Raad Hoogwoud Genteentepersoneel krijgt geen duurtetoeslag Een boom over boomen De dokterswooiog wordt verkocht Kou - Kou - Kou bracht vertraging. Men hoopt vandaag rond te gaan. De verdeeling van de 60 boomen staat goed op pooten. Ieder krijgt zijn por tie, dik en dun door elkaar. Niet tevreden! De heer Bossen vindt, dat de wethouder wel wat langzaam is geweest, er was drie maanden tijd voor. Voorzitter: Dit verwijt aanvaarden B. en W. niet, er is regen en vorst geweest er kon niets gebeuren. De boomen waren nat en konden niet ge bruikt worden. De heer Bossen: Had dan een auto geno men! De menschen waren er aan toe. Weth. Klaver: De mensohen kunnen ze nog net evengoed gebruiken, 't Is niet lek ker om de gemeente rond te gaan als je niet lekker bent. De heer Bossen moppert nog wat na. De heer Groen klaagt over de vuilrfisbelt, er wordt zoo onoordeelkundig gestort. Voorzitter zet uiteen, dat ook hier door omstandigheden maatregelen niet mogelijk waren. Een plan voor een nieuwe belt is bij B. en W. in bewerking. De heer Hamming vraagt hoe 't staat met de 40 extra uitkeering voor de werkloo- zen. Voorzitter moet hiernaar nog nader in- formeeren, de circulaire is niet erg duide lijk. In besloten vergadering wil hij er wel op terug komen. De regeering schrijft dat nu wel voor, maar of de gemeente het sub sidie terug zal krijgen is voorzitter niet duidelijk. Wethouder Glas. brengt namens den raad den burgemeester hulde voor zijn arbeid in 1940 en wenscht hem en zijn gezin een goed jaar. Het zal noodig zijn, dat ook in 1911 de bevolking den burgemeester alle medewer king verleent, het zijn moeilijke tijden, en zonder medewerking staat ook de burge meester machteloos. Hierna sluiting. Raad Warmeoboizen DE TAXATIE VIEL TEGEN Mej. Donia tot onderwijzeres be noemd met algemeene stemmen. Gistermiddag vergaderde de Raad onder leiding van burgemeester Nolet De heer Burger nam wegens ziekte van den gemeentesecretaris den heer Rijs, het secretariaat waar. De heer v. Buren ontbreekt wegens zake lijke redenen. BEëEDIGlNG TIJDELIJK SECRETARIS ONTVANGER. Wegens'ziekte van don secretaris, die ge- ruimen tijd bedlegerig zal zijn. en wien een ziekteverlof van voorl. 6 weken is verleend, is door B. en W. op grond van 't bepaalde in 't reglement van orde van den raad aange wezen tot tijdelijk secretaris-ontvanger de heer J. Buiger. ambtenaar ter secretarie, die als zoodanig dient te worden beëedigd. Tevens stellen B. en W. voor den heer J. Burger te benoemen tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Voorzitter hoopt dat de heer Rijs weer spoe dig hersteld mag zijn en drukt zijn spijt uit dat ziekte den secretaris heeft getroffen. De heer Burger legt in banden van dén voor zitter do vereisehte eeden af. Hef overige seeretariepersoneel woont op de publieke tri bune deze plechtigheid bij. Voorzitter hoopt dat de heer Burger met voldoening op den tijd waarin hij deze ambten waarneemt, zal terugzien. Voorzitter deelt mede, dat een stuk inge- Door hun kou, koorts erl pijnuitdrijven- de werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijn- hardt te Zeist. Mljnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets. genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 én 50 ct. komen is van den commissaris der provincie Mr. Backer, waarin deze een beroep doet op de steun der gemeentebesturen. Voorzitter spreekt een woord ter herden king gewijd aan de nagedachtenis van baron Röell en stelt voor den nieuwen commissa ris schriftelijk geluk te wenschen en mede te deelen dat hij op de volle medewerking van den raad kan rekenen. Aldus besloten. In de volgende vergadering zal naar aan leiding van een nota van opmerkingen van Ged. Staten de rekening 1939 nader worden vastgesteld. Het zelfde college bericht dat f 3000 min der geraamd kan worden voor werkver schaffing en steunverleening. Tenslotte zijn ingekomen eenige goedkeu ringen op raadsbesluiten. BENOEMING ONDERWIJZERES AAN DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. De voordracht van B. en W. luidt als volgt: 1. Mej. H. E. Donia te Warmenhuizen. 