Danscursüs Mouton gaat niet dooi. 90 cents Tiel-UtreeM Loonstaten Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. café Rus Heerhugowaard Aanvang 8 uur hedenavond coulance Loonstaten op carton Speciale prijs thans per rol van 10 Meter 1.20 Meter breed Boekhandel Trapman - Schagen OUDKARSPEL. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Geen succes in Den Haag bi] de Ned. Groenten- en Fruitcentrale; nu naar de Duitsche autoriteiten De afd. Oudkarspel van den Ned. Tuin- dersbond hield Zaterdagmiddag haar alge- meene jaarvergadering ten lokale van den heer C. Vis. Een 60-tal leden was aanwezig. De vice- voorzittér, de heer C. Borst opende de ver gadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot den burgemeester. Spr. leidt deze vergadering, wegens ziekte van den heer N. Kaan. Spr. herinnerde aan hetgeen in het afge- loopen jaar is gebeurd. De loonbelasting geeft voor de tuinders zijn moeilijkheden. De loonen dienen te wor den verhoogd, doch in de prijzen is daarmee te weinig rekening gehouden. liet instellen van een adviescommissie uit de practische tuinders om ingeschakeld te worden bij de vaststelling der prijzen, zou spr. zeer toejuichen. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer G. IJff, werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter ried aan de bloembollen nog uit te verkoopen. Meer kali! De voorz. wees er op, dat men wel kans heeft, bij persoonlijk bezoek, bij den voed- selcommissaris, verhooging van de toegewe zen hoeveelheid kali te verkrijgen. Naar aanleiding van de mededeelingen werden eenige besprekingen gevoerd, waarbij de heer L. Kal verdijk opmerkt dat in Sint Pancras een onderzoek wordt ingesteld, om na te gaan hoeveel kunstmest men aange vraagd en hoeveel men gekregen heeft. Met die gegevens wil men zeker hoogerop. Men besloot, de kunstmestcommissies te verzoeken collectief kali aan te vragen. Niet ongerust worden. De heer F. Langedijk deelde mede, dat de stikstof percentsgewijze per maand aan de handelaren wordt toegezonden. Men moet daarover niet ongerust worden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. IJff vermeldde, dat het ledental tot over de 100 is gestegen tengevolge van de gevoerde actie. Er zijn nog maar enkelen bui ten onze organisatie in deze gemeente. De rekening. De heer L. Kal verdijk legde rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. Ontvangen was in totaal f 361.80, uitgegeven f362.53, een voordpelig saldo van f2.27, het kassaldo is nu f 46.77. - De heer W. Jonker adviseerde namens de kascommissie tot goedkeuring, waartoe beslo ten werd. Er wordt voor deze vergadering een kwar tje presentiegeld gegeven. Dat zal een flinke hap uit de kas nemen, meende de voorzitter. Hij hoopte, dat niet de kwartjes, maar de belangen van den tuinbouw zooveel leden naar de vergadering hebben doen komen. De heeren .J. Dresselhuis en J. de Boer wer den in de kascommissie benoemd. De heer L. Kalverdijk werd bij acclama tie herbenoemd als bestuurslid van den kring Langendijk. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer Kalverdijk met algemeene stemmen herkozen. De heer Kalverdijk nam beide benoemingen aan. Hierna bracht de heer Kalverdijk verslag uit van de kringvergadering en van het on derhoud dat in Den Haag heeft plaats ge had met de N.G.F.C. Men. ging er mee accoord, dat een voorstel wordt gedaan om te agee- ren tegen de verhooging van de grondbelasting. De organisaties naar Den Haag. De heer Kalverdijk deelde vervolgens me de, dat te Alkmaar een vergadering is ge houden der drie standsorganisaties over de kostprijzen. Van daaruit zijn drie vertegen woordigers naar Den Haag gegaan. waar ge- informeerd is naar de opbrengsten Wij had den 20.000 K.G. roodekool per H.A. De N.G. F.C. had 22000 K G. per H.A. berekend. Voor de gele kool waren deze cijfers resp. 22500 en 26000 K.G. en voor Deensche witte kool 26000 K.G. en 28000 K.G. per H.A. Daardoor zijn de kostprijzen te laag ge raamd. De opgemaakte kostprijzen der stands- en veilingsorganisaties waren volgens ons juist. In liet onderhoud