Italiaansche zeestrijd- krachten in actie Dag van nationa'en rouw in Roemenië De Amerikaansche bewapening De bezittingen der familie Rothschild Doodgewaande paters in vrijheid Uil Alkmaar Marktberichten Italiaanspfte;! zeestrijdkrachten hebben, naar liet italiaansche blad de „Tribuna" meldt, vaftr.de zevende maal aanvallen ondernomen op doelen te land aan dè Ioni sche kust. Kleine tprpedoeenheden maakten openin gen in de- vijandelijke mijnversperringen, welke den linkerflank der Grieken moesten beschermen. Over een kuststrook van meer dan honderd kilometer namen'de Italiaan sche eenheden, havens en bruggen, pakhui zen, magazijnen, radiostations en stellin gen onder vuur. De 'groote-eenhedfin richt ten haar $mir vooral op vorzórgingsiririch- tingen van. dón vijand- De Itaiiaiinsche strijdkrachten werden door torpedobootch beschermd tegen aanvallen van vijande lijke duikbootèn. De vijandelijke' afweer door geweerschoten, machinegeweervuur en ai'tllleri wast zeer levendig, dóch ver oorzaakte geen schade. De Italiaansche af deel ingen keerden, na, haar taak volbracht te hebben, zonder verliezen naar haar steunpunten' terug. Vijandelijkheden in Indo-China gestaakt MORGEN KOMT DE WAPENSTIL- STANDSCOMMISSIE TE SAIÖON BIJEEN. Officieel wordt te Hanoi bekend gemaakt, dat de vijandelijkheden riüsschen Thailand en Indochina den 28sten Jannari. des middags te 1 uur zullen worden gestaakt. Ëen .wapenstilstandscommissie, bestaande dit, vertegenwoordigers van Thailand, Indo- china en Japan zal op 29 Januari te Sai gon bijeenkomen. 'Van betrouwbare zijde verluidt dat de Japaners het plan hebben troepen samen te hekken ten Zuiden van Hanoi. Naar aan leiding van de berichten, volgons welke een Japansch oorlogsschip bij Cap Jacques. ten.Zuiden van Saigon, voor anker zou zijn gegaan, werd van offisiecle zijde te Hanoi verklaard, dat. biervan niets bekend was. Intusschen werd Maandagavond nog uil Bangkok gemeld, dat. volgens een mededee- ling van- het, opperbevel van de Tliaische troepen, deze troepen het gebied van Loeang Pare hang, op den rechteroever van de ri vier de Mókong, hadden bezet. De stad Sisophon werd nog belegerd en 'door de Tliaische artillerie beschoten. Ub Japansche 'gezant te Bangkok beeft In een interview de overtuiging uitgesproken, dhtf dé gebiedscisehen van Thailand bij de aanstaande onderhandel in gen zullen worden ingewilligd. In een officieel communiqué van lipt Roc- piecnsche ministerie van binnenlandsche za ken ..wordt gezegd, dat bet gisteren een dag van hationalen rouw in Roemenië was. Alle voorstellingen zijn opgeschort. In het ge- Heelc land, zoo vervolgt het communiqué, hperschen weer orde en rust en. in tal van gfirpeentén .heeft men reeds uit de meest bevoegde personen nieuwe burgemeesters gekozen. 52 industrieele ondernemingen zijn gemilitariseerd, waaronder de scheepswer ven van Galatz on de machinefabrieken van Malaxa. Antonescu vormt overgangsmi nisterie. rGeneraal Antonescu heeft besloten een overgangskabinet te vormen, dat uit gene raals on vakministers bestaat. De samenstelling van het nieuwe kabinet is gistermiddag 5 uur bekend gemaakt. De marinecommissie van den Amerikaansche senaat heeft met algemecne stemmen goedkeuring gehecht aan een credict van 1 milliard 290 mfllioen dollar voor uitbreiding van den bouw van oor logsschepen on goschutfabrieken, benevens voor moderniscering