Buyen wint te Kolhorn Laogedijk onbetwist heerscher op de 500 meter Jan Langedijk eerste te Nieuwe Niedorp SNEEUW. Gistermorgen bij het ontwaken zullen vele Langendijkers verrast naar buiten hebben gekeken. Er was gedurende den nacht een hoeveelheid sneeuw gevallen, welke deed herinneren aan den vorigen strengen winter. Op sommige plaatsen, waar het wat opgesto ven was, lag de jsneeuw een halve meter hoog. De straat was bijna onbegaanbaar. Melkwagens cn autobussen hadden een moei lijke rit, terwijl fietsen zoo goed als uitgeslo ten was. Verscheidene ingezetenen hebben 's mor gens vroeg al het initiatief genomen,, de sneeuw weg te ruimen, zoodat het op ver scheidene plaatsen spoedig ruim was. De dooi, welke na dezen sneeuwval intrad, deed daar de rest, zoodat de straat daar spoedig heelemaal schoon was. Wanneer de reeds verleden jaar gewensch- te samenwerking van de Langendijker ge meenten om ten aanzien van het sneeuwrui men gezamenlijk op te treden, tot stand was gekomen, zou deze dienst Zondag zeer goed werk hebben kunnen verrichten. Maar dat wacht zekeb op Langendijk één. Voor de diverse'ijsclubs. die veel werk ge maakt hadden van hun ijsbanen, was deze sneeuwval weer een flinke strop. ZUIDSCHARWOUDE. ARBEIDERS VERSAOEN NIET. In de vergadering van de afdeeling Zuid- scharwoude van den Ned. Bond van Arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf heeft de voorzitter, de heer K. Klif fen, de aanwezigen een hartelijk woord van welkom toegesproken. Het ledental -is goed op peil gebleven. Dat kan als een Verheu gend feit worden vastgesteld. Op het oogen- blik is alle strijdkracht der arbeiders wel noodzakelijk. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden vastgesteld. Ten aanzien van het looncontract werd me degedeeld, dat gepoogd zal worden het con tractloon in 19411942 verhoogd te krijgen. Dit is zeer wenschelijk in verband met de enorme prijsstijging van de kosten van het levensonderhoud. De Federatie Alkmaar van den Landarbei dershond heeft besloten, te Zuidscharwoude een feestavond te houden voor leden en niet- leden. Deze uitvoering is vastgeseld op 16 Februari in de zaal van den heer P. Kramer. Een kleine afleiding in dezen vorm is voor de arbeiders wel gewéhsoht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende hoeren K. Kliffen, P. Kist en C. Swart weer herkozen. Na nog ccnige besprekingen volgde sluiting dezer goedgeslaagde vergadering. NOORDSCHARWOUDE. TERAARDEBESTELLING A. BARTEN Pz. Zaterdagmiddag is in alleh eenvoud op de algemeene begraafplaats alhier, 't stoffelijk overschot van wijlen den heer A. Barten Pz., aan den schoot der aarde toevertrouwd. Er was veel belangstelling. Velen waren naar het kerkhof gekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Wij merkten o.m. op den burgemeester dezer gemeente, Jhr. A. L. van Spengler, de beide wethouders, de heeren Kooij en Schrijver, vertegenwoordi gers van het bestuur van den Noordschar- wouder Polder, van het schoolbestuur van de School met. den Bijbel, de A.-R. kiosvereeni- ging en velg anderen. Aangezien het den wensch van den over ledene was, dat niet aan het graf gesproken zou worden, heeft ds. Richel de belijdenis van het christelijk geloof voorgelezen, waar na hij voorging in gebed. Hiermede was deze korte plechtigheid ge ëindigd. OUDKARSPEL. LOOP DER BEVOLKING. De lop der bevolking gedurende' het jaar 1940 was als volgt: Geboren 16 jongens. 