Brandstoffentoewijzing Kindertoelige mr groepen rijkspersoneel vervroegd Pluimveehouders één Knoeiende Het verp'anten van oudere struiken WINTERHUtPf^NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 Nieuwe bonnen WEDEROM VET VERKRIJGBAAR. Boter en Vetten. Gedurende het tijdvak van Zaterdag "25 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari geeft de met „27" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een ha,f pond mp'-""irinc of twee ons vet. De met „27" genummerde bonnen, die op 31 Januari nog niet gebruikt zijn, blij ken v oorts nog geldig tot en met Vrijdag 7 Februari. Rijst. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 21 Februari geeft de met „92" genummerde bon van het algemeen distributiebonboeikje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijste bloem of riistemecl of gruttemecl (ge mengd meel). Brood en Gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Jonuari tot en met Zondag 2 Februari geeft elke der met „25" genummerde bonnen v»n de broodkaart recht op het kootten van ongeveer ion brood. Voorts eepft elke der met „25" genum merde brood bonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. De op 2 Februari nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en niet 9 Februari met dien verstande, dat zii gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in ho tels, restaurants e.d. Tarwebloem. De met 4 genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari naar keuze recht op het koopen van 35 gr. tarwebloem, tarwe meel, boekweit meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gobak. Kaas. Gedurende bet tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft, elk der met 19, 32, 45 en 58 genummer de bonnen van het algemeen distributiebon- boekje recht op het koopen van 100 gr. kaas. Gedurende bet tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari geeft de met 59 genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje recht op het koo pen van één ei. De bonnen, welke op 2 Febr. nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 9 Febr., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 3 tot en met 9 Febr. niet gebruikt mogen worden in ho tels, restaurants e.d. Vleesch. Gedurende bet tijdvak van Maandag 27 Jan. tot en met Woensdag 5 Febr. geeft elk der vier met „16 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op bet koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of één rantsoen vleeschwaren. De met „16 worst vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitslui tend recht op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke 5 Febr. nog niet ge bruikt, zijn. blijven nog geldig tot en met Zondag 9 Febr. Vaste brandstoffen. Ten gevolge van de plotseling ingetre den vorst zijn er de afgeloopen weken moeilijkheden ontstaan bij den aanvoer van vaste brandstoffen. Aangezien echter onder de huidige weers gesteldheid wederom een normale aanvoer mag worden verwacht, zal de brandstof- fenvoorziening waarschijnlijk binnenkort een beter verloop hebben. Uiteraard kan echter, indien onverhoopt de vorst opnieuw mocht intreden, in den aanvoer eenige stagnatie ontstaan, met als gevolg, dat plaatselijk een tijdelijk gebrek aan brandstoffen zou optreden. In dat ge val zal echter worden getracht hierin met den grootsten spoed te voorzien. In verband met het bovenstaande is be paald, dat gedurende het tijdvak van Za terdag 25 Januari tot en met Vrijdag 28 Februari de met 11, 12 en 13 gemerkte bon nen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden kachels", alsmede de met 25 tot en met 32 genummerde bon nen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwarming" elk recht geven op bet koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De geldigheidsduur der met 08, 09, 10 ge merkte bonnen van de „bonkaart distribu tie vaste brandstoffen baarden, kachels", alsmede die van de met „15" tot en niet „24" gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwarming", is verlengd tot en met Vrij dag 14 Februari. Nader zal worden bekend gemaakt, wan neer de met „brandstoffen, één eenheid vierde periode" en de met „cokes, één een- beid vierde periode" gemerkte bonnen gel dig zullen worden verklaard. De organisaties van be drijf spluim- veehouders besluiten tot samen werking. De besturen van N.P.F. en