Centrale keuken in de hoofdstad Stampot of soep SPAKENBURGERS VERZETTEN ZICH Kinderziekenhuis te Utrecht in gevaar Fantastische prijzen voor visch Een 102 jarige te BEUNINGEN Fransche officieren voor den Krijgsraad LEVENSMIDDELEN DUITSCHLAND IN De komende Mohammedaaosche feesten Geen belastiogverhoogiog ia Duitschlaad Naar 60000 porties per dag Gistermiddag hebben voor het eerst Amsterdammers een maaltijd gege ten welke uit een centrale keuken afkomstig was. De voormalige keu ken voor kindervoeding aan den Haarlemmerweg is gisteren n.1. als centrale keuken in gebruik geno men en heeft gediend voor de be reiding van 2500 porties stamppot van andijvie met gemalen vleesch. Het is nog een begin en zelfs, wanneer men het doel beziet, een bescheiden be rin. Het doel is namelijk om mettertijd l.w.z. in de tweede helft van Februari, ederen dag 60.000 porties warm eten in zeven verschillende centrale keukens over !e stad verspreid, gereed te laten maken. De bescheiden schaal, waarop men is aan- revangen, heeft allereerst ten doel. het pu bliek in kennis te brengen met de centrale keuken en om de organisatoren, welke mder leiding staand van wethouder F. v. 'Teurs. gelegenheid te geven de behoefte e peilen. De gister, in gebruik genomen vrijwel rloednieuwe keuken, heeft een capaciteit un 20.000 porties, dus zelfs in het geval le vraag reeds direct aanmerkelijk boven 'e verwachtingen mocht uitgaan, kan aan "»en grooten toeloop het hoofd worden ge boden. Het eten van deze keuken is in de eerste plaats bestemd voor de allerarmsten, die dus de meeste behoefte hebben aan een war men maaltijd. Zij zullen te allen tijde voor baan. Behalve dezen kunnen ook zij, die 'et tot de behoeftigen te rekenen zijn, eten it de keuken ontvangen. Niemand zal wor- 'en gedwongen om 2ijn voedsel uit de keu en te betrokken aldus wethouder van Heurs bij de ingebruikstelling en ieder een is welkom. De keukens zullen er steeds mr streven te voldoen aan de vraag. 13 cent per portie. De prijs voor de porties, ieder een en twee 'nnde liter groot, bedraagt 13 of 25 cent •laar gelang de betrokkene houder is van een vet- of van een boterkaart. De prijs van 13 cent lijkt laag. doch een eenvoudige berekening toont aan, dat in een gezin van een werklooze bij de huidige steunregeling per persoon niet meer voor een warmen maaltijd kan worden uitgegeven. De maal tijden zijn verkrijgbaar op een bon. Deze bonnen worden per negen stuks tegelijk af gegeven tegen inlevering van vier yleesch- bonnen, een halve vet- of boterbon en een kwart peulvruchtenbon. De maaltijden bevat ten icderen dag aardappelen, groente, vet en vleesch. welk laatste onderdeel gemalen wordt. Men heeft de keuze tussclien stamp pot of soep. De overheid wil voorkomen, dat de bevol king verstoken is van warme voeding. Blijft deze namelijk regelmatig achterwege, dan is het gevaar voor vermindering van het weer standsvermogen tegen koude en ziekte niet denkbeeldig, sterker gezegd: vrij zeker. Daar om ook is men bij het vaststellen der prijzen niet uitgegaan van de overweging: hoeveel kost deze ma'altijd, doch van: hoeveel kan de afnemer betalen. De bereiding van het voedsel geschiedt in de hoofdstad, waar men reeds beschikte over kookkefels, op tweeërlei wijze. Ten eerste zal in de vijf nog te bouwen keukens de over het geheele land toegepaste methode worden gevolgd, n.1. die van het stoomen van het eten. Het eten gaat droog en rauw in de pan, waarna er stoom door wordt geblazen en het aldus wordt gaar gekookt. De tweede manier is, het eten met de juiste hoeveelheid water op te zetten in een pan, waaronder zich stoom bevindt. In beide gevallen komt het eten nooit