r of moord? Japan slachtoffer van omsi GEEN bezoeken Firma J. OISEN Nationale Wedstrijd Hardrijden Zondag groot ijsfestijn Ambassadeur der VS. te Roiri: Geen bijzondere boodschap I. Toomstra Dzn„ IJSCLUB - KOLHORN voor AMATEURS een Tuindersfaedtijf te Kolhorn Predikbeurten Marktberichten DRAMA TE OSS BERECHT. Zes jaar te*en jeugdigen arbei der geëischt. In den nacht van 12 op 13 October heeft fte Oss een vechtpartij plaats gehad, welke aan Marinus Johannes den Brok het leven heeft gekost. Eenige uren nadien werd het lijk van den Brok gevonden, waarna de politie in de zaak sverd gemoeid. Onder leiding van den inspecteur van po litie Kniepstra werd een onderzoek inge steld, ten einde den dader op te sporen. Bij dit onderzoek kwam het volgende aan het Jicht. Dien nacht had Marinus den Brok, in ge zelschap van twee militairen, een bezoek gebracht aan de woning van den 22-jarigen arbeider A, W. M. van E., woonachtig te Oss. Van E. maakte zich daarop kwaad over de houding van B. en wilde hem aan de deur petten. Dat ging niet zoo gemakkelijk. Er ontstond een vechtpartij, waarbij den Brok een vuist slag te incasseeren kreeg. Van E. slaagde er in den Brok naar bui ten te werken, nadat hij geroepen had: „Er pit. Ik sla je er uit of ik steek je er uit" Een broer van van E., die dien bewusjen avond in de woning van van E. vertoefde, haalde deze naar binnen, waarbij hij tegen hem zei: „Wees maar voorzichtig met Den Brok, want die is in staat om je een mes tus- Bchen de ribben te steken." E. was echter op gesprongen en naar de keuken gegaan, en terwijl hij uitriep: „Ik laat me niet op mijn Jcop zitten" is hij naar buiten gerend, in de richting van den Berghemschcnweg. Op den Bcrghemschenweg ontmoette van jE. weer den 40-jarigen Marinus den Brok. Tusschen beiden ontstond toen een vecht partij. Hierbij heeft van E. zijn tegenstander met een mes in de borst gestoken, waarbij een jslagader werd getroffen. Tengevolge van een inwendige verbloeding js Brok toen overleden. Aan de band van de resultaten van het onderzoek, werd de 22-jarige arbeiders van E. els verdacht van moord gearresteerd. Gisteren stond hij voor de Bossche recht bank terecht. Hem was primair doodslag ten Jaste gelegd en subsidair mishandeling den kiood tengevolge hebbend. Bij'het verhoor verklaarde van E. dat bij Üe ontmoeting op den Berghemschenweg den Brok had uitgeroepen: „oh, ben jij daar!". Den Brok heeft hem toen met een groot Üolkmes aangevallen en verschillende malen paar hem gestoken. Eenmaal is van E. daarbij in de heup ge- jh'offcn. Van E. heeft toen een mes getrokken en •heeft zooals hij beweerde uit zelfver dediging. daarmede naar den Brok gestoken. De president en ook de officier van justitie Vroegen aan den verdachte ofr het voor hem noodzak el ij ijk was, den Brok met een mes te steken. Hierop antwoordde de verdachte: „Als ik hem niet gestoken had, dan had hij mij dood gestoken." De verdachte voegde er nog aan toe, dat hij den Brok niet opzettelijk heeft jdood gestoken. Hij beweerden den Brok niet eens te ken- tien. Op den Berghemschenweg wist hij ook niet, dat de persoon, die hem aanviel, den Brok was. ij het getuigenverhoor verklaarde de in specteur van politie Kliepstra, en de agent van politie G. de Haan, dat verdachte opvlie gend van aard is. Overigens staat hij niet ongunstig bekend. Den Brok daarentegen stond ongunstig he tend. De officier van justitie zeide