2de Controleur Ir. Vet behandelt laobouwproblemen Barbier en zelfscheerder Minder Hagenaars in het huwelijksbootje Haagsche griep blijft zich uitbreiden Marktberichten Wieringen WIERINGER LEDEN BLIJVEN DE HOLL. MIJ. V. LANDBOUW TROUW. Belangrijke algemeene vergade ring op Donderdag 6 Febr. in hotel Centraal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef. Te ruim 2 uur opent de heer O. J. Bosker de vergadering en heet de talrijke aanwezi gen van harte welkom. Allereerst verzoekt de heer Bosker na mens het bestuur van de Hengstencomnvis- sie, dat allen die hun merriën hebben laten dekken, deze dekbewijzen ten spoedigste op te zenden naar Utrecht (nader adres staat Vermeld op het dekbewijs) of te brengen bij den heer Dekker in de Elftstraat. Vervolgens brengt spr. nog eens ten over vloede in herinnering, dat de stukken der Ruilverkaveling deze week nog in de raads- zaal ter inzage liggen en daarna in hotel i de Haan te Hippolytushoef. "Spr. spoort al- len aan de ruilverkavelings- en schattings stukken goed na te gaan. De beroéptijd toch is zeer kort. Alle aanmerkingen en bezwa ren moeten de 13e van deze maand al in gediend zijn. Volgende weck houden de landmeters dan ook voor inlichtingen zit ting in hotel de Haan. Na de 13e bestaat dan absoluut geen beroep meer. O.a. zijn er op een terrein andere nummers gevonden dan op de oude kadasters staan. Spr. raadt dan ook een ieder aan, een en ander nauwkeurig na te gaan. Spr. laat nu de kaart ophan gen, waarop de toestand voorkomt na de ruilverkaveling. En er zijn ingrijpende wij zigingen, bijna voor een ieder!! Men moet zich dan ook tevoren wel degelijk realiseeren hoe men de indeeling zelf voor zich gaarne zou zien. Een bezwaar is dat de meeste boerderijen geconcentreerd liggen op het1 hooge land. Maar het land in de Koog moet evengoed aan den man wordeh gebracht. Men heeft nu het plan om op zulke ver schillende plaatsen nieuwe boerderijen te projecteeren aan nieuw geprojecteerde we gen. 'Ook wordt op vele plaatsen het land in de Koog van hooger waarde geacht dan op het hooge land. Men heeft zoo hier en daar al eens een plaatselijke stichting ge polst of zij eventueel nieuw te projectee- j-en boerderijen daadwerkelijk wil steunen. De meeningen schijnen hierover echter nogal verdeeld te zijn. En men spaart toch zeer veel kostbaren tijd uit. wanneer men zijn land toch zoo veel mogelijk gecentrali seerd heeft liggen om de eigen boerderij. Naar aanleiding v. d. opgehangen kaart maken velen gebruik van de gelegenheid om den lieer Bosker te vragen, hoe een en an der bij de persoon in kwestie zal worden. Het zqu ons te ver voeren, al deze vragen te publiceeren. In de meeste gevallen zijn Ijet persoonlijke, aangelegenheden, waar óver men nadere inlichtingen wenschte. Enkele willen wij hier echter noemen. De Kerkelaan te Westerland wil men doortrekken naar de „Spoorbaan". Op de hoek van de Damster en de Hoelepierkoog wil men een gemaal stichten, dat zoowel in als uit zal malen. Inmalen hoofdzake lijk 's zomers en bij het uitmalen zal het gemaal het af te voeren water heelemaal moeten onttreken vanaf Noordstroe langs den dijk in westelijke richting. Dit zal een tamelijk lange watergang vormen. De Hip- polytushoeverkoog is regelmatig ingeka- veld. Tevens heeft men maatregelen ge troffen voor een goede afwatering van het gemeenteriool, ongeveer achter de open bare school; het peil in deze afwatering zal tamelijk lager gehouden worden dan in de overige watergangen. „Bij het eventueele ruilen van land", zegt de heer Bosker, „wordt er niet geruild met bunders tegen bunders. Dit zou niet rechtvaardig zijn. Neen, men ruilt ge schatte waarde tegen geschatte waarde. Te kwart over drie opgehouden