Dr. Hoekstra's Verduistsringszondaars en crisisbaosdoeners berecht Kantongerecht te Alkmaar Hoestpillen Het Nederlandsche Rundveestamboek Erkende veehandelaren De nieuwe treinenloop Uit Alkmaar Hoe staat het met de braodstoffen Waarin moeten beroeps- pensionhouders zich organiseeren 7 De Alkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 4 Januari 1941 Tweede blad Zitting van Vrijdag 3 Januari.) Een paard dat de haver verdiende, kreeg ze. De Schager politie was zoek. ER KWAM LICHT DOOR. Op den Slikkerdijk Ie Zijpe had verd. G. B. uit Noordschanvoude 's avonds met zijn auto gereden, waarvan de koplampen niet behoorlijk waren afgeschermd. Dat is zoo aldus verd. aan de kanten kwam d'r een beetje licht dooi*. Ik had er voordien nooit last mee gehad, voerde hij er aan toe. De wnd. Ambt. van het O. M. Mr. De Groot eischte f8.boete, subs. 6 dagen. De Kantonrechter Mr. Boerrigter deed er twee gulden af en veroordeelde verd. tot f6 boete, subs. 4- dagen. Sint Paneras. EEN ZELFDE GEVAL. Een zelfde geval was verd. E. B. uit St. Pancras overkomen, die op '26 December van het vorige jaar op den Fjricschen weg aldaar gereden had. Deze verd. echter had heele- maal geen licht op. Het was kwart over zes en nog bijna klaar lichten dag, verdedigde zich verd. U moest oni half zes al licht op hebben; zei- de de Ambt. en eischte f 3.boete, subs. 2 dagen. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot 12.boete, subs. 1 dag. Harenkarspel. VOOR ZIJN PAARD! De tuinder M. B. uit Haremkarspel werd er op 6 November op betrapt, dat hij tarwe, boonen en haver in voorraad had, zonder deze te hebben opgegeven aan den controleur .van de Landbouwcrisiswet. Die haver was voor in'n zwager, zei verd. Maar U gebruikte het als voer voor Uw paard, wees Mr. Boerrigter er verd. op. Voor een deel ja, erkende verd. En U wist, dat die voorraden ingeleverd hadden moeten worden; voegde^Mr. de Groot eraan toe. U kent de voorschriften héél goed hoor! De eisch luidde f 30 boete, subs. 20 dagen, met verbeurdverklaring der in beslag geno men crisisproducten. Ik was er me niet van bewust en de oogst was slecht. Kan het, niet minder? vroeg verd. Mr. Boerrigter liet zich niet vermurwen en veroordeelde verd. conform den eisch van den ambtenaar. De tuinder J. S. uit Harcnkarspel was de zwager, die 450 Kg. haver in voorraad had gehad. Een voorraad, welke deel uitmaakte ,van het land- cn tuinbouwbedrijf van verd. We werkten samen, zeide verd. Is die haver in beslag genomen? wilde de ambtenaar weten. Ja, bij B., die voerde zijn paard er mee, aldus verd. De ambt. eischte f 20 boete subs. 15 dg. Dat is véél geld, meende verd. De Kantonrechter, vonnis wijzende, ver oordeelde deze verd. tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Harenkarspel. DER WAS GEEN POLITIE. P. T. uit Harcnkarspel had op 24 Nov. een uitstapje per fiets naar Schagen ge maakt en was aldaar 's nachts om tien minuten voor één op de Gedempte Gracht aangetroffen. Ik was in Schagen bij een kennis ge weest en toon ik m'n fiets uit een stal ling wilde halen, hebben eenigc opge schoten jongens me dit belet. Het was vijf voor twaalf, dal ik bij de politiepost was, maar d'r was geen politie. Was die post dan gesloten? vroeg mr. Boerrigter. Dat was-ie zeker, antwoordde, verd. La ter kwam d'er een politie-agent en die zei: „Je bent. te laat op straat". Toen was het ook al tien vóór, een. wees de Ambt. er verd op. Mr. de Groot wilde de zaak aanhouden, om de politie te hooren cn de Kantonrechter kon zich hiermede vereenigen. Haren karspel. TE LAAT OP STRAAT. In