in liet bericht over do verlenging der jacht op eenige wildsoorten hebben gesproken van fazanten en hazen. Deze, van het A. N.P. afkomstige me.d"edeeling blijkt foutief te zijn. Er moet sprake zijn van fazanten hanen. Vliegverbod werd herhaaldelijk overtreden. Naar aanleiding van de berichten in za ke de registratie van alle sierduiven en be- richtenduiven in Nederland, heeft de se cretaris van den Nederlandschen hond van sierduivenfokkersvereenigingen, zich ge wend tol den bewindvoerder ten aanzien van liet duivenwezen in ons land, den heer Joh Hornstra te Amsterdam. Deze deelde hem mede, dat hoofdzake lijk als gevolg van de dagclijksche over tredingen van het vliegverbod van de zijde der siorduivenliefhebbers, het noodzakelijk was ingrijpende maatregelen te treffen ten aanzien van het houden van sier- en be- richtenduiven >n ons land. Er is overeen gekomen. dat de registratie niet zal looj)en over de te Amsterdam gevestigde commis sie ter behartiging der belangen van Ne derlandsche postduivenhouders, doch over het secretariaat van den Nederlandschen bond van sierduivenfokkersvereenigingen, gevestigd te Gouda. Zoo goed als alle postduivenlief- hebbers in een groot verbond zijn vcrccnigd. zoo is liet ook noodza kelijk, dat op uiterlijk 31 Januari 1941, alle sierduivenliefhebbers, voor zoover zij nog geen lid zijn van een bij den Nederlandschen bond van sierduivenfokkersvereeni gingen aangesloten organisatie, zich alsnog aansluiten. Alle duiven, geboren in 1941, zullen- ge ringd moeten worden met erkende vaste voetringen. In de allernaaste toekomst zul len geen ongeringde sierduiven meer mo gen worden aangetroffen. Niemand mag achterblijven. Strenge controle zal worden uitgeoefend. Krachtig ingrijpen van brand weer voorkwam erger. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in het hoofdstations gebouw te Groningen. De brandweer rukte met groot, materiaal uit onder leiding van haar commandant, den lieer F. Ploegh. Het vuur werd met vijf stra len op de moforspui! bestreden. De brand is ontstaan in de conducteurs- kamer en sloeg over naar de daarnaast ge legen telegraafwérkplaats. Door het krach tig ingrijpen van de brandweer kon voorko men worden, dat het gebeele stationsgebouw in vlammen opging. De conducteurskamer is uilgohrar^l, terwijl de telegraaf werkplaats veel schade bekwam. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HAN DEL, NIJVERHEID EN SCHEEP VAART. PRIJZEN VAN BUITENLANDSCH NAALD HOUT, INLANDSCH RONDHOUT-NAALD HOUT EN GEZAAGD INLANDSCH NAALDHOUT. De aandacht wordt gevestigd op de in de Nederlandsche Staatscourant van 23 de zer afgekondigde „prijzcnboschikking bui- tenlandsch naaldhout no. 2". „prijzcnbo schikking inlandsch rondhout-naaldhout no. 1" en „prijzcnboschikking gezaagd in landsch naaldhout no. 1". Ingevolge deze beschikkingen zijn de maximumprijzen voor buitenlandsch naaldhout herzien, ter wijl voor inlandsch'rondhout-naaldhout en voor gezaagd inlandsch naaldhout 'maxi mumprijzen zijn vastgesteld. De bijzonderheden, welke in de genoemde beschikkingen zijn vermeld, zullen in de vakbladen in het kort worden opgenomen. Ongelukkige val In diepen kelder gestort. Gisteravond laat is de 59-jarige J. Igna- tius, te Rotterdam, op het Oostplein door de duisternis misgestapt en in een ongeveer twee meter diepen kolder gevallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij kort na den val overleed. Het lijk, dat later door de politie gevonden werd, is per auto van de G.G.D. naar het ziekenhuis Bergweg overgebracht. SPORTVETERAAN OVERLEDEN Klaas Pander, eens beroemd schaatsenrijder. In den ouderdom van 75 jaar is te Haar lem overleden Klaas Pander, die vroeger een vooraanstaande jilaals in het sportleven heeft ingenomen. Zijn glorietijd lag in de jaaren 18861891 en in die jaren heeft hij aan verschillende takken van sport met veel succes deelgenomen. Als schaatsenrijder was hij in binnen- on buitenland beroemd, en verwierf vele prijzen. Pander nam aan verschillende wereldkampioenschappen deel en hij werd officieus wereldkampioen op de schaats in 1889 te Amsterdam. Pander was leermeester van Jaap Eden en spoedig overtrof deze hem. Pander behaalde ook successen op de fiets en kwam tegen bekende Nederlandsche en Duitsche renners uit op de twee persoons driewieler, safcty-landoms en gewone fiet sen. Voorts was hij een actief lid van IIFC., speelde hockey, en heeft verschillende prij zen gewonnen met het zwemmen. Het bombardement van Susjak Belgrado, 23 Dec. (D.N.B.) Do bladen publiceeren uitvoerige berichten over het. bombardement van de grensstad Susjak door Engelsche vliegtuigen. Uit deze be richten blijkt, dat de beide bommen ook te lefoon- en eleetrische leidingen hebben ver nield, alsmede lichte schade hebben toege bracht aan de waterlek!inen. Verder verneemt men nog, dat in de ge- heele omgeving zoo veel vensterruiten zijn vernield, dat in Susjak niet voldoende glas voorradig is om do schade te herstellen. De schade die door deze twee Engelsche hommen is aangericht, wordt geraamd op 1 milliocn dinar. Duitsch-Italiaansche samenwerking volkomen De Japansche ambassadeur te Rome. Amau. heeft op zijn terugreis naar Tokio te Hsing- king verklaard, dat de betrekkingen tus- schen Duitschland on Italië volkomen zijn. zoowel in militair, politiek als economisch opzicht. Ook in de gevoelens stemmen do F.ÜHrer en de Duce volledig met elkaar overeen. Duitschland en Italië koesteren groote verwachtingen van het Driemogend- hedenverdrag en van de pogingen van Ja pan om een nieuwe orde in Oost-Azië tc vestigen. GEEN' ZWEMMERS NAAR ANTWERPEN. Tijd van voorbereiding te kort. Naar wij vernemen zullen de Amsterdnm- sche zwemmers, die door de directie van het Albertbad te Antwerpen waren uiige noodigd a.s. Zondag deel te nemen aan de internationale wedstrijden aldaar ten bate van de Belgische Winterhulp, aan deze uitnoodiging geen gehoor kunnen geven. D? termijn om de noodzakelijke maatregelen tc treffen voor het verkrijgen van de bencodig de papieren bleek te kort, zoodat moest worden teruggekomen op de reeds gedane toezegging om gehoor tc geven aan de uit noodiging van onze Zuiderburen. AMSTERDAMMER VERONGELUKT. Vergeelsche reddingspogingen. De 28-jarige H. Kelner uit Amsterdam ge raakte Zaterdagavond hij werkzaamheden aan de spoorbrug te Hedel te water. K. kon zich geruïmen tijd boven water houden, doch de duisternis maakte het moeilijk, zijn jiosi- iie te bepalen. Van de schipbrug werd hem een reddingsgordel toegeworpen, welke hij wist ie bemachtigen. De koude-echfer bemoei lijkte het reddingswerk. Na veel moeite haal de men den drenkeling aan land. Geneeskun dige hulp baatte toen niet meer. TIENDUIZENDEN GULDENS BRAND SCHADE. Gistermiddag