N1PPER EN PELLE TfahGriep •'AKKEffflR Het granaatappelsap Daifsch weermachtbericht Italiaaosch weermaebtheriebt Tsjoengkiog en de communisten Het spoorwegongeluk in Spanje Radioprogramma GESLAAGDE AANVALLEN OP BRITSCHE VLIEGVELDEN. Het opperbevel der Duitsche -weermacht deelt méde: „Een duikboot heeft 11.000 ton vijandelij ke koopvaardijscheepsruimte tot zinken ge bracht. Een tweede duikboot, die tot dus verre, zooals reeds gemeld, 20.000 ton tot zinken had gebracht, kon haar resultaat verhoogen tot 24.000 ton vernietigde vijan delijke koopvaardijscheepsruimte. Verlcen- kenningsvliegers hebben ten Noorden van Great Yarmouth een groot koopvaardijschip door bommen zwaar beschadigd en ten Westen van Ierland een klein stoomschip tot zinken gebracht. Geslaagde aanvallen hebben gevechts vliegtuigen gisteren gedaan op vliegvelden, troepenkampen, havenwerken en. een wa penfabriek in het Zuidoosten van Engeland. Op den grond staande vliegtuigen en een vliegersnest werden door bomtreffers en boord wapens vernield. Het ketelhuis en de werkplaatsen van eert montagefabriek weri den door bommen van zwaar kaliber ge troffen. Ten Noordoosten van Peterhead is een vijandelijk vracht- en passagiersschip van 6000 ton in enkele seconden gezonken, nadat het door hommen rechtstreeks was getroffen. Door dit resultaat, heeft een groep gevechtsvliegers in.den strijd tegen Enge land en Noorwegen in totaal 150.000 ton vijandelijke scheepsruimte vernietigd. Ook op 1G Februari heeftverdragend ge schut van het leger voor den oorlog be langrijke doelen in het Zuidoosten van En geland beschoten. In Cyrenaica heeft de Duitsche lucht macht talrijke vijandelijke vrachtauto's en pantserwagens vernietigd en benzine-op- slaa-plaatsen en tenten in brand geschoten. Bij een aanval van jagers op het eiland Malta heeft de vijand bij luchtgevechten drie vliegtuigen van het type Hurricane verloren. In dpn afeeloopen nacht hebben Duitsche gevechtsvliegers troepenconcentra ties om Benghazi met succes aangevallen. Twee. vijandelijke vliegtuigen, die het be zette gebied trachtten binnen ie vliegen, zijn reeds aan de Kanaallcust in een lucht gevecht neergeschoten. Aanvallen op Dnitsch gebied zijn in den afgeloopen nacht niet gedaan. Een patrouillevaartuig heeft aan de kust van Vlaanderen een vijandelijk vliegtuig neergeschoten. Luchtafweergeschut heeft, in den loop van den 15on Februari in het kustgebied nog twee Britsche vliegtui gen neergehaald, zoodat de vijand op 15 en 16 Februari in totaal 18 vliegtuigen heeft verloren. Vijf eigen vliegtuigen wor den vermist. HEFTIGE VIJANDELIJKE AANVALLEN GEBROKEN. Het 255ste communiqué van het Italiaaai- fiche hoofdkwartier luidt: „Aan liet Grieksche front duurden de ge vechten gisteren voort, in het bijzonder in den sector van het 11de leger. Onze lucht- machtafdieelingen hebben bases, verbin dingswegen en verdedigingswerken van den vijand krachtig gebombardeerd en con centraties van troepen en voertuigen in scheervlucht bestookt met lichte bommen en machinegeweervuur. Een vijandelijk vliegtuig is neergeschoten. In den nacht van 15 op 16 Februari heb ben onzo bommenwerpers met duidelijk succes treffers geplaatst op het vliegveld Mikabba op Malta. Jachtvliegtuigen van liet Duitsche vliegercorps hebben boven het eiland drie Hurricanes neergeschoten. Te Dsjaraboeb heeft de vijand op 12 en 14 Februari met buitengewone heftigheid zijn aanvallen hervat, waarbij hij op groote schaal' gebruik maakte van gemechaniseer de strijdmiddelen. Zijn aanvallen braken togen den tegenstand van onze dappere troeperu Afdeelingcn van-het Duitsche vlie- FEUILLETON do-oA, Ethel ÏÏl. SdM 30. Maar natuurlijk! zei Blanche enthou siast, meteen een en al bereidwilligheid. Oh Diana, lieve, wat heerlijk voor je