den nacht van 26 November was verd. J. L. uit Harenkarspel om half één op den Kal verdijk aangetroffen. Daar weet ik zelf niet veel van, zeide verd. Kom, kom, laten we 'elkaar geen raadsel tjes opgeven, meende mr. Boerrigter. Om tien over twaalf was ik al thuis; kalf één kan hel dus nooit zijn geweest, antwoordde verd. Dus in ieder geval over twaalf, aldus mr. de Groot. Dat zal wel zoo geweest zijn, antwoordde verd. Ik had een glaasje gedronken. Ik begrijp het al aldus mr. de Groot Uw optreden hier lijkt op -niets, u spreekt gewoon in raadsels. De eisch luidde f 30.boete, subs. 20 dagen. Daar neem ik geen genoegen mee, om half één ,was ik allane thuis, zeide verd. Mr. Boerrigter veroordeelde verd. tot F15; boete, subs. 10 dagen. Dat glaasje teveel van -dezen verd. had funeste gevolgen voor W. v. d. O. kappers bediende uit Noordscharwoude en J. H. uit Harenkarspel, die den vonigen verdachte aan den kant van den dijk gevonden had den. De man had een glaasje teveel gedron ken en toen hadden ze hem meegenomen. Door hun mcnsch li even dheid waren, toen ook zij te laat op straat. De ambtenaar eischte tegen beide f 15. boete, subs. 10 dagen. Do Kantonrechter, nam de menschlievend- heid dezer heide verdachten in aanmerking en veroordeelde ieder van hen tot f.8. boete, subs. 4 dagen hechtenis. KENT GE Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis. In al die gevallen bren gen die pillen bij flink gebruik een spoedig succes. Hebt ge kou gevat en hoest ge sterk, gebruikt dc HOEKSTRA-HOESTPILLEN, 3 maal daags 4 tot 7 stuks en spoedig zult ge verlichting bemerken. Bij den kinkhoest der kinderen voorkomen deze pillen het be nauwde langdurige hoesten. Is men er spoe dig bij. dan zijn 3 maal daags 2 stuks vol doende,. Voor heeschheid, schorheid, pijnlijke keel moet men de pillen om de 2 uur inne men. telkens 1, 2 of 3 stuks. In gevallen van bronchitis kunnen de pillen om het kwartier worden ingenomen: 1 of 2 tege lijk. Dc goede werking van deze pillen is niet tijdelijk, maar blijvend, daar zij niet enkel slijmoplossend, dus verzachtend wer ken. doch de ziektekiemen dooden, en de ontstoken slijmvliezen genezen. Van da-ar het groote succes dat deze pillen steeds hebben. F 1.58 per flacon, inhoud 250 pillen, met ge bruiksaanwijzing. Verkrijgbaar bij alle Dro gisten en Winkeliers, welke Drogist-artikelen verkoopen. Het Maas-, Rijn- IJselveebeslag. Verschenen is vanwege het Nederland sche Rundvee Stamboek (N.R.S.) het rood bonte M.R.IJ.-verslag, vermeldende de in 1939/'40 in het Stamboek Register (onbe kende afstamming) en het Keür-Stamboek (de élite-af deeling) opgenomen' koeien en stiëren. Producüegegeven» zijn vermeld van K.S.-, Stamboek-, Register- en R. v. J.- dieren, alsmede van de stièrmoeders. Een alfabetische naamlijst van eigenaren ver gemakkelijkt het naslaan van hetgeen men eventueel wil weten. Het aantal officieel door het N.R.S. er kende fokvereenigingen, die zich binnen liet verband van het Stamboek bezig hou den met de rationeel e teelt v. dit veebcslag, dat verleden jaar reeds 206 bedroeg, is toegenomen tot 221, lezen wij in de N.R.Ct. De lijst van de *22 preferente stieren (één eerste klasse pref.: Sjoerd I 915 S, in No vember 1927 naar Duitschland uitgevoerd) is onveranderd gebleven. In het Stamboek nieuw opgenomen zijn ongeveer 400 stie ren, waarvan 19 het tot 80 of meer punten voor exterieur wisten te brengen. Ver bovenaan staat de Jumbo-(4502)-zoon Prins 5815 van de Ver. tot Verb. der Rund veefokkerij te Becrs (N.B.), met 85.8 punt en a b voor algemeen voorkomen. Als