HOUT, Eli kinderen gedood De wederopbouw van het platteland Di Russische defensit Cacao met veevoersmaakje Een greep naar zeven mille! Zondag geen voetbal De toestand in Frankrijk en... hoe het te bewaren DOOR VERGISSING BIJ HET IN ENTEN IN EEN ZWITSERSCH WEESHUIS. Onlangs is in een kort bericht vermeld, 'da in een weeshuis te Fribourg een nood lottige vergissing aan elf kinderen tus- schen de 6 cn 12 jaar het leven gekost. Omtrent hetgeen is voorgevallen wordt thans uit Genève het volgende nog ge meld: In een weeshuis te Fribourg achtte de arts, die met de zorg voor den gezondheids toestand der kinderen belast is, de inenting van 15 kinderen tegen diphterie noodzake lijk. Hij verzocht de zuster, die aan het hoofd der inrichting staat, de entstof bij het hygiënisch en bacteriologisch instituut aldaar te bestellen, wat zij dan oolc deed. Na'de ontvangst van een fleschje met ver meende antitoxine tegen diphterie ging de arts tot de inenting over. Spoedig daarop werden eenige kinderen, onwel, hetgeen men aanvankelijk als de normale uitwer king der inenting beschouwde. Binnen een paar uur moesten de arts en de zusters van het weeshuis echter bemerken, dat dit 'onwelzijn een veel ernstiger beteekenis had. Nqg denzelfden dag stierven acht van de 15 ingeente kinderen, terwijl in den loop van den nacht nog drie andere het leven verloren. Bij het onderzoek van een der kinderlijkjes bleek, dat de kinderen .vergiftigd waren. Zij waren met diphterie- „toxine" in plaats van met anti-toxine in geënt! Het onderzoek naar de verantwoordelijk heid voor de begane vergissing, die aan elf kinderen het leven gekost heeft, is nog niet volkomen geëindigd. Doch zooveel is reeds komen vast te staan, dat iemand van het personeel van het Fribourgsche hy giënische en bacteriologische instituut ter uitvoering van de door den directeur van het instituut gegeven opdracht, om entstof naar het weeshuis te zenden, een fleschje verzonden heeft, dat zich reeds zes jaar in het laboratorium bevond met een eti ket erop „diphterietoxine". Hoe deze me dewerker aan het instituut een dergelijke vergissing heeft kunnen begaan, uit dom heid of uit onvergeeflijke onachtzaamheid, is nog niet opgehelderd. Eveneens wordt nog onderzocht, of het fleschje nog het etiket „toxie" droeg, toen de arts daaruit de inenting volvoerde. Van een zekere on achtzaamheid is ook de arts niet vrij te spreken. Deskundigen verzekeren, dat het een wonder is, dat vier der vijftien kinderen nog in het leven zijn gebleven. Zij schrij ven dit toe aan de omstandigheid dat het gif reeds zes jaren oud was, waardoor het reeds een gedeelte van zijn kracht verlo ren had. Vermoedelijk zijn de vier aan den dood ontkomen kinderen het laatst inge ënt met gif, dat zich op den bodem van het fleschje bevond en daardoor vrijwel geheel krachteloos geworden was. Aan de verzwakking van de doodelijke werking va!n het gif schrijft men het ook toe, dat drie kinderen eerst in den nacht bezweken ■zijn. Wanneer de toxine niet reeds een deel van haar kracht verloren had, zou de dood uiterlijk na twee uren zijn ingetreden. Het tragische voorval heeft den tegen stand in Zwitserland tegen de verplichte inenting van kinderen weder verscherpt. Weliswaar heeft de Zwitsersche openbare gezondheidsdienst nog eens heel duidelijk doen uitkomen, dat de dood der kinderen niet op rekening kan gesteld worden van een inenting met de daarvoor voorgeschre ven inentstof, doch de tegenstanders wijzen erop, dat zonder de inentingsverplichting de vergissing niet zou zijn begaan en de kinderen nog in leven zouden zijn. In ieder geval zullen vele ouders, die toch reeds angst hebben voor de uitwerking der in enting op de gezondheid hunner kinde ren, thans na het drama van Fribourg nog meer