te Alkmaar. Nog geen licht voor Huiswaard De Alkmaarsche Kaasmarkt Nogmaals de brandweer (Zitting van Vrijdag 31 Januari). Harenkarspel. KOOLSCHUUR NIET VERDUISTERD. Twee ramen van de koolschuur, toebehoo- rende aan M. D. te Harenkarspel, waren op 13 December van liet vorige jaar, des mor gens 0111 8.20 uur niet verduisterd, zoodat er licht naar buiten uitstraalde. Verd. erkende het feit, hij verduisterde an ders altijd, maar ditmaal was het met twee ramen niet gebeurd, ofschoon hij het materi aal er voor had. De wnd. ambt. van het O.M., Mr. Smal, wilde met de omstandigheden rekening hou den en eischte f 15 boete, subs. 10 dagen. Verd. vond dit een beetje veel: Hij zeide 16 ramen in de schuur te hebben en 16 lui ken. Bovendien was hij nog nooit in over treding geweest. De kantonrechter, Mr. Boerrigter, vonnis wijzende, veroordeelde verd. tot f 8 boete, subs. 4 dagen. Sint Paneras. ZONDER ACHTERLICHT. J. K. uit St. Pancras had aldaar op den Bovenweg gereden op 12 Dec. om kwart voor acht, zonder dat het rijwiel was voor zien van een brandend achterlichtje. Het draadje moet zijn losgeraakt en dat heb ik niet gemerkt, voerde verd. ter ver dediging aan. De eischt luidde f 3 boete subs. 2 dagen. Verd. vond dit wel wat hoog. De kantonrechter deed er twee gulden af en veroordeelde verd. tot f 1.boete, subs. 1 dag gratis logies. Scliagen. WIE WAS VERANTWOORDELIJK? De Ned. Heide Mij. te N. Niedorp had van den caféhouder M. G. in de Landbouwstraat te Schagen een garage afgehuurd, waarin de arbeiders 's ochtends hun rijwielen plaat sten. Deze menschen hadden op 11 en 12 Dec. 's morgens om acht uur de deur van de garage laten openstaan, waardoor licht naar buiten straalde. De agent F. had zulks geconstateerd en proces-verbaal tegen G. opgemaakt. Die zaak gaat me niets aan; ik had m'n garage verhuurd, zeide verd. En wie steekt dan het licht aan? vroeg de kantonrechter. Dat doen die arbeiders van de Heide Mij., antwoordde verd. Heeft u geen toezicht op het licht? wilde de ambt. weten. Heelemaal niet, aldus verd. Ik heb er ab soluut niets mee te maken. De kantonrechter wilde de zaak aanhou den, om den verbalisant- te hooren. De volgende week komt de zaak dus nog maals voor. Winkel, TE LAAT OP STRAAT. In den nacht van 15 op 16 Dec., om kwart over één had J. J. v. D. te Winkel zich als Nederlander in de Dorpsstraat aldaar op RAAD KOEDI K De hondjes mogen zonder pen ning loopen. Verhooging sala rissen gehuwd personeeL Meer kindertoeslag. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag om 3 uur, onder leiding van den heer J. A. Pesman, burgemeester. Secretaris de heer Sloof. Alle leden waren aanwezig toen de voor zitter de vergadering opende. De voorzitter heeft in zijn openingsrede een terugblik geworpen over het afgeloopen Jaar. Wanneer de bijzondere tijdsomstandig heden er niet geweest waren, zou er weinig te memoreeren zijn geweest. In het perso neel der gemeente is weinig verandering ge komen. Een zaak van belang was de onbe woonbaarverklaring van een aantal wonin gen en het nieuwe uitbreidingsplan bij de Zeswielcn, waarop wij de goedkeuring ont vingen. Per 1 .Tan. 1940 was het aantal in woners dezer gemeente 1936. waarvan 1014 mannen en 922 vrouwen. Op 31 Dec. 1940 was het inwonertal totaal 1990, waarvan 1042 mannen en 948 vrouwen. Men zou daarover zeer tevreden kunnen zijn, maar thans is dit niet het geval, een te groot aantal der ingekomen personen moest de eigen gemeen te verlaten, door den