Diefstallen op straat en in winkels in Zuid-Dost Europa Do VRIJ WIJN! Criminaliteit onder de Jeugd De omisbare Gestrande zaklantaarns Frauduleuze slachtingen Indischgasten Slachtoffers van de duisternis 3500 werklooze onderwijzers in België Overstroomingen in België Een algemeen begeleidend ver schijnsel van oorlogstijd. Initiatief van Haagsche rechters (Van onzen Haagschen correspondent). Het is een algemeen begeleidend verschijnsel van oorlogstijd, dat de criminaliteit stijgt; vooral de jeugd geeft zich gemakkelijk aan bande loosheid, oneerlijkheid en lichtzin nigheid over. Als oorzaken kan men aannemen, de avondlijke duis ternis en de moeilijke financieele en sociaal-economische omstandigheden in vele gezinnen. Gelukkig is er nog geen sprake van een vloedgolf van jeugdmisdadigheid, zooals in de jaren 19161919, maar de justitieele autoriteiten achten toch het oogen'blik ge komen om met de beschikbare middelen krachtig op te treden tot beteugeling van het kwaad eener verwilderde jeugd. In Den Haag ttebben de kinderrechter mr. A. Hil- bingh Prins en de subst. officier van Ju stitie. mr. B. H. Rouffaer het initiatief ten deze genomen. In de eerste plaats zullen ouders en verzorgers ten volle moeten me dewerken. met name ook door te zorgen dat minderjarigen niet 's avonds laat nog op straat zwerven, waar ze in het donker alleen maar verkeerde dingen kunnen lee- ren» Verder hebben onderwijzers en werkge vers hier een belangrijke taak en ook win keliers die b.v. levensmiddelen in voorraad hebben of op wagens en karren er mede venten, zullen door beter toezicht veel on- eerlijkhcid-door-de-verleirling kunnen voor komen. Bij hoeveel boefjes is het niet met het wegnemen van een paar appels be gonnen. De strafmaatregelen, wlcke den kinder rechter ten dienste staan, zijn plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van tenmin ste een maand, maximaal één jaar, in som mige gevallen zelfs nog langer. verder plaatsing in een Opvoedingsgesticht, zoo noodig tot aan dc meederjarigheid, opne ming in de jeugdgevangenis voor tenmin ste één jaar; en voorts is er. als de op voeding heelemaal mislukt blijkt, de moge lijkheid van ontzetting of ontheffing uit de ouderlijke macht. Tenslotte kan de kinder rechter altijd ook nog maatregelen van bij zondere tucht opleggen voor een tijd van zes maanden tot één jaar. Onnoodig te zeggen, dat er in tijden van sterke toeneming der criminaliteit, minder aanleiding bestaat tot het nemen van voor waardelijke maatregelen of straffen. De rechter beschikt over een krachtig machts- en strafapparaat, aan de ouders, voogden, verzorgers, onderwijzers, werkge vers en andere genoemde categorieën de taak moeilijk vaak. maar mooi! om jeugdcriminaliteit te voorkomen, of door tijdig ingrijpen grooter leed te voorkomen. doch de batterijen hebben helaas niet het eeuwig leven. In één week 40.000 oude batterijen ingeleverd (Van onzen Haagschen correspondent). Een zaklantaarn is tegenwoordig vrijwel onmisbaar, maar helaas hebben de batterijen niet het eeuwi ge leven. Vroeger hinderde dat niet omdat men voor luttele centen nieu we batterijen kon koopen, maar voor de vervaardiging hiervan is bruinsteen (mangaan) onmisbaar en de onverminderde aanvper hier van staat lang niet vast. Vandaar de aansporing van economische za ken om uitgewerkte batterijen in te leveren. De nood van den tijd heeft alweer het aanzien geschonken aan een nieuw be drijf tot het regenereeren van zaklantaarn- batterijen. Deze nieuwe fabriek, waar se dert eenige weken voorloopig 25 man aan het