Vrijbank Vleesch WsGE zour Ernstig ongeval Te veel zakenman, te weinig ambtenaar De strijd om Tobroek UITREIKING S. H0UTK00PER Predikbeurten Marktberichten Bij hardnekkige Rheumatische pijnen bracht Vange Zont uitkomst Vange Zont is een middel, speciaal samen gesteld voor gevallen van hardnekkige Rheumatiek. Het bestrijdt Uw kwaal on Uw pijnen van twee kanten tegelijk. De alkali, die Vange bevat, neutraliseert de schadelijke zuren in Uw gestel; de minerale zouten be letten, dat urinezuur zich ophoopt en zoo doende bronnen van pijn vormt. Tallooze lij ders aan hardnekkige Rheumatiek vonden baat bij een Vange-lcuur. Waarom zoudt gij achterblijven? Vraagt Uw apotheker of drogist Vange Zout a 0.86 p. blik, incl. totale O. B. Vangt Uw pijn Met het hooid tusschen twee hui lers bekneld geraakt Op het rangeerterrein der Ncderlandsche Spoorwegen te Sustercn, geraakte de 22-ja- rige ongehuwde leerling-machinist Ilcnge- vcld met het hoofd tusschen twee buffers. l)e dood trad onmiddellijk in. Het slacht offer was afkomstig uit Arnhem en tijdelijk te .Sustercn werkzaam. GERU1SCHLOOS EEN VARKEN GESLACHT Zaandammer loopt tegen de lamp. De politie van Wcstzaan kreeg gistermor gen van een inwoner dier gemeente aangif te van de vermissing van een varken van driehonderd pond. De vorigen avond was de bewoner niet thuis geweest, zoodat werd vermoed, dat de diefstal toen gepleegd was. Buren hadden omstreeks negen uur een auto hooren stoppen in hun omgeving. Een voor loopt# onderzoek wees uit, dat deze wagen, inderdaad had stil gestaan voor de boerde rij. 'Na een dag speuren slaagden de politie mannen er in, te ontdekken dat de geheeim- zinnige wagen toebehoorde aan een garage houder te Zaandam, die hem eergisteravond piet chauffeur had verhuurd aan een onbe kende. De chauffeur, die vervolgens in ver hoor werd genomen, wist nog te vertellen, waar hij zijn vrachtje ongeveer had afge leverd, n.1. aan het Rustenburg te Zaandam. Den klant zou hij wel weer herkennen, wan neer hij hem terugzag. Voor de politieman nen was het toen een kwestie van afwachten totdat deze onbekende thuis zou komen. Lang duurde dit niet. Tegen half zes gister avond wilde hij zijn woning binnengaan, doch hij werd aangehouden en aan een ver hoor onderworpen. Ontkennen baatte niet. Het varken werd, geslacht en in zijn huis in beslag'genomen. Bi j dit verhoor bleek te vens, dat hij juist bij denzelfden garagehou der opnieuw een wagen had besteld om het varken naar elders te vervoeren. Vermoede lijk heeft de aangehoudene, K. S. geheeten, bij zijn karweitje de noodige assistentie ge had, want het varken was Woensdagavond ter plaatse geruischloos geslacht en in do auto gesleept.. De chauffeur had er, naar hij zeide, geen erg in gehad, van .welken aard. het vrachtje was, dat hij te vervoeren kreeg Weer dnisternisslachfoffers Een had met den geneeskundigen dienst niets op. Tengevolge van de diepe duisternis is gis teravond in de hoofdstad wederom een aan tal menschen te water geraakt, doch slacht offers zijn gelukkig niet te betreuren. Op het Rokin liep ter hoogte van de Ne- derlandsche bank een 62-jarige man, mis leid door de duisternis, te water. Hij kon ech ter spoedig door handreiking op het droge worden gebracht en werd door den G.G. en G.D. naar het binnengasthuis vervoerd. Na een onderzoek aldaar werd hij naar huis ge bracht. In het water van de Van Lennepkade werd ook een drenkeling opgemerkt. Ook hij was spoedig op