Zijn ambtenaren Zaterdag 22 Febraari 1941 Tweede blad RAAD SCHAGEN doordraaiers Ze m'aken alles op oordeelt raads lid Folkerts. Ik ben een zui nig mensch, zegt de burge meester. Wethouder Buiskool is ziek. De R.K. bewaarschool krijgt toch subsidie. De burgemeester zal de vergade ring van burgemeesters en secre tarissen bezoeken. De Chr. school zal niet aange jaagd worden; wethouder Wisse- kerke als schoorsteenspecialist. - Oost, West, thuis is de snert het best. Voorloopig nog geen Cen trale Keuken. Hebben we Georganiseerd Overleg of niet^ Weer een vaste leer kracht aan de U.L.O.-school. RAADSELS OM HET PERSONEEL DER GASFABRIEK. 1 MAART FATALE OF GELUKKIGE DATUM? De Raad vergaderde gisteravond. Voorzitter was de burgemeester, de heer J. Coroelissen. secretaris de heer A. C. Rog geveen. Weth. Buiskool heeft laten weten, dat hij de vergadering wegens ongesteldheid niet zal bijwonen, vertelt voorzitter. HET SUBSIDIE VOOR DE R.K. BEWAARSCHOO.L Allereerst moet gestemd worden over het voorstel ven B. en W. tot verhooging der subsidie aan de Roomsch Katholieke Be waarschool, waarover in vorige vergadering de stemmen staakten. De heer Dekker zegt. dat gezien de stem ming in de vorige vergadering, het voorstel weer zal kelderen. Spr. hoopt dat de heeren nu welwillend zullen zijn. Het is een bedrag van nog geen 4 oent per inwoner, voor andere dingen die niet nuttiger zijn, moet men vaak meer uitgeven. Laat men zich om f 150.— meer niet laten kennen, de R.K. steunen toch het openbaar leven, zij hadden b.v. ook geen critiek op den voorverwarmer van de O. L. school Voorz.: Voorverwarmer, heeft u fout dat, was een bittere noodzakelijkheid, er was geen olie, daarom moest worden omge bouwd, zoo kan je overal wel critiek op ge ven! Het stelt B. en W. teleur, dat de R.K. fractie niet blij is. B. en W. komt toch wel lof toe voor hun houding! De heer Dekker: Ik geloof dat ik dat de vorige keer gecorrigeerd heb, toen de heer Schilder het vergat. Voorzitter. Dat wist ik niet. meer. De heer Schilder vindt dat men er lang en breed over praten kan. Het is een beroerde kwestie dat de R.K. niet, kunnen krijgen wat hun toe- komt, Laten de leden in het belang van Scha- gen toch omkeeren! Spr. heeft zeker lof voor B. en W., maar zag het toch graag in een lastbaar iets omgezet. De beer De Veer noemt het al een jaren lange pijnlijke kwestie, waar men overigens zoo prettig samenwerkt. Echter, vorig jaar was de grens'" al bereikt, men kan toch niet verder gaan! Volgend jaar kunnen de R.K. wel weer komen. Als nu de zaak definitief geliquideerd werd, zou spr. wel willen voor stemmen. Als de heeren zich voor de zittings- 'periodc tevreden, schoon niet voldaan, too- nen, is de zaak uil! Voorzitter waardeert het voorstel de Veer, maar had gehoopt, dat er niet zoo geweldig over gedebateerd werd. Toch wil hij de hee ren wel eens hooren. De heer Dekker zegt dat over een dei-ge lijk voorstel onderling niet is gesproken. De situatie van volgend jaar kent men niet. De heer Schilder: Komt het nu de R.K. Bewaarschool toe de f - 850.-of niet? Zoo niet, stap ik er af,'zoo wel, vraag ik den burgemeester ons te steunen! In Den Hel der "kost. de R.K. Bewaarschool het meest. Wij zitten te martelen op een luttel bedrag. Wij meenen billijk te zijn! Voorzitter. Het. antwoord weet U al, er was geen meerderheid en minderheid; ik stelde" f 600.