MKEtim =OMGEVINGNIEUWS= ijsbestrijding Nieuwe boeken De Uit Alkmaar in Noord-Holland Vrijdag 7 Februari 1941 Tweede blad DE LANGDURIGE VORST HAALT EEN STREEP DOOR DE ONTWOR PEN PLANNEN. We berichtten destijds uitvoerig omtrent 'de wijze, waarop men bij de Rijkswater staat had gehoopt de scheepvaart in Noord- Holland gedurende een eventueele winter periode in tact te houden. De strenge en langdurige vorst heeft de ze plannen echter voor een goed deel ver ijdeld. Dat er sprake was van een wijzi ging der plannen, bleek onlangs reeds, toen bij een hernieuwde dooiperiode de'vaarten tusschen de Kooij en Middenmeer niet voor den tweeden keer onmiddellijk werden ge broken. Men wensehte af te wachten of de dooi zou doorzetten. Dat dit juist gezien is geweest, bleek intussehen reeds. Een op nieuw breken van het ijs zou wel groote kosten, doch geen profijten met zich heb ben meegebracht. Want al te spoedig trad de vorst weer in. Intussehen is men ook opgehouden met bet breken van het ijs in het Noord-Hol- landsch Kanaal. Het zou zeer wel mogelijk zijn geweest een geul open te houden, maar er kwam te veel ijs. De bevroren schotsen boden een hindernis op zichzelf. De groote brokken hard ijs, die bij massa's in de geul dreven, veroorzaakten allerlei defecten aan de schepen, die de reis door de geul ondernamen. Zoo vernamen we. dat in slechts twee dagen eenige Stanfriesbooten in totaal 5 mankementen hadden opge daan. Toen daarenboven het doorgaande verkeer practisch werd gestremd door scheepvaartmoeilijkheden in Friesland, be sloot men het ijsbreken in het Noord- Hollandseh Kanaal stop te zetten. Dit is inmiddels reeds geschied. Wel wil men nog trachten Amsterdam voor Alkmaar bereikbaar te houden via de Zaan. Deze Zaan is nog steeds opengehou den. Dit werk werd vergemakkelijkt door geregeld spuien. Men laat nu de ijsbreker van de Zaan doorvaren over de Alkmaar- vermeer en door het Noord-Hollandsch Ka naal van Akesloot tot Alkmaar. Er worden door de ijsbreker enkele beurtvaarders mee genomen. Dit laatste echter is alles. Het wachten is op de invallende dooi. Komt deze. dan zullen onmiddellijk het Kanaal en verder de kanalenreeks naar Middenmeer worden gebroken. WERKEN IN HET BUITENLAND. Naar men ons meedeelt, valt het werk in Noord-Frankrijk, waarvoor zeer hooge loonen in uitzicht waren gesteld, bijzonder mee. De werklieden ondervinden er zeer weinig last en de geldzendingen naar de gezinnen komen geregeld binnen. Blijkbaar heeft men er weinig last van de vorst, want omtrent stagnatie in de werkzaamheden is niets bekend. Ten aanzien van dit laatste ziet liet er in Duitschland in veel gevallen heel anders uit. Er zijn daar talrijke werknemers van bier „uitgevroren." Aan deze laatsten wordt desniettemin 60 pet. van hun loon uitbetaald. Op zich zelf mag dit een maatregel zijn, die hier zei- den of nooit wordt getroffen, het uitgekeer de loon beneemt de werklieden de mogelijk heid tot het zenden van geld. Zooals te be grijpen valt, zijn de 60 pet. grooteudecls noodig voor eigen levensonderhoud der te werk- gestelden. Met het resultaat, dat de gezinnen veelal aangewezen zijn op de Ne- derlandsche instellingen van weldadigheid. ZUIVELPRODUCTEN VEEL BEGEERD! Tal van zaken het gaat hier zeer zeer in het bijzonder over zaken in zuivelpro ducten zijn op het oogen'blik, wat den omvang betreft, geheel vastgelegd. Bij de controle op de gedistribueerde artikelen is men namelijk overal uitgegaan van een begin voorraad. Van deze voorraad kan wor den verkocht tegen bonnon en slechts tegen deze bonnen is aanvulling mogelijk. Dit betcskent, dat de betreffende firma's steeds een hoeveelheid aan goederen plus bonnen moeten hebben, gelijk