van den luchtafweer en voor den bouw van 400 kléine oorlogsschepen. Roo- se velt heeft bovendien het congres verzocht om 'den federalen scheep vaartautoriteiten terstond' volmacht te geven voor een aanvullende uit gave ten bedrage van 65 millioen dollar, teneinde vóór 1 Juli het gewone bouwprogram van 200 sche pen te voltooien. Door een verordening van liet hoofd van den Fransc.hen staat, maarschalk Pétain, zijn de in beslag genomen eigendommen van de familie Rothschild door het nationale hulpwerk cn door de hulpverleening aan de jeugd overgenomen. Het centrale bestuur van het nationale hulpwerk, heeft zich thans in het gebouw van de Rotlischildband te Parijs geïnstal leerd. Het kasteel Ferrières in bet departe ment Seine et Manie is aan den dienst tot hulpverleening aan de jeugd ter beschikking gesteld. Daar zal binnen enkele weken een jcugdsehool voor leerlingen in den "tuin bouw worden ingericht. Bij liet, kasteel be hoort een park van 5000 hectare met broei kasten voor exotische planten. Deze 'luxueuze inrichtingen zullen thans voor nuttiger doeleinden gebruikt worden, liet kasteel Ferrières diende tijdens het be leg van Parijs in 1879 tijdelijk tot hoofd kwartier van den koning van Pruisen, den laferen keizer Wilhelm De overige bezit tingen van de Rothschilds zullen eveneens binnenkort een nieuwe cn betere bestem ming krijgen. Door verkeersfout gedood Fietsrijder door vrachtauto ge grepen. Zaterdagmiddag reed de 36-jarige onge huwde G. Basten per fiets op de Keizers gracht te Eindhoven. Een vrachtauto, die een defecten wagen sleepte, reed den man tegemoet. De chauffeur moest, het midden van den1 weg houden, aangezien aan den rechterkant van den weg ecnige wielrijders reden. B. korf niet, uitwijken, omdat aan de linkerzijde, in strijd met bet parkeerverbod, cenige autobussen stonden. Een aanrijding was niet. te voorkomen. B. werd door de vrachtauto gegrepen en over den weg ge slingerd, Tiet. slachtoffer werd naar het bin- nenziekenhuis vervoerd. Gisteren is B over leden. STROOPER VERONGELUKT. Het geweer na afloop van de jachtpartij plotseling afgegaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de strooper KI. Vredeveld uit Coevordcn door een ongeluk om liet leven-gekomen. Vr. was des avonds, vergezeld van een ander, uitgegaan om in de nabijheid van de Haandruk in de gemeente Gramsbergon te stroópèlr Door onopgehelderde oorzaak ging het geweer, na afloop van de jacht partij. plotseling af. waardoor Vr. de kogel juist in het hoofd kreeg. Hij was op slag dood. Vr. laat een jeugdige vrouw met twee kinderen na. Sedert den zomer van 1939 in China gevangen gezeten, Twee Nederlandsche missionarissen in China, van wie men sedert lang taal noch toeken had gehoord, zijn -if thans, blijkens een telegram van mgr. Buddenbrock van de Duitsche katholieke missie in Lantsjau, te recht. Het. zijn de paters Hendrik Mötter en Piet van Oirschot. Zij heb- bcDj naar thans blijkt, sedert den 1 Zomer van 1939 (in het. telegram stond door een seinfout 1930) gevan gen gezeten. Uiteraard heeft men direct de familiebe trekkingen van de twee Nederlandsche pa ters in. kennis gesteld, aldus de Bossche corr. van de „Tel.". Men kan zich indenken met hoeveel vreugde deze tijding over de doodgewaanden is ontvangen. Vooral bij de ouders vanpater Oirschot, die in Tilburg wonen,, en bij de moeder van pater Mötter in Rotterdam. Pater