Voederbieten Jacht op dolfijnen op 30 ct. p. 100 K.G. TRAPMAN N.V. DRUKKERS De Groenten- aanvoerders N. M. B. vrachtprijzen vastgezet GLADIOLENVEILING in de Maas Slordig met vuur omgegaan Marktberichten Vaeltat Nieuwe Niedorp— Watervogels 6—3 KEEPER BLOKKER OP DREEF. In een pretügen wedstrijd, waarin de doel punten goedkoop waren, behaalde Nieuwe Niedorp twee kostbare punten op Watervo gels. Het terrein was zwaar te bespelen en af en toe maakte een fiksche sneeuwbui het er niet beter op. Onder leiding van scheids rechter Aneas stellen beide ploegen zich vol ledig op. Men kan al spoedig zien, dat het terrein heel wat van de spelers eischt, door de gladheid is de bal moeilijk onder controle te krijgen. Ook zullen de gedwongen weken rust er het hunne wel toe bijdragen dat het in het begin niet zoo vlot gaat. Er zal on geveer 10 minuten gespeeld zijn, als de N.N. linksbuiten met een goed doelpunt zijn club de leiding weet te geven, doch deze voor sprong is niet van langen duur. want kort hierop weet W. te doelpunten en is dc stand weer gelijk, 1—1. Het spel gaat vrij gelijk op met N.N. iets gevaarlijker, dank zij het goede werk van Leegwater,' die vooral voor de rust op dreef was. Ter Haar moet zich op de rechts-Tialf plaats wel wat vreemd ge doeld hebben, hetgeen in zijn opstellen wel tot uiting kwam. Ook de samenwerking met den rechts back was maar zeer matig. .Voor de rust weet N.N. nog eenmaal te doelpun ten en is de stand 21. De rust heeft de spelers waarschijnlijk goed gedaan, want er wordt direct aan bei de kanten goed aangepakt. Het eerste suc ces is voor N.N., als de links-binnen na goed doorzetten het leer in de touwen jaagt, 31. W. blijft energiek aanvallen, doch ze kan niet verhinderen dat na goed individueel werk van Leegwater. Ab Rakker een pracht kans krijgt en deze dan ook prompt benut. Dit wordt toch te erg en verwoed Vallen ze aan De N.N. achterhoede weet zich niet aan jdezen druk te onttrekken. Als Deugd ver geet, dat aanvallen de beste verdediging is. heeft de W. Erbinnen weinig moeite, doelman Blokker onhoudbaar te passeeren, 32. Kort [hierop werd het zelfs gevaarlijk voor N.N., iwant bij een vluggen aanval over links (ter Haar liet de 1. buiten wel wat al te veel de .vrije hand) twijfelen back en keeper een mo ment, loopen elkaar in den weg en het is 43. Watervogels ruikt de kans en N.N. Svordt geheel en al teruggedrongen, doch dan is het doelman Blokker die op schitte rende wijze een aantal aanvallen en schoten onschadelijk weet te maken en gelukkig ivoor N.N. ziet haar voorhoede kans de W.- defensie te passeeren en Rein Wit is er als de kippen bij om voor zijn club de leiding fe vergrooten, 5—3. Rein was dezen middag jgoed op dreef cn nam door zijn frisch aan doende activiteit een groot aandeel in de overwinning. Kort hierop heeft Komen wei nig moeite om na goed werk van den rechts buiten, den stand op te voeren tot 6—3. Di rect hierna fluit de scheidsrechter, die een gemakkelijke taak had, het einde en heeft N.N, een paar kostbare punten in de wacht gesleept. Uit onze Omgeving ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. FOKVEREENIGING NEEMT EERVOLLE PLAATS IN. Zeer goede resultaten. Zaterdag werd in café Kossen te St. Maartensbrug de jaarvergadering gehóuden ,van de Rundveefokverecniging „St. Maar tensbrug". De voorzitter, de heer G. Appel, sprak gijn genoegen uit dat zoo vele leden ter vergadering waren opgekomen. Op 3 na (waren alle leden aanwezig. In zijn openingswoord memoreerde spr. het succes dat het lid, de heer A. v. d. Sluijs had gehad met de stier Frans A 55. Over het algemeen konden we over de vee fokkerij in de Zij,pc zeer tevreden zijn. Ingekomen was de aanvrage voor lidmaa1 Scliap van twee veehouders; dit werd goed gevonden en aan den secr.