OMZETBELASTING r De nieuwe Van onze markt Uit Alkmaar De noodtoestand der kleine boeren Vrijdag 24 Januari 1941 Tweede blad SCHAGEN haar geheimen ontsluierd. Interessante inleiding van den heer Volkmaars, Insp. accijnzen te Den Helder, voor den midden stand. Voor de gistermiddag in Hotel Igesz gehou den lezing, uitgeschreven door de Handel- en Ind. Middenstand, afd. Schagen, was de be langstelling zeer groot. Onder de aanwezigen merkten wij verschillende leden der R.K. zustervereeniging „De Hanze" op en ook vele georganiseerde middenstanders uit de omge ving hadden acte de presence gegeven. Verder was er belangstelling uit land- bouwkringen, we merkten o.a. op den heer Joh. de Veer en veearts de Boer. Tenslotte zagen wij administratief personeel en enkele dames. De vergadering stond onder leiding van den heer W. D. Niestadt, voorzitter van de afd. Schagen H. en I. middenstand. In zijn openingswoord merkte de heer Niestadt, na een hartelijk welkom in het bij zonder aan den spreker met zijn ambtenaren en de leden der zustervereeniging, op, dat de middenstanders, zonder er naar te sollicitee- ren, een nieuwe baan gekregen hebben, door de loon- en omzetbelasting! Belasting ont vanger namelijk! Om den aanwezigen de geheimen van deze omzetbelasting bij te brengen, geeft voorzitter het woord aan den heer Volkmaars, Inspecteur der Accijnzen te Den Helder. Deze behandelt het voor de middenstanders zoo ingrijpende onderwerp: De nieuwe omzet belasting 1040, die de oude wet van 1933 ver vangt. De heer Volkmaars hield dezelfde le zing voor de Kamer van Koophandel te Alk maar en wij gaven hierover in ons nummer yan 17 Januari uitvoerig verslag. Maar zooals de heer Volkmaars op merkte veel onaangenaamheden kunnen worden voorkomen door elkaar (de fiscus en de aangeslagene) goed te begrijpen, dus meenen wij goed te doen de hoofdzaak van het betoog van den heer Volkmaars te her halen. Sedert 1 Januari 1934 had men de oude belasting met eenmalige heffing door de fa brikanten, waarbij verscheidene vrijstellin gen bestonden, terwijl een categorie wcelde- goederen extra waren belast. Per 1 Januari 1911 is dus het nieuwe systeem gekomen, dat der zg. meermalige heffing. Fabrikant, grossier en winkelier betalen nu, vrijstellingen zijn ingetrokken en de weelde- taliel is verdwenen. Ilct zegel is vervallen, het tarief is verlaagd. Grondslag van de belasting is, dat de ondernemer zelf zijn bedrijf nu uitoefent en zij zijn te onderscheiden in fabrikanten, groothandelaren, kleinhandelaren en ondernemers, die niet vallen onder deze catego- riën. Spr. zet "de begrippen van deze categoriön uiteen. Belast zijn alle roerende goederen en alle geleverde diensten. Met levering worden o.a. gelijkgesteld.de huurkoop, de oplevering van werk in roerende staat, d.i. het laten verwerken van eigen grondstoffen, verder het leveren van een roerend goed ten be hoeve van een onroerend goed, b.v. de on dernemer die zelf deuren en kozijnen ver vaardigt voor een huis. De z.g. thuiswerkers zijn vrijgesteld. Het tarief. De fabrikant betaalt 2Vo% bij directe leve ring, aan den consument, wordt dit echter 5%. De groothandelaar betaalt de kleinhandelaar met enkele uitzondering 2i/o%. Betaling is verschuldigd over het. werkelijk ontvangen bedrag. Kwade posten zijn vrijgesteld. De belasting moet per aan gifte worden .voldaan, en wel over het be drag dat werkelijk is ontvangen. Wanneer de groepen dooreenloopen, o.a. de