tweede volgt de b+ stier Hendo 5925, V. Hendo 4444 van de stierhouderij „Vaas- sen én Ernst" te Vaassen (Geld.) met .82.8 punt. Het aantal Registerstieren "bedraagt, evenals verleden jaar, vier stuks, met een aantal punten van 76.7 tot 77.5. Wanneer, kan men vragen, wordt dit Register, even als bij de zwartbonten, gesloten? Bij de moeders van de opgenomen stie ren treffen wij goede productiedieren aan, maar daarnaast koeien, die als stiermoe ders ten. eenenroale onvoldoende producee- ren. Speciaal is het vetgehalte soms te laag. In het Stamboek zijn opgenomen tus- schen 1100 en 1200 volbloedkoeien, terwijl in het Register zijn opgenomen ruim 600 R.-dieren. Deze verhouding is aanzienlijk gunstiger-«dan het vorige jaar toen wij ruim 500 S-dieren en bijna 800 R-dieren telden. Als we het aantal S-koeien nagaan dat 80 of meer punten voor exterieur heeft ge kregen (41 stuks, waarvan de hoogste 82.4 punt) dan kunnen we niet direct conclu- deeren dat bij het M.R.IJ.-vee erg in de richting van het formalisme wordt gefokt. Maar de productie is toch ook niet zoo dat, w.e zeggen kunnen dat deze het ex terieur nadeelig moet influencccrcn. Wel is bekend dat het M.R.IJ.-vee nogal in de vleeschrichting wordt gefokt, dus toch in een bepaalde productierichting. Het "Keur-S.tamboek telt 52 nieuw opge nomen koeien (v.j. 70). waarvan 24 uit Noord-Brabant, 15 uit Limburg, 12 uit Gel; derland ep 1 uit Overijsel. Van deze 52 zijn 20 dieren opgenomen met 80 of meer punten, n.1. 12 uit Gelderland, 4 uit Nd.-. Brabant, 3 uit'Limburg, plus de Overijsel- sche. Vier dezer- dieren behaalden b voor algemeen voorkomen, niet. als hoog ste Bcrtha 30523, V Etla's Sjoerd (pref.y van M. Simons te Grubbcnvorst (L.), die S4.1 punt behaalde. Als tweede volgt dan de Sioerd-dochter Liza l-i29073 van P. Goossens te Becrs (N.-Br.) met 83.3 punt. Derde in de rij is niet een.b koe, maar de b. koe Calien 21951*9 van H. M. flen- drix te Gassel (N.B.) Een merkwaardig keuringsrapport heeft de b -f koe Marietje 233156; die begint met a. c. a, dus met idealen kop, sterk af wijkende horens, en dan weer ideale borst en hals. En toch voor algemeen voorko men b -f. De aflevering besluit met de vermelding van ruim 9000 melkstaten van opgenomen zoowel als van R. v. J.-dieren. Overname kalfkoeien voor ex port naar Duitschland. Naar men ons bericht zijn voor het gebied Noord Holland door de betreffende Duitsche instantie onderstaande veehandelaren er kend voor dé levering van Hoogdrachtig Kaifvce\yvelke in mindering worden gebracht van de verplichte levering. P. Schukkiiig, Copcrnicusstraat 36, Am sterdam O. Tel. 55370: Firma J. Bakker en Zoon, Julianastraat 18, Purmerend, Tel. 283 en Melkweg 23, Purmei-end; S. Bakker, Koemarkt, Purmerend, Tel. 141 en J. Sin- gers, Heiloo; W. Postma en P. Kamp, Hugo de Grootstraat 3, Purmerend; F. Wezel en D. Koldijk), Overweersche Polder, Purmer end; L. Derboven, adreö S. Bakker, Koe markt, Purmerend, Tel. 141; K. Box, Pur- mer, gem. Ilpendam,Tel. 4,Purmer. SCHAGEN In de treinenloop wordt met ingang van morgen, 5 Januari, op ZONDAGEN de vol gende wijziging aangebracht: v De trein, die om 14.02 naar Den Helder vertrekt, vervalt, terwijl ook de trein die om 16.02 naar Alkmaar vertrekt vervalt Op WERKDAGEN blijven deze treinen wel rijden. THEATER ROYAL. EEN HUWELIJK' OP AFBETALING. Komische titel, komische actie. Hoe een gescheiden vrouw haar man weer lokt, zou een juister, maar daaróm nog geen beter opschrift 'zijn geweest. Wij zullen de intrige van deze rolprent niet verklappen en zullen volstaan