uitvoeringsbeschikking HET FRONT IN ALBANIË Derde Hollende paarden kwamen op het ijs Het paard moest zijn nieuwen baas niet Hooge stand van de rivieren Berichten van het GriekschItaliaansche front wijzen er op, dat het lang verwachte offensief voor de Italiaansche troepen in Albanië begonnen is. Op alle fronten gingen de Italianen tot 'den aanval over en poogden zij de Grick- sche stellingen te doorbreken, dit was het geval ten Zuiden van Doekatië waar de Grieken probeerden op te rukken naar .Valona. Tegenaanvallen werden door de Italianen ondernomen in de zone van Tepeline en Kelcyra (Klisoera). loonbelasting 1940 WERKVROUWEN, HUISNAAISTERS. ENZ.. ZULLEN NIET VRIJGESTELD WORDEN VAN DE NIEUWE INKOM STENBELASTING. In de Nederlandsche Staatscourant van 27 Januari 1941 is opgenomen de derde uitvoeringsbeschikking loonbelasting 1940 van den secretaris generaal van het depar tement van financiën. De beschikking bevat in de artikelen 1 en 2 een aantal voor schriften welke voor vele werkgevers en werknemers van belang zijn. In artikel 1 is een regeling gegeven hoe moet worden gehandeld, indien uit de zelfde dienstbetrekking naast een regel matig wederkeerende belooning tevens over een ander tijdvak een andere belooning wordt genoten b.v. een maandelijksch sala ris en een driemaandeüjksche provisie. Voor dat geval is bepaald, dat voor de pro visie in principe het tarief van artikel 10 van het besluit op de loonbelasting van toepassine is. Den werkgever is echter de bevoegdheid gegeven, de belasting welke over 't maandelijksche salaris verschuldigd is. te herrekenen. Indien zulks tot gevolg heeft, dat een geringer bedrag aan belas ting van de provisie verschuldigd is. Hij behoort dan een evenredig deel van de provisie bij het maandelijksche loon te voegen en het bedrag dat aldus achteraf blijkt op de salarissen te weinig te zijn in gehouden, op de toegekende provisie in te houden. In artikel 2 is een regeling gegeven ten aanzien van werkvrouwen, huisnaaisters en dergelijke werknemers. In dit artikel is bepaald, dat de werkgever voor werknemers die uitsluitend worden gebezigd voor huiselijke diensten en niet langer dan twee dagen per week bij hem in dienst zijn, geen loonbelasting behoort In te houden. Indien een werkvrouw slechts ge durende korten tijd van het jaar b.v. gedurende den schoonmaak meer dan twee dagen in dienst la, behoeft evenmin inhouding plaats te vinden. De werkgever Is ln al de ze gevallen bovendien ontslagen van de verplichting om een loon- belastingkaart aan te leggen, een loonstaat bij te houden en een loon belastingaangifte te doen. De ge noemde werknemers behoeven geen werknemersverkladngen In te leve ren. Uit het vorenstaande mag niet worden afgeleid, dat werkvrouwen, huisnaaisters, enz. vrijgesteld zul len worden van de nieuwe Inkom stenbelasting. ONGELUKKIG AANGEKOMEN. Arbeider alt Limburg gedood. De 34-jarige arbeider P. H. Brinkman, wonende te Ubacht-over-Wonme. werd Za terdag j.1. op den Steenberg van de mijn Laura te Eygelshoven door een uit de goot vliegenden steen aan het hoofd, getroffen. In den loop van gisteren is hij in het St. Josef ziekenhuis te Heerlen aan de beko men verwondingen overleden. De man was gehuwd en vader van drie jeugdige kinde ren. De Italianen hebben bovendien artillerie versterkingen ontvangen in het Mal'i-Po- lisit en Kamia gebergten van daar uit ne men zij de hoofdwegen onder vuur, zoodat de Grieken genoodzaakt waren hun front te Lin (wat nu weer Italiaansch bezit is) in te korten. Op de kaart zijn met zwarte pijltjes de aanvalsrichtingen der Italianen aangege ven, alsmede het gedeelte van Albanië dat thans in Grieksche handen is. Een smak cn ten schuiver maak ten aan den snellen ren 'n einde. De grootste bijzonderheid is, dat alles zoo goed afliep. Gistermorgen stond een met twee paarden bespannen expeditiewagen, uitgerust met luchtbanden, \oor een perceel aan de Prin sengracht te Amsterdam. De voerman was ambtshalve ergens binnengegaan. Toen hij terugkwam waren de rossinanten er in ge- zwinden vaart vandoor. Hij kon de hollende paarden nog zien, maar niet inhalen. Met groote snelheid werd de bocht om de Lau rierstraat genomen en de straat zelf lever de een voortreffelijke rechte baan. Bak fietsen en andere voertuigen werden zoo goed als het ging omzeild. Slechte een drie wieler en een bespannen wagen met groen ten werden door den slingerenden wagen