— voor, de wethouders gingen mee. Het is van niets opgekomen, het is nu welletjes. We moeten nu een halt roepen. De heer Trap vindt het jammer te zeg gen, maar de R K. worden telkens argumen ten toegestopt als versplintering van het onderwijs. Er is geen sprake van versplinte ring. Openbaar cn bijzonder onderwijs staan onder dezelfde inspectie. Laat ons 'de kin deren laten opgroeien zoo wij willen. In de zen tijd van streven naar eenheid moeten wij meer eikaars belangen zien en niet altijd het recht van den sterkste laten gelden! La ten wij mannen met één richting zijn en niet een halve vergadering verknoeien aan zulke dingen. Bedragen van duizenden gaan onder den hamer door; zulke kleirte dingen kelderen! Daarom kunnen wij toch niet verzekeren het er bij te laten. De R.K. stemmen voor; tegen de heeren Bijlsma, Folkerts. Niestadt, Loguit. Ook de heeren Blaauboer, Wissekerke en de Veer stemmen voor, zoodat het voorstel van B. en W. met 600.te subsidieeren, thans is aangeno men. MEDEDEELING VAN DEN VOORZITTER. Door de duurte van het hout willen B. en W. de hoornen aan den Stationswg niet aan de armen geven; wel wordt het tophout uit gedeeld. Handkarren en hekken worden op de openbare straat na zonsondergang niet meer geduld. INGEKOMEN STUKKEN. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluit be treffende opname boeken en kas van den gemeente-ontvanger. Idem. goedkeuring raadsbesluit tot "wijzi ging van de heffing van markt-, staan- en waaggelden. Idem, 'goedkeuring begrootingswijziging. Idejn» goedkeuring wijziging heffing ra diorechten. Idem. verdaging beslissing begrooting '41. Idem. goedkeuring raadsbesluit tot ver koop van industrieterrein. Proces-verbaal opname boeken en kas van den gemeente-ontvanger. Diversen, aanneming benoeming tot Lid der Commissie tot Wering van Schoolver zuim. P. M. van Dongen te Zwolle neemt niet aan zijne benoeming tot onderwijzer aan de U.L.O.-school. Verzoek van het Bestuur der B.K. Paro chiale Bijzondere school en van het Bestmu der Chr. Nationale school om voorscholr art. 101, 3e lid der L.O.-wet 1920. Conform besloten. Ged. Staten, betreffende intrekking der verordening oh de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Zal aan voldaan worden. Voor zoover niet anders vermeld, worden deze stukken voor kennisgeving aangeno men. Over de radiorechten zal de Raad nog wel eens wat hooren, voorspelt voorzitter. Naar aanleiding van den hrief van Ged. Staten dezer provincie van 29 Jan. 1941 stel len B. en W. voor. het raadsbesluit d.d. 19 November 1940 tot vaststelling der Verorde ning op de heffing van opcenten op do hoofdsom der gemeentefondsbelasting in te trokken. 'Aldus besloten. UITLEENING OVERTOLLIG KASGELD. f 35000.is belegd tegen 3M% door de Bank van Ned. Gemeenten., HERNIEITWE VASTSTELLING VEROR- DENING VELDWACHTERS. Het is een heel dossier met. technische veranderingen. Het had geen haast, het moest eens gebeuren, had de commissaris der provincie geschreven. Den heer Niestadt. spijt het, dat bet recht van gratificatie niet meer aan de wethou ders, maar alleen aan den burgemeester is. Voorz.:- Ik ben een heël zuinig mensch, ook voor de gemeente, ik zal er geen mis bruik van maken. De heer Niestadt: Het gaat om het prin cipe! VERHUUR KANTOORGEBOUW DIR. BEL. AAN HET RIJK. Aangezien de huur van het kantoorgebouw der Rijks Directe Belastingen, welke huur was aangegaan voor den tijd van tien jaar, op 1 December j.1 .is geëindigd, stellen B. en W. voor, gelet op den brief van den Se cretaris-Generaal van het Departement van Financiën, den verhuur na genoemden da tum te continueeren. Het. wordt per drie maanden verhuurd met stilzwijgende verlenging tegen een jaarlijk- sche huurprijs van f 505. Geld voor lich. oefening Chr. soholen. Verzoek van het Bestuur der Christelijk Nationale School om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van leermid