Zonderlinge onderwijshistorie te Warmenhuizen In 4A alles afgekeurd SPORT EN WEDSTRIJDEN Vx>Mat BELGIË WINT DEN OMNIUMWEDSTRIJD Maandag 27 Januari 1941 Tweede blad HOE DE DOCHTER VAN HET SCHOOLHOOFD TOT ONDERWIJ ZERES MOET WORDEN GEBOM BARDEERD. Een onwettig tijdelijke benoeming. Dezer dagen vernamen we, dat in de vacature aan de openbare lagere school te Warmenhuizen, ontstaan door het vertrek van mevr. Posthuma, een voordracht te verwachten was, waarop als no. 1 zou wor den geplaatst mej. Donia, de dochter van het hoofd der school. Dit verwonderde ons. Immers, tegen het aanstellen van onderwijskrachten, die in nauwe familierelatie staan met het school hoofd, bestaan groote principieele bezwaren. We meenen te weten, dat het feit, dat bij sommige bijzondere scholen zich van 'tijd tot tijd soort gelijke gevallen voordeden, oorzaak is geweest van hevige polemieken in de vakpers (Zoodanig, dat juist hierin aanleiding werd gevonden om aan te dringen op grooter in vloed van de onderwijsinspectie bij eventueele benoemingen. Overigens is juist sedert het oogenblik, waarop Nederland in den oorlog werd be trokken, steeds met klem aangedrongen op het in acht nemen van de grootst mogelijke objectitviteit bij het verrichten van be noemingen. Dat zulk een objectitviteit heel gemakkelijk uit het oog wordt verloren, wanneer er sprake is van de aanstelling van een eigen dochter van het hoofd, be hoeft wel nauwelijk betoog. We verwonderden ons dus en meenden niet beter te kunnen doen, dan ons licht te gaan opsteken bij den heer J. J. Feringa, onder wiens inspectie Warmenhuizen valt. Ons onderhoud bracht veel aan 't licht. De heer Feringa bleek niet slechts bereid ons te woord te staan, aldra bleek, dat hij onze inzichten volkomen deelde. Hij voeg de er aan toe, dat deze nog zwaarder druk ten op een tweemansschool, waar dus het geheele onderwijs in handen zou worden gelegd van vader en dochter. Twee gevallen zijn er slechts, waarin men met de benoeming van een dochter accoord zou kunnen gaan, zoo verklaarde hij ons. In de eerste plaats, wanneer er slechts één sollicitatie is. Er waren er echter omstreeks 50, zoodat dit motief ten eenen male niet bestaat. In de tweede plaats, wanneer de capaciteiten van de onderwijzeres in kwes tie zoodanige waren, dat het voor de school als een verlies zou zijn te beschouwen, in dien ze niet werd benoemd Ook dit achtte de heer Feringa geenszins het geval te zijn. Hij verklaarde dan ook zich van den beginne af aan hevig tegen de be noeming van mej. Donia te hebben verzet. Het belang van de kleine openbare school, die zich moet handhaven naast twee groote katholieke scholen, eischte hier de grootst mogelijke voorzichtigheid. Deze zou niet worden betracht, indien tusschen de beide leden van het personeel een zoo nauwe re latie bestond als die van vader en dochter. Te dikwijls is reeds gebleken, dat dan de verhouding tusschen het personeel onder ling. tusschen personeel en ouders zoowel als die tusschen personeel en plaatstelijke als Rijksautoriteiten op zeer ongewenschte wijze wordt verstoord. En de heer Feringa gings zelfs zoo ver te zeggen, dat, naar zijn inzicht, de veiligstelling der school gebood, dat de betreffende benoeming niet ge schiedde. EEN ZONDERLINGE TIJDELIJKE BENOEMING. Maar zoo vroegen we hoe komt het dan, dat u blijkbaar accoord bent gegaan met de tijdelijke benoeming van mej. Donia aan de school te