boven honderd graden en is, dit als technische bijzonderheid voor de huis vrouw, aanbranden uitgesloten. Bij het samenstellen van de maaltijden wordt er rekening mede gehouden, dat iedereen inderdaad dat krijgt, waar hij of zij volgens de distributie recht op heeft. Voor- loopig worden de maaltijden op drie pun ten in de stad uitgedeeld. Na 16 Januari, wanneer dus de eerste ne gen dagen, dus de eerste periode dor keuken- bonnen is gepasseerd, zal het aantal porties en het aantal uitreiklokalen aanmerkelijk worden vergroot. Met nadruk zij er op ge wezen, dat men niet verplicht is dc negen maaltijden achter elkaar te gebruiken. Dc bonnen voor dc keuken zijn niet aan een be paalde geldigheidsduur onderhevig. Tenslotte nog de mededeeling: des Zon dags verstrekt de keuken geen eten. Men begrijpt, dat de instelling van deze centrale keukens een noodmaatregel is, ge boren uit den oorlogstoestand, waarin Eu ropa zich op het oogenblik bevindt. Het is echter tevens een maatregel, welke aantoont, dat van overheidswege kosten noch moeiten worden gespaard om de Nederlandsche be volking een goede voeding te waarborgen. Visscherman staat wegens op- rniiing tegen het openbaai gezag terecht. Gistermiddag stond voor den Utreohtschcn politierechter terecht de vischventer T. R. uit Spakenburg terzake opruiing tegen het openbaar gezag. Op 23 October van het vorige jaar kwamen er in Spakenburg eenige veldwachters om een onderzoek in te stellen naar verboden vischtuig, dat zich aan boord van verschil- ende visschersvaartuigen zou bevinden. Van het eerste moment, dat de veldwachters in Spakenburg waren, was het te zien, dat de visschers een eventueele inbeslagname zouden to- lereeren. Het was al eens meer voor gekomen, dat de veldwachters verzet van de zijde van de Spakenburger bevolking hadden ondervonden en daarom waren er dit keer eenige be voegde autoriteiten van de vissche- rij-inspectie meegekomen, om zich persoonlijk van den toestand in Spa kenburg te overtuigen. Dit laatste feit zinde een deel van de visschers heelemaal niet en weldra dromde men in dreigende houding om de heeren en de veldwachters. Er waren beleedigende uitdruk kingen uit de groep visschers ge hoord en een enkele visscherman zeide, dat de daad bij het woord moest worden gevoerd en dat men de veldwachters en de autoriteiten maar „te water moest gooien". De veldwachters namen op een visschers- boot het verboden vischtuig in beslag. Dat ging goed, maar toen de vertegenwoordigers van het openbaar gezag zich aan boord van een tweede vaartuig begaven, weigerde de 'hans gedagvaarde visscher T. R. zijn tuig, dat hij wettelijk niet mocht gebruiken, af te geven. Hierbij bleef het niet, want de '■isscherman meende bij deze weigering er de woorden bij te moeten voegen, „als je nu aiet maakt dat je van mijn schip komt, gooi k jullie te water" En deze woorden wer- len maar met al te veel graagte onder streept door de op den wal staande visschers. Verd. bekende, doch zeide van zijn kant. dat de heeren onhebbelijk tegen hem zou den zijn opgetreden. De autoriteiten van de visscherijinspectie ontkenden dit echter ondgr "eede, evenals de gehoorde veldwachters. De officier van justitie. Jhr. Mr. Twiss )uarles van Ufford achtte dit feit zoo erns tig, dat hier geen voorwaardelijke straf op 'laar plaats kon zijn. Spr. requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden. De politierechter, Mr. Roeling, kon zich met het requisitoir geheel vereenigen en vonniste conform den eisch. Brand in het nabijgelegen zus terhuis. Gistermiddag omstreeks vijf uur werd de Utrechtsche brandweer ge waarschuwd voor een feilen brand in het Wilhelmina Kinderziekenhuis