delen voor het onderwijs in lichamelijke oefening op de speelplaats enz. Verzoek van het Bestuur der Christelijk Nationale School om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een aanjager op den ketel der centrale ver warming in het schoolgebouw. De gevraagde leermiddelen omvatten: een verplaatsbare evenwichtsboom op twee hoogten te stellen; twee springstandaards met springsnoer; twee springmatten; twee groote ballen no. 4; 50 tennisballen: 2 springtouwen van 10 Md 10 honkpalen; 30 houten blokjes 10x6x44 c.m. De leermiddelen zijn noodig voor onder wijs op de speelplaats. Eveneens stellen B. en W. voor gevraagde medewerking te verleenen voor een lokaal voor het onderwijs in de lichamelijke oe fening, door beschikbaarstelling overeen komstig art. 77 der wet, van het gymnas tieklokaal der openbare lagere school, het geen door het schoolbestuur in bet verzoek reeds wordt gesuggereerd. Het gymnastiek lokaal kan worden gebruikt op de dagen cn uren door het college en bet schoolbestuur te regelen onder goedkeuring van den In specteur van het Lager Onderwijs. Tenslotte vraagt het schoolbestuur voor de openbare en bijzondere scholen geza menlijk aanstelling van een vakonderwijzer in de lichamelijke oefening. Hieromtrent kan voorloopig van het college geen voor stel worden verwacht, gezien alleen reeds de hooge kosten die hieruit voor de ge meente voortvloeien. Het wil afwachten hoe dit onderwijs zich ontwikkelt. Een aanjager acht het bestuur der Chr. school noodig. omdat tegenwoordig ge schikte kolen niet ziin te verkrijgen. Wij hebben, aldus B. en W., na gedaan onder zoek. genoemd bestuur onder dagteekening van 5 December j.1. medegedeeld dat het stoken zonder aanjager mogelijk is. indien hieraan eenige meerdere zorg wordt be steed waarop het schoolbestuur bij brief van 24 December 1940 mededeelde de aan vrage gestand te doen. Uit een nader' ingesteld onderzoek blijkt ons dat de ketel niet flink ophaalt, doch dat deze fout hoogstwaarschijnlijk moet worden gezocht in den schoorsteen, die niet voldoende hoog is opgetrokken en beneden den nok van het gebouw blijft. Indien de schoorsteen 1 M. hooger wordt opgetrokken zal het euvel zijn verholpen. De kosten hier van bedragen plm. f 60.een bedrag dat belangrijk beneden de kosten van een aan jager blijft. Verder wordt door ons nog opgemerkt, dat de stookinrichting zich niet leent voor het stoken met cokes en een aanjager zou oorzaak kunnen zijn, dat het vuur zich me dedeelde aan de cokes die zich in de trech ter bevindt; met anthraciet zal bet bezwaar niet vorkomen meent bet college. Op grond van vorenstaande stelt het col lege voor de gevraagde medewerking te wei geren. De heer Bijlsma, sprekende over de lich. oefening, is het eens met beschikbaarstel ling van leermiddelen. Graag zag spr. dat B. en W. eens begrooten wat een vakonder wijzer kost voor. de drie scholen. Als men geen bevoegd onderwijzer heeft, zal het on derwijs weinig nut afwerpen. Als wij onze centen in de zaak steken, moet het 100 zijin, anders is het geld verkladden. Spr. wacht dus een voorstel. Voorzitter weet dat er een applicatiecursus gehouden zal worden voor de onderwijzers. Volmaakt is dat niet. maar het ondervangt toch bezwaren. B. en W. zijn zoo goed ge weest het gymnastieklokaal O.L. school gra tis af te staan. Misschien is samenwerking met andere gemeenten mogelijk. Voorzitter wil dat eens ter sprake brengen op de vergadering van bur gemeesters en secretarissen. In bespreking komt dan het aanschaffen van de aanjager voor de Chr. school. Voorzitter deelt mede, dat wethouder Wissekerke stookspecialist is en naar zijn advies