2. Mej. A. Groot te IJmuiden. 3. Mej. A. M. Jense te Barsingerhorn. Niemand verlangt het. woord. Benoemd wordt mej. Donia met algemeene stemmen. TOELAGEVERORDENING. Voorgesteld wordt aan het gehuwd per soneel van de gemeente met ingang van 1 December 1940 een tijdelijke toelage te evr- leenen, met dien verstande, dat het bruto- inkomen vermeerderd met de toelage een bedrag van f 1900.— niet overschrijdt. Verder stellen B. en W. voor met in gang van 1 Januari 1941 de kindertoeslag te verhoogen van f 60.tot f 75.per kind. Aldus vastgesteld. VERGOEDING VAKONDERWIJZERES. Met ingang van 1 Januari 1941 is als vak- onderwijzeres aan de Ger. school te Krab bendam voor het onderwijs in de lichame lijke oefening benoemd Mej. L. Hardijzer. B. en W. stellen voor hiervoor ingevolge art. 101 bis der L.Ó. wet een vergoeding te verleenen. Aldus besloten. De vergoeding bedraagt f 1.25 per uur. VERKOOP VAN DE DOKTERSWONING. Voorgesteld wordt de dokterswoning, die in eigendom aan de gemeente toebehoort, aan den dokter te verkoopen, tegen de door drie taxateurs vastgestelde prijs van f6670. Voorzitter deelt mede dat dokter v. Heste ren destijds heeft verzocht onderhandelingen te openen voor verkoop. In principe had het college geen bezwaar, over den prijs kon men het niet eens worden; taxatie volgde, door taxateurs aangewezen door beide par tijen. met een onpartijdigen derde. B. en W. zouden een voorstel doen te verkoopen vol gens den taxatieprijs. De dokter heeft nogal wat verbouwd, maar B. en W. stelden zich op het standpunt dat die kosten niet zouden worden afgetrokken, uitgezonderd van de centr. verwarming.wel ke drie jaar geleden is aangelegd. Getaxeerd is daarom zooals het er stond en ook alsof er geen centrale verwarming in was, wat, betreft het woongedeelte. Voor het pand met. centrale verwarming kwam men op f 7270, dus de prijs waarvoor B. en W. willen ver koopen is f 6670. f 600 werd voor de centra le verwarming gerekend. Uit het overzicht der laatste jaren blijkt dat onderhoudskosten en huurontvangsten praktijkgedeelte enz. ongeveer gelijk zijn. Er staat nog een schuld van f 4200 op het huis. B. en W. zouden deze schuld willen aflossen met de kooppenningen, men houdt dan f 2400.over. Kosten van overdracht en taxatie zijn voor rekening van kooper. De heer de Groot stelt vast. dat de ge meentc dan uiteindelijk ruim f 2000 voor 't huis maakt. Voorzitter meent, dat men zoo de zaak niet moet zien. Bovendien ontvangt men nog 14 jaar de f 300.— voor het praktijk gedeelte, waarvan na aftrek der kosten (aflossing en rente) nog een winst over blijft. De heer de Groot noemt alle menschen sterfelijk, als dokter v. Hesteren overlijdt, hoe moet men dan aan een ander huis voor een op volger komen? Er is geen arbeiderswoning open. laat staan een dokterswoning! Voorzitter heeft dat onder 't oog gezien, maar een dokterspraktijk is onverkoop baar zonder de dokterswoning. Uit welbe grepen eigenbelang zal dokter zeker niet in het huis blijven wonen, als hij de prak tijd overdoet. Om zeker te zijn dat