met den directeur van de N.G.F.C. is gevraagd hoe men daar aan de andere prijzen was gekomen. Dit was ge schied door een gemiddelde te nemen van vijf bedrijven. De door ons in September op genomen prijzen waren reeds doorgestuurd naar de Duitsche autoriteiten, welke nu niet meer veranderd kunnen worden volgens den heer Driesse. Misschien is er bij de Duitsche autoriteiten nog wel wat te bereiken. In de Streek is de bloemkool tegen hoogere prijzen dan den kostprijs weggegaan, waarom zou den wij nu beneden den kostprijs moeten? Dat wil er bij spr. niet in. Het zou wel ge- wenscht zijn, dat meer practici in de prijzen- adviescommissie zaten. De ondernemerswinst door ons op 30 vastgesteld, is door de N.G.F.C. landelijk op 20% gesteld. Datk on ook niet meer veran derd worden. De verhooging van de exportprijzen om de week in plaats van om de veertien dagen was volgens den heer Driesse niet mogelijk. Hij zou daardoor in conflict komen met zijn kostprijzen. Ook is de aandacht gevestigd op demoei lijkheid voor de tuinders waar te beginnen, nu ook de loonen verhoogd worden. Het onderhoud heeft dus geen gunstige uit komst gehad. De eenige weg om deze fout van de N.G. F.C.. om onze kostprijsberekening, die nu al weer te laag is, niet aan te nemen, zal mis schien zijn, dat wij ons tot de Duitsche au toriteiten wenden. De Voorzitter zou een en ander in een voorstel voor de alg. Bondsvergadering wil len verwerken. De heer P. Langedijk wilde wel, dat men zich tot de Duitsche autoriteiten wendde. De heer D. Wonder vond dat de opbrengsten der organisaties eerde* aan den hoogen kant waren. Spr. zou ook willen onderzoeken hoe hoog de prijzen in Duitschland waren, om daar rekening mee te houden. De winstmarge van 20 pet. vond spr. niet juist, nu mén in de eerste jaren zooveel ver-, lies geleden heeft. Billijk zou zijn, de winst marge, in verband met die verliezen hooger te stellen. De heer Klinkert bepleitte vervanging van de N.G.F.C. door een college van men- schen uit de practijk. Algemeen was men van meening, dat contact gezocht moet worden met de Duit sche autoriteiten. Het bestuur zal de noodige maatregelen nemen, zoo mogelijk in samenwerking met de andere standsorganisaties. De heer W. Bakker vond de winstmarge voor de tuinders te laag in verhouding tot die van den handel. De heer Jb. Kostelijk wees er op, dat men rekening zal moeten houden met de verhoo ging der bedrijfsonkosten en op de moei lijkheid om de landbouwartikelen in ons bedrijf loonend te maken. De voorzitter zei de, dat de ordening, welke thans is ingevoerd, ten koste van ons, ten voordeele van den handel is. Daaraan dient een einde te worden gemaakt. Spr. achtte het daarom gewenscht, met de Duitsche autoriteiten te spreken. Spr. concludeerde, dat de Ned. Groenten en Fruit Centrale niet voor onze belangen strijdt. Daarop moet de aandacht worden gevestigd. De heer P. Langedijk zou de N.G.F.C. wel eens willen adviseeren, bij den handel te informeeren hoe de tuinbouw er voor staat. Ze beginnen lang niet op een schoone bo dem. Tegen de nieuwe prijzen kunnen zij niet vekoopen. Voorts zal een voorstel aanhanging wor den gemaakt, dat de provincie de rente van de provinciale credieten van 1931 voor haar rekening neemt. Hierna werden de loonen besproken. Men besloot, dat wanneer de eischen der arbei ders gehandhaafd worden, men het op arbi trage zal laten aankomen. Dan is dat ook weer een argument vóór verhooging der kost prijzen. Ook de uitbreiding van het teelt recht werd besproken. Men besloot, aan te dringen op volledig teeltrecht voor den tuinbouw. De handel in teeltvergunningen tegen zeer booge prijzen, werd zeer sterk afgekeurd. De voorizitter zeide, een proef te hebben ge noemen door een adver tentie in De Tuinderij te plaatsen, waarop hij verscheidene aanbiedin gen van teeltvergunning had gekre gen van f 4 en f 5 per Are. Daar voor lijken ook wel vastgestelde prijzen te gelden. Nadat eenige besprekingen waren gevoerd bij de rondvraag, heeft de burgemeester eenige hartelijke woorden gesproken, waar- bil hij de beste wenschen uitte