dat je nu den man hebt ontmoet, die voor je be- stemd is! Je bent nog zoo jong! En dat je nu de groote liefde al leert kennen! We zul len een heeleboel in orde te maken hebben! Het zal me een gebeurtenis zijn! Nu sprak Diana, maar onderwijl rilde ze. Het huwelijk zal niet hier in Tarford plaats vinden, dat wil Fortescue niet. We hadden gedacht dat Londen het beste was. Ja, in Londen, zei Fortescue. En dan liefst binnen drie weken. Zoo gauw al? riep Blanche uit. Maar kindlief, als we vóór dien tijd je uitzet maar klaar kunnen krijgen! En, tegen den knecht, die binnen was gekomen. Oh Potter, wil je een flesch champagne hier brengen? Toen Peter verdwenen was om de op dracht te gaan uitvoeren, viel er even een stilte, die echter door Blanche verbroken werd met de woorden: Fortescue, zouden jullie het niet aan je vader gaan vertellen? Hij is op het oogenblik in zijn kamer. Alles op zijn tijd, zei Fortescue. Laat Diana eerst maar eens even op adem komen. Waar is je moeder? Zou je haar niet willen vragen zich hier bij ons te voegen? Ik zal het meteen gaan doen! zei Blanche ijverig. Ze zal in de wolken zijn! En Marietje ook! Jim en Clement zijn geloof ik, samen uitgegaan. Hemeltje! Ik ben zoo opgewonden Ze dribbelde naar de deur, doch, voor ze Verdwenen, wierp ze nog een sentimenteelen blik op het jonge paar, waaroo alleen Fortes cue antwoordde met een broederlijken glimlach Nauwelijks echter was ze weg of zijn heele houding veranderde. Hij boog zich over het bewegingloqze meisje heen en beet haar toe Diana! Zoo gaat het niet! Kun je je rol 43. In de vaL 1. „Kunt u mij ook zeggen, wat er op die flesch staat?" „Laat maar eens zien, mijn jongen." 2. „We hebben zijn vingeraf drukken nodig, ziet U, om het overtuigend bewijs van zijn schuld te kunnen aan-, tonen. Nu moet jij hem aan 't lijntje houden, zolang de apotheker en Jt in 't labo ratorium zijn." 3. Pst! Help me alsjeblieft vlug de vinger.-farukken op deze beide voorwerpen te onderzoeken. Ik ben er van overtuigd, dat we een misdadiger van de hechtpleisterbende voor ons hebben." 44. Pelle houdt den Inbreker met zjjn kunststukjes aan het lijntje. 1. „Ja, daaraan is geen twijfel dat de vingerafdrukken van een en dezelfde persoon zijn. 2. „Hier moet vlug gehandeld worden, geef mij maar eens een rol hechtpleister." 3. „Bravo, Bravo! Je bent werkelijk een kunstenaar!" gercorps hebben vijandelijke luchtbases, ver bindingsweeen en Engelsche afdeelingen van gemechaniseerde strijdmiddelen hevig gebombardeerd. Een der Duitsche bommen werpers is niet teruggekeerd. In de Aegeïsche Zee is een vijandelijke luchtbases op het- eiland Kreta bestookt met bommen van zwaar en liqjit kaliber. In den sector Keren in Oost-Afrika be drijvigheid der artillerie aan weerskan ten. In den sector Kenya is op een sterke colonne vrachtwagens, die getracht. had onze stellingen te naderen, onmiddellijk een tegenaanval ondernomen. De vijand moest, zich met aanzienlijke verliezen aan menschen en materiaal terugtrekken. Onze luchtmachtafdeelingen blijven de operaties op den beganen grond voortdu rend steunen. Bij den aanval, dien de vij and in den nacht van 15 op 16 Februari op Brindisi heeft ondernomen, is. behalve de twee vliegtuigen, waarvan in het 254ste weermachtsbericht melding .is gemaakt, nog een derde vijandelijk vliegtuig neergescho ten," Drastische maatregelen van Tsjang Kal Sjek. De Nitsji-Nitsji meldt uit Sjanghai, dat generaal Tsjen-Tsjeng, leider van de Rus- sischgezinde kringen te Tsjoengking en van de oorlogspartij aldaar, na zijn militair échec in Itsjang en de coup d'état van Tsjang-Kai-Sjek tegen het communistische leger is vërvangen door generaal Ho-Joiig- Tsjin. Het blad schrijft 'voorts, dat Tsjang-Kai- Sjek op Amerikanasche instignatie tegen