De voedselvoorziening Sprekende cijfers èn beelden Tobrock gevallen van Nederland 24 spoorwagons cacaopoeder in beslag genomen Schrik van B'okz'jl' dronk ruzie af KETTINGHANDEL IN KOFFIËBOONEN „Hyena's van bet achterland" De vechtpartij op de Loosdrechtsche plassen Uit een boom dood gevallen Een dappere jongen Nogmaals dringend Dnitsch beroep op de bevolking BINNENKORT OP ALLE BONNEN TOEREIKEND VOEDSEL. Van bevoegde Duitsche zijde is op de gis teren gehouden persconferentie te 's-Gra- venhage ten aanzien der voedselvoorziening van ons land principieel het volgende ver- 'klaard: „Als in Nederland de - verzorging inzake sommige levensmiddelen, bijv. boter en vleesch, tijdelijk nog niet zoo goed als in Duitschland verloopt, vindt dit ten deele zijn oor zaak hierin, dat de organisatori sche onderbouw nog niet zoo goed functionnecrt als in het Duitsche buurland. Daar kan ieder op zijn bonnen ook de desbetreffende le vensmiddelen volop krijgen. Voorts heeft m«n bij den opbouw van het verzorgingsapparaat in Duitschland een voorbereiding van vele jaren en de inmiddels reeds verkregen er varingen zich ten nutte kunnen ma ken, wat in Nederland niet het ge val is. Wegens de korte voorbereidingsperiode kan de voedselvoorziening in Nederland organisatorisch derhalve nog niet zoo pre cies vcrloopen als in het Duitsche Rijk. Aan de vervolmaking van het distributie- apapraat wordt echter voortdurend gewerkt, en er mag op aerekend worden, dat bin nenkort ook in Nederland de organisatori sche opbouw zoo sterk mogelijk met dien in het Rijk op gelijken voet zal komen. GOEDE WIL ONTBREEKT! Dat tijdelijk bovengenoemde moeilijkhe den zijn ontstaan, ligt echter grootendeels aan den onfibrekenden goeden wil en aan het minder juiste begrip der Nederlandsche bevolking ten aanzien van de noodzakelijke maatregelen. De practijk tc%nt, dat vooral de goede houding als staatsburger en bet al- gemeene inzioht ontbreken, om bij de door voering van voor het levensbestaan ge wichtige maatregelen het volk als geheel tot de vanzelfsprekende medewerking te bewe gen, Door deze onverstandige handelwijze schaadt het Nederlandsche volk zichzelf, want daarmee brengt het de rechtmatige verdeeling in het eigen land en vooral ei gen bevolking in gevaar. Het gevolg daar van is. dat de materieel beter gesitueerde kringen zich van al het noodige voorzien kunnen, terwijl de financieel zwakkere "kringen kunnen toezien. Op deze "wijze werd een volkomen onsociale toestand ee- schapen, welke de Duitsche autoriteiten op den duur niet langer kunnen dulden. In deze richting liggen de reeds tegen het hamsteren en tegen den priiswoeker ge richte bepalingen, die de Duitsche autori teiten met allen nadruk tot doorvoering willen brengen. Wanneer mon ten slotte schijnt te mec- nen. dat eventueele verschijnselen van schaarschte de Duitschcrs in Nederland zou kunnen schaden, is dit geheel «n al verkeerd gezien. De toereikende verzor ging van Nederland is verzekerd en dat wat door de Duitsche instanties en door de Duitsche weermacht gebruikt wordt, ware zonder moeilijkheden te verschaffen. Hier bij wordt alleen nogmaals een dringend be roep op de houding dér Nederlandsche bevolking gedaan om rekening te houden met de door den oorlog veroorzaakte om standigheden. Het boekje bevat een schat van interes sante gegevens over het wel en wee van ons vaderland op vrijwel ieder gebied. Aan de bewerking en