kleinhan delaar ook groothandelaar is. wordt per ge val het percentage beoordeeld. Bij ontdui king der voorschriften kan 5-voudig worden nagevorderd en proces-verbaal worden op gemaakt. Er is gelegenheid tot bezwaar en beroep. Zij, die een omzet hebben van min der {ian 4000.vallen onder een bijzondere regeling. De zwaarste straf is f 10.000 boete of 2 jaar gevange nisstraf. Vrijwel iedereen, die ln zijn bedrijf een 'dienst verricht tegen vergoeding is belas tingplichtig. Zelfs waarzeggers! In enkele gevallen beteekent de belasting prijsverhoosring, bij weeldeartikelen o.a. een verlaging. Ten aanzien van sommige artike len zijn de prijzen wettelijk geregeld, waar aan men zich natuurlijk dient te houden. Voor alles is een goede boekhouding en kas controle noodig. Met talrijke voorbeelden uit de praktijk licht spr. zijn interessante en ondanks het „droge" van het. geval soms humoristisch voorgedragen inleiding toe en uit deze voor- heelden blijkt wel, dat in vele gevallen de heffing weinig logisch lijkt en het niet ge makkelijk is de verschillende groepen te onderscheiden. Wat de omzetbelasting en het verbod tot Verhooging van prijzen betreft, meent spr. dat de omzetbelasting op den tegenwoordi- Ken prijs of dienst gelegd mag worden, d, w.z. in een nieuwen prijs opgenomen be halve in gevallen waarin de prijs is vast gesteld als bij aardappelen en vleesch. vragen. Hierna bestond gelegenheid tot het in dienen van algemeene vragen, waarvan een zeer ruim gebruik, schriftelijk en mon deling wordt gemaakt. Dp heer v d. Hoven vraagt hoe het staat biet de aangenomen werken in 1940, die hog moeten worden uitgevoerd. Tnl. deelt mede. dat in zulke gevallen pet. betaald moet worden, maar deze 2Vi pet. mogen op de rekening van den principaal worden gelegd. Reparatie wordt beschouwd als dienst, waarvoor 2Vz pet. betaald dient te worden. Onderaannemers betalen alleen, als de principaal ze uit drukkelijk heeft aangewezen. De heer Jn. Schenk vraagt hoe het gaat met de van cliënten ontvangen telefoon- gelden. waarvoor het tarief van het P.T.T. berekend wordt. Inleider gelooft dat hierover geen belas ting betaald moet worden, omdat alle P. T.T.-diensten vrij zijn. Wel zou b.v. moeten worden betaald als een advocaat bij het voeren van een proces voor zijn cliënt ge sprekken voert. Hoe staat het met de plaatselijke ver makelijkheidsbelasting? Betaalt de ge meente dat? Inleider zegt dat over de totaal ontvangen bedragen, dus met inbegrip van belasting, omzetbelasting moet worden betaald door den zaal hou der. Op een vraag van den heer de Vos, Scha gen. deelt in'eider mede. dat de normale huishuur vrijgesteld is van omzetbelasting. Niet hef verhuren van hotelkamers, enz. De heer Bolfe vraagt of men hij de maandelijksche opgave rekening moet hou den met den stand der dehiteurep. Tnleider antwoordt ontkennend. De heer de Leeuw, fit. Maartensbrug, vraagt of door een begrafenisvereen. voor extra betaalde diensten aan de leden om zetbelasting betaald moet worden. Inderdaad, antwoordt inleider, gewone contributie is vrij. al het extra niet. De heer v. Oeveren (W.'Meer) vraagt of betaald moet worden als men geld ontvangt voor de verzekeringsmaatschappij. De ineassogelden zijn vrij de provisie niet alleen geldt dit voor het verzekeringsbe drijf. Melk is iets lager belast zegt inl. op een vraag van den heer de Geus, 1%. bij le vering van den winkelier 3H'voor levering aan den consument. De heer de