A.N.P.V., resp. de Nederlandscbe Federatie van Vereenigin- gen van Bedrijfspluimveebouders en de al- gemeene Nederlandscbe Pluimveeteeltver- eeniging, deelen niedc, dat zij, in afwachting van het resultaat van nadere besprekingen tusschen beide organisalies, hebben besloten alle gemeenschappelijke belangen van hun leden gezamenlijk te behartigen. Opgewonden klokkenopwinder krijgt ongelijk Centrale Raad van Beroep hand haaft zijn ontslag. De Centrale Raad van Beroep heeft uit spraak gedaan in de zaak van M. H. van H. te Rotterdam, tegen het college van B. en W. van Botterdam. De beer van H. was van mecning, dat zijn chef hem in alles tegen werkte, dat hij on alle mogelijke manieren werd gezocht en dat met name de klacht, dat hij in zijn func tie van klokken opwinder in plaats van 200 palen slechts 180 palen per dag behandelde, ongegrond was. Na verloop van tijd maakte van H. bet zoo bont, door zich o.m. in het openbaar smalend over zijn superieuren uit te laten, dat hij niel langer meer als ambtenaar in gemeen tediens» was te handhaven en werd ontslagen. He' scheidsgerecht, bij welke instantie van H in beroep kwam, bevestigde het ontslag en ook de Centrale Baad van Beroep, uitspraak doende, verklaarde klager niet ontvankelijk in zijn beroep. distributie Ambtenaren Stalen zelf de bonnen. De Zwolsche rechtbank behandelde de zaak tegen vier ambtenaren van den distributie- dienst te Zwolle, die er van beschuldigd wer den geknoeid te hebben met bonnen. Een van ben had zich de bonnen toegeëigend en had zich deswege te verantwoorden wegens diefstal. De anderen stonden wegens heling terecht. De eerste vcrdachle. die werd voorgeleid was de 20-jarige van V.„ die zich honderd vleesch bonnen, ongeveer 2800 broodbonnen en een aanlal textieltoeslagkaarten bad toe geëigend. Hij had dat gedaan op aandrin gen van den caféhouder van M„ die er een voordeeltje in zag voor zijn zaak, maar zelf had hij geen voordeel van dezen diefstal ge noten, zoo beweerde hij. De zaak kwam uit. toen een hakker bemerkte, dat hij bonnen van van M. ontving, die al eerder in de cir culatie waren geweest en doordat men in Den TIaag bonnen op de toezending uit Zwolle tekort was gekomen. Wegens diefstal vorderde de officier van justitie, mr. A. H. Servatius, vier maanden gevangenisstraf, tegen van V. De tweede verd. was de 25-jarige van der K.. eveneens gewezen ambtenaar op het distributiekantoor, die 3500 broodbonnen van van V. had ontvangen, waarmede hij zijn broer van dienst was geweest, die bak ker is. Tegen hem eischte de officier van justitie wegens heling zes weken gevangenisstraf. De broer E. v. d. K.. die de bonnen had ont vangen. boorde f50 boete subs. 40 dagen hechtenis tegen zich cischen. Vervolgens stond terecht de ex-ambtenaar van het distributiekantoor P. W. H., die vet- bonnen van van V. had gekregen en deze had acfcter gehouden. Tegen hem luidde de eisch veertien dagen gevangenisstraf. Tegen de vroegeren ambtenaar A. W. S.. die textielkaarten van van V. had aangeno men, werd f20 boete subs. tien dagen hech tenis gevorderd, tegen H. J. B„ die even eens textielkaarten had ontvangen, eveneens f20 of tien dagen. In al deze zaken werd de uitspraak be paald op heden over veertien dagen. Autobestuurder bracht rouw over gezin Flinke straf geëischt voor on verantwoordelijk rijden. In den avond van 19 Augustus van het vorig jaar is op den rijksstraatweg nabij Be verwijk een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den 33-jarigen C. H. uit Rijswijk week plotseling naar links uit, bot ste tegen een veranda van een café en reed ten slotte op een groepje kinderen in, waar van er vijf werden aangereden; Een zeven jarig jongetje werd ernstig gewond en over leed korten tijd later. Zijn broertje moesten beide beenen worden geamputeerd. H. stond voor de Haagsche recht bank terecht. Hij verklaarde, dat hij plotseling had moeten remmen, om dat kinderen den weg overstaken. De auto was daarbij geslipt op den door regen gladden weg. Volgens de getuigenverklaringen waren er echter geen kinderen op den weg, toen verdachte naderde. Er was niets, waarvoor hij had moeten uitwijken. Het onderzoek van de auto had uitgewe zen, dat de remmen onvoldoende werkten en een der banden bijna geheel versleten was. Verdachte's rijbewijs was bovendien onge veer een maand