werk zijn gegaan en welke in een week tijd de beschikking had over 40.000 oude batterijen, uit het geheele land opgestuurd, is hier, in Den Haag, gevestigd, want de uitvinders van deze nieuwe regeneratie methode zijn Hagenaars. Eenige maanden hebben de heer H. B. Beer, chemiker van huis uit, en J. F. Hubeek, die zich gespe cialiseerd heeft in galvanotechniek, proe ven genomen totdat zij eenigen tijd geleden een practisch bruikbaar en economisch ex ploitabel procédé voor het herladen van uitgewerkte batterijen hadden gevonden. Het verrassende en merkwaardige ls, dat de batterijen welke de „Herla"-fabrlek ver laten, ten minste 25 procent krachtiger en duurzamer zijn dan in hun oorspronkelij- ken staat. Vakgeheimen kunnen we na tuurlijk niet verklappen, om de eenvoudige reden, dat die ons niet onthuld zijn, maar wel weten wij, dat ongeveer niets verloren gaat. De uitvinders veronderstellen, dat de prijs van een „Herla"-geregenereerde bat terij lager zal kunnen zijn dan de oor spronkelijke. Samenwerking met bestaan de batterijfabrieken wordt ook gezocht, zoodat het wel niet zoo heel lang meer zal duren of het Herla-verjonglngsproduct ver schijnt op de markt. Varkens „genieten de voorkeur". De recherche te Utrecht heeft wederom een clandestine slachting opgespoord. Het was haar ter oore gekomen, dat eenige kooplieden in een schuurtje aan den Ab- stederdijk slachtten. Toen daarop een in val werd gedaan, waren twee broers bezig een half varken aan stukken te snijden. De mannen werden gearresteerd en in den loop van Zaterdag bekenden zij, dat het vleesch afkomstig was van een bewoner van de Transvaalbuurt. Bij dezen, een sjouwerman, vond de politie nog zeven halve varkens. Het vleesch werd in beslag genomen. De sjouwerman is in het huis van bewaring ingesloten. Tegen de gebroe ders is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij in vrijheid zijn gesteld. De politie heeft in Delfgauw proces-ver baal opgemaakt tegen zes personen, we gens frauduleus slachten. Drie varkens werden in beslag genomen, benevens een schaap, dat een natuurlijken dood was ge storven. doch niettemin voor de consufptie werd bestemd. Het is gebleken, dat gedu rende de laatste weken niet minder dan twaalf varkens te Delfgauw frauduleus waren geslacht. Verlofgangers die door den oor- loq overvallen en in moeilijk heden zijn geraakt. (Van onze Haagschen correspondent.) Indertijd hebben wij gemeld, dat de ve* eeniging, „Oost en. West." zich het lot heeft aangetrokken van' gestrande Indischgasten, door den oorlog hier overvallen verlofgan gers en anderen, die door het verbeken van de verbinding met Nederland overzee in moeilijkheden zijn geraakt wegens het uitblijven, b.v. van geldzendingen. Groot en klein is sedertdien bij het secretariaat komen aankloppen en voor dè hulpactie is toen een afzonderlijke Stichting opgericht, het „Indisch Fonds" voor Parti culiere Nooden", waarin verschillende In dische vereenigingon samenwerken onder leiding van den heer P. J. Gerke. Tot half Januari zijn reeds ongeveer 400 personen of gezinnen met voorschotten geholpen tot een totaal bedrag van bijna f 19.000.—, of gemiddeld ruim f 9000.— per maand. Er komen nog steeds aanvragen binnen en dkaroin zal voor de eerstkomende maan den versterking van de middelen dor Stich ting met zeker f 10.000.