De BraodvaoFzienitig in België gewaarborgd De bomaanval op Rotterdam V»' -4TJ /jfirww* 4 6efpar,*9 i Europa in zijn geheel geblokkeerd Duitsche vredeseconomie als voorbeeld Auto-ongeval op bewaakten overweg Een appelboomgaard vernield Duitschland helpt, als dc Belgi sche boer óók helpt. Naar aanleiding van de bespre kingen der Belgische economische afvaardiging te Berlijn op 15 Janu ari heeft de heer Backe, staatssecre taris bij het riiksministerie voor voedselvoorziening, de hulp van het Duitsche rijk toegezegd inzake de broodvoorziening in België. Deze be lofte ging gepaard met de voorwaar de dat de Belgische boer, door de grootst mogelijke levering van graan zijn streven naar medewerking zou laten blijken en dat alle maatre gelen ter bestrijding van den smok kelhandel zouden getroffen worden. Intusschen heeft het ministerial-direktor Moritz van het riiksministerie voor voedsel voorziening de gelegenheid te baat genomen om zich- in verstandhouding met den mili tairen bevelhebber ter plaatse te overtuigen van de resultaten der inlevering van brood graan in België Tevens heeft hij gedurende zijn besprekingen met den secretaris-ge neraal bij het ministerie van land bouw. den heer de Winter, vooreerst een Duitsche levering van 80.000 ton broodgraan toegezegd, aldus tastba ren vorm gevend aan dc te Berlijn in uitzicht gestelde hulpactie. Deze levering, waarvoor reeds aanstaande weck te Berlijn definitieve schikkin gen zullen worden getroffen, beteg- kent een buitengewone ontlasting voor de bevoorrading van brood graan in België. Zooals het rijk aan deze levering de con ditie heeft verbonden van een overeenkom- De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS stige inlevering van het in België nog aan wezige broodgraan, zoo zullen ook in de toekomst de eigen Belgische prestatie de voorwaarde vormen voor verdere leveringen van broodgraan uit Duitschland. Meer nog dan voorheen, rust aldus de verantwoordelijkheid voor de voeding der Belgische bevolking op den Belgischen boer en de Belgische overheden. De bereidwillig heid van den boer bij de inlevering en zijn wil om ook het laatste be schikbare broodgraan ter beschik king te stellen van het land, even als in het algemeen de strijd tegen den misdadigen sluikhandel, zullen den omvang der leveringen bepalen, welke Duitschland ook in de toe komst aan de Belgische bevolking wil doen. Daarom dient de boer met een uiterste krachtsinspanning zijn laatste reserves aan broodgraan in te leveren teneinde den Bel gischen stedeling en arbeider liet dagelijk- sche .brood te bezorgen. In een radiorede heeft do vroegere Ame- rikaansche president. Hoover medegedeeld, dat aan de regeeringen van Duitschland en Engeland een plan is toegestuurd, op grond waarvan de kleine bezette gebieden gehol pen zouden kunnen worden om hun gebrek aan levensmiddelen te overwinnen. Hierbij zou België als proefgeval beschouwd kunnen worden, om vast te stellen of en onder welke voorwaarden zulke leveringen mogelijk zou den zijn. De Britsche ambassadeur te Washington, Lord Halifax, heeft onmiddellijk tegen dit plan protest aangeteekend. Hij verklaarde, dat Engeland niet zal toelaten, dat levens middelen geheel onverschillig onder wel ke voorwaarden door landen buiten Euro pa aan de bezette gebieden ter beschikking zouden worden gesteld. Met deze verklaring zoo wordt naar aanleiding hiervan in Duit sche politieke kringen opgemerkt, heeft Ha lifax officieel toegegeven, dat de Engelsche blokkade tegen Europa in zijn geheel is ge richt. - Japan moet reorganiseer en. In het Japansche lagerhuis is de samen stelling en de taak van de technische com missies ter sprake gekomen, die bestaan krachtens art. 4 van het driemogendheden- pact. De minister van buitenlandsche za