-controleur ter afdoening overgelaten. De heer W. Jimmink Hz. deelt verder ïnee. dat op het verzoek van de vereeniging om. ook te St. Maartensvlothrug'een stieren- keuring te houden door de Prov. Comm. gunstig werd beschikt. Deze keuring zal plaats hebben op 21 Maart voormiddags. Vervolgens wordt door den secretaris ver slag uitgebracht van de 66ste Bondsverga dering. Dit verslag werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Men meende dat de door den heer de Jong' op deze ver gadering in zijn inleiding genoemde cijfers omtrent, de melkrontrole in Noordholland tti.1. 18.2 van alle koeien in onderzoek wel wat aan don lagen kant was. Door fle heeren W. Jimmink. B. Waiboer én G. Kant werd de rekening over 1940 nagezien en werd tot goedkeuring geadvi seerd. De omslag bleek door nog al wat extra onkosten een ietsje hooger dan het .vorige jaar. De voorzitter, de heer Appel, werd her benoemd tot bestuurslid. De heer C. N. de Wit werd benoemd tot pi.v.v. afgevaardigde voor de vergaderingen. Bij de bespreking der keuringscommissie werd besloten naast de vaste leden de hee ren A. Baken, B. Waalboer cn G. Radema- 3cer tot pi.v.v. leden te benoemen. Hierna kwam in behandeling de agenda <ier 67?te Bondsvergadering. Het punt van gewicht, n.1. bet reorganisatieplan van den Bond was hiervan de hoofdschotel. Tn ver band biermede werd een ingekomen stuk van de Fokver. Duinstreek voorgelezen. De afgev. kreeg vrij mandaat, met het plan Duinstreek is men het in hoofdzaak eens. Vervolgons werd door don controleur de Haan een uitgebreid jaarverslag voogelq^ zen. Uit dit verslag stinnen we aan dat de*1 vereeniging 24 leden tolt waarvan 14 leden gebruik maken van 14-daagsche melkcon- trole. Tn het afgeloonen innr werden onde«- zocht 3% koeien, waarvan 319 vollod'eo imelk lijst en werden opgemaakt. F.r ware"- onderzocht 250 koeien van erkende afstam ming en 69 van niet erkende afstamming. Tn de 3 dagen dat de keuring voor het ÜFok- en Stamregister werd gehouden, wer den door den inspecteur met de commissie gekeurd 57 koeien voor het Stamregister, 15 koeien voor het Fokregister, 23 koeien voor het N.R. Stamhoek en 4 koeien voor het Keurstamboek. Op de voor.jaars-stieren keuring werden uit onze vereeniging goedgekeurd voor het N.R.S. 6 éénjarige stieren; voor N.H. 3 éénja rige en voor P. 4 Stieren. Uit onze vereeni ging werden toen 5 twee jarige stieren voor het N.R.S. goedgekeurd. Op 21 September werd de najaarskeuring gehouden a's keurmeesters fungeerden de Heeren E. Koster Dzn. Ir. de Vries, Jm. Blaauboer en R. L. Waiboer Er werden ge keurd 16 stierkalveren 27 kuikalveren 15 pinken 14 melkvaarzen 4 twenters en 37 oudere koeien. De kwaliteit van het vee was zeer goed te noemen. En wel zoo dat we gemiddeld voor geen enkele vereeniging in de buurt behoeven onder te doen. Voor de prijswinnaars werden enkele medailles toe gekend door verschillende vereenigingen en nersonen beschikbaar gesteld. De kampioen koe van de vereeniging werd Kooy 17 een Hendrikdochter van C. N. dc Wit. De reserve kampioen was Maart ie 23 pen Marinus dochter van F. Nieuvvland. De belangstelling voor deie keuring ook van leden uit andere vereenigingen was