in zijn re Quisitoir, dat vast kwam te staan, dat nie- man anders dan van E. den dader kon zijn. De verdachte bleef aanvankelijk ontkennen den steek te hebben toegebracht. Ten slotte toen hij inzag, dat ontkennen niet meer hielp, legde hij een bekentenis af en gaf toe iden Brok van het leven te hebben beroofd. Hij voegde er onmiddellijk aan toe, dat iSiij dat niet opzettelijk had gedaan, en dat ihij nooit den opzet heeft gehad den Brok te idooden. De officier was van meening. dat uit de bekentenissen van den verdachte en uit de Verklaringen der getuigen is komen vastte Slaan en bewezen, dat de verdachte zich jaan doodslag beeft schuldig gemaakt. Over den verdachte is een psychiatrisch rapport uitgebracht en de conclusie daar van is, dat de verdachte toerekeningsvat baar is. De Officier eischte tegen den ver dachte wegens doodslag een gevan genisstraf van zes jaar. De verdachte betoogde hierna meï klem, idat hij nooit de bedoeling heeft gehad den Brok van het leven te berooven. Hij was huiten gerend alleen maar biet de bedoeling om aan den Brok te ver bieden nog ooit bij hem aan huis te komen Indien hij niet door den Bok was aange vallen. dan zou hij zelf nooit een mes heb ben getrokken. Den Brok heeft hem willen dood'en en bij. verdachte, heeft slechts uit noodweer gehandeld. De verdediger betoogde hi.erna, dat niet bewezen is, dat de verdachte zich aan dood slag heeft schuldig gemaakt. T>e opzet bij den verdachte om te dooden kan niet be wezen wórden. Niet uit het feit, dat de ver dachte in een lievige gemoedsbeweging den Brok is achterna geloopen en ook niet uit bet feit, dat hij een mes heeft medegeno men. Alles komt hierop neer: „Had de ver dachte hef bewustzijn van de gevolgen van fcijn daad?" Er zijn diverse punten die een beroep op noodweerexces mogelijk maken. Het slachtoffer immers had een dolkmes bij zich en zeer waarschijnlijk is het, dat M slachtoffer het eerst het dolkmes heeft getrokken en daarmede heeft gestoken. Be verdediger drong er dan ook met klem op aan den verdachte van de tenlaste leggingen van doodslag en zware mishan deling vrij te spreken. Subsidair conclu deerde pleiter tot het opleggen van oen miktere straf. aan den Koning-Keizer De Amerikaansche ambassadeur, Philips, die zoo juist van een langdurig verlof te Washington in Rome is teruggekeerd, heeft aan Amerikaansohe journalisten verklaard, dat hij geen bijzondere boodschap van pre sident Roosevelt. voor den koning-keizer heeft meegebracht, en dat hij naar Rome is teruggekeerd om zijn normale taak te her vatten. In Italiaansche politieke kringen schenkt men aan deze verklaring groote aandacht, omdat hiermede, zoo constateert men, de nieuwste Engelsche propagandamanoeuvre door de meest bevoegde zijde is tegengespro ken. In dezelfde Italiaansche kringen her innert men er in dit verband aan, dat de vijandelijke propaganda zich op het oogen- blik met voorkeur mét Italië bezig houdt en daarmede 'kunstmatig den indruk wil wekken, dat de toestand in Italië moeilijk begint te worden. Van deze volkomen ver keerde veronderstelling uitgaande, heeft men de laatste .weken een gelieele reeks propa- ganda-manoeuvres kunnen waarnemen, wel ke begonnen is met een redevoering van Churchill op 19 December. AI deze manoeu vres, zoo betoogt men hier, zullen in Italië niets dan een fiasco opleveren, want Italië is vastbesloten den oorlog aan de -zijde van zijn bondgenoot