aan den bcginvoor- raad. Uitbreiding noch inkrimping is dus mogelijk. Wordt op een gegeven oogenblik bij de controle de boekvoorraad niet aan getroffen, dan brengt dit voor den betrok kene moeilijkheden met zich mee. Daarom is hij verplicht onmiddellijk kennis te ge ven van iedere verandering, welke zich voordoet. Al deze gegevens komen binnen bij de controlebureaux en zoo wordt dus ook trouw melding gemaakt van iedere diefstal, die plaats vindt. Het aantal diefstallen is zeer groot. De ze hebben voornamelijk plaats gedurende het transport en dat het daarbij niet steeds om kleine hoeveelheden gaat, moge blijken uit het feit, dat soms heele vaten worden vermist. DE CONSUMPTIEMELKVOORZIENING IN NOORDHOLLAND. Niet al te pessimistische ver- wachtingen. Eenigen tijd geleden publiceerden we een uitvoerig artikel over deze kwestie. De levering aan het wettelijk gebied, die enkele weken geleden circa 900.000 L. per week bedroeg, aldus deelde ons de heer^ Ir. Kranen, secr. van den Bond v. Coöp. Zui velfabrieken mede. is sindsdien voor het Noorden van Noord-Holland teruggeloopen tot beneden de 500.000 L. Deze vermindering is echter niet. toe te schrijven aan een ver minderde behoefte der groote steden, maar hoofdzakelijk aan het feit, dat enkele groo- tere plaatsen in ons eigen gewest anders in moeilijkheden zouden zijn gekomen. Hieruit bleek, dat het dieptepunt, destijds nog niet was bereikt. Intussehen schijnt dit thans ongeveer te zijn aangebroken en we zouden dus mogen verwachten, dat we van nu af aan stapje voor stapje weer voorwaarts gaan. Dat gedurende het komende seizoen de melkproductie van het afgeloopen jaar zou worden bereikt, achtte onze zegsman al heel onwaarschijnlijk. Afslachting van vee en schaarschte aan veevoeder zouden hier hun invloed blijven doen gelden. De om vang daarvan liet zich echter bij voorbaat onmogelijk bepalen. De prijs der consumptiemelk was intus sehen met f 0.50 verhoogd, waardoor de po sitie der boeren was verbeterd. Gezien de te. verwachten mindere productie zou de prijs straks wel hoog blijven. Immers, hier in lag het eenige middel besloten om de hoeren straks te helpen aan een loonend bed lijf. De kwestie over de industriemelk. We informeerden nog naar de zeer ern stige klacht, die op de laatste vergadering \an den Bond was vernomen naar aanlei ding van het feit, dat industriemelkers in het wettehjk gebied waren opgenomen, waar door hun melk voor de betreffende fabrie ken verloren was gegaan. Er waren in dit opzicht nog geen resultaten bereikt, aldus de heer Kranen. De onderhandelingen wa ren echter nog pas begonnen en men hoopte de bevoegde instanties van de onjuistheid van deze maat regel te kunnen overtuigen. Aan deze kwestie zit nog een andere zij de, deze namelijk, dat "het wettelijk gebied in den zomer steels melk over heeft. Dit laatste wordt door den genomen maatregel nog in de band gewérkt en bet resultaat er van is, dat de hoeveelheid, die 's zomers door enkele inrichtingen in het wettelijk gebied wordt verwerkt, toeneemt. Overigens werkte het melkvoorzienings- apparaat naar tevredenheid. Het niet schoon terugleveren der bussen uit Amsterdam, één der grieven, die destijds bestonden, hoopte men tegen te gaan door voor iedere vuil teruggelevcrde bus een bedrag van f 0.10 in rekening te stellen. KOEDIJK VOEDSELVOORZIENING EN HET BE- MESTINGSVRAAGSTUK. De Tuinbouwvereeniging West" bijeen. „De Bovengenoemde ver. hield op Woensdag 3 Febr. èen bijeenkomst in het lokaal van den heer D. C. Butter, waar de assistent van den rijkstuinbouwconsulont den heer Sm. Koppes sprak over de „Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd" en de „Ziektebestrijding