Van Oirschot werd in 1905 te Tilburg geboren. Hij is 1 Februari 1931 tot priester gewijd en vertrok op. 29 Juni van hetzelfde jaar naar China. Pater Mötter, wiens vader Rijnschipper was, is in Duitschland geboren in 1901. Hij vertrok in 1932 naar China. Ofschoon de data van hun vertrok een jaar uiteenliepen, zijn beiden toch tegelijker tijd in de missie van Sin Kinng aangekomen Pater van Oirschot, beeft nl. een jaar móeten .wachten eer hij.de Gobi-vvoestijn, die in die jgreu uiterst onveilig word gemaakt door dieven en rooversben den, kon doortrekken. Samen hebben de twee paters toen den tocht gewaagd en dat hun voorzorg niet voorbarig was geweest blijkt uit het feit, dat de karavaan, waarmee zij reisden, op den terugweg overvallen en geplunderd is, terwijl de karavaanleiders werden vermoord Deze bijzonderheid is wel teekenend voor de moeilijke omstandigheden, waaronder de Nederlandsche missionarissen daar in den vreemde hun zending vervullen. In jaren niets gehoord. De Brabant-sche Provinciaal der paters op het Missiehuis te Teteringen wat uiter aard ook zeer verheugd. Bijzonderheden kende hij natuurlijk nog niet, daar de be richten uit het gedeelte van China, waar de paters werkzaam waren de provincie Sin Kiang in Chineesch Turkestan de laatste jaren uiterst, schaarsch zijn geweest. Van de paters zelf is in jaren niets ver nomen! Feitelijk weet men niet eens precies waarom cn door wie de paters gevangen zijn genomen, en door wiens toedoen zij nu, na bijna twee jaren gevangenschap, zijn vrijgelaten. Men geeft in die richting •wel enkele aanwijzingen, doch positieve gegevens ontbreken. De congregatie van het Goddelijk Woord (Societas Verbi Domini), die zich uitslui tend op den missie-arbeid toelegt, heeft haar werkterrein over verschillende mis sie-gebieden verspreid, >o.a. ook in Ncder- landsch-Indiü Florcs en Timor doch vooral is zij in China werkzaam. Zij bedient daar zeven bisdommen en drie prefecturen De" meerderheid der pater die daar werk zaam zijn, zijn van Duitsche nationaliteit; er zijn ook Amerikanen en acht Nederland sche paters. De paters bedienen o.a. de ka tholieke Fu Jen universiteit te Peking, die meer dan duizend leerlingen telt. Twee van de Nederlandsche paters, Mötter en Van Oirschot waren werkzaam in de prefec tuur Sin Kiang, Sin Kiang, gelegen in Cen- traal-Azië, aan de grens van Russisch Turke stan, is een zeer moeilijk missiegebied, waai de arbeid der missionarissen bij uitstek zwaar en ondankbaar is. Zij boekten er dan CIANO IN ACTIEVEN DIENST. Neemt bevel van luchteskader op zich. De Italiaansche minister van butenland- sche zaken, graaf Ciano, luitenant-kolonel bij de Italiaansche luchtmacht, heeft, naar officieel wordt medegedeeld, het bevel over zijn bombardementseskader in het ge- vechtsgebied op zich genomen. Uit onze Omgeving WIERINGEN VISSCHERIJREGISTER De W.R. 68, eigenaar de heer T. Wigbout, is ondorhands verkocht aan den heer KI. Korlaar te Spakenburg. De bijboot van de AV.R. 68 blijfbondcr het zelfde nummer in de vaart. GOEDGEKEURD. Naar wij vernemen is de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1910 thans door het College van Gedutecrde Staten goedgekeurd» 40-JARIG AMBTSJUBILEUM. Ds. A. C. de Regt, emeritus-predikant, bij de Rem. broederschap ta Bergen (N.H.) her dacht den 27ston Januari 1911 den dag waar op hij voor 40 jaar het predikambt, aan