11 meisjes, totaal 27; Gevestigd 86 mannen, 89 vrouwen, totaal 175; Totaal 102 mannen 100 vrouwen samen 202. Overleden 16 mannen, 7 vrouwen, totaal 23 personen. Vertrokken 40 mannen, 45 vrouwen, totaal 85 personen. Totaal 56 mannen, 52 vrouwen samen 108 personen. De bevolking per 31 December 1939 was 927 mannen, 826 vrouwen, totaal 1753. De bevolking per 31 December 1940 was 973 mannen, 874 vrouwen, totaal 1847 perso nen. De bevolking is dus' toegenomen met 94 personen, waarvan 46 mannen, 48 vrou wen. Het aantal huwelijken was 10, er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. SLACHTOFFER OVERLEDEN. De heer P. O. uit Zuidscharwoude. die Vrijdag hij zijn werkzaamheden hij den heer De B. alhier ernstig gewond geraakte, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de verwondingen overleden. Over de toedracht van het ongeluk ver nemen wij nog. dat de heer O. op 't land bezig was met rnestriiden. Toen het paard, dat voor de mestkar gespannen was. op een gegeven odgenblik. doordat een passeerendo voerman zijn gespan aanvuurde door „vort" te roepen, ging loopon. wilde O. het dier te genhouden. Hij greep mis en kwam te val len, waarna de kar hem over het lichaam ging. Hoewel zijn toestand zich 's avonds niet ernstig liet aanzien, is deze 'snachts plotseling verergerd en is de heer O. overle den. De heer O. was ongeveer een half jaar *ehUWd" BERGEN BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdagmorgen is de boerderij van den heer Veelte aan den Groeneweg gelegen, totaal door brand vernield. De oorzaak is onbekend. Men vermoedt echter, dat een vuile schoorsteen den brand heeft veroor- Duitsche militairen verrichtten het blus schingswerk, zoodat de brandweer uit Ber gen geen dienst behoefde te doen. Van den inboedel kon bijna niets worden gered, terwijl .van de boerderij slechts de kale muren overbleven. ••I TOONEELVER. „DE MASKERSPELERS". „In den nacht van 23 April", oomedie in drie bedrijven door Johan van Doorn. In den nacht viel er een schot, in den trein tusschen St. Quentin en Parijs en dit schot maakte een einde aan het Jeven van mon sieur Roache. Hubert Bouvard, een particu lier detective werd met het onderzoek be last en vond in de kast van mevr. Rouache (Greet BeeldmanRensink) een flesch wijn, waarvan de inhoud vergiftigd was. Monsi eur Picard, Commissaris van Politïe (Wim Beeldman) had in hef eerste bedrijf een on derhoud met den detective (Chris Meijer) en voor laatstgenoemde stond het vast, dat de echtgenoote van den ongelukkige den moord had gepleegd Dit was voor hem des te pijnlijker, omdat Jeanette Rouache een oude liefde van hem was. Maar de detecti ve die in de coupé waar Rouache vermoord werd. een knoop had gevonden van de mantel van diens echtgenoote, twijfelde nu geen moment meer. Totdat in het laatste bedriif de onverwachte oplossing kwam, dat hef dienstmeisje van Mevr. Roache. waarmede de vermoorde een liaison had, den mantel van haar mevrouw had gedra gen. Wét de vergiftigde wijn betreft, daar had had mevr. Roache zelf willen drinken, onidot ze genoeg had van haar altijd dronken echtgenoote. Op een intiem familiefeestje in