de algeheele ver zorging is een zeer bijzondere zorg besteed. De hoofdschotel van het 14-0 bladzijden tel lende werkje wordt gevormd door het overzichtelijk ingedeelde tabellenweik. Door de moderniseering v^n de typografie èn door de invoering van beeldstatisticken. verkreeg het boekje een groote duidelijk heid en aantrekkelijkheid. „Dor" zijn de uitkomsten aller minst; zij leiden in vele gevallen tot belangwekkende conclusies. Wist U. bijvoorbeeld, dat in den jare 1S69/70 per 1000 gehuwde vrouwen 340 kinderen het 1 evens- licht aanschouwden, tegen 160 bo- relingskes in 1939? Of dat er per jaar 40 millioen bezoeken aan bi oscopen worden gebracht, tegen 5 millioen aan sportevenementen en 13 millioen aan „overige" vermake lijkheden? Welk een leed schuilt er niet. achter het eenvoudige beeldstatistiekje, dat de toena me der uitgekeerde gelden van het maat schappelijk hulpbetoon weergeeft! Hoe veel zeggend is niet een blik op de curven, welke de indexcijfers van de industrieele conjunctuur in beeld brengen. En zoo is er veel, dat ons treft! We hebben uit het vele materiaal uiter aard slechts een zéér kleinen greep kun nen doen, maar... men oordeele zélf. De inhoud legt getuigenis af van groote nauwgezetheid. De samenstellers zijn van de statistische kernidée uitgegaan, zooveel mogelijk „de waarheid te dienen". De beeldstatisticken, welke door de Nederland sche Stichting voor Statistiek werden ver- vervaardigd. veraangenamen de bestudee- ring der cijfers ten zeerste. Nog willen wij er de 'aandacht op vestigen, dat de om slag niet alleen fraaier, doch ook steviger is, terwijl het practisehe formaat gehand haafd bleef. De prijs is laag gesteld. Uit geefster is de N.V. Drukkerij Albani te 's Gravenhage. Prijsopdrijving in de Zaanstreek. De vorige week werden bij twee groote ca caofabrieken te Wormerveer en Zaandijk alle voorraden cacaopoeder en cacaokoeken in beslag genomen wegens prijsopdrijving. De opsporingsdienst van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart heeft in middels het onderzoek voortgezet met 't ge volg, dat gisteren opnieuw kon worden over gegaan tot het in beslagnemen van ongeveer veertig ton cacaopoeder verinengd met melk poeder, welk artikel tegen te hooge prijzen in den handel werd gebracht. Tevens werd ongeveer 5000 kg. ruwe melkpoeder, welke ver boven den maximumprijs werd verkocht, in beslag genomen. Het onderzoek is nog niet afgesloten, zoo dat vermoedelijk nog meer proces-verbalen inzake prijsopdrijving zullen volgen, In to taal is thans een hoeveelheid van 240 ton, 24 spoorwagons, cacaopoeder en melkpoeder in beslag genomen. De bioscoop nog steeds favoriet. Als U voor de keuze zoudt worden ge steld, te genieten van een vlotgeschreven roman, of U te verdiepen in de lectuur, welke het „Statistisch Zakboek 1940" IJ biedt, dan zoudt U zeer waarschijnlijk tot het eerste besluiten. Met alle achting voor de talenten van sommige romanschrijvers ten onrech te! Immers dit reeds bij velen bekende, jaarlijks uitkomende statistisch vademe cum. samengesteld door het Ontraal Bu reau voor de Statistiek te 's Gravenhage. verscheen dezer dagen in een nieuwe, en wel zeer aantrekkelijke uitvoering. En gin?f*na 130 borrels vechten. H. M. te Blokzijl, die in zijn woonplaats als den schrik van Blokzijl bekend staat, heeft liet in den nacht van 13 op 14 October jl. weer eens erg bont gemaakt. Met zijn vrouw en twee vrienden