vaardde. De jubilaris stond te Oudcwetcring. Alkmaar, Groningen cn is sinds 1 'Mei 1937 emeritus. NAAR MEER CONCENTRATIE ONDER DE MIDDENSTAND? Er is den laatsten tijd nog al eens sprake geweest van concentratie onder de midden stand. Tusschen de centrale organisaties schijnt (hans. na langdurige verhandelingen iets als een federatief verband tot stand te zijn gekomen. Zullen de plaatselijke vereenigingen hier volgen? Daartoe dienen ze eerst te weten, hoever dit federatief verband zich uitstrekt on wat het precies inhoudt. Waarhij men dient te bedenken, dat te Alkmaar bij voor komende gevallen steeds een goede samen werking tusschen de drie bestaande vereeni gingen viel waar te hémen. Deze had wel niet plaats binnen een federatief verband, zc liet meestal echter weinig te wenschen over. Ter oriëntatie werd gisteravond door een vertegenwoordiger uit, den Haag een inlei ding gehouden voor de besturen der Alk- maarsche vereenigingen. Aan de hand. van het, gehoorde zal men. dan later misschien besluiten de Haagschc richtlijnen Ie volgen of de zaak bij het oude to laten: DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanvoer was gisteren weer. wnt; men zou mogen noemen, normaal. Er waren in totaal 201 koeien en 32 nuchtere -kalveren, zoodat er ton aanzien van de .vlaescbvoor ziening wel geen veranderingten bngun- stc. te wachten zal zijn. Paarden blijven uit. Gelijk bekend, wa ren de slachtpaardon geheel van import, in hoofdzaak uit Denemarken, afkomstig. Deze invoer s'aat echter thans stil. POLITIE SLAAT GOEDEN SLAG. De Alkma.arsche politie heeft in samenwer king met ambtenaren van den Crisis Con troledienst weer een goeden slag geslagen. Naar aanleiding van vermoedens, dat een ze kere C. de B., alhier, zich met onwettigen handel zou bezighouden, is een nauwkeurig onderzoek ingesteld, hetwelk de bestaande vermoedens inderdaad bevestigde. Zoo kon worden inbeslag genomen een partijtje versch geslacht, varkensvièesch. hetwelk van een frauduleuze slachting afkomstig was Voorts werd cle hand gelegd on een partij kof fie. een hoeveelheid witte suiker en ecri hairi ook slechts betrekkelijk geringe successen en op het oogenblik is het geheele gebied prijs gegeven. Of de jongste gebeurtenissen, de ge vangenneming der paters, daartoe veel heb ben bijgedragen, bet was reeds eerder duide lijk dat het gebied niel te behouden was, daar do moeilijkheden schier onoverkomelijk waren. Het gebied is zeer afgelegen en door de Gobi-woestijn van overig China afgesneden. Een tocht door de woestijn eischt een reis per karavaan van acht tot Gen dagen. Steeds zijn er weinig berichten uit dit gebied naar Europa gekomen, doch uit de weinige berich ten in 193$ bleek dat de situatie, hoe langer hoe ongunstiger werd. Hoewel concrete be richten uitbleven kon men vaststellen, dat buitenlandsche invloeden en binnenlandsche woelingen het werk practisch onmogelijk maakten. Men scheen de missionarissen zeer sterk te wantrouwen en ten slotte kon tién zij zich niet meer buiten, wagen, zonder te wór den bewaakt- Jaren lang hoorde men niets tot lipt be richt kwam dat. alle paters van dc prefectuur Sin Kiang van de zeven die daar werk zaam waren, waren er twee kort to; voijcn naar Europa vertrokken in clen zomer vfcn 1939 gevangen waren, genomen. Het bericht kwam veel later en was on duidelijk, zoodat mén niet eens met zeker heid te