het pand dokters woning blijft, wil de heer de Groot juist niet verkoopen. Men moet zich bij de taxa tie neerleggen, maar spr. vindt het toch bespottelijk laag! Het college ziet bezwaren, de taxatie viel inderdaad tegen, maar de bezwaren zijn toch niet overwegend. Men heeft tenslotte beëedigde en bekwame makelaars genomen, een ander geval is. of de raad wil verkoo pen! Ook de heer Dekker vindt het bedrae laag. maar afgezien daarvan wil hij T pand niet verkoopen. Het komt hem koud op zijn dak waarom zoo'n mooi pand van de hand doen? Men is dan altijd gebonden aan den opvoleer, die dokter v. Hesteren kiest. De heer Roozendaal ziet de bezwaren van de andere sprekers niet. Men moet de dokter samen met de woning beschouwen De betrekking van gemeente-arts is een bijbaantje, particuliere praktijk is hoofdzaak, daarop komt een geschikte dokter af. het huis is bijzaak. Het huis is aan onderhoud toe, het dak is slecht, er komen veel kosten. Weth. Molenaar ziet bezwaren die staan als een paal boven water, men houdt de zaak meer in hauden als men de woning be houdt, maar overwegend zijn deze bezwaren toch niet, want zooveel zal de gemeente niet hebben te zeggen bij een opvolging. Een vestigingspremie in verband met een betrek king als gemeentearts is nipt meer zoo noo dig „de markt is overvoerd". De taxatie, gezien uit het oogpunt van de bestemming vindt snr. laag, maar ander zijds wordt het onderhoud steeds hooger. De heer Dekker blijft op zijn standpunt staan, ook al voorziet hij een finantieele strop voor gemeente. Voorzitter breekt een lans voor dokters belangen Voorzitter zegt nog, dat men met de be langen van den dokter ook rekening moet houden, waar hij zich mag verheugen in veler sympathie en hier al twintig jaar is, te meer daar de gemeente van verkoop geen schade, doch eenig voordeel heeft. Hoe de overdracht van een dokterspraktijk gaat is voor buitenstaanders moeilijk te beoordee len, de prijs van 't huis is daarbij geen overwegende factor, meent voorzitter. Weth. Mink merkt nog op, dat de zake lijke argument ende doorslag hebben gege ven. Het voorstel komt in stemming. Voor stemmen de heeren Molenaar, Mink, Roo zendaal. Kraakman; tegen de heeren Dek ker, de Groot. Het huis wordt dus verkocht VELDWACHTERSVERORDENING. De Commissaris der Provincie deelt me de. dat de opnieuw vastgestelde verorde ning veldwachters met eenige onderge schikte wijzigingen zal worden goedge keurd. Voor deze wijzigingen moet een nieuw raadsbesluit worden genomen. Aldus besloten. RONDVRAAG. De heer Kraakman vraagt of er geen mo gelijkheid is het oude gebouw voor licha melijke oefening weer in eere te herstellej De kinderen oefenen nu op een nat terreia Voorzitter: Dat ligt aan 't schoolbestuui als ik zoo zeggen mag. als 't slecht weer kunnen de kinderen binnen blijven. oude gebouw is niet meer geschikt, wil men binnen oefenen moet men een nieuw geboun hebben, daar is thans geen aankomen aan Bovendien is een lokaal niet voorgeschr* ven, als de tornado van thans over ons heej is, zal het vak zeker beter geregeld w» den. De heer de Groot vraagt weer eens najj de straatverlichting. Voorzitter zegt dat een lichtje op de ho» ken der straten niet zoo duur is, een gul den of zeven, men zal de zaak in B. en onder de oogen zien, voorzitter had het vergeten. Overigens de zomer komt aan. Hierna sluiting. SINT PAN CR Al „ONDERLINGE HULP." De vereeniging „Onderlinge Hulp" hïêlj haar jaarvergadering Maandagavond in het lokaal van den heer Bouwstra, onder lel ding van den heer A. Schuur. In zijn op* ningsrede bracht voorzitter