aan de Nieuw Gracht aldaar. Daar de eerste berichten nogal alarmee- rend waren, rukte de brandweer met groot materiaal uit. De brand bleek te woeden in het nabijge legen zusterhuis aan de Nieuwe Gracht 131. Het gelijkstraatsche gedeelte werd hier door de vlammen ernstig geteisterd. Groote voor raden linnengoed en ander materiaal voor het kinderziekenhuis lagen hier opgestapeld en vormden voor het gretige vuur een maar al te grage prooi. Onverwijld hakte de brandweer bijten in het ijs van dc Nieuwe Gracht en het duurde geen tien minuten of een groot aantal stra len ving den strijd tegen den brand aan. Onder leiding van commandant Prieser tastte de brandweer het vuur op radicale wijze in zijn haard aan. In de vloeren van de eerste verdieping werden gaten gehakt, zoodat men van boven bij den brand kon komen, en zoo duurde het niet lang, of dc vlammen verloren terrein. Aanvankelijk rees het vermoeden, dat de ln-and zou overslaan tiaar het kinderzieken huis zelf. Daarom nam Dr. Kerstens de noo- digc maatregelen om de patientjes in veilig heid te brengen. Geneesheeren, zusters en verder personeel ontruimden in snel tempo het gedeelte van het kinderziekenhuis, dat aan het brandende zusterhuis grensde. Dank zij de gunstige, windrichting en het krachtig ingrijpen van de brandweer bleef de brand beperkt tot het zusterhuis. Hier van is echter het geheele gelijkstraatsche gedeelte met bedden en andere inventaris volkomen uitgebrand. Weliswaar heeft de eerste verdieping veel waterschade opgeloo- pen, doch voor brandschade kon het verdere gedeelte van het zusterhuis en het kinder ziekenhuis gespaard blijven. De nablussching, welke nog geruimen tijd vorderde, veroorzaakte groote rookontwikke ling. Omstreeks zeven uur rukte de brand weer in. Voorloopig wordt het ontruimde gedeelte van het kinderziekenhuis niet weer betrok ken. OOK BOT IS THANS VAN ADEL Snoekbaars brengt veel geld op. Veelbewogen jaar te IJmuilen. Het visscherijbedrijf te IJmuiden heeft nu een zeer bewogen jaar afgesloten. Uit de omzetcijfers blijkt wel duidelijk, hoe de toe stand in het bedrijf thans is. Bedroeg de omzet over 1939 nog 6.356.000, over 1940 was deze nauwelijks de helft, lil. f 2.920.000, waarvan iets meer dan 2.000.000 gulden reeds door de IJmuider treilers en andere visschersvaartuigen was bcsomd .over. de eerste vier maanden van 1940. De omzet over de laatste acht maanden be droeg in totaal dus circa '900.000. Sinds medio Mei is geen enkele trciler meer aan den vischafslag verschenen. In zeer be scheiden mate werd in de daarop volgende maanden visch aangevoerd uit Denemar ken, Noorwegen en. Zweden, alsook van on ze eigen Hollandsche .rivieren en binnen wateren. Toen de IJmuider treilers bij het uitbre ken van den oorlog in September 1939 aan vankelijk niet meer ter visscherij uitvoeren bracht dc snoekbaars,, ook wel genoemd „zoetwaterschelvisch", uitkomst. Honderd duizenden kile's werden in het ÏJselmeer en elders gevangen.'Met één slag veroverde zij de binncnlandschc markt. Dit jaar evenwel zegt de Tel., heeft de snoekbaars zich bijna in het geheel niet la ten zien en de betrekkelijk geringe hoeveel heden, welke in 1910 werden aangevoerd, gingen tegen flinke'prijzen van de hand. In December j.1. werd zij zelfs verkocht voor f 1.50—f 1.60 per kilo, waarmede allo be staande records geslagen werden. Ook het eenvoudige, en veel genegeerde botje waant zich nu een edele visch soort, daar voor haar nu prijzen worden besteed tot zelfs 80 en 90 cent per pond, terwijl zij hot vroeger nauwelijks tot 5 a 10 cent per pond kon brengen. Dat men nu voor zoetwatervisch zulke fan tastische prijzen betaald, komt, omdat de