weten kwam, op wiens last de pa ters waren gearresteerd. Vermoedelijk echter is dit bevel uitgegaan van de provinciale, autoriteiten te Sin Kiang. De Nederlandsche. en vooral de Duitsche diplomatieke verte genwoordigers in China stelden direct alle pogingen in het werk, doch het duurde tot eind April 1940 eer er een bericht kwab) dat de gevangenen het goed maakten, én zonden worden vrijgelaten. Weer hoorde men gcruimen tijd niets, totdat dan eind vorige week iii het Nedèr- landscjie Moederhuis te Sleyl een telegram ontvangen werd van don procureur der congregatie in Sjanghai, die. het bericht van mgr. Buddenbrock had ontvangen, dat de vijf paters in goeden welstand in I-aïitsjAu waren aangekomen. Al deze levensmiddelen waren van den smok kelhandcl afkomstig en voor veel te hooge prijzen verkocht. In verband met het verder ingestelde on- derzoek wist de Crisis Controledienst in sa menwerking met de plaatselijke autoriteiten in den Langendijk nog oen partij vleesch in beslag tc nemen, terwijl ontdekt werd, dat de frauduleuze slachting, waarvan het vleesch afkomstig was, in Heerhügowaard had plaats gehad. Tegen alle bij deze zaak betrokken perso nen is proces-verbaal opgemaakt. V GEEN BRAVE. Door de politie is aangehouden een zekere P. S., wonende alhier. Het is gebleken, dat. deze persoon in het laatst van het vorig pjaélr zich aan schromelijk misbruik van vertrou wen had schuldig gemaakt cn oen inwoner van deze gemeente voor een belangrijk be drag had opgelicht. Verder had hij van twee andere inwoners gelden, welke hij onder zijn berusting had, verduisterd. Het bedrag, dat hij zich aldus had toegeëigend en ten eigen bate had aangewend, beliep moer dan f 1000. Bij zijn verhoor legde hij een volledige beken tenis af. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt, OUDERS, WAAKT OVER UW KINDEREN! In alle tijden is het soms noodig geweest, dc teugels der opgroeiende jeugd wat strak ker aan tc halen. Wellicht brengt de vcelbe- wögenheid van deze dagen met zich mee, dat o' tra op de jongelui wordt gelet. Het is noodig! In een der Alkmaarsehe volkswijken werd door een aantal jongens, die de lagere school nog niet waren ontwassen, bijna iets als een terreur uitgeoefend. Hoewel er niet sprake was. van diefstallen, scheen het besef van mijn - en dijn toch grondig verloren tc zijn gegaan. Het begon met spelen in andermans tuinen on het eindigde met een formeclc in braak in de school, waar voor een aanzien lijk, bedrag werd vernield. Dank zij het krachtig optreden van het schoolhoofd, werd tot vreugde der goedwil lende ouders, de orde hersteld. Al zal, helaas, de kinderrechter er aan te pas komen. De oorzaak schijnt vooral te zoeken te zijn in te weinig gezag der ouders. ANNA PAULOWNA CONTRÓLE OP SCHOOLTAND- VERZORGING. Door het college van B. eii W. is toestem ming verleend tot het uitoefenen van con trole op de schoo i-t a n d verzorging, uit gaande van de vcroeriiging voor tandver- zorging op de lagere scholen in Hollands Noorderkartier. Het is de bedoeling, dat deze controle zal sumenvallen met het bezoek van den landarts aan de scholen. Voordeze con trole is aangesteld tandarts F. E. Pacsi ie Haarlem. BREEZAND. DE MUZIEK NIET IN DE GYM. Naar. wij vernemen hebben B. en W. af wijzend" beschikt op liet verzoek der mu ziek vereeniging „Conoordia" om in de gym nastiekzaal lier O. L. school te mogen re- peteeren. WIERINGEN POLITIE. Verloren: een bruine meisjeswant, een handbeschermer van een rijwiel en een honden riem. Gevonden: een bruine wollen heerenhand schoen. Inl. gem.