met de recentie van het Dagbl. van Rotterdam, wiens aanprijzing voor zichzelf spreekt. Het blad schrijft: De heele film is één aaneenschakeling van misverstand en al deze verwikkelingen werden1 door denbekwamen regisseur, Jo- hannes Méyer, geheel uitgebuit. Een der mooiste en geestigste rollen, die van den advocaat-vrijgezel op leeftijd wordt vertolkt door Ralph Arthur Roberts. Feite lijk draait om hem het heele lachsucces. Zoo ais gezegd, is Roberts degene, die de komi sche noot in deze film brengt. Er blijkt we derom zijn groot talent uit. Hij is grappig, zonder dat hij dwaas behoeft te doen. Rie- mann, Grethe Weiser en Leny Marenbach zijn eveneens spelers van formaat. Zij zijn het, die de juiste sfeer aan deze film weten te geven, bet mondaine eenerzijds en het kalme familieleven aan den anderen kant. RAADSELACHTIG! Mep maakt ons er op attent, dat de pach ters van het vischwater van den Polder Scha gen bericht hebben ontvangen, dat hun 25 reductie op de pachtsom is verleend, terwijl in ons verslag vèrmeld staat 75 Bij in formatie bleek ons, dat het Polderbestuur van opvatting was, dat besloten is 25 te verleenen, zoodat wij. ons dus vergist zou den moeten hebben. Waar wij stellig meen den dat driekwart zou worden kwijtgeschol den, hebben wij twee andere bladen nagesla gen, waarvan de verslaggevers ter vergade ring aanwezig waren. Het blijkt dat ook zij vermelden dat 75 16 verleend. Een driedubbele vergissing? Aangènomen moet worden dat voorzitter en secretaris zich wel zeer onduidelijk hebben uitgedrukt! Winterhanden P II ROL Wintervoeten Winterteenen 1)005'-30 cent' /Bij Apoth. en Drogist. SCHOORSTEENBRAND. Gisteravond om zes uur werd de brapd- weer gealarmeerd voor een schoorsteen brand bij den hr. P. Bontes naast Theater Royal op de Gedempte Gracht. Toen de ge meentearchitect Rezelman, hoofdbrandraees- ter van Rijswijk en de gemeente-timmerman Zwart,, zich direct daarop met het noodïge materiaal aan de woning vervoegde, had den de bewoners zelf oogenschijnlijk den brand al ge'bluscht. Oogenschijnlijk, want bij een gropdig onderzoek bleek, dat een balk achter den schoorsteen nog brandde. Geassisteerd door den heer B. v. d. Hoven heeft, men den balk toen uitgezaagd, waar door het gevaar bezworen was. Het „klusje" vergde ongeveer een uur. Om zeven uur was de zaak bekeken. RUMOER OM DE NACHTWACHT. Er is nogal beroering geweest om on zen nachtwacht, die D onderdagmorgèn „vermist" werd gewaand, doch naderhand in zijn pension bleek te zijn. Zooals dat in zulke gevallen gaat, werd te véél gemom peld en veel gefantaseerd. Uit goeden bron vernemen wij, dat de nachtwaker onwel is geworden en naar bed is gegaan. Hij heeft daarbij echter verzuimd een zijner collega's te waarschuwen, in de meening overigens dat hij wel weer gauw' op zou knappen. Door zijn superieurenis hem een, beris ping gegeven. Van schorsching of ontslag zou geen sprake zijn. En dat is alles! COMMISSARIS WALRAVEN VERTREKT TOCH. Officieel wordt medegedeeld: In verband met de aanvaarding van'het ambt van Commissaris van Politie, tevens waarnemend Hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage op 13 Februari'a.s., zal de heer C. C. Walraven met ingang van dien datum zijn functie van Commissaris van: Politie alhier niet meer uitoefénen. Wij herinneren aan de geruchten; die om trent deze benoeming zijn opgedoken. De^ Alkmaarsche- Courant sprak zelfs de berich ten tégen op grond van inlichtingen dooi den commissaris zelf gegeven. De benoeming is dus toch een feit In Februari 1923 is de heer Walraven be noemd