nood der omstandighe den gedwongen, waaronder velen uit Den Helder. Spr. hoopte, dat deze menschen weer spoedig naar hun eigen gemeente terug zul len kunnen kee.ren, al zal het. aantal inwo ners daardoor weer dalen. Voorts herinner de spr. aan de ontvangst der geëvaoueer- den uit Amersfoort, aan wier verblijf wij prettige en aangename herinneringen heb ben behouden. Van groot belang is ook de samenvoeging der gemeenten Koedijk en Sint Pancras. Wij zullen afwachten, wat gebeuren gaat. Beide gemeenteraden waren voor de samen voeging. Hel 'zou een behoorlijke ver betering beteekennn. We zullen tevreden zijn, als het wel gebeurt., maar bet kan ons niet tegenvallen als het. niet, gebeurt. Wij hebben er niet, om gevraagd, noch de sa menvoeging naar voren gebracht. Gelukkig is onze gemeente tot nu toe niet, getroffen door de oorlogsomstandigheden. Do voorzitter eindigde zijn rede met het uitspreken van de hoste wonsrhon voor do gemeente en de raadsle/len en hoopte dat het nieuwe iaar de zoo lang en door ieder verheide vrede zal brengen. De heer Kramer dankte voor de vriende lijke woorden en wonsrhte den burgemeester en mevrouw namens den raad het allerbeste toe in 1941. Spr. hoopte dat de burgemeester straat bevonden, terwijl hij reeds lang in de beslotenheid zijner woning had moeten zijn. Dat is wel zoo, maar de dynamo van m'n fiets was vastgeloopcn en toen moest ik wel gaan loopen, zeide verd. De Ambt,, van het O.M. wilde hiermede rekening houden en vorderde f6 boete, subs. 6 dagen. Ilct is feitelijk buiten m'n schuld gebeurd en er wordt in den tegenwoordigen tijd niet zooveel verdiend, dat je maar naar een ho tel kunt gaan, aldus verd. De Kantonrechter begreep dit wil en ver oordeelde den man tot f4 boet, subs. 2 d. Heerhugowaard. ZONDER BEL Zonder bel op de fiets, dat mag nu een- baal niet en daaraan had G. T. uit Heerhu gowaard zich bezondigd. Op 22 Januari werd hij daarvoor in de gemeente Oudorp aange houden. Verd. voerde ter verdediging aan, dat hij een kapotte band bad gekregen en toon een fiets had geleend. Maar daar zat geen bel op. De Ambtenaar vroeg f2 boete, subs. 2 da gen. Verd. vond dit wel wat hoog, omdat hij zonder werk was. De Kantonrechter streek de hand over z'n hart en veroordeelde verd. tot f 1. boete, subs. 1 dag. Sint Pancras. GEEN GOEDE ZAKLANTAARN. De tuinbouwer N. W. uit St. Pancras had op 19 Januari in de gemeente Noordschar- woude met een zaklantaarn gcloopcn, die inplaats van een blauw licht, een wit liclit uitstraalde. Wist U niet, dat een dergelijke lantaarn niet aan de eischcn voldeed? vroeg mr. Boer rigter. Nee, dat wist ik niet, antwoordde verd. Het O.M. eischte f 4.boete, subs. 4 da gen, docli de zaklantaarn wilde de Ambte naar aan verd. teruggegeven zien. D'er was net een groote plas en toen stak ik de lantaarn even aan. Meteen ging ik op de bon ook, voerde verd. nog ter ver dediging aan. Het vonnis luidde: 3,boete, subs. 2 dagen, met teruggave van de zaklantaarn. Met den tuinbouwer C. P. W. uit Noord- Scharwoude lag het geval precies zoo. Deze verd. zeide de lantaarn van boven met een stukje fietsband te hebben afge schermd. Dan. konden de vliegers het licht toch niet zicii, meende hij. Ook in dit geval eischte de ambtenaar dezelfde boete. Mr. Boerrigter veroordeelde tot 3, subs. 2 dagen, met teruggave van de zak lantaarn. Harenkarspel. GEEN LICHT OP. Op 23 Januari 's avonds om acht uur reed mcj. J. B. uit Harenkarspel te Noord- Scharwoude op haar fiets, doch