is geluisterd. Er zijn vroeger geen klachten over geweest zegt voorz. op een vraag van den heer Blaauboer, die dan constateert, dat het niet in den schoorsteen kan zitten. Weth. Wissekerke geeft nu zijn technisch rapport. Op oen Maandagmorgen was de temperatuur bij Oostenwind 55 gr., dat was dus goed, later bij Westenwind was het koud en trok de schoorsteen niet, toen cokes werd gestookt. Een aanjager zou de boel slechter maken. De last blijkt enkel bij Westenwind te bestaan, om andere re denen moet de schoorsteen toch gemaakt, worden, laat men het. dus zoo eens pro- beeren. Als de aanjager geplaatst is, is de winter toch al om. De schoorsteen is akelig laag laat men daar nu eens zestig gulden aan spandeeren. Het schoolbestuur zal dat. goed vinden meent spr. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. TOELAGE GEMEENTE-PERSONEEL. Voorstel tot het verleenen van een tijde lijke toelage aan lager bezoldigd gemeente- personeel. Naar aanleiding van de circulaire van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken d.d. 14 Ja nuari j.1. betreffende tijdelijke toelage aan lager bezoldigd gehuwd rijkspersoneel stelt,, het college voor, met ingang van 1 Januari 1941 aan het gehuwde personeel in vasten cn tijdelijken dienst der gemeente of op ar beidscontract naar burgerlijk recht werk zaam, een tijdelijke toelage te verleenen, voor zoover de bruto-wedde of het bruto loon een bedrag van 1250.'s jaars niet overschrijdt, van 6% van de bruto-wedde of het bruto-loon. Voor deze tijdelijke toelage komen in aanwerking de navolgende per sonen: W. Bi j post 763. N. Hoogschagen 250.— G. de Hoop 395. G. Jansen 1250.— J. Keesman 384. J. Ruig 434. J. C. Vlotte® 1044.— Tijdelijk personeel geraamd 3900. (per week op 75.—) Totaal 8420.— Deze toelage zal van de gemeente vorde ren een uitgave van 505.20 Weliswaar wordt in boven aangehaalde circulaire als basis aangenomen een oruto- wedde of bruto-loon, hetwelk vermeerderd met de telage een bedrag van 1900.'s jaars niet overschrijdt, doch wij willen in dit verband opmerken, zeggen B. en W., dat de overige loonen van de werklieden in de ze gemeente, die in gelijksoortige gemeen ten, in enkele gevallen zelfs belangrijk, overtreffen. Het college stelt voor, dit voorstel als bovenomschreven aan te nemen. De heer Bijlsma kan zich met het voor stel niet vereenigen. De circulaire is 14 Ja nuari ingekomen en inderhaast is liet voor stel op de agenda gekomen. Waren B. en W. eerst niets van plan soms? De levens standaard is hooger gekomen dan 6%, het- is niet. juist het andere personeel buiten te stellen. Genoemde personen hebben in enkele gevallen uit andere hoofde inkomen, dus of die werkelijk „laag" bezoldigd zijn, is de vraag. Dat wij ons personeel altijd goed hebben betaald is geen motief de toe lage te weigeren. Een paar maanden gele den hadden B. en W. het argument: laten wij afwachten wat het rijk doet, nu weer wat anders. De gemeente moet zelf de peul tjes doppen. Spr. stelt voor de grens op f 1900.te stellen, zooals de circulaire uit Den Haag adviseert. Voorzitter vindt dat het er niet toe doet wat de menschen particulier verdienen, de jaarwedden zijn beschouwd naar wat de gemeente betaalt Keesman is de eenige die uit andere func tics boven de f 1250.komt meent voor zitter. Schagen is een kleine plaats, een vergelijking met grootere plaatsen was zelfs nog gunstig voor Schagen! Dat vindt spr. overigens prettig, maar verder gaan wil hij nu niet. De heer Folkerts zegt dat de ambtenaren verteren wat ze verdienen, oversparen doen ze niet, het milieu wordt aangepast aan het salaris. In den wereld oorlog kwamen