Duitscliland tot de eind overwinning voort te zetten, zooals ook dui delijk blijkt uit de verklaring van den jong- sten Italiaanschen ministerraad. Gevaar voor een wereldoorlog Er is te Tokio geen officieel commentaar beschikbaar over de verklaringen, die Huil Woensdag heeft afgelegd ter ondersteuning van de wet op de hulp van Engeland voor de commissie voor buitenlandsche zaken van het huis van afgevaardigden der V. S. Diplomatiek waarnemers in Japan echter verklaren dat er niets nieuws is in de ver klaring van Huil. waarop commentaar zou kunnen worden gegeven, aangezien zij slechts een herhaling vormt van het „praatje om het haardvuur" van president Roosevelt en ook van Roosevelts boodschap pen aan het Congres, welke aantoonen, dat de Ver. Staten opzettelijk een verwrongen uitleg geven aan den ophouw van een nieuwe wereldorde door de spilmogendhe- dèn. ÏTUIls'-verklaring geeft, echter klèur aan het in omloop zijnde bericht, dat de Voreenigde Staten in samenwerkfrig met Grool-Rrittannië trachten een omsineelings- politiék te voeren tegen Japan, teneinde op te treden tegen het spooksel, dat door hun eigen verbeelding in het leven is geroepen in de Stille Zuidzee. Een uitdagende hou ding van de Voreenigde Staten echter, zoo nis die door Huil aam den dag is gelegd, dient er slechts toe een reeds ineewikkelden en dclieaten internationalen toestand nog te verergeren. Offirieele kringen te Tokio staan verbaasd over de voortdurende uitdagende, houding van de Voreenigde Staten jegens Janan met voorbijzien van de vredelievende, uitspraken van' verantwoordelijke Japansche staatslie den mot inhegrin van den minister van buitenlandsche zaken. Matsoeoka. Er wordt op gewezen, dat de fvndamen- leele politiek van Japan vastgesteld is door de afsluiting van het driemogendhedenpact en nooit zal worden aangetast door critiek van derden. Voorts wordt er te Tokio op gewezen, dat Hulls beschuldiging van Japan van beweerde eerzucht om 't geheele westen van do Stille Zuidzee te overheerschen ge baseerd is op een verkeerd begrip van Ja pans bedoelingen in den opbouw van een gebied van gepieenseh appel ij ke welvaart in Oost Azië. hetgeen zuiver economisch is én geen territoriale bedoelingen insluit. De zelfde kringen komen tot de slotsom, dat de koortsachtige inspanning van de Ver- egnigde Staten om niet alleen Groot Brit- tanje bij te staan, dat niet vijandelijk staat tegenover Japan, maar ook het Tsjoengking- regime, ernstig het egvaar met zich mede brengt het Europeesche conflict en het Chi- neeschJapansche conflict te doen worden tot een tweeden wereldoorlog. Volgens U. P. blijft men in diplomatieke kringen van meening dat zijn terugkeer de diplomatieke ontwikkelingen in de naaste toekomst zou kunnen beïnvloeden. In deze kringen wijst men er op, dat thans, nu Phillips weer te Rome is, Roo sevelt hier weer over een vertegenwoordiger beschikt, wiens rang als ambassadeur hem veroorlooft onmiddellijk persoonlijk contact met Mussolini of den KoningKeizer te zeken, indien hij in de toekomst opdracht zou krijgen een boodschap over te brengen. In verband hiermede wordt erop gewezen dat Mussolini nooit een zaakgelastigde bij afwezigheid van den ambassadeur ontvangt. Men neemt aan, dat Phillips zeer spoedig bi.i Ciano zijn opwachting zal maken. Er zou echter slechts sprake zijn van een beleefd- heidsvisite in verband met den terugkeer op zijn post. Gedurende zijn