brak brand uit in een groo te loods van .de boterfahriek tc Oostcriittens. Het vuur laaide snoedlg hoog op, zoodat de brandweer, welke met de motorspuit uit was gerukt, met man en macht moest werken, om de fabriek zelf te sparen. Dit is inderdaad gelukt, doch de loods, waarin een aantal auto's en veel materiaal waren ojjgeslngon. ging geheel in vlammen op. De oorzaak is onbekend. De schade is zeer aanzienlijk en zou tienduizenden guldens bedragen. UITSPRAKEN VAN BEKENDE PERSONEN OVER WINTERHULP. JIr. 'Dr. 11. II. Baron de Vos van Steen, wijk: „Liefdadigheid is een oud-vadcrlandschi deugdOns volk heeft deze deugd steeds be tracht. Moge het er ook thans van door- drongen blijven, dat geven zaliger is der, ontvangen Amsterdamsche effectenbeurs Stille handel, kleurlooze markt Amerikanen kalm. Nederland, sche beleggingen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. L.K. Nederland 1940 I 4 101 3/1G 101 Nederland 1940 II 4 96% 90% Idem met bel. fac. 1013/16 101 Nederland 193S 3.3% 8013/16-87% 86 15/IG-ST 3/| Oost Indië 1937 3 89 $934 Oost Indië 1937 A 3 85% 86% Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b *40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam *37 1 3% $4% 85 's Grav. '37 I 3% 01 1 1G N. Iloll. *3S 3 82% 83% N-Holl. '38 II (3%) 3 85% 83% R'riam '37 I III 3% $2% Z.-Hotldnd 1937 3 87% S7 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92% 92% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 189% 191% Ned. Ind Handels!). A 129 Ned. Handel Mij. c. v. A 116% 120 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 107%—100 Calvé Delft cv A. 75% Centr. Suiker Mij. 193 Fokker g. A 190 Lever Bros ch Unilever cv.A12h%-12i Ned. Ford Philips G B.v.A. 105%-tO 196 126-1: 4%-iï 331% 338 198-195% 201-199! 13S Philips pref. A Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 29%29 30%29 Beth. Steel c.v. A 8i%-82% 83-8$ Gen. Motors c.v. A. 5211/16 54 Kennecot Copper c.v. A. 37«%-37% 37 15/16-37 7/ North. Am. Aviation c.v A 17% 17% Rep. Steel c.v. A. 2413/16-255/1G 25%-25 7/16 U. S. Steel c.v. A. 66 1/16-67% 68%-68f petroleumondernemingen. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 246% 253 Kon. Petr. 258%-256% 269-266j Buitenland. Shell Union c.v. A. 12-121/16 12%-l2 Tide Water c.v. A. 1015/16-10 13/10 io%-ioy4 scheepvaart. maatschappijen. Holland Amerikalijn A 118%-119 I21%-1l9fi Java China-Japanlijn A. 151 - 154%-1335^ Kon Ned. Stnnrnb Mij. nat hez. v A. 159%-160 161 Kon, Paketvnnri A. 242 248 Ned. Scheepv. Unie A. 174—175 179%-1 Rolt. T.lovrt A. 1JT löl'A Stoomv Mij Nederland A 151% lpo suiker-ondernemingen. H.V.A 421-422 433-43G Javasohe Cultuur 271% 280 N1S U. 265 273% Ver. Vorsfenl. Cult. 121%-122% 126-12 tabaksondernemingen Del! Batavia Mij. 191 196-199M Deli Mij c. v. A. 205 278-2 <6 Senenibah 201% 207%-209j| rubberondernemingen. Amsterd. Rubber 267%-269% 279%-276 Bandar Buhher Mij. A. 197 203% Deli Batavia Mij. A. 208% 217% Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 24 December '10: Reichsmarkén 75 36: Belgas 30.1432; Zwit sersche Francs 43 56; Lires 9 87; Deenschl Kronen 36.40: Zweedsche Kronen 44.ST Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54 Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Ais bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk in veler leven!!

Schager Courant | 1940 | | pagina 2