huiveren, wanneer de arts tot de in enting overgaat. De 4 pet. staatsieeoiog 1941 Op het bord voor de algemeene mededee- lingen 'in de beurszaal werd door de ver- eeniging voor den effectenhandel de volgen de mededeeltng gedaan: In aansluiting aan haar mededeeling van 25 Januari j.1. deelt de vereeniging voor den effectenhandel in opdracht van den secre taris-generaal. van het departement van fi nancien mede, dat de handel in- en het overdragen van obligatien der 4 procent staatsleening 1941 verboden blijft, totdat de officieele toewijzing bekend zal zijn. Voor de Lente alle boeren weer onderdak. Een onderhond met den heer A. D. van Eek. IN DE WIERINGERMEER GING HET GEMAKKELIJKER! Zooals bekend is de leiding van den weder opbouw der 527 verwoeste boerderijen in ons land opgedragen aan den heer A. D. van Eek, hoofd van de bouwkundige afdeeling tvan de directie van de Wieringermeer. Een zeer ter zake kupdige leiding dus, daar de heer van Eek een groote ervaring heeft" op gedaan bij den bouw van de Wieringermeer- •boerderijen. Wfij hebben dezer dagen een onderhoud gehad met den heer van Eek, die ons het een en ander over het herstel van het plat teland vertelde. Nog in den winter van dit jaar zullen wanneer al te veel tegenslag tenminste uitblijft alle boeren onderdak zijn. De eerste nieuwe boerderij te Hoogland is dezer dagen reeds betrokken. Reeds zijn er tweehonderd boerderijen aanbesteed, ruim honderdvijftig architecten zijn ingeschakeld en alle vijf honderd zeventig boerderijen zijn opgedragen. Uit organisatorisch oogpunt heeft de heer van Eek een dezer dagen op gericht het bureau Mavog (materialenver voer Grebbelinie.) Dit ter versnelling en ver zekering van de uitvoering der werkzaam heden, want het bureau Mavog zal belast worden met den centralen inkoop van de materialen. Een mpeilijkheid was het vinden van goe de architecten. Er zijn in Nederland, aldus de heer van Eek, maar weinig bouwkundi gen, die de noodige ervaring en de noodige frissche ideeën hebben voor den bouw van een practisch en \toch prettig bewoonbare boerderij. Dat is'niet alleen de schuld van de architecten, maar is veelal te wijten kan de ietwat conservatieve opdrachtgevers, die in vele gevallen een boerderij vroegen te bouwen, zooals die ook bewoond was ge weest door hun vader en hun grootvader. De Wieringefrmeer ging beter! In de Wieringermeer kon indertijd gelukkig van een ander standpunt worden uitgegaan. Daar kon wor den gebouwd, wat het beste was voor het bedrijf en voor de aanstaan de bewoners, die op het oogenblik van den bouw nog niets in de melk te brokkelen hadden. Waar de thans te bouwen boerderijen zich •echter moesten aanpassen aan de geaard-, beid van de streek was normaliseering dus niet mogelijk en de architecten konden wer ken naar eigen initiatief, echter onder toe zicht van het. bureau. Moeilijkheden leverde aanvankelijk ook de ïinancieele regeling op. Soms moesten °r boerderijen word.cn herbouwd, die oorsp: •- kelijk eigenlijk in vergelijking met het bedrijf te klein waren geweest. De boer derij wordt dan grooter herbouwd, doch .vooraf moet. de ruimtewinst door den boer worden betaald. Bovendien moet iedere boer een bépaald bedrag aan hypotheek or> zijn nieuwe woning nemen, om het verschil tus schen „oud" cn „nieuw" te betalen. Bij de ingediende plannen bleek in de meeste -gevallen het streektypê te zijn ge handhaafd. Sommige boeren echter hadden den wensch te kennen gegeven, epn geheel moderne boerderij te hezitten, zooals die in de Wieringermeer zijn gebouwd. Een groep van vijftig boeren uit Hoogland hebben in Verhand met den herhouw van hun boerde rijen, in gezelschan van hun architecten een bezoek aan de Wieringermeer gebracht om op de 'hoogte te komen van de vele voordee- len, die