v\n6e zout Ondanks de koude een levendig beeld Predikbeurten Vrijdag 31 Januari 1941 Tweede blad HOLL. BLOEMBOLLENKWEEKERS GENOOTSCHAP. Gisteravond vergaderde de afd. Langen dijk van het H.B.G. in „Concordia" on der leiding van den heer P. Wijn. I>e opkomst was niet groot. De secretaris deelde mede, dat de pen ningmeester, de heer Jb. van Twuijver, iheeft bedankt. Het financieel verslag gaf aan, dat ontvangen was f 102.94, uitgege ven f 75.75 kassaido f 27.19; het aanvarigs- saldo was f 20.44, een vooruitgang alzoo ,van f 6.75. Deze rekening werd accoord bevonden «en aldus vastgesteld. Hierna werd de bestuurs verfci ezi ng- ge houden; aftredend was de heer A. Bakker en er moest worden voorzien in de vaca ture-Van Twuijver. Gekozen werden de heeren Jb. Kroon te Zuidscharwoude en J. van Hout te Oudkarspel; De heer F. Appel zou op de uitbreiding iVan de teeltvergunningen willen aandrin gen. Dit wordt wel gewens-c'ht geacht. ^Als eens verruiming wordt, toegeestaan, heeft men niet direct meer bollen beschik baar. Hierop zal worden aangedrongen. Op voorstel van den heer Appel zal weer fcen propaganda-avond worden gehouden. Men zal met den heer van Egmond in contact treden. De heer J. van Hopt zou willen infor- aneeren. hoe het. om de Zuid stond met de kunstmest t oew ijzing. Hier kreeg men een kleine .toewijzing in het begin, waardoor het te laat werd voor de bloembollen; Daardoor zal er wel te weinig kunstmest op gekomen, zijn. De afgevaardigde zal er over spreken. Na rondvraag volgde sluiting met. den wensch dat. men in de toekomst actief zal zijn; dat zal in ieders belang zijn. WEER OP DE GEWONE DAGEN SCHOOL We vernemen, dat met ingang van 1 Fe bruari op de christelijke weer gewoon school zal worden gehouden, 's Woensdags- en 's Zaterdagsmiddags niet GRIEP. In de gemeenten van Langendijk doen zich tal van gevallen van griep voor. Ge lukkig is ,de ziekte niet van ernstigen aard. GEEN GESTUURDE AMBTENAAR In tegenstelling met een onlangs ver spreid bericht, als zou voor den disfribu- tiekring Langendijk (met St. Pancras) een ambtenaar worden gestuurd, kan worden meegedeeld, dat de commissie besloot om een sollicitant op te roepen voor de vaca ture-Van Zuylen. NOORDSCHARWOÜDE. NED. TUINDERSBOND. De afdeeling Noordscharwoüde van den Nederl. Tuindersbond, hield gisteravond in café Oud haar algemeene jaarvergadering, onder leiding van den heer Abr. de Geus. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter heeft de vergadering geopend met woorden van welkom, waarna hij den toestand besprak. Naar aanleiding van de notulen werden de kostprijzen besproken, welke voor de produc ten zijn vastgesteld. De organisaties hebben de prijzen gesteld, maar de Ned. Groenten en Fruit Centrale heeft deze prijzen niet over genomen en andere vastgesteld. Men besloot, afkeuring over uit te spreken over de wijze waarop de kostprijzen zijn vast gesteld. t>e organisatiemenschen, die aan de kostprijzenberekening hebben meegewerkt, zijn zeer zeker capabel te beschouwen cn het gaat niet aan, de gegevens die de organisa ties hebben verstrekt, niet als juist aan te ne men. Het baggeren werd besproken. Wanneer men aan 10 werkloozen toekomt, zal de bag- gerregeling worden ingevoerd, doch deze zijn cr niet en komen