Vries (Esmi) vraagt hoe het staat met den melkerossier. Een half procent belasting antwoordt in leider. SCHRIFTELIJKE VRAGEN. Van de belangrijkste vragen vernielden wii de volgende: Gevraagd is hoe het gaat met de schil- dersnntroons. Zii vallen onder de wet. als ondernemer en betalen 2^% over de gehee- 'e ontvangen vereoeding. Fabrikanten, aldus spr. op een volnrende vraag, die gewoon waren per 'bestelorder te leveren, kunnen daarmee doorgaan. Al leen behoeft de derde doorslag niet meer naar den insneeteur worden gezonden. Omzetbelasting op vrachtkosten bijv. be taald aan de Ned. Snoonveeen van verzon den eoederen. dus betaald aan derden, mo gen in mindering worden getracht. Wat het nifsehriiven van 'aar en halfiaarreke ningen betreft geldt ook do algemeene regel' betaling na ontvangst. Tnleider begrijpt niet dat de benzine maal- schappijen de belasting extra op de priis leggen, maar dit is een zaak van een ander departement. Na de beantwoording van deze algemeene vragen is gelegenheid tot het bespreken van persoonlijke kwesties met den inspec teur en zijn ambtenaren. In zijn sluitingswoord bracht voorzitter den inleider hartelijk dank en hoopte, dat de Hollandsche Middenstander de.n Hpl- lanschen ambtenaar alle steun zou geven, welke hij in dezen tijd zoo noodig heeft. Het was een uitnemend geslaagde mid dag! Vleeschdiefsfa' opgehe'derd DADER BEKENT. Eenigcn tijd geleden maakten wij mel ding van een diefstal van vleesch uit een mand van slager PI. De rijkspolitie heeft den dader, zekeren N W. wonende aan de Nes alhier kunnen arresteeren. De man heeft bekend. TAFELTENNIS. Gisteravond speelde de besloten tafel tennisclub in haar clublokaal café de Beurs haar onderlinge competitie wed strijden. De uitslagen waren" als volgt. Dames- S de Jong—A. Volten 21—12 21-13 M Vrielink S de Jong 19—21 21—13 21—17 KI. Blaauwboer—A. Volten 21—16 21—13 P d. Jong—K. Blaauwb. 21—14 18—21 21—18 A. Volten—M Vrielink 21—16 10—21 16—21 K. Blaauwb.-M. Vrielink 21-12 13—21 21—18 Heeren: L Rus-J. Boontjes 21—13 21-17 D de Vries-E. v. Barneveldt 21-11 16-21 21-9 Smitv. Barneveldt 7—21 1321 J. Boontje-G J Boontje 21-17 14-21 17-21 J. Boontjesv Barneveldt 2022 1 521 L. Rus—G. J Boontjes 21—16 21—12 EnklaarSmit 2220 2118 Dc Schaqcr Markt DE NIEUWE REGELING LOKT VEEL KIJKERS. Voor de Centrale waren er 197 stuks koeien aangevoerd. Door de nieuwe rege ling was er weer veel belangstelling. De classificatie der aangevoerde runderen was anders dan voorhpen. De taak der taxateurs wordt, zooals wii ook enkele dagen geleden hebben opgemerkt, in zooverre vereiseht. dat zij de runderen alleen maar hebben in te deelen in de klasse AA, A. B. C. of D De onderverdeeling Al. A2. A3. behoort al- zoo niet meer tot de werkzaamheden van de Classificatie-commissie, maar moet bij den verkoop tot uitdrukking worden ge bracht aanvoer van kalf koeien bad be ier kunnen zijn. Hoogste noteering was 470 gld. Vaarzen tot 350 gld. handel matig. Deze keer waren graskalveren aangevoerd. Nuch tere kalveren voor den Centrale aangevoerd 32 stuks. Bij den aanvang van de markt werd gezegd dat er geen noteering ont vangen was, maar later op den dag golden deze 3444 gld. Handel matig. Van bokken en geiten geen vermelding. Noteering van biggen was wel f 2.— lager hij de vorige week. Handel zeer matig. Schrammen tof f 50 handel idem Kippen tot f 2.