een genormaliseerde Wieringermeer- boerderij biedt. LEVENSMIDDELENVERVALSCHER AANGEHOUDEN. Gistermorgen heeft voor den Amersfoort" schen kantonrechter terecht gestaan ver dachte H. C. van S., die 200 kg., cacao, wel ke slechts 9 procent vetgehalte !had, had verkocht. De smaak en de geur weken geheel af van deugdelijke cacao. Verdachte zeide, dat de menschen er tevreden mee waren, doch de ambtenaar van het O.M. dacht er anders over. De prijs, waarvoor deze cacao verdachte is aangeboden, was zoodanig, dat dit mengsel meer voor vee voeder bestemd was, dooh niet voor men- schelijk gebruik. De verkoopprijs was te hoog. Aan het einde van zijn fel requisi- hij zich ten koste van de gemeenschap toir, waarin verdachte verweten werd, dat heetf willen verrijken. eischte de ambte naar f 1000— boete subs. zes maanden hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 300. boete, subs. 1 maand hechtenis met vernietiging van het inbe- slaggenomen restant cacao. Verdachte zei- de met dit vonis accoord te gaan. doch de ambtenaar deelde mede. zich hooger be roep voor te behouden. Recherche was kachelaanmaker te slim af. Doortastend optreden vari de Utnechtsche recherche heeft een diefstal van zevendui zend gulden snel tot klaarheid gebracht. Een sigarenfabrikant kwam op zijn kan toor, hing zijn colbertje aan den kapstok en schoot in zijn kantoorjasje. Een porte feuille met zevenduizend gulden bleef in het colbertje zitten. In den loop van den ochtend kreeg de fabrikant op kantoor bezoek van zijn vrouw die hem ontsteld kwam mededeelen, Jat hij zijn portefeuille moest hebben verloren, want zij had haar leeg op den stoep van de woning gevonden. De fabrikant begreep er niets van en dacht al dra aan diefstal. Het personeel werd ondervraagd en hierbij kreeg men verdenking tegen een 58-jarigen man, tot wiens bezigheden het zorgen voor de kachels behoort. De recherche werd in den arm genomen. Zij ondervroeg den man, doch deze ontkende. Fouilleering bracht het geld niet aan den dag. Huiszoe king leverde evenmin resultaat op, Het eenige dat men kon vaststellen, was, dat de man in de ochtenduren even was weg geweest, om een boodschap in de buurt te doen." De rechercheurs bleven een oog in het zeil houden. Toen des middags het werk in de fabriek was afgeloopen en de kachelaan maker naar zijn huis in de Aardbeistraat ging, volgden zij hem. Bij de woning stelden zij zich verdekt op. Na eenigen tijd kwam de man naar buiten om iets in de schuur te doen. Hij had juist de hand aan het- ver miste bankpapier, dat hij achter een plank van de schuur had geborgen, toen de re chercheurs achter hem stonden. Ontkennen hielp nu niet meer. De man had de portefeuille uit de jas van zijn patroon gehaald, zich den inhoud toegeëigend en haar vervolgens bij de „boodschap in de buurt" op den stoep van de woning gedeponeerd om den schijn van verlies te wekken. De kachelaanmaker is opgesloten. De Sovjet unie als een onneem baar lort De Prawda schrijft in een hoofdartikel dat het roode leger en de roode vloot hun 23st,en verjaardag naderen. Het Sowjetrussische volk is getuige van nieuwe resultaten bij de versterking der gewapende strijdkrach- Ook alle korfbal wedstrijden af gelast. Naar wij vernemen zijn wed strijden in de competitie van dep Nederlandschen voetbalbond vast gesteld voor Zondag 2 Februari a.a. .jafgelast". Naar wij van den competitielei der van den Nederlandscheg. korf- balbond vernemen, zijn alle wad- strijden vastgesteld voor Zondag 2 Februari as. afgelast. ten der U6SR. Het arbeidende volk van het land van het socialisme, aldus het blad, is trotsch op deze gewapende strijdkrachten. De brand van den tweeden imperialistischen vvereldoorlog spreidt zich uit buiten de Rus sische grenzen, staten storten