er niet. Degenen, die het kunnen betalen, nemen nu slikkers in 't vrije bedrijf. Men hoopt spoedig een sub sidieregeling te zullen verkrijgen voor het baggeren. Het financieel verslag van den penning meester, den heer P. Swager Klingeier, gaf aan dat ontvangen was f 80.uitgegeven f79.33, voordeelig saldo f0.67, waardoor het bezit der vereeniging thans f 14.51 is. De rekening werd op deze cijfers vastge steld. -V De secretaris, de heer Nz-Stam, bracht hier na het jaarverslag uit, waarin het in het afgeloopen jaar ge beurde werd gememoreerd. Voorstellen voor de algemeene vergadering werden hierna gedaan. Het bestuur stelde voor, aan te dringen op uitbreiding der tuinbouwteeltvergunningen in den bonafiden tuinbouw en aan de jongë tuinders, die dit nooclig hebben en deze niet aan handelaars te verleenen. Aldus werd besloten. Verder om aan tc dringen dat de prijzen, berekend door de organisaties, worden aan- genoipon. De tegenwoordige berekening, waarbij de N.G.KC. de opbrengst te hoog heeft genomen. Hierbij zal ook worden aangedrongen zoo spoedig 'mogelijk op herziening aan te drin gen. Een derde voorstel behelsde een protest te laten hooren tegen de te hooge spoorvracht. Deze hooge vracht, van f 70.per wagon, hetgeen-f 25.— hooger is dan de werkelijke vrachtprijs, zou ten goede komen aan de tomaten cn druiven uit het Westland. Een algcheele herziening van den schul denlast, welke zeer noodzakelijk is, dient thans te geschieden. De secretaris wilde dat het Rijk deze schulden overnam en terugbracht tot een redelijk peil. In verhand met de prijsbeheersching is t noodig dat. een redelijke waarde als basis wordt genomen. Aan het IIB. zal een vraag worden ge daan om te komen tot één organisatie. Wat zal de aangewezen organisatie worden, merkte de voorzitter op, naar aanleiding van de vele geruchten, dat men lid moet wor den van deze of gene organisatie. In het orgaan wordt veel over eenheid ge schreven, maar het lijkt er nog niet op. Men moet maar eens een uitspraak doen. Bij de gehouden. Bestuursverkiezing werd de heer N. Borst herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE WINTERHULP De plaatselijke directeur voor Winter hulp heeft voor deze gemeente nog een uitkeering van 600 ontvangen. OUDKARSPEL WINTERHULP Woensdagavond heeft het plaatselijk co mité voor de Winterhulp ten gemeentehui ze, onder leiding van den Burgemeester, vergaderd. In deze vergadering werd beslo ten dat de lij stencollecte, welke heden en morgen zal worden gehouden, verzorgd zal wórden door de leden van het comité, met den Burgemeester aan het hoofd, benevens een deel van het .gemeentepersoneel, dat zich daartoe beschikbaar heeft gesteld. Voorts deelde de Voorzitter mede dat van het Hoofdcomité is ingekomen een bedrag van f 550.wat met hetgeen reeds is ont vangen een bedrag maakt van f 680. Daar slaat tegenovér dat in de gemeente is gecollecteerd 2 maal tot een totaal be drag van f 310.64. In deze zelfde vergadering werd beslo ten om wederom een uitkeering aan behoef tige gezinnen te doen. Hiervoor kwamen ditmaal in aanmerking 73 gezinnen, terwijl de uitgekeerde bedragen varieerden van f 2.50—f 10.