had geen licht op, nóch- voor, nóch achter. Ik had er heelemaal geen erg in, vertel de verd. U moet daar wèl erg in hebben, zeide de ambtenaar en vroeg twee geldboeten, elk van 4,subs. 2 maal 4 dagen hechtenis. De juffrouw deed er het zwijgen toe, waarna de Kantonrechter verd. veroordeel de tot twee geldboeten, nl. 3,subs. 2 dagen voor het voorlicht en 1,subs. 1 dag voor het achterlichtje. ook aan het hoofd van de nieuwe gemeente zal komen te staan. De notulen van de vorige vergadering wer den ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Medegedeeld werd, dat kasopname heeft plaats gehad bij den gemeente-ontvanger; kas en boeken werden in orde bevonden. De beslissing op de gemeentebegrooting voor 1941 is verdaagd Er is machtiging ver leend tot het doen van een uitgave tot een vierde der geraamde bedragen. Goedgekeurd zijn terug ontvangen 3 be sluiten tot wijziging der gemeentebegrooting voor het jaar 1940. Voor kennisgeving aangenomen. Toeslag voor gehuwd gemeente- personeel. Van den Secretaris-Generaal van het de partement van binnenlandsclie zaken is een schrijven ontvangen betreffende tijde lijke toelage aan ambtenaren met een be zoldiging van minder dan 1900,— per jaar. B. en W. stelden voor de jaarwedde van de ambtenaren met een bezoldiging van min der dan 1900,tijdelijk met 6°/o te ver- hoogen. De heer Kramer vroeg of het alleen voor de gehuwden is, vallen de ongehuwden er buiten. De voorzitter antwoordde dat het alleen voor het gehuwde personeel is. De secreta ris las het besluit voor. Daarna werd aldus besloten. Verkoop van bouwterrein. De firma Bruin Zonen te Sint Pancras verzoekt van de gemeente te mogen koopen een gedeelte van het terrein Sectie C. No. 942, ter grootte van ongeveer 800 m2. B. en W stelden voor het gevraagde ter rein to verkoopen voor 500, De heer Schuur informeerde naar de plaats en de bestemming van het terrein. De voorzitter antwoordde, dat het in de wijk St. Pancras ligt. Het is bestemd voor bouwterrein. De raad heeft er al eens eerder over ge sproken. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. B. en W. stelden voor do begrootings- wijziging vast te stellen voor het dienst jaar 1940. Het betreft een aantal af- en overschrijvingen. Aangenomen. Hoogere kindertoeslag. Voorts stelde het college voor, de verorde ning op den kindertoeslag t,e wijzigen, in ver band met de verhooging van den kindertoe slag, welke nu minstens f75.per jaar, f6.25 per maand of f 1.45 per week zal zijn. Aldus besloten. De verordening op de Hondenbelasting wilden B. en W. zoodanig wijzigen, dat de penningen worden afgeschaft. Deze pennin gen kosten heel wat en ze bctcckenen niets We hadden geidacht, dat de aanvoer van gisteren de overeenkomstige van verleden jaar althans zou overtreffen. Op 2 Febru ari van hen het vorige jaar hadden we de weok van de hevige sneeuwval bij strenge vorst met het gevolg, dat de aanvoer daalde tot lvet toen buitengewoon lage to taal van circa 6.100 K.G. Intusschen kon de niarkt van gister zelfs deze geringe aan voer niet halen. Omstreeks kwart voor twaalf waren er in totaal 7 stapels ver schenen. samen to-t een gewicht van onge veer 4.400 K.G. Met het oog op de koude werd een en ander overigens niet eens op gezet, zoodat de markt leeg was. De levering van consunnptiemelk is de groote oorzaak van deze kleine aanmaak. Verschillende markters, die we spraken en die geen kaas hadden, deelden ons mede, dat nog steeds al hun melk wordt gehaald voor