het droge, maar geneeskundige hulp was niet noodig. Toen n.1. de genees kundige dienst ter plaatse verscheen, nam de man in allerijl de beencn. ONTSLAG DIRECTEUR LANDS DRUKKERIJ VOOR HET AMBTE NARENGERECHT. Op den eersten oorlogsdag is ongevraagd eervol ontslag verleend aan den heer Kort- huis, directeur van de Landsdrukkerij, die zonder machtiging van den minister zou hebben ingekocht. De heer Korlhuis, die in de drukkerswe reld als deskundig en voorvarend bekend staat gaf dit toe, doch voerde aan, dat hij in het algemeen belang had gehandeld. Hij nam met het ontslag geen genoegen en gis termiddag diende de zaak voor het amb tenarengerecht in Don Haag. Verschillende getuigenverklaringen deden zien, dat de heer Korlhuis weliswaar inder daad ook bij groote transacties eigenmach tig optrad, doch zeer scherp inkocht. Ont kend werd dat de heer Korthuis was ontsla gen omdat hij sympathie voor Duitschland voelde. .De voornaamste grief tegen den heer Korthuis was dat hij eigenmachtig een z.g. offsetinstallatie had aangeschaft. Gctuigen-deskundifjen deelden echter me de dat door deze installatie veel onkosten waren bespaard, omdat verschillende orders, welke anders door particuliere drukkerijen moesten worden uitgevoerd, nu in eigen be hoor konden worden afgemaakt. Keden wordt de behandeling voortgezet. HAAGSCHE POLITIE HEEFT DE HANDEN VOL Eieren, koffie en antliracict zijn (/cwilde artikelen. Op den dag voor Kerstmis is er ingebro ken in een bakkerij aan den Z.O. Buiten singel in Den Haag. Daar is toen een kerstkrans gestolen. Enkele dagen later is opnieuw ingebroken en toen werden 300 eieren, eenige speculaaspoppen en doozen .sprits vermist. De bakker waarschuwde de politie, toen bij op den avond van 16 Janu ari opnieuw gerucht hoorde. De politie om singelde het pand en arresteerde een 23-ja- vigen glazenwasscher ea een 24-jarigen schoenmaker. Zij waren dien avond reeds eerder in het pakhuis geweest en hadden allerlei zoetigheden meegenomen. Een bediende van een ijssalon aan de Hof- kade eveneens in Den Haag had een sleutel van de zaak laten maken-om die te ge bruiken, wanneer hij eens niet meer in be trekking zou zijn. inderdaad bracht hij 's nachts eenige malen een bezoek aan de ijs salon, welker exploitant elders woont en ontvreemde geld en koffieboonen. De recher che had hem weldra te pakken en vond bij een huiszoeking de koffie. Een tweetal personen, beiden los-werk- inan, resp. 32 en 33. jaar oud, hebben zich in don avond van 17 Januari toegang verschaft tot een kolenloods aan de Leeghwaterstraat Van het spooremplacement zag men hen ech ter zich verwijderen met een bakfiets, vol geladen met zakken, welke later bleken te bevatten anthraciet en eierkolen. De cen trale opsporingsdienst heeft hen aangehou den. Een der dieven was vroeger in de loods in.betrekking geweest en had daar een sleu tel van achtergehouden. De speciale correspondent van Stefani aan het front in Cyrenaica wijst er op, dat Engeland voor den strijd om Tobroek, die in totaal een twintigtal dagen heeft ge duurd, aanzienlijke strijdkrachten had ge concentreerd, t.w. twee door artillerie ge steunde pantserdivisies drie Australische divisies, versterkt met middelzware en zware artillerie en ten slotte een gemoto riseerde brigade bestaande uit Franschen van de beweging van de Gaulle. Voorts heb ben de Engelschen op groote schaal van vliegtuigen en vlootstrijdkrachtcn gebruik gemaakt. De Engelsche aanval