door autopech arriveert dan de heer Ir. J. Vet, Secretaris van het Hoofdbestuur, die een le zing zal houden o-ver: Huidige problemen in den land bouw. Spr. wordt ingeleid door den heer Bosker en neemt nu dadelijk het woord. Na zijn ex cuus gemaakt te hebben over zijn laat ver schijnen, wil hij de vergadering de keus la ten welk „Huidig Probleem" men graag be- •handeld zag. Spr. noemt eenige problemen, op, die tegenwoordig in het brandpunt der belangstelling staan. Gekozen wordt dan: „de verplichte veelevering". Deze maatregel is genomen omdat er te weinig vee aan de markt kwam. Dit had natuurlijk tal van oorzaken. Begin Decem ber voelde men deze al aankomen, al was het eerst een voorloopige maatregel. Deze zal volgen door een definitieve: óf een ver plichte levering, óf een toewijzing voor melk- en kalfkoeien. Er is toen aan ons als Hoofdbe stuur om advies gevraagd. Dit was een moeilijk probleem. De toewijzing is in theorie het meest billijke. De verplichte levering echter is voor de meest kapitaalkrachtige van het minste bezwaar. Voor de toewijzing voelen velen, hoewel zij toch practisch vrijwel onuitvoerbaar is. Dit hebben wij gezien met- de kalveren en met de biggenmerken. Men zou dan van overheidswege deze bedrijven doen bevrie zen. De boer gaat dan minder jongvee aan houden en dit zou in de toekomst van groot bezwaar zijn. Dus dan maar hot eerste en de verplichte levering gekozen. Hier zit tooh nog een zoo- danige vrijheid in, dat men de veestapel in stand kan houden. Hoe moet men nu later leveren? Moet men allen evenveel laten leveren, of moet men onderscheid maken tusschen groote ol minder groote veedichtheid, gemengde be drijven, landbouwbedrijven, vetweider ij? Groote veedichtheid kan zich door gering jongvee .heel -.slec-ht rehahiliteeren, die zou iïien bedrijven met minder- veedichtheid meer kunnen laten leveren. Ook gemengde bedrijven zouden meer kunnen leveren, daar dit bedrijf nog andere mogelijkheden biedt dan alleen de veeteelt. Anderzijds zegt men weer, dat men de koeien daar moet laten waar economisch het meeste voer is (ge mengd bedrijf). Men ziet: het zijn allemaal moeilijke, zeer moeilijke vragen. En hoe daar over te beslissen! De. keus is er nu: Laat Gemengde- en Zui vere Veehoudersbedrijven evenveel leveren. Hoe nu verder? Hoe zal nu de definitieve regeling er uit zien. Men wil de mest- en weidebedrijven voor 100 laten leveren, vervolgens de an dere groepen, zooals gemengd bedrijf en be drijven met kleiner en grooter veedichtheid. Tevens is liet instellen van den datum van 25 November voor vele boeren funest. Heeft men net voor dien datum geleverd, dan moet men na 25 November wrëderom leveren. Dit euvel behoudt men natuurlijk met el- ken anderen datum. Is het echter niet mo gelijk dat de plaatselijke commissies de tel ling van NovemberDecember gaan verge lijken met de tellingen van de laatste paar jaren? Dan kan men komen tot een norm voor elk bedrijf en zouden normaler propor ties ontstaan. In bepaalde gevallen worden wel eens uit zonderingen toegestaan, bijv. bij veestapels die schade hebben geleden door inundatie, oorlogsgeweld, enz. Zoo ook willen wij ho pen, dat de beschermende hand zal strek ken lot de stamboekbedrijven en meerwaar dige fokbedrijven. Want er is toch een stre ven naar het behoud van goede dieren. Tevens is het gewicht van 400 kg. ver laagd tot 350 kg. en voor gustevrij tot 324 kg. Drachtige en versche koeien worden soms tegen slachtwaarde verkocht. Het is te be grijpen, dat zulk vee naar slachtwaarde ge- qualificeerd veel en veel te kort opbrengt. Het bestuur zou dan ook willen dat men in die gevallen de bedrijfswaarde zal betalen en niet de slachtwaarde. Wanneer men deze on derscheiding