naar voren dal de vereeniging zich in een bloeiende wel stand mag verheugen. De notulen werden onveranderd goedg* keurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag stippen wij aan dat er in de vereenigin» geen verandering van het ledental heelt plaats gevonden. Ontvangsten f 1550,42 Uil gaaf f 1595,95 zoodat de penningmeester it voorschot was f 45.53 het bezit der vereent ging was f 1898,65 vooruitgang f 292,18. De heer E. Biersteker adviseerde tot goed keuring, echter met deze aanmerking dat steeds aparte salarieering plaats vindt, aan hen die reeds een goed salaris genieten, zooals het aanwerven van nieuwe leden, het afschrijven van doktersbriefjes enz. Door den voorzitter wordt een uitleg gem ven, die de vergadering als juist accepteert, Men acht deze wijze van handelen gemoti veerd. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heeren J. Spaans en A. Stammes herko zen werden. Een schrijven was binnen gekomen van het kleine federatiebestuur om tot. aanslui ting bij den bond van ziekenfondsvececnl- gingen over te gaan. Hierover ontwikkelt zich een breedvoerige, discussie. Tenslotte wordt naar voren gebracht, om aan te slui ten bij de N.H. vereeniging. Het bestuur zal dit verder uitwerken en indien de kosten niet te hoog zijn zal vermoedelijk tot aan sluiting worden overgegaan. Met de rondvraag bracht de heer A. Hut bers naar voren dat er voor een paar jaar «releden besloten is om indien het bezit tot f 1500.is gestegen tot, 100 uit te keeren. Dit bleek inderdaad zoo. Thans zal dus weer tot de volle 100 worden uitgekeerd bii ziekte. De heer Jb. de Vries bracht nog naar vö» ren dat in verschillende vereenieingen waar van wijlen de heer J. van der Ham bestuurs lid was een beweging gaande is om een aandenken te schenken aan diens familie uit dank voor de vele werkzaamheden, wel ke de overledene bpeft verricht..De verga dering was bier algemeen voor: een be drag van f 10.— zal worden uitgetrokken! Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP CHARLOTTE KöHLER VOOR HET NUT Vrijdag a.s. zullen zeker velen naar N.« Niedorp trekken om Charlotte Kohier te gaan hooren waar zij voor het Nut op treedt met Frasquita. Het is een dwaas en schoon verhaal waarin de mooie Frasquita, de eerzame molenaarsvrouw, ons vertelt, van den ge liefden ouden burgemeester, die haar mart het huis uit wist te krijgen om zelf bij haar binnen te sluipen. Een verhaal met een alleringewikkeldsten samenloop van om standigheden, voorgedragen door een on overtroffen voordrachtkunstenares. Het succes met deze voordracht is overal over weldigend. RAAD CALLANTSDOG De heer Bossen vindt dat wet- houder Klaver aan den langzamen kant is, maar als je niet lekker bent, is 't niet lekker om het dorp rond te gaan om het hout te ver doelen. zegt deze. Het R.K. Ly ceum is tóch voordeeliger. Veld. wachter Boot geprezen. Wierin- germeerlandpachters hebben weer wat te deelen. PLANNEN VOOR EEN NIEUWE VUILNISBELT. De wegens de inbraak in het raadhuis Vrijdag uitgestelde raadsvergadering werd onder leiding van burgemeester Hoogeboom gistermorgen gehouden. In deze eerste vergadering dankt voor zitter allen voor de medewerking in het moeilijke jaar 1940 ondervonden en wenscht raadsleden en pers alle goeds in. 1940. Spr. herdenkt het overlijden van Baron Röell en meent dat men Noordholland geluk kan wenschen met*' de benoeming van zijn op volger. den heer mr. A. J. Backer. Uit het voorgelezen, reeds gepubliceerde overzicht van de bevolking, blijkt dat liet aantal sterfgevallen gering was. De heer Braak is afwezig. De