tot commissaris van Politie te Alk maar, tevens commissaris yan Rijkspolitie. De heer Walraven werd geboren in 1882 en genoot aanvankelijk een opleiding voor- officier bij dé infanterie. Hij'verliet den mi litairen dienst en volgde een cursus voor- inspecteur van politie te 's-Gravemhage. Op' 15 Augustus 1908 werd hij inspecteur van politie, in Tiel, waarop in-Mei 1909 zijn be noeming volgde te Nijmegen, waarna hij in 1912 tot inspecteur werd benoemd in de ge meente Rhedcn met standplaats Velp. Op 13 Augustus 1917 volgde zijn benoeming tot commissaris van politie te Sneek. Op 30 Maart 1922 werd de heer Walraven benoemd tot. commissaris van Rijkspolitie te Alkmaar In 1924 heeft hij" de Vrijwillige verkeersin- spectie in Noord Holland opgericht ter ver betering van de plattelandspolitie. Eenige jaren geleden werd bij ridder in de orde van. Oranje Nassau. De lieer Walraven is kort geleden benoemd tot leider van het rechts;- front, afdeeling politie, van de N.S.B. GUNNING DER WIERINGERMEER- DIRECTIE. Door de Wieringermeerdirectie^ is bij overeenkomst aan het Hoogheemraadschap /Noordhollandsch Noorderkwartier te Alk maar voor een bedrag van 30.165.op gedragen het leveren en verwerken van stortsteen. met het' uitvoeren van. bijko mende werken. NAAR NOORD-FRANKRIJK Donderdagavond vertrok het eerste con tingent vaklieden naar Noord-Frankrijk. Het zijn in totaal ongeveer 110 man en voor een goed deel timmerlieden, afkomstig uit Alkmaar en omgeving. Er worden daar ginds zeer hooge loonen betaald, zoodat weekloonen van 50,tot 60,tot de mogelijkheden behooren. Daarenboven heeft ieder, die zich voor dit werk verbind een .handgeld ontvangen van 20, Deze uitstekende perspectieven zijn re den, dat, naar we vernemen, nog een 200- tal werklieden, die zich ook reeds hebben verbonden, in de komende dagen uit Alk maar zullen volgen. Alkmaar heeft geen reden tot klagen. De ingetreden vorst brengt met zich me de, dat het transport naar hier van de be- noodigde brandstoffen uiteraard eenige stagnatie ondervindt. Wel blijven gere geld wagens met kolen aankomen, een groot deel van den aanvoer had steeds plaats per schip. En dat dit verkeer hin der ondervindt door de koude is vrijwel vanzelfsprekend. Welke gevolgen deze belemmeringen zul len hebben, is natuurlijk moeilijk te zeggen. Dit houdt nauw verband met den duur van de thans ingetreden vorstperiode. En de vraag of de beschikbaarstelling van brandstoffen ook -verder een vlot verloop zal hebben wordt door de ingewijden dan ook meestal beantwoord met een blik op de thermometer. De hoogte van de kwik zuil schijnt daarmee verband te houden in dien zin, dat met de kwikkolom ook het optimisme stijgt. Intusschen wijst men er op, dat de toe stand onder een groot deel der bevolking voorloopig als zeer bevredigend mag wor den beschouwd. Wie zuinig met zij'n toe gewezen brandstoffen is omgegaan en ieder verstandig mensch heeft dat gedaan beschikt over voldoende voorraad om de maand Januari althans zonder zorg te gemoet te gaan. Zoo ten minste is het in Alkmaar. Naar-we vernemen is de situatie op het platteland hier en daar meer precair, doch men verzekert ons, dat alles wordt gedaan om ook daar de zaak naar behooren te la ten marcheeren. Het feit ten slotte, dat de beschikbaar stelling van brandstoffen op de extra-bons der derde periode prompt op tijd is geko men, geeft het noodige vertrouwen, dat ook de verdere voorziening ten slotte zon der al te groote ongemakken van stapel zal loopen. EEN OVERDAAD VAN CENTRALE BONDEN! De Federatie van V.V.V.'s tracht