geraakt. Met evenveel angst als belangstel ling keken de Laurierstraters het ge\al na: Hoe zal dat afloopen?" De climax kwam aan het eind van de straat, waar een hek staat, om onbekenden er voor te behoeden in de Lijnbaansgracht te plonsen. De paarden passeerden het hek ter nauwernood, de wagen gaf het een fikschen duw, en pardoes kwam de heele zaak op het ijs terecht. Het ijs bleek zeer sterk, geen barst verried dat een dergelijk gewicht onver vaard op de gladde vlakte was neer geploft. Een smak en een schuiver hadden aan den snellen ren een ein de gemaakt. De slotscène was voor de brandweer. De brandweerlieden spanden de paarden uit, hielpen ze met dekens overeind en geleid den ze via de trapjes nabij de Oude Groen- tenmarkt aan de zijde van de Marnixstraat naar den geplaveiden weg. Slechte een van de dieren had een kleine schaafwond. De wagen werd aan den kant van de Lijnbaans gracht op den wal gebracht. Maar de grootste bijzonderheid is mis schien wel. dat alles zoo goed is afgeloopen De leguaan heeft in Arti» geen hinder van de koude, want de koesterende warmte der lampen bewijst goede diensten (Foto Pox-Holland) Terwijl de eigenlijke baas naar het politiebureau was, was het gestolen paard naar zijn stal teruggekeerd. De landbouwer van A. te De Bilt deed Zaterdagavond bij de politie aangifte van diefstal van een paard. De dieven hadden zich toegang tot den stal verschaft, het paard mee genomen en den halster verwisseld met een door hen meegebracht hoofdstel. Een half uur na den dief stal deed van A. mededeeling van het voorgevallene bij de politie en stapte mistroostig van het politie bureau naar huis. Wie schetst zijn vreugde, toen hij bij zijn thuis komst voor den stal zijn paard zag staan. Het vreemde hoofdstel had het dier nog aan. De dieven hebben waarschijnlijk moeilijkheden gehad hij het vervoe ren van het paard, of het paard heeft zich weten los te rukken en is toen in galop naar zijn stal te ruggekeerd. Loopjongens stalen als raven Distributiegoederen verdwenen spoorloos. De Amsterdamsche politie heeft den 17- jarigen loopjongen X. aangehouden, die reeds geruimen tijd ten nadeele .van zijn patroon groote partijen koffie, thee, vet en comestibles ter waarde van honderden gul dens heeft gestolen en verkocht aan een cafehoudsler die al deze artikelen heelde. De jeugdige dief en de helpster zijn in ar rest gesteld. Tegelijkertijd zijn drie loopjon gens gearresteerd van zestien tot achttien jaar, die ten nadeele van hun patroon ook voor honderden guldens aan levensmiddelen hadden gestolen. LEDEN VAN HET HOOVER-COMITé IN ONS LAND. Besprekingen met Duitscha en Nederlandsche autoriteiten. Drie Amerikaansche heeren hebben als vertegenwaoordigers van het Hoover Re lease Comroittee twee dagen in Den Haag doorgebracht, waar zij met Duitsche en Nederlandsche instanties en met particu lieren de hen interesseerende vraagstuk ken besproken hebben. Zii zijn door den rijkscommissaris Zaterdagmiddag ontvan- tren en zijn in aansluiting daarop naar Berlijn doorgereisd. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar POLITIERECHTER, (Zitting van Maandag 27 Januari.) Get. mevr. H. V., .echtgenoote. van aen m- keren J. uit Bergen, had de boon en gekocht I en kwam dit onder eede bevestigen. De boonen waren later in beslag genomen. De Officier van Justitie, Mr. de Brueya Tack, acht wettig en overtuigend bewezen, 5 dat. veel en veel te duur was verkocht en daartegen moest worden gewaakt. De eiseh luidde f60.boete, subs. 30 dagen, met ver beurdverklaring der boonen. Ik heb ze duur ingekocht, zeide verd. Zegt u maar niets meer, aldus Mr. Krabbe, I U maakt de zaak nog erger en alle achuld- bescf ontbreekt u. Wegens overtreding van i de Prijsopdrijving»wet werd verd. veroor deeld tot f30.hpete, subs. 20 dagen, met verbeurdverklaring''der boonen. Oudkarspel. ALWEER BRUINE BOONEN. Op 27 Octobèr had de arbeider K. B. uit Oud karspel te Alkmaar een partij bruine boonen tot een totaal van 530 kg. verkocht aan een zekeren P. G. de V. te Egmood, ad 55 cent per Kg. Verd. vertelde, dat hij de partij bruine boonen in commissie had van een zekeren C. uit Harenkarspel. Get. de V. verklaarde, dat verd. heel wat drang en druk op hem had uitgeoefend, om de partij te koopen. Tenslotte had hij het gedaan om een zekere geldbelegging te heb- ben. De Officier van Justitie vond een en ander een ernstige smokkelhandel. Gelukkig werd de