de consumptie. Dat de prijs weer f 35.25 bedroeg, be hoeven we nauwelijks nog te vermelden Bij do uiterst geringe aanroer is diteniet slechts de maximumprijs, doch tevens ongeveer de prijs. Waarbij de koopers tevreden mogen zijn. waneer ze op een partijtje beslag we ten te leggen. ALKMAAR RUN OP DE MANUFACTURENWINKELS Het was gisteren de laatste dag van de oude textielkaarten en het scheen wel of ieder, die nog een aantal punten in zijn be zit bad, deze dag had uitgezocht om zich daarvan te ontdoen en ze om te zetten in on dergoed, handdoeken of wat men verder noodig had. Voor de betreffende winkels had zich liicr en daar een lange rij gevormd van meest Vrouwelijke kooplustigen, die den kouden Noord-Ooster dapper trot seerden on die wachtten tot het oogenblik, waarop zc werden binnengelaten. Wanneer ze zoover heen waren, dan wachtte hen meestal een desillusie: wat ze begeerden was meestal niet meer voorradig. En zoo dit laatste wel het geval was, dan werden de goederen slechts in beperkten getale afgegeven. We weten niet of dit het resultaat was van de run van dezen dag. Zeker echter is, dat we zelden zoo vele en zoo groote leege vakken zagen in de manufacturenwinkels als heden het geval was. Vergissen we ons niet, dan werd ten slot te vaak gekocht wat men krijgen kon. Wie was uitgegaan om theedoeken lcvvam thuis met zomerkleeren, onderpantalons, enz. enz. We leven in een rare tijd! KOEGRAS JULIANADORP. JAARFEEST VAN DE C.J.M.V. „VOLG MIJ". Donderdagavond hield de C.J.M.V. „Volg Mij" te Julianadorp haar jaarfeest in het gewone vergaderlokaal, hetwelk voor die gelegenheid feestelijk versierd was. De voorzitter de heer Joh. Waasdorp liet deze bijeenkomst aanvangen met het zin gen van lied no. 156 uit den bundel „Dankt, dankt nu allen, God." Vervolgens spreekt hij een welkomstwoord tot allen en hoopt dat deze avond een goeden indruk bij allen mag achterlaten. Na het lezen van een schriftgedeelte uit bet boek Job, wordt door den secretaris, den heer W. Jonker liet-jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging er goed voor stond. Nadat de verschillende zaken waren af gehandeld, werd de avond verder gevuld met samenspraken en voordrachten en werd de inwendige mcnsch versterkt met choco lade en een koekje. Voor de vele werkzaamheden door sccr. en penn. verricht worden aan deze functio narissen passende geschenken aangeboden, waarvoor zij hun dank betuigden. Vervolgens werd door den voorzitter dank gezegd voor de betoonde medewerking tot het welslagen van dezen feestavond en werd met het zingen van het „Bondslied" besloten. Z1JPE BURGERBRUG BEDANKT. Naar wij vernemen heeft mej. de Leeuw, schoolschoonmaakster alhier, na 15-jarigen dienst, plotseling ontslag gevraagd in haar functie van schoolschoonmaakster en lca- chelaanmaakster. Verschil van meening met het hoofd der school zou de aanlei ding zijn. Voorloopig is in de vacature voorzien. CALLANTSOOG AMBTSJUBILEUM. Ds. J. L. Klein Rzn. te Edam, destijds al hier, herdenkt 2 Februari zijn 45-jarig ambtsjubileum. anders dan dat de hond in 't kohier is opge nomen. De heer Mol meende, dat het een betalings bewijs was. 'Kan het niet zoo worden gere geld, dat de penningen eerst worden afgege ven als de belasting voldaan is? De voorzitter antwoordde, dat dit niet de gewoonte is. Men heeft daar absoluut moei lijkheden mee. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Boon vroeg, of al iets bekend is over de verhoogde uitkcering aan de ouden van dagen. Is het al door Ged. Staten goed gekeurd? De voorzitter antwoordde, dat nog geen antwoord is ontvangen. Men heeft wel een spoedige beslissing toegezegd, maar men is in Haarlem ook overbelast met. werk. We ho pen, dat het spoedig zal afkomen! De Win terhulp voorziet nu eenigszins in deze ge vallen. De heer Mol informeerde naar de kwestie der electrische verlichting te Huiswaard. Is daarover al bericht ontvangen? De voorzitter moest ook hierop een ontken nend antwoord geven. Men heeft nog niets gehoord. Daarna sluit in??. BROEK OP LANGENDIJK. OOK DE KOOPLIEDEN MOETEN VEI- LINGSKOSTEN BETALEN. Van het Centraal Bureau v. d. Tuinbouw veilingen in Nederland is een circulaire bij de veilingen ontvangen, waarin wordt op gemerkt, dat, tot. nu t.oe het aan de veilingen vrijwel algemeen regel is, dat alleen aan de aanvoerders veilingsprovisie in rekening wordt gebracht. Dit geschiedt in tegenstel ling met andere veilingen (bijv. van meube len), waar men niet alleen den aanbrenger der meubelen een zekere provisie laat beta len, doch evenzeer aan den kooper boven de koopsom een bepaald percentage voor kosten in rekening brengt. Het Centr. Bureau is van meening, dat de loop van zaken in den laatst.cn tijd er aanleiding toe geeft., te breken met de ge woonte aan onze veilingen om alleen aan de aanvoerders een zeker percentage in reke- ning te brengen ter dekking van de kosten. Immers de werkzaamheden aan de veilin gen zijn in de laatste jaren ten zeerste uit gebreid en breiden zich nog steeds uit. Het is trouwens in bet algemeen reeds alleszins redelijk en billijk, dat, ook de kooper mede de kosten draagt van het veilen. Dit veilen geschiedt evenzeer te zijnen dienste als ten dienste van de aanvoerders. Dat al deze omstandigheden de door de veilingen te maken kosten verhoogen spreekt vanzelf. Een sprekend voorbeeld daarvan geeft o.a. ook de heffing van de omzetbe lasting. Gezien de bovenstaande overwegin gen meent, het C. B. te moeten uit spreken, dat. met ingang van 1 Fe bruari alle veilingen aan alle koopers 1% administratiekosten in rekening dienen te brengen. Bij de vaststelling van dit percentage is 't het C. B. uitgegaan van de overwe ging om, althans voorloopig, de aan de koopers in rekening te brengen kosten zoo laag mogelijk te houden. Vergelijking met het percentage, dat in het. algemeen aan de aanvoerders in rekening wordt gebracht, doet wel zien, dat 1 pet. voor administra tiekosten voor de koopers zeker niet te hoog is. Het C. B. twijfelt er geen oogenblik aan, dat de veilingen allen de beweegredenen, welke tot dit advies leidden, zullen beamen Het is trouwens opgesteld, nadat daarom trent niet de afgevaardigden der voornaam ste centra overleg is gepleegd. Dat dit advies bindend is, behoeft nauwe lijks betoog. Tot zoover de circulaire. Het mag bekend worden verondersteld, dat de tuinbouwers met ingang van 1 Fe bruari 1 °/o omzetbelasting zuilen moeten betalen, hetgeen in mindering zal komen van den veilingsprijs van hun producten. Hiervan is het gedeelte, bestemd voor ex port of voor fabriekmatige verwerking, vrijgesteld, zoodat de Langendijker Groen ten Centrale deze weck besloot., het vei- lingspercentage met *4 te verhoogen to4 3 Bij deze' nieuwe regeling, waardoor de handel (kis toch indirect de 1 omzet,be lasting betaalt, maar van alle producten, zal inplaats van een verhooging een veria- ging met tot 2 kunnen worden verkregen. Aangezien de handel deze kosten zal mo gen