—. Aan het slot braoht de Burgemeester het comité hartelijk dank voor dé samenwer king. KOOLTELLING „DE EENDRACHT". De uitslag van de gehouden inventarisa tie bij de leden van „De Eendracht" alhier was als volgt: Roode kool 81 wagons, gele kool 76 wa gons; Deensdhe witte kool 176 wagons; uien 13J4 wagon en peen AVi wagon. Totaal 351 wagons. BROEK OP LANGENDIJK KÖOLTELLÏNG „GROENTENCULTUUR". De inventarisatie van stap,elproducten had bij „Groentencultuur" alhier de vol- gende1" uitslag: Roode kool 26 wagons (35 w.); gele kool 132 wagons (225); Deensche witte kool 114 wagons (155 w.); uien 24 wagons (31 w.); peen 6 wagons (15 w.); kroten 3 wagons (8 w.). Totaal 305 wagons (469 w.) De cijfers tusschen haakjes geven den voorraad aan per December 1940. DE BRANDWEER HEEFT HET DRUK. Gistèrmorgen is op de zolder van een schuur achter de woning van den heer G. een begin van brand ontdekt, zeer waar schijnlijk veroorzaakt door een kachel, wel ke daar was gestookt om de kool uit de vorst te houden. De kooltjes werden nu echter wel wat al te heet. Het brande flink en het was moei lijk de brandhaard te ontdekken, aange zien de heele schuur vol rook stond. Toch slaagde de vrijw. brandweer er spoedig in, den brand in de kiem te smoren. Men kon niet verhinderen, dat de kool vrij veel schade opliep, ook al door het water. SIN? PANCRAS „DE TUINBOUW" De vereeniging „De Tuinbouw" hield haar jaarvergadering Woensdagmiddag in het lokaal van den heer Bouwstra, -onder lei ding van den heer Jb. de Vries, die in zijn openingswoord herinnert aan wat achter ons ligt en den leden verzocht zich tot het bestuur te wenden, wanneer zij moeilijkhe den hebben. Het jaarverslag gaf geen aanleiding tot discussie. De rekening van den penningmeester gaf het volgende beeld, ontvangen f 736.75, uit gaven f 741.95, saldo f 5.20; het. bezit der vereen, was 31 Dec. 1939 f 1707.22; op 31 Déc. 1940 was het bezit f 1804.21, vooruitgang f 96.99. De heer C. Tromp adviseerde tot goedkeuring. In de volgende maand zal de heer Van Herwijnen een praatavond houden over Plantenziekte in verband met Grondonder zoek. Het bemestingsvraagstuk zal even eens worden besproken. Bij de 275 leden, die samen met ,De Zuid" zijn opgenomen, bleek een tekort te zijn van 50 ton zuivere kali en 48 ton zuivere stikstof, voor phosphor is weinig hoop, In verband hiermede is een depu tatie naar Den Haag geweest, naar het Rijksbureau van' Kunstmeststof fen, waar is toegezegd dat het met de kalistoffen wel los zal loopen, de stikstof zal wel vertraging geven, en zal de volgende toewijzing wellicht Juli worden. Alles werd echter voor den akker- en tuinbouw beschik baar gesteld, de moeilijkheden met vervoer blijven bestaan. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer J. Wagenaar met 88 van de 99 stem men herkozen werd. Als bestuurslid der L.G.C. werd herkozen de heer Jb. Duif, in de stemming voor een derde lid voor de L.G.C. werd gekozen de heer J. Wagenaar, beide heeren narrien hun benoemingen aan. De bespreking Zetkoolregeling, gaf veel slof; het vorig jaar was een der leden in overtreding geweest om zetkool op de ver keerde plaats te zetten, veel is hier al over geschreven, het bestuur heeft ten slotte be sloten om de gedupeerde tuinders een ver goeding te geven, omdat zij minderwaardig zaad hebben, geteeld, dit in verband omdat SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID Op Zaterdag 25 Januari stonden 90 werk loozen ingeschreven, waarvan 50 in de steunregeling, (48 in de gemeentelijke werk verschaffing, enkele dagen sneeuwruimen), terwijl 45 werkloozen uit hun bondskas trokken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING Op Zaterdag 25 Januari stonden 96 per sonen ,als werkzoekende ingeschreven, waarvan 22 grondwerkers, 3 schilders, 4 timmerlieden, 2 metselaars, 8 opperlieden, 1 stukadoor, 7 arbeiders-chauffeur, 1 lood gieter, 1 stuurman marconist, 1 banket bakker, 39 landarbeiders, 1 bloemistknecht, 1 kantoorbediende, 2 kleine kooplieden en 8 losse arbeiders. In de overeenkomstige week in 1940 bedroeg dit aantal 119, in 1939 122 en in 1938 145. APPLICATIE-CURSUS Door de Afdeeling Den Helder van den R.K. Onderwijzersbond zal alhier een ap plicatie-cursus worden opgericht voor on derwijzers en belangstellenden in het on derwijs in lichamelijke opvoeding. De cur sus zal worden gehouden in het gymnas tieklokaal der O.L. school. ONDERWIJS HELDERSCHE LEER- LINGEN. Naar wij vernemen zal op 1 Februari a.s. het onderwijs aan de Heldersche leerlingen aan de O.L. school door leerkrachten uit Den Helder worden gegeven. Slechts een klein aantal dezer leerlingen blijft voor- loopig onderwijs ontvangen in het 7e leer jaar van de school. Dc Schager Markt Alle kijkers lang geen koopers. Veel koeien werden weer aangevoerd voor de Centrale, totaal .2G5 stuks. Weer waren er voel nieuwsgierigen. Er werden weinig kalf- koeien aangevoerd. Die er dan aangevoerd waren, brachten evenwel beste prijzen op, tot f 460! De kalfkoeien worden duur ver kocht, handel is goed. Van geldekoeien valt natuurlijk niets t,e melden. Dé handel in vaarzen was matig, hoogste noteering f 325, toch noemen wij dat hooge prijzen. Graskal veren geen noteering, niet aangevoerd. 49 stuks nuchtere kalveren aangevoerd v. d. •Centrale. Wij kunnen wel schrijven: geen aanvoer of handel van overhouders. Dat is in geen jaren gebeurd; 3 stuks aangevoerd, dus niet noemenswaard. Fokschapen werden duur verkocht; deze noteering was van f 5562.50, handel graag. Van bokken en geiterf'geen noteering; van biggen valt wéinig te zeggen; een stille han del. Schrammen handel matig. Kippen en konijnen handel goed. Het bezoek van onzen markt blijft zeer bevredigend. Ruwe Huid J P U R O L Ruwe Handen) r I Doos 30 cent Jt\UWe Lippen 1 Bij Apoth. en Drogist. tenslotte het zetkoolkaartje ten gunste van den overtreder luidde. Na een verwarde discussie werd beslo ten dat het pestuur eenige vergoeding zal toestaan, mits het zaad wordt ingeleverd, waarmede een proef zal worden genomen. De lijn van de zetkool in de achtergeest zal moeten worden gewijzigd, een nieuw kaartje zal door het bestuur worden ge maakt. In de vorige vergadering is aangehouden het, voorstel om subsidie te verleenen aan de vgereeniging „De IJsboeier"; het bestuur stelt voor om f 100.