de ambtenaren steéds achter de vrije markt aan, laat ze nu eens voorop gaan. Het gaat om een luttel be drag. Voorzitter: 1700, De heer Folkerts vindt dat niet, erg, het is circulatie van geld, dat de middenstan ders ten goede komt, waarom moeten de ambtenaren krabben? De heer Dekker verklaarde namens zijn fractie, dat de B.K. het met den heer Bijls ma eens zijn. Als 't mogelijk is wil spr. de grens op 1900— stellen. De gemeente ambtenaren mogen niet tot armoede ver vallen De heer Blaauboer vindt het B. en W. voorstel in den geest van den tijd, bergen loonen worden verhoogd, hoogere blijven staan. De heer Dekker vraagt of het een tijde lijke maatregel is, als voorzitter dit be aamt vindt spr. het een reden te meer er ■toe over te gaan. Weth. Wissekerke zegt dat het college bij het inkomen van de circulaire meende niets behoeven te doen, vooral ook omdat Schagen aan den kop stond. Later meende men toch voor de laagstbezóldigden een uit zondering te moeten maken. Daarom kwam het voorstdl wat laat. Men wil het zoo eerst eens aan zien, later kan men weer praten. Uit het overgelegde staatje blijkt dat Schagen wat ongeschoolden en vakarbei ders betreft, ver aan de spits staat hij Hoorn, Medemblik, Bergen en Enkhuizen. Alle grootere en duurdere plaatsen toch. Een stem: Dat rooit er op. Voorzitter: Ook als ze de toelage geven komen ze niet hooger dan Schagen. De hee£ Dekker gehoord deze cijfers neemt nu wel een ander standpunt in. Bij den heer Bijlsma gaat het niet om bedragen die andere gemeenten betalen. Voorzitter: Dat is een goed gebruik om eens bij anderen te informeeren. De heer Bijlsma: Dat wel! Voorzitter- Daarom hebben wij evenals bij begrafenisrechten en marktgelden op gave van loonen gevraagd. De heer Folkerts: Ze zijn ingesteld op hun loonen. Iemand die f 3000,verdient komt straks ook te kort. De grens van 1900,is een compromis. Als 2900,— was gezegd was men ook niet klaar ge weest. Weth. Wissekerke: Wij hebben met f 1900 te maken. De heer Schilder vindt dat allen zich moeten aanpassen. De ambtenaren behooren in dezen tijd alles niet op te maken, laat men liever meer geld uit armenzorg geven, de armen zijn zeker elke week „los". In comité wil voorzitter mededeelingen over de armenzorg doen. De heer .Bijlsma: Is overleg gepleegd met de commissie van G.O.? Voorzitter: Wel met de Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst. De heer Bijlsma: Dan zijn we op den verkeerden weg. Dit hoort in G.O. thuis, dat is afgesproken. Deze commissie, is nu gepasseerd! Spr. stelt voor de zaak alsnog in G.O. te bespreken. Voorzitter: Dan had 't nog veel langer geduurd; juist om die menschen te helpen is spoed betracht.' Formeel heeft de heer Bijlsma gelijk. Spr. wil het voorstel terug nemen, de heer Bijlsman kan kiezen of deelen dan gebeurt er vanavond niets. De heer Bijlsma handhaafd zijn voorstel De heer Dekker, lid van de commissie van G.O wil niet stagneeren, maar nu maar doorzetten. De heer Folkerts, ook lid van G. O. wil eveneens doorzetten, ofschoon het for meel niet in den haak is. Weth. Wissekei-ke- bepleit eveneens de zaak af te handelen. Het is toch voorloopig, laat men het dezen keer nog maar aanne men. De heer Bijlsma blijft op zijn standpunt staan, noodig of niet noodig, de verordening is er, en die moet gehandhaafd worden. Ver onderstel dat alle verordeningen gepasseerd worden! De heer De Veer: Laten we ook practisch denken! Voorzitter: Als de heer Bijlsma zich op dit standpunt blijft stellen, dient hij de be langen der arbeiders niet! De heer Bijlsma neemt zijn voorstel nu terug en stelt voor de grens op f 1900.te stellen. Met 64 stemmen wordt dit ver worpen. Voor de heeren Bijlsma, Folkerts. Trap en Dekker. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen zonder nóofdelijke stem ming. BENOEMING ONDERWIJZER. B. eh W. stellen voor een onderwijzer aan de U.L.O. school in vasten dienst te be noemen. Tijdelijk wordt de functie waar genomen door den heer Smits. B. en W. stellen voor om den heer Smits te benoemen en dan worden in comité hier over de besprekingen geopend. In openbare zitting wordt de benoeming aan de orde gesteld. Voorgedragene wordt met al- gemeene stemmen benoemd. RONDVRAAG. De heer Dekker vraagt of B. en W. al denr ken oon het aanschaffen van een Centra le Keuken. Het punt is besproken, maar de tijd is nog niet rijp, omdat ieder hier nog graag zijn eigen potje kookt. Er zijn bovendien nog veen wenschcn uit de burgerij. In den vo- rigen oorlog "was de sympathie niet groot meent voorzitter. Het was den heer Dekker door ingezete nen erevraaad, maar hij deelt de bezwaren van B. en W. De her Blaauboer vraagt om een riooltje te maken in liet Laanplantsoen. Het is daar een modderpoel. Voorzitter beeft Publieke Werken al drie maal opgebeld", bet is vervelend dat de- kin deren rondsoppen en bet gras bederven. Er stond te kort water om bet plein leeg te zuigen. Het idéé van den lieer Blaauboer zullen B. en W. nader overwegen. De lieer Bijlsma zegt dat aan de gasfa briek een onbegrijpelijke toestand heerscht, de arbeiders weten niet waar ze aan toe zijn, ontslag hebben ze niet gehad. Nu eens schijnen ze tot Alkmaar, dan weer tot Schagen tc hooren waarvan spr. voorbeel den noemt. Hoe zit dat? Het blijft niet zoo, zegt voorzit ter, Burger is direct voor "vast be noemd, het proefjaar van de ande ren loopt per 1 Maart af, dan krijgen zij eervol ontslag in overleg met Alkmaar. Van een jaar proef weet de heer Bijlsma niets. Voorzitter zegt dat dit tocli juist is. Scha gen geeft het personeel geen ontslag als zij voor Alkmaar niet zouden deugen. De zaak is nu gezond. Alkmaar wilde eerst de kat uit den boom kijken. De heer Bijlsma: Als Alkmaar nu zegt „we willen ze niet hebben? Wat dan? Voorzitter: Dat. weet ik ook niet! De heer 'Folkerts: Als de menschen ont slag krijgen neemt Alkmaar ze dan be slist over? Ze worden eerst ontslagen en dan be noemd: Is er garantie? Voorzitter: Dat weet ik niet, maar Alk- maai- neemt, heslist het personeel over. Dat is mondeling door het college van Alkmaar verzekerd, tijdens een conferen tie daags na Sinterklaas. Het is schriftelijk bevestigd. Weth. Wissekerke: wij waren er ook ze nuwachtig over maar in de conferentie is alles geregeld, wethouder Buiskool zei op den terugweg ook nog dat alles nu in orde is. De heer'Bijlsma: Het is in den raad niet besproken. Voorzitter (lachend): We moeten de loy aliteit van Alkmaar niet in twijfel trekken, en wij wisten liet wel. Hierna gaat de raad opnieuw in comité en de openbare vergadering wordt niet meer heropend. SCHAGEN WEER VROEGER NAAR DE U.L.O.-SCHOOL Naar wij vernemen zal Maandag a.s. liet onderwijs aan de ULO-school niet meer om tien uur maar om negen uur aanvangen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, zoon van Cornelis Petrus Stam en van Fijt je Aaltje Geertje Hendriks; Roelfien, dochter van Cornelis Hendrik Lieuwes en van Grietje Hendrika Roodhardt Overleden: Johanna Jacoba Dekker, oud acht en veertig, jaren, eebtgenoote van Hendrik Willem Snoon (woonplaats Den Helder); Elisabeth Wit, 69 j., echtgcnoote van Gerrit Blaauboer; Hijlkje Kooistra. 