nam in de avond uren van 20 Januari in hevigheid toe. Er werd een uiterst hevig artillerie actie ont ketend, waarop de Italiaansehe kanonnen krachtig antwoordden, waardoor de geme chaniseerde strijdmiddelen van den vijand tot staan gebracht en verspreid werden. In den nacht kwam het geschut der Britsche oorlogsschepen in actie terwijl patrouilles zonder succes trachtten de eerste linies te naderen. Bij het aanbreken van den dag, 21 Januari, nam het vijandelijke artillerievuur nog in hevigheid toe. terwijl vliegtuigen in massa aanvallen deden, welker hevigheid van uur tot uur toenam. Ondertusschen vielen de vij andelijke pantscrcolonnes de Italiaansehe veredigingslinics aan. Kort voor het middag uur verhoogde de vijand nog den druk van zijn land- en luchtstrijdkrachten en de eer ste tanks en pantserauto's, gevolgd door in fanterie, slaagden er in, de verdedigingswer ken binnen te dringen. De strijd is buitenge woon fel geweest, toen de vijand er in slaag de de versterkingen van den oostelijken ver dedigingssector te bezetten. De westelijke verdedigingswerken heebben alle aanvallen van den tegenstander afge slagen. De wanhopige tegenstand van de Ita liaansehe troepen heeft den vijand zeer zware verliezen berokkend.- De strijd om Tobroek bevestigt, dat het de bedoeling van Engeland is. aan het front van Cyrenaica zijn beste strijdkrachten en mid delen in den strijd te werpen om te trachten een succes te behalen, dat niet alleen het ge drukte moreel van het land verbetert, doch ook van pas komt voor de propaganda in het buitenland, vooral in Amerika. Uit onze Omgeving LANGEN DIJK DE WEDSTRIJDEN VAN DEN LANGEN- DIJKER KOLFBOND. Ofschoon bij de laatste ronde nog niet al len hadden gekolfd, is toch de uitslag van de wedstrijden van den Langendijker Kolf bond wel met vrij groote zekerheid vast te stel len. Van de eerste-klaskorpsen behaalde Vrien denkring te Noordscharwoude het hoogste aantal punten, n.1. 2176, zoodat deze club met den eersten lcorpsprijs zal gaan strijken. Daarop volgde Op Maat vaii Zuidscharwou- de met 2124 p., kort gevolgd door Volhar ding te Oudkarspel met 2113 p. Al sloegen de korpskolvers met hun laatsten klap ieder een 12, dit kon hun niet meer baten,*ook niet al maakten ze in de laatste rondte in 't geheel 453 p. Op Maat had er n.1. 454 ge slagen. Van Vriendenkring te Noordschar woude heeft zich vooral de korpskolver P. Kist onderscheiden, die voor het eerst, in de eerste klasse speelde. -In de baan van Con- cordia sloeg bij 158 p. en in die van Op Maat niet minder dan 168! In de tweede klasse kwamen niet minder dan 7 korpsen uit. Als no. 1 ging bet tweede korps van Vriendenkring, Noordscharwoude, vooraan met 1855 punten. In het bijzonder heeft G. Langedijk zich daarbij onderschei den met 712 p. Verschillende, eerste klas-kol vers hieven daar beneden. Tweede prijs win ner zal Onder Vrienden. Oudkarspel wel zijn. daar dit korps reeds 1671 punten behaalde, terwijl A. Eecen nog 3 partijen moet slaan. Dan zal het le korps van Op Maat als no 3 wel volgen met 1626 p.. daar K. Ruiter nog 3 partijen moet slaan. Daarop volgen dan Vriendenkring T met 1706 n.. Op Maat TT met 1700 p., Gezellig Samenzijn met 1696 p. en Ons Genoegen met 1440 p., doch A. Moeijes moet zijn laatste 3 partijen nog slaan. Door bet overlijden van den kolver P. van Dam werd dit korps gehandicapt, daar de plaatsvervanger een derdeklas kolver was. textiel- en boter- of vetkaarten (ook extra) 27 Januari 1 Februari 1941 ST. MAARTEN: Raadhuis, 46 uur n.m. Dinsdag St. Maarten. Woensdag ValkkoogGroenveld. Donderdag Stroet. Vrijdag RijpEenigenburg. SCHAGEN: Distributiekantoor. 