in het a.s. Oogstjaar". De voorzitter W. Visser sprak in zijn opening zijn genoegen uit over de goede op komst. Spr. behandelde in eerste instantie de voedselvoorziening in oorlogstijd, wees op de intensiviteit van den tuinbouw, en op het opgebruiken der meststoffen, daar de tuinbouwproducten alles uit den grond ha len, wat in den landbouw lang niet in dien mate voorkomt, daar verschillende land bouwproducten verschillende stoffen aan den grond toevoegen. Reden te over dat het bemestingsvraagstuk voor den tuinbouw belangrijk is, vooral met de kunstmest- schaarschtc in het verschiet. Wat staat ons nu te doen? De vraag stellen hoe of het staat met het bodemkapitaal! Zeer uitvoerig aan de hand van analysti- sche tabellen, trachtte spr. den aanwezigen duidelijk te maken hoe nuttig en noodza kelijk het grondonderzoek is. Tevens toonde spr. hoe onvoorzichtig het is eigener bewe ging op te treden tegen vermoedelijke niet aanwezige stoffen; wat bijna altijd negatie ve resultaten oplevert. Bezuiniging door kunstmest is mogelijk, maar gewenscht is dit deskundig te laten doen! Het Geestmer- ambacht is (volgens de aanwezige analsv) niet best bezuinigiiig mogelijk, om zijn zware gronden. Wij moeten ook meer omzien naar min der bemestingvragende producten, als erw ten, boonen en uien, dacht spr. Sprekende over andere bemesting, belichtte spr. de goede kwaliteit van bagger toe. Ook stal mest, compost en kroos brengen veel ver betering aan den grónd. Na een pauze werd de plantenziektebe- strijding onder de aandacht gebracht, en wel het besproeien van aardappelen, ont smetten poters en koolbespuiting voor draaihartigheid. Met voorbeelden werd ook weer aangetoond mits goed gedaan en op tijd, de goede resultaten niet uitbleven. Vragen. De heer K. Molenaar vraagt naar een af doend middel, om aardappelen dood te spui ten. Spr. raadt aan Aseptazout te gebruiken, als hebbende bewezen afdoend te zijn. Nog eenige woorden werden gewijd aan het nut van de bagger, dat ook de overheid belang heeft bij de baegerregeling, voor de voedselvoorziening in oorlogstijd. Nadat eenige huishoudelijke mededeelin- gen waren gedaan, sloot voorzitter met dank aan den spreker de geanimeerde ver gadering. EEN SPORTMIDDAG OP DE SCHAATS. Konde Jan had nu heete melk! De wedstrijd in het hardrijden op de schaats lokte heel wat. belangstellenden. Het zonnetje op de baan, veraangenaamde de stemming, en deed hét toekijkend pu bliek bijeen blijven. Er waren 9 deelnemers Er werd goed gereden en spannende ritten zag men op de haan van 160 M. De eerste prijs werd gewonnen door Nic. Hartland; 2e prijs D. Slootweg; 3e prijs Jn. de Waal Kz.; -4e prijs Jo de Waal Kz. Een van de spannendste ritten was wel die van de gebrs. de Waal, met een miniem verschil was Jan het eerst door de finish. Al zijn de jongens, die den wedstrijd mee reden. geen bekende kampioenen, toch kun nen wij vaststellen, dat er heel goede rij ders onder zijn. Thans was Jn. Nieuwland er ook biet zijn warme chocolade, dus alles was compleet, Alles bijeen was het een gezellige Woens dagmiddag. NIEUWE NÏEDOKP MIDDENSTANDSVEREETNIGING OPGERICHT. Buiten bondsverband voorloopig. Woensdagavond vergaderde de Nieuwe Niedorper Reisvereen. onder voorzitter schap van den heer Keetman. in de zaal van den heer Kossen. Voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, waarna de notulen door den se cretaris werden voorgelezen en zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. Na eenige besprekingen van internen aard, komt het voorstel van het Bestuur aan de orde. om te komen tót oprichting van èen Middenstandsvereeniging. Voorzitter me moreert dat vooral in dezen moeilijken tijd het