III kwam héél onverwachts de oplossing, een oplossing welke zeker niemand had ver wacht. Het eerste bedrijf was leeg en zonder ac tie. De Commissaris (W. Beeldman) en Hu- hert. konden er samen ook niet veel meer van maken. Het was een raden en gissen: een hol gedaas van woorden. Maar in II n tït veranderde de situatie belangrijk. Hube*t had al zijn jeugdvriendinnen en vrienden op een intiem avondje genoodigd. Er werd geschertst en gedanst en heerlijk was de creatie van Cécile Dupare (Mevr. Wies Meiiervan Geemen). die als echte Xantippe bewonderenswaardig spel te zien gaf. Trouwens, er werd door allen zeer .goed gespeeld'; het spel was vlot en in nlle op zichten af. Het deed onze bekende amateurs vereeniging weer alle eer aan, mede door de uitstekende regie van den heer Gerrit Koopman, die zelf de rol van butler had op zich genomen en ons prachtig bebeerscht en sober snel deed zien. Bravo! D° décors en het kap werk van de firma Michels" uit Amsterddm waren tot in de puntjes verzorgd en zoo werd ook deze voorstelling weer een groot succes voor de Maskerspelers. Een luid applaus aan het einde van elk bedrijf bewees boe intens het publiek met het spel medeleefde en de voorzitter van de Berger ÏJssport Vereeniging, de heer A. van Reenen was zeker de tolk van allen, toen hij met enkele woorden van dank een fraaien ruiker bloemen aanbood aan mevr. BeeldmanRensink, als een bewijs hoezeer de B. Y V. de geste der Maskerspelers had op prijs gesteld, om de voorstelling een week te verschuiven. Na afloop volgde een gezellig bal, dat net overgroote deel van het publiek nog geruimen tijd bijeenhield. Alles tezamen een mooe opvoering. KOEGRAS JULIANADORP. DISTRIBUTIENIEUWS Zij, die volgens de eerder bekend ge maakte normen voor verstrekking van vet kaarten of toeslagkaarten voor textielpro ducten in aanmerking komen, dienen een daartoe strekkend aanvraagformulier af te halen bij den distributiedienst, Spoorstraat 44, Den Helder. Gelegenheid daartoe bestaat op Maandag 20 Januari tlm Donderdag 23 Januari 1941. Dit formulier moet nauwkeurig worden ingevuld en bij de uitreiking der kaarten, tezamen met de distributiestamkaarten der gezinsleden worden overlegd. Hoofden van gezinnen, waarvan het'ge zinsinkomen boven de gegeven normen ligt, behoeven geen formulier in te leveren. Wanneer de textielkaarten, toeslagkaar ten en boter en vetkaarten zullen worden uitgereikt, zal nog nader worden gepubli ceerd. Zware en zeer zware arbeid. Arbeiders, die zwaren of zeer zwaren ar beid verrichten, ontvangen als extra kaar ten uitsluitend vetkaarten en wel: voor arbeiders, die zwaren arbeid ver richten, één halve vetkaart extra. voor arbeiders, die zeer zwaren arbeid verrichten, twee vetkaarten extra. Deze extra vetkaarten zullen' tegelijk met de extra brood- en vloeschkaartcn in het tijdvak van Maandag 20 tlm Donderdag 23 Januari 1941 worden uitgereikt. Extra zeep. Werkgevers, die arbeiders in dienst heb ben, die tengevolge van hun werkzaamhe den aan sterke vervuiling van lichaam of kleeding zijn blootgesteld, kunnen van Maandag a s. af tot en met Donderdag a.s. hij den distributiedienst' een aanvraagfor mulier MD 80 voor het. verkrijgen van ex tra rantsoenen zeep ten behoeve van bo vengenoemde arbeiders afhalen. Zelfstandige arbeiders, die