verloopen, toen het onge luk plaats vond. De officier van justitie achtte voor dezen verdachte een flinke straf noodig en eisch te drie maanden gevangenisstraf, benevens een jaar ontzegging van de bevoegdheid, mo torrijtuigen te besturen. Uitspraak 6 Febr. Speciale regeling vanaf 1 Januari 1941. De Staatscourant bevat een beschikking van de secretarissen-generaal van de depar tementen \an binnenlandsche zaken en van financiën betreffende regeling van de kin dertoelage voor sommige groepen van rijks personeel. Hierin lezen wij o.a.: Ambtenaren, in tijdelijken dienst aange steld. zoomede arbeiders in den zin van ar tikel 1 van het arbeidsovercenkomstenibe- sluit, wier loon wordt bepaald volgens art. 12, eerste lid, sub b of c, van genoemd be sluit, hebben aanspraak op een tijdelijke kin dertoelage op denzelfden voet als bet over eenkomstige personeel in vasten dienst. Het bepaalde in liet eerste lid geldt niet voor de bij het departement van koloniën te werk gestelde koloniale landsdienaren en ge wezen koloniale landsdienaren. Arbeiders in den zin van artikel 1 van het arbcidsovereenkomstenbesluit, wiér loon wordt bepaald volgens artikel 12, eerste lid, sub a, d en e, van genoemd besluit, hebben aanspraak op een tijdelijke kindertoelage vol gens de hierna vermelde regeling. Deze re geling geldt eveneens voor de bij het depar tement van koloniën te werk gestelde kolo niale landsdienaren en gewezen koloniale landsdienaren. De ambtenaar of arbeider, wiens gezin meer dan twee kinderen beneden den leef tijd van vijftien jaar telt, heeft voor eik- kind te rekenen van het derde kind, dat den leeftijd van vijftien jaar nog niet hc- reikt. heeft, aanspraak op een tijdelijke kin dertoelage. 2. Het bepaalde in het vorige lid geldt niet ten aanzien van de gehuwde vrouwe lijke ambtenaar of arbeider, wier echtge noot, hetzij ingevolge bet bij of krachten? de kinderbijslagwet bepaalde recht op kin derbijslag heeft, hetzij wegens ziekte, on geval of werkloosheid een uitkeering ont vangt. waarvan bet bedrag mede verband houdt met de gezinssamenstelling. Voor de aanspraak op kindertoela ge tijdens een kalenderjaar is be slissend de samenstelling van het gezin van den ambtenaar of arbei der op den lsten Januari van dat jaar. DE BEDRAGEN Voor ambtenaren of arbeiders met een wedde of loon: Per maand van f 100 of minder, Per week van f 24 of minder; Per dag van f 4 of minder, bedraagt de kindertoelage f 0.10 per arbeidsdag. Voor ambtenaren of arbeiders met een wedde of loon: Per maand van meer dan f 100, doch niel meer dan f 150; Per week van meer dan f 24, doch niet meer dan f 36.; Per dag van meer dan f 4. doch niet meer clan f 6, bedraagt de kindertoelage f 0,15 per arbeidsdag. Voor ambtenaren of arbeiders met een wedde of loon: Per maand van meer dan f 150, doch niet meer dan f 200; Per week van meer dan f 36, doch niet meer dan f 48; Per dag van meer. dan f 6, doch niet ineer dan f 8, bedraagt de kindertoelage f 0.20 per arbeidsdag. Voor ambtenaren of arbeiders met een wed de of loon: Per maand van meer dan f 200; Per week van meer dan f iS; Per dag van meer dan f S. bedraagt de kindertoelage f 0.25 per arbeidsdag. De kindertoelage wordt uitgekeerd over 'ederen dag. waarop de ambtenaar of arbei der gewerkt heeft Dagen, waarop niet gear beid is. maar waarover de ambtenaar of arbeider wedde of loon beeft ontvangen, worden mede als arbeidsdagen beschouwd. Over zeven achtereenvolgende dagen wordt en ambtenaar of arbeider echter nooit meer uitgekeerd dan zesmaal het hem per arbeids dag aan kindertoelage toekomende bedrag De kindertoelage wordt uitbetaald tege lijk met de wedde of het loon. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1941. Brood met g'assp'ioters Bakfiets vloog door winkelraam. Gistermiddag reed in de Weesperstraat te Amsterdam een jongen met een bak fiets Hii geraakte met bet achterwiel in de tramrails en wilde toen met een ruk den driewieler lostrekken Dit geschiedde echter met zulk een kracht, dat de bak fiets vooruitschoot en over het voetpad te een de spiegelruit van een bakkerswinke' nabij de Keizersgracht botstp. De spiegel ruit werd totaal vernield en de glassplin ters verspreidden zich over een tachtigtal brooden. welke in de etalage lagen. Deze broodon zijn waarschijnlijk voor de con sumptie verloren en