9K12 uur v.m. en 1^—5 uur n.m., Zaterdag 9/4 uur v.m.—1 uur n.m. Maandag wijk B. Dinsdag wijk C en Kanaal- en Veldstraat. Woensdag wijken D en F. Donderdag wijken G, H, J en K. Vrijdag wijk F„ Zaterdag wijk A. ZIJPE: 93412 uur v.m. en 1/4—4 uur n.m. Maandag in de O. L. School Petten v. wijken L en M. Dinsdag in O. L. School Burgerbrug voor wijken A en B. Woensdag in O. L. School St. Maartensbrug voor wij ken C en D. Donderdag in O. L. School 't Zand v. wijken I en K. Vrijdag in O. L. School Oudesluist v. wijken G en H. Zaterdag in O. L. School Sclmgerbrug voor wijken E en F. Ieder dient de stamkaarten mee te nemen. Degenen, die voer hun gezin vetkaarten willen bekomen of een textiel- toeslagkaart dienen bovendien een nauwkeurig ingevuld aanvraagformulier (voor het gcheele gezin) mede te ne men. Zulk een aanvraagformulier is te verkrijgen: in het Raadhuis te St. Maarten op Zaterdag 25 Jan 1941, 24 n.m., in het Distributiekantoor te Schagen op Zaterdag 25 Jan. 1941, 914—12 uur v.m., in de O. L. School te Petten op Zaterdag 25 Jan. 1941, 1011 uur v.m., in het Distributiekantoor te Schagerbrug van 25 Jan. 1941 af Voor vetkaarten komen in aanmerking de gezinnen van ondervermeld aantal gezinsleden met een totaal inkomen beneden de daarachter vermelde grens: Aantal gezinsleden 1 2 3 (en zoo voorts; opklim mend met 1 persoon) Totaal gezinsinkomen per jaar minder dan: f 1000.— 11100 f 1200.— (enzoovoorts; opklim mend met f100. Voor een textieltoeslagkaart komt een gezin in aanmer king indien er twee kinderen aanwezig zijn, die geboren zijn na 1 Febr. 1920 en bovendien het totale gezinsinkomen per jaar minder bedraagt dan het geldbedrag in guldens, dat vorkregen wordt door vermenigvuldiging van het aan tal leden van het. gezin met 350. Degenen, die geen nauwkeurig ingevuld aanvraagformu lier inleveren ontvangen geen vetkaarten, doch hoterkaar- ten en geen textieltoeslagkaarten, doch alleen de gewone textielkaarten. Degenen, die niet in aanmerking konten voor een textieltoeslagkaart of voor vetkaarten, dienen geen formulier af te halen en in te leveren. Alleen voor de gemeente St. Maarten geldt (in afwijking van het bovenstaande), dat aanvraagformulieren voor tex tieltoeslagkaarten of vetkaarten niet op den uitreikings- riag mogen worden meegenomen, doch op Maandag 27 Ja nuari 1941 ter secretarie moeten worden bezorgd. ZEEPDISTRIBUTIE ST. MAARTEN, SCHAGEN EN ZIJPE Voor arbeiders, die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke vervuiling van lichaam of klecding zijn bloot gesteld, kunnen van 25 Jan. 1941 af door de werkgevers aan vraagformulieren om extra zeep van de distributiekantoren gehaald worden. Zelfstandigen kunnen dit zelf doen. Verdere inlichtingen bij het afhalen van de formulieren. ZATERDAG 25 JANUARI, van 10—4 uur KALFSVLEESCH SCHAPENVLEESCH. Iemand met 400 textielpun ten, plus 4 AA en 4 A wenscht te ruilen met knap PAK, maat 52. Br. lett. E, Poststa tion Kol hom. Te koop: 3 gebruikte Fiet sen en een Handkar op lucht banden, bij C. BOOD, Burg. Lovinkstraat 49, Breezand. Te koop: TARWE- EN HA- VERDOPPEN (in huis) bij* J. J. BLAAUBOER, Groetweg C 1, Middeivmeer. Van de 3de klas kolvers staat Gezellig Samenzijn bovenaan met 1673 punten, bijna hetzelfde aantal als het 2de