goed. Deze najaarskeuring is dan ook voor de Fok vereenigingen buiten het resultaat der keu ring een organisatorisch belang. Bij de hooge opbrengsten kwamen dit jaar voor 33 oudere koeien 11 derdekalfs- koeicn, 25 twenters en 15 vaarzen. Met en kele grafieken werd de vooruitgang van het vetgehalte en ook de K.g. melk en vet aangegeven. Vervolgens werd d-oor den heer A. v. d. Sluijs een zeer uitvoerig verslag gegeven van de keuringsdagen voor het Fok en Stamregister en nam hiervoor een welver diend bedankje van den voorzitter in ont vangst. Hierna werd door een der leden uit de commissie in zake kroonkoeien een voor stel naar voren gebracht betreffende deze zaak. Men is namelijk overeen gekomen dat buitengewooh helste productiedieren daar voor op hun afstammingsbewijs een bijzon der teeken behooren te hebben. Dit wordt wel in andere provincies gedaan doch tot nu toe nog niet in Noordholland. De ei- schen hiervoor werden als volgt voorgesteld. De productie moet zijn: de hoogste op brengst bij de groep waarbij het dier De- hoort: Vaarzen, twenters, derdekalfskoeien of oudere koeien over een normaal aantal dagen of wanneer deze hooger zijn dan 400 totaal in de eerste 280 dagen. Bovendien moet het dier het voorgaande of het volgen de jaar voorkomen bij de eerste 10 dieren mot de hoogste productie in haar groep. Als eisch wordt gesteld 3.50 vet. Als voorwaarde B- 'voor exterieur. Deze regeling wordt met terugwerkende kracht van 10 jaar met algemeene stemmen aangenomen. De volgende dieren komen- thans in aan merking: Truus 2 van J. Eriks, Saartje 11 van A. Eriks Kz., Antje 8 van dezelfde, Geertje 8 van J. E. Kramer, Josephina 7, Betsv 4, Pietje 7 allen van dezelfde, Maartje 9 v. C. N. de Wit, Dieuwertje 5 van B. Waiboer, Dora 14 en Betsy 7 van J. E. Kramer. De kooien voor zoover nog aanwezig worden met een kroontje op de horens gebracht alh onderkenning? toeken; Verder werd besloten dozen herfst in Sep tember wederom» een najaarskeuring te houden te St. Maartensvlothrug. Nadat bij de rondvraag nog enkele huis houdelijke onderwerpen, werden bespro ken sluit de voorziter. mét een woord van dank voor de zeer geanimeerde opbouwende besprekingen de vergadering. BA RS1NGERHORN HET WITTE KRUIS. Ledenvergadering van de Afd. Barsingcr- horn van „Ï-Iet Witte Kruis", op Maandag 24 Febr. 1941 in „De Fortuin". Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 24 Oct. 1940 worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd en getee- kend. Secretaris leest hierna zijn jaarverslag, waaruit o.m. blijkt, dat het ledental met 4 vooruitging en kwam op 416. Uit het magazijn te Kolhorn werd aan 41 personen 56 artikelen en te Barsingerhorn aan 51 personen 87 artikelen uitgereikt, ter wijl aan geëvacuecrden uit Woudenberg en aan Heldcrschen, meerdere artikelen werden beschikbaar gesteld. Eén kind werd uitge zonden naar een herstellingsoord. In Kolhorn werd een moedercursus, een cursus Huise lijke Ziekenverzorging en E.H.B.O. gehouden. Zr. Bunders legde 2321 bezoeken af, terwijl hulp werd verleend aan de consul tatiebu- rèaux en bovendien nog 457 bezoeken aan zuigelingen. Rekeningen. Het Witte Kruis sluit in ontvangst op fl990.69en uitgaaf op f?2.80, saldo f1276.89. Wijkverpleging ontvangst f 1479.79, uitgaaf f 1652.29., nadeelig saldo f 172.50. T.B.C.