terugreis heeft Phillips de gelegenheid aangegrepen om met een aantal Amerikaansche diplomaten in Portugal en Spanje alsmede met de consuls van de V.S. te Genua, Turijn, Milaan en Florence van gedachten te wisselen. VOOR HET DUITSCHE LANDS- GERECHT. DE VERDUISTERING MISBRUIKT Er nog genadig afgekomen. Voor het Duitsche Landsgerecht te Zut- ph'en stonden terecht twee kooplieden uit Zwolle, de 21-jarige T. en de 20-jarige de V., die gezamenlijk in den nacht van 7 op 8 Oc tober j.1. een étalage hebben opengebroken Algemeen kennis geving. Heden overleed in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootva der, Zoon en Broer, de Heer in den ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam, P. TOORNSTRA— Schriekcn. Nieuwe Niedorp, 16 Jan. 1941. De teraardebestelling zal plaats hébben op Maandag 20 Jan., des nam. 2 uur, te Nieuwe Niedorp. 2 Vrienden, 24 met goede Rijksbetrekking, z. serieuze kennism. m. 2 aardige Meisjes. Br. liefst m. foto, welke terug- gest. wordt, onder po. 456 Bur. van dit blad. Wegens ziekte kunnen wij voorloopig Onze zaak is gesloten van 1 tot 2 nor en 's avonds na 6 Te koop: ELECTR. VOORRUITVER- WARMER, klein formaat. Avisol (Antie- vries) en een doos Simoniz. Winkel, A 62. (IJs en weder dienende) Onder auspiciën van den. K.N.S.B. op ZONDAG 19 JANUARI Afstanden 500, 1500, 5000' M. Prijzen medailles en kunstvoorw, Inschrijving J. KOOIJMAN, Tel. 331 (K2243), Kolhorn. Schitterende banen. Nederlands beste rijders zijn naast den kampioen geïnviteerd. TE KOOP GEVRAAGD: waarbij het land aan éën stuk ligt, oppervlakte van 4 tot on geveer. 8 bunder. Brieven aan den Kassier der Coöp. Boeren leenbank. J.. DU BURCK,' Zuid- scharwoude. Te koop: 3000 Kg. Gerstestroo en 700 Kg. Voeraardappelen. H. A. VAN KUIJEREN, Boer- mansweg 22, Anna Paulowna. Te koop: ZWARE DRACHTIGE ZEUG, 1 Febr. kunnende werpen. A. HARTEN, Kanaadijk 80, Bergen (N.-H.). Te koop: Prima HAARDKACHEL, op kunnende koken. Te bevra gen hij Burg. Lovinkstr. 33, Breezand. Gevraagd: EEN WERKJONGEN, liefst kunnende melken, bij Tj. GROOT, Langercis, N. Nie dorp. van den schoenenwinkel van Bata te Deven ter. In totaal hebben zij 40 paar kousen eii 4 paar schoenen gestolen, welke zij in Zwolle aan den man trachtten te brengen voor respectievelijk f0.75, fl.— cn f2.—. T. lukte het uit de voorloonige hechtenis te vluchten, waarna hij zijn medeweerkcr aan'den in braak ook in vrijheid hielp. Beide verdach ten bekenden, het ten laste gelegde. Staats- anwalt dr. Koblivz zeide, dat volgens liet Duitsche recht deze vergrijpen zeer zwaar gestraft worden, omdat zij zijn gepleegd on der de bescherming vaii de verduistering. Wie van de verduistering, welke wordt be volen tot beveiliging van het land tegen vij andelijke vliegeraanvallen, misbruik maakt, vergrijpt zich volgens Duitsche- opvatting ten ergste aan de algemeene veiligheid. Daarom dient dit geval streng te worden ge straft. In het Duitsche recht wordt rekening gehouden met deze gezichtspunten, in de Nederlandsche rechtspraak niet. Vandaar dat het Duitsche recht hier behulpzaam is. Nu kunnen inbrekers zooals de beide betrokke nen in deze zaak, waarin is verdisconteerd, dat zij de veiligheid van het Nederlandsche volk tijdens de verduistering in gevaar heb ben gebracht. De minste straf in het Duitsche recht voor dit soort delicten is een jaar gevangenis. Te gen T. eischt hij een jaar en drie maanden, tegen