-bode. WINKEL POLITIE. Verloren: een rijwielbelastigmerk. Gevonden: 1'paar wollen- en 1 paar glacé handschoenen. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het plaatselijke, orgaan der arbeidsbe middeling slaan heden 77 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 17 in de steunrege ling zijn opgenomen cn 51 uit hun honds- kassen trekken. Dit groole aantal inge schrevenen is te wijten aan den vorst. ONTHEFFING. Aan den heer A. S 1-oóves alhier is door Gedeputeerd^ Staten dezer provincie ont heffing verleend van het Wegenreglement Noordholland voor het leggen van een dam met duiker. ZIJPE KINDERUITZENDING De afdeeling „Zuid Zijpe" van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- cn Vac&ïitiekolonies zet het nieuwe jaar weer goed in. Begin Februari nl. zullen niet minder dan 0 kinderen worden uit gezonden naar een der koloniehuizen te Egmond aan Zee. SCHAGERBRUG. BENOEMD. De heer J. Schenk, kweekeling met akte aan de o. 1. school alhier, is benoemd tot tij delijk onderwijzer aan de o. 1. -school te Eg mond aan -Zee. ST. MAARTENSBRUG „RASSENHAAT". Zondagmiddag hield de vereen iging „Nut en Genoegen" haar eerste feestelijke bijeen komst. in dit winterseizoen. Om deze mid dag te vullen, was het „Intiem Tocneel" vatv Bergen, onder leiding van den hoer A. Schoen, uitgenoodigd om het^ tooneetstuk „Rassenhaat" op- ie voeren. Toen de voor zitter de beer Blaauw de bijeenkomst met een .welkomstwoord opende, was de zaal Kósse.h geheel gevuld met belangstellenden Daarpa .was het woord aan hot gezelschap, en ha dat gehaald was, bleek ons dat het tooneel omgetopverd was in een Indisch huis, keurig verzorgd, wat zoo in de smaak viel, dat het Intiem Tooneel, daarvoor een open doekje in ontvangst had te nemen. Maar met aankleeding van het tooneel is meri nog niét klaar, er moei gespeeld wor den en „Rassenhaat" stelt hooge eischen. Het was voor de tweede maal. dat wij het Stuk, door het gezelschap naar voren zagen brengen, en evenals de eerste keer viel bet ons op, dat het Intiem Tooneel, met. haar krachten te kort schiet, om een vlotte op voering .tekunnen geven. En na afloop bleek ons. dat 't publiek.minder bevredigd was dan op de andere nutsavonden Alleen de Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Over- grootmoeder, Guurtje Scbager, Echtgenootc van C. de Graaf, in den ouderdom van 75 jaar. C. KRAP. G. KRAP. N. KRAPSteen. C. OUKES. G. OUKES—Krap en DIKK1E. Winkel, 25 Jan. 19-41. Gevraagd: Een net MEISJE, voor café- en huishoudwerk. Br. letter H Advert. Bureau HIS WILMS. Hippolvtushoef. MEISJE gevraagd, 3 maal per week. ROGGEVEEN, boek Laan. Schagcn. GEMEUBILEERD HUIS te huur aangeboden, Veldstraat no. 1. Te bevragen Noord 30, Schagcn. Een partij mooi DEKR1ET te koop. K. DE GRAAF, Oudc- s'luis. Aangeboden: 400 Textiel punten met A en AA in ruil voor gebruikt 16 els KARPET, Brieven Jett. F, KOETEN" s Boekhandel, Aarlswoud. vertolker van de rol Molen, als kapitein van het Indische leger, willen wij hulde brengen voor zijn vlot en mooi gegeven spel, cn juist om die reden leek hot ons, dat het minde re spel van de vertolkers en vertolksters, zoo scherp naar voren kwamen. Niettemin, hebben zij hun uiterste krachten