Warmenhuizen? Want sedert eenigen tijd is deze onderwij zeres als zoodanig werkzaam. DE INSPECTIE GENEGEERD. Tot onze verbazing vernamen we daarop, dat de heer Feringa omtrent deze tijdelijke benoeming geheel onkundig was gelaten. Men had destijds te Warmenhuizen reeds ge weten, dat hij zich er tegen zou verzetten en het daarom wellicht wijzer gevonden er geen mededeeling van te doen aan den in specteur. Dit is in strijd met de wet op het L.O. Weliswaar legt deze wet bij tijdelijke be noemingen aan het gemeentebestuur geen zware verplichtingen op, geheel vrij is men niet. Zulk een benoeming dient te geschieden „in overleg met" den inspecteur. Men zou er over kunnen redetwisten, wat onder deze term „in overleg met" is te verstaan. Het begrip is echter stellig zeer eng genomen, in dien men de opvatting huldigt, dat de in specteur er van in kennis wordt gesteld. Min der kan het al met! Echter, zelfs deze mededeeling is achter wege gebleven. Zoödat hier o.i. sprake is van een handeling, direct in strijd met de wet. Nu is natuurlijk het tijdelijk werkzaam zijn dikwijls een aanloop voor de latere vaste benoeming. Gezien de zonderlinge wij ze, waarop mej. Donia de school te War menhuizen als tijdelijke leerkracht was binnengegoocheld, interesseerden we ons uit den aard der zaak bijzonder voor het geheele verloop der historie. De heer Fe ringa bleek er geen bezwaar tegen te heb ben ons dit voor te leggen, zoodat we het hier tot in de finesses kunnen laten volgen. Het geheele verloop der historie. Ongeveer een jaar geleden kwam de va cature in uitzicht. Bij een bezoek aan War menhuizen werd de inspecteur hiervan door het schoolhoofd, den heer Donia op de hoog te gebracht, Deze laatste infórmeerde daar op tevens, hoe de heer Feringa een sollici tatie van mej. Donia zou ontvangen. Op grond van de boven reeds ontwikkelde mo tieven zei de heer Feringa zich met kracht tegen een eventueele benoeming te zullen verzetten. Wel scheen het hem billijk, dat waar aan mej. Donia te Warmenhuizen een goed schijnende kans werd onthouden bij eventueele vacatures elders aan haar extra aandacht zou worden gewijd. De heer Donia scheen zich daarbij neer te leggen, zoodat de inspecteur vertrok met de gedachle. dat de aangelegenheid was afgedaan. In deze opvatting werd bij ver sterkt, toen eenigen tijd later de heer Donia op zijn spreekuur verscheen met de mede deeling, dat de vacature was ontstaan en het plan opperde een advertentie te plaat sen in de „Vacature". Adverteeren in dit landelijk orgaan toch aldus onze zegsman placht te beteeke- nen, dat geen bevoorrechten aanwezig wa ren. In gevallen, waar men b.v. het oog had op een reeds tijdelijk aangestelde leer kracht, een fungeerende kweekeling, wordt als regel slechts geadverteerd in een plaat selijk verschijnend blad. Het heeft geen zin gedachten te wekken en onkosten te laten maken aan zegeltjes, bezoekreizen, enz., zoo deze onnoodig en overbodig zijn. Ook een bezoek, dat de heer Feringa, wederom later ontving van den burgemees ter, den he-er Nolet, deed hem niet vermoe den, dat het voornemen om toch mej. Donia Ie benoemen, zoo sterk aanwezig was, als weldra zou blijken. „Want, wie schetst mijn verbazing", aldus de heer Feringa, „toen ik, na dat mij de lijst van sollicitaties door den heer Donia werd overhandigd, daarop ook die van zijn dochter aan trof. Ik verheelde deze verbazing al lerminst en verklaarde