had bil een oude ruzie af gedronken. waarvoor niet minder dan.... 130 borrels noodig bleken te zijn. Daarna was M. echfpr weer zoo dronken, dat hij aan stonds opnieuw begon. Hij ranselde een vrachtknccht af, en vernielde vervolgens de ruiten van de woning van zekeren R„ die ook tot het viertal had behoord, waardoor een schade ontstond van f70. Voor deze delicten stond hij voor den po litierechter terecht, die hem overeenkomstig den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeelde. BRITSCHE BOMMEN OP ONS LAND Eenige schade in een dorp. Gedurende verscheidene dagen vonden geen Engelsche luchtaanvallen op ons land plaats. In den afgeloopcn nacht zijn echter eenige Engelsche vliegtuigen bns land bin nengevlogen of deden pogingen daartoe. Op enkele plaatsen, voornamelijk in het Zuiden van het land, werden brisantbommen neer geworpen, van welke de meeste in het wa ter vielen of op akkers terecht kwamen. In een kleiner dorp werd eenige schade toege bracht, voornamelijk aan pakhuizen. Ze kostten reeds zes gulden per pond. De politie te Middelburg heeft een ket- tinghandel in koffieboonen ontdekt. Een partij van ongeveer 30 kg. werd achterhaald. De boonen waren oorspronkelijk het eigen dom van een rijwielhandelaar, die het par tijtje voor 2 gulden per kg. verkocht aan zijn broer. De boonen gingen van hand tot hand en kostten tenslotte 12 gulden per kg. Tegen allen, die bij deze verboden handel betrokken zijn, is proces verhaal opge maakt. De koffieboonen zijn in beslag ge nomen. Kinderbijslagwet en tewerkgestelden werkverruiming Voor de uitvoering van de kinderbijslag wet voor de bij wijze van werkverschaf fing tewerkgestelde arbeiders stuiten de uitvoeringsorganen op de moeilijkheid, dat in den regel zii. die werkgevers in den zin van de wet zijn (gemeentebesturen, parti culiere grondbezitters, naamlooze vennoot schappen enz. weinig of niet in aanraking komen met de betrokken arbeiders. De ei genlijke leiding van de werken berust na melijk bij een ontginningsmaatschappij. Ten einde nu toch te komen tot een be hoorlijken gang van zaken, hebben de Fe deratie van Bedrijfsvereenigingen en de Vereeniging van Raden van Arbeid overleg gepleegd met de drie ontginningsmaat- schappiien in ons land (de Nederlandsche Heide Maatschappij te Arnhem, de N.V. Grondmaatsehappij te Zwolle en het Tech nisch Bureau van de Unie van Water schapsbonden te Haarlem), welke in het overgroote deel van de werk verruim ingso'h- jecten met de uitvoering zijn belast. In plaats nu van de eigenlijke werkgevers zul len deze drie maatschappijen zorgdragen voor de vervulling van al de wettelijk voor geschreven formaliteiten, indien zij ten minste met de uitvoering van de werken zijn belast. Andere werken vallen natuur lijk buiten hun bemoeiingen. Op deze wij ze wordt gehoopt, dat de bezwaren, welke anders bij de kinderbijslagverzekering van tewerkgestelden in de werkverschaffingen zouden rijzen, grootendeels ondervangen kunnen worden. HOOGE EISCHEN TEGEN KETTING HANDELAARS. Streng requisitoir van den Offi cier van Justitie. Zeer strenge eischen heeft de Haagsche Of ficier van Justitie gistermorgen gesteld tegen een aantal kettinghandelaars, dat voor de Haagsche rechtbank heeft moeten terecht staan wegens overtreding van de distributie- wet. Tegen een van hen, vooral tegen den eersten verdachte, hield hij een buitengewoon scherp requisitoir, hierin noemde hij deze