partij achterhaald en ter beschikking ge steld van den Voedselcommissaris, Mr. da Brueys Tack eischte f 150 boete, aubs. 60 da gen. Mr. Krabbe meende, dat verd. de aansto ker was. Verd.: Ik ben al genoeg gestraft; ik had f210 handelsgeld en dat is in beslag geno men. Dan schrijft U maar eens aan den Offi cier, of U dat geld terug kunt krijgen, zeide de Politierechter en veroordeelde verd. we gens overtreding der Distributie wet conform den eisch van den Officier. Bergen. Aan het Griekach—Al- baneesche front heeft sterke sneeuwval de operaties belemmerd. Slechts auto's met ster ke motoren kunnen bij den opmarsch in het berglandschap nog dienst doen. (Foto Weltbild) HUISVREDEBREUK. Ook J. J. v. D. was als verdachte niet ver schenen Hem was ten laste gelegd dat hij op herhaald aanmanen van den pensionhouder E. O. te Bergen dit pension niet wilde vér- laten. De pensionhouder als getuige gehoord, ver telde, dat de man in staat van dronkenschap verkeerde en dat get. hem tweemaal had ge waarschuwd. Mr. Krabbe merkte op, dat verd. lang geen blanco strafregister had: hij was al meer malen wegens diefstal veroordeeld. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, zeide, dat verd. tot tweemaal toe ge sommeerd was het pension te verlaten, waaraan deze niet voldeed. Mr. de Brueys Tack noemde zulks ergerlijk en eischte een maand gevangenisstraf. Conform dezen eisch werd verd. wegens huisvredebreuk door den Politierechter bil .verstek veroordeeld» Warmenhuizen. Het gebeurde op den Rijksweg, den Ssten November van het vorige jaar, dat de heer v. II., bü de controle van auto's door de Rijkspolitie, deze eenige minder vriende lijke woorden toevoegde en deswege werd hij veroordeeld tot 100,boete of-30 da gen hechtenis.' Den Helder. VAN EEN RADIOTOESTEU Verdachte A. M., wonende te Den Helder, liet verstek gaan. Hem werd ten laste ge legd, dat hij begin Juli van het vorige jaar bij een zekeren IJ. D. te Amsterdam was ge komen met een door hem geteekende kwitan tif groot f 153. Get. IJ. D., was indertijd onderofficier in de cantine op het vliegveld de Mok op Texel. Er werd- toen radio-toestel aangeschaft en het geld was in handen van getuige. Verd. was toen naar Amsterdam gereisd om het geld voor het radiotoestel in ont vangt te nemen. Get, had f 10 van het be drag afgehouden( 't welk verd. nog moest be talen. De f 143.werden door verd. ten eigen bate aangewend en niet afgedragen. De Officier van Justitie vond het feit ta ernstig om het met een geldboete af te dbèm en vroeg 4 maanden gevangenisstraf. De Politierechter uitspraak doende, veroor deelde verd. tot drie maanden verblijf in hotel „De houten Lepel!" Mr. Krabbe hield er rekening mede, dat verd. niet was verschenen en dat zijn ante cedenten niet gunstig waren. Het water in Waal, Rijn en Maas blijft nog voortdurend stijgen. De rivieren Maas, Waal en Rijn blijven nog voortdurend stijgen. In Nijmegen wras gistermiddag bij regelmatigen was, de stand reeds tot 12.3P meter gestegen. Het water staat te Nijmegen diep over de lage kade en kabbelt reeds tegen de huizen langs den wallekant. De dam achter de Vischmarkt houdt reeds een halven meter water. Het water bedreigt de ingangen van de Grootestraat en de Lage Markt, waar, bij aanhoudenden was, weldra de dammen zullen moeten worden opgericht. De overzetdiensten zoowel voor auto's als voor passagiers, gingen gisteren nog regel matig door. Men legde aan de hooge kade aan, tegenover de oude electrische centrale. De aanlegsteiger in Lent moest verplaatst worden. De uiterwaarden zijn gedeeltelijk ondergeloopen. Men verwacht nog meer was. Uits praak: Vóór den aanvang der zitting deed de Po litierechter uitspraak tegen A. B. te Haarlem die zonder dat de zending door een bewijs gedekt was, 61 buiten- en 5 binnenbanden had vervoerd van Schagen naar Alkmaar Mr. Krabbe veroordeelde verd. tot f20.boe te. subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring der banden. De eisch luidde f 30. subs. 20 dagen). B e rg e n. DURE BRUINE BOONEN. De winkelier P. J. B. uit Bergen, had op 12 October een- half pond bruine boonen ver kocht, voor 17 cent per half pond* wat 68 ct. per kilo beteekent. De Secretaris van den Kruideniersbond te Alkmaar had echter gemeld, dat de boonen 50 tot 54 tc. per kilo deden, zeide de Politie rechter, en maakte verd. er attent op, dat de prijs dus abnormaal hoog was.

Schager Courant | 1941 | | pagina 8