—. Ko nijnen iets hooger hij de vorige week tot f 5.50 eerder tot f 1.30. Handel was goed. Naar wij vernemen heeft de burgemeester voorgesteld om zich met een der voormannen-belang- hebbenden uit landbouwkringen naar Den Haag te begeven om bij de Veehouderijcentrale persoon lijk de belangen van de markt te bepleiten. Een en ander staat in verband met de nieuwe regeling voor den handel in slachtschapen, waarover wij dezer dagen schre ven. Het is te hopen dat dit lof felijk initiatief het gewenschte resultaat zal hebbenl SCHAGER DAMCLUB. De uitslagen van de onderling gespeelde competitie zijn: 1ste klasse Kos—Sprenkeling 02 De Vosv. d. Oord 20 BremerBruin 20 V. d. OordWinkel 02 BremerWillemse 20 BruinKeet 11 WinkelWillemse 20 2de klasse v. RuitenVisser SchotBoonacker GrootesWc sterman VisserEriks Peetoomv. Ruiten 2—0 ï—l 0—2 0—2 2-0 BURGEMEESTERS OP DE MAT. Besprekingen met Ged. Staten over distributiekwesties. Aan het Alkmaarsche stadhuis resideerde heden een commissie uit Gedeputeerde Sta ten onder voorzitterschap van Mr. Slingen- berg, die de burgemeesters uit het Noorden van Noord-I-Iolland ontving, ten einde met hen loopende distributiekwesties te bespre ken. De conferenties hadden een individueel karakter met dien verstande, dat de burge meesters afzonderlijk na elkaar werden ont vangen. PRIJSOPDRIJVING. Dezer dagen kwam de politie wederom een geval van prijsopdrijving op het spoor. Her bleek namelijk, dat een winkelier eenige goederen tegen abnormaal hooge prijzen en zonder de noodige distributie bonnen afleverde Hel betrof hier kaas en zeep. Uit het onderzoek bleek voorts, dat nog andere goederen voor dezen handel bestemd waren Een zak rijst van ongeveer 100 pond en 160 dubbele stukken harde zeep. afkomstig van rféfi sluikhandel, wer den in beslag genpmen. Proces-verbaal werd opgemaakt. JEUGDIGE DIEVEN. Meerdere malen kwamen aangiften bin nen. dat er in de Overdekte Zweminrichting ten nadeel? van de zwemmers portemon- naics met inhoud werden gestolen. Het is de politie thans gelukt de hand te leggen op een tweetal daders, die hebben toege- gegeven zich enkele malen aan dergelijke diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Een gestolen portemonnaie. waarin het geld nog gedeeltelijk aanwezig was, kon worden in beslag genomen. Proces-verhaal is opgemaakt. De politie heeft tevens een jeugdig per soon aangehouden, die zich enkele malen heeft schuldig gemaakt aan diefstal van benzine. Proces-verbaal is opgemaakt. BROEK OP LANGENDIJK. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Gisteravond vergaderde de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging in café Vijzelaar, onder leiding van den heer H. de Graaf. De opkomst der leden was niet heel groot, toen de voorzitter de vergadering met een harte lijk woord van welkom opende. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer K. Slot. werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De .rekening van den penningmeester, den heer Jb. Kruk, was hierna aan de orde. Ont vangen was in totaal f3326.50. met inbegrip van het beginsaldo van f869.43. Aan contri butie is f2441.— ontvangen, aan rente f9.57. De uitgaven beliepen f 15Q1.73. voordeelig sal do f 1734.77, alzoo een vooruitgang van f865.34. Er was echter nog f213.verschul digd aan ziekenhuiskosten. Onder de uitga ven was een post opgenomen van f200.— wegens storting in het reservefonds, zoodat de vooruitgang ongeveer f850.