de V. een jaar en twee maanden ge vangenisstraf. De rechter, dr. Topich; bepaalde de straf op een jaar en drie maanden voor T. en een jaar vogr de V. Hij motiveerde dit vonnis mpt te zeggen, dat ook hij de misdaad zeer zwaar vond. -Het volkwmoét -worden be schermd tegen-misdaden-als de onderhavige. Spr. liet zich leiden door de omstandigheid, dat verdachten volmondig hekend hadden, hun ieugd en de zekere mate van nood, waar in zij waren komen te verkeeren. Uit onze omqevinq De revanchewedstrijd van Bergen? Dat Kolhorn op ijssportgebicd in het gehee le land een groote bekendheid geniet, is voor een groot deel te danken aan het actieve ijs- clubbestuur, wegens haar groote organisatie vermogen en het op zoo juiste en goede ma nier van verzorging der ijsbanen. We kunnen hieraan toevoegen, dat Koïhorn's ijsbanen ge rangschikt zijn als no. 2 in Nederland. Groo te gebeurtenissen op ijssportgebied staan ons dan ook zonder twijfel te wachten. Zondag a.s. wordt een groote amateurswedtrijd ge houden, onder auspiciën van den K.N.S.B. op de 500 1500 en 5000 M. De prijzen zul len uit medailles en kunstvoorwerpen be staan. Voor dezen wedstrijd zijn naast den kampioen, Nederlandsch beste rijders geïnvi teerd, en van verscheidenen mocht het IJs- clubbestuur reeds een toezegging ontvangen. Wij voorspellen een vinnigen strijd, die wc „de Revanchewedstrijd van Bergen" zouden kunnen noemen. Voorts kunnen we mededeelen, dat het in de bedoeling ligt, om *s avonds na de prijsuitreiking de kampioenen te huldigen, waarbij de beschermheer van de IJsclub, de Edelachtb. Heer G. G. Loggers, ook aanwezig zal zijn. Na afloop hiervan zal in café Droog een gezellig ijsfeest worden gehouden Hieronder laten we den uitslag volgen van de gisteren gehouden estafettewedstrijd voor heeren: le prijs D. v. d. Klooster, 2e prijs K. Reine (Barsingerhorn), 3e prijs J. P. Pool, 4e prijs Antoon v. d. Krecke, 3e prijs S. Vries. Wij verwachtenvanmiddag ook veel be langstelling bij den grooten af val wedstrijd hardrijden om flinke geldprijzen. Om steeds op de hoogte te blijven van de alhier plaats hebbende wedstrijden, volge men geregeld de advertenties in de Scliager Courant. WARMENHUIZEÜ GESLAAGD. Voor het voorloopig diploma machinist slaagde de heer C. J. Groot, alhier. WlERINGERMEEJt W1EBINGERWERF. OP STORM VOORBEREID. Het graanpakhuis van. den heer Hoog land, dat bij de jongste storm zwaar ge teisterd werd. wordt nu voorzien van een nieuw dak, doch niet meer van golfplaten maar van planken met pannen. LANGENUIJK BROEK OP LANGENDUK BURGERLIJKE STAND DECEMBER 1940 Geboren: Evert Marinus, zoon van Eevert J. Schooneveld en Adriana J. van Sorge; Simon, zoon van Simon Biersteker en Geertje Wagenaar; Margaretha, dochter van Klaas Bak en Anna Tesselaar; Johannes Fran?ois, zoon. van S. van Berkum en A. M. Boendermaker. Overleden: Maartje Blom, oud -85 jaren, Aagtje Meurs, oud .49 jaren, Klaas de Vet, oud 79 jaren. Ingekomen personen: Trijntje Renema, van Naarden n. 389; Maarten Kaas, van Winkel n. no. 39; Stijntje Mulder, van Ob- dam n. no. 272; Breglje Bakker, van Am sterdam n.no, 108; Grietje Gleinis, van Bar singerhorn n. o. 405; El. Schooevekl, v. Ha ren n. 237; Grig. Wokke, van Heerhugo- waard n. '171. Vertrokken personen; Rietske J. S. Dijk. n. Grijpskerk van 620b; Ahram Bak en ge zin n. Anna Paulowna v. 572; Trijntje Re- nemae van 389 naar Naarden: Doutzen Mo lenaar van 344 naar