doorberekenen is dit voor de tuinders wel de beste oplossing, al zou het in dit geval misschien aanbeveling verdienen, de administratiekosten terug te brengen tot °/o. Het veilingspercentage is in deze streken lang zoo hoog niet als elders. NOORDSCHARWOUDE „VRIENDENKRING" De sociëteit Vriendenkring hield een al- gemeene vergadering. De heer L. Dekker werd met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid. Gezien hun prestaties bij de wedstrijden in de Langendijker wedstrijd zijn de hee- ren G. Langendijk (naar de eerste klasse) en C. Langedijk Cz. en Th. Maars naar de tweede klasse gepromoveerd. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Er traden drie nieuwe leden tot de so ciëteit toe. Men besloot verder een onderlinge kop- pclwedstrijd te houden, over tien wedstrij den. WAAROM GEEN VAST CORPS? In ons nummer van Maandag hebben wij reeds de aandacht gevestigd op de minder groote activiteit van de brandweer in deze gemeente. Naar wij nader vernemen, is het nog er ger dan wij toen schreven. Er bestaat al anderhalf jaar een vacature in het corps van brandmeesters, doordat de heer J. Kliffen bij zijn benoeming tot raads lid als brandmeester moest aftreden. Zoo kon het gebeuren, dat de heel* K., in den nacht, waarin het brandje bij den heer Bruin uitbrak, werd opgebeld, opdat hij zich als brandmeester naar den brand zou bege ven om daar leiding te geven. Gelukkig was het optreden van de brand weer niet noodig; wanneer er wel gevaar zou zijn geweest, zouden er wel eens heel ernstige dingen hebben kunnen gebeuren. Aangezien den laatst en tijd geen oefeningen door de brandweer zijn gehouden, heeft men daar on getwijfeld de leemte niet opgemeerkt. Het Dag. Bestuur der gemeente had echter in de ze vacature moeten voorzien. Vooral in dezen tijd, nu men tusschen 12 en 4 uur niet op straat mag komen, dringt de behoefte aan een vrijwillig brandweercorps zich al meer op. Nu gaat men niet zoo gemakkelijk de straat op, een boete riskeerende. Wanneer een vast corps brandweerlieden wordt benoemd, weet men, waaraan zich te houden. De alarmeering waaraan het ook thans mangelt, zou dan ook beter geregeld kunnen worden. Wie neemt het initiatief? NOG MEER SPORT Dikkerds aan de rekstok. Er bestaan aan den Langendijk plannen om te komen tot de oprichting van een sportclub, welke zich zal toeleggen op de lichamelijke ontwikkeling in den ruimsten zin, doch speciaal voor oudere personen. OUDKARSPEL JAN LANGEDIJK WINT KOPPEL WEDSTRIJD. Gistermiddag werd op 't Waardje een koppelwedstrijd gehouden over niet minder dan 100 ronden van 270 meter, dus totaal! 27 K.M. Er was een flinke deelname; er versche nen 6 koppels aan den start. De publieke belangstelling was niet groot maar de aanwezigen hebben zeer genoten want het was een buitengewoon spannende wedstrijd. De overwinning werd behaald door het koppel J. Langedijk—J. Kostelijk, beiden te Oudkarspel, in den tijd van 50 min. 50 sec., een buitengewonen tijd. Tweede werd het koppel M. Strijbis—K. fleidsma, I-Iarenkarsoel en Noordscharwou de. met gering verschil. Langedijk won met een halve ronde voorsprong en 8 punten. Het tweede koppel had 7 punten. Derde werden Van Zijl, Oudkarspel en Schipper, Alkmaar, met 3 punten. Door de langdu rige jachten konden geen klassementen worden verreden. Na tien ronden deden Langedijk en kos telijk een uitlooppoging; met succes. Na twintig ronden heftige jacht hadden zij 1 ronde ingeloopen. Na 60 ronden deden StrijbisHeidsma