— hard noodig zijn. Langzamerhand komen de ernstige geval len los, van menschen die tot nu toe met behulp van spaarbankboekje, effectenreke ning, verkoop van iuweelen enz. zich uit eigen middelen hebben kunnen redden. Veel ouden van dagen en zieken zijn hier bij. Enkele groote lichamen, steunen elke maand met een gift op voorschot, de Stichting hoopt dat véle particulieren dit voorbeeld zullen willen volgen. Spoedige hulp is noodig. De staafsleeniog 1911 De commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen te Den Haag, maakt bekend, naar aanleiding van aan vragen. welke hem van verschillende zij den bereikt hebben, dat de besturen van niet-commerciecle vereenigingen en stich tingen bevoegd zijn, maximaal tot het be loop van de liquide middelen hunner or- zanisatiekas (kas-, giro- en bank-tegoed) in te schrijven op de Staatsleenina 1941. Zoodra de besturen bericht van toe wijzing ontvangen heben. moet Je commis saris voornoemd hiervan in kennis wor den gesteld. Vervoermiddelen met levens middelen zijn niet meer veilig in de Haagsche straten. Inhoud van bakfietsen begeerde waar De diefstallen op straat en in win kels e.d. in Den Haag, vooral van levensmiddelen en textielgoederen, nemen den laatsten tijd belangrijk toe. Vervoermiddelen met levensmid delen zijn niet meer veilig wanneer deze onbeheerd op atraat blijven staan. De laatste twee dagen zijn hierdoor dief stallen gepleegd uit een bakfiets, welke op de Apeldoornschelaan stond, n.1. 25 liter melk, 11 eieren en 10 pakjes boter. Uit een vrachtauto werden 15 kazen gestolen. In de Wagenstraat een pak manufacturen, op den Schuiten weg 20 pakken boter uit 'n melk wagen, 20 pakken boter uit een bakfiets op de Mient en 16 pakken boter uit een bak fiets, welke op het Jonckbloetplein stond. In verband hiermede heeft de hoofdcom missaris van politie in Den Haag een schrij ven gericht aan eigenaars en houders van winkels en opslagplaatsen van gedistribu eerde goederen, waarin hij aanspoort om geen voertuigen onbeheerd op straat te la ten staan en te zorgen voor goede controle in winkels en pakhuizen en deze van deug delijke sluitingen te voorzien. De inhoud van transportlij wie len begeerde waar. Ook te Amsterdam komen herhaaldelijk bij de politie klachten binnen omtrent dief stallen van of uit transportrijwielen. Zoo is op het Jacob.Obrechtplcin een bak fiets ontvreemd, waaróp drie kisten, inhou dende 6 kilogram boter, 4 kippen en 140 eieren, geladen waren. Het voertuig werd later teruggevonden. Van den inhoud was slechts een twintigtal eieren overgebleven. In de Frans Halsstraat is een bakfiets met twee bussen van 55 liter melk en een kleine hoeveelheid boter en margarine, door onbe voegden weggereden. Van een bakfiets, staande in de J. M. Kemperstraat werden 16 pakjes boter, 4 pakjes margarine en 4 kilogram suiker ont vreemd. Uit de Cliffordstraat verdween een trans portfiets niet 7Va kilogram vleesch. en uit de Plantage Parklaan werden een transport fiets, waarop een mand met brood en be schuit geladen was, en een rijwiel, bepakt met vier kilogram suiker, een pak bleek- poeder en een overhemd gestolen. Winkeldieveggen. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft een 52-jarige vrouw en twee meisjes, onderscheidenlijk 16 en 19 jaar oud, aangehouden. Alle drie worden zij er van beschuldigd getracht te hebben zich wederrechtelijk winkelgoederen toe te eige nen. Diefstal bij een bakker. In den loop van de vorige week werd een bakker in de Koolstraat te Utrecht, bezocht door drie buurjohgons die via een achter deur de bakkerij binnenkwamen^Het bezoek droeg een kwaadaardig karakter, want zij stalen tientallen pakken bakkersvet. Het vet werd aan de moeder van een der jongens pe geven, die er voor zorgde, dat het clandestien aan den man werd gebracht. Zaterdag namen de 22-jarige. 