menschen obscure lieden, die in deze moei lijke tijden onze voedselvoorziening in ge vaar brengen en alleen uit winstbejag groo te partijen levensmiddelen en andere huis houdelijke artikelen wegmanipuleeren. Hij noemde hen verder hyena's van het achter land, die zich nu plotseling ontpoppen als groote kooplieden en tegen wier handelingen met de grootste gestrengheid dient te wor den opgetreden. Tijdens het verhoor van den eersten verdachte bleek, dat deze man zich den laatsten tijd geregeld met den sluikhan del heeft bezig gehouden. Hem waren drie feiten ten laste gelegd. Het betrof hier het koopen en verkoopen van groote partijen zeep en koffie zonder bon. Tegen deze ver dachte eischte de officier een gevangenisstraf voor den tijd van anderhalf jaar en boven dien een geldboete van 2000 gulden subs. 5 maanden hechtenis. De tweede verdachte had een groote partij koffie gekocht zonder bon. In deze zaak vroeg de officier een jaar ge vangenisstraf en 2000 gulden boete, subs. vijf maanden hechtenis. Vervolgens stonden nog tien andere perso nen terecht. Allen hadden de distributiewet overtreden en hadden partijen koffie, thee en zeep gekocht of verkocht zonder bon. In het eene geval was het misdrijf ernstiger dan in het andere. Niet altijd stond het mo tief winstbejag op den voorgrond, waarme de de Officier dan ook rekening hield en straffen eischte, varicerendc tusschen gevan genisstraffen voor den tijd van een jaar tot twee maanden, soms gecombineerd met een geldboete. Uitspraken in al deze zaken 6 Februari MEISJE VERMIST. Daders gearresteerd. De politie van Loosdrecht is tot arrestatie overgegaan van drie inwoners van oud Loos drecht, aldus het A.N.P., die ervan verdacht worden een laffon aanslag te hebben ge pleegd op een Hilversumschen jongeman, zooals wij gisteren reeds mededeelden. Het drietal heeft bekend. Het slachtoffer had wegens zware mishan deling een aanklacht ingediend en een uit gebreid onderzoek werd ingesteld. Verschei dene personen werden gehoord en aan de hand hiervan wist men vrij spoedig, dat de gebroeders K. en de iongen W., allen van 20 tot 23 jaar, bij dezen aanslag betrokken wa ren. De politie ging daarop tot arrestatie van het drietal over. Zij werden ongesloten in het arrestantenlokaal te Loosdrecht. De iongeliedeen worden overgebracht naar Utrecht, om aldaar voor den Officier van Justitie te worden geleid. Sedert Zondag 19 Januari wordt te Voor burg vermist de minderjarige Petronella Jo- banna Geertruida van de Geer, geboren te Culemhorg, 26 October 1922, dienstbode, wo nende alhier. Haar signalement luidt: leng te ongeveer 1.75 m., flink postuur, blozende gelaatskleur, rond gezicht, grijze oogen, don kerblond kortgeknipt baar. Zij draagt een langen, ruwliarigcn, blauwen mantel, blau wen hoed, zwarte jurk, donkerbeige kousen en zwarte lage schoenen. Hun die omtrent genoemd meisje inlichtingen kunnen geven, wordt verzocht, hiervan kennis te geven aan de politie. Italiaansch weermachtbericht NA HARDNEKKIGE VERDEDI GING DRINGEN DE AUSTRA- LlëRS DOOR. Geringe verliezen aan Italiaan- sche zijde. Het Italiaansche hoofdkwartier publiceert weermachtbericht no. 230. Het luidt als volgt: Aan het, Grieksohe front acties van plaat- selijkcn aard, gedurende welke de vijand gevoelige verliezen leed. Vijandelijke troepen werden bestookt met, bommen van klein ka liber. Tijdens een vijandelijken luchtaanval op een Albaneésche