notulen ontmoeten-geen bezwaar. INGEKOMEN STUKKEN. Van de ingekomen stukken noemen wij: een schrijven van de Directie van den Rijksdienst voor de Werkverruiming, waarbij wordt goedgekeurd, dat een dooi de Inspectie te Alkmaar nader te bepalen aantal werkloozen wordt tewerkgesteld bij het centrale werkverruimingsobject te Sij- bekarspel: een circulaire van het waarnemend Hoofd van het Departement van Sociale Zaken, dat de geldigheidsduur der steun regeling is verlengd tot en met 28 Juni 1941; een verklaring van het R.K. Par. Kerk bestuur met de benoodigde stukken voor het verkrijgen van de vergoeding, als be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1920. een schrijven van het Destructordlstrict Westfriesland, waarbij wordt toegezonden de begrootine dienstjaar 1941. een schrijven van de Ver. van Nederl. gemeenten, afd. Noordhollqnd omtrent sa- menvoeging van gemeenten. een kennisgeving van het overlijden van den gemeente-opzichter, den heer N. J. Vlaming. Voor zoover niet anders vermeld worden de ze stukken voor kennisgeving aangenomen. Mej. v. d. Water verzoekt eervol ontslag als onderwijzeres O.L.S. wegens huwelijk. D;f wordt verleend. Eenige finantieele regelingen worden ge troffen. als betaling van nog openstaande posten als liikauto. enz. Het R.K. Lyceum ls tóch voor deeliger! Voorgesteld wordt een subsidie te ver leenen aan het R.K. Lyceum te Alkmaar in verband met het bezoeken van die inrich ting door een leerling uit deze gemeente. Aldus besloten. Als de leerling de H.B.S. zou bezoeken, werd het veel duurder, thans is men er voor f 150.van af. Om de bekende redenen wordt voorgesteld een ♦"-'eli.ikè toelage van 6 te verleenen aan het lnger bezoldigde personeel der gemeente. Het betreft de gemeenteveld wachter en eenige opzichters, allen men schen die minder dan f 1900 verdienen. Voorgesteld wordt een gedeelte Boekel- weg van de Viersprong af tot aan de Gouwe te verkoopen aan ..De Vier Noor der Koggen", voor f 1totaal, onder voor waarde, dat de weg verbeterd zal worden voor zoover noodig De boomen blijven ei gendom van de gemeente. De heer Bossen meent dat rhen ook moet aandringen op verbeteren van andere weggedeelten. Voorzitter gelooft niet dat dat gemakke lijk zal zijn. pogingen in die richting zijn al eens gedaan. Reductie. Voorgesteld wordt een reductiè te verke nen op de pacht van de pachters van land in de Wieringermcer. Er is weer een bedrag van f 124.be schikbaar, dat naar billijkheid verdeeld zal worden in overleg met de Ver. van Land- pachters in de Wieringermeer. Allen voor. Al beroerdigheid genoegl Ged. Staten advisecrcn een vastgestelde belastingverordening ten aanzien van de noodziekenhuizen in te trekken. Dit college stelt zich op het standpunt, dat degenen die door luchtaanvallen zijn getroffen, al scha de en ongemak genoeg hebben en het niet aangaat deze menschen hun eigen vervoer kosten te doen betalen. Dit is gemeenschapsplicht! Aldus besloten. In verband met de gewijzigde finantieele verhouding tusschen rijk en gemeenten wordt voorgesteld de reeds vastgestelde be- lastineverordeningcn in te trekken. Hierme- is de agenda afgehandeld. Hulde! Voorzitter brengt den afgetreden veld wachter. den heer Boot hulde voor zijn werk en de aangename samenwerking in zoovele jaren ondervonden. Een goed poli tieman is heengegaan, moge zijn opvolger zijn voetstappen volgen. (Instemming). RONDVRAAG. De heer Deken vraagt naar de toewijzing van boomen voor brandstof aan de armlas tigen waarvoor B. en W. destijds machti ging kregen. Weth. Klaver zegt, dat op papier alles klaar is, maar slecht weer en ongesteldheid VAN DER PLAS WORDT WETHOUDER, Burgemeester Rehorst heeft een „waschlijstje" met begrootings- wljzi gingen. Gistermorgen kwam de raad bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Rehorst. Afwezig is de heer K. ten Boekei. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. Overgegaan wordt tot installatie van het nieuwe raadslid, den heer G. Kuiper, in plaats van het overleden lid, den heer G. W. Jimmink. Vervolgens verzoekt voorzitter den aan wezigen op te staan en herdenkt in korte bewoordingen het verscheiden van den com missaris der provincie, baroif Roftll, en van den heer G. W. Jimmink, den op 1 Decem ber 1940 overleden wethouder. In de vacature van den heer G. W. Jim mink, wordt tot wethouder benoemd de heer v. d. Plas met 4 stemmen. De heer v. d. Plas verklaart zich bereid, dc benoeming aan te nemen, terneer, omdat hij reed? eenigen tijd deze functie tijdelijk vervuld heeft. De notulen van de vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van den heer A. Toes ls bericht ontvangen dat hij zijn benoeming tot lid van het Al gemeen Armbestuur aanneemt. In antwoord op een verzoek van den nieuwbenoemdon commissaris der provincie mr. Backer. deelt voorzitter mede. dat hli alle medewerking aan den commissaris zal verleenen en spreekt den wensch uit. dat. de «nmemverkfng met den nieuwen commis saris even goed zal zijn als met diens voor ganger. Eenige administratieve stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van de heeren P. Wouda en P. de Vries is een verzoek ontvangen om ontheffing van hondenhelasting over het tweede half gaar 1940. Beide verzoeken worden ingewil ligd. Een goedkeuring van hegrootingswiizigin- gen wordt voor kennisgeving aaneenomen. Een verzoek van de Commissie voor Oriëntatie van Lichaamsoefeningen te Scha- gen om subsidie voor een cursus in lichaam? oefeningen voor onderwijzers zal door B. en W. onderzocht worden en naderhand zal den rand een voorstel voorgeleid worden. Van den Secr.-Gen. van het Dcpe :ement van Binnenl. Zaken is een schrijven ontvan gen hetreffendp een tijdelijke toeslag aan het. lager bezoldigd gehuwd nersoneel en verhooging van de,kinderbijslag. B. cn W. stellen voor deze toeslag niet te verleenen. daar het salaris van den ge meenteveldwachter reeds verhoogd en het overige nersoneel eerst sedert korten tijd in Menst is. De heer Kruisveld vraagt, of de verhoo- -ring van het veldwachterssalaris even hoog <8. als de duurfetoeslag. Voorzitter antwoordt, dat de verhooging zelfs nog aanmerkelijk hooger is. Het voorstel wordt aangenomen. B. en W. adviseeren. om toe te treden tot de Frauderisico-onderlinge van gemeenten. Tot nu toe was de gemeente verzekerd op Lloyds-polls. doch gezien de tegenwoordige toestand, acht het college het niet verant woord, zon door tf> gaan. Hef verzekerde bedrag zal f 3000be dragen tegen een iaarpremic van f 27.—. De verzekering is wel niet zo<# voordeelig nis de oude. doch er is niets aan te doen Aldus besloten. In de vacature van den heer G. W. Jim- uinlc wordt tot lid van het Algemeen Arm- I bestuur gekozen de heer Kuiper. Tot lid van de commissie van toezicht op I het agentschap der arbeidsbemiddeling wordt, na tweemaal stemmen, de heer P. Vos benoemd, ter voorziening in de vaca ture Daalder. f V.V.V. krijgf extra-subsi die. B en W. stellen voor de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het IJ een extra subsidie toe te kennen van f 5. De Federatie ontvangt elk jaar een subsi die van f 50—, doch deze extra-subsidie moet dienen om