klas korps van die sociëteit. Volharding, Oudkarspel, wist zich no. 2 te plaatsen met 1633 p., Op Maat no. 3 met 1594 p.. Vriendenkring 1545 p., en Ons Genoegen 1539 p. Let men op de personeele uitslagen, dan blijkt, dat P. Gelder van Volharding het hoogste aantal punien sloeg nl. 731. Daar op volgde als no. 2 P. Kist van Vrienden kring met 728 p., P. Molenaar van Op Maat met 726 p. on C. Langedijk Pz. en G. Dqute- lcom van Vriendenkring ieder met 725 p. In de tweede klasse was het G. Lange dijk van Vriendenkring, die no. 1 was met 712 p. De overige tweede klassers bleven ver beneden de 700 punten of zelfs beneden of ver beneden de 600. Van de derde klassers onderscheidde zich in het bijzonder Jo van Twuyver van Op Maat, die. ofschoon hij nog betrekkelijk korten tijd de kolfsport beoefent, niet min der dan 599 punten sloeg Op hem volgde P. Bergen van Gez. Samenzijn met 568 p., P. Glas van Op Maat met 565 p. en C. Hop man van Ons Genoegen met 562 p. Er waren dit jaar veel deelnemers voor deze wedstrijden. De belangstelling van de kolvers onderling cn van niet-kolvers was minder groot dan we dit vroeger opmerk ten. De bijzondere tijdsomstandigheden, ook in verhand met verduisteringsmaat regelen, drukte haar stempel op deze wed strijden. Bijna allen hebben prestaties ge leverd. zooals die, op grond van hun verle den, van hen verwacht konden worden, een paar uitgezonderd, die we boven noem den. Het is ook nu wel gebleken, dat het weinigen gegeven is. zich een plaats te veroveren in de eerste klasse. Dit blijkt wel uil de hierboven gememoreerde uitslagen, waar we weer dezelfde korpsen met de zelfde korpsspelers ontmoeten, die vroeger bij deze wedstri'den of bij die van den Ned. Kolfbond in de baan kwamen. ZUIDSCHARWOUDE. WERKLOOZEN VOOR PATROUILLE DIENSTEN. Door een aantal ingezetenen, die aangewe zen zijn voor patrouilledicnsten in liet belang van de verduistering, is een verzoek gericht aan het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst, om deze patrouille te doen geschie den door werkloozen tegen een behoorlijk loon. LEELIJK GEVALLEN. De heer G. K. is zoo ernstig komen te val len, dat hij een bloeduitstorting in een been opliep. Hem is volledige rust voorgeschre ven. TIJDELIJK PENNINGMEESTER. In de plaats van wijlen .Tb. Kramer is als tijdelijk penningmeester van het Ziekenfonds Helpt Elkander, aangewezen de heer C. Kra mer Gz. SINT PANVRAS STEUN. Het Burgerlijk Armbestuur alhier heeft over 1940 voor steun in natura een bedrag uitgegeven van f 170. klecding en brand stoffen f 511.—. aan losse giften f 1051.—. NAAR DEN ARBEIDSDIENST! Degenen die vallen In de lichting 1941 zullen van den Arbeidsdienst een aanmel dingsformulier. een folder etc. ontvangen, met bet verzoek, zirh vrijwillig hierbij aan te melden. Zoowel de goed- als afgekcurdcn vallen daaronder. POLITIE. Gevonden: een stel gele regenpijpen. Verloren: een stel zwarte regenpijpen. Inlichtingen worden door de gemeente politie verstrekt. BURGERLIJKE STAND. Overleden is de echtgenoote van M. van den Berg in den ouderdom van 66 jaren. W1ER1NGERMEER EEN WATERLAND. Door de vele sneeuw die in de laatste da gen gevallen is, gevolgd door den dooi, heefl het. land» op vele plaatsen een droevig aan zien. LODE VAN GENT VERTELT. Een avond ln Afrika. De afdeeling Koedijk van den Ned. Bond van Boerinnen en andere pl. vrouwen hield gisteravond 23 Jan. in café Jc. Groot een ontspanningsavond en had hiervoor