zullen vermoedelijk vernietigd moeten worden. Aanvankelijk zei bij, niet gerookt te heb ben, doch later verklaarde hij, dat hij wel gerookt had en een eindje sigaret op een sinaasappelenkist had gelegd. Uit het zeer uitvoerige getuigen verhoor de behandeling van deze zaak nam ruim vier en een half uur in beslag - bleek, dat verdach te's financieele positie niet gunstig was. Hij had reeds eenige dwang bevelen van de belasting ontvangen en de rente van de tweede hypo theek op zijn huis niet betaald. Als deskundige werd de heer J. v. Tas, hoofdinspecteur van politie te Rotterdam, geboord, die twee dagen na den brand een onderzoek bad ingesteld Zijns inzien moes ten er middelen aangewend zijn om den brand te bevorderen, daar het vuur anders nooit zoo snel om zich heen gegrepen kon hebben. Een proef had aangetoond, dat een brandend eindje sigaret op een sinaasap pelenkist nooit een zoo groote brand kon veroorzaken. Vooral op grond van deze verklaring achtte de officier van justitie bewezen, dat verdachte den brand gesticht bad. B. bad financieele moeilijkbeden en was boog ver zekerd. Spreker eischte anderhalf jaar ge vangenisstraf. Mr. Baron betoogde, dat de conclusie van den deskundige op waarschijnlijkheden, doch niet op feiten gebaseerd zijn. Ver dachte verkeerde geenszins in moeilijke financieele omstandigheden, doch was al leen wat slordig waardoor hij vaak niet op lijd. betaalde. Pleiter concludeerde tot vrij spraak. Op 6 Februari zal de rechtbank uitspraak doen. Verdachte brand te Beverwijk Tegen groentenhandelaar an derhalf jaar geëischt Voor de Haarlemsche rechtbank stond Woensdag terecht de 45-jarige groentehan delaar J. B uit Beverwijk, clie er van ver dacht werd. op 15 Maart van het vorig iaar brand te hebben gesticht in zijn win kel aan de Breestraat aldaar. Een voorbijganger ontdekte 's avonds om negen uur een vuurgloed in den winkel Hij rammelde aan de deur, waarna de groentehandelaar verscheen, die eerst een emmer water in de vlammen wierp en daarna bii overburen de brandweer ging opbellen. Toen deze enkele oogenblikken 'ater verscheen, stond het huis echter reeds In lichter laaie. Verdachte, die alleen thuis was, toen de brand uitbrak, kon aan de politie geen ver klaring geven van de mogelijke oorzaak. EEN LASTIG GEVAI». Wanneer men de planten in zijn tuin ver scheidene jaren achtereen ongestoord heeft laten groeien, komt men op een goeden dag voor de noodzakelijkheid te staan, om bier en daar uit te dunnen. Dan is de moeilijk heid te beslissen wat er ongeruimd zal wor den en wat bewaard kan blijven. Het liefst zou men ze alle bewaren, want als het er op aankomt, van eenig stuk leven in onzen tuin afstand te doen. bemerken wij pas goed. hoe wij aan alles wat daar groeit en bloeit gehecht zijn. Als het ecnigszins kan. zullen wij dan ook een plant, die een ander in den weg staat, en die dus moet ver dwijnen. niet wegdoen, doch haar een andere plaats geven, waar zij weer voldoende ruimte heeft. Nu is dit verplanten met oudere struiken een lastig geval. In de meeste geval len zullen zij. wanneer zij zonder meer worden opgenomen en verplant, op hun nieuwe standplaats niet aan slaan. Doch door een kleine voorbe reiding kunnen we ons in vele geval len ook met oudere struiken succes verzekeren. VOORBEREIDINGEN AAN WORTELS EN TAKKEN. Zwakgroeiende heesters verdragen het verplanten goed. wanneer ze zeer veel wor tels behouden en wanneer deze niet dieper in den grond komen dan op de oude stand plaats. Gesnoeid en uitgedund worden zulke heesters pas op hun nieuwe standplaats, omdat bij liet uitlichten de takken toch niet onbeschadigd kunnen blijven. Met struiken, die ten gevolge van een te schaduwrijke standplaats te veel dood hout hebben of door verkeerde snoei van onderen kaal zijn geworden ofwel door andere oor zaken zijn verwaarloosd, moeten wc reeds een iaar van te voren met onze voorberei dingen beginnen. Deze bestaan allereerst in sterk insnoeien van de takken tot op het oude hout. Verder worden de wortels rondom afgestoken, om de plant aan te zetten tot het vormen van nieuwe haarwortels. Dit kunnen we bovendien nog bevorderen door rondom de struik een smal greppeltje uit te steken en dit met goede, humusriike aarde op te vullen. De heester ziet er dan uit zoo als links op de teekening. Tengevolge van den