licht te brengen in deze voor me nigeen duistere aangelegenheid. Op de onlangs gehouden vergadering van de federatie van V.V.V.'s in het Noorden van Noord Holland werd toegezegd, dat binnen kort een bijeenkomst zou worden samenge- roèpen, waartoe pensionhouders zouden worden uitgenoodigd en waarin woordvoer ders der verschillende bestaande centrale organisaties zich zouden kunnen laten hoo ren. Deze 'vergadering had gistermiddag te Alkmaar plaats. Ze werd, bij ontstentenis van den voorzitter der federatie, gepresi deerd door den secretaris, Mr. J. P. Bosman. Deze heette de talrijke aanwezigen welkom en constateerde, dat. er op het oogenblik vier lichamen zijn, welke de pensionhouders be zig houden, te weten de Rijks-Horeca, de Horecaf, de Nederlandsche Vakbond van Pensionhouders (N.V.P.) en de Bond van Bproepspensionhouders. (B.V.B.) De V.V.V.'s als neutrale vereenigingen konden moeilijk de eene organisatie aanbe velen boven de andere, de voorzitter meende echter, dat niets meer verhelderend kon werken, dan het hooren van vertegenwoor digers der verschillende bonden. Voor de- N.V.P. spraken eerst, de heeren Kettner, voorzitter van de N.V.P., Ekkert, hpofd van de afdeeling Vakbelangen van de- Kon. Ned. Middenstandsbond (K.N.M.B.), en Westerbeek, secr. van de N.V.P. Uit de door deze heeren gedane metledee- lingen stippen we aan, dat de Rijks-Horeca een afdeeling is van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Dit rijksbureau voor hotelrestaurant-café en pensionbedrijven zoekt contact, met landelij ke organisaties. Toen deze voor het pension bedrijf bleek te ontbreken, was toenadering gezocht met de K.N.M.B. teneinde tot de oprichting daarvan te komen. Enkele, reeds bestaande plaatselijke bonden, die aanvan kelijk hadden willen meedoen, waren echter later weggeloopen en het resultaat was geweest oneenigheid. verwarring, onderlinge tegenwerking. De sprekers trachten de voor deelen van de door hen opgerichte N.V.P. in het licht te stellen.. De contributie werd door hen niet te hoog beschouwd. Uitdrukkelijk werd vast gesteld, dat de verplichte inschrijving bij de - Rijks-Horeca, die te verwachten was, De omstandigheden waren vandaag wel bijzonder ongunstig voor de kaasmarkt. Naast de moeilijkheid van den tijd deed zich de koude gelden en zoo was de aan voer inderdaad minimaal. Met 6000 kg. lag deze weer een 4000 kg. onder de vorige week, zoodat. er van een markt langzamerhand nog nauwelijks sprake is.- De prijs was uit den aard der zaak onge veer.voor alles de maximumprijs, f 35.25 of daar tegenaan. De aftrek voor de stapels was bijzonder groot cn waar het aantal sta pels in het geheel 6 bedroeg, beperkte het aantal transacties zich tot dit geringe aan tal. Het wachten is op liet voorjaar, dat, naar we hopen, de markt weer nieuw leven zal weton in te blazen. niets uitstaande heeft niet het lidmaatschap van eenige centrale vakorganisatie. Wel werd aansluiting bij de N.V.P. door hen dringend aangeraden, aangézïen een goede, organisatie door hen als een levensbelang der pensionhouders werd beschouwd, de verplichting daartoe bestond vooralsnog niet De heer Bruggenuisth sprak vervolgens voor de B.V.B.die reeds bestond voordat de N.V.P. werd opgericht. De B.V.B. werd op S Juli 1940 door verschillende plaatse iijke bonden opgericht en telt reeds meer dan 500 leden. Hij begrijpt in verband hier mee niet de noodzakelijkheid van de, oprich ting van het N.V.P., heeft bezwaren tegen de zijns inziens te liooge contributie van dit lichaam, terwijl hij verder de beharti ging der belangen