uitge- noodigd den heer Lode van Gent, die een lezing met gekleurde lichtbeelden zou hou den, over „Mijn verblijf in de wildernissen van den Belgischen Gongo". Voor een goed bezette zaal, ook de school kinderen der drie hoogste klassen waren aanwezig, opende de voorz. mevr. Kramer Govers om 7.30 uur den avond met een wel kom aan den heer Van Gunt en verleende dezen onmiddellijk het woord. Spreker begon met mededeelingen over Centraal Afrika en de Belgische Congo, wel ke door de Engelschen in 1865 ontdekt werd In dien lijd was nog alles slavernij; latei- werd het land aangekocht met eigen mid delen door den koning van België, die dit in 1908 heeft overgedragen aan de natie. Spreker was door de Belgische regeering uitgezonden om onderzoekingen te verrichten voor wetenschappelijke doeleinden. Al zoo kregen wij te hooren en te zien persoonlijke belevenissen over land en volksaard, afge wisseld door mooie natuurschoone streken op het. witte doek. Zeer duidelijk werd het den toeschouwers gemaakt, zich voor te stellen het leven van 10 millinen negers, verdeeld in de Congo Onder deze zwarte bevolking huizen 18721 blanken, waarvan 2/3 Belgen en 1/3 andere blanken. Over het algemeen ziin de zwart jes trots; wij zagen dat. aan de versiering over het geheele lichaam, met ringen en kralen. Ook aan het haardos wordt veel zorg besteed, door elk ras weer op zijn eigen manier. Ook wijdde spreker veel aandacht aan de goedaardigheid van dit volk; ie merken was. dat hij veel hield van de Congo en zijn bevolking. Weinig wilde dieren kregen wij te zien. geen opzienbarende, fantastische, romanti sche verhalen werden verleid, maar wij werden als bet ware medegenomen naar bet land zelf! Na de pauze bebandplde Van Gent de reden en gebruiken in de Congo. weer ge- niiirtrpe'-d met lichtbeelden en gramofoon- nlaf"n. Met tal van. voorheeldpn toonde spreker aan de eroote macht dPr hoftonve- naars en tevens boe een groote rol in het leven dier zwarten het masker sppelt. Snreker emdisrde met den wenseh. dat spoedig een einde aan den oorlog ral ko men en dit einde rno mag ziin, dat hij wpers poedig naar zijn Congo terug mag «ra°n. He' was pen zeer interessante, leerzame avond, die in el'*e gemeente «ehouden moest worden. Allen kperden dan ook iinr»rrct voldaan huiswaarts. Met een woord van dank aan den heer Van Gent sloot de voorzitster. T.nop ppp BF.VOT.ktmg OVER 1940. Tiet nnnfal inwoners "-as op 1 Januari 1940: 1014 mannen en 922 vrouwen, in to taal dus 1936 nersonen. Geboren: 4* m ?4 iongens en 20 meisies. Overleden: 22 nl. 10 mannen en 12 vrou wen. Tnfekomen nersonen: 169, nl. 78 mannen ep 91 vrouwen Vertrokken personen: 137, nl. 64 mannen on 73 vrouwen. Het aantal inwoners is op 1 Januari 1941: 1042 mannen en 948 vrouwen, in totaal 1990 nersonen. ZONDAG 26 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorrn. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. Valkkoog, voorm. 10.30 uur. Ds. v. Biemen. Bevestiging Kerkeraadsleden. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. van Bi omen. Dirkshorn. voorm. 10.30 uur. Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. Oude Niedorp. voorm 10.30 uur, Ds. Nell. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, nam. 5 uur, Ds. K. Wybenga van Dronrijp (Fr.) Winkel, geen dienst. Groet, voorm, 10 uur, Ds. Boeke, Schoorl, zie Groet. Hcerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. de Moov. Doopsbediening. Vecnhuizen. geen dienst. Warmen huizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Moov. Oudesluis. zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Eenigenburg, Petten en Zuid-Zijpe, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Aartswoud, voorm. 