ken, Matsoeoka, verklaarde, dat hij de groot sle beteekenis aan de gemengde economische commissies hecht. Zij moeten vooral ook behalve de oorlogseconomie, de grondslagen der economie in vredestijd bedtudeeren, daar alleen een gezonde en goed georganiseerde vredeseconomie op den duur een fundament voor de landsverdediging kan zijn. Ook van 't standpunt gezien der versterking van de Japansche economie en van het opbou wende werk binnen Groot-Azië is de ge mengde economische commissie van de gi'ootste beteekenis. Japan moet naar dc prestaties van de Duitsche vredeseconomie streven en we] zo osnel mogelijk en met steun van Duitsche technici. Óm dit doel te bereiken, moeten uit het bedrijfsleven van Japan en Mandsjoekwo vooraanstaande per sonen gekozen worden, die goede betrekkin gen met Duitschland en Italic onderhouden. De regeering, zoo vervolgde Matsoeoka, heeft een milliard yen voor de gemejigde commissies van het driemogendhedenpact in het nieuwe begrootingsjaar uitgetrokken. Met is mogelijk dal de uitgaven van de Ja pansche delegaties in Berlijn en Rome het drie- tot viervoudige van het uitgetrokken bedrag zullen bereiken. De fiscus mag niet klagen DIRECTE BELASTING OVER JA- NUARI 8% MILLIOEN HOOGER DAN VORIGE JAAR. Aan het overzicht van den stand der Rijksmiddelen op 31 Januari van dit jaar wordt het volgende ontleend: Wat de directe belastingen betreft, heeft ook voor de eerste maand van het nieuwe jaar de stijgende tendenz van de laatste maanden in vergelijking met het vorige jaar zich ten aanzien van het totaal-bedrag voortgezet. Bedroegen de ontvangsten op ultimo Januari 1940 totaal f 47.918.464.37, thans is de opbrengst f 56.3(36.1*29.98, of bij na S% millioen meer. Deze hoogere op- bren'gst is geheel te danken aan de opcen ten op de gemeentefondsbclasting, welke met een bedrag van f 10.555.943.77 ruim 4.93 millioen is geslegen en aan de nieuwe winstbelasting, welke in den aanvang van het vorige jaar nog niet was ingevoerd. Deze belasting bracht in Januari f 5.0ST.926.21 op. De vier andere tot deze groep behoorende belastingen toonden daarentegen ecnigen achteruitgang, de grondbelasting bracht 't slechts tot f 29.304.85 en bleef daarmede f 243.472.50 bij het vorige jaar ten achter. De vermogensbelasting staat geboekt voor een bedrag van f 6.127.522.05 of ruim 300.000 gulden minder, terwijl de verdedi- gingsbelasting met een opbrengst van f 2.9S3.114.S3 ruim 415.000 gulden lager is. Tenslotte heeft de inkomstenbelasting f 31.582.318.27 opgebracht, hetgeen ruim 5S8.000 gulden minder beteekent. Bij laatst genoemde belasting moet echter rekening worden gehouden met het feit. dal. onge twijfeld reeds tal van belastingbetalers re kening houden met de in verband met de ingevoerde loonbelasting verleende ont heffing van een gedeelte van den aanslag. De overige middelen heoben 2.7 millioen gulden meer opgebracht. Bestuurder er nog goed afgeko men. Gistermiddag omstreeks half vier is op den bewaakten spoorwegovergang bij het provinciale electrische bedrijf te Groningen een auto-ongeluk gebeurd, dat wel buiten gewoon gelukkig is afgeloopen. Een auto van het provinciaal elcctrisch bedrijf bevond zich op dien tijd voor den gesloten overweg. Het is dc gewoonte, dat wachtende automobilisten signalen geven, waarna de overweg wordt geopend. Het rangeerverkeer daar ter plaase was zeer druk. De boomen gingen inderdaad omhoog, doch toen de auto ongeveer in het midden van de spoorbaan was gekomen, werd hij gegrepen door een goederentrein, welke niet vrij groote snelheid rangeerde. De_ wagen werd in de flank aangereden en 25 met#r meegesleurd. Eerst toen de trein tot stil stand was gebracht, bleek, dat de auto vlak voor de locomotief vastzat en totaal ver nield was. Met snijbranders