— bedraagt. Aan verpleeggelden is f 1030.14 uitgekeerd aan vervoerkosten f 142,55. Er werden .voor rekening der vereeniging 25 patiënten verpleegd, met een totaal aan tal ligdae-en van 368. Hiervan waren 13 ope ratie- en 10 observaticgevallen en 2 voor man- eelen kninpen. Het bezit van het Reservefonds is thans f 620.53. (v. j. f411.97). Op advies van de controlecommissie werd den penningmeester décharge verleend. In de controlecommissie werden benoemd de heeren Vreeken. Hollenberg en G. Groen, plaatsvervanger de heer G. Engel. Het jaarverslag. van den secretaris, den heer K. Slot, ver meldde. dat het aan spanningen zoo rijke iaar voor de vereeniging zeer gunstig was. Rr is noe nimmer zoo'n groot saldo geweest. De secretaris vroeg zich af. of dit niet een gevolg zou kunnen zijn van de minder be schikbaar zijnde verpleegruimte in de zie kenhuizen of de daaruit voortvloeiende kor- te\ verpleegtiiden tengevolge van de bijzon dere omstandigheden. Aanwinst voor dc warmbloedfokkerij Naar wij vernemen is door Gebr. Kuiper te Heerhugowaard aange kocht de warmbloedhengst Brinio, kampioen van Groningen. Des kundigen verzekeren ons, dat „Brinio" een type vertegenwoor digt, dat in de Noord-Holl. fok kerij uitstekend op zijn plaats is. N. Verder werd medegedeeld, dat aan de hand van de statistische gegevens is gebleken, dat in de laatste 10 jaren een winst gemaakt is van slechts f382.84, waarbij opgemerkt werd. dat het ledental van 835 tot 1173 is ge stegen in dien tiid. In 1940 is het ledental gestegen van 1012 betalende en 161 niet-be talende leden tot 1041 betalende en 154 niet- betalende leden. Het jaarverslag werd vast gesteld. Het bestuur stelde voor dit jaar, gezien de gunstige sland van de kas. een bedrag van f 400 toe te voegen aan de reserve. Er is thans f600 in dit fonds gestort: in tien jaar zal men één jaarcontributie in het reserve fonds moeten hebben, dus ongeveer f2400. deelde de voorzitter mede. In het vijfde jaar wilde het bestuur nu f 400 storten. Dan is het f1000 plus de rente. De heer W. Giltjes vroeg of men daar mee niet wat te ver ging. Spr. vond 400,- wel wat veel; men heeft zich toch voorge steld om niet meer aan het reservefonds te komen, als het eenmaal gestort is De secretaris antwoordde, dat men na de storting toch nog een kassaldo overhoudt, van 1100,Na nog eenige besprekingen werd het voorstel van het bestuur aange nomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren Jb. Kruk en J. Smak herkozen met bijna algemeene stem men. Vervolgens werd een voorstel behandeld, om het-maximum aantal ligdagen te bepa len op 30 dagen voor ongevallen en ope- ratiegevallen en op 17 dagen voor alle ove rige gevallen, evenals dit verleden jaar het geval was. Tot afgevaardigde naar de vergadering van het Streckverband werd de heer P. Hollenberg benoemd; reserve de heer G. Groen. De heer Giltjes informeerde naar de stand van de onderlinge operatiekas. De secretaris gaf eenige inlichtingen, 't Aantal verzekerden is totaal ongeveer 1500 waarvan ongeveer 180 in Broek op Lan- gendijk, verdeeld over 42 gezinnen. De kas staat er financieel goed voor. Daarna sluiting met de beste wenschen voor bet komende jaar. OUDKARSPEL. DOOR DE GLADHEID. De heer K. Drost, die zich gistermorgen per fiets naar zijn werk bij de fa. Hart be gaf, kwam tengevolge van de gladheid van den weg te vallen. Dr. de Wit die de eerste geneeskundige hulp verleende, constateerde een hersen schudding. POLDERVERKIEZING. Bij de cehouden stemming is de heer P. Eecen Pz. alhier bij enkele