wederom mij tegen de benoeming te zullen ver zetten. Maar al spoedig bleek, dat men ten koste van alles en stellig tegen het belang der school in, wil de doorzetten." Immers, toen hij eeitigen tijd later de stukken ontving, bevattende de beoordeelin- gen der sollicitanten door het schoolhoofd, trof men daarin slechts één groote lofzang aan: die op de eigen dochter. Het resultaat was een uitvoerig schrijven van den'inspecteur aan het college van B. en W. te Warmenhuizen, waarin alles, wat we boven hebben weergegeven, werd vast gelegd, waarin werd gewezen op het belang van de school, waarin ten slotte een aantal candidaten werd opgesomd, die stuk voor stuk beter werden geacht dan mej. Donia. Krachtig werd er daarin op aangedrongen deze laatste zelfs niet op de voordracht te plaatsen, aangezien slechts daardoor de mogelijkheid van een eventueele benoeming werd buitengesloten. Dit alles mocht echter niet haten. Want enkele dagen geleden was den heer Feringa ter kennis gebracht, dat weldra de voordracht aan den Raad was te verwach ten, waarop mej. Donia was geplaatst als nummer één. „Het is mij niet duidelijk", aldus onze zegsman, „welke plaatselijke motieven zich hierbij naar voren dringen. Vast staat naar mijn mee ning slechts, dat hier de belangen van" de school ten achter worden ge steld bij persoonlijke ambities, waar bij zoowel aan sollicitanten als aan inspectie een figurantenrol wordt toebedeeld." Tot zoover ons onderhoud,. Wij hopen, dat de Raad, welke uiteindelijk het benoemings recht heeft, met de scherpe woorden van dezen autoriteit in onderwijszaken in ons gebied terdege rekening zal houden en de kwestie nog eens ernstig zal onderzoeken. Ook Heilige Huisjes bevatten hoekjes waai de .spinrag zich heeft, vastgezet. De bezem van den nieuwen tijd mag deze niet over slaan! SINT MAARTEN ONZE BURGERVADER ALS SCHAAK MEESTER. Een club opgericht. Zaterdagavond vond in café „De Tuin bouw" alhier de door den burgemeester per advertentie aangekondigde schaak- en dam- simultaan-séance plaats. Dat hier liefheb berij voor bestond was ons aller gedachte, doch het overtrof alles, daar de groote zaal van dit café te klein bleek om alle scha kers en dammers te plaatsen. Niet minder dan 27 schakers en 16 dam mers honden den strijd met den simultaan- speler aan en nog een aantal kwam te laat op 't appèl, dus konden toekijken. Nadat de Burgemeester 1 uur tegen al len had gespeeld werd besloten, met het oog op den tijd. dat de dampartij door Ja- rob Pronk Cz. zou worden voortgezet en dit bleek een eerste klas dammer te zijn. daar maar enkelen de partij gewonnen kregen. Ook de schaakspeler bleek iemand te zijn. die het spel machtig was en velen moesten het weldra opgeven. Om een verslag te doen van de gewonnen en verloren partijen zou zeer moeilijk zijn, daar door den bezetten tijd het voor velen niet mogelijk was om tot het einde toe te blijven. Met groote accuratesse is gespeeld en de hoop is het nog eens over te doen, maar dan met wat minder deelname. Het doel, oprichting van een dam- en schaakclub, is bereikt, daar 28 leden zich voor schaken en 8 als dammers zich als lid hebben opgegeven. Tot voorloopig bestuur is benoemd de heeren J. Jonker Kz., B. Jonker Pz. en J. Krijgsman. Dus alweer een nieuwe vereeniging, waar van wij hopen, dat zij lang mag blijven bestaan. W1ERINGEN THANS NOG GEEN RIJKSREGELING IN ZAKE VERVROEGDE WINKELSLUITING. Gelijk