15- en li-ia- rige buurjongens weer vet weg uit de bak kerij. doch toen betrapte de bakker de die ven. De knapen traden zeer brutaal tegen den bakker op door hem te zeggen, dat hij het toch niet bij de politie durfdp aan te geven, omdat hij het vet door smokkelhan del had Verkregen. Dit was geheel onjuist, en de bakker deed de politie mederleeling van dc zaak. De jongens werden gearres teerd. Zij hebben in totaal 150 kg. vet weg genomen. De 22- en de 15-jarige zijn in het huis van bewaring ingesloten Tegen de moeder en den 14-jarigen jongen is proces verbaal opgemaakt. Te water geraakt en verdronken. Zondagavond omstreeks elf uur. is bij de Koningsbrug te Middelburg een 34-jarige zoon van den caféhouder K. uit Nieuw- en St. Joostland, vermoedelijk door de duister nis misleid te water geraakt. Met hulp van een militaire patrouille kon men K. op het droge brengen. Het gelukte niet de levens geesten op te wekken. Zondagmiddag is door de politie te 'Gra- venhage uit het water van de Hooikade het lijk opgehaald van den 46-jarigcn J. H. M., wonende aan genoemde kade. Het slachtoffer moet Vrijdagavond door de duisternis hier te water zijn geraakt en verdronken. Eerst Zondagochtend was aangifte van vermissing gedaan bij de politie. Het lijk is naar de algemeene begraaf plaats overgebracht. Volgens beriohten in de bladen, aldus een A.N.P.-bericht uit Ant werpen zijn op het oogenblik niet minder dan 3500 onderwijzers ln België zonder werk. Groote schade aangericht in Hongarije. In de streek van Mako. in Hongarije, ten Oosten van Szegedin, is het tot overstroo mingen gekomen tengevolge \an het vroeg tijdige smelten der sneeuw en den regenval der laatste dagen. Het hooge water heeft groote schade aangericht. Veertig huizen zijn ingestort. 171 moesten wegens gevaar voor instorten ontruimd worden. Een op pervlakte van 800 h.a. akkerland staat on der water. In joego-Slavie eenige dorpen onder water. Ook in Joego-SIavië hebben ernstige over stroomingen plaats gevonden. De overstroomingen in de dalen van Montenegro en vooral aan het meer van Skoctari duren voort. Het peil van het meer is enkele meters gestegen. Vijf dor pen staan reeds cenigen tijd onder water, als de waterstand in het meer nog hooger zou worden, zouden de overstroomingen den vorm van een ramp aannemen. Bij huiszoekingen groote hoe veelheden levensmiddelen en goederen in beslag genomen. Volgens een bericht van Belga- press uit Gent hebben de controleurs der ravitailleering van Oost Vlaan deren in Dendermonde—St. Niklaas 650.000 kg. aardappelen, 40.000 kg. rogge, 11.000 kg. tarwe en 4.500 kg. gerst opgeëischt tijdens de eerste dagen van Januari 1941 In talrijke gemeenten, zoo wordt nader gemeld, hebben de controle-diensten huiszoe kingen verricht en groote hoeveelheden ge rantsoeneerde levensmiddelen en goederen in beslag genomen. Te Meklery kon beslag gelegd worden op 1300 kg. tarwe. Te Opain, vond men niet minder dan 3.000 ke. aardappelen, weike ter beschikking weiden gesteld van den plaatse lij ken dienst der bevoorrading. Te Oentinne werdpn 15.000 kg. aardappelen in beslag genomen, alsmede 1600 kg. tarwe. Bachanaal in het steegje. „BESTVA.T" IN HET HARTJE VAN AMSTERDAM. De tijd is voorbij, dat fonteinen bij offi cieel© feesteliike gelegenheden gratis wijn spoten, alsof het water is. De zoete herinne ring kan men nog slechts terugvinden in fantasién a la „Duizend en een nacht". En ook het „vrij wijn", dat men op heel oude herbergen nog wel kan vinden, heeft geens zins de