gegeven, om een goede opvoering te geven, wat dan ook door het publieik werd gewaardeerd door een hartelijk applaus na ieder bedrijf. Na afloop bracht voorzitter het gezelschap dank voor het gebodone, de hoop uitspre kende, dat zij het volgende seizoen, zooals voorheen, wederom op Zaterdagavond de bijeenkomst zal kunnen houden. Een gezel lig bal tot slot, BARS1NGERHORN POLDERVERKIEZINGEN Na gehouden candidaatstelling is tot voorzitter van den Hooglandspolder, in de plaats van den heer C. Smit Gz., benoemd de heer W Kooyman, terwijl tot Bestuurs lid werd herbenoemd do heer S. Koopman. Tot'bestuurslid van den Kaagpolder werd herbenoemd dc heer C. Mostert, WINTERHULP. Dc plaatselijke Directeur van de Winter hulp mocht bericht ontvangen, dat voor onze gemeente •vederom een bedrag be schikbaar is gesteld voor uitdecling aan hen, die daarvoor in aanmerking komen. Het toegewezen bedrag is aanmerkelijk grootcr dan de vorige koer, zoodat. het in onze gemeente nu zóó is. dat een vrij aan zienlijke som meer kan worden uitgekeerd, dan er door de gehouden collecten is bij eengebracht. Ongetwijfeld zal dit voor ve len een stimulans ziin om bij dc op 31 Ja nuari cn 1 Februari a.s. te houden inza meling dieper in den zak te tasten, dan de vorige keer en het geval was. HARENKARSPEL VAN DEN ZOLDER GEVALLEN. Zaterdagavond zou Mej. SchneidersBcs- seling te Tuitjenhorn ecnige kledingstuk ken van den zolder halen. Waarschijnlijk door de haast stapte zij naast de trap en kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar arm brak. Dr, van Hestoren te Warmenhuizen ver leende medische hulp. NOU KWAM DE WASK NIET DEIN Gistermorgen was de waterleiding hij Mej. Broersen H 47 te Tuitjenhorn zoodanig be vroren dat alle middelen welke werden aan gewend om het water te ontdooien, faalden. Moeder mopperen. „Weerom zette jullie dat ding 's eivends den ok niet of?" Totdat, ein delijk uitkwam dat de hoofdbuis te Kerke- buurt was gesprongen en zoodoende de huis moeders aan de „Buurt" en het „Laantje" van water verstoken waren. En dat op Maan dag! Het. personeel van het PAV.N. te Scha- gen en de opzichter van de hanne Ilarcn- karspel waren spoedig- ter plaatse on boe- wel het tegenwoordig een heel karwei is om in den grond te komen, was 's middags het euvel weer verholpen. ALKMAAR. 27 Jan. Andijvie f 1625 per 100 stuks, appelen f 1215.50 per 100 pond. Bloemendaler kool f 3.604.20 per 100 Kg. boerenkool f 1.50— 8 per 100 Kg., gele kool f 2.10-4.80 per 100 Kg., groene kool f 2.60—4.80 per 100 Kg., knolselderïe f 12.— per 100 stuks,prei f 27.5033.90 ner 100 Kg roode kool f 4.10 —6 per 100 Kg., selderie- f 2.60—4.20 per 100 hos. spruiten f 7—17 per 100 pond. uien f 2 69—5.50 por 100 Kg.. witte kool 3.80 per 100 Kg., wortelen f 3.60 per 100 Kg., wasch- wortelen f 813 per 100 Kg., witlof I f 10 12. idem TI 7.509 per 100 pond. BROEK OP T.ANGENDT.TK. 27 Jan. Aanvoer: 39800 Kg rondo kool 6,—, 87600 Kg. gele kool 4 80. 132500 Kg. Doensche wit te knol 4 30. 2700 Ke. Savove kool 4.S0, 3900 Ke. uien 5.grove uien 5. NOORDBCH ARWOUDF,. 27 Jan. Aanvoer: 50890 Ke mode kool 6.26100 Kg gele kool 4.89 158200 Kg. Deensrhe wit te kool 4.30. 4600 Kg. uien 5.grove uien WARMENHUIZEN. 27 Jnn. Aanvoer: 3500 Kg u'en f 5.70,000 Kg. ronde kool 6.9300 Kg. gele knul f 4.80, 37.000 Kg. Decnsche witte kool 4.40.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3