het communistische' leger is opgetreden. Hij heeft tegen dat leger drastische maatrege len genomen, nadat hij zich van Ameri- kaansche steun verzekerd had. Neem dadelijk 'n "AKKERTJE" (lol 4 per dag) en kruip onder de wol. Ze bekorten de ziekte, verdrijven koorls en pijnenl Redding bij kaarslicht. Bij het treinongeluk op de brug van Uro- la, waarbij drie wagons in de rivier vielen, zijn tot dusver behalve de 25 dooden, ruim 120 gewonden, mecrendeels ernstig gewon den, gevonden en naar het militaire zieken huis van Zubaya vervoerd. Daar de elcctri- sche stroom verbroken werd, moest het eerste reddingswerk bij kaarslicht verricht worden. Er stond ook geen water ter be schikking, omdat de waterleiding gespron gen was. De drie in het water liggende wa gons zijn de postwagen, een wagon eerste en een wagon derde klasse. Men vreest on der de in het water liggende wagons nog een aantal lijken te zullen vinden. Thans zijn eenige duikers bezig de wagons met dy namiet los te maken. De overige acht wa gons van de trein vielen wel niet in de ri vier, maar leden toch ook groote schade, omdat zij van een helling vielen, waarbij een aantal passagiers gewond werd. Japanners vertrekken uit Indië Verschillende schepen volgeboekt. De in Nederlandsch-Indië wonende Ja panners maken met het oog op «le ontwik keling van den algemeenen politieken toe stand toebereidselen zoo meldt het blad Tokio Asahi Sjimboen uit Batavia om hun gezinsleden huiswaarts te sturen. Op alle Japansche schepen, welke in het gebied van de Zuidzee varen, zijn tot einde April alle. hutten besproken. De in Nederlandsch-* Indië wonende Japanners volgen met de grootste aandacht het verloop van de han delsbesprekingen tusschen de Japansche en Nederlandsch-Indische delegatie, daar de afloop van deze onderhanelingen hun toe komst op verstrekkende wijze zal beïnvloe den. ENGELAND HEEFT IJZER NOODIG. De Britsche berichtendienst maakt be kend. dat de ijzeren hekken voor den hoofd ingang van het parlementsgebouw te Lon den zijn weggenomen en gesmolten. Daar mede zijn vijftien ton ruw ijzer aam de be wapeningsindustrie ten goede gekomen. Schip voor Schofsche kust getroffen Zonk binnen een halve minuut. Op grond van rechtstreeksche berichten van een vliegtuig is bekend geworden, dat voor de Oostkust van Schotland een schip van 6.000 b.r.t. door de bommen van een Duitsch gevechtsvliegtuig is getroffen. Naar de inmiddels teruggekeerde vliegers rappor teerden, werd het vaartuig door een bom midscheeps getroffen en brak uit elkaar. Binnen dertig seconden waren de wrak stukken gezonken: De gevechtsgroep van het aanvallende vliegtuig heeft met dit schip, in het optreden tegen Groot-Brittan- nië, tezamen 150.000 b.r.t. vijandelijke scheeps ruimte tot zinken gebracht. DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den rijksweg te Neer werd Zondag avond een wandelend paartje door een uit de richting Venlo komende luxe-auto aan gereden. Het meisje, mej. L. N. werd vrij wel op slau gedood, terwijl de jongeman met een hersenschudding naar het zieken huis te Roermond werd overgebracht. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1941. Hilversum I, 415 m. Nederlandsch Programma. NCRV. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Orgelconcert (opn.J. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kamermuziek en gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Jac. Stoffer's.sextet en gramofoonmuziek 2.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Christelijk kinderkoor „Lenteleven" en gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaar|: Taalles en lezing over meteorologie. 6.00 Berichten. 6.05 Orgelspel. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Brabantsch praatje- ANP. 7.15 Gramofoonmuziek (7.307.15 Berichten Engelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Utrechtsch Stedelijk orkest.. 9.10 „Goed gekauwd is half verteerd", lezing. 9.30 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum n, 801,5 m. VARA. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. Hierna: Gramo foonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang en piano. 11.00 Declamatie. 11.20 Esmeralda en solisten. 12.00 Berichten. 12.15 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Naai- en knipcursus. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.40 „De lichamelijke opvoeding van de schoolvrije jeugd", lezing. 3.00 Residentie-orkest en solist. 4.00 Gevarieerd programma. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 6.00 VARA-orkest. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.007.15 Economische vragen van den dag ANP en sluiting. niet wat beter spelen? Op die manier ver raad je alles! Ik voel me zoo ellendig, zei ze lusteloos. Zoodra je wat gedronken hebt, zul je je wel beter voelen, zei hg. Je moet je be- heerschen. Die andere zuster van je heeft zulke verduiveld scherpe oogen. Ah, daar komt Potter met de champagne. Hij rechtte zich en liep onmiddellijk naar het tafeltje toe, waarop Potter het blad met de flesch en glazen had neergezet. Hebt U nog iets noodig, Sir? Nee, nee, dank je, zei Fortescue en wuifde den- ouden man met zijn hand weg. Fortescue ontkurkte de flesch en schonk vlug een glas vol schuimend vocht. Hier, drink dit leeg, zei hij, het aan Diana over reikend. Gehoorzaam dronk ze en meteen voelde ze een tinteling door haar aderen gaan, die haar weldadig aandeed. Hij -vulde direct haar glas weer. Oh, niet meer! weerde ze af. Jawel, zei hij. Je moet iets drinken daar knap je van op. Je ziet er nu al wat beter uit. En, zich plotseling over haar heen buigend, drukte hij zijn dunne lippen op de hare. Ze wendde zich met weerzin af, maar nu kniel de hjj naast haar neer, greep haar zoo va9t dat ze niet weg kon en kuste haar opnieuw. Niet doen! mompelde Diana. Oh, niet doen! Je zult nog heel wat moeten leeren, zei hij op zijn sarrenden toon, terwijl zijn oogen zich tot spleten vernauwden. Van nu af aan heb je je naar mij te voegen een eigen wil is iets, dat je er, als mijn vrouw, niet op na kunt houden, begrijp dat goed! En weer kuste hij haar, heftiger, wilder dan eerst. Van mg ben jé, versta je jou wil ik hebben en je zult alles doen wat ik wil! siste hij tusschen zg'n tanden. Het zou er slecht voor je uitzien als ik je niet meer beminde- erg slecht! Maar voorloo- pig is daar nog geen kans op. Ik eisch dat je me zult geven, alles! Neen! zei Diana en vol afschuw keerde ze zich af. Maar oogenblikkeljjk draaide hij haar ge zicht weer naar zich toe. Ja, zei hij nog eens met nadruk, alles zul je me geven en altijd! Ik zal er je toe dwingen; je zult je geheel en al aan mg onderwerpen. Hoe eer der je dat -beseft hoe beter voor je. En weer boog hij zich over haar heen, dwong haar hoofd achterover en keek haar aan met zijn wreede, geheimzinnige oogen. Ze worstelde, trachtend zich los te rukken, waar bij het glas op den grond viel en brak. Maar het lukte haar niet en weer voelde ze zich gevangen in dien vreemden, hypnotischen blik. Zie je wel? zei hij triomfantelijk. Dat is het granaatappelsap, mgn dierbare Perse- phone! En je zult er van drinken zoo vaak ik dat wensch. Durf je nog beweren dat het proeven er van voor jou geen bekoring heeft Ze gaf geen antwoord, voelde zich totaal uit haar evenwicht geslagen. En Fortesque, nog steeds geknield naast haar, streek met katachtige gebaren langs haar haren, haar gezicht, haar hals... Daar klonk een geluid buiten en met een half gesmoorde vloek sprong hg overeind. Het was Potter, die een bezoeker binnen