bedoeling, dat men er het goede van den wijnstok zonder meer zou kunnen ge nieten. Men moet zich thans behelpen rnet het gebruikelijke rondje, door een gullen vriend gegeven of als in 'n vroolijken kring de wijnflesch wordt aangesproken en het er op een glas meer of minder niet aankomt. Maar wat zich. aldus ..De Tijd" in een kleine steeg in Amsterdam afspeelde, zou verlok kend zijn geweest voor een Frans Hals, die nu eenmaal de vroolilke Frans onder de schilderbent wordt geheeten. Een uitzonder lijk en ongewis groot vat tolde van een vrachtauto af. Ook wijnvaten kunnen liet voorbeeld van hun inhoud volgen en alzoo koppig zijn. De knechts hadden meer te la den dan alleen dit gevaarte en bekommer den er zich niet om. Het lag er uit te rus ten van den reuzensprong in de witte en bruine brij, waarmede Amsterdams straten zijn overdekt en die de reuzenton tot een schilderachtig stilleven maakte. Er siepelde een straaltje ergens uit den rand. van een min of meer roode kleur en met een geur die heel sterk zweemde naar dien van het kostelijk vocht, dat in groote flesschen ver pakt. ordenteli k met spinrag er om. 'de vreugde op feestgelagen nlepgl te verhoogen Het vat werd als een wilde bloem, op den geur waarvan de bommels komen afgesto ven. Wie de ontdekker mag ziin geweest is onbekend, maar bij beeft wel een' 'roeden neus gehad En to°n eenmaal de eerste mond zich gulzig onder het straaltje had gewaagd stond het leven in het steegje stil. De vogels floten het van de daken de paarden hinnikten het op de stra ten. de tramdraden zongen het de stad rond. Uit huizen en winkels, uit magazijnen en pakhuizen, uit kanto ren en werkplaatsen daagden de dranklustigen op. de kruidenier liet zijn krent' n in den steek de bakker in ziin wit costuun ziin meeltrog. het vleesch bleef onder hel slagers mes liggen want de slaeer ging zich ook ai vergasten, de schoenmaker lacht aan eeen leest ru°pr en repte zich ook naar hPt vat. De voerman, hield de teugels van ziin dampende paarden in. de kok liet de spijzen aanbranden en de vrachtrijder zette zijn wagen aan den kant. Het gevleugelde woord „Wijn!" had hen allen hetooverd en ze kwamen af op dat sie- pelende straaltje, dat rustig zijn gangetje ging uit het gaatje in de ton. langs den hou ten ramt omlaag, de straateoot in. Het werd een ware volksoploop in de nauwe steeg, die van geen verkeer meer wilde weten. Melk flesschen werden in één teug geleegd, om toch maar materiaal te krijgen. gebroken potten, of onthalsde flesschen. bekers en kop ies. glazen en kommen. thermosflesschen en zuurpotten waarin haringen of bommen den tijd dat zij voor den mond bestemd zijn. plegen af te wachten men greep wat maar in de nabijheid lag of stond en holde naar de steeg om 't kostelijke druivennat op te vangen. De een gunde het noebtant den an der niet. zooals dat meer geschiedt, men klauwde en duwde, klemde en schreeuwde, ruziede en schold En het straaltje ging on verdroten voort, flesschen en kopies te vul len en wat men al meer voor het tonncgat bracht, met een gelijkmoedigheid, die geen voorkeur kent longens vonden do kans van hun leven en hun dubbelslaande tong be wees. dat het vocht van prima kwaliteit schoon niet biizonder geschikt voor kinder monden was. Fotografen hadden het groote nieuws ook gehoord en legden het op de gevoelige plaat vast. Ook hun tong bleek niet ongevoe lig te ziin vor het vocht uit de ton. En zoo werd het een wijnfestijn voor velen belangliiker dan welke andere gebeurtenis ook. Zelfs zij. die hun rol slechts beperkten tot hel figuran- tenambt. hadden