sterken snoei loopt hij krachtig uit en de wortels vormen vele korte, nieuwe haar wortels in den voedzamen grond. De plant vertoont dan het beeld, dat rechts op de teekening te zien in. In den eerstvolgenden herfst wordt do heester nu gelicht, waarbij de jonge wortels met de grootst mogelijke voorzichtigheid worden behandeld. De jonge twijgen, die de heesters op zijn nieuwe standplaats vormt, worden eenigszins ingekort. Al naar gelang van de soort wordt liet volgend iaar meer of minder sterk ingesnoeid en in enkele ia- ren heeft men on deze wijze weer een mooie gezonde pjant dus veel vlugger dan wan neer men een jonge struik geplant zou heb ben. Sterkgroeiende soorten leenen zich min der goed voor verplanten, want zij verliezen bij het uitlichten te veei wortels en blijven op hun nieuwe plaats langen tijd kwijnen of herstellen zich in liet geheel niet. Ook kunnen zii ten gevolge van den sterken snoei sterke vertakkingen gaan vormen zooals een knot willig en dat is geen erg fraai gezicht in den tuin. Men doet#dan ook verstandiger bij deze soorten jonge struiken te planten. (Nadruk verboden.) IR. MUSSERT SPREEKT TE BERLIJN. Onze VP.B-corr. meldt: Gisteravond sprak de leider der N.S.B.. Ir. A. A. Mussert. voor Berliinscbe leden der N S.B. in het restaurant van het Deutsche Opernhaus in de Bismarckstrasse te Berlijn. Charlott'-nburg De Deutsche Allgemeine Zeilung bevat een hoofdartikel van Kurt Reich. „de Nederland- sche weg" genaamd, waarin een levens schets van ir. Mussert wordt gegeven. Het artikel besluit met de opmerking, dat ir. Mussert vertrouwt, dat het No-derlandsche volk in het nieuwe Europa zijn plaats zal behouden. Amsferdamscbe effectenbeurs Kalme handel. Verbeterde stem. ming. Onregelmatige koersbe. weging. Amerikanen m©eren- deels iets hooger. Nederland» sche beleggingen vast. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. LK. Nederland 1940 I 4 98% 99% Nederland 1940 II 4 93% 94% Idem niet bel. fac. 9S% 99% Nederland 1938 3.3% 82%-83% 84 1/16-841 Oost Indië 1937 3 84% 85 Oost Indië 1937 A 3 82% 83% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3V2 83% 84% s Grav. '37 I 3% 89 89 N. Holl. '38 3 83 82% N.-Holl. '38 II (3%) 3 82 83 R'dam '37 I 111 3% 80% Z.-Holland 1937 3 83% 83% hypotheekbanken. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 91 91 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbcnind. I G.7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 1S0% Ned. Ind Handelsb. A 125 123% Ned. Handel Mij. c. v. A 114 113% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K.U. 104-104% 103%-103% Calvé Delft c v. A. 71 70% Centr Suiker Mij. 192 191 Fokker g. A. 186 190 Lever Bros en Unilever cv.A114-116% 118-119% Ned. Ford 330 334 Philips G B.v.A, 196%-195% 199%-197% Philips pref A 134 134% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 28%-28 28%-2811/16 Beth". Steel c.v. A 80%-81% 82%-82%' Gpn Motors c.v. A. 47% 49 Kennecot Copper c.v. A. 35%-343/4 35%-3513/15 North Am Aviation c.v.A. 1611/16 16% Rep. Steel c.v. A. 2411/16-247/16 25%-25% U. S. Steel c.v. A. 64%-65% 65%-66% petroleumondernemingen. Binnenland. Dordfsche Petr. e. A. 224 224 Kon Petr 246%-242 247-244 Buitenland. Shell Union c.v. A. 11%-11 115/16-119/16 Tide Water c.v. A. 10%-915/16 10%-10 5/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 112-112% 114-115 Java China-Ja pan lijn A. 146145 147%-148% Kon Ned. Stoomh Mij. nat hez. v. A 149%-14S% 151 Kon. Pakefvaari A. 231 232-233 Ned Scheepv. Unie A. 166-167% 166%-169 Rott. T.lovd A. 134 136-136%' Stooniv Mij Nederland A 136 138%-137% SUIKER-ONDERNEMINGEN. HVA 420-415 417-421 favasche Cultuur 265 260 NI SU. 253%-254% 251% Ver. Vorstenl. Cult. 121-122 121-123 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Baiavta Mij. De li Mij c. v. A. Senemhah 185 251-249 245-246 205 206% RUBBER ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 257%-259% 264-261% Randar Rubber Mij. A. 208 Deli Batavia Mij. A. 207 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 24 Januari 1941; Reichsmarken 75.36; Belga s 30 1432; Zwlt sersche Francs 43.56; Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen fnieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eenlging N V„ Amsterdam, No. 877. Ga brengt gelnk ln veler leven!!

Schager Courant | 1941 | | pagina 2