plaats begaf een onzer jacht,toestellen zich naar de vijandelijke toe stellen, schoot er één van neer en dreef de andere op de vlucht. De zeer hardnekkige strijd tusschen de stellingen der sterkte Tobroek is gisteren den geheelen dag voortgezet. Eerst des mid dags drongen de Australiërs door in de stad Tobroek, waar alles in brand was gestoken en waar het oude schip San Giorgio met dy namiet was opgeblazen. In den westelijken sector der sterkte bieden de stellingen nog steeds een zeer moedigen tegenstand aan den Van dertien meter hoogte. Tijdens het hoornen rooien is te Do Steeg een doodelijk ongeval gebeurd. De veertig jarige H. J. Wolsink. woonachtig te Bruin men. was in den tuin van een villa te De Steeg bezig een hoogen boom te rooien. Ver moedelijk. doordat een der takken, waarop hij steun bad gezocht, glad was, gleed hii uit en viel van dertien meter hoogte omlaag. Mij werd opgenomen met een zware schedcl- basisfractuur. Dokter Warren uit de Steeg kon slechts den dood constatceren. vijandelijken aanval. De te Tobroek gecon centreerde Italiaansche strijdkrachten he stonden uit een enkele divisie en eenige de tachementen der marine en grenswachttroe pen. Zelfs de vijand is gedwongen toe te ge ven, dat de verliezen, geleden door zijn vijf divisies, die de stad aanvielen, bijzonder ernstig waren. Onze luchtmacht bombardeerde een con centratie van vijandelijke troepen. De lucht macht van den vijand deed een aanval op eenige plaatsen in Li bye, waarbij eenige schade werd aangericht. In Oost-Afrika, aan het front van den Soedan, acties der wederzijdsche artillerie en patrouilles in de zone van Gallabat. Vijan delijke aanvallen, in de zone van Cheru werden afgeslagen door onze tegenaanval len, die den tegenstander aanzienlijke ver liezen toebrachten. In de Aegeische Zee hebben vijandelijke vliegtuigen getracht een van onze bases te treffen. Zij werden ontvangen door luchtaf weer en verwijderden zich zonder er in ge slaagd te zijn eenige schade aan te richten. Een vliegtuig werd getroffen door onze batterijen en stortte brandend neer. Een tweede vliegtuig van een type, dat per ka tapult kan worden gelanceerd, werd neer geschoten door onze jachtvliegtuigen in de omgeving van een vijandelijke basis. In den nacht van 22 op 23 Januari hebben Britsche vliegtuigen aanvallen gedaan op Catania en een andere plaats op Sicilië, zonder schade te veroorzaken. TOBROEK en OMGEVING. Twee reddingen op één middag! Gisterenmiddag bevond zich een 11-jarig jongetje op het ijs van de Kattenburgervaart te Amsterdam. Plotseling zakte de knaap er door. De 13-jarige Bertus van der Zee. die het voorval zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en redde den jongen. Ook Bertus zakte door het ijs, doch met behulp van om standers was het tweetal gauw weer op den kant. Enkele uren later is een 10-jarig meis je. dat op het ijs van de Kattenburg-ervaart gegaan was. er door gezakt. Ook nu begat Bertus van der Zee zich naar het meisje en bracht haar op het droge. Duitsch weermachtbericht OORLOGSSCHIP BOEKT NIEUWE SUCCESSEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht tnaakt bekend: Een in overzeesche wateren opereerend oorlogsscihip heeft nog meer vijandelijke koopvaarders van 31.000 b.r.t. in totaal tot zinken gebracht. Zijn vroegere successen van over de 10U.000 b..t. zijn reeds Dekend gemaakt., In den loop van de gewapende verken ning heeft een