bekend wendde de Middenstands- vereeniging alhier zich in het najaar van 19-10 tot den Gemeenteraad met het ver zoek het sluitingsuur voor alle winkels met het oog op de verduisteringsmaatrege len ten gerieve van de neringdoenden te vervroegen. Burgemeester en Wethouder® ten deze adviseer,ende moesten het vaststellen van een zoodanige regeling ontraden omdat van hoogerhand, desgevraagd, werd mede gedeeld dat een algemeene rijksregeling omtrent deze aangelegenheid kon worden tegemoetgezien. Voor plaatselijke regelin gen was alzoo geen aanleiding. Op grond daarvan gaf de Gemeenteraad geen gevolg aan het verzoek. Thans echter ontving het Gemeentebestuur, naar men ons mededecl- •de, bericht, dat voor deze wintermaanden niet meer moet worden rekening gehouden met de totstandkoming van een regeling inzake vervroegde winkelsluiting. Wij gelooven niet. dat hiermede dit ter rein voor alle mogelijke plaatselijke be moeiingen is vrijgegeven. Momenteel heeft deze aangelegenheid reeds veel van zijn urgentie verloren omdat de winter reeds goeddeels is verstreken. Gezien de eerdef gekoesterde voornemens der Regeering achten wij het echter niet uitgesloten, dat voor het komende winterseizoen regelend zal worden opgetreden GEVONDEN Een grijs wollen heerenhandschoen. Verloren: een rijwielplaatje en een paar jongenswanten. Inlichtingen: gemeentebode. HEER-HU GOWAARU OVERGEPLAATST. Onze vroegere plaatsgenoot, rijksveld wachter de Jong, thans in de Rijp, is over geplaatst naar Amsterdam bij de Verkeers politie. A.D.O. WINT VAN D.H.C. Wederom zat de vorst de voetbal lers dwars! Zondagnacht had het weer pittig gevroren, zoodat de ter reinen wederom hard werden, met als gevolg, dat de wedstrijden weer werden afgelast. Slechts clubbestu ren welke het er op gezet hadden te spelen, zijn er in geslaagd, doch het wedstrijden-aantal dat doorgang vond, bleef tot een minimum beperkt In 4A, de afdeeling van onze plaat selijke en omgevingsclubs, werd alles afgekeurd. De groote match in afd. I tusschen A.D.O. en D.H.C. ging wèl door en bracht den Ha genaars een 31 zege. Een fraai resultaat, waarmede de eerste plaats verdiend werd en de kans op het kampioenschap uitermate vergroot wordt. Zouden dan eindelijk de Ha genaars eindelijk eens kampioenswedstrij den krijgen? Ook in afd. II ging één wedstrijd door, nl. R.F.C.Ajax. En ook de Rotterdammers za gen hun werkzaamheden aau het terrein be loond, het werd 00, of liever gezegd: het bleef 00. R.F.C. kan dat puntje echter best gebruiken. In het Zuiden stapte Limburgia weer voort op den weg der successen en sloeg zoowaar M.V.V, dat in de laatste 10 wed strijden ongeslagen bleef, met 31. Heel goed Limburgers, de laatste plaats werd reeds vaarwel gezegd! Roermond pikte een puntje van Juliana weg, het werd 11, zoodat het er voor Helmond niet heter op werd, want ook Wil lem II won met 31 van N.O.A.D. De laat ste Tilburgers hebben dus wel pech tegen hun stadgenooten. P.S.V. speelde niet, doch zag drie con currenten falen en won dus achteraf be schouwd wel. Alleen Longa bleef hij, -ook al omdat ook deze club niet speelde. VOETBALUITSLAGEN Eerste klasse: A.D.O.—D.H.C. 3—1 R.F.C.