candidnatstel- lïng herkozen als lid van het daeelijksch bestuur van de Banne Oudkarspel. Tn de vacature, ontstaan door het af treden van den heer Jb. Visser te Koedijk, werd de heer P. J. Lammerschaag als hoofdingeland gekozen. NOORDSCHARWOUDE. B STEUN. Naar wii vernemen, heeft het comité voor den B-steun aan een achttal personen dat daan-oor in aanmerking kwam, een uitkeering gedaan tot een totaal bedrag van f 50. ZUIDSOHARWOUDE. DE KLEUTERSCHOOL. Een raar advies Naar wij vernemen, is nogmaals een adres gericht aan het college van Ged. Staten, in verhand met het antwoord, dat dit college heeft gezonden op het verzoek van 12 van de 17 ouders, om tnsschenkomsl in de kwestie t.a.v, de beschikbaarstelling van een lokaal voor de Kleuterschool. Tn dit antwoord wordt n.1. geschre ven. dat Ged. Staten zich om ad vies hebben gewend tot B. en W. van Zuidscharwoude. Tn dat advies wordt o.a. medegedeeld. dat de vereeniging Volksonderwijs afd. Langepdijk na overlég met den in specteur van het L.O. reeds de be schikking over een andere lokaliteit heeft gekregen. On grond daarvan ziïn Ged. Staten van oordeel, dat voor verdere tusschenkomst gepn termen aanwezig ziin. Tn het schrijven aan Ged. Staten wordt een uiteen zetting gegeven van den toe stand. zooals deze in werkelijkheid is, n.1. dat de school tijdelijk ondergebracht, ge weest is in een zaal van café Kramer, maar nu stopgezet is. 'SINT MXARTEN SCHAAKNIEUWS. Tn vervolg on ons berichtje in de ScTïager courant van de vorige week, kunnen wij thans mededeelen, dat de door den burge meester dezer gemeente te spelen simultaan séance in schaken en dammen zal plaats vin den on aZterdag 25 Januari a.s., 7.30 uur, in café Schrijver. Op initiatief van TTeï ÏÏoofd der school, den heer Wolters, zal getracht worden een schaak- en damclub on te riebten. Verwacht wordt derhalve dat de opkomst zeer groot zal zijn. Den burgemeester, die schaken en dammen tegelijk zal tegen alle belangstellenden, staat een moeilijke avond te wachten! Middelen tot versobering aan gegeven. Ons land telt ongeveer 170.000 landbouw ondernemingen beneden 10 ha. Van deze 170.000 ondernemingen zijn niet minder dan 30.000 bedrijfjes tusschen 2 en 5 ha. oppervlakte, waarvan de sociale positie der boeren in de laatste jaren zoo uiterst slecht is. dat zij van overheidswege finan cieel gesteund worden. In een rapport, dat een commissie uit de drie landbouworganisaties (Koninklijk Ned. Landbouw Comité. Kath. Boeren- en Tuindershond en Chr Boeren, en Tuinders- bond) over den noodtoestand van de klei ne boeren heeft uitgebracht, worden de middelen, waarmee deze bedrijven te hel pen zouden zijn. in het kort als volgt sa mengevat: 1. Uitbreiding der individueele voorlich ting. gekoppeld aan credietverleening. 2. Het invoeren van meer-arbeid-vragen- de en looncnde cultures. 3. Bevordering van het scheuren van grasland door het toekennen van een verhoogde scheur premie. 4. Grondverbetering door doeltreffende ontwatering en bemaling, eventueel herontginning en ruilverkaveling. 5. Verbetering van de bewaring van ver schillende akkerbouwproducten door aanleg van silo's, poterbewaarplaat- sen en gierkelders. 6. Gezamenlijke aanschaffing van werk tuigen en hulpmiddelen voor een ra- tioneele bedrijfsexploitatie. 7. Tntensiveering van de melkcontröle. 8. Bevordering van de fokkerij en be strijding van veeziekten. 