een aanval op het leiden de koppel, doch konden niet meer dan een halve ronde uitloopen. Hieruit blijkt wel, dat het er gespannen heeft. De utislag van de gehouden afvalwed? strijd, waaraan 12 rijders deelnamen was: 1 J. Langedijk, Oudkarspel: 2 M. Strijbis Harenkarspel; 3 C. Scheer, Twisk; 4 J. van Zijl, Oudkarspel. BROEK OP LANGENDIJK EEN CONCOURS? Daar wij vernemen, bestaan er plannen, om Ier gelegenheid van het 12 K-jarig be staan van het fanfarecorps „Advendo" een concours te organiseeren. KOOLTELLING L.T.B. De uitslag van de inventarisatie bij de leden van de L.T.B. was als volgt: Roode kool 127 wag. (190); gele kool 46H wag. (SIV2) Deensehe witte kool 192*4 wag. (230); uien ll1/?, wag. (16y2); peen 5*4 wag. (12*4)koten 1 wag. (1); totaal 3S4 wagons (431 Vi) in wagons van 10 ton. Tusschen haakjes de cijfers van December 1940. NIEUWE NIEDORP. BOUWPLAN GOEDGEKEURD. Door B. en W. is goedgekeurd het bouw plan voor een burgerwoonhuis, ingediend door Geb. de Vries alhier, hetwelk gebouwd zal worden voor rekening van dien heer J. Leijen te Castricum. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 7 Februari, voorin, 10% uur, in openbare ver gadering bijeen, steld. ZUSTER VEGTER GAAT HEEN. Naar wij vernemen is Zuster Vegtcr met ingang van 1 Maart a.s. benoemd te Haar lem in gemeentelijken dienst. Haar heengaan zal hier zeer betreurd worden. Zuster Vegter heeft in den korten tijd dat zij hier werkzaam is, aller achting verworven. W1ER1NGERMEER DE KRAAIEN HEBBEN HONGER. De tarwebulten die nog op bet land staan en nog gedorschon moeten worden, worden hevig toegetakeld door de kraaien en wel zoo dat er groote gaten door ont staan. Over het geheele veld ligt het stroo verspreid. W1ER1NGEN POLITIE. Verloren: een puntmuts; een paar zwart wollen wanten. Gevonden: een armbandhorloge, een rij- wielplaatje en een wollen deken. Inlichtingen bij den gemeentobode. ANNA PAULOWNA KINDERSCHAATSWEDSTRIJDEN. Gistermiddag werden op het Oude Veer schaatswedstrijden gehouden voor de kin deren der openbare scholen II en III (Klei nes! uis en Ooslpolder). De uitslag was: Meisjes 6. 7 en 8 jaar: le prijs Adri Walraven. 2. Iet Bakker, 3. Riet Brommer. Jongens van 6. 7 en jaar:, le prijs Henk Konij, 2. Gerrit de Leeuw, 3. Gerard Stek. Meisjes van 9, 10 en 11 jaar: le prijs Trijnie Dekker. 2. Trij.nie Schuiling, 3. An- nie van Teulineen, 4. Miep Dekker. Jongens van 9, 10 en 11 j.: le prijs Jaap Kooiman, 2 Jaap Kos, 3 Goof van Zand wijk. 4. Hennie Schuiling. Meisjes 12 jaar en ouder: le prijs Frida de Lange. 2. Reina Voorthuizen. Jongens van 12 jaar en ouder: le prijs Foeke Koen, 2. Kees Wiegman. Hinderndsw edstrijdle prijs Kees Wai- boer. 2. Arie Walraven. De heer Bakker tracfeerde de winnaars nog extra op een kop chocolade. DE BAAN WEER GOED Is het ijs in de vaarten over 't algemeen niet erg mooi, de baan op 't Oude Veer is weer in goeden toestand. Er zullen dan ook waarschijnlijk Zondag al weer wedstrijden gehouden worden. Op 't programma van de IJsclub staat, nog ais een der eerste num mers: een wedstrijd om het kampioenschap van den Polder. BREEZAND. TOESTEMMING VERLEEND. B. en W. hebben aan de gymnast.ickver- ceniging D.O.K.E.V. toestemming verleend om de gymnastiek der openbare school als oefenlokaal te gebruiken. CORRESPONDENTIE. Opmerker, Anna Paulowna. Uw toege zonden stuk kan alleen geplaatst worden met onderteokening van uw volledige naam en adres.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6