ineen'en wor den vernield. Temidden daarvan staat de Sowjetunie als 'n onneembaar fort. Terwijl wij, zoo gaat de Prawda verder, buiten den oorlog liggen, moeten wij toch aandacht schenken aan de veranderingen, die zich voordoen in de middelen en de metboden der gewapende worsteling. Het 23ste jaar van het bestaan van het roode leger en de vloot der Sowjetunie was het jaar van be slissende wijzigingen in aard en methode van opleiding der troepen op den grondslag van de ervaring en de eischen van de mo derne oorlogvoering. Leven en bedrijvigheid van het roode leger benaderen zoo dicht mogelijke de werkelij ke toestapden te velde. De militaire en po litieke oefening wordt opgevoerd tot een peil, dat essentieel is voor een zegevierenden oorlog onder alle omstandigheden. Ten slot te schrijft de Prawda, dat de 23ste verjaar dag Van het roode leger en de vloot der Sowjetunie zal helpen om het volk van den Sowjet nog beter voor te bereiden op de mobilisatie, beter georganiseerd en nauwer aaneengesloten. VERTROUWEN TUSSCHEN BERLIJN EN VICHY ONT BREEKT. Een wijziging in de Fransche regeering is beslist noodzakelijk, aldus schrijft het blad, „Les Nouveaux Temp6" anders wonjt het heden en de toekomst van Frankrij k reohtstreeks gecompromitteerd door de. fou ten van mannen, die een noodlottige eer zucht verwart. Nadat de regeering in haar tegenwoordi ge samenstelling alles in het werk heeft gesteld om maarschalk Pétain te beletten, het onderhoud met Laval te La Fcrte- Haute Rivé door te doen gaan en aan zijp vroeger aangegane verplichtingen te vol doen om zoodoende de gevolgen van den „staatsgreep van 13 December" ongedaan te maken, ontbreekt, zoo meent bet blad, het noodige vertrouwen tusschen Berlijn en Vichv. Hei werk, waartoe Duïtschland en Frankrijk' te Montoire den grondslag heb ben gelegd, loopt gevaar, niet verder uitge voerd te worden. In Frankrijk moet men dat thans weten, want het gaat om het lot vah Frankrijk. Sedert Laval zich van h.et politiek tooneel teruggetrokken heeft, zijn bijna automa- tisoh alle contacten der samenwerking tus- HET CONSERVEEREN VAN HOUT. WEERT DE ZWAMMEN. In een drietal korte artikelen geeft 't rijksveeteelt consulent schap een antivoord op de vraag hoe hout het best kan worden bewaard. Over dit ontwerp ontvingen wij kort ge leden een brochure van het Internationaal- Instituut voor Houtconserveering Oranje straat 9 te Den Haag, geschreven door de heer H. W. L. Rischen Secretaris van ge noemd Instituut.' Waar de inhoud ons ook voor de land bouw belangrijk voorkomt, zullen -wij hier van het voornaamste overnemen, om hier aan in de praktijk in N. H. meerdere be kendheid te geven. Hout, dat onbeschermd aan de invloeden van de weersgesteldheid wortd blootgesteld vergaat 9poedig, doordat het wordt aangevallen door insecten en zwammen. In ons kli- 'rnaat zijn het echter hoofdzakelijk de laatste, die het vroegtijdig rot ten van het hout, dat in de buiten lucht gebruikt wordt, veroorzaken. De zwammen zijn planten evenals bijv. boomen en struiken. Ze verschillen met deze slechts in vorm, in kleur, en in wijze van voedselop- name. Een boom krijgt zijn voedsel uit den bodem en de lucht door mid del van zijn wortels en zijn bladeren, de zwam voedt zich met den .voe dingsbodem waarop ze groeit, b.v. het hout. Wij onderscheiden bij de houtzwam ten eerste het myceliiim, dat bestaat uit een uit fijne draden bestaand weefsel, dat meestal in het hout doordringt, doch ook buiten op het hout groeit, als de omgeving vochtig genoeog is. Ten tweede het vruchtlichaam dat de sporen (het zaad) voortbrengt. Deze sporen ontstaan ook wel eens op het myce lium, dat op de oppervlakte groeit (schim mel), maar meestal toch op de vruchtli chaampjes. Veel zwammen kunnen op het hout