9. Overheveling van pluimvee van de grootere naar de kleine boerenbedrij ven. (Wii zouden zoo zeggen: niets nieuws onder de zon. het zijn allemaal wenschen, welke al jaren worden geuit Red.) UITBETALING VAN DE MELK NAAR KWALITEIT. Naar het Officieel Orgaan van den F.N. Z mededeelt, acht het bestuur van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken thans den tijd gekomen, dat de aangesloten fabrieken algemeen overgaan tot uitbetaling van dc melk naar de kwaliteit. Geadviseerd wordt reeds thans het nieuwe systeem voor te bereiden, zoodat het mogelijk is dit 12 Mei a.s. volledig in werking te stellen. In Mei 1938 is reeds met de noodige onder zoekingen begonnen. Gedurende de daarop volgende jaren heeft de Bacteriologische Dienst dit systeem beproefd en de uitkom sten getoetst aan die. verkregen met an dere gebruikelijke methoden van onder zoek. PRIJSRAADSEL Wie kans wil hebben om met puzzlen 25,— te verdienen of in ieder geval een fonkelnieuw boek voor de moeite te ont vangen, raden wij aan de in dit nummer voorkomende advertentie van de Alg. Ver- zendboekhandel te Deventer eens te lezen. F.en aardig idee, waaraan ieder kan mee doen. Naar de Alg. Verzendboekhandel ons me dedeelt is de uitslag van liet Kerstraadsel als volgt: le prijs van 50,aan: W H. van Liempt Oranjestraat 115. Bodegraven. De volgende acht prijzen van elk 2.50 aan: I. Vogelenzang Sr., Spiekmanslaan 21, Arnhem: F. C M. Herkenrath, Schoo- nenbergsingel 6, Velp; P. F. Gude, van Lin- schotenstraat 8, A'dam; R. L. Schierbeek, Westerstraat 2, Ter-Apel; Fr. Sanders. A. 59 Langeraar; D. Vonk, Jan Evertsenstraat 317hs, A'dam; J. Coolen. Korcnbloemstraat 142, Tilburg; J. Florijn, Nieuwstad, Vorden. SLACHTOFFERS DER GLADDE WEGEN De heer K. de Geus Cz. kwam door de gladheid der weg. onder de gemeente Alk maar rijdende, te vallen, met het gevolg een erstige hoofdwond. Bewusteloos werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zware hersenschudding werd geconstateerd. De heer K. Kalf alhier kwam op het pad bij zijn huis te vallen met het gevolg, een gebroken been, eveneens naar Alkmaar vervoerd. Ook de jongeheer J. Visser Lz. viel door de gladheid waarbij deze ook een gebroken been opliep. NIEUWE NIEDORP PAARD OP HOL Gistermiddag schrok het paard van de vuilniswagen waarmede Simon en Bram het huisvuil ophaalden en sloeg op hol. Het paard repte zich naar huis, het slin gerend gevaarte achter zich aan. Juist bij huis sloeg de wagen om, zoodat het huis vuil voor de deur kwam te liggen. Veel menschen op de been maar gelukkig geen ongelukken. WINTERHULP Op de Nutsuitvoering van Zondag a.s. zal ten bate van Winterhulp een verloting wor den gehouden. De prijzen welke uitsluitend bestaan uit zeer gewilde levensmiddelen zijn door verschillende ingezetenen die zeer welwillend tegenover winterhulp staan geschonken. HARENKARSPEL POLDERVERKIEZINGEN. Bij de gehouden verkiezing van een be stuurslid van den polder Schagerwaard, werd herkozen de heer A. Stammes te Schager waard. Voor den polder Woudmeer werd In een ge houden stemming van een bestuurslid, de heer T. Kostelijk te Noordscharwoude her kozen. ZIJPE stolpen. nog goed afgekomen. Een blokbandtaxi uit Amsterdam, öp weg naar Kolhorn raakte gisteravond bij Sfolpe van de dijk af. Vlak voor de sloot bleef het voertuig staan en kantelde. De passagiers wisten zich in veiligheid te brengen en belden garage Blaauboer en Kossen op. De monteurs hebben hedenmorgen den auto geborgen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5