aanvoer van Deensche en Scandinavische visch de laatste drie maanden zeer miniem waren, in tegenstelling met het tweede en derde kwartaal van 1940, zulks ten gevolge van bepaalde omstandigheden. Mede door een scliaarsclite aan vleesch, was de vraag naar visch belangrijk grooter dan het aanbod. Een enkele" maal werd in den afslag tong en tarbot verkocht, waarvan de partijtjes uit slechts enkele kilo's bestonden. Tong bereikte met een prijs van f 5.50 per kilo een record. De aanvoer van groote tong bedroeg in 1939 135.524 kilo met een opbrengst van f 97.518. Een gemiddelde prijs dus van 72 cent per kilo. Maandag heeft de weduwe Rut van Ber gen— Berendsen te Beuningen haar 102den verjaardag gevierd. Traditiegetrouw werd deze dag wederom op 6 Januari gevierd en niet op den vijfden, haar eigenlijken, geboor tedag. Ze is op driekoningen 6 Januari gedoopt en „dat is mijn verjaardag" heeft ze altijd gezegd. Ze heeft dezen wel zeer bijzonderen dag in goede gezondheid mogen vieren, althans lichamelijk. Geestelijk laat haar toestand de laatste maanden wel iets te wenschen over. In den loop van den middag kwam de burgemeester van Beuningen, Mr. P. F. G. A. Geradts, vergezeld van den voorzitter van het „Ee,uwfee,s4comité 1939" (Jen h.eer .H. A. SchaMinee, persoonlijk hunne' gelukwen- schen aanbieden. Namens dit comité werd een groote taarf met jaartallen aangeboden. Het opperste militaire gerechtshof, dat in September 1940 door de regeering van Vlchy werd ingesteld voor de berechting van land verraders en speculanten, heeft gisteren te Gannat een aantal processen aangevangen tegen officieren, die er van beschuldigd wor den, dat zij als aanhangers van de Gaulle door pogingen tot sabotage bij de verdedi ging van Dakar en bi] andere gelegenheden de veiligheid en de integriteit van het Fran sche Koloniale rijk in gevaar hebben ge- Dracht. Na de beëediging van het rechtscollege werd met de behandeling van de eerste zaait begonnen. Beklaagde is de kapitein der ca valerie Gaston Robert, die bij het vreemde lingenlegioen was ingedeeld. Hij moest te recht staan wegens het in gevaar brengen van de eenheid en veiligheid van het va derland, daar hij te Bizerta en op Malta de bemanningen van Fransche schepen aan gespoord heeft in dienst van de Gaulle te ireden. Er waren twee getuigen opgeroepen, die evenwel niet verschenen. De regeerings- commissaris stelde met hét oog op den aard van het proces behandeling met gesloten deuren voor. Dit voorstel werd aangenomen en het publiek verliet de zaal. Deze eerste zaak is gisteravond geëin digd met vrijspraak van kapitein Robert, De vrijspraak werd gemotiveerd met de „uitstekende militaire verdiensten" van den officier, die in den oorlog cewohd werd en bovendien acht eervolle vermeldingen heeft gehad en die zich. naar in het Havas- bericht over de vrijspraak wordt eezegd. nadat hij zijn fout had ingezien, vrijwillig bii zijn chef heeft gemeld. Met het voeren van deze processen geeft Vichv. aldus U. P.. het antwoord op de on langs door de Gaulle geuite bedreigingen, dat hij. indien zijn thans aangeklaagden aanhangers iets mocht overkomen. den 'aartsbisschop van Gaboen en den kolonia len gouverneur van Gaboen zou laten te rechtstellen. De beide personen zijn bij de bezetting van Lihrevile in handen van de troepen van de Gaulle gevallen. In een radiorede had de Gaulle persoon lijk een uitwisseling van gevangenen aan geboden. Desondanks wordt thans met de bc handeling van de processen tegen zijn aan hangers begonnen, en wel tegen elk hunner persoonlijk. Men verwacht, dat de processen snel zul len verloopen, doch men a<jht het waar schijnlijk. dat zij belangrijke