30 jaar, echtgenoote van Petrus Jacobus Mak; Cornelis Lammertsma, oud 31 j. (overl. te Alkmaar). POLITIE. Gevonden: een bruine ceintuur, een paar bruine kinderhandschoentjes, een porte- monnaie, een wit handtaschje en een ket tinkje. Verloren: een rijwielplaatje. \VIERINGE!\ COLLECTE WINTERHULP De in deze gemeente gehouden speldjes verkoop ten bate van de Winterhulp Neder land heeft een bedrag van f 130.53 opge bracht.. GARENS VOOR VISSCHERS. Ten einde te voorzien in de dringende be hoefte aan visschersgarcns voor beroeps- visschers. is de volgende regeling getrof- fen, welke geldt van 17 Februari 1941 tot 1 Maart 1941. De visschers dienen bij de Technische Opzichters van de Visscherij-ïnspectie een aanvraag in om het benoodigde visschers- garen. Deze opzichters beoordeelen de aan vragen en zenden deze met. hun advies naar de Nederlandsehe Vischerij Centrale. De Nederlandsche Visscherij Centrale geeft na accoordbcvinding aan den betrokken yis- scher een machtiging af voor de door hem benoodigde hoeveelheid viascbersgaren. On deze machtiging kan de distributiediens' t,ot 1 Maart 1941 een speciale vergunning tot den aankoop van de daarop voorkomen de hoeveelheid garen afgeven. Van 1 Maart af mogen ten behoe ve van den aankoop van visschers- garen door beroepsvisschers uitslui tend G-punt.en worden verstrekt (hieromtrent zullen echter nog na dere mededeelingen volgen.) Het' is dus zaak voor de visschers deze aangelegenheid met spoed af te handelen. BOUWVERGUNNING. Door den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw is vergunning verleend aan den heer C. J. Koom. alhier teft de op richting van een woonhuis aan de Zwin straat te Den Oever. BURGERLIJKE STAND vanaf 15 tot 21 Februari 1941. Geboren: Cornelis Adriaan, zoon van A. Willcboordsc en van G. Bakker; Al'bert, zoon van J. Schachtscliabel en van A. de Wit. Ondertrouwd Getrouwd: Geen. Overleden: Knoop. Roelof je, oud 32 jaren, echtgenoote van II. Dikken; Slagboom, Joost, 60 jaren, echtgenoot van A. Goedhart. LANGENDUK NIEUWS VAN „FLORIMONT." Naar wij vernemen zijn de opvoeringsdata van de operette „Florimont," de zwervende zanger" thans defititiM vastgesteld op 16 en 23 Maart a.s. in „Contordia" te Noord- ScharvVoude. Er blijkt aan den Langendijk en ook daar buiten groote belangstelling voor de ze operette te bestaan, zoodat men besloten heeft, voor een goed verloop van de plan nen een voorverkoop van kaarten te hou den. Bijzonderheden daarover zullen nog volgen. Het zal wel aanbeveling verdienen, zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. Er wórdt wel eens gezegd, dat de beroeos- zangers en musici alleeni zullen optreden hii 'lp n-emiére on 16 Maart, maar dit is niet juist! De^e solisten en musici zullen onk op de volgende uitvoering optreden. De tweede uitvoering zal dus voor de eerste niet onderdoen. Het Alkmaarsche Salon Orkest, waarmede de repetities reeds waren begonnen, kan wegens omstandigheden niet aan de ope rette meewerken. Men beeft echter reeds maatregelen getroffen, zoodat thans een orkest gevormd is. dat grootendeels uit beroepsmusici zal bestaan. De eerste repe tities met dit orkest zullen Zondagmiddag een aanvang nhmen. De door den Berger kunstenaar Rein Snapper in schets gebrachte* décore zullen worden uitgevoerd door den heer D. Dirk- maat te Noordscliarwoude, terwijl de heer Snapper hierbij tevens zijn modewerking zal ver'eenen. Ook dit onderdeel, dat van groot belang is door het karakter der ope rette. krijgt dus een 'verzorging in optima forma. BERGEN GESLAAGD. Onze halte-c.bef der Staatsspoorwegen, de heer C. Coevert Jz. en de assistent de heer A, van Til te-Bergen aan Zee, slaagden voor het examen voor Stationsambtenaar.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5