wil maken, dan zal er een vrije groote strooming uit deze bedrijven komen. Er is nu een zeker aantal koeien vrijgesteld van levering. Hierover zullen de couranten nadere inlichtingen geven. De prijs van heden is in wezen lager dan eenige maanden geleden door'de hoogere on kosten, als omzetbelasting, weeg- en stalloo- nen, enz. Vervolgens zegt de heer Ir. J. Vet nog eeni ge woorden over de paardenvordering. Het eene bedrijf wordt veel meer getroffen dan het andere. Spr. noemt een recent voorval van Groningen. Hier waren 142 ernstig ge troffen. Men richtte een schrijven tot andere eigenaars om vrijwillig een of meer paarden hiervoor te willen leveren. 81 kwamen er op die manier. De paarden werden geclassifi ceerd en verdeeld over de 142 bedrijven. Het te kort van-61 kwam bijeen door een navor dering, gelast door den Voedselcommissaris. Ook zijn er dergelijke ideeën in Noord- en LANGEND1J K BROEK OP LANGENDIJK. WEL ANIMO Voor de betrekking van ambtenaar, te vens leider van het kringkantoor van den Distributiekring Broek op Langendijk heb ben zich 25 sollicitanten aangemeld. BURGERLIJKE STAND JANUARI 194L Geboren: Jan, zoon van Jan Visser en Jo- hanna M. de Waal; Peter, zoon van Corne- lis Slot en Sophie L. A. Kippers; Jan, zoon van Jan Boon en' Maartje de Boer; Geertje, dochter van Jan Jonker en Grietje Timmer man; Abram, Jan, Pieter, zoon van Willem Leegwater en Guurtje Schoon; Cornelis, zoon van Pieter de Geus en Rempje Smit. Overfeden: Neeltje Hagenaar, oud 60 ja ren, Arendje den Hartigh, oud 10 maanden, Cornelis Bij post, oud 80 jaren, Jan Balder, oud 70 jaren. Ingekomen personen: Willempje van Heu velen, van Ede, a.h. adres no. 591; Margje Wever, van Rcnkum, a.h. adres no. 472; Jo- hannes Jonker, van Rotterdam, a.h. adres 171; J. v. d. Welle, van Wieringen, a.h. adres no. 37; N. A. Beenders, van Huizen, a.h. adres no. 64; Volkert C. Hageman van Sint Pancras a.h. adres 447; Jan Molenaar, van Arnhem, a.h. adres 187. Vertrokken personen: Froukje de Boer, naar Den Haag Aan 107; Trijntje Blom, naar Warmenhuizen, van no. 5S9; Hcrmina de Boer naar Soest, van 582. HOOGWOUD AARTSWOUD. IJSCLUB „AARTSWOUD". Dat he't wakkere bestuur steeds actief is, bewijst reeds de vele wedstrijden die op elk gebied zijn gehouden. Nu heeft zij het aan gedurfd een 50 K.M.-tocht voor toeristen te organiseeren op Zondag a.s. De tocht is reeds door twee bestuursleden gereden en bijna overal was het ijs best en behoeft nergens Zuidholland. Inderdaad dienen ook de meest ernstig gedupeerden te worden geholpen door de minder gedupeerden. Ir. Vet vraagt nu aan de vergade ring of men vóór of tegen een even tueele navordering zal zijn. De heer Lansink, dierenarts' ter plaatse, dankt Ir. Vet voor zijn duidelijke uiteenzet ting. Allereerst Avordt gediscusseerd over het feit. dat de verplichte levering op de vol gende wijze kan geschieden: le. men kan een eigen koe leveren; 2e. men kan een bon kooperr, 3e. men kan eerst een koe van een ander koopen. Dit stelsel van bonnen vervalt, wanneer rnen het stelsel van toewijzingen krijgt. „Waar komen al die bonnen Aandaan" zal men geneigd zijn te vragen. Deze komen van bedrijven, die meer kunnen leveren dan zii in Averkelijkheid moeten afstaan. Bij het koopen van paarden raadt spr. aan te wachten tot de navordering. Men zal dan allicht goedkooper terecht kunnen dan nu. Tevens komt ter sprake de handelaars- commissie van Wi pet. Terecht wijst spr. erop, dat dit het maximum-percentage is wat de handelaar in rekening mag bren gen. Ook AA'ordt nog gevraagd, dat als men bijv. 20 koeien heeft en men moet er 4 leveren en men koopt er later weer 4 bij. moet men dan bij een volgende levering van 20 of 16 stuks? Het antAA'oord luidde: van 20 stuks. Vervolgens werd den heer Ir. Vet ge vraagd, hoe of de Holl. Mij. van Land- boinv stond tegenover het Nederlandsch Agrarisch front. Venvczen werd naar hetgeen hierover in het orgaan Averd gepubliceerd, Avaarin wordt gezegd, dat men het agrarisch front niet als de eenige boerenpartij kan accepteeren. Daarna Averd een beschouwing gegeven over de Averking van de niemve loonbelas ting door den heer Buchollz, speciaal be last met boekhoudzaken. P. Veerdig vroeg, of het nu nog mogelijk Avas land te verhuren zonder verhuur contract. Normaal is dit niet meer moge lijk. Voor Wieringen geldt echter een uit zondering, totdat de ruilverkaveling hier zijn beslag heeft. Want een contract gaat over de Pachtkainer en is van kracht ge durende tien jaar. Mondeling overeen ge komen pachten zijn dus niet meer van kracht. Tot slot dankt de heer O. .T. Bosker de beide heeren en de vergadering voor zijn groote opkomst, en memoreert, dat in de afdeeling Wieringen v. d. Holl. Mij van LandbouAV geen enkele lid bedankt heeft. Sluiting. over te loopen, wat een groot A'oordeel voor de rijders biedt. De start is bij het stoom gemaal en vandaar naar Verlaat, 't Waard je langs den Westdijk naar Oudorp, Oterleek, Rustenburg, Hensbroek en vandaar naar Trompersbrug en weer over de Langereis naar 't Stoomgemaal, tenvijl de startkaart moet ingeleverd worden in café Bakker. Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt, ontvangt een herinneringsmedaille, terwijl tevens nog eenige extra medailles zullen worden uitgereikt. Reeds heeft het bestuur toezegging van medailles ontvangen. Daar dit de eerste tocht in deze omgeving is, en reeds vele toezeggingen zijn binnenge komen. is ijs en weder dienende, het Avel- slagen verzekerd. De organisatie is in prima handen. Tegen aankoop van een startkaart is de deelname vrij. Zie advertentie in dit nummer. W ARMENHUIZEN VEILINGOMZET JANUARI. Aan onze veiling werd verhandeld in: Jan. 1941 Jan. 1940 Roode kool 832.025 kg. 1.200.700 kg. Gele kool 148.900 kg. 384.900 kg. Deensche witte kool 538.725 kg. 540.100 kg. Uien 20.150 kg. 41.150 kg. Peen 600 kg. 2.200 kg. De omzet bedroeg in Januari 1941 f65.114.80 tegen f75.028.55 in Januari 1940. SINT PANCRAS VERLOREN. Een glace-heeronhandsehocn. Inlichtin gen worden ten gemeentehuize verstrekt. ALLEEN EEN BOETJE MAG MEN BOUWEN BouAvwerken, waarvan de totale kosten beneden 500,blijven hebben de goed keuring van den Algemeen Gemachtigden niet noodig. Alleen de uitvoering der ove rige Averken zijn aan zijn goedkeuring on derwor pen. Het Friesche dorpje Lippenhulzen genoot deze week de atiraciie van een hardrijderij l met arresleden, Twee rivalen in den strijd. (Foto Pax-IIolland). -*r Amcrikaansche vrachtschepen onder Panameesche vlag Voor transporten oorlogsmate- riaal naar Eng eland. De United States Lines.te New York heb ben volgens de Associated Press, bekend ge maakt, dat zij door een dochter maatschap pij in Panama vijf vrachtschepen op Enge land zullen laten varen om oorlogsmateri aal naar Engeland te transporteeren. Deze vrachtschepen behooren tot de tAvin- tig jaar oude opgelegde schepen van de fe derale scheepvaartautoriteiten en zijn voor in totaal rond 1,3 millioen dollar in Janu ari aangekocht. De federale scheepvaartauto riteiten hebben, naar Associated Press in dit verband meldt, toestemming gegeven de ze schepen over te doen aan de North At lantic Transport Company, een volledig in het bezit van de United States Lines zijnde dochtermaatschappij. Zij hadden echter de vooiwaarde gesteld, dat de maatschappij zonder toestemming van de federale autori teiten de schepen drie jaar lang niet zou verkoopen of elders laten inschrijven. (Van onzen Haagschen