Fërwerderadeel. KOORDSCHARWOUDE EEN ONGELUKJE Bij het houthakken heeft de heer W. S. van de Spoorstraat alhier een stuk hout tegen z'n hoofd gekregen, zoodat doktershulp noodzakelijk bleek. Dr. Wilmink uit- Zuid- Scharwoude verleende de eehste hulp. ZUIDSCHARWOUDEN - MET DEN IJSBOEIER. De tuinders hebben de vaargeul gisteren weer met den ijsboeier open gemaakt, om liet zoodoende mogelijk te maken hun kool per vaartuig naar de veiling te brengen. De prijzen van de kool zijn er nog niet naar, om veel vrachtkosten woor vervoer per as te betalen. VERDUISTERINGSLAMPEN. We vernemen, dat hier eerlang eenigc verdinstcringslampen zullen worden aan gebracht^ ARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND. Gisteren is een drietal arbeiders uit deze gemeente naar Duitschland vertrokken, om daar te werk te worden gesteld. Voor zoo ver ons bekend, zijn het de. eenigen, die voor Duitschland zijn goedgekeurd. Verre weg het grootste deel moest worden .afge keurd. tiüUGWOUD VEEFONDS. Woensdag 13 Januari heeft het Onderling Veefonds ten huize, van den heer J. Modder haar jaarvergadering gehouden. De di recteur, de heer L. Glas. heette allen welkom. De notulen gelezen door den secretaris, den heer Schilder, werden onder .dank goedge keurd. Namens.de commissie vooahet nazien.der rekening, brengt de heer N. Rood Az. verslag uit. Met het batig saldo van vorig jaar, be droegen deontvangsten van de koeien f 3471.82; uitgaven f 3282.07; in kas f 189.75. Voor de hokkelingen eveneens met het batig saldo van het vorig jaar: ontvangsten f 159.62, uitgav f27.28; in kas f 132.34. Met dank voor het accuraat beheer, wordt de rekening goed gekeurd. De aftredende keurmeester, de heer P. Groen, wordt met algemeene stemmen her kozen. De aftredende commissieleden, de heeren P.'Vlaar en S. Rinkel, worden, vervangen door dc heeren A. van Diepen en S. de. Beurs. Voorzitter deelde mede, dat de heer G. Glas aan de Gouw wegens gezondheidsredenen voor keurmeester en taxateur heeft bedankt. Het spijt voorzitter en hij spreekt namens liet bestur en leden dat de heer Glas dit besluit heeft moeten nemen, .omdat wc in hem een uitstekende kracht zullen moeten missen cn het niet gemakkelijk is een plaats vervanger te vinden. Met groote meerderheid van stemmen wordt de heer J. Glas gekozen. Een paar gevallen van onvoldoende uit- keering worden door de vergadering behan deld en voor beide partijen wordt een gun stige oplossing gevonden. Besloten wordt, de vergoeding voor vracht naar Purmerend vanafgekeurd vee iets te verhoogen, in verband met de buitengewone omstandigheden. De directeur deelt voorts mede, dat het fonds geen schade uitkeert in geval het vee door cenig oorlogsgeweld wordt getroffen. Vele dieren zijn alreeds verzekerd door de zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, doch voor andere moet men zelf hel risico dekken. Bij de rondvraag brengt voorzitter woor den van dank aan den aftredenden keur meester, den lieer Glas, en wensc.ht hem een spoedig herstel toe. Met den wcnsch het volgend jarfr onder gunstiger omstandighe den te .vergaderen, sluit spr. de vergadering. ZONDAG 19 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorni. 10.30 uur. Ds. Kapteyn. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eenigenburg, voorm.-11 uur. Ds. Witkop. Si. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Vorstman. Noord-Zijpe cn Petten, geen dienst. Groet, zie Schoorl. Schoorl, yoorm. 