leven doch het zijn niet alle houtvernielers. Het is daarom noodig een onderscheid te ma ken tusschen de houtvernielende zwammen en de schimmels, die het hout niet of slechts weinig aantasten. Het mycelium dringt meestal in het hout en onttrekt er het voedsel aan. Het ontstaat door uitloopen van een spore en het is te vergelijken met de wortels van de gewone planten. Het mycelium van de houtvernie lers is meestal kleurloos en doorboort de houtvezels" en voedt zich met de stoffrn, waaruit de celwanden zijn opgebouwd (cel lulose, houtstef), waardoor het hout ver nield wordt. Bij schimmels dringt het mycelium ook in het hout door en voeden zich met het zetmeel of met andere stoffen, die zich in het hout bevinden. Dit mycelium boort echter niet door de wanden der houtvezels, zoodat het het hout niet vernielt. De meeste houtvernieldehde zwammen vormen vruchtlichaampjes, die bij de ver scheidene zwammen in vorm en kleur ver schillen. In of op deze vruchtlichaampjes ontstaan de sporen. Deze sporen hebben de zelfde functie als de zaden der planten. Ze zijn microscopisch klein en het aantal van deze sporen, die door de vruchtlichaam.pjes worden voortgebracht, loopt in de billioe- nenwaarvan de meeste onder gunstige condities weer nieuwe zwammen kunnen vormen. Het is te grijpen, dat de kans zeer groot isj dat deze sporen door den wind naar ander hout worden overgebracht, en daar uitgroeien tot myceliumdraden. VOORWAARDEN VAN DEN GROEI VAN ZWAMMEN. De noodzakelijke voorwaarden van den groei van zwammen zijn de aanwezigheid van voldoende voedsel en vochtigheid, ten minste een weinig lucht en een geschikte temperatuur. Voedsel. Dit wordt verschaft door de houtvezels en hoe gemakkelijker deze vezels door het mycelium worden ver teerd, des te eerder zal het hout vergaan. Het spinthout van de meeste hier te lande gebruikte houtsoorten biedt geen weerstand aan het myoelium. Vooral beukenhout, grenen- en vurenhout bieden een gemak kelijke voedingsbodem, terwijl eikenhout meer weerstand biedt. VOCHTIGHEID Een zekere graad van. vochtigheid is oen zeer belangrijke factor bij het vergaan van hout. Voor alle zwammen is in de aanvangs periode van haar groei een groote vochtig heid van veel belang. Nadat het hout een maal door zwammen is aangetast, is de benoodigde hoevelheid vocht niet voor alle zwammen hetzelfde. Er zijn zwammen die slechts groeien kunnen, als het in een voch tige boschrijke omgeving ligt, terwijl ze op goed gedroogd hout zich niet ontwikkelen. Andere groeien ook op hout met een klein vochtgehalte. Men kan veilig aannemen dat zwammen, die hout aantasten, dat voor bouwdoeleinden wordt gebruikt, niet ge dood worden door drogen van het hout, als ze er zich eenmaal in gevestigd hebben. LUCHT. Daar de zwammen voor haar groei zuur stof noodig hebben, is het toetreden van lucht noodzakelijk voor het rotten van hout. Als het hout dan ook in 't water (bijv bij wateren van hout wanneer dit nog niet gebruikt moet worden), of onder dep grond geheel van de lucht is afgesloten, is de groei der. zwammen onmogelijk. Hquten heipalen, die eenige maanden geleden uit de fundeering van het Koninklijk Paleis te Amsterdam werden getrokken en die daar dus eenige honderden jaren zonder eenige bereiding in den grond hadden gezeten, wa ren nog volkomen gaaf. Velen denken, dat afwisselend droog en nat weer het rotten bevordert. Dit is niet heelemaal juist. Neem bijv. een spoorweg- dwarslegger. Bij langdurige hevige regens zal deze ligger geheel met water doordrenkt worden en daar de lucht niet in het hout kan doordrinen. zal de groei der zwam men ophouden. Bij een daarop volgende pe riode van groote droogte is het evenzoo mo gelijk, dat de groei der zwammen wordt on derbroken door gebrek aan vochtigheid. Tusschen