-bestrijding: ontvangst f580.09, uit gaaf 619.33. nadeelig saldo f39.21. Namens de fin. commissie adviseert de heer G. Langevaart de rekeningen vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Pen ningmeester en de commissie wordt dank ge bracht. Het verslag van de Alg. Vergadering geeft geen reden tot een nadere bespreking. Bij de rondvraag adviseert Zr. Bunders nog wat hospit,aaldoek te koopen. Zr. krijgt machtiging doek te koopen. Voorzitter deelt mee, dat de werkzaamhe den aan het Zwembad zijn begonnen. Voorzitter richt een woord van dank aan Zr. Bunders en Dr. Wemer voor het geven van de cursussen in Kolhorn. Hierna sluiting. HOOGWOUD KIEZERSLIJST. De op 22 Februari jl. door Burgemeester en Wethouders vastgestelde kiezerslijst tel de 1151 kiezers, vorig jaar 1133. KOLVEN Op Zaterdag 15 dezer en Zaterdag 22 de zer had in de zaal van den heer D. Bakker een kolfwedstrijdplaats tusschen de leden van de sociëteit „Niet klappen", waaraan 21 personen deelnamen. De wedstrijd werd gespeeld met handicap. De uitslag was: le pr. G. P. Rooker 144 pt.; 2e pr. P. Don- van de veiling hebben de Gevraagd: 1'A H.A. best KOOLLAND. liefst aan vaarwater. W. BAK KER, Liefdclaan B 86, Oud karspel. Aangeboden bij groote en kleine hoeveel heden. Levering vanaf Bedrijf Julia- nadorp of Anna Paulowna. N.V* Belle Teeuwen LANGE VLIET 15. TEL. 24. JU LI AN ADORP, N.H. Te koop: Volbloed N.R.S. STIERKALF, V. Yinkjes Apollo. 0.pbr. M.M. 2 j. 4448, 3,53 314 d. Opbr. V.M. 7.8 i. 9645, 4,34 423 d. levens nog 2 drachtige Zeugen te koop. P. SCHAGER, Nieuwe Niedorp, Bloembollenveiling „WEST-FRIESLAND" Bovenkarspel Wegens groote aanvoer wordt geveild op WOENSDAG 26 en DONDERDAG 27 FEBR. a.s. Beide dagen om 1.30 nam. Aanvoer c.a. 2000 nummers. Beginnummer plantgoed 1026, leverbaar 1. De te veilen 1700 nummers plantgoed worden gesplitst ker 134 pt (met 15 pt voorgift); 3e pr. C. Bakker 132 pt. (met 30 pt voorgift); 4e pr. A Schermer 127 pf. le serieprijs L. M. v. d. Steenhoven 54 pt.; 2e seriepr. J. Schermer 44 pt. Tevens werd het corps vastgesteld voor de in de zaal van den heer D. Bakker op 16 Maart a.s. te houden kolfwedstrijden, uitgaande van den Nederlandschen kolf- bond. Het zal bestaan uit de heeren G. P. Rooker, L M. v. d. Steenhoven en K. Hoek, met als reserve de heer P. Donker. Nog een aantal leden zal worden aange wezen om de sociëteit „Niet Klappen" op deze wedstrijden te vertegenwoordigen. Daar dit aantal nog niet geheel bekend is, zal hiermede nog even worden gewacht. MERKWAARIGE VONDST Bij den gemeente-velchvachter is als ge vonden voorwerp bezorgd een stuk staal draad van ruim 150 meter lengte, dat vast van den kabelballon, die enkele dagen ge leden over ons dorp dreef, is losgerukt en door omwonenden gevonden is op een wei land nabij den Boekeiweg. Hei stuk staal draad is ter beschikking gesteld van den Ortscommandant te Den Helder. LANGEND1JK GEGUND. Naar wij vernemen is de levering van be strijdingsmiddelen 'aan de inkoopvereenigin- gen van den L.T.B., afdeeling Langendijk en „De Eendracht", Oudkarspel, gegund aan den heer A. Timmerman, vertegenwoordiger van den proeftuin Naaldiyijk te Noordschar- woude. NOORDSCHARWOUDE. LbT.B. VERGADERT. In de gisteravond gehouden vergadering van den L.T.B. is de overleden pastoor, den Weleenv. Heer v. Noord herdacht. Getracht zal worden een verbouwverbod van virus-dragende blauwe aardappelen in het leven te roepen. Er waren geen bepaalde voorstellen voor do algemeene vergadering Noordcrmarkt- bond. Wel zal worden aangedrongen op een andere regeling voor het veilen. De voorzitter de heer P. Duyvis ziet niet veel in 'n voorgestelde actie om steun te krijgen naar aanleiding van het stopzetten der andijvie-veiiing. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren C. Bakker, K. Sijp en K. Bekker, naast het bestuur. Men zal er op aandringen, dat de nieuwe teeltvergunningen alleen-aan tuin ders worden gegeven en een ernstig protest werd gehoord tegen wat men noemde onge zonden handel in teeltvergunningen tegen veel te hooge prijzen. BROEK OP LANGENDIJK. DE VERDEELING DER PRODUCTEN. In de verdeeling der producten is eenige wijziging gekomen. Uien, bieten en peen behoeven nu niet voor 50 pet. voor Duitschland gereserveerd te worden, maar mogen heelemaal voor het binnenland geveild worden. De niet-afgeno- men partijen moeten nu voor export naar Duitschland worden bestemd. BENZINE GESTOLEN. Ten nadeele van de fa. gebr. Kloosterboer is uit het koelhuis dier firma een hoeveel heid benzine van bijna 500 Liter gestolen. De politie stelt een onderzoek in. BERGEN BENOEMD. Naar wij vernemen zal de heer C. van de Pol alhier in de'Commissie van advies in zake de uitvoering van het Afvallenbesluit 1940 I zitting hebben als vertegenwoordiger van den Voedselcommissaris voor Noordhol land. WINTERHULP NEDERLAND. De laatst gehouden collecte ten bate van Winterhulp Nederland heeft f 313.91 opge bracht. De totaal-opbrengst van de gehouden in zamelingen plus de bij het plaatselijk bu reau ingekomen giften is f 2435.90. Hieron der zijn niet begrepen de giften, welke recht streeks naar de postrekening in Den Haag zijn overgemaakt. Agrarisch nieuws KINDERBIJSLAGFONDS LAND- EN TUIN BOUWBEDRIJF NOORD HOLLAND. Het bestuur van het Kinderbijslagfonds voor het land- en tuinbouwfonds in Noord- Holland, dat gevormd wordt door de leden van den bedrijfsraad voor het tuinbouwbe drijf in dat gewest, heeft zijn verslag over 19391940 gepubliceerd. Het fonds omvatte in dat boekjaar de personeelen van tezamen 1905 georganiseerde en niet-georganiseerde patroons in 29 dorpen, aan wie een te be talen premie van f 18592.63 werd opgelegd. De bijdrage was 2 pet. van het in het kalen derjaar 1938 uitbetaalde arbeidsloon. Aan kinderbijslag werd verstrekt f 13.627.70, waarvan echter nog f 1269.35 over 1938— 39 zijnde 25 cent per rechthebbend kind voor elke week dienst in het kalenderjaar 1939 met een minimum van 7 weken. Tezamen kwamen 5333 arbeiders voor uitkeering in l aanmerking;. BEDRIJFSUITKOMSTEN LAND- EN TUIN BOUWBEDRIJF IN NOORD HOLLAND. Het boekhoudbureau van den te Haarlem gevestigden Katholieken Land- en Tuin- bouwbond (L.T.B.) heeft een overzicht ge publiceerd nopens de bedrijfsuitkomsten '39 '40 van 237 gecontroleerde akker- en vee teeltbedrijven in Noord Holland. De gecon troleerde bedrijven zijn ingedeeld in 4 groe pen en wel 1. akkerbouw, 2 melkveehoude rij, 3. zuivelbedrijf en 4. bedrijven eiland Texel. De gemiddelde opbrengsten per H.A. be droegen. groep 1 f 484.52, groep 2 f 459.39, groep 3 f 535.99 en groep 4 f 255.59, of resp. f 53.37, f 38.68, f 94.12, en f 41.66 hooger dan in hét boekjaar 19381939. De netto-winst, welke de bedrijfswinst per HA. voor den boer als pachter met inbegrip van de waarde van zijn arbeid aangeeft, was voor de akkerbouwers f 135.72, melkveehou ders f 85.28, zuivelbedrijven f 86.29 en be drijven op Texel f 22.69, zijnde voor de drie eerste groepen gemiddeld f 50.