onthullingen zullen opleveren over de rol, die Engeland speelt bij de beweging tegen de regeering van Vichy in de Fransche koloniën. Er bestaat geen hooger beroep tegen de vonnissen van den oppersten krijgsraad, die uit drie militairen en twee burgers bestaat. De vonnissen worden binnen 24 uur voltrok ken. AMERIKAANSCH AMBASSADEUR IN VICHY AANGEKOMEN. Naar uit Vichy wordt gemeld, is dc ambassadeur der Vereenigde Staten, admiraal Leahy, Zondag om 24.00 uur te Vichy aangekomen. Ter ont vangst was aanwezig de chef van het protocol, gezant Loze. In totaal waren ongeveer 50 personen met in begrip van de journalisten, versche nen. Nader wordt gemeld, dat admiraal Leahy, gisteren een eerste bezoek heeft gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Flandin, en hem het afschrift van zijn geloofs brieven heeft overhandigd. De verdeeling. De Duitschc regeering publiceert nadere bijzonderheden omtrent dc verschillende le vensmiddelen. die van 13 Januari lot 9 Fe bruari a.s. verstrekt zullen worden. Daaruit valt af te leiden, dat de verdeeling der voor gaande wintermaanden in ieder opzicht ge handhaafd blijft. De hoeveelheid brood. meel. vleesch. spek. reuzel, boter, kunstvet, kaas. volvette melk, cacao, enz. ondergaat tegen over die in de afgeloopcn maand December geencrlei wijziging. Ook dc hoeveelheid kof fie en thee. welke sedert October weer eens per maand wordt verstrekt, zal dezelfde blij ven. In de komende verzorgingsperiode zul len er bovendien nog eenige extra-uitkeerin- gen plaats vinden. Het kwantum jam zal met 1/6 verhoogd worden. Daarvoor vervalt dan echter ditmaal het extra-rantsoon sui ker. De vórige extra-portie suiker in Decem ber was trouwens speciaal bestemd voor de toebereiding van het traditioneele kerstge bak. Gehandhaafd blijft de extra-uitkeering van rijst, peulvruchten en nog eenige andere levensmiddelen. Voorts zal aan den eenen kant de gelijkmati&e verdeeling, aan den anderen kant een betere controle nog wor den bevorderd. Van bijzondere beteekenis is dc mededeeling van den minister van volksvoeding, dat men in de periode van 10 Februari tot 9 Maart in plaats van de z.g. Dultsche koffie dcsgewonscht echte koffie- booncn kan krijgen. Bij de strenge handha ving der maximumprijzen valt aan een ver hooging van den prijs der levensmiddelen niet te denken. De veranderingen over Ja nuari en Februari zijn van bijzonder belang, daar dc voorziening in deze wintermaanden meestal met groote moeilijkheden gepaard gaat. Tegen het voorjaar treedt echter weer verbetering in. Op 8 Januari begint het Mohammedaan- sche feest van Aid-Kebir. Ook thans zal generaal Franco, evenals in vorige jaren, een groot aantal lammeren onder de arme Mohammedaansclie bevolking van Tetoean laten verdeden. Bovendien wordt een groo te hoeveelheid vleesch en brood onder de armen uitgedeeld. De Kalief Mulez Hassan zal plechtig in een Moskee buiten de stad het eerste lam offeren. Het dier wordt een steek toege bracht, waarna het te paard naar de hoofd moskee in het centrum der stad wordt ver voerd. Komt het daar nog levend aan, dan beteekent dat een gelukkig nieuwjaar. Op 8 en 9 Januari worden de Moorsche stads wijken feestelijk verlicht. Op 9 Januari wordt een godsdienstige herdenkingsplech tigheid gehouden voor de in den Spaanschen burgeroorlog gesneuvelde Moorsche solda ten. Bovendien wordt dien dag het feest van den patroon der stad, Sidi Mandri, gevierd. Op 13 Januari is het Aid-Kebir feest ten einde. Dien avond noodigt de Spaansehe hoogc commissaris voor Marokko, gene raal Asensio. de inlandsche notabelen tot een maaltijd uit. In de Deutsche Steuerzeitung verklaart staatssecretaris Fritz