heeft men een haufuur gewerkt om den bestuurder, den 39- jarigen M. J. de V. uit Groningen,, te be vrijden. Hij liep slechts een gecompliceer de beenbreuk op en werd naar het Acade misch ziekenhuis overgebracht. Een onderzoek naar de schuldvraag is ingesteld. Het verkeer over don overweg was gedurende een uur gestagneerd. Uit armoede uniform weer aangetrokken Pseudo-opbouwdlenstman terecht. staat Voor den Utrechtschcn politierechter mr. Röling stond gistermiddag terecht de 25- jarige varensgezel E. F. te Utrecht ter zake van het ongevoegd dragen van een onder- scheidingsteeken. Verdachtewas voor den oorlog in dienst van liet Nederlandsche leger geweest, had meegestreden in de oorlogsdagen en had na de capitulatie van ons leger den dienst ver laten. Hij kon wel bij den opbouwdienst komen, maar verdachte had er de voorkeur aan gegeven in het burgerleven een betrek king te zoeken. Na maanden van vergeefsch solliciteeren was het hem niet gelukt een baan tc krijgen en zoo langzamerhand raakte hij door zijn burgerklecren. Geld ,om nieuwe te koopen had hij uiteraard ook niet en zoo kwam hij er toe om zn oude legeruniform maar weer voor den dag te halen en te doen alsof hij bij den opbouw dienst was. Daartoe had hij op listige wijze ook een blauw koord (het onderscheidings- teeken van den opbouwdienst) aan zijn jas genaaid en betrekkelijk langen tijd kon. hij de goegemeente wijs' maken, dat hij bij den opbouwdienst was, ten langen leste kwam de zaak uit en daarom had hij zich thans ter zake van het onbevoegd dragen van een onderscheidingsteeken voor den rechter te verantwoorden. In verband met het feit, dat verdachte nog een blanco strafregister had, wilde de officier van justitie geen gevangenisstraf eischen. Aan den anderen kant kon ver dachte ook geen liooge geldboete betalen. Dc eischt luidde tien gulden of vijf dagen. De politierechter vonniste conform den eisch. De rechter schilt een zuur appel tje met den verdachte, ZWARE EISCH! Gistermiddag stond voor den Utreclitschen politierechter terecht de 43-jarige landman A. van O. uit. Houten, ter zake van vernie ling van appelboomen ten nadeele van J. II. P. Wat er in den nacht van 30 November op 1 December in den boomgaard van J. II. P. is gebeurd, is heel erg. Iemand had vrij wel alle boomen zoodanig met een hakmes bewerkt, dat zij volkomen waren vernield. De boer, in wiens boomgaard deze wandaad geschiedde, had hierdoor een nadeel van ruim drieduizend gulden en hij meende goe den grond te hebben om A. van O., met wien hij oneenigheden had en die vroeger dien boomgaard van hem had gepacht, er van tc verdenken. Het was reeds verschillende ma len voorgekomen, dat verdachte boer P, met dergelijke en ook wel andere daden dreigde en tqen P. op den ochtend van den eersten December dan ook zijn boomgaard zoo vol komen vernield zag, stond het voor hem vast, dat A. van O. dat had gedaan. A. van O. echter ontkende op de meest stellige wijze iets met deze zaak te maken te hebben en wond zich zoo op. dat men hem voor den schuldige aanzag, dat de politie rechter hem eerst tot kalmte moest aanmanen. Wie deze vuile streek heeft gedaan, moesten zij twintig jaar in de kast stoppen, zoo riep ver dachte uit, maar ik heb het niet ge daan en al komen ze met honderd getuigen, niemand kan bewijzen, dat ik de dader ben. Ik heb zelf honderd boomen en wie mij zou durven lap pen wat bij boer P. is gebeurd, zou ik behoorlijk afstraffen. Als eerste getuige wordt dan boer P.. ge hoord, die op zeer sobere wijze verteld van de vernieling van zijn boomgaard. De schil len van vrijwel alle boomen waren er af ge haald en cloor deze daad waren de boomen ten doode opgeschreven. Temeer omdat ver dachte hem ecnige malen had bedreigd, zij het dan niet direct, in verband