— per HA. hooger dan in 19381939 en voor Texel bijna f 17.per HA. meer. De post arbeidsloonon en premies sociale verzekering was vrijwel even hoog als in 19381939 en wel voor de akkerbouwbedrij ven f 103.56, melkveehouderij f 51.19, zuivel bedrijven f 70.41 en bedrijven op Texel f 45.69 per HA.' EEN GEVAARLIJKE POGING ZON DER RESULTAAT Een zeer uitzonderlijke vlsscherij heeft dezer dagen plaats gehad op de Maas bij Lith, en wel het visschen met een zegen op dolfijnen. Reeds eenige dagen waren in de Maas ter plaatse twee reusachtige visschen ge signaleerd, welke een lengte hadden van naar schatting zes meter, en een diameter van 1 meter. Zij kwamen op de vijf minuten aan de oppervlakte om lucht te happen, zoodat men vermoedde met zoogdieren te doen te hebben en wel met bruinvisschen. Dit is in vroeger jaren ook al eens voorgekomen, en eens is visscher v. d. Zanden uit Lith er in geslaagd zulk een bruinvisch in een zegen te vangen. De oude visscher heeft thans zijn drie zoons aangespoord te trachten ook deze beide vis schen te verschalken. De kolossen waren de Maas opgezwommen doch bij het stmvconiplex te l ith werd hun den weg versperd, omdat zij door hun enor- men omvang niet in staat waren gebruik te maken van de z.g. zalmtrappen. welke daar gemaakt zijn om de visschen beziiden dc stuw te laten passeeren naar het hoogere gedeelte van de Maas, Er zat voor de bees ten dus niets anders op dan rechts omkeert te maken, waarna zij zich verscheidene da gen ophielden in de onmiddellijke nabijheid van Lith. De drie gebroeders v. d. Zanden besloten een poging te wagen om de visschen te vangen, eenerzijds uit een sportief oog punt, en anderzijds omdat dergelijke beesten misschien wel veelvraten zouden zijn, die de beste visch wegkaapten. Men trok er op uit met een motorboot, een roeiboot, ge zamenlijk bemand met twintig koppen. Na den omtrek te hebben afgezocht, kreeg men de visschen in het oog. Twee hooten, waartusschen een extra sterke ze gen was gespannen, voeren om de visschen heen, zoodat zij zich in het net moesten bevinden. Toen de zegen werd opgehaald, waren er echter geen bruinvisschen te bekennen, maar wel twee groote gaten van ongeveer twee meter in het vierkant, waardoor de visschen dus waren heen gezwommen. Op ongeveer een kilometer afstand za gen de visschers de kolossen weer opduiken. Tot driemaal toe werd de poging herhaald, doch telkens was het resultaat negatief. Drie zegens werden zwaar beschadigd; de visschen wisten steeds te ontsnappen. Toevallig passeerde in een motorboot de inspecteur der visscherij, de heer v. Bra- kel uft Dordrecht. Deze constateerde, dat de visschers niet gevischt hadden op bruin visschen, maar op dolfijnen. Volgens den heer van Brakel mag het een geluk ge noemd worden, dat met een dergelijke pri mitieve visscherij geen ongelukken zijn gebeuid. Het had gemakkelijk kunnen voorkomen dat de do'fijnen, die naar schatting een gewicht hebben van 1500 pond, de booten met hun bemanning met hun staart hadden weggeslagen. Dergelijke enorme visschen kunnen alleen met een harpoen door des kondigen worden gevangen. De visschen houden zich thans in de om geving van Maam op. Sedert menschenheu genis heeft zich nimmer een dolfijn in df Maas opgehouden, Het is dan ook niet te verwonderen, dat velen langs den oever tu ren om de zeldzame heesten te zien opdui ken. Het feit dat zich Zaterdag nog een derde dolfijn bij het paar heeft gevoegd, heeft de belangstelling nog doen toenemen. Men vermoedt, dat de dolfijnen in de Maas verdwaald zijn geraakt, doordat zij in den paartijd een rustig plekje hebben willen op zoeken. HET VERMISTE CANADEESCHE VLIEG TUIG VERONGELUKT. Volgens