een bedrijf of beroep uitoefenen, waarbij zij in sterke mate aan vuilworden zijn blootgesteld, kunnen eveneens een aanvraagformulier afhalen: Aan individueele arbeiders van een be drijf worden geen formulieren uitgereikt. Aan de werkgevers, aan wie destijds reeds extra bonnen voor dit doel zijn ver strekt, zal bovendien een formulier MD 99 worden verstrekt, waarop eventueele mu taties in het aantal arbeiders, dat in hun bedrijf werkzaam is, moeten worden aan- geteekend Beide formulieren moeten weder uiterlijk Zaterdag 25 Januari a.s. bij den distribu tiedienst zijn ingeleverd ZIJPE SCHAGERBRUG LUCHTBESCHERMING De afdeeling Zijpe van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming' hield gisteravond een algemeene vergadering in 't café van den heer H. v. d. Poll te Sclia- gerbrug. Na opening door den voorzitter, den heer notaris H. J. van Veen, las de secretaris de notulen der vorige algemeene vergadering. Volgens het reglement moesten de heeren pastoor Oltshoorn te Burgerbrug, notaris v. Veen en L. Schilder aftreden. In hun plaats werden gekozen notaris v. Veen, pastoor Molenaar en den heer Zwart te 't Zand. I)e vergadering stelde het ten zeerste op prijs, dat de voorzitter zich de benoeming liet welgevallen. Daarna 'keken de heeren Nieman te Schagerbrug en K. Vader te Stolpen de re kening en verantwoording van don heer J. P Geense na en bevonden de bescheiden in uitstekenden staat, waarvoor den pen ningmeester door den voorzitter dank werd gebracht. Vexwolgens hield de heer W. de Vos, in structeur der N. V. L. zijn inleiding over zelfbescherming en wees er in het bijzon der op dat van den moed, het mox*eci der bewoners van een huis, veel afhangt, veel meer dan de meeste menschen heseffen. In den practijk (b.v. in Den Helder) is wel gebleken, dat als men durf heeft en voort varend is, brandbommen heel goed uit het huis kunnen geworpen worden, terwijl men de hand beschermd met een dweil of zak. Een begin van brand is dikwijls in den kiem te smoren met een emmer water, de brandbom is slechts met zand onschadelijk te maken. Terwijl hij verschillende soorten bommen behandelde, legde hij er den na druk op, dat een tijdbom een cylindervor- mig gat maakt, daaraan kan men hem her kennen. De omtrek wordt dan direct afge zet gedurende 6 a 7 dagen, want in dien tijd is het elk moment mogelijk, dat een ont ploffing volgt. Een speciale afdeeling van de Duitsche weermacht demonteert daarna pas den bom. Daarom is het steeds nood zakelijk zijn voornaamste papieren in een koffertje b.v. bijeen klaar te hebben staan, anders laat men die achter en komt met een rattenval of een oud paar pantoffels in cle hand het huis uit. Met volle aandacht volgde men de behan deling der verschillende onderdeelen als schuilplaatsen, schuilkelders, richtingslich- ten. enz. enz. Verschillende vragen werden gesteld en naar genoegen beantwoord. Do voorzitter sprak zijn waardeering en dank uit aan den spreker, hij hoopte, dat deze voor een talrijker publiek nog eens zoo'n heldere uiteenzetting wilde geven, want hoe beter de menschen op de hoogte zijn, hoe minder slachtoffers er vallen en hoe minder schade wordt geleden. OUDESLUIS. JAN GOET DOET HET GOED! Dat een gewone amateur-hardrijder in een stuk of vijf wedstrijden in