— te subsidieeren. Een breedvoerige discussie ontstaat hier over. Tenslotte wordt het voorstel in stem ming gebracht., en met, een kleine meerder heid van 53 stemmen aangenomen. Voorstellen voor de algemeene vergadering. Van de leden is niet een voorstel ingeko men, het bestuur stelt voor om een voorstel in te dienen om den ophaaldienst, welke voor een paar jaar terug in het leven is ge roepen, en absoluut geen levensvatbaarheid heeft., af te schaffen, met als gevolg, dat een ambtenaar bij de veiling overbodig wordt. Na eenige discussie wordt het voorstel aanvaard. Bij de rondvraag sprak de heer C. Tromp over de koolprijzen, het schijnt dat de een hooge re prijzen heeft voorgesteld dan de ander. Een deputatie zal naar de Dui.tsche auto riteiten gaan om dit te onderzoeken. De heer J. Spaans zegt te hebben vernomen dat door groote exporteurs is geprobeerd om teeltvergunning voor een groot kwantum kool te ver krijgen. De secretaris geeft hierover een uit eenzetting en het blijkt dat door de G.F.C. al het mogelijke wordt gedaan om dit tegen te gaan. Toegezegd i{5 dat, indien teelthewijs over is, dit zal worden gegeven aan jonge tuinders en aan hen, die te kort teelthewijs in hun bezit hebben om een loonend bedrijf te vormen. De heer K. de Geus dringt aan om als mocht blijken dat kool uit de hand wordt verkocht hier sterk tegen op te treden; de enkeling mag zich niet bevoordeelen ten koste van ons allen. Hierna sluiting. VERHOOGING MARKTGELD SCHAPEN De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche zaken heeft goedgekeurd het raadsbesluit tot verhoo ging van de heffing van marktgeld voor schapen en lammeren. SCHAGER DAMCLUB. De uitslagen van de onderling gespeelde competitie zijn: le klasse: Sprenkelingde Vos 0-2 BruinKos 2-0 2de klasse: PeetoomSchot 2—0 BoonackerEriks 0—2 Grootesv. Ruiten 0-2 De stand is: le klasse: ges. gew. rem. verl.. pnt. 1. J. de Vos 13 8 2 3 18 2. J. Bremer 11 8 1 2 17 3. K. Bruin 13 6 4 3 16 4. K. Winkel 13 6 2 5 14 5. C. Sprenkeling 12 5 3 4 13 6. J. Willemse 15 5 3 7 13 7. C. v. d. Oord 14 4 2 8 10 8. J. Keet 11 2 4 5 8 9. G. Kos 14 2 3 9 7 2de klasse: 1. J. Peetoom 15 9 3 .8 21 2. S. Eriks 16 9 3 4 21 3. S. v. Ruiten 17 8 3 6 19 4. J. Westerman 12 7 3 2 17 5. S. Visser 15 7 2 6 16 6. S. Grootes 13 7 0 6 14 7. D. Mienes 12 5 3 4 13 8. P. Boonacker 12 3 2 7 8 9. J. Schot 15 2 4 9 8 10. J. de Vries 13 0 3 10 3 WIERINGEN HIPPOLYTUSHOEF IJSWEDSTRIJDEN VAN DE O.L. SCHOOL Woensdagmiddag was het voor de kinde ren een heugelijke middag, daar het per soneel der school, bijgestaand door eenige heeren, wedstrijden organiseerden voor de schooljeugd. Jammer, dat de baan, want het werd ge houden op de banen op 't Amstelmeer, zoo ver weg liggen, vooral voor de kleintjes. Te Hippolytushoef zijn toch zoo vele lief hebbers, kunnen die nu niet eens het initia tief nemen voor de oprichting van een ijs- club met een goede baan? Niet om de ijs- club „Westerland" te. verwijten, dat het daar niet in orde is, want de banen voor dit doel stond zij gratis af. Namens de schooljeugd is hier wel een bedankje op zijn plaats. De kinderen waren in groepen verdeeld, naar leeftijd. Vele ouders waren met hun kinderen meegetogen om dit feest bij te wonen. Door sommigen werd al zeer goed en wat bij deze wedstrijden natuurlijk te pas kwam, ook hard gereden. Vooral Trieneke en Pop- ke Ottens blonken uit. De Uitslagen waren: Meisjes 6 en jaar: 1 Guurtje Halfweg; 2 Dicky Koorn. Jongens -6 en 7 jaar: 1 Anke Hollander; 2 Willy de Jager; 6 Berend ten Rrinke. Meisjes 8 en 9 jaar: 1 Alie Halfweeg; 2 Marietje de Haan; 3 Nellie Lont. Jongens 8 en 9 jaar: 1 Simon Veerdig; 2 Dirk Lont; 3 Abele Lont; 4 Simon Da- vids. Meisjes 10 en 11 jaar: 1 Trien Ottens; 2 Gerritje Wigbout; 3 Anoie Nieman; 4 Ting Wiegman; 5 Jitske v. d. Velde. Jongens 10 en 11 jaar: 1 Nan Rotgans; 2 Piet Wieraga; 3 Maarten Zon. Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Jopie Benkema; 2 Wientje Siegers; 3 Geertje BreA; 4 Trijn Seekles. Jongens 12 en 13 jaar: 1 Popke Ottens; 2 Tonnie de Vries; 3 Chr. Metselaar; 4 Joop Rotgans; 5 Jan Koom. NIEUWE NIEDORP NOG MééR! Men deelt ons mede, dat niet zooals op gegeven f 300.—. maar f 400— door „Win terhulp Nederland" voor onze ^gemeente be schikbaar is gesteld, 't Valt dus nog f 100 mee. ANNA PAULOWNA DAMCLUB „EXCELSIOR". Wedstrijd van de eerste groep. D. v. d. WallenH. Veenstra 11 D. v. d. Wallen—Jb. Pieterse 0-2 D. JansenL. J. Schouten 11 D. JansenJ. Jeninga O A. Boere—H. Veenstra 11 T. Wiersma—J. A. van Vliet 11 In den door de heeren Veenstra en Boere- gespeelden wedstrijd kwam de volgende stand voor: Wit (Boere) 26. 27. 29. 31. 33. 35. 38. 40. 42. 45, 48, 50. Zwart (Veenstra) 2, 4, 6. 8. 9, 11, 13. 15, 16, 18. 20, 22,'23 25 Wit speelde nu 38—32: zwart antwoordde 2228. Volgende zetten w. 33x22-, z. 10—21, w. 27x7. z. 28x49? (18x47 was winnend), w. 29x18, z. 2x11. w. 39—33, z. 13x22. w. 26-21, z. 49x16, w. 42—38. z. 16x30, w. 35x2. De competitiestand van de eerste groep is: gesp. gew. verl. rem. pnt. Jb Pieterse 17 12 2 3 27 H. Veenstra 15 12 1 2 26 D. Jansen 17 9 6 2 20 T. Wiersma 12 5 5 2 12 J. Jeninga 13 5 6 2 12 J. A. van Vliet' 11 4 4 3 11 D. v. d. Wallen 10 3 5 2 8 A. Boere 13 1 7 5 7 L. J. Schouten 11 2 7 O 6 C. Leijnse 13 1 11 1 3 Partijen van de tweede groep: D. de Rover—J. Dragstra 1—1 F. Vlaming—A. Dragstra 11 G. SchenkL. Pieterse Jr. 20 A. Molenaar—L—Pieterse Jr. 2—0 A, Dragstra—L. Pieterse Jr. 0—2 G. SchenkF. Vlaming 11 A Molenaar—C. van Helden 2—0 C. van HeldenA. Dragstra 2—0 C. van HeldenJ. Dragstra 2—0 C. van Helden—L. v. d. Kuil 11 Maak een einde aan die Rheumatische pijnen, die Uw slaap verstoren Neem Vange tot leniging van Uw klach ten tot het stillen van Uw pijn. Vange is een dubbel krachtige samenstelling, die Uw kwaal aanvalt van twee kanten tege lijk, Vange Zout bevat alkali, dat de zu ren in Uw gestel onschadelijk maakt, maar ook de-heilzame minerale zouten, die de opeenhoping van het pijnvérwekkend urine zuur tegengaan. Zoodoende worden de ooi zaken van Uw pijnen bestreden van twee kanten tegelijk. En dat verklaart dan ook, waarom Vange Zout baat brengt in ge vallen waar minder krachtige middelen faalden. Vange wordt uitsluitend ver kocht bij apothekers en drogisten, a f 0.86 p. blik. incl. totale O. B. Vangt Uw pijn Competitiestand: Gesp. gew. verl. rem. pnt. J. Dragstra 15 11 2 2 24 L. v. d. Kuil 17 11 4 2 24 A. Molenaar 17 8 6 3 19 G. Schenk 17 9 7 1 19 A. Kruithof 14 8 5 1 17 F. Vlaming 16 6 6 4 16 T. R. Teitsma 12 7 5 14 L. Kruithof 9 5 1 3 13 A. Dragstra 14 5 7 2 12 C. van Helden 13 4 6 3 11 L. Pieterse Sr. 13 4 7 2 10 L. Pieterse Jr. 15 3 10 2 8 D. de Rover 8 3 4 1 7 D. Luik 12 1 11 2 BREEZAND. APOLLO DRAAIT EEN APRILMOP. ,,'t Was 1 April", is een Ufa-film, gespeeld door Nederlandsche artisten; een product van -samenwerking, die het voordeel heeft, dat ons