10 30 uur. Ds. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur. Ds. Kreb. Wieringenvaard, voorm. 10.30 uur, de heer A Kalis. Voorm. 11.45 uur. Zondagsschool. Wieringerwerf (Vereen, v. Vrijs. Herv.)' nam. 2.30 uur. de heer A. Kalis. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek'. Westerland. nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Huisduinen, geen dienst.' .Tuiianadorp, sreen dienst. Callantsoog. vm. 10.30 uur, Ds. v.' Wichen. Zufdscbarwoude. voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Koedijk, geen dienst. Doopsqendnde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Oudesluis. nam 2.30 uur. Ds. Oosterbaan. Hinpolvtushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. H. J. de Wilde Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur, Leden- vertoeving. Gerei Kerk. Sebagen. voorm 1015 uur. Cand. J. v. d. Mye. hulpprediker. Nam 2.30 uur. Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn. voorm. 10.30 uur. Ds. Visch. Nam. 3.30 .uur. Ds Visch. Wieringerwerf. voorm. 10 uur en nam. 3 u.» Ds. H. van Twillert. Middenmeet-, voorm 10.30 uur en nam. 3.30 uur. Cand. H. Sellis. van Kampen. Slootdorp. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. .T Goede. Reide keeren H. Avond maal en Nabetrachting. Evanoelisatie. Schaeen. voorm 10.15 uur, Ds. J. H. Lof vers. van Amsterdam. Breezand. voorm, 10 uur. de heer Boon. Nam 3.30 uur. de heer Boon. Wieringerwerf. voorm. 10 uur, Ds. van de Poll. Middenmeer. nam. 2.30 uur. Ds. v. d. Poll. Sebagerhrue. C.hr. Jongemannenvereenieing Bijeenkomst Dinsdagavond S uur in het EvangeIisat:etrehouw E. V. ..Maranatha". Borgen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. 10.30 U., de he°r Dun. van Alkmaar. The Star of Hone Mission. .Tuljanadorp. voorm. 10 30 uur en nam. 3.30 uur. de heer Th. Looij. van Eindhoven. SCHAGEN. 23 Jan. 197 Geldekoeien (vette) voor de Centrale, 10 kalfkoeipn f 380—470. 3 vaarz.en f 275 350. 32 nuchtere kalveren voor de Centro^*, 45 overhouders f 34—44, bokken en geiten geen aanvoer. 12 maeere varkens f 50 M biggen f 18—28. 14 konijnen f 1.505.50, 27 kipnpn f 12. 5 eenden f 1.30. ZWAAG, 22 Jan. Veilingsverecn. „Bangert en Omstreken". Uien 5.bieten 2.80. prei 23.—. Savove kool 3.804.40, witte kool 1.503.90. gele be. kool 4.40. roode kool 4.405.50 boeren kool 4.50—5. spruitkoo' 16—32, witlof 16 10 —22.70, tomaten 31—breekpeen 3.60, waschpeen 13.andijvie 1115, knolsel- derie A 8.3012.10. idem B 3.506.30. Goud- reinetten 1130. Notarisanpel 1422. Com- tesse de Paris 20.—. Conference 20—25. Le- gipont 23.Winterjan 1620. Westl. Louw 15—21. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. Aanvoer: 22400 Kg. roode kool 5.50. 3200 Ke. gele kool 4.40. 73000 Kg. Deensche witte kool 3.90. 6500 I<g. uien 5. BROEK OP LANGEND1JK. 23 Jan. Aanvoer: 5800 Kg. roode kool 5.50. 8100 Kg. eele kool 4.40. 29100 Kg. Deensche witte kool 3.90. 1100 Kg. Savove kool 4.40. 6900 Kg. uien 5.drielingen 5.500 Kg. peen 3.60. WARMENHUIZEN. 23 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien 5.—, 10700 Kg. roode kool 5.50. 6900 Kg. gele kool 4.40, 16500 Kg. Deensche witte kool 3.90.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3