met zijn boomgaard, was het voor getuige duidelijk, dat verdachte inderdaad de schuldige was. Speurhond in actie. Als tweede getuige werd gehoord de briga dier van. de rijksvcldwacht tc Houten, die met zijn speurhond nog dicnzclfden nacht er op uittrok om naar den dader te zoeken. Na dat de hond bij de vernielde boomen was geweest, liep bij vervolgens met een paar om wegen regelrecht naar het hujs van verdach te. De deur van diens huis was dicht, maar toen verdachte opendeed en zich in zijn klee- ren had gestoken, vloog de hond direct op hem af. Later in dien nacht, toen de briga dier, verdachte en nog vier anderen in den boomgaard aankwamen, liep dc hond weder om op verdachte af en sprong bij herhaling tegen hem op. Het. stond voor dezen getuige vast, dat verdachte inderdaad de schuldige was. Tenslotte werd nog gehoord een technisch ambtenaar van de gemeente-politie van Utrecht, die had getracht door vingerafdruk ken van een hakmes, dat. bij verdachte thuis was gevonden, tc bewijzen, dat met dat hak mes de boomen waren vernield, maar getuige kon het bewijs niet leveren. De officier van justitie meende in zijn requisitoir, dat het ten laste gelegde inder daad bewezen was cn eischtc zes 'maanden gevangenisstraf. Op een vraag van den politierechter, wat verdachte hierop te antwoorden had, zei hij, dat zes maanden veel te weinig waren voor een dergelijke misdaad, maar dat, als hij werd aangewezen als dc schuldige, hij on middellijk hooger beroep zou aan- teekencn. De politierechter( mr. Röling, was van oor dcel, dat het bewijs nog niet wettig en over tuigend was geleverd. Een nader onderzoek achtte hij noodzakelijk, weshalve de politie rechter de zaak naar den rechter-commissa- ris terug wees en de verdere behandeling voorloopig uitstelde. V.K. L.K. Nederland 1941 4 97%- 97% 97% -97 5/16 Nederland 1940 I 4 083/* 98 7/16 Nederland 1940 11 4 95 91 15/16 Idem met bel. fac. 983/s 98 7/16 Nederland 1938 3.3% 85% 85 9/16 85%-85% Oost Indië 1937 3 85% 85% Oost Indië 1937 A 3 81% 83% DUITSCHLAND D. Gr b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. Het A.N.P. meldt uit. Rotterdam: Rood-wit geblokte hekken versperren in de Rotterdamsche binnenstad een gedeelte van de Schiekade, de Provenierssingol en den Molenwaterweg. Nog steeds beweegt zich een groote menigte erlangs, om een glimp op te vangen van de vreeselijke re sultaten, die Zaterdagavond Engelsche vlie gers weer hebben teweeggebracht. Het is een troosteloozc aanblik en er heerscht ver ontwaardiging in Rotterdam, maar ook be grijpelijke vrees. Veertien slachtoffers, waar onder elf jeugdige menschen, zijn ten offer gevallen aan Britsche onverantwoordelijk heid en bovendien liggen nog vier zwaarge wonden in de ziekenhuizen. Verschillende woonhuizen zijn voor een groot deel ver nield, terwijl het, Sint Franciscusgasthuis aan de Schiekade door bomtreffers ernstig eschadigd werd. En alsof dit. nog niet vol doende was vijf zusters, die zich op de bovenste verdieping bevonden,, vonden daar bij den dood brak een uur later, circa 12 uur 's nachts, een groote brand uit in liet ziekenhuis, waarin 450 patiënten werden verpleegd. De omvang deed groote vrees koesteren, dat het geheele ziekenhuiscomplex een prooi der vlammen zou worden en men achtte het dan ook wenschelijk de brandweren van Overschie, Hilügersberg, Scliiebroek, Schie dam en Delft om assistentie te verzoeken. Dc Rotterdamsche beroepsbrandweer, de vrij willige brandweer en de Fcuorscluitpolizoi in Rotterdam hadden een ujur tevoren reeds met vereende krachten den brand, uitgebro ken in de panden 14. 