Reinhardt, dat het jaar 1941 geen nieuwe belastingen en geen ver hooging der bestaande belasting in Duitsch- land zal brengen. Reinhardt schrijft verder, dat 1940 ook op financieel gebied een volledig succes ge bracht heeft. De belastingopbrengst is toege nomen. Het deel der financieele behoeften, dat door dc' belastingen wordt gedekt, wordt steeds grooter. De financieele kracht van het Duitsche rijk is grooter dan"ooit. Dat wij, aldus Reinhardt. den ons opgedrongen oorlog zegevierend zul len beëindigen, is huiten twijfel. En dat dan het maatschappelijke, economische en cul- turcele leven van ons volk tot reusachtigon bloei zal komen en liet nationaal, socialisme welstand en zegen voor alle Duitschers zal brengen, is zeker. 1 Regeeringscrisis te Vichy duurt voort Minister van arbeid en produc tie vraagt ontslag. Uit Vichy wordt gemeld, dat men in wel ingelichte kringen verneemt, dat de minis ter van arbeid en productie. Belin, maar schalk Pétain zijn ontslag heeft verzocht. Het aftreden van Belin zal echter naar de meening van deze kringen nog eenige da gen hangende blijven. Amsterdamsche effectenbeurs Na nauwelijks prijshoudende opening, terugloopende koersen. Beleggingen vast. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V K. L.K. Nederland 1940 I 4 1003,4 100% Nederland 1940 II 4 98% 98 9/16 Idem niet bel. fac. 100% 100% Nederland 1938 3.3% 88%-89% 89%-89 9/16 Oost Indië 1937 3 89% 91 Oost Indië 1937 A 3 S75/8 89 DUITSCHLAND D Gr. b' '40 CL 6 I Konv Kas (m.v.) 4 - PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% - 93 N.-Holl. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 86% R'dam '37 I III 3% 8t% 84 15/16, Z.-Holland 1937 3 88 88% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 94 94 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 195 105 Ned. Ind Handelsb, A 134 136 Ned Handel Mij. c. v. A 127 126% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 10S%-113 113-109 Calvé Delft c v. A. 76% 75 Centr. Suiker Mij. 200 201% Fokker A. 194 194 Lever Bros en Unilever CV.A130-129 127-126 Ned. Ford 337% 339 Philips G B.V.A. 208-209% 20034-209% Philips pref. A 142 142% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 31%-30%' 31%-31% Beth. Steel c.v. A 873,4 -86% 89%-8S% Gen. Motors c.v. A. 53% 54 15/16 Kennecot Copper c.v. A. 39 11/16-39 39%-39 North. Am. Aviation C.V.A. 18 18 Rep. Steel c.v. A. 27-26% 273,4-27%; U. S. Steel c.v. A. 72 5/16-71% 72%-725% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 261% 257% Kon. Petr. 275%-273 275%-271% Buitenland. Shell Union c.v. A. 123,4-12%" 12 11/16-12% Tide Water c.v. A. 11 %-ll% 119/16-11% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Arrierikalijn A 123%-122 124-122% Java Chlna-Japanlijn A. 163-160 160-158% Kon. Ned. Stoomb. Mij. na't bez. v. A 162 165-163 Kon. Paketvaart A. 24S3/4 ^246% Ned. Scheepv. Unie A. 1SS%-1S5% 189-186% Roft. Lloyd A. 151 152 Stoomv. Mij Nederland A 155 154% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 454-446 452-445 Javasche Cultuur 284 283 N.I.SU. 272 268 Ver. Vorstenl. Cult. 131%-129 130-127 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 204 Deli Mij c. v. A. 278% 275-273 Senembah 218-215 217-215 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 284-2S7% 287-281 Randar Rubber Mij. A. 2243,4 224% Deli Batavia Mij. A. 2233/4 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 7 Januari 19415 Relchsmarken 75.36; Belga s 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56: Lires 9 87; Deensehe Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eeniglng N V., Amsterdam. No. 877. Ge brengt geluk ln veler levenll

Schager Courant | 1941 | | pagina 2