een oude schuld aan de fa. Strenghold te voldoen, die ontstaan is, door het uitgeven van een vreemdelingen- gids. Ook hiermede gaat de raad accoord. B. en W. stellen voor eenige wijzigingen aan te brengen in de Algemeene Politie-ver- ordening. De vuilniskuil wordt heel erg verwaar loosd. De menschen gooien het vuil maar neer. soms er voor. De boel wordt nu op geknapt. B. en W stellen voor, dat ieder, die vuil wil storten, een vergunning aanvragen moet. Aldus besloten. Dan zouden B. en W. het rijden of vee- drijven. over met gras of helm beplante ge meentegronden strafbaar willen stellen. Het betreft hier voornamelijk het dorpsplein. Do heer Kruisveld zou er wel voor zijn, een afrastering te plaatsen. Hier is voorzitter het niet mee eens. Het is een typisch dorpsgehruik. dat ieder over bet pleintje loopt en als men nu een afras tering maakt, zullen allon hetzelfde pad vol <?en en er zul'en kale plekken ontstaan en spr. wil het niet geheel voor voetgangers sluiten. De beer Kruisveld vraagt dan. of het niet mogelijk zal zijn, het plein te beplanten. Voorzitter zou dit niet graag doen. Als men op het duin staat cn men kijkt op het dorp neer. is het plein altijd een aardig ge zicht. Bovendien zullen de financiën het niet toelaten. De heeren Mooii en Kuiper zijn het ge heel met den heer Kruisveld eens, doch als de financiën het niet toelaten, houdt alles op. De verordening wordt goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat hij nu nog een 'mei wpsehlüstje heeft met begrootingswij- zi^'npen 1940. Voor het opruimen van mijnen moest de trcm°pri*e f 43 pnioinn De post voor onderhoud van wegen en voetpaden is met f 430.— verlaagd, welk bedrag is ontvangen van defensie voor het stukrijden van wegen, doch nog niet kon worden gebruikt om de wegen te herstellen* De post leermiddelen moest aanmerkelijk worden verhoogd, tengevolge van het groo- te aantal Heldersche kinderen. Aan de Duitsche weermacht is een voor schot van f 3600.— betaald, welk bedrag weer is terugontvangen. Rondvraag. De heer Kuiper ^preekt zijn genoegen uit over zijn intrede in den raad en wenscht, dat hij in staat zal blijken, zijn taak te ver vullen. De heer Folkerts vraagt, naar welke maat staf schoolgeld wordt geheven. Voorzitter deelt mede. dat dit geschiedt op basis van den aanslag in de inkomsten belasting. Indien men echter niet in de in komstenbelasting is aangeslagen, wordt de personeele belasting tot, basis genomen. De heer Folkerts vraagt voorts of het voorz. bekend is, of leden van de Ned. Soc. Werkgemeenschap in den raad zitting heb ben. Voorzitter deelt mede, dat hem hier niets over bekend is. Spr. ziet overigens niet in, wat dit te maken heeft met de raadszitting. Spr. beschouwt de raadsleden als vertegen woordigers van het volk en niet van een partij. De heer Folkerts merkt op, dat in de dag bladen een bericht is verschenen, dat leden van de S.D.A.P. die naar de Werkgemeen schap over gingen, dit aan den burgemees ter moesten mededeelen. De heer Mooij: Ik denk, dat de heer Fol kerts de boel verdraait. Dat slaat blijkbaar op ons. Wij zijn geen van allen naar de Werkgemeenschap overgegaan en wij zullen dat ook nooit doen. De heer Folkerts: „Dnn ziin jullie toch geen partij vertegenwoordigers." De heer Mooij: „Wat gaat jou dat aan"? Voorzitter hamert en sluit dit onvrucht bare intermezzo. De heer v. d. Plas dankt den raad voor liet geschonken vertrouwen en spreekt den wensch uit. dat hij de hem opgedragen taak naar behooren zal vervullen. Hierna sluit voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5