d,er pensionhouders ge steld wil zien in'handen van deskundigen. Nadat de voorzitter heeft gerecapituleerd en heeft vastgesteld, dat er naast het regeeringslichaam. de Rijks-Horeca dus twee vakbonden zijn. die beide zeggen: „Sluit U bij ons aan!"; volgt een levendige discussie. Bij deze besprekingen bljjkt, dat er op zijn minst genomen nog een derde vak organisatie bestaat, n.1. de Horecaf en dat deze laatste bovendien door verschillende aanwezigen wordt geprefereerd. Er blijkt ook ,dat eenige verplichting tot aansluiting bij een centrale organisatie, op dit oogenblik althans, nog niet aanwezig is en een der aanwezigen geeft den raad: „Wie nog niet overtuigd is, onthoude zich voorloopig". Men diende daarbij te overwegen, dat de inschrijving bij de Rijks-Horeca, die wèl verplichtend is, ook reeds weer financieel© offers met zich mee zal brengen. Wanneer de voorzitter ten slotte de dis cussies sluit, doet hij dit met een woord van dank aan de verse/lillende sprekers en onder het uitspreken van de hoop. dat de discussies van de hoop, dat de discussies verhelderend hebben gewerkt. INBRAAK. In den laten avond van "Nieuwjaarsdag, hebben onbevoegden zich door openschui ving yan een raam, toegang verschaft tot het winkelperceel van B.- aan den Zijdam, alhier. Aangezien er niemand aanwezig was. hebben zij rustig hun slag kunnen slaan. Een belangrijk bedrag aan geld is in hun handen gevallen, waarna zij het huis op dezelfde wijze weer hebben ver laten. De bewoners, die bij hun thuiskomst den diefstal bemerkten, hebben direct daarna de Politie gewaarschuwd. Het politie on derzoek duurt voort. De burgerij wordt aangeraden, haar hui zen van behoorlijke afsluiting te voorzien en vooral geen geld in huis achter te la ten, dat niet behoorlijk is opgeborgen in een brandkast.' Het is de politie ook in de huidige periode van verduistering al weer herhaalde malen gebleken, dat aan een en ander nog zeer veel ontbreekt. OUD OP NIEUW GEVIERD In den nacht van Oud op Nieuw, is door de politie één man gearresteerd wegens dronkenschap, terwijl vier personen wer den aangehouden, wegens het onrechtma tig op straat vertoeven. Voor dit laatste feit werden in den af- geloopen nacht eveneens twee personen aangehouden en opgesloten. HOOGWOUD AARTSWOUD RICHTLAMPEN Ook in onze plaats zijn op eenige punten richtingslampen geplaatst, die in deze duis ternis velen die 's avonds op straat ver- keeren zeer dienstig zijn. EN MAAR AANPASSEN! Wanneer het getij verloopt moet men de bakens verzetten, zoo hebben ook Kerk bestuur én Kerkeraad gedacht. Alle ver gaderingen en godsdienstoefeningen wor den tengevolge van de veriluistcringsvoor- schrfften en de kolermood, in het Catechi satielokaal gehouden. Heel knusjes staat de domine in een katheder en wordt dc zang begeleid door een gewoon huisorgel. Men staat verbaasd hoe alles bij dezen tijd wordt aangepast. DUISTERNIS PERIKELEN Evenals op anclere plaatsen zijn hier ge dupeerden door de duisternis. Vorige week ging Glas van de Gouw te schaken en ge raakte met fiets en al te water en eergis teren Polsma die te hakken ging naar Winkel geheel onder in een moddersloot. Een ander was weer verdwaald in de pas- torietuin. Allemaal gelukkig geen ernstige gevallen. KOEGRAS JULIANADORP. SUBSIDIE MUZIEKVER. „HARMONIE KUNSTZIN". Op de gemeentebegrooting voor 1941 is uitgetrokken aan gemeentelijke subsidie voor de muziekver. „Harmonie Kunstzin" een bedrag vfcn f 90.—. welk bedrag gelijk is aan het subsi -lie van het vorig jaar.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5