deze twee toestandeö komt er evenwel een tijd, dat het rottingsproces het hevigst is. Bij afwisselend droog en nat weer wordt het rotten dan ook van tijd tot tijd stopgezet. TEMPERATUUR. De zwammen die in ons land het hout ver nieuwen, gedijen het best bij een tempera tuur tusschen 25° en 35° C. Ze zullen ook bij lagere temperaturen groeien, maar veel langzamer. De strengste winter zal ze niet kunnep dooden, ze houden slechts tijdelijk op te groeien.' Aan den anderen kant kun nen wij zeggen, dat 'n stijging van tempe ratuur boven 35° C meer invloed heeft op de groei der zwammen dan een daling be neden 25° C. Het is echter zeker, in ons klimaat de zwammen gedurende een groot gedeelte van het iaar gelegenheid hebben om haar vernielend werk voort te zetten. (Wordt vervolgd.) schen Vichy, Parijs en Berlijn verbroken. Vooruitziende Franschen hebben indertijc getracht, de verbroken banden weder *au te knoopen. Van Vichjy uit, zoo vervolgt het blad züjn den laatsten tijd veel geruchten de wereïa ingezonden. Niemand heeft gew< ten door wien, en niemand wilde het g< wgest z\jn. Niemand heeft meer gewetei .waj Vichy \yilde en wat het niet wilde Zelfs in documenten heeft men geen vei •trouwen meer kunnen stellen. Het bla( geeft dan als zijn oordeel te kennen, dal Flajidin, na de wijze waarop Laval wegge werkt was, destijds niet langer in. de rëgei ring had mogen blijven. Thans, zoo schrijft „Les Nouveaux Temps"; nu zoowel in nationaal als in internatio naai opzicht het beslissende uur voor hel lot van Frankrijk slaat en wel voor ve le, zeer vele jaren „speelt Vichy tegen het vaderland". Het blad besluit met den eisch, dat tot de regeerfng, naast de „mili taire elementen, die steeds van hun lovali teit jegens den overwinnaar getuigenis heb ben afgelegd mannen toetreden, die vóor< 'stander zijn van samenwerking." 485§te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking nn Donderdag 30 Januari 1M1 Hooge Prijzen f 1500.— 18489 t 1000,— 9657 11518 11932 12737 19158 *833 f 400.— 10574 12340 17760 18270 f 300.— 2045 2572 2879 8202 10728 18796 t 100.— 1109 2802 4985 5645 8937 9733 1111? 11531 12481 13143 17037 17783 PrtJwn v»a t 70, 1269 1373 1282 1382 1562 1613 1740 1838 1861 2020 2066 2455 2521 2568 2713 2820 2853 3046 3099 3432 3440. 3472 3663 3902 3968 4001 4053 4104 4263 4499 4625 4996 5003 5022 5285 5431 5489 5668 5784 5785 5808 5814 5885 6871 6011 '6214 6365 6487 6524 6539 6634 6068 6710 6751 7035 7043 7110 7201 7219 7436 7518 75& 7540 7546 7651 7681 7725 7808 7890 7930 8015 8046 8134 8405 8483 8820 8979 9045 9053 9061 9131 9372 9436 9451 9632 9785 9795 9816 9830 9900 9974,10240 10271 10280 10363 10397 10424 10660 10721 10826 10898 11146 11195 11206 31440 11537 11830 11920 12066 12171 12260 12268 12269 12372 12393 12491 12519 12563 12713 13043 13148 13150 13279 13327 13452 13540 13617 13687 13691 13747 13878 14087 14164 14380 14391 14403 14419 14434 14438 14589 14639 14692 14748 14754 15110 15136 15234 15416 15420 15549 15653 15661 15878 15942 15995 16207 16258 16349 16426 16680 16603 16780 17215 17291 17386 17735 17809 17992 18016 18028 18263 48508 18575 18607 38632 18881 1873j> 18767 18867 19005 19048 19092 19098 19168 19641 19743 19914 19915 19934 20018 2C077 2P150 20162 20213 20220 20254 20451 20603 20669 20735 20790 20956 21096 21105 21379 21510 21512 21520 21549 21579 21581 21664 21700 21827 21946 Nieten 1010 1032 1043 1067 1179 1215 1264 129? 