het. hardrijden op schaatsen een honderd daalders „in de wacht sleept", dat mag toch zeker wel in de krant! De heer Jn. Ooet alhier vertoon de dat brnvourstukje. Bravo! Bravissimo! .Tan! Verschillende andere dorpscenooten probecren hem die kunst af te kijken en sommigen reeds met succes. HARENKARSPEL DIRKSHORN. ACTIEFI Toen wij gistermorgen de buitendeur openden, werd ons oog getroffen door de groote hoopen sneeuw, die deden denken aan den onvergetelijken winter van 1940. In den loop van den dag heeft een vracht auto, wel kg gespannen was voor oen sneeuw schuiver, de wegen zoo goed mogelijk vrij gemaakt. Onze dank aan den heer C. de Vries en zijn mannen is zeer zeker op zijn plaats. WAARLAND VERGADERING MIDDENSTAND. De R.K. Middenstandsvereeniging te Waar land hield hare algemeene jaarvergadering ten locale van den heer Corn. van Ophem alhier. Uit het financieel jaarverslag van den penningmeester de lieer B. Groot bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 144.60 terwijl de uitgaven beliepen f 97.54, alzoo een voordeelig saldo van f 47.06. De Bestuursverkiezing werd met goed vinden van de vergadering uitgesteld tot de eerstvolgende ledenvergadering. Verschillende ingekomen stukken werden ter vergadering behandeld, waarbij werd besloten f 5.te offeren voor Santo's. Hierna volgde nog een gratis verloting. DAMMEN. De uitslag der alhier gehouden linge competiewedstrijden in de 11e luidt als volgt: 1e klasse: Nic. VolkersP. Beemsterboer Ar ie RuiterG. Borst G. JonkerAd. Bruin A. KomenP. Dekker Corn. Bakker—Nic. Bruin 2c Klasse: \V. ZwagermanJ. Dekker W. NoordstrandC. Pater D. v. d. GulikG. Dekker P. NoordstrandJac. Schrama J. Bos—J. Bakker Fr RuiterNic. Pancras onder-, ronde 2—0 2-4) 1—1 0—2 0—2 0-2 0—2 0-2 0—2 0-2 0—2 NIEUWE NIEDORP DAT IS WELKOM. Door het gemeentebestuur zijn een dertig tal iepenboomen, welke door iepziekto zijn aangetast, beschikbaar gesteld voor werk- loozen cn voor andere personen uit deze gemeente, die hieraan behoefte hebben. VANGEN MAAR. Aan den beer J. v. d. Molen te Moerbeek, is vergunning verleend door den heer Com missaris der Provincie om mollen te vangen in deze gemeente en in de gem. Winkel. GOEDGEKEURD. Door den Regeeripgscommissaris voor den Wederopbouw is goedgekeurd de verbouw van de woning van den heer J. Bosman, al hier. STEUN COMITé B. De commissie voor den B-steun heeft de zer dagen vergaderd over do vferdeeling der gelden over het jaar 1940 Aan 17 werklooze arbeiders is een bon uitgereikt -voor. den aankoop van manufac turen, benevens aan 14 kleine boeren en tuinders van de B.-klasse. VAN HOORN LEGT HEM HET VUUR ECHTER NA AAN DE SCHENEN. (Van onzen sportverslaggever). i Buyen en zijn trainer. (Foto-archief). Buyen moest gisteren op de baan van de Kolhorner IJsclub bewijzen, dat hij de kampioenstitel waardig is. Hij is daar, zij het met groote moeite in geslaagd, hoewel Van Hoorn hem het vuur na aan de schenen heeft gelegd. Op de 500 me ter moest hij in dezen jeugdigen rijder zijn meerdere erkennen, ter wijl hij op de 1500 meter eerste werd op 0.8 sec. gevolgd door Van Hoorn. Op de 5000 meter werd Lan gedijk onbetwist eerste met een voorsprong van 6.8 sec. op den kampioen Buyen. Ondanks cle slechte weersomstandighe den zijn er bijzonder snelle tijden gemaakt. Van