10 uur, Ds. Boeke. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, vm. 10.30 uur. Ds. v. Wichen. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. P. Prins van Wijngaarden. Bevestiging Kerkeraadsleden. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Oude Niedorp, geen samenkomst. Anna Paulowna, nam. 3 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Spanbroek/Opmeer, geen dienst. Oudkarspel, voórm. 10.30 uur, Ds. Nell. Bevestiging -ambtsdragers. Xoordscharwoudc, geen dienst. Winkel, nam. 3 uur, Ds. Boeke. Middonmeer, voorm. 10.30 uur. de heer A. Kalis. Slootdorp (Vereen, v. Vrijz. Herv.), nam. 2.30 uur. de heer A. Kalis. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Den Oever. naro.~&30*uur, Ds; Van Beek. Heerhugo'waard, voorm. 10.30 uur, Ds. de '•■Moovv i:: Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, voorin. 10.30 uur, Ds. Krop. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Ooster haan. Nieuwe Niedorp. geen dienst. Hippolytushoef. geen dienst. GereL Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Veenhuizen, van Den Hélder. Nam. 2.30 uur. Ds./Veenhuizen. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. H. Avondmaal. Nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Nabetr. Wiëringerwerf, voorm. 10 üur en1 nam. 3.30 uur, Ds. van 'Twillert. Middenmeer. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Cand. S. J. Ridderbos, van Kampen. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de hepr Boon. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur en nam. 2.30 uur. de lieer F. van Rossum. Wieringerwerf, voorm. 10 uur. Ds. v, d. Poll. Slootdorp, voorm. 10 uur, Cand. Joncreboer. Middenmeer, nam. 2.30 uur. Ds. v. d. Poll. Schagerbrug. Chr. .Tongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het E van ge 1 i sa f j' ege.bouw. E. V. „Maranatha". Bergen (dr. van Polflaan 1). voorm. 10.30 uur, Cand. Kloosterman, van Schevè- ningen. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 3.30 uur. de heer Th. J. v. Deurzen, Lt. van het Leger des Heils. SCIIAGEN, 16 Jan. .298 Geldekoeien vette Centrale; 7 kalf- koeien 300—470; 8 vaarzen' 225—3-40; 6 gras kalveren 150—200; 29 nuchtere kalveren, Centrale; 15 schapen vette 45—66; 32 over houden 3542.50; 8 varkens magere 3550; 44 biggen 2030; 8 konijnen 1—4; 9 kippen 1—3. ZWAAG. 15 Jan. Veilingsvereen. „Bangert. en Omstreken". Uien 4—5. bieten 2.8Ó. prei 11—16. Savoye kool 3.704.10, witte kool 2.gele hew. kool 3.504.40. roode kool 4.105.50. boeren kool 3.904.60, spmitkool 1639. witlof 19 21.60. breek neen 3.60 waschpeen 13.an dijvie 1719. knolselderie A 1011, idem B 2.50—6.5Ó. Goudreinetten 1123. Cóx's Orange pinp.in 3010. Zoete app. 15.Cnm- tesse de Paris 2125. Coaference 2528. Le^ ai non t 2536. Wesfl. Louw 1417, Gratijooï 17. IJshout 18. WARMENHUIZEN, 16 Jan. Uien f 5.roode kool f 5.50; gele kool f 4.40; Deensehe witte kool 3.90. Aanvoer 250 kg. uien; 39050 kg. roode kool: 4200 kg. gele kool; 36675 kg. Deensehe witte kool. BROEK OP I.ANGEXDTJK. 16 Jan. 24000 kg. roode kool f 5.50; 26000 kg. ge le kool f 4.40; 64700 kg. Deensehe witte kool f 3.90: 6000 kg. uien f 5.grove uien f 5. 500 kg. peen f 3.60 NOORDSCHARWOtTDE. 16 Jan. 36200 kg roode kool f 5.50; 11.400 kg. ge le kool f 4.40; 106000 kg. Deensehe witte kool f 3.90; 5000 kg uien f 5.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3