gevechtsvliegtuig ten Wes ten van Ierland een koopvaarder van 3500 b.r.t. tot zinken gebracht. Bovendien zijn een haven aan de Zuidoostkust van Enge land en een spoorweginstallatie succesvol met, bommen bestookt. In den afgeloopen nacht hebben afzonder lijke vliegtuigen verschillende voor den oorlog belangrijke doelen aan de Britsche Oostkust aangevallen. De vijand heeft gisteren in den avond1 in West-Duitschland enkele brisant- en brand bommen laten vallen. Voor den oorlog be langrijke doelen werden niet getroffen. De veroorzaakte materieele schade is gering. Een burger is omgekomen, drie anderen zijn licht gewond. Jagers hebben gisteren twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, een derde is door artillerie van de marine omlaagge haald. Een eigen vliegtuig wordt vermist. EEN VEELVRAAT. De Amerikaansche plant- en dierkundige John Dubbok heeft een veel vretende spin- nensoort ontdekt., die zoo geweldig veel voed sel tot zich neemt, dat een volwassen mensch in dezelfde verhouding tot zijn li chaamsgewicht iederen dag twee ossen, elf varkens, twaalf schapen en vierduizend kg. meelspijzen zou moeten verorberen, om met dit dierije te kunnen wedijveren. OOK EEN BEROEPI Zooals uit Amerika wordt medegedeeld, is te Florida een „zonnesteekpatrouille" in gesteld, die de taak heeft, badenden, die te ïang in de zon liggen, op het gevaar van een zonnesteek opmerkzaam te maken. Dit is dus een nieuw beroep. Een andere nieu we baan is het „inloopen" van nieuwe schoe nen. Hiertoe heeft de firma Mitchell in Man hattan een aantal vrouwelijke bedienden aangesteld, die per hoofd en per week mins tens 50 paar nieuwe schoenen moeten „in loopen". Het beroep wordt goed betaald, maar na korten tijd moeten de „in"-loop- meisjes ophouden, want zij zijn dan niet meer in staat schoenen te dragen en moe ten weken lang met blootc voetjes loopen! EEN WONDERKLOK. In de Zwitsersche Jura is een klok ver vaardigd, die 114 jaar achter elkaar loopt. Om zes uur 's morgens en 's avonds kraait een haan en om 9 uur 's morgens speelt de klok een koraal. Met Kerstmis wordt „Stil le nachtgespeeld. Wanneer het jaar ten einde is, wordt het nieuwe jaar door vroolijke fanfares aangekondigd. Hieruit blijkt, dat deze merkwaardige klok ook re kening houdt met de schrikkeljaren. Maar hfd, merkwaardigst van alles is, dat de klok ook op den juisten datum, den Goeden Vrij dag, Paschen, Hemelsvaartsdag en Pinkste ren door een toepasselijk koraal aankon digt. De klokkenmaker moet een knap wis- en sterrekundige zijn, om over zijn werk tuigkundige bekwaamheid nog maar te zwijgen. De klok wijst voorts niet alleen de Middel-F,uropeesche tijd, maar ook die van Nieuw-York en Calcutta aan. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 23 Januari 1841 Hooge Prijzen f 1000.— 14156 f 400.- 12984 f 200.— 4157 20781 f 100.— 6854 8085 9937 15001 18151 21167 Prijzen van f 70. 1144 1157 U65 1175 1184 1288 1412 1516 1591 1640 1995 2061 2100 2153 2224 2257 2377 2403 2423 2517 2728 2732 2742 2921 2934 3310 3467 3550 3622 3624 3690 3766 3834 3913 4484 4622 4653 4731 5071 5072 5090 5154 5304 5556 5749 5852 5961 6001 6032 6076 6098 6409 6464 6467 6683 7108 7224 7258 7330 7443 7611 7700 7738 7880 7982 8268 8326 8346 «500 8501 8507 8557 860C 8829 9234 9283 9609 9626 9918 9934 9972 10036 10486 10668 10682 10713 10750 11047 11232 11431 11526 11553 11833 11851 12116 12198 12375 12512 12518 