het Nederlandsche woord tegen- klinkt, en de opname geprofiteerd heeft van de Ufa-techniek. Johap Kaart speelt er in mee als pseudo- baron en ge kunt u wel voorstellen hoe hem dat afgaat. Jopie Koopman en. Cissy van Bennekom, om nog een paar bekende namen te noemen, en een achttal andere Ned. artis ten vervullen de overige rollen. De Aprilmop wordt getapt om een ij dele familie, die graag „geurt" 'met een voorna me relatie in het zonnetje te'zett.en. Legio zijn de misverstanden en verwikkelingen, die er uit. voortvloeien. Maar die vertellen we hier niet. Een klucht moet men niet le zen, maar zien, nietwaar? Wel willen we nog verklappen, dat de lief des-idylle niet ontbreekt en voor allen het slot verheugend is. ZIJPE BURGERLIJKE STAND VAN 24 TOT EN MET 30 JANUARI 1941. Geboren: Lena, d. v. Arie Bakker en Anna Margaretha van "Langëraaó. Overleden:* Brommer, Simon, 58 j., vee houder, ongehuwd (overleden te Alkmaar)* ZONDAG 2 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Ds. Kapteyn. Maandcollecte. Dirkshorn. geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Oude Niedorp. geen samenkomst. Warmenhuizen. voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Heerhugowaard. geen dienst. Veenth ui-zen, vm. 10.30 uur, Ds. de Mooy.. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds. NelL Noordscharwoüde, geen dienst. Winkel, geen dienst. Groet, zie Schoorl. Schoorl. voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Burgerbrug. voorm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn, St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Eenigeniburg, voorm. 11 uur. Ds. Witkop. Oudesluis, voorm. 10.30 uur. Ds v. d. Poel. Petten, geen dienst. Schagerbru-g, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorin. 10.15 uur, Dg. Vorstman. Wieringerwerf (Vereen, v. Vrijiz. Herv.)1 voorrn. 10.30 uur. de heer A. Kalis M'iddenmeer (Vereen v. Vrijz. Herv.) nam. 2.30 uur, de heer A. Kalis. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. D«en Oever, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Poll. (Vacaturedienst). Huisduinen, geen dierst. Julianadorp, vm. 10.30 uur. Ds. v. Wictien. Koedijk, voorm. 10.30 uur, Ds. P. Prins van Wijngaarden. Zuidscharwoude. nam. 5 uur, Ds. P. Prins v. Wijngaarden. Bev. Korkeraadsl. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Nieuwe Niedorp. geen dienst. Hippolytushoef. voorm, 10.30 uur, Ds. H. J. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 10 uur, Cand. J. v. <L Mve, hulpprediker. Nam. 2.30 uur. Cand J. v. d. Mye. Kol'horn. voonm. 10.30 uur, Ds Visch Nam. 3.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer Heeresr ma, van Amsterdam. Brcezand, voorm-. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Bonn. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poll. Midderaneer, voorm. 10 uur, Cand. Jonge- boer. Sohagprbru-v, voorm. 10.30 uur en nam 2.3Ö uur. de heer F. van Rossum. Schaeerbnig, Chr. Joneemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisa lieffehoiuv. E. V. „Maranatha". Bereen (Dr v. Pelflaan 1). voorm. 10.30 u., Ds F. D. Fmous van Amsterdam. The Star of Hope Mission Julianadorp. nam. 3.3 Ouur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder.

Schager Courant | 1941 | | pagina 4