deugd aan het ge val. dat zich onder het vriendelijk, maar waakzaam oog van eenige po litieagentten afspeelde. Tot plots twee sterke mannen kwamen, de zichzelf uitnoodigende gasten wegduwden en met het vat aan den haal gingen, nage staard door de velen, te elfder ure gekomen en die nu met leege voorwerpen achterble ven. Maar wat in het vat zit verzuurt niet zelfs niet dew ijsheid. die er eenige drinke broers in hebben achtergelaten, nadat de wijn in den man gegoten was. En nog lang geurde de wijn in de goten van de steeg en hing de lucht van dit druivensap in de hui zen. DE DOOD VAN CSAKY. Omtrent den dood van Graaf Csaky, den Hongaarschen minister-president, wordt nader gemeld, dat hij aan een nierontste king is overleden. Zijn dood heeft in poli tieke en diplomatieke kringen, waar hij een geziene figuur was, diepen indruk ge maakt. In de hoofdstraten van Boedapest waaien de vlaggen halfstok. De begrafenis zal op staatskosten geschieden. Minister-president Teleki, die liet beheer van buitenlandsche zaken heeft waargeno men gedurende de ziekte van Csaky. zal waarschijnlijk minister van buitenlandsche zaken ad interim blijven. ZWEEDSCHE MACHINEFABRIEK AFGEBRAND. Een groote brand, die de Svenska Mas- kinverken te Soedertalje (ten zuiden van Stockholm) in de asch beeft gelegd, heeft, naar de bladen thans melden, een schade van 3 tot 4 millioen kronen veroorzaakt. Bovendien zijn ongeveer 340 arbeiders werkloos geworden. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de l\jst Trekking van Maandag 27 Januari 1941 Hooge Prijzen f25000.— 16758 f 1500.— 19862 f 1000 4848 10185 18034 f 400— 1686 6039 11441 14446 20554 f 200.—4959 5019 12804 17466 18450 100.— 10991 13439 14767 15637 Prijzen van f 70. 1040 1252 1409 1501 1602 1607 1652 1658 1749 1763 1869 1907 1963 1981 2049 2073 2195 2200 2232 2520 2580 2766 2827 2867 3040 3106 3246 3343 3666 3729 3767 3788 3874 4012 4035 4137 4225 4272 4293 4417 4445 4717 4822 4863 5057 5199 5204 5516 5675 5748 5818 6023 6026 6168 6229 6266 6360 6446 6504 6555 6860 6865 6911 6944 6955 7174 7306 7535 7617 7947 8079 8188 8212 8293 8349 8499 8612 8667 8734 8835 9265 9406 9408 9588 9645 9768 9824 9908 9987 10096 10175 10190 10216 10225 10234 10384 10573 10696 10729 10770 10870 10879 10929 11010 11034 11039 11087 11095 11187 11218 11224 11665 11807 11887 11986 12046 12082 12129 12186 12205 12300 12697 12858 12926 12997 13016 13086 13131 13138 13303 13316 13334 13369 13372 13435 13451 13486 13491 13693 13702 13731 13848 14011 14135 14261 14327 14329 14367 14422 14675 14704 14716 14735 14781 14828 14864 14967 15087 15175 15204 15437 15495 15516 15578 15606 15621 15766 15770 15810 15870 15955 15976 15977 16084 18217 16353 16475 16492 16512 16538 16613 16686 16728 16730 16738 16774 16804 17004 17023 17034 17115 17172 17274 17441 17659 17740 17743 17891 11998 18009 18020 18083 18159 18369 18562 18711 18813 18872 19031 19088 19593 1^654 19800 19880 19911 19999 20037 20129 20193 20228 20327 20460 20672 20684 20769 20802 20961 21130 21135 21206 21321 21483 21696 21909 Nieten 1022 1055 1064 1095 1103 1133 1139 1160 1171 1173 1307 1377 1392 1402 1422 143b 1503 1552 1597 1611 1626 1692 1701 1805 1807 1890 1916 1931 1945 2040 2046 2055 2087 2114 2176 2191 2230 2234 2246 2364 2365 2366 2405 2411 2427 2429 2435 2480 2527 2558 2583 2616 2680 2719 2762 2864 2910 2950 2997 3004 3007 3012 3016 3080 3140 3152 3227 3230 3265 3274 3335 3442 3468 3510 3516 3528 3532 3540 3583 3606 3608 3636 3651 3716 3723 3730 3732 3746 3769 3832 3872 3958 3975 3978 3980 3987 