Hoorn reed de 500 meter in den tijd van 47.6 sec. op 1,2 sec. gevolgd door Buyen. Langedijk werd hier vierde geplaatst met 0.1 sec. boven Schouten, die dezen afstand in 50 sec. precies reed. Zwanenburg en F.kelschot reden dezen af stand allebei in 50.8 sec. en moesten daar door de vijfde en zesde plaats deelen. De 1500 meter reed Buyen in den tijd van 2 min. 396 sec. op 0.8 sec gevolgd door Van .Hoorn, Door dezen gang van zaken bleef er spanning in tot de 50Ó0 meter ver reden zou worden, daar Van Hoorn en Buyen allebei een eerste en een tweede plaats bezetten. Langedijk had zich op de 1500 meter derde geplaatst met den tijd van 2 min. 46.7 sec. Zoo was de eerste plaats reeds voor hem verkeken. Schouten, die hier den vorigen keer op zoo fraaie wijze den eersten prijs in de wacht sleepte, stelude dit keer wel heel erg teleur. Hij wist het op de 1500 nieter niet verder te brengen dan de negende plaats met den tijd van 2 min. 55.8 sec. Zwanenburg bewees, dat er met hem niet valt te spotten en reed dezen afstand in 2 min. 53.7 sec., ondanks een valpartij en plaat ste zich zevende. Strijbis heeft hier wederom bewezen, dat hij op de lange afstanden nog heei goed mee kan komen. Hij plaatste zich vierde, door dezen afstand te rijden in 2 min. 48 sec., op 2 sec. gevolgd door Akerboom, die vijfde werd. De 5000 meter. En zoo werd aan de 5000 meter begonnen. Buyen en van Hoorn begonnen in een hoog tempo hun ronden te draaien. Gedu rende de eerste ronden kon van Hoorn het tempo goed volgen, doch langzaam aan zak te hij af cn hij eindigde 18.8 sec. na Buyen die na 9 min. 28 sec. rijden de finish pas seerde. Hierna kwamen Langedijk en Strij bis in touw en Langedijk heeft op dezen afstand bewezen, dat hij beter in vorm was dan in Bergen. Ronde na ronde iegde hij af in een enorm tempo, op den voet gevolgd door Strijbis, dien hij eerst eenige ronden voor het einde van zich af kon schudden. Aan het einde bleek, dat hij zijn 5000 me ter bijna 7 seconden sneller had afgelegd dan den kampioen en een tijd noteerde van 9 minuten 21,2 sec. Strijbis noteerde een tijd van 9 min. 28.4 6ec. en bleef daardoor slechts 0.4 sec. boven Buijen. Ook den strijd tusschen Akerboom en Zwanenburg was spannend en slechts met de grootste moeite wist Akerboom den Rot terdammer van zich af te schudden en met 1,2 sec. voor-prong de finish te bereiken. Schouten zette zijn 5000 meter goed in. De eerste 5 ronden draaide hij in 45 sec., doch daarna zakte hij dusdanig af, dat hij een tijd noteerde van 10 min. 16.2 sec. Deze rijder be looft veel goeds voor de toekomst. Hij heeft een soepele slag en met veel trainen zal het uithoudingsvermogen voor den langen af stand ook wel komen. Ondanks het slechte weer waren voor de zen wedstrijd 16 deelnemers opgekomen, docli ook een aantal prominente rijders was niet aan ilen start verschenen. Men had den wedstrijd reeds afgelast, doch men kon alle deelnemers onmogelijk bereiken. Om elf uur begon men de baan dan ook weer klaar te maken en om één uur kon begonnen worden. I Het ijs werd echter tengevolge van de snelle dooi zacht en daarbij hebben ook regen en wind wel hun stempel op de prestaties ge drukt. Dat. er niettegenstaande-dit alles zul- j ke goede tijden gemaakt zijn is een eer voor de ijsclub van Kolhorn. Ook het publiek was goed vertegenwoordigd. Na afloop was in café Droog prijsuitrei- I king en huldiging van den kampioen Buijen. Wij laten hieronder de uitslagen der wed strijden volgen: 500 Meter; 1. S. van Hoorn, Zaandijk, 47.6 sec.: 2. H. Rpijen, Amsterdam, 48:8 sec.; 3. A. Schouten. Warnsveld, 50 sec.; 4. J. Lange dijk, Oudkarspel. 