zeer noodzakelijk is. dat we op ver schillend gebied in het zakenleven steeds op de hoogte blijven van den gang van za ken en het daarom zeer' wenschelijk is, dat we wepr komen tot de oprichting van een vcreeniging. die in dit verband iets be- teekent. Hiermede houdt verband, dat de Reisver. tijdelijk wordt ontbonden. Alle aanwezigen kunnen zich met het voorstel vereenigen, dus wordt alzoo besloten. De vereeniging zal den naam dragen van Nieuwe Niedorper Middenstands Vereeni ging. De vereeniging zal voorloopig een zuiver plaatselijk karakter dragen en zich niet bij een der grootere bondon aansluiten. Het ligt in de bedoeling om in den loop van de volgende maand een spreker uit te noodigen over het onderwerp „De Om zetbelasting" of iets dergelijks. Na de con tributie te hebben vastgesteld en een voor loopig reglement, wordt een commissie be noemd voor het nazien der rekening. Na de rondvraag, welke vrijwel niets belang rijks. oplevert, sluit de voorzitter. INTERESSANTE PUBLICATIES OVER MEDEMBLIK, DE WIE RINGERMEER EN URK. De reeks publicaties van de Stichting voor het Bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders js weer met twee ver meerderd. Van de hand van Dr. G. W. B. Huizinga is verschenen: Medemblik, inzonderheid in verhand met de Zuiderzeewerken. Onder den titel „Dë ligging van Medem blik" behandelt Dr. Huizinga eerst de be langwekkende historie van liet kleine stad je. zijn bloei in de l?e eeuw en zijn sterk verval in de 19e eeuw. Daarna wordt een zeer belangwekkende bespreking gegeven van den Wïeringer- meerpolder. Hierop volgt een hoofdstuk over de Me- dembliksche bevolking, haar geaardheid en haar godsdienst. Over de bronnen van bestaan wordt ge sproken in de volgende hoofdstukken, ge wijd aan tuinbouw en veeteelt, visscherij. havenbedrijf, gestichten. Reeds hierin komt sterk uit. welke veranderingen zich in Medemblik hebben voltrokken. Tn zekeren zin spannend zijn echter de hoofdstukken, waarin de relatie tusschen Wierineermecr- polder en Medemblik beschouwd wordt Zeer hooge verwachtingen heeft Medemhliit van de inpoldering gehad. En aanvanke- lijk schenen deze verwachtingen gegrond Winkels en bedrijven ging'-n floreeren door toename der bevolking en leveranties aar het personeel der Zuiderzeewerken. Doeh. op de hesfp jaren is e?n diepe val gevolgd Benaald leerzaam is dit laatste gedeelte van het werk voor allen die belang hebben bij de ontwikkeling van de andere nolderc en de daarbij betrokken randgebieden (Lemmer, Kampen, Zwolle). In het hoofd stuk „De geschiedenis herhaalt zich wordt daaraan reeds speciale aandacht ge wijd. Ook dit boek is ruim voorzien van af beeldingen, grafieken en statistieken, en is evenals a'le andere uitgaven der Stichting rlonr de fa. Samson keurig verzorgd. Voor infeekennren op de serie publicaties der Stichting bedraagt de prijs f 4.20. Af zonderlijk besteld kost het werk f 5.Men kan het o.a. bekomen via Boekhandel Trap man N.V., Schagen. Op verzoek van de „Stichting voor het Bevolkingsonderzoek" heeft de heer Plomp het onderzoek naar de economische en maatschappelijke vraagstukken op het ei'and Urk ter hand genomen. Bijzondere aantrekkelijkheid moest deze arbeid wel hebben voor den onderzoeker, nmdM het hier gold een typische visschers- hcvolking. waarover vrii romantisch getinte opvattingen hr=faan. 7ouden deze opvat- 'inn-en h*»vpcf»f»ing vinden in den weg van wetenschappelijke nasporing? rtn rust voor een groot deel op het materiaal van een enquête, door den auteur tiidens een halfjarig verblijf on hot eiland gehouden. Bovendien kon gebruik worden gemankt van waardevol materiaal, dat dopr den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet welwillend ter be schikking werd gesteld, terwiil voorts nog geput kon worden uit een onuitgegeven ma nuscript over de geschiedenis van het. ei 'and. oude monografieën over het eiland en zijn bewoners enz. Zóó zijn de"oudP toestanden op het eiland Urk geregistreerd en voor het nageslacht vastgelegd, de invloeden van de droogleg ging en daannee vprhand houdende over heidsmaatregelen onderzocht en beoordeeld Een groot aantal tabellen, grafieken en afbeeldingen is in het hoek ongenomen. Voor inteekenaren op de sprie publicatie5 der Stichting bedraagt de prijs f 4.20. Af 'ouderlijk besteld kost het werk f 5. Het is eveneens o.a. te betrekken via '>n boekhandel Trapman N.V. te Schagen. De beste behandeling fst onder de wol, eens flink transpireeren en drie maal daags'n "AKKERTJE"nemen. "AKXERTJES"b#vorderen ten zeerste het zweeten, gaan de koorts tegen, verdrijven het ellendige pijnlijke gevoel en bestrijden ae infectie. "AKKERTJES" zijn beroemd v om hun snelle, uitstekende nwerking. Vaak nagemaakt, 7 maar nog nooit geëvenaard. Op elk "AKKERTJE" staat 't kKKER-merk: Uw garantie! tegen pijnen, hoofdpijn, "nare dagen" Boos: 13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. DE OMZET VAN DE LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALE. De totaal-omzet van de veiling der Lan- gendijker Groenten Centrale alhier is over de maand Januari 1941 beduidend minder dan in dezelfde maand van het vorige jaar. In Januari 1941 werd voor f98.740.08 geveild, in Januari 1940 voor f 111.913,75. De aanzienlijke geringere aanvoer zal hieraan niet vreemd zijn. Bij de roode kool springt dit zeer sterk in het oog. Werd in Januari 1940 een hoeveelheid van ruim 93 wagons verhandeld, in Januari 1941 kwam men nog niet eens tot de 33 wagons toe. Bij de gele kool was het al niet veel beter. De aanvoer in Januari 1941 was 64 wagons, tegen 99 in dezelfde maand van het vorige jaar. Alleen bij de Deensche witte kool valt een aanzienlijke stijging van den aanvoer te constateeren, hetgeen ongetwijfeld een ge volg is van de omstandigheid, dat de zuur koolfabrikanten een aanzienlijk kwantum mochten venverken van het voor export bestemde gedeelte. De aanvoer van Deen sche witte kool bedroeg in Januari 1941 bij na 115 spoorwagons van tien ton, tegen ruim 85 in dezelfde maand van het vorige jaar. Het aanbod van savoyekool had, evenals verleden jaar, weinig te beteekenen. In Ja nuari van dit jaar werd 18.800 Kg. aangé- voerd, tegen 24000 kg. in Januari 1940. Het aanbod van uien is precies gehal veerd, van 190.100 kg. in Januari 1940 tot 96000 kg. in Januari 1941. Ook het aanbod van breekpeen was veel geringer, nl. 14300 kg. tegen 69350 kg. in Januari 1940. Er kwamen in Januari 1940 weinig bieten aan de markt. 19S25 kg., maar in de afge loopen maand was het nog veel minder: 4475 kg. in totaal. Knolselderij is van weinig bcteekenis aan de Broeker veiling. In Januari 1941 werd 425 kg. verhandeld, #tegen 1725 kg. in Ja nuari 1940. Verleden jaar kwam er nog 1675 stuks andijvie, 592 kg. spruiten en 500 kg. late aardappelen aan dc markt, doch in de nu afgeloopen maand van al deze artikelen niets. Dienstweigerende conducteur krijgt ongelijk Uitspraak van den centralen raad van beroep. Gistermorgen heeft de centrale raad van beroep uitspraak gedaan in de zaak van den Rotterdamschen tramconducteur M., die op 1 Juni van het vorige jaar, toen hij zich met zijn tram des avonds om kwart voor elf te Schiedam bevond, weigerde den laat sten rit te rijden en wegens dit feit voor waardelijk uitd en dienst is ontslagen met een proeftijd van twee jaar De conducteur meende namelijk, dat et- dien avond voldoende termen aanwezig wa ren om