liet, welken hij met een uitdrukkingloos ge zicht aankondigde. Mr. Weston, Sir! Mr. Weston wilde Sir John spreken. Wankelend kwam Diana overeind. Haar ge zicht was met een brandende blos overtogen. Ze stond naast Fortescue en daar kwam Edmund Weston op haar toestappen. Zijn ge zicht grimmiger dan ooit. HOOFDSTUK XXVU. Je weet toch dat Sir John hier niet Is! zei Fortescue op scherpen toon, maar Potter was al verdwenen. Weston stond midden in de kamer en hield zijn blik strak op Diana gevestigd. Z\j sloeg haar oogen neer voor dien blik en, om zich een houding te geven, raapte ze de scherven van het champagneglas bij elkaar en legde ze op den schoorsteenmantel. Wil je niet gaan zitten? vroeg ze met onvasten stem. Weston echter bleef staan, zgn oogen steeds op haar gericht. Dit is een onverwacht genoegen, zei Fortescue op zgn innemendsten toon. Je bent me misschien vergeten het is heel wat jaren geleden sinds onze laatste ont moeting. Weston, die Fortescue Carvis tot nü toe genegeerd had, keek hem bij deze woorden scherp aan. Ik ben jou heelemaal niet ver geten, zei hij effen, noch wat er aan die laatste ontmoeting vooraf is gegaan. Na deze woorden keek hij weer naar Diana mei een grimmigen, onderzoekenden blik. Maar nog steeds durfde ze haar oogen niet op slaan. Zal ik even kgken waar Sir John is? stelde ze voor. Nee, blijf hier! zei Weston gebiedend. Ik heb je iets te vragen. Heb je dezen man Carvis verteld van je vriendschap voor mij Diana kromp ineen en aarzelde. Maar met een nam Fortescue het woord. Ik geloof niet dat er veel is dat ik niet van Diana* weet, zei hij. Natuurlijk is mij dit feit bekend. Gisteren nog spraken we over je. Naar ik vernomen heb, heb je je naam veranderd. Diana kent je, naar ik meen, alleen als Mr. Weston. Weston keek den spreker niet aan en sloeg geen acht op zijn woorden. Heb je het hem verteld, Diana? vroeg hij. N-nee, antwoordde het meisje haperend. Nog niet, tenminste. Bovendien er ia niet heel veel te vertellen. Het zal misschien de zaken vereenvou digen als ik je meteen maar zeg dat Diana en ik verloofd zijn, zei Fortescue minzaam. Weston bleef strak naar Diana kijken. Ik geloof niets voordat je het me zelf vertelt, zei hij. Eindelijk hief ze haar oogen op en ze keek hem aan met zoo' wanhopigen blik, dat hij er diep door getroffen werd. Maar hg ver hardde zich en meedoogenloos klonk zijn: Wel, Diana, wat heb jij te zeggen? Het is waar, fluisterde ze. Ik had het je willen schrijven maar ik kon het niet. In dat geval heb ik hier niets meer te maken, zei hij koud. En meteen keerde hö zich om. Maar juist op dat oogenblik ging de kamerdeur open en binnen kwam Lady Car vis, op den voet gevolgd door Marjorie. De oude dame had een hoog-roode kleur en ze was zoo opgewonden dat ze niets merkte van de aanwezigheid van den vreemde. Oh, mijn allerliefste kind! riep ze uit. Wat ben ik blij met dat heerlijke nieuws! Het was mgn innigsten wensch dat jg je met Fortescue zou verloven en nu is die wensch vervuld! Ik ben. er toch zoo gelukkig mee! Ze vloog op Diana toe om haar aan haar hart te drukken, maar deze weerde af met een scherp: Moeder, zie je niet dat hier iemand is? Dit is Mr. Weston; hg wilde graag Sir John spreken. Lady Carvis slaakte een verschrikt gilletje, doch snel wist ze zich te beheerschen. Zich naar den onbekende keerend, zei ze vorme lijk: - Hoe maakt U het? En, met een be studeerd glimlachje, gaf ze hem een hand. We zgn buren, is het niet? Sir John is op het oogenblik in zgn kamer. Marjorie, laat ik even Mr. Weston aan je voorstellen! Mis schien wil jg hem den weg wijzen, lieve. Het was herf handig gedaan. Niemand wist zich beter van een ongewenschten gast te ontdoen dan Lady Carvis. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 7