correspondent.) Naar Avij vernemen, zullen de zeepfabrie ken voortaan' twee soorten scheerzeep ver vaardigen, n.1. met een vetzuurgehalte van 80 procent en van 60 procent. De eerste bes le soort is dan bestemd A'oor de zclfscheer- ders, de andere met 20 procent hooger Ava- tergehalte, voor de barbiers. Hierbij heeft de overAveging gegolden, dat de vakman oor deelkundiger omgaat met de zeep. (Van onzen Haagschen correspondent). Op 1 November 1940 had het a'antal inwo ners van Den Haag de 510.000 ovorschrecïen. Een jaar tevoren telde het gem. statistisch bureau 501.725-Hagenaars, op 1 Nov. j.1. was hun aantal precies 510.253, waarvan 272.293 vrouAven en „maar" 23.7.860 mannen. De dezer dagen uitgekomen nieuAvste ge meentelijke statistiek onthult voorts onder meer nog dat er in October 1940 712 hïeuAve Hagenaartjes ter Avercld zijn gekomen, tegen 693 in September er voor, en 689 in October 1939. Het geboorteoverschot in October 1940 was 337. In October j.1. hebben zich 3447 menschen in Den Haag, gevestigd, tegen- 2990-in. de over eenkomstige maand van het jaar .teypren; de cijfers der vertrekkeiidën waren onder scheidenlijk 3114 en 2621. Er zijn hier in de maand October 464 hu welijken gesloten, dat is nogal wat minder dan in October 1939, toen staken nl. 556 hu welijksbootjes van Aval, maar het was toen dan ook begin mobilisatie! (Van onzen Haagschen correspondent.) De grootste apotheek van ons land be vindt zich in Den Haag, het is die van het Coöperatieve ziekenfonds „De Volharding", zoolang nu de griep hier al heerscht Avor- den er een kleine 5000 recepten per dag gereed gemaakt, of bijna het dubbele van den normalen omzet in dezen tijd van het jaar. Natuurlijk is het overgroote deel be stemd voor grieppatienten. Hoewel enkele gevallen van longontste king reeds zijn gebleken, blijft de epide mie van goedaardigen aard, maar zij breidt zich nog altijd verder uit, met het gevolg, dat heel wat gezinnen voltallig of bijna volledig in bed zijn gekropen. De huisdok ters loopen dan ook al met verscheidene sleutels in de zak en in heel wat woningen laat de heer des huizes, Avanncer hij des morgens naar zijn Averk gaat, het raampje in de voordeur open; dan kunnen dokter, bakker, kruidenier enz. zich zelf helpen, Avant verder ligt 'iedereen onder de aa^oI. Sinds tAvee Aveken werken in de apo theek van „De Volharding" 24 assistenten van den vroegeD ochtend' tot den laten avond, Arije dagen kunnen niet meer ge geven worden en zelfs iser nu op tAvee Zondagen al door een deel van het per soneel gewerkt. Het wachten is nu op een paar weken vast weer, zonder gure wind en natte voe ten; blijft dit weer nog uit, dan zijn Ave de griep voorloopig nog niet kwijt! Inwendige organisatie Ajrarisch Front „Geen tijd zich bezig te houden met vormen van bestrijding". In het agrarische huis te 's-Gravenhage werden gistermiddag de leden van den landelijken radd van A-akgroepen van het Nederlandsche agrarische front in tegen woordigheid van oud-minister dr. F. E. Posthuma door den boerenleider, den heer E. J. Roskam Hzn. geinstalleerd. Deze raad van vakgroepen Avordt ge vormd door de 13 vakgroepleiders der ver schillende gouAven, Avaarin ons land ver deeld is. De richting, aldus de heer Roskam, staat voor de Averkers in het N.A.F. duidelijk vast: tezamen vormen ze een groote ge meenschap van hedrijfsgenooten, die de goheele volksvoeding verzorgt, niet alleen stoffelijk, maar door de landelijke cultuur ook geestelijk. De nieuwe orde zal een van tweeën zijn: een dictatoriale ordening van Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plot seling, Wed. van D. Scheltus, in den ouderdoth van 72 jaar. Oude Niedorp, ,6 Februari 1941. De begrafenis zal plaats vinden op Maan dag 10 Februari, des middags 2 uur, op de Algemeene Begraaf plaats. Ondergeleckendcn betuigen hun hartelijken dank aan Fa milie. Vrienden cn Bekenden voor de vele blijken van be langstelling bij hun 55-jarige EGhtverecniging ondervonden. G. KRUIT. G. KRUIT—Rapstok. Febr. 1941. COÖP. ZUIVELFABRIEK „DE VOLHARDING", WIERINGERWAARD. 