1325 1370 1413 1445 1491 1523 1527 1534 1570 1574 1638 1679 1796 1885 1934 1951 1953 2060 2078 2162 2192 2208 2220 2358 2387 2396 2409 2430 2461 2508 2524 2631 2659 2691 2736 2809 2826 2885 2909 3024 3050 3077 3216 3234 3235 3277 3304 3368 3401 3469 3572 3612 3620 9644 3685 3686 3816 3854 3922 3930 3970 4038 4051 4079 4090 4124 4430 4146 4152 4171 4174 4266 4287 4400 4414 4464 4530 4546 4606 4640 4651 4655 4674 4743 4748 4836 4848 4859 49J6 4964 5002 5049 5062 5077 5084 6106 5118 5f38 6173 5194 5394 5421 6430 6468 5463 5485 5523 5562 5590 5620 5078 5695 5703 '5722 5773 5781 5908 5952 6017 6054 6068 6088 6105 6106 6118 6153 6158 6177 6188 6203 6239 6267 6304 6321 6332 6355 6408 6420 6421 6426 6435. 6593 6615 6617 6620 6630 6653 6681 6712 6721 6731 6757 6781 6915 6933 6935 6953 7128 7137 7139 7143 7144 7164 7170 7191 7228 7253 7325 7327 7353 7388 7400 7429 7468 7495 7523 7551 7568 7590 7633 7662 7677 7680 7710 7788 7796 7822 7861 7896 7897 7993 8001 8028 8038 8009 8088 8106 8109 8252 8303 8310 8321 8325 8334 8337 8493 8502 8516 8537 8615 8664 8742 8751 8822 8867 8906 8916 8920 8930 8938 8970 9057 9059 9063 9118 9137 9143 9150 9166 9188 9261 9267 9282 9288 9318 9319 9384 9407 9422 9447 9481 9486 9500 9610 9650 9696 9098; 9717 9738 9756 9762 9781 0845 9877 9881 9885 9902 9911 9953 9955 9956 10005 10063, 10064 10155 10158 10176 10270 10294 10817 10329j 10347 10401 10423 10437 10514-10537 10572 10604 10640 10644 10648 10653 10690 10797 10822 lOOlOl 10924 10932 10944 10951 10975 11076 11080 11081 11108 11156 11194 11207 11281 11291 11348 11370 11404 11412 11418 11480 11519 11569 11598 11609 11698 11699 11721 11781 11797 11841 11846 11850 11870 11988 11990 12006 12023 12044 12062 12108 12115 12138 12182 12217 12317 12325 12338 12499 12508 12516 12545 12575 12576 12592 12639 12649' 12669 12768 12782 12789 12791 12817 12879 12881; 12891 12905 12924 12939 12948 13035 13036 13117 13183 13199 13258 13272 13292 13298 13329 13361 13388 13390 13413 13428 13436 13456 13480 13494 13531 13583 13592 13622 13649 13682 13725 13732 1373". 13738 13751 13756 13763 13778 13873 13926 13953 13967 14024 14032 14055 14099 14147 14171 14180 14195 14224 14236 14305 14308 14311 14445 14510 14533 14^53 14628 14638 14652 14684 14686 14870 14971 14972 1&039 15049 15050 15089 15091 15096 15104 15123 15140 15167 15179 15301 15311 15327 15331 15347 15394 15399 15459 15470 15501 15509 15523 15528 15560 15596 15617 15649 15651 1 15663 15676 15694 15794 15809 15841 15847 15893 15931 15939 15943 15967 15979 16022 16039 16099 16119 16146 16193 16202 16267 16293 16302 16322 16378 16404 16428 16441 16446 16497 16505 16527 16537 16548 16549 16557 16593 16627 16644 16677 16765 16775 16915 16917 16939 16948 16954 17031 17043 17059 17088 17145 17158 17185 17202 17218 17218 17225 17241 17249 17307 17322 17350 17377 17407 17421 17430 17448 17488 17502 17530 17536 17554 17599 17643 17653 17678 17698 17703 17742 17745 17844 17868 17871 17939 18013 18029 18087 18096 18116 18124 18134 18167 18237 '18240 18249 18307 18311 18355 18366 18401 18481 18488 18501 18520 18552 18581 18583 18651 18664 18672 18701 18741 18782 18791 18850 18858 18899 18913 18934 18942 18962 18980 19136 19150 19162 19205 19214 19219 19228 19274 19287 19308 19351 19357 19361 19411 19412 19445 19494 19503 19517 19525 19534 19537 19556 19563 19589 19610 19622 19662 19684 19790 1987C 19874 19897 19968 19977 20006 20027 20031 20091 20100 20121 20124 20173 20186 20208 20252. 20256 20276 20292 20295 20322 20343 20368 20384 20389 20424 20469 20485 20502 20530 20542 20552 20581 20658 20670 20699 20703 20740 20756 20784 20800 20834 20914 20958 20980 20992 21007 21022 21056 21064 21066 21069 21074 21123 21148 21179 21217 21226 21238 21245 21272 21279 21281 21311 21326 21430 21454 21497 21506 21507 21516 31541 21561 21629 21662 21673 21680 21703 21704 21705 21753 21791 21798 21800 21809 21813 21840 21842 21851 21867 21872 21929 21948 21957 21963 Verbeteringen 5de klasse, 7de lijst: 2752 en 18877 moeten zijn met f 70.—; 5772 m. 7572; 16866 m. Z. 16876.

Schager Courant | 1941 | | pagina 7