13040 13109 13271 13464 13521 13606 13799 14201 14223 14264 14271 14531 14560 14669 14688 14760 14861 14964 14986 15218 15265 15404 15425 15748 15848 16212 16213 16319 16508 16587 16666 16799 17079 17197 17236 17248 17282 17290 17340 17353 17360 17545 17575 17665 17791 17956 18047 18126 181JT2 18216 18489 18543 18578 18703 18787 19135 19153 19154 19553 19898 20032 20117 20188 20232 20313 20476 20501 20667 20748 20760 20852 20984 21081 21317 21385 21445 21551 21666 21739 21754 Nieten 1012 1047 lfl86 1152 1185 1186 1219 1221 1320 1353 1373 1451 1452 1468 1480 1502 1504 1512 1601 1675 1689 1691 1732 1746 1777 1783 1919 1955 1967 2019 2028 2118 2129 2259 2292 2298 2328 2344 2351 2454 2462 2470 2570 2700 2781 2788 2859 2861 2886 2918 2923 2963 2970 3111 3132 3181 3190 3231 3291 3373 3387 3402 3415 3434 3497 3505 3519 3568 3686 3674 3736 3745 3764 3800 3802 3853 3877 3954 3966 4020 4057 4058 4060 4283 4298 4303 4477 4501 4564 4635 4695 4712 4775 4899 5006 5056 5140 5160 5176 5202 5236 5261 5349 5350 5386 5399 5438 5455 5471 5495 5511 5593 5646 5753 5769 5774 8797 5798 5804 5805 58'0 5832 5902 5914 6009 6070 6091 6196 6246 6282 6316 6551 6664 6696 6701 6742 6748 6810 6819 6847 6870 6896 6928 6951 7034 7051 7055 7083 7241 7341 7428 7481 7522 7604 7732 7769 7797 7818 7823 7847 7902 7950 7957 8210 8233 8296 8414 8432 8488 8587 8699 8814 8819 8821 8896 8958 9052 9117 9157 9237 9279 9297 9305 9344 9376 9386 9404 9454 9496 9522 9624 9641 9661 9697 9745 9760 9903 9929 9993 10000 10025 10050 10056 10065 10169 10173 10285 10341 10355 10390 10402 10439 10541 10646 10671 10716 10734 10741 10756 10786 10791 10812 10859 10883 10930 10962 10964 10998 11062 11138 11173 11178 il243 11286 11342 11360 11363 11467 11504 11511 11541 11584 11595 11652 11675 11689 11690 11778 11794 11871 11891 11898 12010 12098 12127 12145 12151 12180 12208 12233 12244 12251 12273 12276 12282 12353 12364 12399 12429 12444 12458 12500 12515 12520 12541 12552 12580 12616 12673 12740 12755 12769 12775 12780 12818 12851 12921 12940 13061 13078 13085 13123 13141 13203 13319 13346 13408 13516 13524 13525 13575 13576 13594 13697 13715 13809 13840 13844 13851 13916 13928 14016 14019 14028 14031 14054 14109 14112 14140 14193 14233 14292 14315 14410 14412 14447 14469 14647 14687 14689 14694 14707 14718 14788 14889 14919 14952 15004 15011 15012 15018 15130 15131 15184 15242 15276 15285 15318 15381 15390 15434 '15440 15451 15462 15512 15543 15610 15665 1566T 15706 15741 15756 15855 15875 15913 15963 15966 15994 16075 16103 16150 16252 16271 16279 16280 16284 16304 16326 16342 j 6375 16468 16476 16524 16585 16720 16779 16831 >6852 16867 16944 16994 17014 17044 17064 17070 17071 17138 17163 17273 17358 17414 17455 17473 17479 17600 17680 17796 17820 17867 17882 17897 17902 17923 17951 18000 18014 18036 18073 18113 18120 18139 18157 18160 18178 18202 18222 18229 18337 18376 18394 18446 18495 18504 18507 18545 18559 18608 18675 18684 18771 18785 18820 18862 18889 18903 18989 19028 19033 19074 19085 19090 ,9113 19122 19145 19359 19415 19505 19551 19616 1.9629 19630 19657 19716 19803 19804 19809 19819 19844 19863 19887 19932 19954 20175 20235 20354 20370 20378 20400 20595 20597 20611 20708 20732 20776 20788 20806 20916 20932 20934 20965 20968 21083 21121 21194 21198 21306 21319 21327 21435 21462 21500 21558 21617 21620 21746 21805 21808 21912 21919 21923 21973

Schager Courant | 1941 | | pagina 8