16 en 18 aan de Pro venierssingel, aangepakt, maar om twaalf uur, toen alarm werd gemaakt voor het St. Franciscusziekenhuis, had men op den te genoverliggende Singel de handen nog vol werk. Het was een chaotische toestand. Hulp ploegen van den G.T.D., voorzien van bcr- giugsmaterjaal, doktoren, verpleegsters, de G.G.D. en een groot, aantal auto's, o.a. die van de posterijen, van de R.E.T. en van en kele groote firma's spoedden zich naar het terrein van het onheil, om assistentie te vcrleenen bij de ontruiming van het zoo zwaar getroffen ziekenhuis, waartoe de ge neesheer-directeur zonder dralen bevel gaf. Deze ontruiming is onder de bovon ge schetste omstandigheden een prachtig staal tje van beleid en doorzicht geweest. Aan de ze ontruiming, die in snel tempo werd uitge voerd, hebben colonnes van het Duitsche mi litaire Roode Kruis medegewerkt. Zo ogoed en zoo kwaad als men kon ar beiden, werd hulp geboden, waar deze 1100- dig was. Behalve de ernstig gewonden, voor het leven van eenigen waarvan men vreest, zijn bij dezen aanval gedood de 49-jarige vrouw J. M. G. Kuyk-Verhoogh, wonen de-in de Schepenstraat, die zich in pand 12 aan den Molenwaterweg bevond: de 64-jarige man W. J. C. v. d. Broeck, in pand 16; de 31-jarige mevrouw A. C. Boonsditters, in pand 20h en voorts aan den Provenierssin gel de 29-jarige mevrouw L. van Zandber gen—v. d. Tooien in pand 21, de 49-jarige mevr. C. J. Gardeniervan Nijnatten cn haar zoon. de 21-jarige C. Gardenier, beiden in pand 1Gb en voorts in pand 18 aan den Provenierssingel twee jeugdige dochtertjes van de familie Koenen, de 5-jarige W. A. K. Koenen en een kindje van 8 maanden, K. M. Koenen. Ook' de 19-jarige dienstbode van het gezin, mej. W. H. v. d. Starre verloor bij de zen bominslag het leven. Aan don Molenwaterweg waren in den wijden omtrek van het getroffen pand rui ten en sponningen vernield. O.a.' heeft een -school groote schade opgeloopen. Brisant- en brandbommen hebben aan den Proveniers- singel de panden 16, 18, 20 en 22 grooten- deels vernield. Toen hier brand ontstond, was het vernielingswerk binnèn een uur geheel voltooid. Een bom viel nabij pand 83 aan de Schie kade, die vreeselijke gevolgen had. Alle ach tergevels van de panden 83, 85 en 87 werden totaal uiteengerukt en vernield, terwijl aan pand 3 aan den Provenierssingel eveneens groote schade werd aangericht. Het Sint Fraciscusgasthuis is eveneens zwaar getroffen. Op de bovenste verdieping van den zuidelijken vleugel sloeg een bri santbom in de zusterverblijven, waar vijf leerling-verpleegsters onmiddellijk werden gedood. Het waren de 17-jarige J. E. T. I. M. Sweegers, de 20-jarige J. C. H. Ooms, dc 20-jarige A. M. van Son ^1 haar 22-jarige zuster C. C. M. van Son cn de 21-jarige E. C. M. Vèrbeke. Voorts sloegen bommen in in het rij dek van de Schiekade en vlak achter het zie kenhuis in den tuin, waardoor aan de bui tenzijde eveneens groote schade werd aan gericht De in het begin ontstane brand in eenige materialen op de plaats van den inslag in het ziekenhuis werd door het snel optreden van de Rotterdamsche brandweer onmiddel lijk gebluscht. Tusschen het dakbeschot en de kamerbeschieting moeten echter nog von ken, onzichtbaar voor het oog, hebben voort- gesmeuld, want ongeveer 'n uur later werd de brandweer wederom gealarmeerd. Fel sloegen de vlammen weer uit het groote ziekenhuis en onmiddellijk kwamen de Duit sclie, de Rotterdamsche vrijwillige en de beroepsbrandweer gezamenlijk in" actie, om het vuur te bestrijden. In totaal heeft men met circa 13 stralfn het snel voorlvreten- dc vuur ingesloten, maar men kon niet ver hinderen, dal; het grootste gedeelte van de bovenverdieping uitbrandde. Bij de linker toren echter heeft men de vlammen weten te bedwingen en ofschoon de nablussching nog vrijwel den gcheelen Zondag in beslag heeft genomen, was bet vuur in den na nacht onder den knie. Een ernstig feit was nog, dat in het ziekenhuis door den