—Ajax 0—0 LimburgiaM.V.V. 31 RoermondJuliana 11 Willem IIN.O.A.D. 31 SCHOORL MUZIEK, TOONEEL, DANS, „DE ROODE LEEUW". Het Fanfarecorps „De Vriendschap" en Bergen s Tooneelvereeniging „De Masker- spelers" gaven gisteren in „De Roode Leeuw" een muziek-tooneeluitvoering. Concrt, tooneel endans, en dan twee vereenigingen met zoo goeden naam, als dat niet trekt, trekt niemendal! De tooneelzaal was dan ook stampvol en het opgetogen pu bliek heeft volop genoten van het elck-wat- wil s-p rogra mma. Het fanfarecorps hanhaafde weer zijn ouden roem. Onder aanvoering van direc teur G. Anderson werd een zestal fraaie nummers ten gehoore gebracht, die een luid applaus oogstten. De overture „Le nouveau Seigneur du Vil- lage" van Baildieu, waarmee Schoorl's fan farecorps vorigen zomer op het in de uit spanning Schinkelhaven, onder auspiciën van de V.V.V. te Amsterdam gehouden inter nationaal Zang- en Muziekconcours in de eere-afdeeling den eersten prijs won, werd ook nu weer prachtig uitgevoerd. De Maskerspelers gaven een opvoering van „In den nacht van 23 April" (Nuits Saint George) van Joh. van Doorn, waarmee zij vorigen Zondag te Bergen zooveel eer in legden. Na de uitvoerige bespreking in ons nummer van 20 Januari kunnen we daar over thans kort zijn. Het werd weer 'n groot succes. Jammer alleen, dat de beperkte too- neelruimte wel eenigszins een handicap was voor de spelers. Met de grootste aan dacht werd het stuk vol spanning gevolgd en het langdurig applaus na elk bedrijf be wees wel, dat het publiek had genoten. Met een gezellig bal werd de mooie dag besloten. WINTERHULP. Naar wij vernemen, zal in de gemeente Schoorl nog vóór 10 Febr. a.s. in totaal f500 worden uitgekeerd aan daarvoor in aan merking komende personen en wel f 4 per persoon. Reeds eerder werd f 155 uitgekeerd. De winterhulpcollecte bracht tot heden on geveer f400 op. SINT PANCRAS RAADSVERGADERING. Op morgen, 28 Januari a.s. zal in deze gemeente raadsvergadering worden ge houden om des nam. 2 uur. KOSTWINNERSVERGOEDING. Aan 2 personen wordt hier alsnog kost winnersvergoeding verleend. GOEDKOOP VET. Elke week wordt in deze gemeente voor een zestigtal gezinnen bonnen voor goed- koope margarine en bak- en braadvet ver strekt. UITVERKOCHTE TRIBUNES IN DEN HAAG. A.D.O. was beter en won ver diend. Het was nu niet bepaald aangenaam voet bal weer, waarbij de wedstrijd A.D.O.D.H.C. werd gespeeld. Er stond een gure wind dwars over het. veld, welke echter niet had belet, dat de tribunes tot de laatste plaats waren bezet. Het veld was zeer zacht en glad, zoo dat nogal eens een glijpartij plaats vond. Bo vendien werden de spelers hierdoor zwaar gehandicapt 'en had het spelpeil dus geducht te lijden. Goed open spel kwam dan ook maar sporadisch voor. Bij D.H.C. verdedigde Boot weer het doel, hetgeen hem uitstekend af ging. Hetzelfde kan gezegd worden van zijn collega Koek, die. daarbij nog vrouwe fortuna op zijn hand had. De heide verdedigingen wa ren ruim voldoende, terwijl de middenlinies teruggetrokken positie speelden, zonder ech ter hun aanvallende taak te verwaarloozen. Technisch was A.D.O. in de meerderheid en ook de aanval van de Hagenaars was gevaar lijker te noemen, dan die van de Delftenaren. Zij hebben dan ook verdiend gewonnen. Met vertrouwen kan de ploeg de komende wed strijden tegemoet zien. De wedstrijd was over het algemeen niet fraai te noemen, doch spanning was er ge noeg. Direct na het begin krijgt Westhoven reeds een vrijen schop te nemen. De Heer schiet hieruit hard in, doch Boot is op zijn plaats. Aan den anderen kant weet Dijkstra alleen door te breken, doch ook Koek weet erger te voorkomen. Het spel gaat van doel tot