in plaats van nog een rit te maken, maar naar de remise te rijden. Naar zijn meening was het doelloos nog langer op straat te vertoeven dan noodig was, omdat Engelsche vliegers boven de stad Rotter dam waren en hij elk moment slachtoffer zou kunnen, worden van een bombardement. Hij werd door vrees bevangen, dacht aan zijn kinderen en meende ook alarm te hoo- ren. Later bleek, dat de toestand niet zoo ernstig was en dat de conducteur in ieder geval zijn opdracht had moeten vervullen. De centrale raad van beroep verklaarde zijn beroep ongegrond en bevestigde het besluit van het scheidsgerecht. Britsche bommen op ods land Twaalf huizen beschadiqd. Enke;e Britsche vliegtuigen vlogen in den afgeloopen nacht in het Nederlandsche luchtgebied en wierpen op verschillende plaatsen bommen uit. Ongeveer twaalf hui zen zijn beschadigd. Personen zijn niet ge kwetst. OUDE MAN UIT RAAM DOODGEVALLEN. Gisteravond is de 83-jarige man C. Trom- oer. gewoond hebbende in de Boelstraat te Rotterdam, uit het venster op straat geval len. De oude man liep verwondingen van dien aard op, dat hij vrij'spoedig overleed. Overdracht Nederlandsche zeeschepen verboden Vergunning noodzakelijk. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart heeft de beschikking van den toenmaligen minister van economische zaken betreffen de verbod van overdracht van zeeschepen in dien zin gewijzigd, dat daarin vervallen de woordén „voor zoover betreft overdracht aan niet-Nederlandèrs of naar het huiten- land?' Daarmede is thans ook overdracht van Nederlandsche zeeschepen aan Nederlan ders verboden zonder vergunning. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 6 Februari 1941 Hooge Prijzen f 1000.— 5577 8817 14442 15566 21383 f 400.— 8893 13532 18395 19971 f 200.—8108 10442 10699 11713 17565 f 100.— 1827 2169 5509 11058 11991 15554 17723 19627 20119 21825 Prijzen van f 70. 1003 1015 1069 1208 1309 1357 1431 1541 1659 1741 1979 2213 2221 2238 2293 2335 2413 2442 2536 2587 2907 2938 2966 3247 3287 3356 34-17 3466 3560 3596 3602 3614 3640 3699 3801 4050 4121 4165 4180 4336 4341 4424 4430 4550 4749 4821 4827 4840 4847 4921 4998 5183 5306 5437 5576 5615 5626 5996 6058 6490 6550 6621 6900 6947 7014 7037 7049 7056 7170 7234 7272 7345 7615 7698 7763 7768 7840 8104 8214 8286 8486 8544 8558 8646 8720 8746 8863 8881 8987 8990 9001 9016 9054 9159 9199 9373 9476 9506 9577 9622 9659 10137 19331 10425 10436 10592 10630 10656 10747 10760 11002 11008 11055 11219 11307 11368 114S9 11677 11683 11741 11836 11992 12036 12077 12111 12140 12149 12330 12361 12433 12562 12870 13015 13079 13110 13126 13231 13239 13333 13344 13366 13465 13544 13568 1364S 13895 13976 13977 14057 14116 14250 14301 14487 14740 14937 14979 14994 15055 15086 15197 15253 15260 15335 15330 15424 15494 15569 15603 15696 15902 15996 16045 16154 16221 16234 16269 16370 16417 16429 16459 16467 16477 16670 16762 16767 16851 16905 16924 17086 17186 17210 17308 17S20 17509 17513 17515 17640 17770 17832 17961 17966 18130 18295 18350 18363 18557 18558 18809 18869 18871 18879 19065 19284 19457 19458 19510 19546 19572 19597 19628 19729 19754 19813 19899 19946 20024 20104 20195 20267 20286 20341 20360 20377 20452 20680 20710 20742 20848 20917 21055 21214 21221 21417 21426 21455 21494 21610 21728 21787 21981 Nieten 1108 1150 1224 1240 1262 1284 1293 1310 1334 1349 1388 1394 1439 1440 1467 1564 1615 1637 1677 1711 1725 1760 1766 1768 1770 1811 1847 1872 1892 1922 1946 1954 2004 2037 2057 2070 2080 2122 2124 2217 2226 2281 2321 2338 2362 2367 2368 2578 2588 2605 2613 2738 2745 2760 2803 2389 2904 2916 2946 2973 2982 3000 3008 3025 -3033 3042 3121 3225 3280 3297 3309 3314 3317 3388 3403 3491 3523 