voor het spoe dig herstel vand en heer Kaan, zulke men schen kunnen wij in de organisatie en het openbare leven niet. missen. Spr. was 't er mee eens. dat de prijzen der producten moeten worden verhoogd, opdat tuinbouwer en arbeider hun brood kunnen verdienen. De toestemming voor baggeren en slooten is ontvangen. Als 't open water wordt, kan men beginnen. (Applaus.) De kosten zullen ongeveer WV* ct. per M3. bagger zijn. Daarna sluiting. Alle wedstrijden van D.T.S. zijn wegens afkeuring van het terrein afgelast. TAFELTENNIS „VITESSE". De uitslag van de wedstrijden van de taieltennisclub „Vitesse" waren als volgt: uitslag stand gesp. gew. gesp. gew. Eerste groep W. brikken - - 11 10 G. Verkroost 1 1 11 10 J. P. Schrieken 2 2 12 8 C. Francis - - 10 4 C. Bootjes 3 2 11 5 VV. Gouwstra - - y 4 P. J. Schrieken 4 0 9 1 G. xviemail 2 1 13 1 Tweede groep: A. Prijs 4 4 11 9 Van Gorkum 3 2 10 7 C. Kuilman 2 2 9 6 C. Moraal 2 0 10 5 A. Kater 4 1 11 4 K. Stins 4 2 11 4 E. Bos - 5 1 10 1 Derde groep: P. v. d. Molen - - 11 10 A. de Vries 3 3 13 12 D. Deutekom Pd. 4 2 10 6 P. Koning - - 12 7 P. Schoorl - - 11 4 H. van Loo --61 G. Buisman 10 6 1 W. Mallekote 2 0 10 0 NOORDSCHARWOUDE. DE BRANDWEER ACTIEF? Wij hebben al eenige malen de aandacht gevestigd op de weuschelijkheid, dat een vrijwillige brandweer werd gesticht, op dat men bij voorkomende gelegenheden flink zal kunnen optreden. Bij het brandje van Zaterdagochtend bij den heer Bruin op de Handelskade, dat gelukkig van geringen omvang was en in de kiem gesmoord kon worden door het doortastend optreden van de fam B en de buren, kwam de brand weer wel wat achteraan. Wanneer deze brand niet zoo snel gebluscht zou zijn ge weest, was de brandspuit veel te laat ge weest. terwijl er ook te weinig bedieninas- manschappen aanwezig zouden zijn ge weest, wordt ons van de zijde van een oog getuige medegedeeld. De slangenwagen voor de standpijpen op de waterleiding werd. naar ons werd medegedeeld, door één persoon gehaald. Het lijkt ons niet ondien stig. vooral in dezen tijd, hiar eenige aan dacht aan te besteden. TE WATER GEDUIKELD. De jeugd van de U.L.O. schooi heeft zich reusachtig vermaakt met de rijkelijk ge vallen sneeuw. Een der scholieren geraakte echter in een moeilijk parket, toen hij bij het stoeien in de sneeuw achter het ge meentehuis door zijn kornuiten werd weg geduwd, uitgleed en tot aan z'n hals in het ijskoude water van de Voorburggracht ge raakte. Men had hem echter weer spoedig op het droge, zoodat hij er met een nat pak en den schrik af kwam. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting Inschrijving leerlingen aan de zaal vanaf 7.30 uur. Laatste aanmelding. Heden overleed, zacht en kalm onze gelief de Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, MAARTJELONT Echtgenoote van Jan Post, in den ouderdom van ruim 89 jaar. Familie POST. VVieringen. 24 Jan. 1941 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 28 Januari, n.m. 2 uur op de Alge meene Begraafplaats te Westerland. Heden overleed, ten onzen huize, na eeu langdurige ziekte, onze geliefde Broeder, Zwa ger en Oom, FERDIHAMO OROOGER, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam, Jb. KRANENBURG P. KRANENBURG— Drooger. Breezand, 25 Jan. 1941. Balgweg 55. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 28 Jan. Ver trek vanaf het sterf huis nam. 1 uur. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest, zeg gen Wij U, mede namens onze Kinderen, door dezen hartelijk dank. C. ROOTJES Jr. en Echtgenoote Oudkarspel, Jan. 1941. Officieel» Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherïj TOEWIJZINGEN VOOR BLOEM EN MEEL. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend. Aangezien op het oogenblik nog verscheidene grossiers en detaillisten in het bezit zijn van toewijzingen, welke recht geven op het koopen van tarwebloem tnz., op welke toewijzingen zij destijds aan hun afnemers grut- tenmeel (gemengd meel) heb ben afgeleverd, is bepaald, dal tot en met Zaterdag 8 Februari a.s. de houders van vorenge noemde toewijzingen desge- wenscht alsnog gruttenmecl (gemengd meel) op deze toewij zingen bij de fabrikanten kunnen betrekken. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat dus uitsluitend fabri kanten gruttenmeel gemengd meel) op toewijzingen voor tarwebloem enz., mogen afleveren, terwijl na 8 Februari a.s. genoemde toewijzingen uit-- sluitend recht geven op het koopen van tarwebloem, enz. Het Boelhuis, ten verzoeke van den heer S. Delver Pz., te Koegras op Woensdag 29 Ja nuari 1941, Nots. H. J. VAN VEEN. Gevraagd, jegens ziekte, NOODHULP voor den winkel. MULDER's Schoenwinkel, Hoogzijde 111. Schagen. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart ZEEPDISTR1BUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt hot volgende bekend, met betrekking tot de distribu tie van zeep. Kappers. Op de door de plaatselijke distributiediensten nader te be palen tijdstippen kunnen kap pers, die voor extra rantsoenen zeep voor de uitoefening van hun bedrijf in aanmerking wen schen te komen, zich tot deze diensten wenden. Bij de aan vragen dienen de loonlijsten van het bedienend personeel te worden overgelegd. Scheerzeep. Met ingang van heden zullen de kappers op de aan hun uit gereikte met „één rantsoen scheerzeep gemerkte bonnen niet meer de scheerzeep met een vetzuurgehalte van 80 welke uitsluitend aan het pu bliek wordt beschikbaar ge steld doch scheerzeep met een tetzuurgehalte van 60 kunnen betrekken. De detaillisten kunnen op de gewone wijze deze bonnen, wel ke zij van de kappers ontvan gen, bij hun grossiers inleve ren ter aanvulling van hun voorraad. In afwijking van de bepaling, dat de grossiers de ontvangen zeepbonnen op op- plakvcllen dienen te plakken en deze bij de distributiedien sten tegen toewijzingen in to wisselen, moeten de grossiers de met '„één rantsoen scheer zeep gemerkte bonnen recht streeks bij de fabrikanten inleveren ter verkrijging van de scheerzeep van 60 vet zuurgehalte. Voor de overige scheepzeep- honnen blijft de bestaande re geling echter van kracht. Deze dienen derhalve op opplakvel- len door de grossiers hij de plaatselijke distributiediensten te worden ingeleverd ter ver krijging van scheerzeeptoewij zingen. VERLENGING DISPEN SATIES. Het Crisis Uitvoerbureau brengt ter kennis, dat in ver band met de opheffing van de verkeersbelemmering te water, belanghebbende exporteurs c.q. expediteurs dispensaties, waar van de geldigheidsduur is ver streken, ten spoedigste ter ver lenging bij het C.U.B. moeten inzenden. Mocht dit bezwaar lijk zijn, dan dient men ten spoedigste schriftelijk ver lenging bij dit bureau aan te vragen, onder opgave van het nummer van de desbetreffende ■üsneiisatie. Iemand, in bezit van 100 tex tielpunten, pis A en AA, wil ruilen voor HEERENCOSTUUM T)I.m. maat 50 of 52. Br. letter D265 Bur. van dit blad. Veilig.dat is de „Tiel-Utrecht" De „Tiel-Utrecht'*-Brandverzekering 1811 staat vóór alles bekend voot haar groote coulance, haar veiligheid! Een kapitaal van f. 1.360.000.- geheel geplaatst. Gezamenlijke Reserves: ruim f. 4.000.000.- De verzekerde bij de „Tiel-Utrecht" is veilig verzekerd, omdat hij ver- zekerd is bij 'n Maatschappij met groote Reserves. BRAND INBRAAK. STORM VARIA VERZEKERINGEN KROMME NIEUWE GRACHT 76-80 - UTRECHT. Wat iedere werkgever noodig heeft: 3 '|2 cent 6 c e nt COlH>LETE TABELLEN VOOR DE BERE KENING VAN MAAND-, WEEK-, DAG- EN UURLOONEN. Zeer overzichtelijk en gemakkelijk bij het uitbetalen der loonen 17M ct. Hoe werkt het besluit op de loonbelasting 1940, door N. Ypenburg, belastingconsulent te Amsterdam, lid van den Bond van Belasting consulenten 10.45 BOEKHANDEL TRAPMAN Te koop: 2 JONGE ZEUGEN, bij Wed. G. W. WAIBOER, St. Maartensbrug. Iemand met ongev. 300 tex tielpunten en A en AA. wenscht te ruilen voor 2e hands KAR PET. Br. lett. B60 Boekh. Fa. Gebrs. GROOT; N. Niedorp. Prijsopgave gevraagd voor 40 Are Teeltvergunning Roode Wortelen. Br. onder lett, N, Poststation Burgerbrug. Gevraagd EEN JONGEN van 15 tot 17 jaar, voor de aard appelselectie. J. C. REZELMAN, T.otweg 20, Anna Panlowna.

Schager Courant | 1941 | | pagina 4