een bericht nit Ottawa is daar officieel bekend gemaakt, dat sir Frederick Banting, de uitvin der van de Insuline, benevens twee andere personen, om het leven zijn gekomen, toen hun vliegtuig op New Foundland neerstortte. BRAND VEROORZAAKT DOOR SCHULD. Voor den Utrechtschen politierechter mr. Röling stond gistermiddag terecht de 23- jarige sergeant-capitulant H. B. G. uit den Opbouwdienst wien het veroorzaken van brand door schuld was ten laste gelegd. Verdachte had op 18 Juli van het vorige jaar van zijn superieuren, toen hij nog on der dienst was te Rhcnen. opdracht gekre gen een groote hoeveelheid dienstpapieren buiten de kazerne te verbranden. Hij koos daartoe een plaats vlak bij een hooiberg en toen dan ook een lucifer de papierberg had doen vlamvatten," ontstond er zulk een vuurzee, dat de vlakbijgelegen hooiberg ernstig gevaar liep, ongelukkigerwijs stak de wind op een gegeven moment meer op en bij een sterke windvlaag vloog de hooi berg inderdaad in brand Een hoeveelheid stroo, toebehoorende aan den staat der Ne derlanden werd eveneens aangetast en al leen dank zij het krachtig optreden van de brandweer kon erger worden voorkomen. „Nu u inmiddels agent van politie te Amsterdam bent geworden, staat u er wel anders tegenover, denk ik", zei de politie rechter. „of bent u nog altijd zoo onvoor zichtig", vroeg spr. verder. Nee, verdachte bekende op slordige wij ze met de lucifers te zijn omgegaan en bo vendien dom te zijn geweest die dienst papieren op een wel erg gevaarlijke plaats in brand te hebben gestoken, maar hij be loofde verder voortaan voorzichtig te zijn. Ik heb trouwens al leergeld genoeg be taald, zoo verweerde verdachte zich, want die hooiberg heeft mij bijna honderd gul den gekost. De officier van justitie achtte het ge stelde uit de dagvaarding bewezen. Daar hij echter de toekomst van dezen jongen agent niet wilde bemoeilijken, zag spr. af van gevangenisstraf en eischte een geld boete van vijftien gulden te vervangen door vijf dagen hechtenis. De politierechter nam bovendien in aanmerking, dat verdachte de hooiberg had moeten betalen en sprak tenslotte als vonnis uit vijf gulden of vijf dagen. ALKMAAR. 24 Febr. Andijvie f 34—37 per 100 Kar.. Bloemen daler kool f 1080—12.10 per 100 Kg., boeren kool f 1.80—12.60 per 100 Kg., eele kool f4.30 6 per 100 Kg., knolselderie f 13.per 100 stuks, p rel f 8.50 per 100 Kg., rabarber f 918 per 100 bos. rood ekool f 4.307 per 100 Kg., spruiten f 7.50—22 per 100 pond, uien f 2.50—6 per 100 Kg., wortelen f 4.20 per 10O Kg., witlof I f 10.50—13, idem II f 7.509.50 per 100 pond. WARMENHUIZEN. 14 Febr. Aanvoer: 84400 Kg. oode kool 7.17800 Kg. gele kool f 6.— 61800 Kg. Deensche witte kool f 5.10. BROF.K OP LANGENDIJK. 25 Febr. Aanvoer: 6975 Kg uien 6.—. drielingen G.grove 6.— 2100 Kg. peen 4.20. 8000 Kg. kroten 3.40. 105.100 Kg. ronde knol 7.—, 112725 Kg. gele kool 6.—. 14S025 Kg. Deen sche witte kool 5.10. NOORDSCHARWOUDE. 25 Febr. 8300 kg. uien f 6.—; 3500 kg. neen f 4.20 152000 kg. roodc kool f 7.-: 55100 kg. gele kool f 6.—; 51000 ke. D. witte kool f 5.10 PURMEREND. 25 Febr. Veemarkt. Totaal 750 koeien: 530 vette koeien voor de levering, geldekoeien f -300 -395, meikoeien f 325500. ,900 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering,' vette kalveren fok f 40-50, 30 graskalveren f 130270. 16 magere varkens f 2542. 140 biggen f 18—32, 400 schapen f 40—50. 18 i bokken f 16-28.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3