50.1 sec.; 5 en 6. P. Zwa nenburg. Rotterdam en Th. Ekelschot, Am.-1 sterdam. 50.8-sec. 1500 meter: 1. H. Buyen. Amsterdam. 2. min. 39.6 sec.; 2. S. v. Hoorn, Zaandijk, 2 min. 40.4 sec.; 3 J- Langedijk, Oudkarspel, 2 min. 46.7 sec; 4. M. Strijbis. Harenkarspel, 2 min. 48 sec.; 5. J. Akerboom, Bergen, 2 min. 50 sec. 5000 meter: 1. J. Langedijk. Oudkarspel, 9 min. 21.2 sec.; 2. H. Buyen. Amsterdam, 9 min. 28 sec.: 3. M. Strijbis. Haren-karspel, i 9 min 28.4 sec.; 4. J. Akerboom. Bertren. 9 min. 38.8 sec.; 5. P. Zwanenburg, Rotter dam, 9 min. 40 sec. Totaal klassement: 1. H. Buyen, Amster- j dam: 2. J. Langedijk, Oudkarspel: 3. S. Hoorn, Zaandijk; 4. M. Strijbis, Harenkar spel; 5. J. Akerboom, Bergen. FRAAIER TIJD OP DE 3000 M. Akerboom en Strijbis uitstekend in vorm. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag j te Nieuwe Niedorp nationale wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter gehouden. De kwaliteit van de deelnemers was zeer goed, daar er vele rijders'van cle nationale'! kampioenschappen aanwezig waren. De 500 meter was voor Roos in 49 sec., op de 1500 meter werd Langedijk verrassend j door Zwanenberg geslagen. De 3000 meter was echter voor Jan Lan gedijk, in 5 min. 23.4 sec., voor Strijbis in 5 min. 25.2 sec. De uitslagen luidden: 500 meter: 1. J. A. Roos (Amsterdam), 49 sec. 2. J. Langedijk (Oudkarspel) 50.2 sec. 3. L. Muts (Jisp) 51,2 sec. 1. P. J. Zwanenburg (Roterdam) 2 m. 40,2 s, 2. J. Langedijk 2 min. 40.6 sec. 3. J. Akerboom (Bergen) 2 min. 43 sec. 3000 meter: 1. J. Langedijk 5 min. 23.4 sec. '2. M. Strijbis (I-Iarenkarspel) 5 min. 25.2 sec. 3. P. Zwanenburg 5 min. 26.4 sec. Totaal klassement: 1.. J. Langedijk 5 punten 2. P. J. Zwanenburg 12 punten 3. J. A. Roos 13 punten. LANGEDIJK (Foto archief.) De tijd van Langedijk op de 3000 meter ligt slechts drie seconden boven het Neder- landsch record van Tr. van der Scheer. Een fraaie prestatie dus! De 500 metere werd vrij stroef gereden, hetgeen zich natuurlijk wreekte in don vrij slechten tijd van 50.2 sec. Het spannendst was de race Zwanenburg —Akerboom op de 1500 m. Zwanenburg zoo wel als Akerboom zwenkten hij het nemen van den eersten bocht, verkeerd, zoodat op onthoud ontstond. Met enorme spurt, wist Zwanenburg tocb nog onder 'den tijd van Langedijk te blijven. Ziin tijd was 2.40.2. Akerboom maakte don tiid van 2.43, wat ze ker onk lang niet slecht, is. Stijbis verrestte door van der Heide in een uiterst snelle rit te slaan. De Waarlan- der komt er op den langen afstand al meer ARABISCH LEIDER TERECHTGESTELD. Het Italiaansche blad de „Popoio di Ro- ma" meldt uit. Beiroet, dat volgens een be- diel 1 van de daar verschijnende ...Tour", de nationalistische Arabische leidei' Joessef \hoc Doera. die door bet Fnnelsche krijes- gereebt, te Jeruzalem ter dood was VéüOOP1 deeld, terechtgesteld is. Hef nrooes is met. ge' sloten deuren gevoerd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6