3992 4016 4040 4061 4078 4093 4109 4118 4208 4217 4276 4345 4367 4375 4405 4431 4471 4490 4581 4591 4652 4709 4814 4826 4828 485f 4869 4914 4971 4973 5000 5029 5030 5055 5078 5125 5142 5178 5196 5200 5263 5342 5473 5497 5569 5628 5651 5704 5708 5780 5783 5790 5799 5828 5830 5851 5853 5861 5894 5918 5922 5927 5934 5962 5988 6042 6057 6085 6100 6114 6128 6198 6213 6234 6253 6290 6292 6301 6363 6422 6453 6473 6493 6546 6547 6583 6596 6598 6629 6652 6662 6666 6728 6732 6767 6798 6818 6853 6873 6874 6912 6917 6946 7066 7091 7109 7148 7149 7155 7192 7193 7255 7295 7302 7310 7347 7361 7377 7453 7459 7465 7558 7575 7601 7729 7802 7926 7968 7976 8020 8022 8045 8086 8099 8129 8149 8164 8215 8228 8243 8285 8297 8312 8320 8354 8367 8379 8531 8538 8590 8605 8693 8710 8731 8768 8832 8839 8379 8904 8907 8929 8932 8936 8982 8991 9035 9079 0107 9114 9174 9225 9238 9244 9250 9278 9291 9338 9352 9354 9364 9399 9400 9410 9460 9469 9477 9480 9510 9521 9531 8605 8693 8710 8731 8768 8832 8839 8879 9810 9812 9891 9930 9944 9958 10003 10020 10088 10135 10223 10224 10233 10252 10332 10334 10342 10376 10398 10520 10556 1C625 10679 10681 10693 10727 10751 10763 10776 10781 10795 10844 10878 10910 10934 10943 10947 10948 10987 '0390 11016 11054 11065 11072 11212 11216 11225 11230 11264 11202 11338 11414 11422 11434 11436 11453 11459 11506 11515 11528 11634 11682 11706 11737 11750 11751 11763 11777 11823 11860 11862 11875 11907 11910 11921 11960 11965 11979 11985 11994 12019 12087 12095 12122 12154 12167 12201 12214 12222 12239 12254 12259 12283 12322 12351 12358 12395 12446 12507 12593 12613 12620 12668 12675 12678 12682 12683 12741 12757 12762 12770 12781 12783 12788 12809 12850 12398 12935 12961 12975 13024 13065 13100 13153 13168 13226 13246 13261 13288 13370 13375 13404 13462 13473 13475 13482 13487 13502 13578 13587 13618 13627 13637 13704 13755 13758 13797 13907 13925 13979 14130 14141 14213 14231 14246 14265 14285 14379 14406 14439 14472 14475 14521 14576 14703 14713 14859 14910 14911 14942 14977 15013 15054 15057 15061 15071 15073 15157 15193 15241 15273 15342 15363 15385 15396 15429 15455 15485 15486 15503 15514 15521 15613 15619 15721 15758 15765 15767 15769 15777 15789 15815 15828 15872 15873 15954 16010 16091 16134 16179 16204 16289 16382 16400 16401 16405 16445 16451 16473 16480 16545 16566 16605 16639 16692 16721 16735 16751 16776 16777 16843 16848 16868 16879 1681»: 16942 16947 16965 16974 16P80 17001 17029 17058 17238 17258 17323 17365 17375 17393 17422 17477 17480 17531 17570 17591 17513 17626 17627 17755 17785 17815 17842 17853 17913 17932 17946 17974 18002 18042 18053 18098 18125 18148 18211 18214 18225 18245 18248 18273 18342 18345 18372 18410 18439 18474 18505 18509 18513 18516 18525 18585 18601 18662 18715 18737 18753 18763 18781 18790 18810 18857 18995 19003 19015 19115 19124 19160 19212 19251 19325 19358 19368 19369 19379 19382 19424 19555 19576 19592 19603 19609 19619 19063 19674 19678 19699 19702 19717 19725 19768 19801 19825 19853 19854 19858 19987 20015 20041 20049 20068 20092 20110 20139 20207 20210 20244 20299 20320 20328 20332 20338 20367 30372 20402 20403 30453 20464 20482 20536 20591 20724 20727 20739 20755 20767 20831 20902 20921 20970 20991 °1000 21115 21156 21195 21212 21229 21250 21286 21293 21303 21354 21399 21405 21419 21428 21429 21451 21513 21524 21600 21613 21631 21645 21659 21663 21761 21808 21817 21838 21898 21922 21934 21995 Verbeterine: 5e klasse 4e lijst: 4020 m. z. 4031; 17600 m. 2. 17600 met 70.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6