brisant bom de waterleiding onklaar was geraakt, zoodat men van binnenuit in de eerste oogenblikken geen water kon geven. In to taal hebben 2 ladderauto's, vier Rotterdam sche autospuiten, 1 Hillegersbergsche auto spuit en een autospuit van de Feuerschutz- polizei aan het blusschingswerk deelgeno men, behalve de vele slangenwagens van de vrijwillige brandweer, een aantal baby spuiten en de blokbrandweer in de omge ving. De Rotterdamsche beroepsbrandweer heeft onmiddellijk na aankomst uit een der bran dende panden aan den Provenierssingel nog door kordaat optreden een bewusteloo- ze gered. Zoo is door wel onverklaarbaar, maar in ieder geval grenzeloos onverantwoordelijk optreden van de Britsche luchtmacht in Rotterdam weer rouw over vele gezinnen gebracht en niet alleen over de betrokken gezinnen, maar ook over tallooze burgers, die dezen aanval hebben bijgewoond en be gaan zijn met het smartelijk lot van stad- genooten. Twee jeugdige kinderen zijn ver brand en verschillende andere jonge levens, o.a. van vijf verpleegsters, zijn afgesneden. Bommen zijn weer van groote hoogte ge worpen in een dichtbevolkt stadscentrum, waar bovendien een der grootste zieken huizen staat, dat duidelijk gekenmerkt is doör groot wit-rood geschilderde kruisen op het dak. Dat desondanks op deze plaats bommen zijn geworpen door haar leden, beteekent weer een zwarte bladzijde temeer in de geschiedenis van de Britsche Royal Aair Force. Amsferdamsche effectenbeurs OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. A'dam *37 I 3% 84 83% s Grav '37 I 3% N Holl. ^8 3 81 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84% S4 R'dam '37 I Hl 381% Z.-Holland 1937 3 83 84% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veen dam 3% 88% 89% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 157 Ned. Ind. Handelsb. A 115 112% Ned Handel Mij. c. v. A 113 110% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A KU. 99%-97% 96-97% Galvé Delft c.v. A. 64% Gentr. Suiker Mij. 188% 188 Fokker g. A. 179 Lever Bros en Unilever cv.A112-110% 10S3/t-109% Ned. Ford 317 305 Philips G B v.A. 199% 193%-196 Philips pref. A 137 136% Bnitenland. Anaconda copper c.v. A. 27%-27% '261/16-265/16 Belh. Steel c.v. A 79%-7S% 77-76 Gen. Motors c.v. A. 48 46% Kennecot Copper c.v. A. 34-33% 32 1/16-32% North. Am. Avlation c.v.A 15% 15 Rep Steel c.v. A. 24-233^ 2211/16-23 U. S. Steel c.v. A. 62%-63% 593,4-60% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 214 20S% Kon. Petr. 234%-2321/o 226-228 Bnitenland. Shell Union c.v. A. 119/16-117/16 11 3/1G-11 5/16 Tide Water c.v. A. 10-9% 9 9/16-911/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110-109% 106%-107% Java China-Japanlijn A. 139-141 135% Kon. Ned. Stoomh. Mij. 146%-14434 nat. bez. v. A 142-140%' Kon. Paketvaart A. 221-223 Ned. Rcheepv. Unie A. 103-161 157-155%' Roft. Llovd A. 132% 130-130% Stoomv. Mij. Nederland A 132% 130-130% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 402-396% 389-391 Javasche Cultuur 240 228 N.I.S U. 235 228 Ver. Vorstenl. Cult. 116-113% 105%-1073^ TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 181-178 233% 224%-228 194 190 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd, Rubber 2493,4-247% 238-240% Ban dar Rubber Mij. A. 196 193 Deli Batavia Mij. A. 190 191 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 18 Februari 1941. Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 86.40; Zweedsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. WINTERHULP#NEDERLAND Sfort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Va 5553. Als bank der Winterhulp Neder» derland Is aangewezen de Kasver- eenlglng N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk In veler levenII

Schager Courant | 1941 | | pagina 2