doel, waarbij de Hangenaars iets den toon aangeven. Eversteyn reageert met een prach- figen kopbal op een voorzet van Neuteboom, maar Boot geeft niet thuis. Aan beide kan ten wortd eenige malen tegen den doelpaal geschoten, maar doelpunten blijven nog uit. Bij D.II.C. is Vollebregt, de linksbuiten met de eene arm, zeer bewegeelijk en hij doet goed werk. Vermeulen van D.H.C. raakt ge blesseerd en hij moet het veld verlaten, even laler gevolgd door Bommelé. Eenige minuten voor rust geeft de Heer het leer hoog door aan Eversteyn en deze scoort met. een praehtigen kopbal in den hoek. (10). Na de rust komt Bommelé weer terug, ter wijl Vermeulen door Karsdorp vervangen is. Westdorp krijgt den bal goed vrij. De ach terhoede van de Delftenarcn blijft verbou wereerd staan en het is 20. A.D.O. komt nu steeds goed en gevaarlijk terug. Neute boom zet voor, de bal draait in den doelmond en Vreken doet de rest (30). Het spel van D.H.C. heeft zichtbaar onder dezen tegenslag te lijden, doch ook weer niet lang. Van de Engel gaat er alleen van door, passeert net jes Choufoer en geeft Koek het nakijken (3—1). Het enthousiasme laait weer op bij de gasten. De voorhoede krijgt nog eenige goede kansen, maar kan ze niet benutten. Vlak voor het einde wordt de A.D.O.-er van Kampen, wegens onbehoorlijk gedrag door den scheidsrechter van Moorscl, die den wed strijd correct leidde, uit het veld gestuurd. R.F.C.—AJAX 0-4) De thuisclub miste den steun van Hui sdier en van Walsum, die vervangen wer den door resp. Thieme en Kooyman. Ajax probeerde een nieuwe opstelling, waarbij Leemhuis in 'de voorhoede was opgenomen. Het veld was zacht, maar toch behoorlijk be speelbaar. Een mooie wedstrijd is het niet geworden Ingezonden Venhuizen, 24 Januari 1941* Mijne Heren, Ik verzoek U onderstaande in Uw blad te willen doen opnemp, waarvoor gaarne mijn dank. DE UITBETALING DER TUINZADEN GETEELD OP CONTRACT, ZONDER PRIJSBEPALING (z.g. Kerstmis- koeis) De uitbetaling der tuinzaden, geteeld op bovenstaande voorwaarde, welke normaal omstreeks Kerstmis anders worden uitbe taald, konden dit jaar toen niet. worden uitbetaald, omdat de rgeling, zoo zonder .meer, de prijzen die de Zaadhandcl gesteld bad niet kon aanvaarden. Nu is deze uitbetaling besproken in de advies-commissie voor tuinzaden, welke door de regering is ingesteld. Ondergeteken de maakt ook deel uit dezer commissie. Nu zit hier meer aan vast, dan in enkele woorden is te* zeggen. Doch om de uitbetaling, in het belang der vele kweekers zoo vlug mogelijk te laten verlopen, hebben ook wij mede gewerkt, om de prijzen welke de zaadhandel voor de zaden had vastgesteld, voorlopig te doen uitbetalen. Nu is deze uitbetaling voor de meeste pro ducten zeer teleurstellend, de prijzen lig gen belangrijk lager, dan de vrije prijzen op de zaadbeur.% in Hoorn zijn. Doch omdat het misschien maanden zou kunnen duren, aleer deze zaak definitief in Den Haag zijn beslag kreeg, meenden wij zoals gezegd, dat het beter was, om de vastgestelde prijs door den zaadhandel ge steld. te doen uitbetalen. Doch wij hebben deze uitbetaling gezien, als een voorloopige. De heeren zaadhandelarcn zeggen nu, als telers komen klagen over den te lagen prijs, deze prijs is "ook door jullie mensen die in de advies-commissie voor tuinzaden zit ting hebben aanvaard, en deze prijs is nu de definitieve uitbetaling. Dit laatste is ten eenenmale onjuist, wij hebben