1 vraagt voor spoedige indienst treding Fok- en contr. ver. en fabr. Diploma Hoorn strekt tot aan beveling. Eigenh. geschr. brie ven met opg. van verl. loon ten kantore. B. z. a.: Net zeltst. werkend MEISJE, voor eenige werkhuizen. Brie ven Iett DG88 Bur. van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd in gezin zonder kin deren. Brieven letter W, Druk kerij VAN KETEL, Molenstr., 17, Schagen. Een nette BAKKERSLEERLING gevraagd. P. BALK, Schagen. Gevraagd: Plaatselijke AGENTEN-CONTROLEURS Bekend zijnde bij de boeren. Flinke verdienste. Inl. bij de GROOTE ONDERLINGE Boe- renbedrijfsverz. Mij. „THRIAN- TA", Bouriciusstraat 6, Arn hem. Te koop: 1 prima KA1ZER HANDNAAIMACHINE, naait Voor- en achteruit f25. G. BOONSTRA, „De Klokkenwin- kel". Nieuwe Niedorp. Gevraagd, voor direct, een NET MEISJE, voor dag en nacht, door mevr. VENEMA, Randlaan 2, Ber gen. bovenaf, of, hetgeen het N.A.F. Avil, een in vrijheid en recht Avortelende ordening, zoo als deze A'erstaan Avordt door den boer op zijn erf. De boer Aveet zich in hoogste in stantie verantwoordelijk jegens den schep per. Dat is het levensbeginsel van het boe renvolk, dat geldt voor heel de levensge meenschap en uiteindelijk is dit ook de volkscbe binding, Avaarop het staatsgebouw moet rusten. Dr. F. E. Posthuma richtte daarna het woord tot de vakgroepleidcrs. Hij Avees er op. dat de vraagstukken in het bedrijfsle ven reeds vele zijn. maar nog vermeerderd worden doordat er behalve het N.A.F. en andere organisaties nog een departement van landbouw en crisiscentrales zijn, die elk voor zich maatregelen uitvaardigen, praten en schrijven en Aan dit alles nogal eens te veel doen. De heer G. J. Ruiter te Knijpe. leider van den landelijken raad van vakgroepen, aan vaardde vervolgens deze taak met een rede, waarin hij den organisatorischen opbomv van het N.A.F. en de taak der voorberei ding van de volksvoedingsorganisatie scliet s te. De heer Roskam verzekerde aan het slot der bijeenkomst nog, dat het N.A.F. niet den tijd heeft om zich fcezig te houden met de velerlei vormen van bestrijding, maar dat, waar het middel van den terreur wprdt toegepast, daaraan een radicaal einde ge maakt zal worden SCHAGEN, 6 Febr. AanAroer: 306 geldekoeien frette) voor de Centrale, 8 kalfkoeien f 325410. 2 vaarzen f 240—325, 68 nuchtere kalveren voor de Centrale, 3 magere schapen f 50.—, 36 big gen f 20—28. 35 konijnen f 2—3.50. 21 kip pen f 1—1.60. WARMENHUIZEN. 6 FeFbr. Uien 5.—. roode kool 6.—. gele kool 4.80, Deensche witte kool 4.30. Aanvoer: 350 Ka. uien. 17700 Kg. roode kool, 8200 Kg. geie kool. 2G000 Kg. D witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 6 Febr. 18S00 kg. roode kool f 6.—; 10200 kg. gele kool i 4.80; 51700 kg. Deensche witte kool f 4.30; 2500 kg. Savoye kool f 3.50—f 4; 2100 kg. uien f 5; grove uien f 5. ZWAAG. 5 Febr. Veilingvercen. Bangert en Omstreken. Uien f 5; prei f 17: savoA'e kool f 4; wit te kool f 1.30; gele beAv. kool f 4.50—4.80; roode. kool f G; boerenkool f 3.50—5 20; spruit kool f 17—39; Avitlof f 19—28.70: wnsch peen f 13—15; knolselderij B f 7.60—7.90; goudreinelten f 22—30; roode ster f 22; Avm- 'ot-inn f 17—19; west!, Louw f 17—18. BROEK OP LANCENDIJK, 7 Febr. 3300 kg. uien f 5.; 3000 kg. roode kool f 6 3u00 kg. gele kool f 4.80: 17000 kg. rteenscho Avilte kool f 4.30.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3