3525 3551 3565 3571 3590 3600 3664 3683 3733 3760 3774 3826 3839 3843 3863 3926 3944 3994 4004 4024 4042 4043 4083 4098 4166 4169 4258 4343 4351 4419 4442 4461 4466 4475 4491 4548 4585 4597 4598 4601 4646 4660 4740 4766 4808 4884 4895 4907 4913 4915 4940 4963 4982 4991 5043 5147 5152 5162 5191 5193 5222 5265 5289 5335 5357 5362 5375 5382 5404 5435 5464 5498 5515 5536 5573 5579 5723 5733 5787 5857 5891 5903 5904 5942 5965 6015 6067 6079 6150 6154 6187 6248 6257 6323 6353 6397 6442 6451 6516 6572 6622 6686 6703 6706 6768 6778 6787 6835 6845 6893 6924 6952 6974 6996 7036 7071 7084 7187 7202 7205 7239 7246 7252 7267 7278 7320 7354 7358 7359 7387 7391 7478 7484 7485 7570 7577 7597 7623 7649 7751 7784 7799 7814 8056 8072 8130 8216 8248 8283 8322 8370 8397 8420 8423 8425 8458 8468 8491 8510 8523 8548 8564 8594 8611 8620 8636 8641 8700 8706 8711 8736 8786 8790 8818 8828 8861 8941 8944 8951 8993 9074 9096 9139 9156 9162 9183 9191 9195 9203 9219 9224 9271 9321 £323 S367 9395 9401 9523 9560 9600 9608 9693 9701 9732 9737 9769 9792 9096 9986 9988 10032 10038 10071 10102 10134 10199 10200 10237 10269 10273 10274 10293 10298 10301 10305 10306 10345 10367 10382 10392 10434 10453 10458 10488 10504 10527 10536 10563 10626 10628 10666 10703 10708 10738 10746 10766 10806 10817 10865 10900 10970 10980 11024 11052 11089 11094 11096 11113 11148 11160 11234 11250 11272 11292 11310 11328 11333 11340 11365 11367 11417 11425 11445 11473 11542 11600 11601 11605 11674 11799 11804 11825 11852 11865 11880 11918 11919 11952 12033 12051 12112 12230 12247 12286 12401 12406 12419 12428 12628 12657 12658 12692 12696 12698 12700 12716 12717 12720 12726 12727 12745 12798 12829 12885- 12915 12942 12968 12969 13005 13012 13062 13171 13224 13259 13369 13403 13430 13513 13560 13601 13641 13796 13805 13826 13837 13846 13847 13859 13882 13889 13894 13934 13936 13941 13950 13959 14056 14166 14185 14196 14239 14241 14254 14258 14270 14290 14363 14383 14415 14416 14448 14507 14512 14523 14587 14588 14592 14604 14651 14660 14723 14733 14737 14741 14745 14773 14785 14899 14901 14916 14933 14954 14962 14983 15002 15007 15042 15081 15101 15134 15137 15150 15152 15223 15231 15277 15283 15293 15329 15344 15369 15389 15402 15439 15445 15466 15475 15498 15510 15555 15577 15615 15682 15691 15842 15852 15862 15884 15894 15897 16027 16107 16112 16137 16210 16215 16324 16339 16421 16478 16533 16569 16631 16682 16716 16737 16761 16764 16807 16827 16979 16991 17084 17108 17111 17160 17162 17164 17194 17206 17276 17292 17304 17314 17354 17397 17402 17409 17425 17427 17442 17483 17494 17526 17555 17572 17579 17587 17614 17666 17704 17757 17780 17792 17804 17813 17816 17866 17890 17895 17928 17957 18027 18059 18064 18128 18146 18189 18242 18260 18302 18308 18319 18329 18358 18387 18405 18414 18542 18574 18595 18604 18620 18623 18657 18706 18709 18745 18746 18775 18811 18828 18832 18844 18876 18878 18883 18917 18959 18975 18992 18993 19010 19057 19072 19091 19096 19129 19144 19206 19267 19318 19326 19342 19373 19381 19386 19446 19506 19511 19519 19548 19601 19665 19701 19731 19745 19751 19764 19766 19774 19821 19847 19891 19905 19917 19924 19931 20052 20093 20161 20180 20182 20188 20223 20258 20278 20311 20337 20396 20397 20435 20478 20573 20577 20644 20758 20795 20832 20839 20868 20893 20907 20615 20959 21015 21019 21082 21085 21088 21103 21113 21153 21211 21213 21225 21292 21295 21377 21443 21456 21464 21531 21552 21556 21565 21589 21615 21674 21695 21719 21733 21783 21830 21843 21848 21895 21933 21935 21949 21987 21990 21997 Verbeteringen 5de klasse, llde lijst: 6751 m. z. 6741; 21047 m. z. 21057; 5321 moet zUn f 70.—..

Schager Courant | 1941 | | pagina 5