zooals gezegd, geracht de gestelde prijzen als voorloopige utbetaald te krij sen- Maar dat wij met deze prijzen, die wij notabene nooit gezien hebben, blindelings accoord gegaan zijn. alsd e uitbetalingsprijs is dwaasheid. Wij meenden dan ook goed te doen. deze onwaarheid en de juiste de finitie hiervan weer te geven. )Vij zeggen niet. er komt later nog een hoogere uitbetaling, dit moet nog uitkomen; doch wij hebben alleen uit wijlen laten ko^ men. dat wij deze. ons totWfil onbekende Prijzen, als een voorloopige hebben aanvaard in het belang der telers. W. VENNIK. en met den uitslag konden beide ploegen tevreden zijn. Wel is waar is Ajax iets meer in het offensief geweest, doch haar voor hoede dreef het samenspel te ver door oin gevaarlijk te zijn voor de verdediging van- RFC Fischer trad bij Ajax op den voor grond, hoewel hij het af en toe te zelfzuch tig deed. K. Broekman wist geen verband in de voorhoede te brengen en als verbin dingsspelers maakten Leemhuis cn Groene- woud zich te veel schuldig aan dc fout, dat zij den bal te lang in hun bezit hielden. Toch had Ajax kunnen winnen, als zij maar een speler had gehad, die een flinke schot had vermogen te lossen. In dit op zicht was het vooral van Wijngaarden, die zeer teleur heeft gesteld. Hij heeft zeker drie opgelegde kansen gehad om te sco ren, maar telkens joeg hij den bal langs den paal. Bij R.F.C. was het al niet anders ge steld. De verdediging cn middenlinie kwe ten zich behoorlijk van haar taak, doch de voorhoede was al even slap als die van Ajax. Vaak werden de aanvallen aardig op gezet, maar de afwerking liet voortdurend veel te wenschen over. Wielrunnen Training is alles! De directie van het sportpaleis te Antwer pen had voor gisteren wederom een uitste kend programma samengesteld, waarin de beste Nederlandsqhe en Belgische renners den strijd met elkander aanbonden. Voor dit programma bestond dan ook een buiten gewone belangstelling. Het sportpaleis be vatte nl. ruim 10.000 bezoekers. De hoofd schotel van dezen middag was ongetwijfeld de BelgiëNederland omniumwedstrijd, wel ke de sterkste Belgische koppels Scherens Debruicker, CoolsClautier deden uitkomen tegen de sterke Nederlandsche koppels Van Vlietvan der Voort en Schuit©Boeyen; Jammer was het voor de Nederlandsche ren ners, dat de indeeling van dezen omnium voor de beter getrainde Belgen een voordeel opleverde, welke uiteindelijk de overwinning bezorgde. Niet voor niets was immers de in deeling zoo, dat de sprint als laatste onder deel van den omnium moest worden verre den. De beter getrainde Belgen, die in de tijdrace ongetwijfeld sneller waren dan onze landgenooten, konden den kleinen voor sprong, in dit onderdeel verkregen, in de sprint gemakkelijker verdedigen. De eindstand was: 1. België 40 punten; 2 Nederland 56 p.; Gedetailleerd: 1. CoolsClautier 141/2 p.; 2. Van VlietVan der Voort 24 p.; 3. Scherens Debruycker 25^ p.; 4. SchulteBoeyen 32 p. Wedstrijd achter handelsmotoren Onze landgenoot Pellenaars reed dezen middag mee in den wedstrijd achter han delsmotoren. Hij wist in het vrij sterke veld een goede tweede plaats te bezetten door in de eerste manche als derde achter Kaers (winnaar) en Michaux, in de tweede manche als tweede achter den winnaar en in de derde manche op de vierde plaats te eindigen. In het totale klassement bezette hij de tweede plaats.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5